„lokomotywa z romaszkowa” dla młodszej grupy. „Lokomotywa z Romaszkowa”. Scenariusz rozrywki muzycznej (grupa młodsza)

Wiosenne wakacje w II grupie juniorów. Cel: tworzenie komfortu psychicznego za pomocą muzyki, kształtowanie umiejętności wykonawczych we wszystkich rodzajach działalności muzycznej. Chłopaki wyruszają zabawnym małym pociągiem z Romaszkowa w ekscytującą wiosenną podróż.

Pobierać:


Zapowiedź:

Lokomotywa z „Romashkovo”.

Cel: Tworzenie komfortu psychicznego za pomocą muzyki. Rozwój wrażliwości emocjonalnej na muzykę, kształtowanie umiejętności wykonawczych we wszystkich rodzajach działalności muzycznej. Rozwój umiejętności komunikacyjnych.

Postęp wydarzenia:

Dzieci wchodzą do sali, zatrzymują się na środku sali i śpiewają piosenkę „przedszkole”.

Wedy: I naprawdę, chłopaki, jak dobrze śpiewaliście, w naszym ogrodzie jest naprawdę wiele wspaniałych zabawek. A dzisiaj mamy kolejną niezwykłą zabawkę. Co to jest?

Zgadnij zagadkę: żelazny kumpel zapiszczał,

Wypuścił dym i rzucił się tak szybko, jak mógł.

A za nim spójrz?

Goniący się bracia szybko się spieszą.

Wedy: Zgadza się, lokomotywa parowa. Ale lokomotywa nie jest prosta, to lokomotywa z Romaszkowa, bardzo zabawna lokomotywa, która uwielbia jeździć na dzieciach i dorosłych. Zabieramy go na wycieczkę do stacji wiosennych.

Wedy: W krzyk - Uwaga, uwaga! Pasażerowie chcący podróżować proszeni są o zajęcie miejsc (dzieci siadają). Gra muzyka pociągu.

Wedy: Uwaga, uwaga, do której dotarł silnik1 stacja „Wieśnianka”.

Chłopaki, słuchaj, jest list, musi być ważny. (otwiera list).

„Rozwijam pąki na zielone liście, ubieram drzewa, podlewam plony,

Pełen ruchu. „Nazywam się: (dzieci)„ Wiosna ”.

Zapraszam do odwiedzenia! Przygotuj się na dobrą godzinę.

W sali gra muzyka, wchodzi „Wiosna”.

Wiosenna rozgrzewka.

  1. Spójrz, jak niebieskie jest niebo!

Dlaczego ptaki śpiewają tak wesoło?

Ruda królowa przyjeżdża do nas,

Wszyscy czule nazywają ją Wiosną.

Chór: Wiosna nadchodzi czerwona

I śpiewa piosenkę

A w piosence jest flet

Wesołe krople (2 szt.)

  1. Słońce świeci, promienie grają

Tańczą i śpiewają w przezroczystych kałużach

Królowa, czerwona panna, przychodzi do nas,

Wszyscy wołają ją czule na wiosnę.

Chór:……..

Wedy: Dziękuję wiosno, jesteśmy z tobą bardzo szczęśliwi, tyle radości.

Wiosna: I bardzo się cieszę, że wiosną wyruszyłeś w tę ekscytującą podróż. A ja proponuję wsiąść do pociągu i ruszyć dalej. (dźwięki muzyki lokomotywy)

2 stacja „Solnecznaja”.Słońce wychodzi na polanę.

Piosenka o słońcu

Taniec z promieniami.

Wiosna: Zaprasza wszystkich do dalszej podróży. Następny stacja

3 „Graj”. Prezenter mówi, że czeka nas niespodzianka, wiosna przygotowała dla nas skrzynię. (gra na instrumentach muzycznych w klatce piersiowej).

"Wiosenna piosenka" -dzieci bawią się razem z instrumentami muzycznymi.

Gra „Zbierz kwiatek”, „Kropla czasów”.

Następny stacja 4 „Romashkovo”.

Piosenka brzmi, dzieci śpiewają piosenkę. Przyjechali. Jakie ładne stokrotki rosną na stacji Romashkovo. A tam, gdzie rosną stokrotki, są owady. Są to opaski dla dziewczynek, a chłopcy będą nosić kapelusze w stokrotki. Teraz tańczcie razem na polanie.

Taniec „Stokrotki i owady”

Wiosna: Chłopaki, jak wam się podobało podróżowanie. Teraz na pewno wszyscy wiecie, czym jest wiosna. Dzieci : to jest słońce, to są śmieszne wiosenne piosenki, gry, stokrotki, owady. A teraz czas na wyjście do ogrodu. A ja też chcę sprawić Ci taką niespodziankę – to daje. A mam jeszcze dużo do zrobienia w lesie, w ogrodzie, w ogrodzie. Do widzenia.

Dzieci chodzą do wiejskiego ogrodu, śpiewają piosenkę.stacja przedszkolna, przybył.

Dziękuję wszystkim, dziękuję pociągowi za podwiezienie nas. Opuszczać.


Zadania: rozwijać umiejętności wokalne, choreograficzne, wyobraźnię, niezależność.

Postacie: Krzycz, zawiadowca, silnik, pies, chłopiec, dziewczyna, pasażerowie.

Rekwizyty: zegarek, kwiatek, walizka; drzewo, ptasie gniazdo; konwalie (bukiety)

Dodatkowe przygotowanie:

  • Nauka piosenki „Wielkie pole”
  • Nauka tańca „Letka-enka”
  • Nauka tańca „Chmury”
  • Inscenizacje mise-en-scen „Stacja”, „Polyana”, „Stop”, „Noc”
  • Nagranie dźwiękowe do „Trzęsów Lokomotywy”, „Słowika Śpiewu”, „Nocnych Dźwięków”, „Wschodu Słońca”, tańców „Letka-enka”, „Chmury”.

Zegar tyka.

Róg: Uwaga (chrypka, odchrząkuje), uwaga! Pospieszny pociąg „Wostok” odjeżdża o godzinie 10:00.

„Blue Express” odjeżdża o 10 godzin i 10 minut

Gwizd lokomotywy parowej, dźwięk odjeżdżającego pociągu

Stypendysta: patrzy na zegarek, zauważa porzucony kwiat, podnosi go, wącha

Krzyk: Pociąg z Romaszkowa (pasażerowie się kończą) przyjeżdża i… i znowu się spóźnia. (wszyscy patrzą na zegar)

Gwizdek lokomotywy.

Pies szuka pociągu.

Muzyka numer 4 dźwięki

Polana. Lokomotywa przejeżdża przez polanę, zwraca pisklę do gniazda.. Pies szczeka. Lokomotywa jedzie na stację.

Silnik: (spuszczając oczy, cicho) już nie będę...

Ustnik: Lokomotywa z Romaszkowa już się nie spóźni!

Silnik: Postaram się naprawdę, naprawdę.

Brzmi wstęp do utworu „The Big Field”.

Wszyscy pasażerowie siadają, jeżdżą, śpiewają piosenkę.

1. Pole to duży, zielony las.

Ile dróg i dróg na wiosnę.

Dobry na świecie, świeci słońce!

Życz nam, wiatru, dobrej podróży

Miły, miły, dobry sposób

Bardzo, bardzo uprzejmy sposób.

2. Wszystko jest interesujące, na cokolwiek spojrzysz.

Na całym świecie rozbrzmiewa przyjacielska piosenka

Zatrzymuje się na polanie, lokomotywa wącha konwalie, zbiera bukiet, tańczy z nim.

Chłopiec: (ze złością) Hańba... Jaka hańba, spóźnimy się na stację!

Silnik: Tak, no i dobrze… (sennie) Jeśli nie zobaczymy pierwszych konwalii, spóźnimy się na całą wiosnę!

Dziewczyna: (sennie) Tak... przez całą wiosnę!

Dzieci łzawią konwalie, tańczą w okrągłym tańcu

Gra muzyka „Okrągły taniec”

Gra muzyka „Ptak śpiewa”

Nadchodzą, pasażerowie z bukietami... Zatrzymaj się. Wszyscy się kończą.

Pasażer 1: Kto tu jest?

Pasażer 2: Oto on!

Silnik: Cichy, cichy!

Chłopiec: (ze złością) Co to jest? Całkowicie się spóźnimy!

Silnik: (sennie) Tak, ale jak nie usłyszymy pierwszego słowika, spóźnimy się na całe lato!

Taniec dzieci „Letka-enka”.

Muzyka „Noc” brzmi.

Idą, w rękach kwiatów, śpią. Zatrzymać.

Pasażer 1: Kto tu jest?

Chłopiec: (z zainteresowaniem) Dlaczego teraz stoimy?

Silnik: Świt! Każdy wschód słońca jest jedynym w życiu!

Muzyka brzmi Taniec „Chmury”.

Wschód słońca.

Gwizdek lokomotywy - wszyscy się odwracają.

Silnik: Czas ruszać! Będziemy późno.

Chłopiec: (pouczający, radosny) Tak, ale jeśli nie zobaczymy świtu, spóźnimy się do końca życia!

Wszyscy śpiewają piosenkę „Big Field…”

Zawiadowca: Znowu śpiewa. Więc Silnik spotkał się z czymś interesującym!

Potiomkina Oksana Nikołajewna
„Lokomotywa z Romaszkowa”. Scenariusz rozrywki muzycznej (grupa młodsza)

Lokomotywa z Romaszkowa.

Notatka wyjaśniająca.

Komunikacja jest jedną z głównych kategorii psychologicznych. Osoba staje się osobą w wyniku interakcji z innymi ludźmi. Poprzez komunikację następuje rozwój świadomości i wyższych funkcji psychologicznych. Zdolność dziecka do pozytywnego komunikowania się pozwala mu żyć wygodnie w społeczeństwie ludzi; dzięki komunikacji dziecko poznaje nie tylko drugą osobę (dorosłego czy rówieśnika, ale także siebie).

Dzieciństwo przedszkolne to ważny okres w kształtowaniu osobowości dziecka, w tym w jego rozwoju komunikacyjnym.

„Poprzez zabawę i ruch dziecko uczy się iw tym sensie zabawę można nazwać wiodącym rodzajem aktywności, ponieważ determinuje rozwój i kształtowanie przedszkolaka jako osoby” - Karl Orff. (Niemiecki kompozytor, pedagog. 1950-52. publikuje metodologię nauczania przedszkolaków poprzez gry komunikacyjne – „Orff. Pedagogy”, która zyskała uznanie na całym świecie.

Aktywność muzyczna umożliwia efektywne rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w każdym wieku dzieciństwa przedszkolnego.

To właśnie ten rodzaj twórczej aktywności jest jaskrawo i emocjonalnie zabarwiony, zawiera różne sposoby interakcji dziecka, zarówno z dorosłym, jak i z dziećmi w jego wieku, pomaga dzieciom lepiej poznać siebie nawzajem i siebie.

Cele i cele:

* Pielęgnuj zainteresowanie brzmiącym światem.

* Rozwijaj umiejętności obserwacji.

* Rozwijaj umiejętności komunikacyjne.

* Rozwijaj umiejętność szybkiego przełączania się z obrazu wizualnego na działanie, ruch.

Ekwipunek: Projektor do pokazu kreskówki "Mały Lokomotywa z Romaszkowa", nagranie audio z głosami ptaków, zdjęcia pokazowe, sztuczne kwiaty, kosze.

Przebieg lekcji.

Do muzyki „Lokomotywy Parowej” dzieci „wchodzą” małym pociągiem do sali muzycznej. Siadają na krzesłach.

Dyrektor muzyczny: Chłopaki, dotarliśmy na stację Romashkova. Dziś czeka nas cudowna podróż: wraz z wami zobaczymy wschód słońca, posłuchamy śpiewu ptaków, zbierzemy kwiaty na trawniku, spotkamy śmieszne konie, pośpiewamy i zatańczymy.

Na ekranie pojawiają się pierwsze fragmenty kreskówki. Pod stację podjeżdża „Parowa kolejka z Romaszkowa”, zaprasza do wagonów i rusza.

Dzieci, siedząc na krzesłach, oglądają fragment kreskówki, bez dźwięku, tylko akcję, wykonując piosenkę „Mały silnik z Romaszkowa”.

Jemy, jemy, jemy długo. Ta ścieżka jest bardzo długa.

Wkrótce dojedziemy do Romaszkowa. Tam możemy odpocząć.

Oto nasz pociąg jedzie. Koła pukają

I w naszym pociągu. Chłopaki siedzą

chug, chug, chug, chug, chug! Parowóz pracuje. Zabiera facetów daleko, daleko.

Dyrektor muzyczny: Ruszajmy w drogę.

Na ekranie lokomotywa dalej się porusza i spotyka konia - zatrzymuje się, robimy "Zamrożenie klatki".

Dyrektor muzyczny: Zatrzymujemy się i jedziemy jak konie.

Dzieci w kręgu, przy muzyce „Koń”, M. Simansky, naśladują bieg konia - galop.

Dyrektor muzyczny: Widzisz co to jest? Zatrzymuje się. Przed nami po drodze góra, a w niej długi tunel. Musimy przez to przejechać. Zrobimy to ostrożnie i powoli.

Dwoje dzieci podnosi splecione ręce i robi łuk.

Dyrektor muzyczny: Nie straszne? Zatem chodźmy!

Gra „Przejdź przez tunel” odbywa się przy muzyce Tilicheva „Pociąg”.

Po meczu dyrektor muzyczny zaprasza dzieci, aby usiadły na krzesłach i dalej oglądały bajkę.

Na ekranie silnik zatrzymuje się na łące z kwiatami. "Zamrażać".

Dyrektor muzyczny: Zobacz, jaka cudowna łąka z kwiatami przed nami. Odpocznijmy, biegajmy i zbierajmy kwiaty do kosza.

Małe koszyczki rozdawane są dzieciom, kwiaty rozrzucane są na dywanie, dzieci zbierają je przy akompaniamencie wesołej muzyki.

Słychać gwizdek lokomotywy.

Dyrektor muzyczny: Pociąg nas woła.

Dzieci ponownie siadają na krzesłach.

Dyrektor muzyczny: Chłopaki, spójrz na to!

Na ekranie pociąg wesoło kontynuuje swoją podróż i nagle się zatrzymuje. Pociąg słucha śpiewu ptaków. "Zamrażać".

Dyrektor muzyczny: Usiądźmy na dywaniku i cicho wsłuchajmy się w głosy ptaków.

Nagrywanie dźwięku „Głosy ptaków” jest włączone. Po każdym dźwięku próbują odgadnąć, jaki to ptak. Dyrektor muzyczny wyjaśnia i pokazuje na zdjęciach, jak wygląda ten lub inny ptak, patrząc na zdjęcie, ponownie słuchając głosów ptaków.

Kukułka. Sikorki. Kogucik. Wrona. Dzięcioł puka. Kaczki. Gęsi.

Dyrektor muzyczny: Chłopaki, ty i ja znamy piosenkę o małym ptaszku. Niech silnik słucha, jak możemy śpiewać głośno i radośnie.

Dzieci stoją w kręgu do muzyki.

Wykonywana jest piosenka „Little Bird” Popatenko.

Mały ptaszek poleciał do nas, do nas, do nas.

Dam ptaszkowi, dam to, dam to!

Mały ptaszek dzioba ziarno, dzioba!

Mały ptaszek śpiewa piosenki, śpiewa!

Odbywa się gra „Ptaki lecą”.

Rozbrzmiewa szybka melodia (według wyboru dyrektora muzycznego) i dzieci „latają” po sali jak ptaki, machając „skrzydłami”.

Dyrektor muzyczny:

Parowóz zaczął buczeć. I jeździłem przyczepami.

Czu-chu-chu-chu-chu. Zakołyszę ich daleko.

Dzieci siedzą na wysokich krzesełkach.

Dzieci oglądają fragment bajki, gdy w bajce wzeszło słońce, naciśnij „Zamroź”.

Dyrektor muzyczny: Och chłopaki, spójrzcie jak wschodzi słońce, jak pięknie?

Och, przywitajmy się też ze słońcem.

Do muzyki dzieci zaczynają krążyć, kucają.

Ćwiczenie Arsenevskaya „Tak wschodzi słońce: wyżej, wyżej, wyżej!”

Na wstępie dzieci kucają.

Tak wschodzi słońce: wyżej, wyżej, wyżej. Powoli wstań i podnieś uchwyty do góry.

Do zmroku słońce zajdzie: niżej, niżej, niżej. Powoli opuść ramiona i ponownie przykucnij.

„Latarnie” i koło.

Tak dobrze, słońce się śmieje. Stojąc, tupcie nogą i klaskajcie w dłonie.

A pod słońcem wszyscy wesoło śpiewamy! „Latarnie” i koło.

W nagraniu jest gwizdek lokomotywy.

Dyrektor muzyczny: Jakimi dobrymi kolesiami jesteście! Pokonaliśmy wiele przeszkód na swojej drodze, poradziliśmy sobie całkowicie i nie było daleko od stacji.

Dzieci siedzące na wysokich krzesełkach oglądają zakończenie bajki. Na stację wjeżdża "Lokomotywa z Romaszkowa".

Dyrektor muzyczny: Oto nasza stacja. "Zamrażać".

Spójrz, nasz nauczyciel spotyka nas na stacji. Czeka na Ciebie i przygotowała prezenty.

Nauczyciel wchodzi do sali.

Dyrektor muzyczny: Pomachaj jej długopisem.

Nauczyciel rozdaje zdjęcia z kreskówki „Mały silnik z Romaszkowa”.

Dzieci wychodzą z sali przy muzyce „Pieśń Małej Lokomotywy z Romaszkowa”.

Powiązane publikacje:

„Pociąg z prezentami”. Podsumowanie lekcji aplikacyjnej (druga grupa juniorów) Temat: „Lokomotywa z prezentami” Cel: Utrwalenie idei lokomotywy (jej składu i jednego z jej celów). Wzmocnij ideę geometrii.

„Lokomotywa w lasach naszego kraju” to druga grupa juniorów. Streszczenie wychowania moralnego i patriotycznego „Nasza Ojczyzna” TEMAT: „Lokomotywa w lasach naszego kraju” (druga grupa juniorów) CEL: Rozwijanie wychowania moralnego i patriotycznego u młodszych dzieci.

Lokomotywa z lekcji kultury fizycznej „Romashkovo” w drugiej grupie juniorów. PAROWY GŁOS Z „ROMASHKOVO” Lekcja kultury fizycznej w drugiej grupie juniorów. Cel: 1. Utrzymuj i rozwijaj elastyczność i sprężystość kręgosłupa.

"A, DOBRZE - KA, MAMA" (Dźwięki muzyka, dzieci wchodzą do sali, chodzą w kółko i stoją przy krzesłach.) Wychowawca: A więc wiosna puka.

Lokomotywa z Romaszkowa

Cele: stworzenie komfortowej emocjonalnie atmosfery, rozwój aparatu głosowego, aktywizacja mowy niemowląt, utrwalenie wiedzy o podstawowych barwach.

Materiały: pociąg (zabawkowy lub rysowany), gwizdek, tekturowe kubki w czterech podstawowych kolorach, spinacze do bielizny tego samego koloru, dmuchana piłka.

Cześć chłopaki! Bardzo się cieszę, że was wszystkich widzę. Nazywam się Anna Juriewna. Jak masz na imię? (Dzieci rywalizują ze sobą). Nie, to nie wystarczy. Oto, co wymyśliłem. Dla każdego z Was rzucę piłkę. Kto go złapie, wypowie jego imię. A potem odrzuci. Więc się poznaliśmy

Chłopaki, zobaczcie, kto do nas przyszedł? (lokomotywa). To lokomotywa ze wsi Romaszkowo.

czug-czuch, czug-czuch,

Pociąg pędzi na pełnych obrotach!

Jak zaciąga się lokomotywa parowa? (chug-chuh-chug)

sapam, sapam, sapam

Przeciągam sto wagonów...

Chłopaki, posłuchajmy buczenia silnika: „Oo-oo-oo”. Pomruczmy też wszyscy razem. A teraz jeden po drugim. Wezwijmy pociąg do nas. Niech każdy po kolei nuci głośniej i dłużej, a lokomotywa przyjedzie do ciebie. Mądre dziewczyny.

Chłopaki, spójrzcie, lokomotywa prowadzi wagony (pokaż lokomotywę i wagony). Czy silnik ma dużo przyczep? (wiele). Jakiego koloru jest ta przyczepa? (niebieski). I ten? (Czerwony). I ten? (żółty zielony). Bardzo dobrze.

Załadujmy przyczepy do naszego pociągu. Zobaczmy, oto przyczepy, aw środku wielokolorowe kółka: niebieski, żółty, czerwony. Mam też spinacze do bielizny w kolorach niebieskim, żółtym, czerwonym (pokaż spinacze do bielizny dzieciom). Zmontujmy przyczepy: przymocuj spinacze do bielizny do przyczep, aby spinacze do bielizny i przyczepy były w tym samym kolorze. Bardzo dobrze.

Chłopaki, zagrajmy. Ja będę lokomotywą, a wy będziecie przyczepami. Olya, przytul się do mnie. Sasha, trzymaj się Olyi itp. Jaki mamy długi skład. Teraz zabrzmi gwizdek i pociąg ruszy w drogę. Chuh-chuh-chug.

Lokomotywa brzęczała

I pojechaliśmy przyczepą.

„Cha-cha, ciu-ciu,

Będę cię daleko kołysać!”

Notatka: Grę można z czasem utrudnić za pomocą obręczy. Dzieci wstają parami w obręczy - to jest przyczepa. Jedno dziecko trzyma obręcz, drugie zaczepia o kolejną przyczepkę.

Chłopaki, pamiętajmy, co dzisiaj z wami zrobiliśmy? Co ci się podobało? Co ci się nie podobało? Dziękuję. A teraz musimy się pożegnać. Do zobaczenia chłopcy. Do zobaczenia.

Ekwipunek: zastosowanie lokomotywy i wagonów do opatrunku na piersiach członków pociągu, wycięte z papieru kwiaty rumianku, różne zabawki, zastosowanie lokomotywy i wagonów (można zastąpić zabawkami), dwa wagoniki (pudełka na zabawki), plastikowe kulki (później zastąpione prawdziwymi jabłkami).

Prowadzący: Zebraliśmy się ponownie na nasze wesołe wakacje!

(Ptaki śpiewają. Pociąg (w roli pociągu dorosły) wącha kwiaty na trawniku i widząc dzieci mówi ze zdziwieniem)

Lokomotywa: Co wy tu robicie? (spuszcza głowę). Chyba znowu się spóźniłem. Wybaczcie przyjaciele, już się nie spóźnię. Chcesz, żebym cię zabrał na stację Romashkova? Następnie wsiadaj do wagonów i ruszaj.

(Wykonanie piosenki „Lokomotywa z Romaszkowa”)

jemy, jemy, jemy długo,
Ta ścieżka jest bardzo długa
Wkrótce dojedziemy do Romaszkowa,
Tam możemy odpocząć.
Oto pociąg. Nasze przejażdżki
Koła pukają
A w naszym pociągu
Chłopaki siedzą
chug, chug, chug, chug, chug!
Lokomotywa parowa jedzie
Niesie chłopaków daleko, daleko

Lokomotywa: Och, czy jest tu jakiś zator? Rozbierzmy to! (Dżem to garść zabawek.)

Och, jaki z ciebie fajny facet!
Zebraliśmy wszystko z serca!

Widzisz co to jest? (Zatrzymuje się.) Przed nami po drodze góra, a w niej długi tunel. Musimy przez to przejechać. Zrobimy to ostrożnie i powoli. Nie straszne? Zatem chodźmy!

(Przejedź przez tunel).

Chłopaki, spójrz na to! Wygląda na to, że te samochody straciły lokomotywę parową! Pomóżmy im.

(Składanie kompozycji).

Lokomotywa brzęczała
I jeździłem przyczepami
Chu-chu-chu-chu-chu
Zakołyszę ich daleko.

Prowadzący: Zobacz, jaka przed nami cudowna łąka ze stokrotkami. Odpocznijmy trochę i pobiegnijmy wśród kwiatów.

(Wąż biegnie).

Lokomotywa: A oto pociąg towarowy na torach. A gdzie jest ładunek? Jak może obejść się bez niego?

Prowadzący: Spójrz, oto ładunek. Wystarczy umieścić go w wagonach towarowych. Chłopaki nam pomogą, a pociąg ruszy dalej.

Lokomotywa: Dzieci, jesteście dziś świetni! Pokonaliśmy na swojej drodze wiele przeszkód, poradziliśmy sobie ze wszystkim, a do stacji nie jest daleko. Oto nasza stacja Romashkova.

Prowadzący: Spójrz, nasz ładunek w wagonach zamienił się w jabłka. To jest magia !!!