Letnia zabawa w przedszkolu „Balon Party”. Impreza z baniek mydlanych i balonów w przedszkolu w młodszej grupie. Scenariusz

Zabawny scenariusz dla dzieci z grupy przygotowawczej do szkoły

„Dzień balonów”

Cel: Stwórz radosny nastrój u dzieci i chęć uczestniczenia w rozrywce.
Zadania:
- Rozwijaj uwagę, zręczność, szybkość
- Naucz dzieci brać udział w drużynie, pomagać sobie nawzajem i kibicować swoim towarzyszom.
- Kształtowanie pozytywnego nastawienia do rozrywki, zwiększenie aktywności fizycznej dzieci.

Lokalizacja:- sekcja grupy przedszkolnej.

Ekwipunek: balony, dwie rakiety do badmintona, siatka do siatkówki, markery, dwa duże worki na śmieci, zabawne kawałki muzyki.

Prace wstępne: dekoracja strony kulami, flagami

Dzieci wchodzą na teren przy muzyce. Działka na ulicy jest odświętnie udekorowana różnymi balonami.

Pojawia się klaun.

Veselinka:

Cześć dzieci!

Chłopcy i dziewczęta!

Jestem klaunem Veselinka, przyjechałem do Ciebie na wakacje,

Chcę się z tobą bawić i bawić!

- Chłopaki, czy wiecie, jakie to dzisiaj święto?

Nie! Następnie posłuchaj i zgadnij:

Dziś wszyscy się radują!

W rękach dzieciaków

Tańczą z radości

Powietrze. (Kulki)

Prawidłowy! Dziś święto balonów!

Veselinka: Cóż, teraz czas na grę! A moje balony pomogą nam w grze. Każda piłka ma zadanie, my po kolei przebijamy piłki i robimy to, co jest napisane. Ale najpierw musisz podzielić się na dwie drużyny.

Czerwona piłka: „Podaj piłkę drugiemu”

Ćwiczenie: Dzieci stoją w dwóch kolumnach, stopy rozstawione na szerokość barków. Musisz pochylić się i podać piłkę między nogami do stojącego z tyłu. Kiedy piłka dotrze do ostatniej, ostatnia podaje ją nad głową temu, który jest z przodu. Czyja drużyna szybciej odda piłkę pierwszemu graczowi.

Zielona piłka:"Kangur"

Czy wiesz, kto to jest?

Zgadza się, kangur nosi swoje młode w torbie. A teraz wyobraź sobie, że jesteś „kangurem” tylko zamiast lisiątkiem, trzymasz piłkę między kolanami i wskakujesz na stojak, a potem biegniesz z piłką w dłoniach i podajesz ją do następnego.

Ćwiczenie: Skacz z piłką wciśniętą między kolana.

Piłka Pheolete:„Zaśpiewaj piosenkę o balonach powietrznych”

Piosenka„Balony”

Niebieska piłka:"Przyjazna para"

Ćwiczenie: nosić piłkę w parze, przytulając się do siebie. Wróć i przekaż innej parze.

Żółta piłka: „Ruch bez upuszczania piłki”

Ćwiczenie: Umieść piłkę na rakiecie do badmintona (bez linii). Doprowadź do obręczy leżącej z przodu w odległości 3 m. Wróć i przekaż pałeczkę następnemu zawodnikowi.

Niebieska piłka: „Zgadnij zagadki”

Małe piłki

Wiszące na drzewie:

Czerwony zielony -

Wyglądają kusząco.

Uwielbiam te kulki

Dorośli i dzieci,

Wlej kulki -

Najlepszy na świecie! (jabłka)

Na zielonej delikatnej nodze

Przy ścieżce wyrosła piłka. (mniszek lekarski)

Jest tak duży jak piłka nożna

Jeśli dojrzeje, wszyscy są szczęśliwi.

Smakuje tak dobrze!

Co to za piłka? (arbuz)

Dobroduszny, gruboskórny,

Jak balon

Prawie zawsze mieszka w wodzie

Gruboskórny ... (hipopotam)

Okrągły, gładki jak arbuz...

Kolor - dowolny, na różne gusta.

Jeśli puścisz smycz,

Odleć za chmury. (balon)

Pomarańczowa piłka: „Rzuć piłki nad siatką”

Ćwiczenie: Przy muzyce dzieci rzucają piłki po przeciwnej stronie nad siatką. Ta drużyna, która szybciej rzuci piłki na swoją stronę, wygra! Muzyka się wyłącza, dzieci liczą, po której stronie jest mniej piłek, które wygra drużyna.

Różowa piłka: "Beczka"

Ćwiczenie: Zbierz jak najwięcej piłek w dużych workach na śmieci. Dwoje dzieci trzyma worek, reszta zbiera kulki i wkłada je do woreczka. Drużyna z największą liczbą piłek wygrywa.

Kulka malinowa:"Skolopendra".

Drużyny ustawiają się w kolumnach. Dzieci ściskają kulki między plecami i brzuchem. Ich zadaniem jest pokonanie dystansu bez utraty piłek. (Klaun pomaga w utracie piłki). Odległość z przeszkodami (przejdź z wężem, przejdź przez kij gimnastyczny itp.). Która drużyna jako pierwsza wykona zadanie, otrzymuje piłkę zwycięstwa.

Veselinka: Jak wspaniale graliśmy. Wszyscy faceci się dzisiaj starzeli i myślę, że nasza przyjaźń wygrała. Oddaję ci wszystkie te kulki. Tylko spójrz, oni są tutaj smutni.

Mam markery, proponuję narysować uśmiechnięte buźki na nasze bale i wymyślić imiona dla znajomych.
Dzieci rysują za pomocą markerów uśmiechnięte twarze na kulkach.

Veselinka: jakie masz śmieszne kulki. Zatańczmy z nimi.
Dźwięki muzyki, dzieci bawią się i tańczą z piłkami wolny taniec.

Veselinka: Tak więc nasza zabawa z piłkami dobiegła końca. Czas, żebym się z tobą pożegnał. Do zobaczenia chłopcy!

Scenariusz rozrywki dla dzieci z grupy średniej „Festiwal balonów”

Cel:

Stworzyć radosny, pogodny nastrój w grupie, warunki do zdobywania nowych wrażeń.

Zadania:

1. Utrwalenie i wyjaśnienie wiedzy o balonach, umiejętność wykorzystania balonów w różnych zabawach terenowych, rozwijanie aktywności umysłowej, wyobraźni, percepcji, czucia.

2. Rozwiń chęć komunikowania się ze sobą w miłej atmosferze. 3. Kultywować aktywność, ciekawość, organizację.

Słownictwo:

Wzbogać słownik słowami „guma”, „rozciąga się”, „zmięty”.

Ekwipunek:

Balony, markery, słoiki z wodą, balon z imitacją kosza, pudełko z balonami napompowanymi żelem, słodka niespodzianka.

Prace wstępne: rozmowa o balonie, jego przeznaczeniu, zapamiętywanie wierszy o balonie z dziećmi.

Postęp w rozrywce:

Sala ozdobiona jest balonami. Gra muzyka, Clowness przychodzi z wizytą do dzieci.

Błazenek:

Cześć chłopaki! Oto jestem! Oto jestem! Jestem twoją najbardziej wyczekiwaną, zabawną, psotną, zabawną Błazenkiem! Słyszałem, że masz Balon Party. Czy mogę świętować z tobą?

Dzieci:

Tak!

Rozmowa wprowadzająca.

Błazenek:

Jakie piękne kulki dookoła! Czy wszystkie są w różnych kolorach? Proszę podać kolor balonów?

(Kolory imienia dzieci) 3-4 dzieci.

Ja też przyniosłem ci bale. Chcesz się z nimi bawić?

Dzieci:

Chcemy!

Błazenek:

Ale… wiesz, nie są napompowane, teraz ci je rozdam.(Klaun rozdaje balony, które są w pudełku)

Błazenek:

Najpierw dotykasz i mówisz, proszę, co to za kulki?

(3-4 indywidualne odpowiedzi)

Dzieci:

Miękka, gumowata, wielokolorowa.

Błazenek:

Spróbuj je pociągnąć... one też się rozciągają, bo są gumowe. A oni się zgniatają, spójrz!(przedstawia) i wyprostuj się!

Błazenek: Chłopaki, jakie mamy piłki?

Dzieci: "Guma"

Błazenek: A co można zrobić z piłką?

Dzieci: Rozciągnij, zmiażdż.

Błazenek:

A kiedy mocno je napompujesz, mogą nadal ...

co robić? - oczywiście wybuch!

Dzieci się zgadzają.

(Klaun wkłada balony z powrotem do pudełka.)

Błazenek:

Dobra robota chłopcy!

Głównym elementem.

Błazenek:

Powiedzcie mi, czy lubicie podróżować?

Dzieci: Tak!

Błazenek:

A my pojedziemy do magicznej krainy, gdzie czekają na Ciebie niezwykłe przygody. A my pojedziemy tam transportem specjalnym - balonem!

Błazenek:

Wejdź, zostań! Trzymaj się mocno! Lećmy!

(dzieci razem z Clownessem wchodzą do kosza, gra muzyka)

Muzyka „W drodze z chmurami” V. Bystryakov

Błazenek:

Więc dotarliśmy z tobą do magicznej krainy. Wyjdź, usiądź.

(dzieci siedzą na swoich miejscach)

Czas na zabawne przygody! Dam ci napompowane balony! I będziemy się z nimi bawić! Rozdać!

Dzieci:

Tak!

(Klaun zdejmuje kulki w różnych kolorach i rozdaje je dzieciom).

Przy muzyce odbywają się gry w piłkę:

Gra „Znajdź swój kolor”.

Materiał. Balony 3 kolory (niebieski, żółty, zielony) w zależności od ilości dzieci, 3 obręcze (niebieski, żółty, zielony).

Cel. Rozwijaj orientację przestrzenną i wizualną, napraw kolory podstawowe.

Przebieg gry. Dzieci są w przedpokoju z balonem w ręku. W różnych częściach sali na podłodze znajdują się 3 obręcze w różnych kolorach, których kolory odpowiadają kolorowi piłek w rękach dzieci. Rozbrzmiewa muzyka, dzieci tańczą z piłkami, gdy tylko muzyka przestanie grać, dzieci powinny stanąć przy obręczy w swoim kolorze.

Gra „Czerwony (niebieski, żółty, zielony) taniec”.

Materiał. Balony w 3 kolorach (niebieski, żółty, zielony w zależności od liczby dzieci i jeszcze jeden w każdym kolorze).

Cel. Rozwijaj orientację przestrzenną i wizualną, poprawiaj kolory podstawowe, poruszaj się na polecenie

Przebieg gry. Dzieci są umieszczane wzdłuż ściany pokoju. Każdy gracz trzyma balon w jakimś kolorze (opcjonalnie). Klaun jest skierowany do graczy na środku pokoju. W dłoni trzyma kulki tego samego koloru.

Błazen podnosi kulę jakiegoś koloru. Wszystkie dzieci z balonikiem tego koloru zaczynają tańczyć do muzyki. Kiedy Błazen upuszcza piłkę, dzieci zatrzymują się i wracają na swoje miejsce. Błazen następnie podnosi kulkę innego koloru i gra zostaje wznowiona.

Instrukcje do gry.

Klaun może podnieść jedną, dwie lub wszystkie trzy piłki razem, a następnie wszystkie dzieci tańczą.

Jeśli dzieci nie widzą, że piłka jest opuszczona, Clowness uzupełnia sygnał wizualny słownym „piłki (nazwa koloru) zatrzymały się”.

Możesz zastąpić sygnał wizualny sygnałem słownym (na przykład „zielone kulki wylatują”, „zielone kulki lecą do domu”).

(Dzieci siadają)

Błazenek:

Bardzo dobrze! Co jesteś mądry! Jak dobrze się bawiliśmy! Jesteś zmęczony? Powiedz mi, umiesz rysować?

(odpowiedź dzieci)

Działalność produkcyjna:

Narysujmy z tobą wakacje na balonach?

Błazenek:

(znaczniki znajdują się na tackach na stole)

Mam magiczne markery. Każdy z was musi narysować na swojej kuli święto: kwiaty, cukierki, śmieszne twarze.

Zobacz, jak to robię!

Każdy, kto już zdecydował, co narysować, może podejść i wziąć marker o pożądanym kolorze!

Dzieci wybierają marker, siadają na swoich miejscach i zaczynają rysować.

Błazenek:

Tak, widzę, że zebraliśmy dziś prawdziwych artystów. Dobra robota, dobra robota! Podrzućmy balony do góry, dostaniemy świąteczne fajerwerki.

(dzieci rzucają balonami razem z klaunem)

Dzieci siadają.

Błazenek:

Chłopaki, lubisz magiczne sztuczki? Spójrz, pokażę ci sztuczkę!

Centrum. „Zmienianie wody w kolor”

Na stole są trzy słoiki z wodą.

Błazenek:

Chłopaki, co jest na moim stole?

Dzieci:

Słoiki.

Błazenek:

Co jest w słoikach?Dzieci: (woda).

Zgadza się, woda!

Teraz za pomocą magicznych słów pomalujemy wodę!(Zamykamy słoik pokrywką, potrząsamy nim, wypowiadając magiczne słowa).

Stanik! Wycierać! Kadabra!

Woda zmienia kolor na zielony, niebieski, żółty. (pokrywki słoików są wstępnie pomalowane farbą na różne kolory)

Błazenek:

Czy podobała Ci się ta sztuczka?Dzieci :Tak

Podobały Ci się wakacje?

Czas na mnie chłopaki... Ale mam dla Was jeszcze jedną niespodziankę!

Pudełko na balon (niespodzianka)

Klaun przynosi dzieciom pudełko i kładzie je na podłodze.

Błazenek:

Chłopaki, powiedzmy nasze magiczne słowa!

Stanik! Wycierać! Kadabra!

Klaun otwiera pudełko, z którego wylatują piłki. Rozdaje dzieciom balony, zagląda do pudełka i znajduje w nim smakołyki dla dzieci.

Och chłopaki, spójrz, oto smakołyki!

Rozdaje smakołyki dzieciom.

Do następnego razu! Do widzenia!

Festiwal balonów.

Gusiewa Julia Wiaczesławowna, nauczycielka GBDOU nr 115/96

Dzielnica Newski w Petersburgu

Zabawa w przedszkolu to dzień pełen radości i zabawy. Pozytywne emocje jednoczą dzieci i dorosłych; święto ma szczególne znaczenie dla dziecka.

Święta obchodzone w przedszkolu mają swoje własne cele i zadania. Najważniejsze jest stworzenie radosnego nastroju u dzieci, wywołanie emocjonalnego przypływu i stworzenie świątecznej kultury (tradycje świąt, ich organizacja, zasady zapraszania gości, etykieta gości).

Przygotowania do święta i samo święto wzbudzają zainteresowanie dzieci, na podstawie których kształtują się ich walory moralne, gust artystyczny, jednocząc wszystkich jego uczestników. Dzieci powinny być nie tylko kontemplatorami, obserwatorami i słuchaczami. My, dorośli, musimy dać upust ich chęci uczestniczenia w zabawach, tańcach, przedstawieniach, brać czynny udział w dekorowaniu sali, grupy i innych pomieszczeń przedszkola.

Wakacje są niezbędne dla dzieci. Jak nic innego przyczyniają się do rozwoju osobowości uczniów, kształtowania talentów twórczych i zdolności fizycznych dzieci.

Ideą tego święta jest zwrócenie większej uwagi na pracę wychowawców i ogólnie na dzieciństwo przedszkolne. W tym dniu odbywają się uroczyste imprezy poświęcone Dniu pracowników przedszkolnych placówek oświatowych.

Czasami rodzice nawet nie podejrzewają istnienia naszego urlopu zawodowego. A czasem dziwią się, że w przedszkolu odbywają się wakacje dla dzieci.

Wczesny wiek to bardzo ważny i kluczowy okres w rozwoju umysłowym dziecka. To wiek, w którym wszystko dopiero się formuje - mowa, zabawa, komunikacja z rówieśnikami, pierwsze wyobrażenia o sobie, o innych, o świecie. W pierwszych trzech latach życia kładą się najważniejsze i fundamentalne zdolności człowieka - aktywność poznawcza, ciekawość, pewność siebie i zaufanie do innych ludzi, celowość i wytrwałość, wyobraźnia, postawa twórcza i wiele innych. Wszystkie te umiejętności nie powstają same, wymagają nieodzownego udziału osoby dorosłej i odpowiednich do wieku form aktywności.

Emocje odgrywają ważną rolę w życiu dzieci, pomagając dostrzec i reagować na rzeczywistość. Uczucia odgrywają główną rolę we wszystkich aspektach życia przedszkolaka, nadając im szczególny kolor i wyrazistość, dlatego emocje, których doświadcza, łatwo odbijają się na twarzy, w postawie, gestach, we wszystkich zachowaniach.

Zachowanie dziecka, rozwój jego sfery emocjonalnej jest ważnym wskaźnikiem w zrozumieniu świata małego człowieka i świadczy o jego stanie psychicznym, samopoczuciu, możliwych perspektywach rozwoju…

Cóż może być lepszego niż promienne spojrzenie i szczery uśmiech dziecka, wychodzący z serca, przyciągający, czarujący od pierwszej sekundy, budzący radość i szczęście w sercach otaczających.

Moim głównym zadaniem jako wychowawcy jest przyczynianie się do wszechstronnego rozwoju dzieci, kształtowania ich orientacji na wartości moralne. Bardzo ważne jest, aby nie ignorować najmniejszych przejawów życzliwości małego człowieka, aby z czasem wesprzeć pragnienie dzieci, by wyrosły na uczciwych i sympatycznych ludzi, którzy są w stanie obdarzyć ludzi życzliwością!

Oferuję swoje doświadczenie w organizacji festiwalu balonowego dla dzieci I grupy juniorów.

Festiwal balonów (przedszkole).

Cel: stworzą radosny nastrój u dzieci, wywołają emocjonalne podniesienie i stworzą świąteczną kulturę (tradycje świąt, ich organizacja, zasady zapraszania gości, etykieta gości).

Ekwipunek:

Święto odbywa się w elegancko urządzonej sali ozdobionej balonami, dmuchanymi zabawkami i kwiatami. Pięć dużych wielokolorowych kul umieszczonych na środku hali.

Instalacja mechaniczna do baniek mydlanych.

Dekoracje - Klauni, kosz z balonami

Grzechotki.

Zabawkowy Miś.


Brzmi zabawna piosenka dla dzieci. Faceci w eleganckich garniturach wchodzą do holu.
Prowadzący : Dzień dobry chłopaki, patrzcie, bale. Jak myślisz, do czego one służą?
Zgadza się, dla radości i dobrego nastroju, a także są potrzebne do niesamowitej podróży, ponieważ balonami na ogrzane powietrze można latać! Pobawmy się z nimi.

Trzymam go na smyczy
Chociaż wcale nie jest szczeniakiem.
I spadł ze smyczy
I odleciał pod chmurami.
Odpowiedź: Balon
Prowadzący : Zgadza się, to piłka. A nasza gra jest im dedykowana.

Prowadzący : Spójrzcie,
Stał się cud!
Ile balonów?
Pojawił się w naszej grupie.
Wszystkie kulki są różne
Kulki są cudowne.
Jakie są kolory?
Kto jest gotów udzielić mi odpowiedzi?

Dzieci wołają kolory piłek.

Prowadzący : Dobra robota chłopaki, odpowiedzieli poprawnie,
Ale, przyjaciele, nie powiedzieliście wszystkiego o balach.
Gdzie jest tu największa piłka?
A gdzie jest najmniejsza piłka?

Dzieci odpowiadają.

Prowadzący : Gdzie jest długa piłka, powiedz mi?
A gdzie jest ten okrągły, pokaż mi?
Czy to lekka piłka czy ciężka?
Smutna piłka czy wesoła?
Czy można na nim usiąść?
Relaks w upalny dzień?

Dzieci odpowiadają i pokazują.

Prowadzący : Wszyscy nazwaliśmy bale,
Tylko że się z nimi nie bawili.
Hej dzieci nie ziewają
I bawić się kulkami

Kompozycja taneczna„Balony” L. Semenov

W czasie wakacji na ulicy
W rękach dzieciaków
Spal migotanie
Balony. (Dzieci biegają w kółko z piłkami w rękach.)

Refren: Inny, inny: tupcie nogami
Niebieski czerwony,
Żółty zielony
Balony. (Wiosna)

Do obstawiania, wirowania.

Bardzo kochają piłki (Dzieci biegają w kółko, z piłkami w rękach.)


Chłopaki w dzisiejszych czasach.
Każdy ma przycisk
Są związani.

Chór.

Tutaj nad naszą ulicą
Latają łatwo;
Jakby błysnęły na niebie
Kolorowe światła.

Prowadzący : Chłopaki, Mishka przyleciał do nas balonem. Zaśpiewajmy mu naszą piosenkę.

Pieśń Trzy Niedźwiedzie (E. Shadrina)

Siedząc na kanapie w kolorowej sukience,
Mama szyje spodnie dla Małego Misia.
Tata szyje sandały na łóżku dla Miszki.
Jutro wzejdzie słońce, Miś pójdzie do przedszkola.

A teraz dla gości zatańczmy więcej zabawy.

Kompozycja taneczna „Kalinka” muzy. Ludowy.

Tak chodzimy, chodzimy parami.

Spójrz na nas wszystkich (Dzieci chodzą parami w kręgu)

Gra muzyka, świeci słońce.

Teraz będziemy tańczyć radośniej. (Dzieci chodzą parami w kręgu)

Kalinka, Kalinka, moja Kalinka,

W ogrodzie maliny, maliny, moje. (postaw stopę na pięcie)

Prowadzący - Chłopaki, patrzcie, klauni przynieśli nam grzechotki. Zagrajmy!

Zabawa z grzechotkami „Komputery”

Dzieci stukają w grzechotkę w rytm muzyki.

Wstęp: Chłopaki, wydmuchajmy dużo balonów.

Ay tak policzki-kulki (gra)
(Lider recytuje poezję, a chłopaki wykonują wszystkie ruchy i zadania.)

Policzki jak piłka, nadęte,
A potem zostali cicho zdmuchnięci.
I oszukali go mocniej
Żeby było fajniej.
Nakłuj piłkę igłą... Bang!
A balon pękł głośno!

Pokaz baniek mydlanych(pokazuje nauczycielowi)

Do muzyki nauczyciel robi duże bańki mydlane za pomocą pierścienia - rakiety.

Bańki mydlane pozdrawiają.

Uruchomiona zostaje instalacja do produkcji baniek mydlanych. Wesoła muzyka brzmi, dzieci łapią bańki mydlane.

Gra na świeżym powietrzu „Bańka”

Wiersze do nauki z dziećmi

Jestem dobry, jestem posłuszny.
Kupili mi balon.
Na początku sam się z nim bawiłem,
A potem dał go kociakowi.
Kot zaklepał piłkę łapą,
Piłka - huk! - i natychmiast pękła.

Balon, balon
Wyrywa się z rąk.
Niegrzeczny niegrzeczny -
Nagle leci pod sufit.
muszę go złapać
I zawiąż za ogon.

Jeśli podkręcisz piłkę,
Wtedy poleci.
muszę związać wątek
Trzymać piłkę.
Zaprojektowany dla dzieci
Wielokolorowe balony.

Podczas kompilowania scenariusza na święta wykorzystano następujące współczesne źródła literackie:

- http://akademroditel.ru/sad/prazdnik1.htmlStrona Akademii Rodziców

M.Yu. Kartushina "Zabawa dla dzieci" Moskwa, 2009

EA Alyabyeva „Dni i tygodnie tematyczne w przedszkolu” Moskwa, 2010

Gra muzyczna z grzechotkami

Kompozycja taneczna „Kalinka”

Taniec balonowy

Gra na świeżym powietrzu „Bańka”


Szyszkina Larisa Jakowlewna, Terekhova Lubow Iwanowna

Wychowawca, wychowawca, gimnazjum, wieś Chworostyanka Przedszkole S/p „Kolosok”, obwód samarski, wieś Chworostyanka

Shishkina L.Ya., Terekhova L.I. Rozrywka z dziećmi z grupy seniorów i grupy przygotowawczej „Święto balonów” // Sovushka. 2016. Nr 3 (5) .. 02.2019).

Cel: tworzenie świątecznego nastroju u dzieci; rozwój aktywności fizycznej; pielęgnowanie poczucia wzajemnej pomocy, przyjaźni.

Prowadzący:

Cześć dzieci! Chłopaki, odgadnij zagadkę:

Jestem duży, ale pusty.

Lecę w niebo nad ziemią.

I nie dumny, ale pouty,

Wiązana grubą nitką.

jestem z dziećmi, zawsze byłam przyjazna,

I jestem wezwany.

Wszyscy: piłka.

Gospodarz: Zgadza się, to piłka. Zapraszam na Święto Balonów. Dziś posłużą nam nie tylko jako dekoracja świąteczna. Piłki pomogą nam prowadzić zabawne gry i konkursy. Chcesz grać i dobrze się bawić?

Ktoś kiedyś wymyślił kulki,

Jako rozrywka dla dzieci.

Ktoś kiedyś oszukał po raz pierwszy,

Ktoś kiedyś tchnął w nie duszę.

Nie, karnawał nie odbędzie się bez balonów

A sala świąteczna nie zostanie udekorowana.

Piłki wszyscy kiwaliśmy od dawna,

Każdy z nich ma lot i przestrzeń.

Te kule wzywają nas wszystkich w dzieciństwie,

Poznajmy balon.

Balon to zabawka uwielbiana przez ludzi w każdym wieku. Służy do ozdabiania wydarzeń i ma cudowną zdolność: tworzenia wspaniałego nastroju i przyjemnej atmosfery w każdym pomieszczeniu.. Chłopaki, znacie wiersze o balonach?

1 dziecko:

piłka, piłka

moje powietrze,

Fidget, niegrzeczny

Piłka jest okrągła

Piłka jest gładka,

Piłka jest lekka,

Piłka jest miękka!

2 dziecko:

Po prawej jest piłka,

Lewa piłka

Moja świecąca latarka

Pozwól mi Cię przytulić

I przycisnę go do policzka!

3 dziecko:

Klikam na piłkę

Wylatuje spod pach

Wstałem, ale go złapałem

Przywiązałem nitkę do palca.

Teraz zaśpiewajmy piosenkę o balonie (piosenka jest odtwarzana)

Prowadzący: Dobra robota chłopcy! Teraz zagrajmy. Ale najpierw musisz podzielić się na dwie drużyny. Gra nazywa się „Kangur”

Czy wiesz, kto to jest? (Odpowiedzi dzieci)

Prowadzący: Zgadza się, kangur nosi swoje młode w torbie. Teraz wyobraź sobie, że jesteś „kangurem” tylko zamiast lisiątkiem, wciśniesz piłkę między kolana i wskoczysz do kontuaru, a potem biegniesz z piłką w dłoniach i podasz ją do następnej.

Prowadzący: Dobra robota, następna gra to „Zbieraj piłki”

Mam dwa pudełka, jedno czerwone, a drugie zielone kule

Na mój sygnał zaczynasz je zbierać.

Pierwsza drużyna jest czerwona, druga zielona.

Prowadzący: A teraz zobaczymy, która drużyna ma piłkę lecącą najdalej? „Czyja piłka jest następna”

Prowadzący: Dobra robota! Następna gra „Nie noś nie upuszczaj”

Na mój rozkaz uderzasz piłkę ręką do punktu odniesienia, a następnie wracasz do swojej drużyny, podając piłkę do następnego.

KONKURS „Zgadnij zagadkę”

1. Małe kulki

Wiszące na drzewie:

Czerwony zielony -

Wyglądają kusząco.

Uwielbiam te kulki

Dorośli i dzieci,

Wlej kulki -

Najlepszy na świecie! (jabłka)

2. Na zielonej, delikatnej nodze,

Przy ścieżce wyrosła piłka. (mniszek lekarski)

3. Jest wielkości piłki nożnej

Jeśli dojrzeje, wszyscy są szczęśliwi.

Smakuje tak dobrze!

Co to za piłka? (arbuz)

4. Dobroduszny, gruboskórny,

Jak balon

Prawie zawsze mieszka w wodzie

Gruboskórny ... (hipopotam)

5. Okrągły, gładki jak arbuz...

Kolor - dowolny, na różne gusta.

Jeśli puścisz smycz,

Odleć za chmury. (balon)

Młody! Następna gra „Balon nad głową”

Teraz powinieneś stanąć prosto i podnieść ręce nad głowę. Każda drużyna ma swoją piłkę, na mój rozkaz zaczynasz podawać piłkę od tyłu do stojącego, ostatni zawodnik bierze piłkę i staje przed pierwszym, trwa to do momentu, aż wszyscy zawodnicy wezmą udział.

Dobry! A teraz wyobraźmy sobie, że jesteśmy "Kociętami" jak wiecie, kocięta uwielbiają bawić się kłębkami nitki, tylko zamiast nitek będziemy mieli kłębek. Na sygnał klękasz i zaczynasz odpychać piłkę głową do kontuaru, biegnąc podając piłkę z powrotem do kolejnej.

Gra „Daj piłkę przyjacielowi”. Dzieci bawią się swobodnie, ale słyszą tylko komendę „Daj piłkę”, dzieci wymieniają się piłeczkami.

KONKURS "Artyści"

Narysuj jak najwięcej balonów na kartce papieru Whatman w ciągu jednej minuty. A teraz pobawmy się kulkami... Będziemy podawać piłki w kółko, a kiedy się spotkają, zatańczą do nas ci faceci, którzy mają piłkę.
Dzieci stoją w kręgu, podają piłki do siebie, gdy piłki się spotykają, dwoje dzieci, które mają piłki tańczy w środku koła, reszta dzieci klaska w nie.

Cóż, teraz wszyscy będziemy razem tańczyć z balami. (wolny taniec)
Prowadzący: Dobra robota chłopcy! Co za zabawne wakacje okazały się być. Widzisz, ile radości, śmiechu, hałasu i zabawy może przynieść zwykły balon.