Заняття у сенсорній кімнаті. Заняття для дітей молодшого дошкільного віку в сенсорній кімнаті.

КОНСПЕКТИ ОКРЕМИХ (ЗАНЯТТЯ
У СЕНСОРНІЙ КІМНАТІ)

Усі наведені заняття мають таку структуру: ритуал початку заняття; релаксація, яка дозволяє дітям розслабитися та зняти м'язову напругу; ритуал закінчення заняття.

Ігрові завдання є одночасно і розвиваючими, і терапевтичними: вони розвивають психічні процеси і формують психологічно здорову дитину.

Заняття №1
"Знайомство з чарівною кімнатою"

Цілі:

- розвивати когнітивну сферу дітей;

Активізувати довільну увагу, розумові здібності;

Розвивати пропріоцептивну та тактильну чутливість, дрібну моторику;

Формувати вміння співвідносити зорово-моторну та слухо-моторну координацію;

Розвивати органи почуттів та вестибулярний апарат;

Закріплювати вміння передавати свої почуття та відчуття у зв'язному мовленні;

Розвивати комунікативні навички;

Формувати вміння розслаблятися у процесі ідеомоторних рухів та уявлень образів;

Формувати навички саморегуляції.

Матеріали та обладнання:підлогові тактильні доріжки; сухий басейн; балансувальна дошка; м'ячики-веселки; аквалампа; рослина-фонтан; куб "Твізлер"; заплутані спи ральки; центр тактильності; центр спокійних ігор; центр, що розвиває активність; проектор спрямованого світла; дзеркальна куля; легкі квадрати; м'яке покриття для підлоги; аудіо касета.

Хід заняття

1. Ритуал початку заняття. Гра «Привітання»:

Хлопці, наші "веселки" посміхаються нам. Вони дуже раді, що ми прийшли до них у гості. Посміхніться їм і весело їх привітайте, помахайте рукою і скажіть: «Дравствуйте!»

А тепер ми з вами поїдемо в подорож... Почнеться воно з цього великого водоспаду.(Розглядаємо нейзаж на фотошпалерах.)Подивіться, як падає вода з вершини гори, як сяє вона і розсипається на різнокольорові бризки. А поряд ще один водоспад – маленький(Рослина-фонтан).Підійдіть до нього ближче і послухайте, як дзюрчить вода, збігаючи по уступах гори.(Слухають шум води.)

- А які маленькі яскраві пташки живуть у нашому лісі, як дзвінко вони щебечуть!(Звучить аудіозанись «Голоси лісу».)

- Пригріває сонечко, стало жарко. Давайте їмо взуття і підемо в ліс стежкою босоніж.(Ходьба no сенсорним наnольним доріжкам.)Іти будемо один за одним, щоб не збитися зі шляху. Наш шлях починається з цієї великої зеленої галявини, потім - дном лісового озерця, камінчиками... - і далі в ліс стежкою, містком.(По ходу гравець запитує дітей про їх відчуття.)

- Що відчувають ваші ніжки?

А тепер ми підемо чарівним лісом, де пори року змінюють один одного кожні кілька кроків. Іти треба слідом у слід, щоб не оступитися і не впасти у воду. Руки розставте убік. Дивіться уважно, за якою пори року ви проходите, і називайте його.

Тепер одягайте взуття і переходьте на цю різнокольорову галявину.(Звучить спокійна фонова музика.)

- Двоє хлопців гратимуть із іграшками на цій панелі(Центр, що розвиває активність),а двоє - скочувати кульки цією спіралькою: один кидає кульку, а інший ловить її на виході. Слухайте уважно, де знаходиться кулька, щоб не проґавити її. Робіть це послідовно.

Підійдіть до цієї спіральки. Кидайте кулю, уважно за нею спостерігайте та ловіть на виході(заплутана спіралька). (За кілька хвилин діти міняються місцями.)

Хлопці, той із вас, хто пограв на цій галявині, може переходити на наступну.

Хто хоче пограти із іграшками на цій панелі? Будь ласка! А хто розглядатиме дорогоцінні матеріали в нашій сун дучці?

А лабіринтами помандрувати хто хоче?

(Під час гри вихователь запитує про відчуття, пропонує мінятися місцями.)

Хлопці, ось ще одна скринька! Давайте подивимося, що у ньому перебувають.(Відкриває).

Що це?

Правильно, це квадратики із різної тканини. Вибирайте, кому подобається. Підкиньте свої хусточки якомога вище; спостерігайте, як вони падають вниз.

А зараз треба не просто підкинути хусточки, а й постаратися, щоб вони довше не опускалися на підлогу. Для цього треба дмухати на них – ось так!(Показ.)

Підійдіть ближче, подивіться: яка цікава лампа! Називається вонааквалампа – значить, водяна лампа. А що там плаває?

Якого кольору кульки?

(Пропонує кожному поспостерігати за кулькою певного кольору.)

- Зверніть увагу, як змінюється колір води Який колір води вам подобається більше?

Прикладіть долоні правої руки до скла Що відчувають ваші долоні?(Діти говорять про свої відчуття.)

Цілий день ми подорожували з вами чарівним лісом! Настає ніч, настав час відпочити. Відпочиватимемо на цій великій галявині. Розташовуйтесь на ній(М'яке наnольне покриття).А хтось може і на цьому острівці(М'який острівець).

(3вчить релаксаційна музик а.)

- Лягайте зручніше, розслабтеся.(Включає nроектор, наnравляет його на дзеркальну кулю.)

- Настає чудова літня ніч. На темному небі запалюються яскраві зірочки. Ви почуваєтеся абсолютно спокійними та щасливими. Приємне відчуття тепла та спокою охоплює все ваше тіло: лоб, обличчя, шию, живіт, спину, руки, ноги... Ви відчуваєте, як тіло стає легким, теплим, слушним.

Дихається легко та вільно. Ми спокійно відпочиваємо,

Сном чарівним засинаємо. Дихається легко, рівно, глибоко.

Дихається легко, рівно, глибоко.

Вітерець обдуває ваше тіло легкою свіжістю. Повітря чисте і прозоре. Дихається легко та вільно. Гаснуть зірки, настає ранок. Настрій стає бадьорим та життєрадісним.

Потягнутися, посміхнутися, всім розплющити очі та встати!

Ми сповнені сил та енергії. Намагайтеся зберегти це відчуття на весь день.

10. Ритуал закінчення заняття. Прощання із «радугами».

Хлопці, давайте посміхнемося «радугам» і попрощаємося з ними: «До побачення!»

Згадуйте наших «веселок» і посміхайтеся, як вони, – і тоді у вас завжди буде гарний настрій.

Заняття №2
«Кольори та настрій»

Цілі:

- створення бадьорого, оптимістичного настрою; - Активізація пасивних дітей;

Розвиток когнітивної сфери: уваги, пам'яті, мислення;

Закріплення знань колірного спектра;

Коліротерапія;

Стимулювання уяви.

Матеріали та обладнання:підлогові тактильні доріжки; центр, що розвиває активність; сухий душ; аквалампа; м'яке покриття для підлоги; «Радуги». .

Хід заняття

1. Ритуал початку заняття:

Хлопці, наші "веселки" вітають нас. Давайте усміхнемося їм так само, як вони нам, і побажаємо «веселкам» і всім людям здоров'я. Яким словом ми це говоримо?

- «Добруйте!»

А зараз ми пройдемо нашими лісовими доріжками. Не забувайте говорити про те, що відчувають ваші ніжки.(Звучить спокійна, тиха музика.)

Виходимо на цю зелену галявину. Ви гратимете іграшками, які тут знаходяться(Центр, що розвиває активність).

- Ось ця трубка називається доалейдоскоп. Кожен із вас, граючи ним, розповідатиме, що цікаве він бачить: які фігури, якого кольору.

Подивіться на цей браслет. Якого кольору вогники на ньому виблискують? Візьміть кружечки такого ж кольору з коробки. Запам'ятайте, який вогник запалюється першим, який - другим, який - третім. Покажіть їх мені в тій послідовності, в якій вони запалюються(Браслет з кольоровими лам нирками).

А зараз давайте підійдемо до цього кольорового водоспаду.

(Сухий душ.) Слухайте мене уважно: я говоритиму, хто якого боку проходитиме під водоспадом.

Якого кольору цівки води? Виходячи з-під водоспаду, ви говоритимете мені, який у вас настрій і що ви відчували під струмками води.

Підійдіть до кольорового акваріуму. Якого кольору кульки ви там бачите? Кожен з вас спостерігатиме за своєю кулькою(Акваламnа).

(Психолог назви ває ім'я дитини і колір кульки, за якою вона спостерігатиме.)

- Хлопці ви бачите, що вода змінює свій колір. Ви називатимете одним словом колір води:синій, червоний, зелений, жовтий.

6. Релаксація «Райдуга» (лежачи на м'якому покритті):

Закрийте очі. Уявіть, що у вас перед очима екран. На екрані ви бачите кольори веселки, які вам подобаються. а) на екрані -блакитний колір. Це м'який, заспокійливий колір.

Він схожий на воду у річці чи озері. Блакитний колір і біля неба. Він освіжає вас, як купання у спеку;

б) червоний колір дає нам енергію та тепло. Від червоного кольору нам стає тепліше навіть у холод. Від червоного кольору веселіше і радісніше на душі;

в) жовтий колір приносить нам радість та посмішку. Він зігріває, як сонечко. Якщо нам сумно та самотньо, він піднімає настрій;

г) зелений колір - колір природи. Якщо ми хворі і нам не по собі, зелений колір допомагає нам почуватися краще.

А тепер розплющте очі. Про що ви думали, коли дивилися на блакитний, червоний, жовтий та зелений кольори? Чи ви помітили, що різні кольори впливають на настрій?

3аняття № 3
Гра «Допомога друзів»

Цілі:

- розвиток психічних процесів: уваги, пам'яті, мислення;

Розвиток тактильних, слухових та зорових аналізу торів;

Розвиток уміння передавати відчуття у вербальній формі;

Стимуляція пошукової та творчої активності;

Створення позитивного емоційного настрою.

Матеріали та обладнання:підвіска "веселки"; рослина-фонтан; центр спокійних ігор; подвійна спіралька; центр тактильності; сухий басейн; гра "Легкі квадрати".

Хід заняття

1. Ритуал початку заняття. Гра "Привітання".

Діти, уявіть собі, що у вас сумний настрій. Який у вас при цьому вираз обличчя? Покажіть!

Подивіться у дзеркало: які у вас сумні особи! Спробуймо підняти один одному настрій. Давайте скажемо кожному будинку, що в ньому нам подобається. Говоритимемо по черзі, і кожен почує про себе щось добре.(Гра "Компліменти".)

- Ну що, покращав ваш настрій? Давайте привітаємо наших "веселок" і посміхнемося їм так само, як вони усміхаються нам.

Підійдіть до чарівного замку(Рослина-фонтан).Уважно подивіться на замок та природу навколо нього. Як ви вважаєте, хто живе в замку?

Твій герой злий чи добрий?

А що важко зробити, щоб він став добрішим?

Подивіться па водоспад, що збігає з гір. Давайте слухаємо шум води.(Слухають шум води.)

Переходимо на зелену галявину Тут ви можете погратись із цими спіральками.(Подвійна та одинарна спіральки.)Уважно спостерігайте і слухайте, де знаходиться кулька, і ловіть її на виході.

Давайте уважно подивимося на цю панель(Центр спокійних ігор).По черзі обмацайте іграшки і скажіть, яка іграшка на дотик вам подобається більше за інших, а яка - не подобається і чому.

6. Вправа «Море з кульок»(сухий басейн):

- А зараз ми плаватимемо в море з кульок. Давайте все перевернемося на животик і попливемо.

А тепер перевернемося на спинку. Продовжуємо плисти.

А тепер спокійно полежимо на хвилях. Заплющте очі і уявіть собі, що ви спокійно погойдуєтеся на хвилях моря.

(4-5 хвилин)

- Ось і закінчилась наша гра.

7. Ритуал закінчення заняття. Прощання з «радугами»:

Хлопці, давайте посміхнемося «веселкам» і скажемо їм: «До побачення!»

3аняття № 4

Цілі:

- розвиток психічних процесів: мислення, пам'яті, уваги;

Розвиток конструкторських здібностей;

Продовження розвитку окоміру;

Розвиток координації «очей - рука»;

Закріплення знання кольорів спектра;

Зняття емоційної напруги;

Розвиток уяви.

Матеріали та обладнання:ігри «Збери квадрат», «Одягни кільце»; аквалампа; м'яке покриття для підлоги; підлогові та тильні квадрати; підвіска «Радуги».

Хід заняття

Хлопці, ми зараз пройдемо нашими лісовими стежками. Сьогодні ми називатимемо колір доріжки, якою проходимо.(Підлогові сенсорніе доріжки.)

Підійдіть до цього столу Ми з частин збиратимемо ось такий квадрат. Будьте уважні – і у вас все вийде. Гра називається «Збери квадрат».

Тепер пограємось ось із цими іграшками. Гра називається «Одягни кільце». Коли ви надягаєте кільце, то кажіть, якоговоно кольору. Подивимося, хто у нас найвлучніший, хто швидше за інших надягне всі кільця(Водяні іграшки).

Ми пограємо в гру «Знайди колір», Я показуватиму колір, наприклад червоний, а ви - шукати в цій кімнаті всі предмети червоного кольору. І так ми шукатимемо і називатимемо всі кольори.

- Тепер лягайте на наш м'який диван, поверніть обличчям до чарівного акваріума і спостерігайте, як у ньому змінюється вода. Як тільки вода змінить колір, ви називаєте його.

Переверніть все на спинку Ляжте якомога зручніше, закрийте очі і слухайте мій голос.

Уявіть собі, що ви знаходитесь у чудовому місці – на березі моря. Чудовий літній день! Синє небо, тепле сонце... Ви почуваєтеся спокійними та щасливими. Приємне відчуття свіжості та бадьорості охоплює все ваше тіло: лоб, обличчя, спину, живіт, ручки та ніжки. Ви відчуваєте, як тіло стає легким, сильним, слухняним. Вам тепло та приємно. Промінчики сонечка пестять наше тіло. Дихається легко та вільно. Настрій стає бадьорим і життєрадісним, хочеться підвестися і рухатися.

Ми відкриваємо очі - ми сповнені сил та енергії. Намагайтеся зберегти ці відчуття на весь день.

8. Ритуал закінчення заняття.Прощання з «радугами»:

- Хлопці, давайте посміхнемося «веселкам» і скажемо їм: «До побачення!»

Заняття №5
«Давайте уявимо...»

Цілі:

- формування уявлень про позитивні та від'ємні емоції;

Продовження навчання вмінню визначати свій настрій;

Навчання способів підняття настрою;

Розвиток сміливості та впевненості в собі, подолання роботи;

Саморегуляція психічного стану.

Матеріали та обладнання:Дзеркало; ковпаки клоунів; м'яке покриття для підлоги; аквалампа.

Хід заняття

1. Ритуал початку заняття. Привітання "веселок".

Давайте уявімо, що ми з вами – мавпочки. Підійдіть до дзеркала і покажіть мені без слів: веселу мавпочку, сумну, здивовану, що плаче, сміється, злякану, співаючу, радісну.

Ну як? Поліпшився у вас настрій? Покажіть свій настрій.

Бувають почуття у звірів,

У рибок, пташок та людей.

Впливає, поза сумнівом,

На нас усіх настрій.

Хто веселиться?

Хто сумує?

Хто злякався?

Хто сердить?

Розсіє всі сумніви

Гарний настрій.

А зараз ми з вами опинимося у цирку. Вийдемо на цю зелену галявину і станемо клоунами. Стаємо парами, обличчям один до одного Клоуни праворуч будуть веселими. Зобразіть цей настрій на своєму обличчі. А тепер веселі намагатимуться розвеселити сумних так, щоб вони посміхнулися і всім стало весело.

Тепер клоуни пограють у гру «Весела зарядка».

(Звучить бадьора, весела музика. Психолог моделює ситуацію, а діти зображаютью т відповідні дії.) -Для того, щоб машина запрацювала, треба завести мотор.

Сплячий чоловічок схожий на вимкнену машину.

- Тіло втомлюється протягом дня, і йому потрібен відпочинок.

Але попереду новий день і багато цікавих для справ і пригод. Треба підготувати себе до них: увімкнути, «завести» своє тіло. Давайте все дружно пострибаємо!

Кожен із вас – господар свого тіла. Ви - прокинуті кішки, витягуєте то передні, то задні лапки.

А тепер ви - сонечка, що впали на спину. Чи вдасться перевернутися на живіт без сторонньої допомоги?

А зараз вдихнемо глибше і перетворимося на повітряні кульки. Ще трохи - І полетить!

Тягнемося вгору, як жирафи.

Пострибаємо, як кенгуру, щоб стати такими ж спритними та сильними.

А тепер ми – матрьошки. Похитаємося з боку на бік.

Ану запустимо літак! Крутимо пропелер щосили. - Хлопці, ви отримали великий заряд бадьорості та впевненості у собі на весь день. До скорої зустрічі!

6. Ритуал закінчення заняття.

Заняття №6
"Будьте уважні!"

Цілі:

- продовження розвитку психічних процесів: довільної уваги, його стійкості та переключення; розумових здібностей; пам'яті, уяви, сприйняття;

- формування вміння співвідносити мовну форму опису предметівз графічною;

Розвиток тактильного сприйняття рецепторів стопи та рук, вміння передавати свої відчуття у зв'язному мовленні;

Розвиток координації «очей – рука»;

Продовження навчання вмінню керувати своїм тілом, розслаблятися, звільнятися від напруги.

Матеріали та обладнання:підлогові тактильні квадрати; центр спокійних ігор; куб "Твізлер"; балансувальна дошка; водна лампа; гра "Легкі квадрати"; м'яке підлогове покриття.

Хід заняття

1. Ритуал початку заняття. Привітання "веселок".

Хлопці, давайте пройдемо нашими лісовими стежками.

Ідемо повільно, не поспішаючи, слухаємо спів птахів, дзюрчання струмка в лісі.

Виходимо з вами на галявину.(Центр спокійних ігор.)

П огляньте уважно ось на цю панель, на іграшки та предмети, які на ній розташовані. Кожен із вас вибере собі предмет, але не каже, що він обрав. Інші повинні здогадатися за описом, що це, і назвати предмет.(Гра «Опиши предмет».)

А зараз ми з вами переходитимемо через прірву чарівними канатами. Я кожному назваю колір каната, за яким він перебиратиметься на протилежний бік про пащі.

Вихователь заохочує тих, хто скоріше виконав завдання.

Продовжимо ми свій шлях через цей чарівний ліс, де через кожні 4 кроки пори року змінюються. Іти треба тими стопами, які намальовані, і називати пори року, якими ви проходите. Не забудьте про те, що спинка має бути прямою, а руки розведені убік.

А тепер, хлопці, лягайте на м'який диван. Ми спостерігатимемо за кульками у чарівній лампі. Кожен вибирає свій колір кульки і спостерігає за ним.(Вправа "Танець кульки".)

7. Ритуал закінчення заняття. Прощання з «радугами»:

Хлопці, давайте усміхнемося «радугам» і скажемо їм: «До побачення!»

Заняття №7
«Прогулянка чарівним лісом»

Цілі:

- розвивати розумову діяльність, довільну увагу, пам'ять, уяву, сприйняття;

- формувати вміння передавати свої відчуття у мові;

Розвивати пропріоцептивну та кінестетичну чутливість;

Сприяти розвитку вестибулярного апарату та координації рухів;

- вивчати саморегуляції психічного стану, релаксації;

Продовжувати формувати знання про здоровий спосіб життя;

Виховувати емпатичні почуття, бажання надавати один одному емоційну та фізичну підтримку.

Матеріали та обладнання:центр тактильності; підлогові тактильні доріжки; маленький басейн із водою; ребристий місток; балансувальна дошка; м'яке покриття для підлоги; дзеркальна куля; проектор.

Хід заняття

1. Ритуал початку заняття:

Давайте привітаємося з нашими «веселками», усміхнемося їм так само, як вони нам, і скажемо їм: «Здрастуйте!»

Хлопці, сьогодні ми з вамиподорожуватимемо по вол шебному лісі.

А тепер підійдемо до цієї зеленої галявини і послухаємо щебет птахів у чарівному лісі.

Тепер ми з вами підемо лісовими стежками. Іти ми будемо повільно, уважно дивися під ноги, і говоритимемо про те, що відчувають ніжки. Наш шлях починається ось від цього лісового озера. Ідемо один за одним, не заважаючи один одному.

В кінці стежки ми виходимо на місток, проходимо по ньому і переходимо в чарівні пори року, де через кожні 4 кроки пори року змінюють один одного. Іти треба тільки слідами, щоб не потонути в бурхливій річці. Проходячи, ми називаємо пору року, в якій опинилися.

А на цій галявині ми будемо розглядати, обмацувати іграшки та розповідати, які вони на дотик.

Поверхня яких іграшок вам найбільше сподобалася і чому?

А які – не сподобалася? Чому?

На що схожа поверхня цих іграшок?

6. Вправа «Знайди та покажи іграшку»:

Хлопці, я зараз говоритиму, з якою поверхнею іграшку вам треба знайти. А ви мені її показуватимете.(Твердую, м'яко у ю, холодну, пухнасту, слизьку, гладку.)

А зараз ми з вами вийшли до водоспаду. Давайте послухаємо його шум і поспостерігаємо за струменями води, які, весело дзюрчучи, збігають униз.

- Давайте тепер відпочинемо поряд із водоспадом.

Чудовий літній день! Синє небо, лагідне, тепле сонце... Ви почуваєтеся абсолютно спокійними та щасливими. Приємне відчуття бадьорості та свіжості охоплює все ваше тіло: лоб, обличчя, спину, живіт, руки та ноги. Ви відчуваєте, як тіло стає легким, сильним та слухняним.

Вітерець обдуває все вашетіло легка свіжість. Повітря чисте і прозоре. Дихається легко та вільно.

Ми спокійно відпочиваємо, відпочиваємо та засинаємо... Дихається легко, рівно, глибоко...

Ми розплющуємо очі, прокидаємося, як кішечки: хочеться встати, потягнутися і рухатися.

Посміхніться один одному та вставайте. Настрій у нас бадьорий і життєрадісний.

Ось тут закінчується наша прогулянка чарівним лісом. Посміхніться "радугам" і попрощайтеся з ними.

8. Ритуал закінчення заняття.

Заняття №8

"У страху великі очі"

Цілі:

- продовжувати роботу з дестабілізації та руйнування патологічних стереотипів (підвищеного рівня тривожності та страхів, почуття напруги), розкріпачення дітей;

Розвивати в них сліливість і впевненість у собі;

Розвивати вербальні та невербальні форми прояву емоцій, міміку та пантоміміку, дрібну моторику.

Матеріали та обладнання:картинки із зображеннями Баби Яги, собаки, вовка, павука, змії; фломастери; папір; пухові рукавиці; аудіозапис «Голоси природи»; кошик.

Хід заняття

1. Розповідь С.А. Фонькіна «Як подолати страх»:

На світі багато страшних речей: темні довгі коридори і підозрілі собаки з великими іклами; вовки, що ховаються в густому лісі; павуки з довгими волохатими лапами; отруйні та кусачі змії; грім над головою грім і блискавка.

А Баба-Яга із казок? Того й дивися перебереться в будинок або влетить у відкрите вікно, коли нікого з дорослих нема вдома.

Але насправді це тільки здається. У темних кутах немає нічого цікавого - там тільки пил. Подумай: звідки там чогось взятися, якщо будинок закритий на щільні замки?

Собаки ніколи не нападають на маленьких дітей. А якщо собака сидить і стереже щось, не підходь до нього - він на роботі.

Вовки давно сал-сі ховаються від людей у ​​далеких лісах. Їх навіть беруть під охорону. Подумай: звідки вовк з'явиться у місті?

Павуки, крім мук, нікого не ображають. Змії, побачивши людину, намагаються втекти додому. Подумай, якщо тип не хапатимеш змію за хвіст або загрожувати їй палицею, навіщо їй вступати в боротьбу з велетнем-людиною?

Грім – просто гучний звук. Хіба звук може завдати шкоди? Баба-Яга живе лише у казках. Їй нікуди не вибратися з книжки. Подумай! Якщо ти не боятимешся, то переможеш усі страхи – всі до одного?

(Дітям пропонується встати і зазирнути у темні кути, щоб переконатися, що там немає нікого.)

Хлопці, згадайте, як поводяться собаки по відношенню до людини, якщо ік не дражнять?

Правильно, собака – друг і помічник людини.

А як ви думаєте, чи вовк зможе жити в місті? А чому ні?

Кого намагався образити павук у «Мусі-Цокотусі»? А людину павук може образити?

(Діти порівнюють разом із психологом величину павука та людини.)

- Хлопці, але є й отруйні павуки. Їх треба побоюватись, і не треба ходити в лісі босоніж.

А в яких казках мешкає Баба-Яга? Назвіть їх. Хто її весь час перемагає?

Ось бачите, хлопці, людина - найрозумніша, і вона може перемогти будь-яку істоту, нехай не завжди силою, але розумом - обов'язково.

- Хлопці, підійдіть до мене, заплющити очі. Давайте уявімо, що ми знаходимося в лісі: вітерець шумить у листі дерев, дзюрчить струмочок, щебечуть птахи. Ми присіли на галявині.

Як добре, радісно та спокійно відпочивати: Але що це? Ось хруснула гілка, ще одна... Хто це? Як жахливо нам стало!

Ми стиснулися в грудочку і завмерли.

Брови підняли вгору, очі широко розплющили.

Рот прочинили.

Боїмося поворухнутися і зітхнути.

Голову втягнули у плечі, очі заплющили.

Ой, страшно! Що ж це за величезний звір?

І раптом біля своїх ніг ми почули: "Мяу!". Одне око від крили, - а це кошеня! Друге око розплющили.

Візьміть своїх «кошенят» до рук.(Діти беруть пухові рукавиці.) -Хлопці, розкажіть про своїх «кошенят». Які вони? - Ось бачите, хлопці, які «кошенята» ласкаві. А ми думали, що це?.. Кого ви собі уявляли?

А насправді це були маленькі кошенята. Ось тому у народі й кажуть. "У страху великі очі". Слухайте, як про це йдеться у вірші В. Кудрявцева «Страх».

У страху великі очі,

У страху не зуби - ікла,

У страху, як діжка, живіт.

У страху бажання є –

Схопити, вкусити, навіть з'їсти!

Трусишка придумає страх

І жалібно ахає «Ах!»

А я нічого не боюся:

Придумаю страх – і сміюся!

Ви зараз, мабуть, згадали про свої страхи. Давайте посадимо кошенят у кошик і намалюємо свій найбільший страх.(Діти малюють фломастерами.)

(Під час роботи звучить музика, ведеться тиха розмова індивідуально з кожною дитиною про те, що вона малює, якого кольору у нього страх.)

- А тепер візьміть до рук свій страх і розірвіть його на найменші шматочки.(Діти розривають малюнки прийомом відщипування).

- Зберіть свій страх у долоні та підійдіть до мене. Подивіться на свої долоні: бачите, що лишилося від вашого страху? Він сам злякався!

Розкрийте свої долоні, здуйте свій страх – нехай розлетиться!

Ще подумайте. Подивіться, на що перетворився ваш страх. Чи зможете ви його знайти?

Ні, не стало вашого страху.

Послухайте, що трапилося з Дімою у вірші «Щаслива помилка»:

Мене налякав так сильно страх

У темряві біля воріт,

Що я перелякано крикнув «Ах!»

Зовсім навпаки:

Я крикнув «Ха!»,

І миттю страх

Забився під огорожу.

Він злякався сам!

І слово "Ах!"

Я забув з того часу!

Хлопці, слово «Ха!» треба запам'ятати і завжди говорити його страху, щоб він сам вас боявся.

А тепер ми всі разом скажемо голосно своєму страху "Ха!". Підніміть руки вгору, вдихніть глибоко, нахиліться вперед, опустіть руки і видихніть: «Ха!».

Не забувайте слово "Ха!". І всім своїм страхам, невдачам, сумам кажіть його. Давайте ще раз скажемо "Ха!" своєму страху - нехай він піде назавжди.

Заняття №9
«Подорож на безлюдний острів»

Цілі:

- вчити орієнтуватися у просторі кімнати за допомогою плану;

Закріплювати вміння аналізувати елементарну контурну схему «Лабіринт»;

Формувати вміння співвідносити мовну форму опису предметів із графічною;

закріплювати прийоми моделювання;

Закріплювати знання про здоровий спосіб життя, безпечну поведінку;

Розвивати тактильне сприйняття рецепторів стопи та рук, вміння передавати свої відчуття у зв'язному мовленні;

Продовжувати розвивати психічні процеси: довільну увагу, його стійкість та переключення; розумові здібності, елементи логічного мислення; пам'ять, уяву, сприйняття; саморегуляцію, внутрішню розкутість; вміння керувати своїм тілом, диханням, звільнятися від стресів та перенапруги;

Виховувати колективізм, емпатичні почуття, бажання надавати один одному емоційну та фізичну підтримку.

Матеріали та обладнання:тактильні підлогові доріжки; центр тактильності; карта; лабіринти;картки з зображеннями видів транспорту; іграшка "Лев"; рослина-фонтан; дерево; мозаїка.

Хід заняття

1. Ритуал початку заняття.

Хлопці, сьогодні ми з вами - мандрівники-скарбошукачі: будемо шукати скарб на безлюдному острові. Шукати ми його будемо за цим планом.

Добиратимемося на острів ми будемо на різних видах транспорту. Я зараз вам роздам квитки, на яких зображено автомобіль. А ви, будь ласка, подумайте, як його описати, і постарайтеся зробити це так, щоб решта хлопців змогла відгадати, що зображено на вашому квитку.(Гра «Опиши перед мет».)

Картинки-квитки: літак, легкова машина, поїзд, кінь, корабель, автобус.

Ось ми й прибули на безлюдний острів. А чому він називається безлюдним? Як ви думаєте? Що нам потрібно обов'язково пам'ятати і знати, щоб вижити на такому острові?

(Бути всім разом. Допомагати один одному. Дбати одне про одного. Не їсти незнайомі рослини, ягоди, гриби. Остерігатися диких звірів, змій, комах, крокодилів, незнайомих людей. Бути обережними при переході боліт та річок.)

У мене є план острова, і на ньому є місце, де заритий скарб. Давайте уважно розглянемо план. На самому початку плану лабіринти, якими ми повинні пройти. Але спочатку ви позначте свій шлях через ці лабіринти і розкажіть, які небезпеки нас чекають.

(Роздає листочки зі схемами лабіринту.)

Хлопці, той, хто першим «пройде» своїм лабіринтом на плані, той піде попереду.

А тепер ми з вами підемо по справжньому лабіринту Давайте подивимося по карті ... Наш шлях починається з води, а стежка, по якій ми повинні йти. Будьте уважні! Допомагайте один одному - адже з обох боків пропасти. Запам'ятайте, рухатися треба невеликими кроками, не поспішаючи. А тепер зніміть взуття: лабіринтом ми підемо босоніж.

Під час просування вихователь ставить дітям питання:

Що зараз відчувають твої ніжки?(Твердо, колко, м'яко, тепло, прохолодно, лоскітно.)

Після проходження лабіринту діти одягають взуття.

Подивимося по карті, куди ми повинні рухатися далі... Правильно, до цього куща. Обережно, хлопці, там хтось приховувався... Хто ж це? Лев!

Ви його боїтеся? А давайте разом злякаємо лева, щоб він втік. Ми перетворюємося на левів.(Асана "Лев".) Ричимо дуже голосно! Ще раз! Дивіться, лев втік – злякався нас.

Ви, мабуть, втомилися і зголодніли. Нині ми з вами зробимо привал. Де ми можемо зупинитися – подивіться по карті. Може, на цій галявині біля гарного водоспаду? Який він гарний, як збігає вода його уступами, як дзюрчить! Які красиві рослини довкола!

- Давайте відпочинемо. Ляжте зручніше, заплющіть очі і слухайте мій голос.

Уявіть собі, що ви у лісі у чудовий літній день. Навколо вас багато красивих рослин, яскравих різнокольорових кольорів. Ви почуваєтеся абсолютно спокійними та щасливими. Приємне відчуття свіжостіі бадьорості охоплює все тіло: лоб, обличчя, спину, живіт, руки та ноги. Ви відчуваєте, як тіло стає легким, сильним і слухняним. Вітерець обдуває ваше тіло легкою свіжістю. Повітря чисте і прозоре. Дихається легко та вільно. Настрій стає бадьорим і життєрадісним - хочеться підвестися і рухатися.

Ми розплющуємо очі. Ми сповнені сил та енергії. Намагайтеся зберегти це відчуття на весь день.

Добре відпочили? Але всі, мабуть, зголодніли. Що ж ми приготуємо на обід?

На перше? (Гра «Поварята» - моделювання із мозаїки.)

На друге? (Моделювання «Каша» - із мозаїки.)

- Подивимося на карту. До скарбу в нас лишилося зовсім небагато. Як ви вважаєте, де ж тут може лежати скарб?

Так, я теж гадаю, що під деревом.

Подивіться, яке гарне дерево! Покажемо, яке воно.(Асана "Дерево".)

- А тепер давайте шукаємо скарб. Ось він. Відкриваємо кришку скрині. Що там лежить? Діти, подивіться: це смужки драго цінних старовинних металів. Кому яка смужка більше подобається? Покажіть смужку, яка вам подобається більше. Помацайте її і розкажіть, яка вона, що бачать ваші очі і що відчувають ваші пальчики.

Скарб ви забираєте з собою в групу(Центр тахтильності.)

- Ось і закінчилася наша незвична подорож.

9. Ритуал закінчення заняття.


Темна сенсорна кімната - це особливим чином організована довкілля, наповнена різноманітних стимуляторами. Вони впливають на органи зору, слуху, нюху, дотику та інші органи почуттів. М'які меблі спокійної колірної гами, приглушене світло, приємні аромати, заспокійлива музика - ось ті характеристики сенсорної кімнати, які допомагають дитині (підлітку, дорослому) розвинути свої сенсорно-перцептивні здібності, відчути затишок, комфорт, налаштуватися на позитивне сприйняття та спілкування з оточенням. людьми.

Однією з головних умов темної сенсорної кімнати є створення затемнення, достатнього для того, щоб спостерігати світлоефекти.

Обладнання сенсорної кімнати та її використання

Для наповнення та утримання нашої сенсорної кімнати використається сучасне обладнання фірми «АЛЬМА».

Устаткування в сенсорній кімнаті можна розділити на два основні функціональні блоки:

Релаксаційний - в нього входять м'які покриття, пуфи, подушечки, мати, матраци, ліжка, сухий басейн, прилади створюють розсіяне світло, установка для ароматерапії та релаксаційна музика.

Активаційний блок - в нього входить все обладнання зі світлооптичними та звуковими ефектами, сенсорні панелі для рук та для ніг, інтерактивне обладнання останнього покоління.

Перегляд вмісту документа
«Майстер клас заняття у сенсорній кімнаті»

Тема заняття: «Чарівність у темній кімнаті».

Ціль:Збереження та зміцнення психофізіологічного та емоційного здоров'я учнів за допомогою мультисенсорного середовища сенсорної кімнати.

Завдання:

Профілактика психофізичних та емоційних навантажень;

створення позитивного емоційного настрою;

формування сприйняття кольору, звуку, ритму, узгодженості рухів власного тіла;

Полегшення стану тривожності;

Розвиток уваги; досягнення ефекту релаксації;

Розвиток позитивного спілкування дітей та взаємодії один з одним.

Музичний супровід:аудіозаписи гуртів "Zodiac", "Space", музика водоспад.

Хід заняття.

I.Організаційний момент.Настрій на заняття.

Здрастуйте, дорогі хлопці та шановні дорослі!

Я вітаю всіх вас у нашій чарівній кімнаті. Я бачу, що в деяких мої слова викликали подив: у чому ж чаклунство, адже на вигляд це звичайна кімната. Я вам трішки підкажу, хлопці: чаклунство полягає в незвичайних предметах, що знаходяться в цій кімнаті.

Тему нашого заняття я оголошу трохи пізніше, а поки що починаємо роботу.

Хлопці, я хочу, щоб ми подарували один одному посмішку. У цьому нам допоможе наш чарівний м'яч. Я кидаю вам м'ячик і дарую свою посмішку, ви кидаєте м'ячик назад і даруєте свою посмішку.

З таким позитивним настроєм ми і розпочнемо заняття.

II. Входження у тему заняття. Прийняття правил роботи у групі.

Сьогодні ми матимемо незвичайне заняття – подорож-дослідження на тему: «Чарівництво в темній кімнаті».

Діти, в дитинстві я мріяла полетіти в космос. Та й зараз, якби мені запропонували, із задоволенням подивилася на нашу красуню – Землю і поїхала на Місяць. А ви хотіли б побувати у космосі та стати дослідниками інших планет? (Діти відповідають).А стати космонавтами-дослідниками інших планет.

- Сьогодні у нас з'явилася така нагода! Нам прийшов незвичайний лист, який я вам зараз зачитаю. (Педагог-психолог зачитує листа).

Привіт дорогі хлопці!

Пише вам Лунтік, мешканець планети Блакитної зірки.

Коли я дізнався, що на Землі живуть такі розумні, гарні та дружні діти, я вирішив попросити вас про послугу.

Допоможіть мені, будь ласка, зібрати зірочки, які випадково загубилися.

Для цього я запрошую вас на планету Блакитної зірки. З повагою, Лунтік.

Перед польотом я маю познайомити вас із правилами справжнього космонавта:

    Слухай уважно, не відволікайся.

    Говори спокійно.

    Чи не порушуй дисципліну.

    Виконуй команди свого командира (тобто мене).

III. Робота на тему заняття.

А) Вправа «Якості справжнього космонавта».

Хлопці, давайте подумаємо, які якості характеру повинен мати справжній космонавт?

(уважний, сильний, сміливий, надійний, веселий, активний, справедливий, допитливий, товариський, ввічливийта ін.)

Висновок: Найголовніше у космосі – бути в команді, підтримувати, допомагати та виручати один одного. Ці якості стануть у нагоді нам і сьогодні.

Б) Вирушаємо у політ.

- Ну а тепер настав час на старт. Встаньте в коло, візьміться за руки, це наша ракета, вважаємо: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 - старт, піднімаємо руки «Ура ми летимо!». (Діти видають звук «У-у-у-у» і розгойдують руками. Педагог-психолог виконує рухи разом з дітьми.) Вимикається світло, включається легка музика, «Дзеркальна куля».

- Чудово! Ми в польоті і зараз у нас усіх стан невагомості. А ви знаєте, що це таке ? (Невагомість - це стан, коли відсутня сила земного тяжіння і людина ширяє, як птах. Такий стан зазвичай буває в космосі).Встаньте та спробуйте політати: повільно, плавно, красиво, під музику. Педагог-психолог стежить за виразністю рухів дітей, «літає» разом із ними.

- А зараз давайте всі разом підлетимо до ілюмінатора (Пано «Нескінченність»).Діти, подивіться сюди і уявіть, що там, десь далеко, видно нашу планету.

Ви її бачите? Яка вона? Якого вона кольору? Чи видно на ній гори, моря, міста? А людей? ( Діти розповідають про те, що побачили).

А тепер усі в коло, беремося за руки. Команді корабля приготуватись до посадки!

Діти стають у коло, беруться за руки, піднімають руки нагору.

Діти висловлюють емоцію радості. Звучить музика, можна ввімкнути світло.

- Отже, ми на планеті «Блакитної зірки» але не поспішайте, адже вона нам незнайома і тут нас можуть чатувати на небезпеку. Будьте уважні! Допомагайте один одному! Приготуємось покинути ракету!

(Педагог-психолог і діти «виходять» з ракети по містку. Педагог-психолог дає чіткі вказівки дітям, допомагає тим, у кого не виходить):

Ідемо містком, тримаємо рівновагу, спинка рівна, руки в сторони.

Педагог-психолог пропонує дітям пофантазувати:

Хлопці, давайте оглянемося… Скільки тут цікавого!

В) Психогімнастика. Проектор "Сонячний" (змінний диск "Ліс").

- Подивіться перед нами космічний ліс. У лісі ростуть високі дерева. Покажіть, які? А під ними зростають небаченої краси чагарники. Вони не такі високі, як дерева. А які? Покажіть. А під кущами росте трава та мох. Покажіть, яка низька трава, а мох ще нижче. ( Діти показують рухами висоту дерев, чагарників, трав).

Скажіть, чи цей космічний ліс схожий на той, який ми можемо побачити на Землі?

Діти, подивіться тут стежка. Давайте прогуляємося Блакитною зіркою і досліджуємо її. Стежка вузька і йти нею потрібно дуже обережно. (Проходять по сенсорній доріжці на шкарпетках, по дорозі – бульбашкова колона).

Г) Пухирцева колона.

Дивіться, який незвичайний фонтан із бульбашками! Назвіть, на що він найбільше схожий?

Спіймайте поглядом один пухирець і простежте за ним.

Торкніться колони і скажіть, що ви відчуваєте? (тепло-холод, гладка-шорстка, вібрація).

Скільки бульбашок?

Якого вони кольору? (сині, жовті, червоні і т. д.)

Молодці!

Д) Сухий басейн.

Ой що це? Це озеро! Яке воно незвичайне, яскраве, що переливається! Напевно там хтось живе! Шукаємо? (Діти підходять до сухого басейну та руками шукають там мешканців).Молодці! Ось і мешканці нашого чарівного озера

А нам настав час вирушати в дорогу. Доріжка – перед нами (Діти йдуть по стежці на шкарпетках).

Е) Казкова квітка.

Що ще є на цій планеті? Подивіться, тут зростають навіть квіти!

(Діти знаходять гарну квітку, дивуються нею, милуються, нюхають її).

Хлопці, ви знаєте, як називається ця квітка?

Це чарівна квітка Іланг-іланг. Давайте ще раз понюхаємо його і наберемося здоров'я та сил перед далекою дорогою.

А поки що продовжуємо шлях. (Діти знаходять сліди інопланетян, йдуть слідами).

Ж) Сухий душ.

(Звучить мелодія зі звуком дзюрчання води).

Подивіться, який перед нами водоспад. Ви любите купатися? Тоді підійдемо ближче до водоспаду. Розгляньте його уважно. Скільки у ньому кольорів?

Сьогодні ми з вами подолали нелегку дорогу і трохи втомилися. Давайте змиємо з себе втому в струменях цього водоспаду. Увійдіть у водоспад, уявіть, що ви стоїте під струмками холодної води. Відчуйте, як вода проходить крізь вас і забирає все непотрібне і погане. Ви тільки подивіться, зірочки розлетілися так далеко, що навіть плавають у цівках водоспаду. Потрібно їх теж зібрати, доки їх не забрало течією. А тепер давайте сядемо і поговоримо...

Кому з вас вдалося уявити справжній водоспад?

Чи змогли ви відчути воду?

Вам сподобалося купатися у нашому водоспаді?

Що ви відчували, коли купались?

IV. Заключна частина.

- На жаль, наша подорож закінчується. Настав час повертатися додому на Землю. Там на нас давно вже чекають наші друзі.

Стаємо в коло, беремося за руки. Піднімаємо руки, робимо вдих (злітаємо),летимо, тримаємось за руки, опускаємо і робимо видих. Приземлились!

Вмикається світло, вимикається зоряне небо та музика.

Наша подорож закінчилася. Ми повернулися на свою планету Земля, до рідної школи!

Ви тільки подивіться, скільки друзів (гостей) прийшло нас зустрічати. Ми повернулися з космічної подорожі не з порожніми руками, а з подарунками. Діти давайте подаруємо нашим друзям (гостям) чарівні зірочки, які приносять удачу. (Діти дарують зірочки всім присутнім гостям).

Педагог-психолог: Кончакова К.І.

Я, педагог – психолог, працюю у МДОУ №312, що компенсує вид. Дошкільний заклад працює за програмою В.І.

ДНЗ №312 компенсуючого виду має ряд особливостей порівняно із звичайним дитячим садком:

  • Даний заклад призначений для дітей від 2-х до 7-ми років з туберкульозною інфекцією, ранніми проявами туберкульозної інфекції, з малими та затихаючими формами туберкульозу.
  • У дитячий садок діти тимчасово надходять і виводяться на основі укладання медичної комісії, тобто дошкільнята направляються в цей дитячий садок з інших дошкільних закладів, що не може не позначитися більшою чи меншою мірою на емоційній сфері дитини.

У дошкільному закладі є дві мовні групи, планова робота яких передбачає проведення психолого – медико-педагогічного консиліуму двічі на рік. На основі діагностики, було виявлено, що більш ніж у половини дітей у цих групах недостатньо розвинена моторика, як дрібна, так і загальної, у деяких дітей утруднення зі сприйняттям, пам'яттю, мисленням та уявою.

Як ми знаємо, для вирішення психологічних проблем дітей та дорослих у Росії з'являється інноваційне обладнання на допомогу психологу.

У 2007 році із коштів отриманих за перемогу у конкурсі муніципальних дошкільних закладів Красноярського краю в рамках крайової цільової програми "Діти" 2007-2009рр. було закуплено сенсорне обладнання. І кабінет психолога було перетворено на Сенсорну кімнату.

В даний час в Росії сотні організацій різного напряму використовують у своїй роботі Сенсорні кімнати та кімнати психологічного розвантаження зі світловим обладнанням.

Але, на жаль, існує проблема – це відсутність методичного забезпечення з розробки та реалізації занять у Сенсорній кімнаті, от і виходить, що є кімната, є новітнє обладнання, а як правильно організувати та розпочати роботу не знаєш.

Почнемо з визначення, що таке Сенсорна кімната? Це організована особливим чином навколишнє середовище, що складається з безлічі різноманітних стимуляторів, які впливають на органи зору, слуху, дотику і вестибулярні рецептори.

У нашому дитячому садку завдання Сенсорної кімнати такі:

  1. Корекція психічних процесів;
  2. Корекція дітей із підвищеною агресивністю;
  3. Психоемоційний розвиток дітей;
  4. Сенсорний та пізнавальний розвиток.

Дошкільний вік є сезитивним у розвиток сприйняття, з його основі розвиваються пам'ять, увагу, мислення. У основі формування та розвитку вищих психічних функцій лежить складний процес інтеграції зовнішнього світу у внутрішній, тому дуже важливо при різних психологічних порушеннях особливу увагу приділяти розвитку сприйняття.

Корекційна та розвиваюча робота в Сенсорній кімнаті спрямована на поетапне включення всіх сенсорних потоків через стимуляцію різних органів чуття.

Заняття в Сенсорній кімнаті тривають не більше 30-40 хвилин, наповнюваність підгруп залежить від розмірів приміщення, якщо воно не велике, кількість дітей не повинна перевищувати 6-7 осіб. Перед тим, як приводити дітей до Сенсорної кімнати, на мій погляд, потрібно спочатку придумати як її можна обіграти.

Оскільки провідною діяльністю у дошкільному віці є гра, то природно і буде проводитися в ігровій формі.

Відразу хотілося б сказати, оскільки велика кількість подразників може викликати у дитини негативні емоції, знайомство із Сенсорною кімнатою треба розпочинати, коли всі стимулятори вимкнені.

“Чарівна подорож до кабінету психолога”

Ціль:розвиток сприйняття, творчого мислення, дрібної та загальної моторики.

Психолог:

Діти, дивіться, ми з вами потрапили до чарівної кімнати. Ой, але тільки чаклунство з цієї кімнати кудись зникло. Дивіться, яка коробочка! Може в ній ми знайдемо відповідь, куди поділося чарівництво і як його повернути. Подивимося?

(Потрібно красиво оформити будь-яку коробочку, яка у вас є)

Малюнок 1

Діти:

Психолог:

Ось і відповідь, нашу кімнату зачарував злий чарівник, але в нас ще залишився шанс її розчарувати. Тут на листочку нам дано завдання і написано, що якщо ми з ними впораємося, то поступово кімната наповнюватиметься чаклунством. Хлопці допоможемо нашій кімнаті повернути чаклунство?

Діти:

Психолог:

Для того щоб розчарувати ось цю чарівну трубку і рибок, що плавають у ній, тут написано, що ми повинні з вами зібрати всіх рибок розкиданих по кімнаті і розкласти їх на столі великі до великих, а маленькі до маленьких. Як тільки все буде закінчено, чарівна труба загориться, і рибки в ній оживуть.

Рисунок 2.

Діти:

Зібрали, і бульбашкова колона спалахнула.

Рисунок 3.

Психолог:

Так, із цим завданням ми впоралися, молодці! Давайте подивимося, яке завдання у нас попереду. Ось дивіться тут є сонечко, але на ньому на жаль відлетіли всі метелики і квіточки, і розшнуровані ніжки. Нам треба швиденько привести її в порядок і тоді перед нами засяє чудовий водоспад.

Рисунок 4.

Діти:

Зібрали сонечко і потім заблищав водоспад.

Малюнок 5.

Психолог:

А тепер нам лишилося останнє завдання. Подивіться на стіну, на ній є дерево, колись воно виблискувало і було дуже красивим. А щоб нам повернути його до життя, треба потопати ніжками, а зараз поплескати в долоні, а тепер голосно покричати.

Діти:Топають, ляскають, кричать і дерево спалахує.

Рисунок 6.

Психолог:

Молодці, дякую вам, що допомогли розчарувати мені мою чарівну кімнату. Дивіться скільки у нас тут чаклунства. А вам щось самим подобається?

Діти:

Психолог:

А за те, що ви допомогли мені розчарувати цю кімнату, я якомога частіше запрошуватиму вас до себе в гості. А тепер хлопці п'ять хвилин можете все докладно розглянути та доторкнутися!

Рисунок 7.

Заняття має закінчуватися позитивним настроєм, кожна дитина повинна подивитися і доторкнутися до всіх стимуляторів.