Календарно-тематичне планування (старша група) по темі: календарно-тематичне планування виховно-освітньої роботи тема: «одяг. Одяг взуття головні убори.docx - календарно-тематичне планування виховно-освітнього

Тема: « Лід – вода »

Цілі. Розвиток уявлень про плавлення льоду, про перетворення льоду на воду, про зиму

та літі. Формування дії "перетворення". Розвиток здібностей до перетворення. Розвивати логічне мислення, здатність встановлювати причинно-наслідкові зв'язки. Виховувати інтерес до явищ природи. Продовжувати розвивати мову дітей, розширювати їхній словниковий запас, удосконалювати граматичну структуру мови.

I Створення мотивації до НОД.

Вихователь. Хлопці, минулого разу ми з вами говорили про перетворення. Хто мені скаже, що може перетворюватися? Які бувають перетворення?

Діти. Маленьке у велике! Братець Іванко перетворився на козеня!

Вихователь. Дуже добре. А ще ми перетворювали пластиліновий кубик на кульку. Пластилін спочатку був який?(Твердий.) Правильно, твердий, а потім ви його руками м'яли-м'яли і він став якийсь?(М'який.) А що ще м'яке?(Пластилін. Подушка. Іграшки.)А що тверде? (Камінчик. Дерево.)Як ви думаєте, тверде може на щось перетворитися? Зараз подивимося.

Педагог роздає дітям пакетики з льодом і каже: «Ну, що це у вас, помацайте, помацайте.(Це лід.) Який лід на дотик?(Твердий, холодний.)Крига холодна, а долоні у вас які?(Теплі.) Лід холодний, долоні теплі. Погляньмо, що вийде з холодного льоду в теплих долоньках! Грітимемо лід!»

Діти гріють кригу в долонях, з'являється вода.

II Реалізація діяльності.

Вихователь. Звідки взялася вода?(З льоду вийшла вода.)А лід залишився таким самим, як був?(Шматочки стали маленькі.)На що перетворюється лід?

Діти. Лід перетворюється на воду.

Діти. Потрібно намалювати стрілку.

Дитина (за бажанням) виходить і малює стрілку.

Вихователь. Молодець. Ми намалювали стрілку, і картинка показує, що крига перетворюється на воду. А коли крига тане?(Коли тепло.) Коли можна побачити кригу?(Взимку.) А що зимою буває?(Сніг, холод, лід)А коли не буває снігу та льоду?(Влітку.) Правильно! Влітку у нас тепло, а взимку.(Холодно.) Влітку буває дощ, можна купатися, а взимку.

(Взимку сніг, лід на річці). Коли лід з'являється на річці?(Коли холодно.) А коли лід перетворюється на воду?(Коли тепло.) Значить, коли холодно – лід, коли тепло – вода.

Педагог демонструє картинки із зображенням одного і того ж пейзажу в різні пори року: взимку та влітку. (На першій картинці річка, сонце, берег річки в квітах, діти купаються в річці. На другій замерзла річка, йде сніг, берег річки в кучугурах, діти катаються на ковзанах на льоду річки.) Запитує: «Що намальовано на першій картинці?(Зима). А на другий? (Літо.) На першому малюнку що на річці? Чому діти катаються?(По льоду.) А на цій картинці що в

річці? (Вода.) Як ви думаєте, дітям на другому малюнку холодно? Вони мерзнуть? Правильно їм тепло. А чому тепло?(Бо світить сонечко.)А на першому малюнку холодно чи тепло?(Холодно.)

На завершення педагог пропонує дітям пограти у вже знайому їм гру «Навпаки» та вимовляє «Великий».(Маленький.)

- Важкий. (Легкий.)

– Холодний. (Теплий. Гарячий.)

– Зима. (Літо.)

– Тепло. (Холодно.)

- Лід. (Вода.) І так далі.

Тема тижня: «Одяг. Взуття. Головні убори."

1. Мовна діяльність/сприйняття художньої литературы

Тема: читання російської народної казки "Колобок". Дидактична вправа «Граємо у слова».

Ціль: продовжувати привчати дітей уважно розглядати малюнки у книзі, пояснювати зміст ілюстрацій. Відпрацьовувати чітку вимову звуку.

Методичні прийоми:

1. Ігрова вправа "Ох, Ой"

2.Гра «Колобок, колобок! Я тебе з'їм!"

3.Оповідання вихователя у тому, як уважно діти розглядали малюнки до казки. Кому який більше сподобався і чим.

4.Розгляд малюнку, який сподобався більшості дітей. Відповіді дітей – Чому?

5.Узагальнення

2.Музична діяльність ( за планом муз. керівника)

Ранок

1. Бесіда з дітьми про те, що вони бачили по дорозі в д/с, які зміни вони помітили у природі та погоді. Розгляд альбому «Одяг».

2.Ранкова гімнастика

3.Загадування загадок про одяг. Ціль: формувати розумову активність дітей, розвивати логічне мислення.

4. Д/і «Назви одним словом». Мета: формувати вміння підбирати узагальнюючі слова до запропонованої групи слів (Даша, Рома).

Прогулянка 1

4.Індивідуальна робота«Хто далі покине?».Ціль: закріплювати вміння метати предмет на дальність. (Кирило, Настя, Софія)

Вечір

2. Читання вірша С.Михалкова «Заєць-кравець». Ціль:Познайомити дітей із новим художнім твором, вчити слухати уважно, відповідати на запитання щодо змісту, підводити дітей до оцінки вчинків героїв.

3. Д/і «Одягни ляльку на прогулянку». Мета: формувати знання назви та призначення сезонного одягу та взуття; вміти підбирати одяг та взуття за названим сезоном, називаючи предмети та деталі одягу.

4.Продуктивна діяльність: «Зліпи шапку ведмедику». Мета: сприяти формуванню вміння ліпити порожні форми.

5. С/р гра «Дитячий садок». Ціль:удосконалювати вміння дітей об'єднуватися у грі, зважати на інтереси товаришів.

Прогулянка 2

1. Ігри дітей із виносним матеріалом.

4.П/і «Знайди своє місце».

5. Індивідуальна робота - ррозвиток рухів.Ціль: формувати вміння кидати м'ячики в ціль.

1.Ігри з конструктором

2.

3.Спортивна вправа: стрибки у висоту

4.С.Р.І. «Портний»

5.Ігри з кубиками: будівництво містечка

7.Ігри з мозайкою

8.Ігри в куточку «Барбі»

9.Ігри в куточку експериментування: гра з водою

Альбом «Одяг»

Ілюстрації до казки «Колобок»

М'ячі

пластилін

Взаємодія з батьками: Рекомендувати батькам поговорити з дитиною про одяг, показати та назвати деталі одягу: (комір, манжети, брючину, рукав, кишені тощо).

1. Пізнавально-дослідницька діяльність

Тема: «Одяг»

Ціль: Уточнити та активізувати словник дітей за темою. Формувати їхнє уявлення про узагальнююче поняття «одяг». Навчити порівнювати одяг хлопчиків і дівчаток. Вчити відповідати найпростішими пропозиціями. Розвивати силу голосу, логічне мислення, загальну моторику.

Методичні прийоми:

1. Розгляд фланелеграфа з паперовою лялькою

2.Сюрпризний момент – скринька з одягом для ляльки

3.Діти називають предмети одягу пропозиціями «У Каті є … спідниця» і т.д.

4.фізхвилинка «Катя гуляє»

5. Вправа "Четвертий зайвий"

6. Вправа "Чого не вистачає для прогулянки?"

7.Вправа «Портної»

8. Вправа «Хто у що одягнений?»

9.Узагальнення

2.Двигуна діяльність ( за планом фіз інструктора)

Ранок

1. Розмова із дітьми «Спеціальний одяг». Розгляд ілюстрацій спецодягу. Мета: розширювати знання дітей про те, для чого потрібний спецодяг пожежникам, лікарям, поліцейським, рятувальникам тощо.

2.Ранкова гімнастика

3. Д/і "Я скажу - ви покажете". Ціль: закріпити назву одягу, взуття, головних уборів (Варя, Азіз, Єгор).

4. Ігрова ситуація – лялькам прийшла посилка з одягом. Мета: розвивати мовлення дітей, уміння розповідати, описувати предмети за планом вихователя.

Прогулянка 1

1.Спостереження за перехожими. Мета: визначити сезонний одяг, закріпити назву частин одягу, матеріалу, з якого він пошитий. 2.Труд-запропонувати допомогти очистити одяг у товариша від снігу.

3.П/і «Знайди колір в одязі». Мета: вправляти дітей у вмінні швидко знаходити колір на одязі, розвивати вміння орієнтуватися у просторі.

4. Індивідуальна робота «Хто далі покине?». Ціль: закріплювати вміння метати предмет на дальність. (Кирило, Настя, Софія)

Вечір

1.Оздоровча гімнастика після сну.

2. Читання Є. Благініна «Як ошатно ти одягнена». Мета: на прикладі літературного твору розширювати уявлення про речі та предмети.

3.Рухливо-мовні ігри: «Кульбатий пес», «Мишоловка». Мета: вчити дітей виконувати дії відповідно до тексту.

4. Д/і «Різнокольорові предмети». Мета: формувати вміння співвідносити предмети за кольором (Семен, Ілля, Вероніка)

5.Воспитание КДН - формувати вміння заправляти ліжко покривалом після сну, як розстилати ковдру.

Прогулянка 2

1.Ігри дітей з виносним матеріалом.

2. Сюжетно-рольові ігри на вибір дітей.

3.Спостереження за погодою, порівняти ранкову та вечірню погоду.

4.П/і «Знайди своє місце».

5.Індивідуальна робота – розвиток рухів. Ціль: формувати вміння кидати м'ячики в ціль.

1.Ігри з конструктором

2. Праця: збирання листя на ділянці

3.Спортивна вправа: стрибки у довжину

4.С.Р.І. «Дочки-матері»

5.Ігри з кубиками: будівництво мосту

6.Малювання в куточку творчості

7. Ігри з машинками, ляльками

8. Малювання трафаретами

10.Ігри у фізкультурному куточку: з м'ячем, скакалкою тощо.

Альбом «Одяг»

Скринька з паперовим одягом

Фланелеграф

Взаємодія з батьками: Помістити в батьківський куточок рекомендацію на тему тижня.

1. Образотворча діяльність ліплення

Тема: «Буси, браслети для ірушок»

Ціль: формувати у дітей інтерес до ліплення. Продовжувати знайомити із властивостями пластичних матеріалів. Вчити відривати шматки від великої грудки і ліпити кульки.

Методичні прийоми:

1. Розгляд прикрас із різних матеріалів.

2.Порівняння за величиною кульок (великі та маленькі)

3.Показ та пояснення послідовності ліплення

4. Ліплення самостійно

5.Нанизування деяких намистин на дріт і примірка намиста на іграшки

9.Узагальнення

2.Двигуна діяльність ( за планом фіз інструктора)

Ранок

1. Бесіда з дітьми про те, як одягалися влітку, рано восени і зараз, чому змінилася одяг.

2.Ранкова гімнастика

3.Проблемно-ігрова ситуація «Навіщо потрібен шевець?» Ціль: формувати вміння дітей вирішувати логічні завдання, розвивати вміння будувати причинно-наслідкові зв'язки.

4. Звукова вимова звуку Ш з Мишком, Радіоном.

5. Конструювання «Магазин одягу» Мета: розвивати самостійність у знаходженні способів конструювання; сприяти ігровому спілкуванню.

Прогулянка 1

1. Спостереження там. Звернути увагу на те, як вони пливуть небом (швидко, повільно)

2.П/і «Совушка» - згадати правила гри, розвивати рухову активність дітей.

3.Праця – прибирання гілочок з ділянки.Ціль: вчити правильно користуватися мітлою, доводитисправа до кінця.

4.Індивідуальна робота:метання в ціль.Ціль: закріплювати вміння приймати правильне вихідне положення при метанні. (Маліка, Аріна, Діма)

5.Д/і «Назви частини одягу». Мета: активізувати словник на тему, розширювати кругозір.

Вечір

1. Оздоровча гімнастика після сну.

2. Читанняпісеньок, потішок, приказок, чистомовок, лічилок. Ціль:дати уявлення про малі фольклорні форми за темою, формувати вміння їх використовувати у побуті та іграх.

3.Театралізована діяльність«Косой хвалився, сміявся, трохи лисиці він не попався»

4. Д/і «Назви ласкаво». Мета: вчити за допомогою суфіксів створювати нові слова, наприклад: слон-слоник, кішка-кішечка (з Дашею, Тімою).

5. Формування КДН – вчити дітей користуватися вилкою, правильно тримати її, акуратно набирати їжу; виховувати акуратність.

6.Кружкова робота «Їжачок» див.

Прогулянка 2

1. Спостереження там. Ціль: розвивати фантазію, активізувати словник.

2.П/і «Мишоловка», «Ловишки».Ціль: активізувати рухову активність.

3. Праця: допомога у збиранні веранди від сміття.

4.С/р гра «Сім'я». Ціль: формувати вміння використовувати предмети – заступники

5. Індивідуальна робота - ррозвиток рухів.Ціль: формувати вміння кидати мішечки в ціль.

1. Робота у центрі творчості. Запропонувати дітям настільний театр «три порося». Допомогти розподілити ролі. Ціль: розвивати вміння говорити від імені казкових героїв.

2.Розглянути ілюстрації у книгах, звернути увагу на казковий одяг.

3. Ігри з конструктором

4. Праця: збирання листя на ділянці

5.Спортивна вправа: лазіння через обруч

6.С.Р.І. "Автомобілісти"

7.Ігри з кубиками: будівництво гаража для машини

8. Ігри з машинками, ляльками

8. Малювання трафаретами

9.Ігри в куточку експериментування: гра з піском

10.Ігри у фізкультурному куточку: з обручем, скакалкою тощо.

Альбом «Одяг»

Пластилін

Конструктор

Взаємодія з батьками: Порадити розглянути матеріали, з яких шиють одяг. Познайомити дитину зі своїми назвами.

1. Пізнавально-дослідницька діяльність/Комунікативна діяльність

Тема:

1. потішка «Миші водять хоровод»

2.матем-ка гра «Згорни стрічку»

3.ліплення «Буси, кільця»

Ціль: розучування потішки: стежити за виразною вимовою, виховувати інтонаційну виразність. Вміння порівнювати предмети за кольором, величиною (довше-коротше, ширше-вже), використовуючи метод застосування. Удосконалювати вміння дітей скочувати пластилін прямими рухами, поєднуючи отриману форму.

Методичні прийоми:

1. Розучування потішки (щоб розбудити кота Ваську)

2.Порівняння стрічок за шириною і довжиною методом накладання та додатка (кіт дарує чарівну коробочку з різними стрічками)

3. Ліплення кульок, колечок (ліплення прикрас для Васькиної подружки – кішки)

5.Узагальнення

2.Двигуна діяльність ( за планом фіз інструктора)

2.Музична діяльність ( за планом муз. керівника)

Ранок

1. Розмова із дітьми на тему«Поговоримо про головні убори». Ціль: закріпити знання дітей про головні убори, їх призначення; робити в освіті прикметників.

2.Ранкова гімнастика

3. Д/і «Знайди відмінності». Ціль: розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення (з Дашею, Веронікою).

4. Розгляд сюжетних картинок на тему. Ціль: розвиток ініціативної мови, збагачення уявлень про предмети найближчого оточення.

Прогулянка 1

1.Спостереження за вітром. Мета: конкретизувати та закріпити знання дітей про вітер. Використовувати художнє слово.

2.Д/і «Який вітер?». Мета: навчити підбирати відносні прикметники

3.Індивідуальна робота - застрибувати у коло та вистрибувати із кола. 4.П/і «Ми веселі хлопці». Мета: розвивати активний біг, уміння бути уважним, стриманим.

Вечір

1.Оздоровча гімнастика після сну.

2. Читання«Маша-розпуста» Л. Воронкової.

Ціль:продовжувати формувати вміння уважно слухати казку, емоційно відгукуватися різні дії персонажів. Підвести дітей до висновкуречі треба прибирати, не доведеться їх шукати.

3.Д/і «Чудовий мішечок»

Мета: формувати вміння дітей правильно і виразно називати іграшковий одяг, взуття, підбирати для них відповідні характеристики або дії (з Мишком, Ромою, Іллею)

4.Дослідно – експериментальна діяльність. Досліди з тканиною (мокне відразу, поступово, не мокне). Ціль: дати уявлення про те, що для одягу різного призначення потрібна тканина з різними властивостями.

5. Робота в центрі фізичного виховання: продовжувати знайомити дітей із безпечними способами поводження з обладнанням, вчити самостійно підбирати інвентар.

Прогулянка 2

1. Спостереженняза птахами. Мета: продовжувати прищеплювати дітям любов та дбайливе ставлення до природи.

2.П/і «Пташки в гніздечках». Ціль: розвиток спритності.

3. Сюжетні ігри за бажанням дітей.

4.Труд-змітання снігу з лавок-виховувати працьовитість.

5. Індивідуальна робота«Хто далі покине?».Ціль:

1. Настільно-друковані ігри: лото, картинки, пазли, вкладиші. 2.Розвиваючі ігри «Одягни ляльку», «Логічна куля».

3. Ігри з конструктором

4. Праця: збирання листя на ділянці

5.Спортивна вправа: стрибки у висоту

6.С.Р.І. «Портний»

7.Ігри з кубиками: будівництво містечка

8.Малювання в куточку творчості

9.Ігри з мозайкою

Ігри у куточку «Кухня»

10.Ігри у фізкультурному куточку: з м'ячем, обручем і т.д.

Альбом «Головні убори»

Пластилін

Стрічки на паличках

Взаємодія з батьками: Розмови з батьками про самопочуття дітей, поведінку.

1. Образотворча діяльність малювання/аплікація

Тема: Прикрасимо шарфик візерунком

Ціль: продовжувати знайомити дітей із правилами наклеювання, вчити викладати на папері підготовлені вихователем постаті та наклеювати їх.

Методичні прийоми:

1.Організаційний момент

2.Вибір дітьми іграшки, для якої робитимуть шарфик

3.Пояснити, як розмістити деталі прикраси, щоб на кінцях вони були однакові.

4. Самостійне наклеювання

5.надевание шарфиков на іграшки через проріз одному кінці шарфа

6.Узагальнення

2.Музична діяльність ( за планом муз. керівника)

Ранок

1. Розмова «Подорож у світ взуття». Мета: закріплювати знання про узагальнююче поняття «взуття»; виховувати дбайливе ставлення до неї; активізувати словник (шкіряна, гумова, зручна)

2. Ранкова гімнастика

3. Закріплювати вміння малювати олівцями прямі та замкнуті лінії (з Кирилом, Семеном).

4. Ситуативна розмова щодо необхідності ранкової зарядки. Ціль: прищеплювати інтерес до здорового способу життя.

5. Екскурсія до пральні. Мета: розширювати уявлення дітей про професії людей, які працюють у дитсадку.

Прогулянка 1

1.Спостереження за пізньою осінню-закріпити знання про пізню осінь, про осінні явища, викликати позитивні емоції. Уточнити про послідовність осінніх змін у природі (зменшення дня, зниження температури, в'янення рослин, відліт птахів).

2. П/і "Потяг". Мета: формувати вміння дітей ходити та бігати один за одним невеликими групами.

3.Праця-прибирання снігу з доріжок. Ціль: формувати вміння працювати дерев'яними лопатками.

4.Індивідуальна робота:«Хто вище стрибне?».Ціль: вчити стрибати у висоту, розвивати силу, спритність.

5. Самостійна діяльність з виносним матеріалом.

Вечір

1.Оздоровча гімнастика після сну.

2. Читання казки «Кіт у чоботях». Мета: познайомити з новим твором, сприяти формуванню вміння дітей відчувати гумористичний характер казки, помічати образну мову.

3. Д/і «Що? Де? Коли? Мета: робити в розрізненні понять «далеко-близько», «вчора-сьогодні-завтра» (з Сонею, Аріною, Віталей).

4. Трудова діяльність – прибирання іграшок, ігор, розставляння книг у центрі книги, підточити зламані олівці для вільного малювання. Мета: виховувати бажання допомагати дорослим, прищеплювати акуратність та вміння прибирати за собою.

Прогулянка 2

1. Ігри дітей із виносним матеріалом. Сюжетно-рольові ігри на вибір дітей.

2.Спостереження за погодою, порівняти ранкову та вечірню погоду.

3.П/і «Знайди своє місце»-вчити дітей орієнтуватися у просторі.

4. Сюжетні ігри за бажанням дітей.

5.Праця - змітання листя з лавок-виховувати працьовитість.

6. Індивідуальна робота«Хто далі покине?».Ціль: закріплювати вміння метати предмет на дальність. (Рома, Настя, Софія)

1. Малювання розмальовки, розгляд ілюстрацій у книгах. 2.Внести м'який модульний конструктор. Мета: сприяти розвитку сюжетно-рольової гри «Сім'я».

3.Настільно-друковані ігри: лото, розрізні картинки, пазли, вкладиші. 4.Розвиваючі ігри «Одягни ляльку», «Логічна куля».

5. Ігри з конструктором

6.. Праця: збирання листя на ділянці

7.Спортивна вправа: стрибки у висоту

8.С.Р.І. «Поліцейський»

9.Ігри з кубиками: будівництво містечка

10.Ігри у куточку «Кухня»

11.Ігри у фізкультурному куточку: з м'ячем, обручем і т.д.

Альбом «Взуття»

Кольоровий папір

Клей

Взаємодія з батьками: Індивідуальні бесіди з батьками про необхідність вчити дітей самостійно одягатися та роздягатися.

ПРИКЛАДНЕ ПЛАНУВАННЯ ВИХОВНО-ОСВІТНІЙ РОБОТИ (на тиждень 13.11-17.11.2017 р)

Група: I молодша група №2 Тема: «Одяг»

Мета: познайомити дітей із різноманіттям одягу; формувати навички одягання та роздягання; збагачувати активний словник дітей у вигляді рольових ігор; розгляд ілюстрацій, читання художньої літератури.

Підсумковий захід:НОД з малювання «Плаття та сорочка» Дата проведення підсумкового заходу: 17.11.2017 р

Відповідальний за проведення підсумкового заходу:вихователі, діти.

День тижня

Основна частина

Режим

Компонент ДОП

Групова,

підгрупова

Індивідуальна

Ранок:

Ранкова гімнастика. Цілі: розвивати рухову активність, створити позитивний емоційний настрій. Розгляд тематичного альбому: «Одяг» Ігрова ситуація: одягни ляльку на прогулянку.

Д/і «Знайди за описом».

Цілі: Вчити співвідносити

КДН. Продовжувати вчити дітей акуратно мити руки, обличчя, не розбризкуючи воду, витиратися насухо рушником і вішати його на своє місце.

Внести в предметне середовище ляльку із набором одягу. Поповнити книжковий куточок книгами на тему тижня.

Підготовка до сюжетно-рольової гри «Сім'я»

Понеділок 13.11.17г

НОД: 1. Розвиток мови. «Що одягнемо на прогулянку?» Н. Голіцина стор.42

Допомогти запам'ятати послідовність одягання. Заохочувати використовувати в мові назви предметів одягу. Вправляти у правильному використанні дієслова «одягати» в теперішньому та минулому часі. Вчити вимовляти фрази із різною силою голосу.

ПрогулянкаI:

Спостереження там.

Мета: формувати поняття про хмари та хмари. Під. гра «Біжіть до мене». Мета: вчити орієнтуватися за звуком, рухатися у бік звуку. Праця: очистити лаву від снігу. Мета: спонукати до самостійного виконання елементарних доручень, надавати допомогу дорослим. Картотека прогулянок листопад №2.

Індивідуальна робота з розвитку рухів: «Зайчики-стрибати» - вчити стрибати на одному місці. Привабити Мишу, Рому.

Ситуативна розмова про те, який одяг потрібно носити, коли холодно

Мета: розвиток мови за допомогою запитань-відповідей.

Створити за допомогою виносного матеріалу умови для самостійної ігрової діяльності у пісочниці.

Після сну:

Гімнастика пробудження. Масаж голови. Загартовувальні процедури. Профілактичні заходи. Гімнастика для очей

Індив. робота з Ніколь. Мета: закріпити поняття одне – багато.

ЧХЛ: розучити нову пальчикову гру «Прання»

Праю чисто з толком - імітація прання

Сорочку, кофту та футболку,

Светр і штани -

Втомилися мої руки! - струсити руками

Ігри в ігровому куточку за інтересами.

НОД: Фізкультурне заняття. Лайзане стор. 33.

ПрогулянкаII:

Продовжувати спостереження за хмарами. Зверніть увагу дітей на небо. Сірі, темні хмари рухаються ним, їх називають хмарами. Вони низько пливуть над землею, із них йде дощ чи сніг. Під. гра «Наздожени мене» Картотека прогулянок листопад №2.

Індив. робота з розвитку мови з Максимом, Ніколь пальчикова гра «Капуста» Закріплювати вміння чітко промовляти слова та супроводжувати їх рухами.

Закріплювати вміння самостійно знімати одяг та акуратно вішати його на стільчики.

Створювати умови для організованої рухової діяльності.

Вечір:

Сюжетно-рольова гра «Сім'я»

Д/і «Знайди за описом».

Цілі: Вчити співвідносити

описова розповідь із зображенням на картинці (картинки одягу).

Трудові доручення – збери кубики.

Робота з батьками:

Залучити батьків до пошиття сезонного одягу для ляльок.

День тижня

Основна частина

Режим

Спільна діяльність дорослого та дітей з урахуванням інтеграції освітніх областей

Організація розвиваючого середовища для самостійної діяльності дітей (центри активності, усі приміщення групи)

Національно-культурний компонент

Компонент ДОП

Групова,

підгрупова

Індивідуальна

Освітня діяльність у режимних моментах

Ранок:

Ранкова гімнастика. Цілі: розвивати рухову активність, створити позитивний емоційний настрій. Розгляд альбому «Осінній одяг» Мета: розвивати мову, збагачувати словник дітей іменниками (шапка, куртка, штани)

Д/І: «Що на картинці назви» Мета: збагачення словника на тему тижня.

Д/і «привітайся з іграшкою». Мета: вчити дітей говорити слова вітання.

Вільна діяльність у ігровому куточку.

Мета: Забезпечити емоційно-позитивний стан дітей в іграх та інших видах самостійної діяльності.

Вівторок14.1117г

НОД: 1.Муз. заняття

За планом спеціаліста.

2. Пізнання (ФЦКМ та ІЧ). «Як одягнена лялька Маша?» Н. Голіцина стор.34

Уточнити уявлення про одяг, призначення, кольори речей. Вчити запам'ятовувати послідовність одягання. Вчити розрізняти та називати синій колір.

ПрогулянкаI:

Спостереження за деревами – звернути увагу дітей на гілки без листочків, розповісти, що на зиму дерева скидають листя; виховувати дбайливе ставлення до дерев. Під. гра «Наздоженіть мене» - вправляти дітей у бігу та ходьбі у певному напрямку. Праця: допомога двірникові у прибиранні ділянки – виховувати бажання надавати допомогу дорослим. Картотека прогулянок листопад №8.

Індивідуальна робота. Розмова «Як звуть твоїх рідних?»

Ситуативна розмова: «що спочатку – що потім» - навчати порядку вдягання та роздягання.

За допомогою виносного матеріалу створити умови для розвитку ігрової діяльності.

Після сну:

Гімнастика пробудження. Цілі: розвивати рухову активність, створити позитивний емоційний настрій. Ходьба масажними доріжками.

Індив. робота. з Раліною, Вікою – гра «Одягни ляльку». Цілі: закріпити предмети одягу, спонукати до повторення слів, вчити розуміти та виконувати дії з інструкції.

Прослуховування дитячої пісні «Курочка» Вчити уважно слухати до кінця. Побалакати за змістом пісні.

Дід. гра «Різнобарвні кришечки» Мета: закріпити вміння знаходити та називати потрібний колір; розвивати дрібну моторику пальців рук.

НОД: Муз-ное разв-е

За планом спеціаліста.

ПрогулянкаII:

Продовжувати спостереження живими об'єктами природи – деревами. Розглянути стовбур та гілки. Під. гра «Ой, літали пташки» Закріплювати вміння рухатися відповідно до тексту. Картотека прогулянок жовтень №10.

Індив. робота: ігрова вправа «По рівній доріжці» Закріплювати вміння ходити і бігати по колу.

Формувати вміння брати мило із мильниці, за допомогою дорослого намилювати руки.

Виносний матеріал для організації праці у природі та ігор. Сприяти вмінню грати дружно.

Вечір:

Об'єднати дітей у пари та навчати взаємодії в іграх з одним предметом (покатати м'яч один одному, дати ляльку).

Індив. робота з ліплення з Вікою, Льовою, Раліною. Закріплювати вміння відривати пластилін та скочувати його в кулю.

Праця - привчати підтримувати порядок в ігровій кімнаті, після ігор розставляти ігровий матеріал по місцях.

Настільно-друковані ігри на вибір дітей.

Робота з батьками:

Консультація для батьків «Чим ми займаємось на музичних заняттях»

День тижня

Основна частина

Режим

Спільна діяльність дорослого та дітей з урахуванням інтеграції освітніх областей

Організація розвиваючого середовища для самостійної діяльності дітей (центри активності, усі приміщення групи)

Національно-культурний компонент

Компонент ДОП

Групова,

підгрупова

Індивідуальна

Освітня діяльність у режимних моментах

Ранок:

Ранкова гімнастика групи для створення позитивного емоційного настрою групи.

Розмова «У якому одязі ти прийшов у сад (групу)»

Дидактична гра "Одяг". Ціль: повторити назви предметів одягу.

Закріплювати вміння є ложкою, користуватися серветкою за необхідності.

Настільно-друкарські ігри.

Середа 15.11.17 г

НОД: 1. ЧХЛ. Російська народна потішка «Наша Маша маленька»

Н. Голіцина стор.37

Закріпити знання назв предметів одягу, квітів. Викликати емоційний відгук на читання потішки, бажання передати зміст у русі. Заохочувати повторити потішку, передаючи інтонації захоплення.

ПрогулянкаI:

Спостереження за льодом на калюжах. Звернути увагу дітей зміни, що відбулися у природі. Подв. гра «Через струмок» - розвивати вміння рухатися у певному напрямку, стрибати на двох ногах з просуванням уперед. Праця: збираємо камінчики у відро – вчити виконувати найпростіші доручення. Картотека прогулянок листопад №10.

Індивідуальна робота. Ігрова вправа «Знайди іграшку» - вчити самостійно орієнтуватися у просторі.

КГН: формувати вміння правильно поводитися в умивальній кімнаті – не шуміти, не штовхатися, не розбризкувати воду, насухо витирати руки.

Виносний матеріал: відерці, совочки, м'ячик.

Після сну:

Гімнастика пробудження. Ходьба босоніж масажним килимком. Профілактичні заходи. Вправи для проф. застудних захворювань.

Робота з малювання «Намалюємо дощ» Вчити правильно тримати олівець, малювати прямі короткі лінії, заповнюючи весь аркуш. Залучити Раліну, Микиту, Максима.

Інсценування казки "Колобок". Мета: Допомогти дітям краще запам'ятати казку, викликати бажання відтворити діалоги між казковими персонажами.

Ігри з Лего конструктором за столом. Розвивати посидючість, вміння створювати прості вироби.

НОД: Музична розвага.

За планом спеціаліста.

ПрогулянкаII:

Продовжувати спостереження за льодом на калюжах. Звернути увагу дітей на властивості льоду (холодний, слизький). Подв. гра «Курочка»

Самостійні ігри під наглядом вихователя.

Картотека прогулянок листопад №10.

«Знайди свій рушник» з Микитою, Машею. Мета: виховання к. г. н., уміння знаходити свій рушник правильно витирати руки.

Праця: привчати дітей прибирати стільці після вечері.

Створювати за допомогою виносного матеріалу умови для самостійної ігрової діяльності на прогулянці.

Вечір:

Ігрова ситуація «Постираємо ляльці сукню» Мета: формувати вміння спілкуватися з дорослими та однолітками; збагачувати та активізувати словник: сукню, шкарпетки, капелюх, замочити, намилювати, прати – випрати, полоскати – прополоскати, сушити – висушити, чистий одяг.

Сенсорний розвиток «Збери пірамідку» Мета: вчити дітей збирати пірамідку від великого кільця до маленького.

Гра-забава з повітряними кулями. Цілі: забезпечити профілактику нервово-психічної напруги в період адаптації.

Самостійна діяльність дітей у центрах активності. Вчити грати дружно.

Робота з батьками:

Індивідуальні бесіди та консультації щодо запитів батьків.

День тижня

Режим

Спільна діяльність дорослого та дітей з урахуванням інтеграції освітніх областей

Організація розвиваючого середовища для самостійної діяльності дітей (центри активності, усі приміщення групи)

Національно-культурний компонент

Компонент ДОП

Групова,

підгрупова

Індивідуальна

Освітня діяльність у режимних моментах

Ранок:

Ранкова гімнастика у групі.

Розмова про те, навіщо потрібно носити шапку та рукавиці.

Розгляд та дослідження кілець пірамідок на сприйняття кольору, форми. Д/гра «Кольорові кільця».

Закріплювати навичку акуратної їжі - не розмовляти з повним ротом, не розмахувати ложкою.

Настільна гра «Мозаїка» Розвиватиме дрібну моторику пальців рук.

Четвер 16.10.17г

НОД: 1. Ліплення. «Красива шубка у Маші» Н. Голіцина стор.39

Вправляти у читанні потішки. Закріпити знання квітів, вміння використовувати у промові їх назви, закріплювати знання понять «вгорі – внизу». Закріплювати вміння розкочувати пластилін прямими рухами між долонями.

ПрогулянкаI:

Спостереження за снігом – формувати елементарні уявлення про зміни у природі. Праця: підметемо навколо альтанки – залучати до виконання доручень. Під. гра «Бульбашка» Картотека прогулянок листопад № 11.

Ігрова вправа «Осінні листочки» Мета: вчити рухатися відповідно до тексту. Залучити всіх.

Вчити самостійно знімати одяг, вивертати його, акуратно вішати на стільчики.

Самостійна діяльність дітей дільниці з виносним матеріалом. Ціль: виховувати самостійність при організації спільної діяльності.

Після сну:

Гімнастика пробудження. Ходьба масажними доріжками. Загартовувальні процедури.

Ігри з кубиками за столами. Привчати грати дружно, ділитися кубиками із товаришем.

ЧХЛ: А.Барто: "Маша розгубила".

Самостійне малювання кольоровими олівцями.

НОД: Фізкультура. Лайзане стор.

Вправляти в ходьбі по обмеженій поверхні, повторити повзання та підлазіння під ціпок, вправляти у киданні м'яча, розвивати орієнтування у просторі.

ПрогулянкаII:

Продовжувати спостереження за снігом. Під. гра «Ми хлопаємо руками» Самостійні ігри з виносним матеріалом під наглядом педагога. Картотека прогулянок листопад №11.

Індив. робота з Машею - гра «Вилучення та розгляд іграшок». Мета: вчити виймати предмети, формувати координацію рухів рук.

Ситуативна розмова про те, що необхідно їсти все, що дають у дитсадку, це корисно для здоров'я.

Виносний матеріал для ігор на ділянці – лопати, цебра, машинки.

Вечір:

Знайомство дітей з музичними інструментами – брязкальця та ложки. Закріплювати вміння правильно тримати інструменти та грати на них.

Дидактична гра "Принеси предмет такого ж кольору" - закріплювати вміння розрізняти кольори.

Музично-ритмічні композиції. Закріплювати вміння рухатися відповідно до тексту пісні.

Конструювання із кубиків. Мета: вчити будувати доріжки за допомогою кубиків.

Робота з батьками:

Консультація для батьків «Ляльковий театр»

День тижня

Основна частина

Режим

Спільна діяльність дорослого та дітей з урахуванням інтеграції освітніх областей

Організація розвиваючого середовища для самостійної діяльності дітей (центри активності, усі приміщення групи)

Національно-культурний компонент

Компонент ДОП

Групова,

підгрупова

Індивідуальна

Освітня діяльність у режимних моментах

Ранок:

Ранкова гімнастика Цілі: розвиток фізичних якостей;

накопичення та збагачення рухового досвіду. Бесіда: «Як я друга на прогулянку збираю»

Дидактична гра «Гудзи» Мета: закріпити вміння називати кольори, розвивати дрібну моторику пальців рук.

Ситуативна розмова про дбайливе ставлення до іграшок та книжок.

Запропонувати дітям розглянути ілюстрації у книгах, звернути увагу дітей у що одягнені персонажі казок. Вчити називати предмети одягу та показувати їх на картинках.

П'ятниця 17.11.17г

НОД: 1.Малювання. «Плаття та сорочка» Н.Голіцина стор.38

Вправляти у використанні предметів одягу, квітів. Вправляти в малюванні фарбами двох кольорів, закріплювати вміння проводити прямі лінії, вчити торкатися паперу кінцем кисті. Закріплювати уявлення про гендерну приналежність.

ПрогулянкаI:

Спостереження за погодою дня – звернути увагу дітей на те, що йде сніг, він накрив землю, траву. Якого він кольору? Який він навпомацки? Праця: підмітимо доріжку від снігу – виховувати бажання працювати разом. Під. гра «Зайчик сіренький сидить» Картотека прогулянок листопад № 12.

Індивідуальна робота з ОВС: «Цілься точніше» - розвивати окомір, влучність. Залучити хлопчиків.

Мотивальна бесіда» самостійно знімаємо взуття після прогулянки, і акуратно ставимо його на спеціальне місце (полку).

Створення умов ігрової діяльності. Мета: спонукати дітей організовувати ігри, знаходити заняття за інтересами, розвивати уяву.

Після сну:

Гімнастика пробудження.

Масаж грудної області.

Загартовувальні процедури. Ходьба масажною доріжкою.

Дидактична вправа «Де чия одяг?» Залучити всіх. Закріплювати вміння пізнавати та називати предмети свого одягу.

ЧХЛ: читання російської народної пісеньки "Як у нашого кота".

Д/і «Розрізні малюнки».

Ціль: формувати уявлення про предмет в цілому; вчити співвідносити образ уявлення з цілісним чином реального предмета;

ПрогулянкаII:

Продовжувати спостереження за погодою – формувати елементарні уявлення про зміни у природі. Під. гра «Гороби та автомобіль» - вправляти дітей у бігу в різних напрямках, не наштовхуючись один на одного, в умінні починати рух і міняти його за сигналом вихователя. Картотека прогулянок листопад №12.

Робота з формування культурно-гігієнічних навичок: самостійно ходити на горщик.

Ситуативна розмова: повторюємо правила поведінки за столом, дотримуємося тиші під час їжі, не відволікаємо інших за столом.

Самостійна діяльність на прогулянці. Сюжетно-рольові ігри за бажанням дітей.

Вечір:

Сюжетно-рольова гра «Магазин одягу» Мета: формувати поняття узагальнюючого слова «Одяг», уточнити який одяг носять дівчатка, а який хлопчики.

Індивідуальна робота з Льовою, Максимом, Ніколь гра «Грязка». Мета: вчити утримувати іграшку в руці та грати під музику.

Гра: «Доручення» Мета: вчити дітей прибирати свої іграшки по місцях. Виконувати інструкцію вихователя.

Навести лад у ігровому куточку для хлопчиків:

Розставити машини;

Акуратно скласти кубики; - Зібрати конструктор в коробку.

Робота з батьками:

Папка-пересування «Пори року. Осінь»

Тема: «Ми – модельєри. Ательє. Тканини та інші матеріали». з 02.11.15 – 06.11.15. ПРОЕКТ
Завдання:
Розширювати та активізувати словник дітей: швачка, кравець, модельєр, закрійник, ательє, наперсток, швейна фабрика, ткацький верстат. Вчити дітей перетворювати слова: швачка – шиє - швейний, ткач – ткот – ткацький – тканина та ін. Вміти утворювати прикметники від іменників, відповідаючи на запитання «Яка?» (Одяг із ситцю який? – ситцевий; комір із хутра – хутряний тощо)
Формувати уявлення дітей про історію виникнення одягу, у тому, який одяг був у давнину, із чого її шили.
Закріпити назви тканин, вироби із різних тканин, фурнітури.
Вправляти у вживанні прийменника «З», «С», відносні прикметники, дієслова приставки. Розвиток мислення, уміння класифікувати.

Пальчикова гімнастика. "Магазин одягу"
Відкриваємо магазин, (З'єднати долоні, кругові рухи у протилежні сторони.)
Протираємо пил із вітрин. (Долодь однієї руки масажує тильну сторону іншої і навпаки.)
До магазину заходять люди, (Подушечки чотирьох пальців однієї руки рухаються по тильній стороні іншої.)
Продавати одяг будемо. (Кістячки стиснених у кулак пальців рухати вгору-вниз по долоні іншої руки.)
Магазин тепер закриємо, (Фаланги стиснутих у кулак пальців обертати центром іншої долоні.)
Кожен пальчик ми помиємо. (Масаж кожного пальця між фалангами вказівного та середнього пальців іншої руки.)
Попрацювали ми на «п'ять» - (Стискати та розтискати пальці.)
Пальці можуть відпочивати. (Потерти долоні.)

Підсумковий захід: Показ «Моделів сезону 2015-2016 групи №10»

Дні тижня Безпосередньо – освітня діяльність. Освітня діяльність у режимних моментах. Створення/організація предметно-просторового розвиваючого середовища для самостійної діяльності дітей та підтримки дитячої ініціативності. Залучення сімей до освітньої
діяльність.
Понеділок 02.11.15
1.Корекційно-розвивальна робота за планом логопеда.
Пізнавально – дослідницька діяльність.
Тема: «Вбрання ляльки Тані».
Інтеграція освітніх областей: пізнавальний розвиток, мовний розвиток, фізичний розвиток
Завдання:
- познайомити з різними видами тканин, допомогти з'ясувати окремі властивості (поглинання);
- спонукати до встановлення причинно-наслідкових зв'язків між використанням тканин та пори року.
Матеріали та обладнання:
Лялька, одяг, зображення різних епох за сезонами, картинки – пейзажі півночі та півдня, різноманітні тканини, піпетка, лупа.
Логіка освітньої діяльності: (Е.А.Мартинова Організація дослідно-експерементальної діяльності стор.255)
2. Образотворча діяльність.
Тема: «Розписні тканини». Інтеграція освітніх областей: пізнавальний розвиток, художньо-естетичний розвиток, соціально-комунікативний розвиток
Завдання:
- щепити акуратність при роботі з фарбами.
- розвивати фантазію, творчі здібності, естетичний смак;
- вміти малювати візерунки з

Мета проекту:- у дитини повинен бути сформований пізнавальний інтерес дітей до предметів одягу, взуття, головних уборів;
- Відповідально ставитися до своїх речей;
- вчити розрізняти за сезонністю, місцем застосування, приналежності;
— вчити доглядати за своїми речами гардероб та взуття,
-розширювати словниковий запас дитини на тему «Одяг та взуття»
Підсумковий захід: 09.10.2015

Понеділок (05.10.2015)


НОД №1.Заняття з фізичної культури (фізкультурний зал)
За планом викладача з фізичної культури.
НОД №2.Художня творчість. Аплікація «Прикраса одягу для ляльки»
Програмний зміст:
1.З дітьми навчитися вирізати із квадрата коло, викладати на папері готові фігури.
2. Вчити дітей акуратно наклеювати, вирізати ножицями по кривій.
3. Акуратно та дбайливо ставитися до матеріалів праці, щоб використовувати їх на подальших заняттях.
Матеріал:
Кольорова основа у формі сукні; готові квадрати; клей; кисть клейова; підставки для пензликів; клеєнка; серветка.
Куцакова Л.В. «Заняття з конструювання з будівельного матеріалу у старшій групі».

Ранок:Прийом дітей.
Ранкова гімнастика.

руки.
Мета: пояснити дітям, що у них має виробитись звичка швидко і правильно мити руки, насухо витирати рушником і складати його.
Прогулянка: картотека прогулянок (прогулянка №1)
Вечір:
Мета: підняти дітям настрій та м'язовий тонус.
Рухлива гра «Знайди свій колір» Мета: навчити дітей орієнтуватися у просторі за колірними модулями, чесно судити інших дітей. Викликати у дітей радість.
Прогулянка: картотека прогулянок №1.
Дидактична гра "Що за предмет?" Мета: Навчити дітей правильно називати предмет та розповісти про нього, з чого він зроблений, розповісти для чого застосовують, хто найчастіше ним користується.

Сюжетно – рольова гра «Збираємось на прогулянку»
Мета: навчитися з дітьми вибирати одяг за сезонами, навчити правильно, називати з яких частин складається одяг, що за поняття «одяг», «взуття», дбайливо ставиться до оточуючих.
Обладнання: ляльки, одяг для всіх пір року (для літа, зими, весни та осені, маленька шафка для одягу та стільчик).
Дітям потрібно допомогти підібрати потрібний інвентар, атрибути для ігор, намагатися щоб вони самі організовували рухливі ігри. Нагадати правила безпеки, яких потрібно дотримуватися на ігровому майданчику і щоб діти їх дотримувалися.

Зміст роботи із сім'єю:
Консультація «Домашня бібліотека» Цілі: актуалізувати та доповнити уявлення батьків щодо важливості читання дітям. Запропонувати добірку літератури про одяг, взуття. Ознайомити батьків із прийомами організації обговорення літературних творів, поєднання читання коїться з іншими засобами навчання та виховання (організація спостережень, експериментування, малювання) нагадувати батькам, що це важливо читати дітям. Запропонувати разом знайти літературу про одяг, взуття.

Вівторок (06.10.2015):

Безпосередньо освітня діяльність:
НОД №1.Пізнання (формування цілісної картини світу) «Називання та опис одягу»
Програмний зміст:
Діти повинні самі описувати демісезонний одяг; навіщо цей одяг їм потрібний, закріплювати поняття «одяг»; розвивати мову та увагу.
НІД №2.Музика. За планом вчителя з музики.
Куцакова Л.В. «морально-трудове виховання у дитсадку» .
Освітня діяльність у режимних моментах:
Ранок:Прийом дітей.
Ранкова гімнастика.
(Комплекс №3 фізкультурний зал)
Полив кімнатних рослин.
Мета – вчити дітей тому, щоб коли вони поливають рослини, дивитися на сигнальні малюнки, в яких написано, скільки потрібно води кожній рослині. Вчити акуратно, поливати рослини.
Картотека прогулянок прогулянка №2.
Читання віршів про осінь:
Тужливий вітер жене
Стаю хмар на край небес,
Ялина надломлена стогне,
Глухо шепоче голий ліс. (Н.Некрасов)
Вітрено, вітряно,
Вся земля провітрена!
Вітер листя з гілок
Розігнав світом… (І.Токмакова)
Вечір:Гімнастика після сну «Бодряча»
Рухлива гра «білки в лісі» Мета: навчити дітей пограти в гру за правилами, сказати, як вести гравцю та ведучому. Більше рухатись із дітьми.
Прогулянка №2 (картотека)
Самостійна діяльність дітей:
Сюжетно – рольова гра «Магазин»
Мета: діти повинні самостійно виконувати дії щодо ролі, щоб діти могли розвивати сюжет гри на основі отриманих знань та спостережень зі свого життя, допомагати один одному, поповнити словниковий запас дітей: запровадити слова «іграшки», «меблі», «продукти харчування», "Посуд".
Обладнання: всі іграшки, які можна купити у магазині, що лежать на вітрині, гроші.
Ігри дітей у настільні ігри дидактичного характеру за своїм вибором та бажанням.
Зміст роботи із сім'єю:
Круглий стіл «Пізнаємо разом».
Мета – організувати обмін досвідом та доповнення уявлення батьків про спостереження одягу та взуття, які можна здійснювати під час прогулянок з дітьми, у момент повернення з дитячого садка. Ознайомити батьків із методами здійснення спостереження, обговорення побаченого.

Середа (07.10.2015):

Безпосередньо освітня діяльність:
НОД №1.Художня творчість. Малювання на тему «М'ячик» Ціль – вчити малювати предмети округлої форми; вчити розфарбовувати м'яч двома фарбами; вчити зафарбовувати малюнок пензлем в один бік (згори донизу, зліва направо); робити штрихи щодо одного напрямі.
НОД №2.Фізична культура. За планом викладача з фізичної культури.
Комарова Т. С. «Дитяча художня творчість».
Освітня діяльність у режимних моментах:
Ранок:Прийом дітей.
Ранкова гімнастика.
(Комплекс №3 фіз.зал)
Дидактична гра «Три ведмеді» Завдання: вчити дітей порівнювати знайомі предмети за розміром (великий, менший, маленький), вживати ці поняття у своїй промові.
Бесіда на тему «Догляд за одягом та взуттям»
Цілі — формувати навички самообслуговування: навчити дітей чистити одяг, упорядковувати взуття; виховувати самостійність, акуратність, ощадливість; щоб діти самі стежили за собою, своїм одягом та взуттям.
Вечір:
Рухлива гра «Кішка та мишки» Завдання: розвиток спритності, увага, швидкості та реакції.
Дидактичні ігри: Назви одним словом. Ціль: закріпити такі слова як: «шапка», «шапка», «куртка», чоботи».
Картотека прогулянок: прогулянка №3
Самостійна діяльність дітей:
Сюжетно – рольова гра День народження Степака.
Мета: навчити дітей правильно розставляти сервірування для свята, дізнатися які столові предмети існують, виховувати уважність, дбайливість, відповідальність, бажання допомогти, розширити свій лексикон: «святковий обід», «іменини», «сервірування», «посуд», «сервіс» .
Обладнання: тарілки, вилки, ложки, ножі, чашки, блюдця, серветки, скатертина, столик, стільчики.
Зміст роботи із сім'єю:
Домашня бібліотека. Мета – запропонувати батькам почитати дітям твори художньої літератури про дитячий садок.

Четвер(08.10.2015):

Безпосередньо освітня діяльність:
НОД №1.Пізнання + (ФЕМП)
«Рахунок до п'яти» Мета: — навчити дітей рахувати до п'яти,
-Виховник пояснює завдання, а діти повинні самостійно, без допомоги вихователя її вирішити.
НОД №2.Фізична культура на відкритому повітрі. За планом викладача з фізичної культури.
В.П Новікова «Математика у дитячому садку».
Освітня діяльність у режимних моментах:
Ранок:Прийом дітей.
Ранкова гімнастика.
(Комплекс №3 фізкультурний зал)
Коли дитина вмивається нагадати їй, щоб ретельно мила
руки. Мета: пояснити дітям, що у них має виробитись звичка швидко і правильно мити руки, насухо витирати рушником і складати його.

Читання вірша:
Привіт, осінь! Привіт, осінь!
Добре, що прийшла.
У тебе ми, осінь, запитаємо:
Що у подарунок принесла? (Є.Благініна)
Дидактична гра «Назви три предмети» Завдання: навчити дітей групувати предмети за ознакою.
Вечір:Гімнастика після сну «Бодряча»
Мета: підняти настрій та м'язовий тонус дітей.
Дидактична гра «Дітки на гілці» Завдання: у мову дітей додати назви рослин та його плодів, розширювати словниковий запас, щоб діти відповідали поширеними пропозиціями.
Рухлива гра «Лови – лови» Мета – вчити дітей ловити м'яч, сприяти освоєнню дітьми правил культурної та конструктивної взаємодії з товаришами у грі. Продовжувати загартування з використанням природних факторів.
Прогулянка №4 (картотека прогулянок)
Самостійна діяльність дітей:
Ігри для дітей з іграшками. Поспостерігати, як з ними звертаються діти, кому слід зробити зауваження і пояснити за що, виховувати ощадливість.
Сюжетно – рольова гра «Будуємо дім»
Мета: розповісти дітям, які будівельні професії існують, яку техніку використовують будівельники, навчити дітей побудувати нескладну конструкцію, дружити один з одним, розширити знання дітей про особливості праці будівельників, ввести в мову дітей слова «будівництво», «муляр», «підйомний кран» », «будівельник», «кранівник», «тесляр», «зварювальник», «будівельний матеріал».
Настільна гра «Парні картинки» Мета – розвивати спостережливість, увагу, разом із дітьми навчитися бачити схожість та відмінності у предметах, активізувати словник.
Зміст роботи із сім'єю:
Дитячо-батьківська творча майстерня. Мета – актуалізувати та доповнити уявлення батьків про дитячу творчість, познайомити із сучасними матеріалами, вимогами щодо організації різних видів продуктивної діяльності. Збагачувати досвід спільної творчості батьків та дітей, розповісти про його виховне значення.

П'ятниця(09.10.2015):

Безпосередньо освітня діяльність:
НОД №1.Комунікація (розвиток мови).
Програмний зміст: якщо дитина хоче висловити свою точку зору, то вислухати, чи згодні ви чи ні з її відповіддю.
Дізнатися у дітей, що нового вони дізналися про осінній одяг та взуття, з чого зроблено взуття та його складові. Вчити правильно складати розповіді, використовувати прості та складні пропозиції, виховувати бажання дбайливо поводитися з взуттям.
НОД №2.Музика.
За планом музичного керівника.
Гербова В. В. «Розвиток мови у дитячому садку».
Освітня діяльність у режимних моментах:
Ранок:Прийом дітей.
Ранкова гімнастика.
(Комплекс №3 фізкультурний зал)
Чергування по їдальні. Мета – навчити чергових прибирати зі столу, наводити лад, робити все акуратно, розповідати про свою роботу та ділитися результатами.
Дидактична гра "Що це таке?" Мета - вчити створювати в уяві образи на основі характерних ознак предметів, помічати незвичайне в звичайнісіньких речах; розвивати фантазію.
Вечір:Гімнастика після сну «Бодряча»
Мета: підняти настрій та м'язовий тонус дітей.
Дидактичні ігри: «Хто більше слів вигадає» Мета – активізувати словник, розширювати світогляд.
«Шукай» Мета – вправляти дітей у вживанні прикметників, узгоджених із іменниками.
Прогулянка №5 (картотека прогулянок)
Самостійна діяльність дітей:
Ігри, щоб у дітей розвивалася увага, зосередженість, уяви.
Самостійна ігрова діяльність у групі. Мета – стимулювати у дітей знаходити ігри за інтересами, правильно поводитися у спірних ситуаціях.
Зміст роботи із сім'єю:
Консультація для батьків «Як формувати у дітей усвідомлене ставлення до здоров'я» Мета – систематизувати уявлення батьків про культуру здоров'я, її компоненти, що формуються в сім'ї, про методи та прийоми організації даного аспекту виховання.