Конспект нод з ліплення в групі раннього віку. Заняття з ліплення в першій і другій молодших групах на різні теми

Розенблюм Алла
Конспект заняття з ліплення в ясельної групи «Дощик»

Конспект «Дощик» (ліплення, ясельна група).

мета: Створювати зображення "дощику" з пластиліну - відщипувати шматочки, прикладати до фону, прикріплювати, притискати, примазувати, пальчиками.

Завдання. Викликати інтерес до зображення дощу разом з педагогом та іншими дітьми. Вчити спостерігати за оформительской роботою педагога. Розвивати почуття форми, моторику рук, сприйняття. Виховувати інтерес до явищ природи, допитливість, самостійність, інтерес до спільної творчості з педагогом та іншими дітьми.

Демонстраційний і роздавальний матеріал: картинка з зображенням веселки з хмарами, 1 \\ 2 листи кольорового картону із зображенням «хмари», пластелін різних кольорів (білий, червоний, синій жовтий) на кожну дитину, ніж для пластелина, дошка для роботи з пластеліном.

Хід заняття:

воспітатель- Хлопці, через що ми так часто залишаємося в групі і не гуляємо?

діти-Через дощику.

воспітатель-А знаєте чому хмаринки плачуть і йде дощ?

діти-Ні.

воспітатель- бо хмаринки посварилися з веселкою (показую фотографію веселки і хмаринок разом). Подивіться які гарні світлі хмаринки були коли вони дружили з веселкою. А яка гарна різнокольорова веселка. Скажіть з яких кольорів складається веселка на цій картинці?

діти- Червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіалетовий.

воспітатель-А знаєте через що вони посварилися?

діти- Не знаємо

воспітатель- Розумієте вони не поділили небо, як ви іноді не можете між собою поділити іграшки. Але рішення є, треба знову помирити веселку і хмаринки, тоді напевно дощі припиняться і ми зможемо гуляти на нашому майданчику.

Для цього ми сьогодні з вами зробимо різнокольоровий дощ з пластелина.

воспітатель- Дивіться, я підготувала для вас картинки хмаринок на різнокольорових картонці і різнобарвний пластелін.

Назвіть мені кольору пластелина, які лежать перед вами.

діти-білий, червоний, синій, жовтий.

воспітатель- молодці! з цього пластелина ми зробимо різнокольоровий дощик. Дивіться уважно як я буду робити крапельки для дощу.

Спочатку я відрізаю спеціальним ножем для пластелина маленький шматочок пластелина жовтого кольору, скачують з нього кульку, кладу на картонку під малюнком хмаринки і притискаю пальчиком, ось так.

Тепер я роблю те ж саме з пластеліном червоного кольору (показую).

Зрозуміли як ми зробимо різнокольоровий дощик?

діти-Так.

Вихователь роздає заготовки дітям і допомагає в роботі з пластеліном.

воспітатель- Як чудово у вас вийшло! А тепер ми розвісимо наші роботи на диво-дереві в роздягальні навпроти вікна, щоб хмаринки заглядали в нього, милувалися вашими роботами і більше не плакали, а скоріше помирилися б з веселкою!

Публікації по темі:

Мета: продовжувати знайомство дітей з пластиліном, з його властивістю, вчити дітей передавати в ліпленні характерні особливості черепахи, ділити.

Автор вихователь молодшої групи МБДОУ№10 Петрова Оксана Володимирівна Інтеграція областей: Художньо - естетичний розвиток, мовне.

Конспект НСД з малювання в нетрадиційній техніці в другій групі раннього віку «Дощик, дощик, лей!» Мета: створити умови для розвитку творчих здібностей, сприяти формуванню пізнавальної активності дітей. Завдання: Освітні :.

Конспект відкритого заняття в першій молодшій групі «Сонечко і дощик» Конспект відкритого заняття в першій молодшій групі «Сонечко і дощик» вихователя першої категорії Палеева Тетяни Миколаївни МБДОУ.

Конспект заняття «Сонечко і її зимівля» в ясельної групи. Конспект заняття «Сонечко і її зимівля» в ясельної групи. Тема: «Сонечко і її зимівля». Мета: - викликати у дітей емоційний.

Конспект заняття з изодеятельности в першій молодшій групі. (Малюємо олівцями). Тема: «Веселий дощик» Вихователь ЧДОУ "Дитячий садок.

Освітня діяльність з малювання в середній групі «Дощик, дощик, крапелька» Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад дитячий садок №75 нагляду і оздоровлення міста Тюмені Освітня.


МАОУ «Прогимназія р Благовещенська»
Конспект заняття з ліплення в ясельної групи "Сніг іде".
Вихователь: Крамарчук Жанна Михайлівна
Час проведення: 23.12.2016
Мета: Вчити дітей натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від друга.Форміровать почуття кольору, інтерес до рабoту з пластиліном. Розвивати дрібну моторику. Виховувати акуратність, дбайливе ставлення до своєї роботи.
Прийом ліплення: натиснення кульок пальцем зверху (сніг).
Матеріали: аркуші картону чорного та фіолетового кольору за кількістю дітей
пластилін білого кольору, скачаний в маленькі кульки діаметром 6 мм (8 кульок на кожну дитину), готовий зразок роботи, іграшка -зебра
хід заняття
Сюрпризний момент: В гості прийшла зебра Анфіса з Африки.
Oбращеніе до дітей:
- Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов? Хто це? (Зебра)
- Хлопці, зебра до нас приїхала з Африки, звуть її Анфіса.Там завжди жарко, круглий рік літо. А до нас вона приїхала подивитися справжню зиму.
- Давайте, розповімо, яка у нас зима? (Холодна, довга)
- Що під ніжками хрумтить, коли йдете в дитячий сад? (Сніг)
- Сніжинки кружляють в повітрі і падають на землю.
- Розкажіть зебрі, сніг холодний або теплий? (Холодний)
Пальчикова гра "погріємо пальчики".
Сніг руками збирали, Наші пальчики усталі.Ми їх будемо розтирати, Ми їх будемо зігрівати. Щоб стали гаряче, (Енергійно розминати Енергійно стискають і розтискають пальці обох рук. Енергійно потирають долоню об долоню. (2 рази)) .- Анфіса запитує, який колір у снігу? (Білий)
Зебра: - Спасибі, хлопці, ви цікаво, докладно розповіли про сніг, але боюся, що коли поїду додому, я все забуду.
Звернення до дітей:
- Хлопці, давайте для зебри і її друзів зліпимо сніжок в зимову ніч?
- Наш сніг йтиме теплої ночі.
- Ось така у нас буде темна ніч (демонструю картон фіолетового кольору), і ось такий сніжок (показую підготовлені кульки).
показ:
- Я беру в руку кульку-сніжок і кладу його на картон, і так розкладаю все кульки-сніжки. А потім, як я покладу все кульки-сніжки на картон, надавлю на них пальчиком.
- Дивіться, який пішов сніг. Спочатку одна сніжинка, потім ще одна, ще й ще. . .
- Яка красива сніжна зимова ніч вийшла!
- А тепер ви спробуйте самі зліпити свою красиву, снігову, зимову ніч, а зебра буде за вами спостерігати і вчитися, щоб у себе вдома показати друзям, як можна зліпити сніжок.
Розкладаю кожній дитині по листу фіолетового картону і підготовлені кульки.
В процесі роботи звертаю увагу дітей на те, що ліпити треба акуратно, не бруднити стіл. Чи не упускати пластилін на підлогу, не брати його в рот.
Якщо у дитини не виходить - допомогти йому.
Звернення до дітей:
- Ось які молодці! У всіх вийшла гарна, сніжна, зимова ніч.
Звертаюся до зебрі: - Анфіса, подивися, як постаралися наші малюки.
Після того, як діти покажуть зебрі свої роботи, я пропоную станцювати для неї, як танцюють сніжинки на вулиці - покружляти. Танець сніжинок. Музика: Гельс ШайдуловаПрощаніе з зеброю.
Звернення до дітей:
-Зебре пора додому, до себе в Африку.
Зебра:
- Спасибі, хлопці, що показали мені справжній сніг. До побачення!

Даний матеріал буде корисний вихователям працюють з дітьми ясельної групи (1 - я молодша).

Заняття ліпленням з дітьми раннього віку можна проводити як індивідуально (для найкращого результату), так і об'єднувати групами по 2-5 осіб (в залежності від здібностей кожного малюка). Початкові заняття проводяться протягом 4-8 хвилин з кожною підгрупою, причому важливо враховувати індивідуальні особливості кожної дитини.

Для проведення заняття по ліпленню необхідно приготувати наступні матеріали: масу для ліплення (глина, пластилін, тісто), попередньо підготувавши її; дощечки і додаткові матеріали на розсуд педагога (за віком).

Спочатку необхідно познайомити дітей з властивостями глини або пластиліну (еластичний, м'який), потім привчати акуратно, звертатися з використовуваним матеріалом, а також підводити до розуміння дітей про те, що з пластиліну (глини) можна зліпити все що завгодно.

Педагог сідає за стіл з дітьми і пояснює всі необхідні дії з пластиліном попередньо показує і пояснює, що робить, дотримуючись при цьому повільний темп мови, чітку і послідовну інструкцію проведення заняття. Покрокові пояснення необхідні малюкам на кожному занятті, і лише у віці трьох років вони вже зможуть самостійно використовувати деякі вміння в своїй діяльності. Крім заняття за завданням, вихователь пропонує дітям ліплення за задумом, де вони можуть закріпити набуті знання, комбінувати отримані форми за власним бажанням

Заняття слід проводити в цікавій та ігровій формі, які повинні сподобатися дітям і стати захоплюючою справою в майбутньому. Ні в якому разі не можна примушувати дитину займатися ліпленням, якщо він цього не бажає. Уникнути негативного ставлення дитини до ліплення можна шляхом невимушених маніпуляцій з пластиліном. Наприклад якщо педагог під час самостійних ігор візьме пластилін і буде ліпити, поступово залучаючи до цього заняття дітей. ( «Хочеш зробити такий же?») Можна також запропонувати дитині розглянути коробочку з пластиліном, помацати його, пом'яти або не змушений запропонувати перекласти шматочки пластиліну в іншу коробочку, як - би загострюючи увагу дитини на цьому матеріалі.

В процесі роботи вихователь звертає увагу дітей на те, що ліпити треба акуратно, не бруднити стіл, не упускати на підлогу пластилін, не брати в рот, а після закінчення ліплення вимити руки. Якщо з перших днів занять ліплення з дітьми закріпити ці основні правила роботи, то в подальшому не виникне ніяких проблем, і діти акуратно будуть користуватися з робочим матеріалом. У міру того як діти ознайомляться з матеріалом, навчаться їм користуватися, можна переходити до фронтальним занять з усією групою. Прийоми навчання носять наочно-дієвий характер. Хлопці спочатку наслідують діям вихователя, повторюючи формотворчих руху.

Важливо, щоб діти відзначили взаємозв'язок характеру дій з одержуваної формою, а тому вихователь не тільки показує, але і пояснює.

Закінчувати заняття не обов'язково всім разом, діти можуть виключатися з заняття за своїм бажанням, попередньо показавши свою роботу вихователю.

Ні в якому разі не можна перед очима в малечі знищувати їх роботи, так як це може привести до стресових і негативних моментів.

Щоб якісніше і ефективніше закріпити навички та вміння дітей в ліпленні, слід якомога частіше проводити і залучати їх до цієї діяльності протягом подальшого часу.

У ХХ столітті велика увага стала приділятися розвитку дрібної моторики дітей. Дослідниками було встановлено зв'язок між частими і регулярними заняттями дітей з дрібними предметами і різними матеріалами і розвитком розумових здібностей. Дитина малює пальчиковими фарбами, мне руками пластилін, вивчає різноманітні поверхні предметів - рецептори на кінчиках пальців активізуються, нервові закінчення передають сигнали в кору головного мозку, інформація надходить в зоровий, розумовий, мовний центри. Тому так важливі заняття з образотворчого мистецтва у дошкільнят - малювання, аплікації, ліплення.

Навчання ліпленню в молодших групах дитячого саду: цілі, завдання, прийоми

Ліплення - один з найдавніших видів образотворчого творчості. Працюючи з м'яким, пластичним матеріалом, дитина вчиться створювати образи навколишнього світу. Він знайомиться з поняттями кольору, форми, простору. На відміну від малювання, ліплення дозволяє зробити тривимірне зображення, дітям молодшого віку це дається легше умовних зображень в малюнку і аплікації.

Вихованці освоюють прийом скочування

Щоб заняття ліпленням приносили результат, важливо не перевантажувати вихованців роботою, давати посильні їх віковим особливостям завдання. Тоді процес ліплення буде приносити задоволення, інтерес до творчості не згасне і буде рости бажання вдосконалюватися.

Розглянемо у вигляді таблиці які навчальні цілі та завдання ставляться перед вихованцями першої та молодшої груп і які прийоми ліплення доступні до освоєння в цих вікових категоріях.

Вікова група вікові особливості Цілі на заняттях ліпленням завдання прийоми
Перша молодша (2-3 роки) переважання наочно-дієвого мислення;
розвиток предметної діяльності;
вдосконалення зорових і слухових орієнтувань;
розвиток самостійності
досягнення розуміння образотворчого характеру ліплення викликати у вихованців інтерес до образотворчої діяльності (ліплення);
познайомити з пластичним матеріалом і його властивостями;
виховання акуратності, посидючості
скочування;
розкочування;
сплющивание;
відщипування;
прищипивание;
з'єднання;
створення найпростіших форм (куля, циліндр, диск);
розташування фігурок на основі
Друга молодша (3-4 роки) основним видом діяльності стає гра;
потреба спілкування з однолітками зростає;
формування інтересу до колективної діяльності;
координується одночасна робота обох рук;
збільшується потреба в пізнавальному спілкуванні з дорослими
розвиток інтересу до створення зорових образів навчити розрізняти форми, розміром, кількістю предметів;
спонукати до творчої діяльності;
викликати інтерес до колективної діяльності
вдосконалення раніше освоєних прийомів;
спроби створення композиції;
робота з інструментами (загострена паличка, стеки);
використання різноманітних матеріалів для прикраси (в тому числі непридатного і природного)

Відмінність ліплення від пластілінографіі і мозаїки з пластиліну

Ліплення - це створення предмета шляхом надання форми пластичному матеріалу (пластиліну, глини, тіста). Коли дошкільнята оволодіють основними прийомами ліплення, їм будуть доступні до освоєння більш складні види образотворчого творчості, що поєднують різні техніки створення предметних образів. З пластиліном вихованці будуть працювати постійно, в середній і старшій групах вони познайомляться з пластілінографіей і будуть виконувати мозаїку з пластиліну.

Приклад готової роботи, виконаної на занятті з ліплення

Пластілінографія - створення зображення шляхом нанесення на основу пластиліну, простіше кажучи створення «пластилінової картини».

Робота, виконана в техніці пластілінографіі

Мозаїка з пластиліну - створення зорового образу за допомогою прикріплення пластилінових елементів до основи, на яку нанесений контур зображення. До мозаїчній творчості вихованцю приступлять, коли будуть освоєні навички створення аплікації.

Мозаїка і пластілінографія - це майбутні етапи роботи в середній, старшій і підготовчій групах дитячого саду. Пам'ятайте, перед дитиною повинна бути поставлена \u200b\u200bпосильна до виконання завдання! Напруга в роботі, незадовільний результат через переутомляемости - це стресові ситуації, яких слід уникати.

Різновиди ліплення в молодших групах

  1. Предметна ліплення - створення тривимірного предмета з навколишньої дійсності. На занятті вихованці навчаються новим прийомам виліплювання предмета. Це може бути морквина, кубик, стільчик, сніговик, матрьошка, чашка і т. Д.
  2. Сюжетна ліплення - виліплювання окремих предметів і створення з них композиції на горизонтальній основі. Цей вид ліплення підходить для колективної діяльності в молодших групах. Готова робота являє собою зображення невеликого сюжету: птахи клюють зерна, зайчик пригощається морквиною, кошеня катає клубок і т. Д.
  3. Декоративна ліплення - створення посуду, прикраса заготовок в стилі народної творчості. Наприклад, прикраса тарілки гжельским візерунком, виліплювання свистульки, іграшки, прикраса основи елементами з пластиліну (візерунок на рукавицях, плаття і т. Д.).
  4. Ліплення на площині - прикріплення пластилінових елементів на основу. Цей вид ліплення підходить для тем: «Дощик пішов», «Сонечко», «Гілка горобини», «Драбинка» і ін.
  5. Колективна ліплення - це створення спільної роботи з пластиліну. Кожен вихованець виготовляє окремі елементи або предмети, які потім прикріплюють до основи відповідно до композиційним задумом. Застосовується на заняттях: «Сороконіжка», «Наше місто», «Грибна галявина», «Частування для ляльки» і т. Д.

Використовувані матеріали на заняттях ліпленням в молодших групах

матеріал Особливості доступність
пластилін М'який, піддатливий, легко очищається з робочої поверхні і шкіри рук. Найбільш підходящий матеріал для занять ліпленням в молодших групах. Для створення композиції на паперовій або картонній поверхнях слід вибирати нежирний пластилін для уникнення масляних плям.
Матеріал з екологічно чистих матеріалів, безпечний для роботи з найменшими дітьми. Солоне тісто необхідно заздалегідь приготувати до заняття:

Рецепт №1.
- півтори склянки борошна
- стакан повареної солі
- півсклянки холодної води
Змішати всі інгредієнти, вливаючи воду поступово.

Рецепт №2.
- стакан повареної солі
- склянка борошна
- 5 столових ложок соняшникової олії
- трохи води кімнатної температури
Борошно змішати з сіллю. Додати в отриману суміш масло і воду. Змішати. Для підфарбовування готового тіста можна використовувати морквяний або буряковий сік (колір пропадає через день-два), гуаш або розведені харчові барвники (як для фарбування великодніх яєць).

Рецепт №3.
- дві склянки борошна
- стакан повареної солі
- півсклянки води кімнатної температури
- столова ложка крему для рук або трохи соняшникової олії
З борошна, солі і води вимісити тісто. Для додання отриманої маси еластичності необхідно додати крем або масло, розмішати до однорідного стану.

Природний матеріал, знайомство з яким розширює знання вихованців про навколишній світ. Складний для роботи матеріал на заняттях ліпленням у дошкільнят. Вимагає володіння основними прийомами ліплення і великої акуратності. Готове глиняний виріб вимагає тривалої сушки. Допускається проведення ознайомчого заняття в другій молодшій групі.
Готові пластичні маси Дуже легкий і податливий матеріал. Швидко висихає, що дозволяє використовувати виріб в іграх. Дорогий матеріал. Слід вибирати пластичні маси без додавання сильних ароматизаторів щоб уникнути алергічних реакцій.

Матеріали для заняття ліпленням

Ідеальний варіант для занять ліпленням в молодших групах Готова маса для ліплення Варіанти підфарбовування матеріалу харчовими барвниками Матеріал для ознайомчого заняття в другій молодшій групі
Готова пластична маса Яскравий, легкий, швидко сохне матеріал для ліплення

Ліплення як тема з самоосвіти вихователя

Самоосвіти є важливою частиною педагогічного процесу і професійного зростання вихователя. У роботу дошкільного навчального закладу необхідно постійно впровадження інноваційних технологій і новітніх методик, але впроваджувати треба осмислено.

Пам'ятка з самоосвіти:

  • враховувати вікові характеристики кожної вікової категорії дошкільнят, виділяти поведінкові, пізнавальні, творчі особливості для конкретної групи вихованців;
  • знайомство з новинками методичної літератури;
  • моніторинг педагогічних порталів і періодичної літератури, оцінювати досвід і результати використання інноваційних методів освіти іншими педагогами;
  • застосування отриманих знань на практиці (використання нових прийомів в роботі, залучення ІКТ та ін.);
  • підвищення рівня педагогічної майстерності;
  • обов'язкове оформлення результатів роботи: проведення круглого столу, тематичного семінару або майстер-класу, відкритого заняття.

Варіанти формулювань тим по саморозвитку:

  • Використання інтерактивних методів навчання на заняттях образотворчим мистецтвом (ліпленням).
  • Заняття ліпленням в дитячому саду: застосування сучасних методик раннього розвитку.
  • Інтегровані заняття в молодших групах дитячого саду.
  • Продуктивна діяльність дошкільнят і її розвиток на заняттях ліпленням.

Форми занять з ліплення

Заняття з ліплення - це форма організації навчального процесу з передачі вихованцям знань, умінь, навичок. Заняття чітко обмежена часовими рамками. У першій молодшій групі тривалість заняття по ліпленню становить 10 хвилин, у другій молодшій - не більше 15 хвилин. Перші ознайомчі заняття ліпленням по можливості слід проводити в підгрупах по 5-6 чоловік.

Проект по ліпленню - це спільна діяльність всіх вихованців, спрямована на досягнення спільної мети. Використовувані методи і прийоми роботи узгоджуються для досягнення кращого результату. Проект по ліпленню передбачає великий часовий охоплення. Наприклад, підготовчий етап проекту - вересень, основний - жовтень, завершальний - листопад. Тема проекту повинна бути актуальною. Рекомендується планувати проектну діяльність так, щоб закінчення роботи пов'язувалося з якою-небудь подією в житті дитячого садка (Свято осені, Новорічний ранок, 1 Мая, День Перемоги, День матері та т. Д.). Теми для довгострокових проектів: «Колобок», «Кухарчуки», «Перелітні птиці», «Здрастуй, зима-зима!», «Грибна галявина».

короткостроковий проект з ліплення охоплює менший відрізок часу, як правило, кілька тижнів. Тут часто передбачається спільна діяльність вихованців та їхніх батьків (сімейний проект). Приклади короткострокових проектів: «Мій дім», «Моя кімната», «Наша вулиця», «Наше місто», «Ялинкова іграшка», «У самовара».

Ліплення в першій молодшій групі

У віці 2-3 років дошкільнята знайомляться з пластичними матеріалами - пластиліном і солоним тістом. Основним навчальним прийомом на заняттях ліпленням в першій молодшій групі є показ дій. Вихователь показує, як скачати кульку, сплюснути його в диск або розкачати з нього ковбаску, а діти повторюють. Вихованці працюють з пластиліном поки однією рукою, вони освоюють створення простих форм. Вихователь розкриває перед хлопцями образотворчий характер ліплення: показує, як з фігур створити об'ємне зображення предметів.

Картотека тим для занять

узагальнена тема
"Овочі та фрукти" «Морквина», «Огірки», «Помідор», «Апельсин», «Ягоди» «Морквина для зайчика», «Кошик з фруктами», «Ягідне варення»
"Домашні тварини" «Кішка», «Свинка» «Клубочки для кошеня», «Курчата на галявині»
«Частування» «Пряник», «Сушка», «Бублики», «Цукерки» «Пряники для ведмедика», «Горішки для білочки», «спечемо оладки»
«Птахи» «Перелітні птиці», «Зерна для курочки», «Червячки для курчати»
«Природа» «Гілочки», «Травка», «Сонечко», «Облік», «Соняшник», «Шишка» «Гілочки для кози», «Шишки для білочки», «Букет соняшників»
«Будівлі» «Драбинка», «Місток», «парканчик», «Палички для даху» «Парканчик для козеня», «Дерев'яний будиночок»
«Прості форми» «Горошинки», «Вітаміни» «Пригостити мишку горошком», «Крихітки для каченят»
«Зима» «Сніговик», «Падають сніжинки» «Новорічний кулька», «Прикрашаємо ялинку»
«Іграшки» «Сопілка», «Різнокольорові кулі» «Неваляшка»

Технологічні карти по ліпленню в першій молодшій групі.

Схема 1 Схема 2 Інструкції по ліпленню Інструкції з ліплення Інструкція по ліпленню Інструкція по ліпленню Інструкція по ліпленню

Приклади робіт по предметної ліплення

Прийом скочування, з'єднання деталей, прикраса за задумом прийом розкочування прийом розкочування Прийоми скочування, розкочування, сплющивания, з'єднання Прийоми сплющивания і скочування

Приклади робіт із ліплення на площині.

Приклад роботи Доповнення заготовки променями і личком Доповнення заготовки Доповнення малюнка на основі пластиліновими елеменатмі (стручками), доповнення їх природним матеріалом (сушений горох) Нанесення на основу пластилінових елементів Нанесення на фігурну основу пластилінових елементів Приклад короткострокового проекту Нанесення пластилінових елементів двох видів на основу відповідно до задуму

Тимчасової план заняття ліпленням в першій молодшій групі

  1. Демонстрація вихователем виконання прийомів 1 хвилина.
  2. Самостійне виконання практичного завдання вихованцями 4 хвилини.
  3. Демонстрація і обговорення робіт 1 хвилина.
  4. Підведення підсумків 1 хвилина.

Приклади використання вступного матеріалу

Тема заняття Використання вступного матеріалу
«Овочі для їжачка» Гра «Збери овочі»
Вихователем заздалегідь розкладені в приміщенні пластикові овочі (на столі, під столом, за фіранкою, на полиці шафи і т. Д.). Він пропонує зібрати ці овочі в відерце, поки звучить мелодія (включає на аудіопрогравачі).
Коли овочі зібрані, вихованці сідають на стільчики, вихователь дістає з відерця по черзі овочі і проводить з хлопцями бесіду: якого кольору овоч, який форми, який навпомацки.

Гра «Дізнайся на дотик»
Вихователь дає завдання хлопцям закрити очі і витягнути вперед руки. Кладе в долоні кожному пластиковий овоч, вивчивши поверхню і форму якого, вихованці повинні його назвати.
Кожну відгадку вихователь супроводжує читанням вірша:

Як на нашій грядці
виріс помідор
Соковитий та великий,
Дивіться, ось і він.

Мама зробить салат,
І нагодує всіх хлопців.
Він довгий і зелений,
Те свіжий, то солоний,
Росте він в городі,
Любимо у всьому народі,
Ось який він молодець,
А зветься - огірок.

"Сніг іде" сюрпризна ситуація.
На початку заняття несподівано лунає стукіт у двері (стукає заздалегідь підготовлений молодший вихователь, вбраний в костюм мавпочки).
Вихователь вітає обязьянку - гостю з далекої Африки. Запитує у ребя, що їм відомо про Африку (яка там переважає погода, які ростуть дерева і фрукти, які мешкають тварини). Потім питає у мавпочки, чи знає вона, що таке зима і сніг (звичайно, немає). Просить хлопців по черзі розповісти про це південній гості.
Мавпочка прощається з хлопцями, дякує за цікаву бесіду і каже, що сумуватиме за снігу. Тоді вихователь пропонує дітям зліпити мавпочці в подарунок сніжинки з пластиліну, щоб вона змогла забрати їх з собою в Африку, адже пластиліновий сніг не розтане.
«Ягідки для пташок» Ігрова ситуація.
У гості до дітей прилітає пташка-синичка (іграшка, можливо, цвірінькають; чудово, якщо це буде іграшка на руку). Вона розповідає хлопцям, як добре і ситно їй було влітку, а зараз (восени) складно знайти їжу. Пташка запитує, чи немає у ребя якогось частування. Вихователь пропонує дітям зліпити для пташки ягідки з пластиліну.
Але пташка втомилася з дороги, тому вихователь пропонує їй послучать разом з хлопцями потешку:
Чікі-чікі-чікалочкі,
Їде Коля на паличці,
Сашенька - у візку,
Клацає горішки. -

і подивитися, як діти вміють весело грати.

гра «Чікі, чики».
Звучить аудіозапис російської народної пісні «Чікі, чики, чікалочкі».
Двоє дітей біжать по колу ( «їдуть у візку»), інші діти махають їм услід руками. Після вибираються двоє інших дітей і так, поки все вихованці не "проїдуться».

Приклад програми заняття з ліплення в першій молодшій групі

Автор: Розанова Олена Вікторівна, вихователь ГБДОУ Д / с №1 Колпинского району Санкт-Петербурга.

Тема заняття: «Пряники».

  1. програмне зміст:
    1. Розвиток володіння прийомом скочування пластиліну.
    2. Навчання новому прийому - сплющивание.
    3. Виховання акуратності, посидючості, ввічливого спілкування з однолітками.
  2. використовувані матеріали:
    Лялька, пряник, пластилін, дощечки для ліплення.

    Хід заняття:

    У групі накритий ляльковий стіл, навколо якого вихователь збирає дітей. Хлопцям повідомляється, що до ляльки на чаювання прийдуть в гості інші іграшки, вона накрила на стіл, але частування немає. Вихователь проводить бесіду з хлопцями: запитує, чи п'ють вони вдома з народив чай, ніж пригощаються. Пропонує вихованцям допомогти ляльці, дає завдання - приготувати частування з пластиліну.
    Вихованці сідають за робочі столи, педагог демонструє їм пряник, описує його форму. Вихователь демонструє роботу з пластиліном: скачує в кульку, сплющує між його між долонь. Потім просить вихованців показати руками в повітрі, які дії вони будуть здійснювати з пластиліном, щоб зліпити прянічек.

    Физкультминутка:

    Я печу, печу, печу
    Діткам всім по пиріжку
    А для милою матусі
    Спечу два пряничка.
    Їж, їж матуся
    Смачні два пряничка
    А ребяток покличу
    Пиріжками пригощу.
    (Вихованці супроводжують слова пісні рухами руками.)

  3. Ліплення з пластиліну.
    Вихованці самостійно працюють з пластиліном. Тим дітям, у кого виникають складнощі з виконанням завдання, вихователь повинен індивідуально ще раз показати прийоми скочування і розплющування.
  4. Оформлення композиції.
    Вихователь пропонує кожному вихованцю покласти пластиліновий пряник на стіл для чаювання.

    Завершення ігрового сюжету.
    Хлопці розсаджують за ляльковим столом іграшки (гості прийшли), розливають чай, роздають гостям пряники. Чаювання вдалося!

Відео: Відкрите заняття з ліплення в першій молодшій групі на тему «Зерна для пташки»

Ліплення в другій молодшій групі

Вихованці другої молодшої групи підготовлені до занять ліпленням. Вони знайомі з властивостями пластиліну і солоного тіста, знають, які форми можна зліпити з пластичних матеріалів і за допомогою яких прийомів. З'являється сприйняття розміру різних предметів, їх кольору, кількості та положення в композиції. Зв'язок між рухами руки і створенням форми стає більш виразною для дитини. Формується координована робота обох рук.

Основною формою діяльності у дітей 3-4 років стає гра, елементи якої вихователь повинен використовувати у водному матеріалі занять. З дітьми цього віку можна частіше займатися сюжетної ліпленням і колективної ліпленням.

Картотека тим для занять з ліплення в другій молодшій групі

узагальнена тема Варіанти тем для індивідуальної форми роботи Варіанти тем для колективного та проектної діяльності
«Кренделі», «Пряники», «Печиво», «Бублики», «Бублики» «Частування для ляльки», «Подарунок кошеняті», «Кісточки для цуценя», «Тарілки для трьох ведмедів»
"Фрукти і овочі" «Банан», «Яблуко», «Груша», «Редис» «Консервируем фрукти», «Тачка з урожаєм», «Відро з морквою»
"Домашні тварини" «Кішка», «Курча», «Щеня» «Курчатка на жердинці»
«Тарілка», «Чашка», «Чашка і блюдце», «Ложка», «Ніж» «Веселе чаювання», «Миски для кошенят»
«Меблі» «Стілець», «Стіл», «Табурет» «Моя кімната», «Наша вітальня»
"Одяг та взуття" «Ґудзик», «Рукавичка», «Шарф», «Тапочки», «Шапочка» «Прикрасимо рукавиці», «Туфлі для мишки»
«Комахи» «Гусениця», «Сонечко», «Бджілка», «Метелик»
«Природа» «Капли дождя», «Равлик», «Травка», «Пухнасті хмарки», «Рибки», «Мухомор», «Веселка», «Квітка», «Дерево» «Грибна галявина», «Лісова галявина», «Перелітні птиці»
«Дикі і екзотичні тварини» «Лиса», «Вовк», «Зайчик», «Їжачок», «Змія», «Удав», «Морський коник» «У зимовому лісі», «Хоровод зайчиків», «На дні морському»

Технологічні карти по ліпленню в другій молодшій групі

Дана робота підходить для роботи в підгрупі Інструкція по предметної ліплення Інструкції по предметної ліплення з використанням загостреною палички Інструкції по предметної ліплення Інструкції по предметної ліплення Інструкція по предметної ліплення (скочування, розкочування, сплющивание, розтягування, з'єднання) - складна робота, підходить для роботи в підгрупі Інструкція по предметної ліплення Інструкція по предметної ліплення Інструкція по предметної ліплення Інструкція по ліпленню (етап прикраси складний для дітей 3-4 років) Інструкція по ліпленню частувань

Приклади готових робіт вихованців другої молодшої групи

Приклад сюжетної ліплення Предметна ліплення Приклади робіт Приклад ліплення на площині Приклади робіт Приклад предметної ліплення Проект по ліпленню Приклади робіт Приклади робіт із солоного тіста Приклади робіт Приклади предметної ліплення Приклади предметної ліплення з використанням додаткового матеріалу Колективна робота Колективна робота Колективна робота Сюжетна ліплення Приклад робіт із солоного тесту Приклади робіт Народна тема на занятті ліпленням Ліплення людини в молодшій групі

Тимчасової план заняття ліпленням в другій молодшій групі

    1. Організаційний момент 1 хвилина.

      Введення в тему заняття, використання мотивуючого матеріалу 2-3 хвилини.

      Усні інструкції вихователя по етапах виконання роботи, відповідь на питання 2-3 хвилин.

      Самостійне виконання практичного завдання вихованцями 5-6 хвилин.

      Демонстрація і обговорення робіт 1-2 хвилини.

      Підведення підсумків 1 хвилина.

Приклади використання вступного матеріалу на заняттях ліпленням в другій молодшій групі

Тема заняття Використання мотивуючого матеріалу
«Цукерка для мами» Сюжетно-рольова гра.
Ляльковий стіл накритий як для чаювання. Лялька-мама чекає зі школи ляльку-дочку. Коли та приходить, вони сідають за стіл, хлопці розливають в чашки чай. Мама пригощає дочку цукерками. Педагог розвиває ігрову ситуацію таким чином, що ляльці-доньці хочеться пригостити маму цукерками у відповідь, але вони вже закінчилися.
Вихователь за допомогою питань і підказок підводить вихованців до ідеї зліпити з пластиліну цукерки, які лялька-дівчинка зможе підрив своїй мамі.
«Равлик - довгі ріжки» Физкультминутка по вірша:

Повзе равлик по стежці
Свій будиночок носить на спині,
Повзе тихенько, не поспішає
По боках завжди дивиться.
Ну, а коли втомиться дуже
І відпочити вона захоче,
То може швиденько згорнутися
І кулею круглим обернутися.

Прослуховування пісні «Від посмішки стане всім світліше». Можна попросити підспівувати звучить записи тих, хто знає слова пісні. Можливо спів хором, якщо хлопці вже знають цю пісню.

Приклад конспекту заняття з ліплення в другій молодшій групі

Тема заняття: «Ґудзики для сукні».

    завдання.
    - розвиток навичок ліплення пальцями;
    - навчати координованої роботи рук і очей;
    - навчати використанню стеків для прикраси предметів з глини.
    - виховання акуратності, колективній роботі.

    попередня робота. Ігри з ляльками (в тому числі силуетними). Звертати увагу вихованців на те, як застібається одяг (блискавки, гачки, липучки, зав'язки, гудзики, кнопки). Це необхідно робити не тільки під час дій з лялькової одягом, а й у звичайних режимних моментах: коли хлопці збираються на прогулянку, коли засукувати рукави перед миттям рук, коли переодягають перед тихою годиною, коли зав'язують фартухи перед заняттям з малювання фарбами і т. Д .

    Матеріал до заняття. Силуети одягу (сукні, сорочки, сорочки). Ґудзики в якості демонстраційного матеріалу (слід підібрати гудзики різних форм і розмірів - овальні, круглі, квадратні, сердечком). Глина, пластикові стеки. Силуетна лялька.

    хід заняття.
    Вихователь показує дітям різні види одягу з гудзиками. Просить описати, які гудзики вони бачать: маленький / великі, дерев'яні / пластикові / металеві, різноманітних форм і т. Д. Кожній дитині вихователь пропонує дістати навмання один гудзик з заздалегідь підготовленої коробки. Вихованці по черзі описують, які гудзики їм дісталися.
    Вихователь каже, що приготувала багато одягу для силуетній ляльки, з якою вони будуть грати, але ось гудзиків не вистачає. Як же бути? Шляхом питань-відповідей хлопці приходять до висновку, що ґудзики для силуетній одягу вони можуть зліпити з глини.

    Демонстрація прийомів роботи.
    Вихователь показує, як з шматочка глини зліпити гудзик.

    Физкультминутка.
    Ось сюди одягну шубку, а сюди одягну спідницю.
    Голова одягне шапку, а нога одягне тапку.
    Ні, зніму я краще шубку, а тепер поправлю спідницю,
    Фу, як жарко, знімемо шапку? Де ж тапка?
    Нікуди я не піду, і в першу чергу все почну.
    (Вихованці супроводжують рухами кожне описується у вірші дію)

    ліплення гудзики.
    Вихованці самостійно працюють з глиною. Тим з них, у кого не виходить виліпити потрібний предмет, вихователь проводить індивідуальний показ прийомів роботи.

    Ґудзики з глини хлопці залишають на просушку, щоб потім використовувати їх в грі з лялькової одягом.

Відкрите заняття з ліплення в другій молодшій групі на тему «День народження мишеняти»

Аналіз заняття з ліплення в першій і другій молодшій групі

Щоб зрозуміти, наскільки ефективні використовувані педагогом методи і прийоми роботи, слід аналізувати проведені заняття. Відкриті заняття оцінює методист. Але кожне проведене заняття повинно піддаватися вихователем самоаналізу. Тоді простіше буде намітити шляхи корекції в освітній роботі, залучення іншого матеріалу або використання технічних засобів.

Пам'ятка з аналізу заняття:

  • Чи відповідає заняття змістом програми цієї вікової групи і особливостей конкретної дитячої аудиторії.
  • Чи була збережена зв'язок з попередніми заняттями.
  • Чи дізналися щось нове вихованці на занятті (пізнавальні факти, нові слова, практичні навички).
  • Містило чи заняття творчий компонент, чи не була вона нудним.
  • На якому рівні була здійснена підготовка до заняття (розробка конспекту, залучення наочних матеріалом, технічних засобів).
  • Чи доступні були пояснення і / або демонстрація дій вихователя.
  • Завершилося чи заняття в термін. Чи не було затримок, які причини, якщо були, як їх уникнути в подальшому.
  • Як вихованці поводилися на занятті: зацікавленість, емоційний стан, уважність.
  • Розбір дитячих робіт: чи виконано завдання, що вийшло, а що ні. Робимо висновки, які прийоми ліплення потрібно закріпити.

Методика навчання ліплення в другій молодшій групі передбачає розвиток самостійності, тому не варто кожне заняття починати з демонстрації прийомів, яким вихованці вже володіють. Якщо під час аналізу робіт будуть виявлені недоліки у виконанні будь-яких елементів, варто приділити конкретним прийомам увагу на наступних заняттях. Найкраще залучити до пояснення і демонстрації дій з пластиліном самих дітей: «Хто знає, як отримати з шматочка форму кулі?», «Катя, будь ласка, покажи, як з пластиліну скачати ковбаску» і т. Д.

Частою причиною затримок у проведенні заняття з ліплення є невідповідність завдання віковій групі вихованців. Коли не виходить виконати якусь дію або виконати його так, як показано на зразку, дитина швидко втомлюється, втрачає інтерес до подальшої роботи, відволікає інших. Будьте уважні у виборі завдань, адже ліплення - захоплюючий і приємний процес, який приносить радість кожній дитині, коли він бачить результат роботи своїх рук.

Один з найдавніших видів творчості, ліплення, як і раніше залучає дітей і навіть дорослих в сучасному житті. Педагоги дошкільної освіти в усьому світі розробляють нові методи навчання роботи з пластичними матеріалами. Дослідники відзначають більш високий рівень розвитку інтелекту у дітей, які займалися ліпленням з раннього віку. Кажуть про психотерапевтичний ефект, який чиниться на дитину під час роботи з пластиліном: ліплення - відмінний спосіб зганяння агресії або образи. Ліпити просто весело і приємно.

Поділіться з друзями!

Арзу Абієва
Конспект заняття в ясельної групи по ліпленню

Тема: «Крендель».

мета: Розкладаємо палички циліндричної форми, робити з палички кільце, з'єднуючи кінці палички.

завдання:

1. інтерес до розповіді, розуміти зміст, виховувати дбайливе ставлення до людей;

2. розвивати дрібні рухи кисті, почуття ритму;

3. закріпити інтерес до ліплення.

інтеграція освітньої області: «Соціально-комунікативний розвиток», «Мовний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», "Фізичний розвиток".

форма діяльності: Спільна діяльність дорослого і дітей.

форма проведення: інтегроване заняття.

методичні прийоми: Пояснення, вказівка, пояснення, питання, ігровий прийом, заохочення.

Матеріал й устаткування: Альбом з сімейними фотографіями, пластилін, дощечки, серветки.

Хід освітньої ситуації.

вступна частина:

Вихователь з дітьми розглядає альбом, принесений дитиною, розповідає, що у Саші велика родина: Мама, тато, бабуся, дідусь і сестричка. Всі вони живуть дружно, допомагаючи один одному.

Бесіда педагога з дітьми:

Читає розповідь Л. Славіної «Таня і братик».

Жила-була дівчинка Таня. У неї був маленький братик, маленький хлопчик. Дала мама діткам їсти, а сама пішла. Таня поїла і стала грати, а маленький братик сам їсти не може, став він плакати. Таня взяла ложку і нагодувала братика, а потім вони разом почали грати.

питання:

Як звали дівчинку?

Чому плакав братик?

Що зробила Таня?

Практична частина:

Вихователь хвалить дівчинку, пропонує зліпити для Тані і братика кренделі. Діти розгортають палички циліндричної форми, роблять з паличок кільця, з'єднуючи кінці паличок. Кладуть на тарілки, і вихователь відносить »Тані і братику.

Физкультминутка:

Діти грають в пальчиковую гру «Ладушки». Плескають у долоні (Перед собою, над головою, за спиною).

Заключна частина:

Готові кренделёчкі розкладають на виставку виробів. Увечері дають помилуватися мамі.

Публікації по темі:

Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення в першій ясельної групи «Зайчикова хатинка» Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення в першій ясельної групи по темі: «Зайчикова хатинка: Завдання: 1. Продовжувати закріплювати з дітьми.

Конспект відкритого заняття в ясельної групи «Мир іграшок» Цільові орієнтири: продовжувати розширювати і збагачувати словниковий запас, правильно вимовляти іменники, що позначають назви іграшок ;.

Конспект заняття з художньо-естетичному розвитку в ясельної групи «Колобок лісом котиться» Мета: Формування умінь малювати ватними паличками на трафаретах ялинові голки. Завдання: 1. Формування емоційної чуйності і інтересу.

Конспект заняття з розвитку мовлення в ясельної групи «Зайка в гостях у дітей» Конспект заняття з розвитку мовлення «Зайка в гостях у дітей» Завдання: Вчити дітей правильному диханню; Розвивати.

Конспект заняття з розвитку мовлення в ясельної групи «По доріжці, в гості до кішки» Гра-розвага: "По доріжці, в гості до кішки" Мета: Встановити з дітьми емоційно-позитивний контакт і викликати інтерес до спільної.

Конспект заняття з розвитку мовлення в другій ясельної групи «Півник-золотий гребінець» Програмне зміст: познайомити дітей з фольклорними творами, в яких розповідається про півника, курочку, курчатах; ознайомлення.

Конспект заняття з малювання в ясельної групи «Зерна для курчати» Конспект заняття з малювання в ясельної групи «Зерна для курчати». Завдання: 1. Ознайомити з курчам (сім'я, зовнішній вигляд, спосіб життя ,.