Здоров'язбереження в другій молодшій групі. Конспект відкритого заняття з здоровьесбереженія в другій молодшій групі. Конспект заняття на основі використання здоров'язберігаючих технологій за казкою «Колобок» у другій молодшій групі

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду № 29»

конспект

з дітьми молодшої групи

по темі"Де живе витаминка?".

Єршова Галина Євгенівна,

вихователь

конспект

безпосередньо освітньої діяльності

з дітьми молодшої групи

по темі"Де живе витаминка?"


Мета заняття: формування у дітей ціннісного ставлення до свого здоров'я, виховання здоров'язберігаючих світогляду.
завдання:
1.Уточніть і розширити знання дітей про те, що необхідно робити, щоб бути здоровим.
2. Розширювати уявлення дітей про те, наскільки корисні багато продуктів і як важливо правильно харчуватися.
3.Закрепіть уявлення дітей про заготівлю овочів на зиму.
4.Форміровать вміння наклеювати готові форми овочів.
5.Обучать дітей вмінню вести діалог з педагогом.
6.Создать дружню обстановку під час колективної роботи.

7.Развівать пізнавальні і творчі здібності дітей.

8.Воспітивать валеологічних культуру для формування усвідомленого ставлення до здоров'я.


Тип НСД: вдосконалення знань про здоровий спосіб життя.
Матеріал: фотографії на тему: «Ми ростемо здоровими», кошики 2 шт., Піднос, муляжі фруктів і овочів; муляжі шкідливих продуктів, натуральні продукти - яблуко, груша, помідор, огірок; костюм «Вітамінки», заготовки для аплікації: шаблони банок для консервування, овочів і фруктів з картону, клей ПВА і кисті для клею, серветки, корзина для сміття.
Попередня робота:
1. Бесіда з дітьми про шкідливі і корисні продукти
2. Робота з батьками: виставка «Ми ростемо здоровими»
Хід заняття:
I частина
Діти входять в групу з вихователем.
Педагог: хлопці, подивіться, скільки гостей до нас прийшло, давайте з ними привітаємося. Добридень!
Для підняття настрою виконаємо наше вправа - вітання «Сонячні промінчики».
Входження в ігрову ситуацію (згуртування групи).
Перший промінчик, ніжний промінчик,
Заглянув він до нас в віконце
І приніс в своїх долоньках
Теплоту, частку сонця.
Вихователь і діти простягають вперед руки і з'єднують їх разом, як промені сонця.
Педагог: відчуйте себе теплим сонячним промінням, не дивлячись на морозний холодний день, поділіться теплом з друзями, посміхніться один одному.
А тепер хлопці, я вас запрошую подивитися фотографії.
II частина
Педагог: хлопці, які тут ви веселі, бадьорі, сміливі, щасливі. А як ви думаєте, що потрібно робити для того, щоб завжди залишатися в такій формі? Щоб бути здоровими або стати здоровою людиною?
Відповіді дітей: треба робити зарядку, треба чистити зуби, треба їсти овочі та фрукти, треба гуляти на свіжому повітрі і т. Д.
Педагог: а коли людина буде виконувати всі ці правила, то він стане якою людиною?
Діти: веселим, красивим і т. Д.
Педагог: молодці! Щоб бути здоровими, ви повинні їсти корисні продукти. А як ви думаєте - корисні продукти, це які? Назвіть їх!
Діти: яблука, банани, лимони, груші, моркву і т. Д.
Педагог: це фрукти і овочі, вірно.
Хлопці, а що ви знаєте про шкідливі продуктах?
Відповіді дітей: від них болять зубки, животик і т. Д.
Педагог: це такі продукти, які не приносять користь людині. До них відносяться чупа - чупси, жувальні гумки, цукерки, від таких продуктів псуються зуби; солодка газована вода - від неї псується шлунок і болить животик. Дуже шкідливо гризти чіпси, і сухарики - т. К. В них багато солі, і міститься багато шкідливих речовин, таких як, різні ароматизатори та барвники. Хлопці, запам'ятайте! Ці продукти можна їсти зовсім трохи, а краще і зовсім відмовитися від їх вживання.
А тепер я пропоную пограти в гру «Розклади продукти на корисні і не корисні».
Гра «Розклади продукти» (корисні і не корисні).
Педагог вибирає одного хлопчика і одну дівчинку. За сигналом вони біжать до таці з продуктами і витягують тільки муляжі не корисно продуктів і кидають в кошик для сміття. Діти виконують завдання під веселу музику.
Педагог: молодці, хлопці! Ви впоралися із завданням і не допустили жодної помилки. Запам'ятайте, хлопці, продукти корисні тільки ті, в яких є вітаміни.
Стукіт у двері. Входить дівчинка в красивому платті і танцює.
Витаминка: всім привіт, я - Витаминка, моє плаття в мандаринки. Я почула своє ім'я і ось я тут як тут, я дуже рада, що тут сьогодні багато гостей. Я дуже хочу розповісти всім людям про користь вітамінів, про те в яких продуктах вони зустрічаються і ще хочу навчити всіх правильно харчуватися. Прийшла я з смачненьким подаруночки - Вітамінка. Але спочатку ви пограєте зі мною в гру.
Гра «Правильно-неправильно»:
Слухайте уважно,
Робіть старанно.
Якщо моя порада хороший,

Ви поплескайте в долоні.

На неправильний рада

Ви потупайте - ні, ні!

1. Постійно потрібно їсти,

Для здоров'я важливо:

Фрукти, овочі, омлет,

Сир, кисле молоко (діти ляскають).

2. Не їжте лист капустяний,

Він зовсім, зовсім не смачний.

Краще їжте шоколад,

Вафлі, цукор, мармелад (тупають - немає, немає).

3. Зуби ви почистили

І йдіть спати.

Візьміть булочку

Солодку в ліжко (тупають - немає, немає).

Ой, хлопці, ви, звичайно, молодці, але дайте відповідь ще на один мій улюблений питання. А ви знаєте, де я, Витаминка, живу?

Відповіді дітей: в аптеці; їх дають для дітей, які хворіють і т. д.; в яблуках, в апельсинах, в мандаринах, в моркві і т. д.

Витаминка: правильно, але щоб вони виросли смачними і свіжими за ними треба доглядати, регулярно поливати, витягувати бур'яни. Давайте згадаємо, як ми влітку працювали на дачі, на городі. Наша физкультминутка називається «Город».

Физминутку "Город".

Город у нас в порядку,

Ми навесні скопали грядки (імітація роботи лопатою)

Ми пололи город (нахили, руками дістати до підлоги)

Поливали город (показати, як поливали)

В ямках маленьких не густо

Посадили ми капусту (сісти навпочіпки, обхопити руками коліна)

Літо все вона товстіла,

Розросталася вшир і вгору (повільно піднятися)

А зараз їй тісно бідної

Каже: «Відійди! »(Розвести руки в сторони в кінці фрази)

Педагог: фрукти і овочі вирощені. Тепер що потрібно зробити?

Відповіді дітей: зібрати урожай.

Дидактична гра «Збери урожай в кошики»

Педагог: а давайте зараз пограємо в гру «Збери урожай в кошики».

Нам потрібно зібрати урожай! Тільки потрібно розкласти овочі в одну корзину, а фрукти в іншу. Зробити це треба якомога швидше.

(Звучить весела мелодія).

Педагог вибирає одного хлопчика і одну дівчинку, які з таці з корисними продуктами вибирають і сортують овочі і фрукти. Хлопчик вибирає овочі, дівчинка - фрукти. Потім педагог підраховує кількість обраних овочів і фруктів. Переможцю - оплески.

Педагог: а ви хочете, щоб наші овочі і фрукти збереглися взимку? Для цього треба їх законсервувати в банки. Пройдіть швидше до столів, щоб заповнити банки овочами і фруктами.

самомасаж пальчиків(З'єднання пальчиків, починаючи з мізинців, в долоні затиснутий м'ячик-кулька, треба не упустити). Діти з'єднують по одній парі пальців на кожну віршований рядок, при цьому долоні не стосуються один одного.
На базар ходили ми,
(Мізинці)
Багато груш там і хурми,
(Безіменні пальці)
Є лимони, апельсини,
(Середні пальці)
Дині, сливи, мандарини,
(Вказівні пальці)
Але купили ми кавун -
(Великі пальці)
Це найсмачніший вантаж.
(Пальці стискають в кулак, затискаючи кулька, великий відводять вгору) .

Колективна робота - аплікація "Допоможемо мамі заготовити овочі"

Витаминка: хлопці, а які овочі і фрукти ми будемо консервувати?

Відповіді дітей: овочі-помідори і огірки, фрукти - яблука і груші.

Витаминка: А який помідор? (Круглий, соковитий, червоний)

А який огірок? (Зелений, довгий, свіжий)

А яке яблуко? (Кругле, солодке, червоне)

А яка груша? (Велика, солодка, зелена)

Витаминка при бесіді показує натуральні продукти.

Отже, приступаємо до виконання роботи.

Потім діти розглядають свої роботи, Витаминка фотографує дітей з роботами для батьків, щоб і вони не забували їсти корисні продукти.

III частина

Педагог: чудові овочі та фрукти в банках у Вас вийшли!

Витаминка: ви справжні помічники у своїх матусь! Молодці!

Педагог: а ще ми зможемо поповнити наш "магазин" консервованими овочами і фруктами в банках!

Витаминка: хлопці, я думаю, ви дізналися сьогодні багато цікавого про вітаміни, про корисні продукти. Обов'язково розкажіть про це мамам і татам. А я хочу подарувати вам здоров'я в кошику - мої вітамінки - мандаринки. Нехай вітаміни завжди допомагають вам впоратися з труднощами, не хворіти, завжди посміхатися і бути щасливими. Їжте вітаміни кожен день !!!

До скорої зустрічі!

Конспект НСД в молодшій групі ДНЗ

мета: залучення дітей до здорового способу життя шляхом використання здоров'язберігаючих технологій.
завдання:
-совершенствовать у дітей рухові навички і фізичні якості;
-формувати у дітей уявлення про особливості способу життя білки восени;
-розвивати дрібну моторику пальців рук, тактильні відчуття, мовне дихання;
-виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, викликати емоційний відгук від вчинених дій.
способи: арт-терапія, проблемні питання,
здоров'язберігаючих технологій: пальчикові ігри, самомасаж, дихальна гра, психогімнастика,
Засоби: іграшка-білченя, штучні ялинки, шишки в кошику, горіхи фундук, відерця з зображенням білочок, піктограми емоцій, модель сонця, прищіпки, парасольку, металофон,
нестандартне фізкультурний обладнання: гриби, дощечка, купини;
світловий стіл, манка жовтого кольору, пластикові пляшки.
Словниковий робота: білченя, похмура, дощова погода, масаж, металофон, ласкаве, променисте сонечко.
Хід заняття:
Організаційний момент:
Всі зібралися?
Всі здорові?
Бігати і гратися готові?
Ну, тоді підтягнися,
Чи не зівай і не лінуйся.

-Хлопці, яку пору року настало? (Осінь)
-А яка погода на вулиці? (Холодно, похмуро, дме вітер, йде дощ)
-Ви хочете сьогодні прогулятися? (Та)
-Хлопці, давайте покличемо сонечко, щоб було тепліше і веселіше.
Сонечко-вёдришко
Вугільної в віконце
Зігрій, обігрій
Телят, ягнят
Ще маленьких хлопців.

-Не чує сонечко. Давайте ще раз його покличемо. Знову ніякого результату.
-Ви хочете піти в гості до сонечка? (Та)
-Жівёт воно за лісом, за болотом. По дорозі будемо виконувати різні вправи, які допоможуть нам зміцнити здоров'я. Чи згодні? (Та)
-Ходімо по стежці. Дивіться, хлопці, грибів-то скільки! Давайте їх перешагнём (переступання через гриби)
-Ходімо по містку через річку. Ідіть обережно, щоб не оступитися. Руки в сторону, спинку тримаємо рівно (ходьба по доріжці)
-А тепер по болоту по купинах (стрибки з купини на купину)
-Ось ми і дісталися до лісу. У нашому осінньому лісі листопад. Листочки падають і кружляють. Давайте допоможемо вітерцю пограти з листочками.
Дихальні вправи «Подуй на осінні листочки»
-Дивіться, хлопці, хтось причаївся під ялинкою. Ви хочете дізнатися, хто це? (Та)
-Тоді підемо подивимося
/ Хлопці зустрічають бельчонка /
-Хлопці, ви дізналися, що це за звір? (Білченя)
-Давайте привітаємося з ним і дізнаємося, чому білченя такий сумний
/ Вітаються /
-Що сталося, білченя? Чому ти сумуєш?
бельчонок
-Я і мої брати білочки чекаємо маму. Дуже замерзли і зголодніли.
-Хлопці, що ж робити, як допомогти білченяти? (Пограти з ними, щоб нагрілися, погодувати їх)
-Треба щось придумати. Подивіться під ялинкою лежать шишки. Як би навчити бельчонка гріти лапки за допомогою шишок? (зробити масаж)
Самомасаж з використанням шишок
/ Діти беруть по шишці і починають рухом вперед-назад рухати її між долонями, потім обертати круговими рухами і в останню чергу однією рукою беруть шишку і починають ритмічними рухами доторкатися до іншої долоньки /
-Ну, що нагрілися ручки, а у бельчонка лапки? Доторкніться долоньками до щічок. Які долоньки? (Теплі)
Значить, порядок.
-Хлопці, тепер бельчат треба нагодувати. Чим вони харчуються? (Горіхами, грибами)
-Давайте погодуємо бельчат горіхами.
Гра на розвиток дрібної моторики рук «Нагодуй бельчат»
/ На столі відерця з зображенням бельчат, горіхи фундук. Діти беруть горіхи по одному і кладуть в рот білченяти /


бельчонок
-Спасибі хлопці. А куди ви йдете? (Ми шукаємо сонечко)
-А для чого воно вам? (Сонечко потрібно, щоб було тепло і світло)
-Хлопці, а давайте для бельчонка намалюємо сонечко.
Малювання за допомогою манки на світловому столі «Сонечко променисте»
Якого кольору сонечко? (Жовте)
-Який форми? (Кругле)
/ Діти згрібають манку ребром долонь в купу, надаючи круглу форму


розрівнюють долоньками /


-Лучікі які повинні бути? (Прямі і довгі)
-Кожен з вас намалює по промінцю
/ Як інструмент для малювання промінчиків використовують пластикові пляшки з отвором в пробці, наповнені манкою /


-Ось, білченя, яке променисте сонечко вийшло.


-Хлопці, поки ми з вами гуляли по лісі, на небі виглянуло сонце. Воно виявляється ховалося за хмарами
/ Вихователь показує дітям сонце без промінчиків /
-Хлопці, але щось з сонечком не так? Ви помітили помилку? (Воно без промінчиків)
-Як же нам виправити це? (Зробити промінчики)
-З чого ж ми зможемо зробити промінчики? (З прищіпок)
Якого кольору прищіпки будемо використовувати? (Жовтого)
/ Діти прикріплюють прищіпки /


-Ось і сонечко. Давайте разом з сонечком зробимо гімнастику для очей. І бельчонка навчимо.
Гімнастика для очей: «Сонечко»
Сонечко вставало, сонечко хмаринки вважало.
Подивилося вгору, подивилося вниз,
Вправо, вліво, очками поморгай
І закрило очі, не хочеться сонечка прокидатися!
Але прокидатися треба.
Сонечко прокинулося, до щічках доторкнулося.
(Діти гладять себе по щоках).
Промінчиками провело і погладив, і погладив.
(Діти гладять себе по голові).

-Хочете з сонечком пограти? (Та)
Рухлива гра «Сонечко і дощик» (2 рази)
Дивиться сонечко в віконце,
Світить в нашу кімнатку
/ Діти йдуть по колу, взявшись за руки /
Ми заплескали в долоні,
Дуже раді сонечку
/ Плескають у долоні /

/ Дитина на металофоні молоточком вдаряє по платівці, діти чують звуки дощу, тікають під парасольку /
-Хлопці, нам потрібно повертатися з прогулянки. Давайте попрощаємося з білченям (до побачення)
-Вам сподобалося гуляти? (Та)
-Давайте згадаємо, до кого ми сьогодні ходили в гості (до сонечка)
-Кому допомогли в дорозі? (Білченяти)
-Чим ми допомогли їм? (Нагодували і допомогли погрітися)
Яке настрій у нас було, коли сонечка не було в небі? (Сумне)
/ Діти піднімають вгору піктограму з емоцією смутку /
-А коли сонечко засяяло в небі, як змінилося наше настрій? (Ми стали веселими)
/ Діти показують піктограму радості /
-Що вам найбільше запам'яталося? / Діти діляться враженнями /
-Молодци, хлопці. Під час прогулянки ми отримали заряд бадьорості, гарний настрій і навіть зміцнили своє здоров'я.

мета: збереження і зміцнення здоров'я дітей через використання здоров'язберігаючих технологій з урахуванням індивідуальних можливостей і здібностей.

завдання:

1. Виховання у дітей культури здоров'я, усвідомлення необхідності турботи про своє здоров'я

2. Формування знань, умінь і навичок, які необхідні для збереження і зміцнення здоров'я

3. Формування звички до ЗСЖ, тобто бажання вести ЗСЖ і бути здоровими

4. Створення здоров'язберігаючої середовища в групі

5. Організація раціонального рухового режиму для розвитку рухових навичок дітей і збільшення працездатності організму

6. Підвищення захисних сил організму і стійкості до різних захворювань за допомогою системи загартовування

7. Створення оптимальних умов для всебічного повноцінного психофізичного розвитку дітей і зміцнення їх здоров'я

8. Проведення моніторингу стану здоров'я дітей в групі і аналіз його результатів

Очікувані результати:

· Поліпшення показників фізичного розвитку, емоційного стану;

· Сприятлива динаміка в стані здоров'я дошкільників (зниження числа випадків захворювань протягом року);

· Оптимальне функціонування організму;

· Формування необхідності піклуватися про своє здоров'я, бажання і прагнення вести здоровий спосіб життя;

· Сформованість основ ЗСЖ, необхідних знань, умінь і навичок, корисних звичок;

· Підвищення адаптивності до несприятливих факторів зовнішнього середовища

Одним із засобів вирішення означених завдань стають здоров'язберігаючих технологій, без яких немислимий педагогічний процес сучасного дитячого садка. Але що таке здоров'язберігаючих технологій в педагогічному процесі? Спробуємо розібратися в поняттях.

здоров'я - стан фізичного і соціального благополуччя людини (за Статутом ВООЗ).

Здоров'язберігаючих технологій в дошкільному образованіі- технології, спрямовані на вирішення пріоритетного завдання сучасної дошкільної освіти - завдання збереження, підтримки і збагачення здоров'я суб'єктів педагогічного процесу в дитячому садку: дітей, педагогів і батьків.

Мета здоров'язберігаючих технологій у дошкільній освіті стосовно ребенку-забезпечення високого рівня реального здоров'я вихованцю дитячого садка і виховання валеологічної культури як сукупності усвідомленого ставлення дитини до здоров'я і життя людини, знань про здоров'я і умінь оберігати, підтримувати і охороняти його.

Види здоров'язберігаючих технологій

Здоров'язбереження і здоровьеобогащенія педагогів дошкільної освіти

Валеологічного освіти батьків

Здоров'язберігаючих освітні технології в ДНЗ

Забезпечення соц.-психологічного благополуччя дитини

Фізкультурно-оздоровчі

Медико-профілактично

Здоров'язберігаючих технологій у 2 молодшій групі:

Гімнастичні вправи для дітей 3-4 років удосконалюють функції серцево-судинної і дихальної систем, нервово-м'язового апарату, покращують обмін речовин. Допомагають функціональному розвитку центральної нервової системи.

1.Утренняя гімнастика

Так як день у дітей починається з ранкової гімнастики, вона є одним з найважливіших компонентів рухового режиму, її організація спрямована на підняття емоційного і м'язового тонусу дітей. Щоденне виконання фізичних вправ сприяє прояву певних вольових зусиль, виробляє у дітей корисну звичку починати день з ранкової гімнастики. Ранкова гімнастика поступово втягує весь організм дитини в діяльний стан, поглиблює дихання, підсилює кровообіг, сприяє обміну речовин. Ранкова гімнастика здійснювана після нічного сну, виводить організм дитини зі стану загальмованості фізіологічних процесів, підсилюючи діяльність всіх органів і систем.

У процесі ранкової гімнастики необхідно забезпечити правильну фізичну, психічну і емоційну навантаження.

Я використовую різні форми ранкової гімнастики:

- традиційна форма з використанням загальнорозвиваючих вправ;

- сюжетна гімнастика;

З використанням методів зняття психоемоційного напруження;

- з використанням елементів ритмічної гімнастики, хороводів;

- з використанням елементів коригуючої гімнастики.

Ранкова гімнастика проводиться щодня перед сніданком в фізкультурному залі або в групі.

2. Дихальна гімнастика.

Я дотримуюся думки багатьох фізіологів, які стверджують, що дихати правильно треба вчити! Для цього необхідно навчити дитину глибокого видиху для гарної очищення легенів і поліпшення їх постачання киснем. Необхідно звертати увагу дітей на те, що дихати потрібно через ніс. Правильне носове дихання - умова здоров'я дитини, профілактичний засіб проти респіраторних захворювань. Не менш важливо в навчанні правильному диханню, є навчити дитину сякатися НЕ через обидві ніздрі, а по черзі. Під час прогулянок корисно вчити дитину повільно вдихати і ще повільніше видихати носом, а також при швидкій ходьбі і повільному бігу.

Дихальна гімнастика відіграє значну роль в процесі оздоровлення і загартовування дошкільнят.

Для успішного оволодіння цією гімнастикою необхідно дотримуватися основні правила:

 дихати треба з задоволенням, так як позитивні емоції самі по собі мають значний оздоровчий ефект

 необхідно концентрувати увагу на дихальному вправі, що збільшує його позитивний вплив

 дихати треба повільно, це необхідно для насичення організму киснем

 виконувати кожну вправу не довше ніж воно приносить задоволення

 дихати треба носом

 всі вправи виконувати природно, без зусиль і напруги

 привести свій організм в стан глибокого розслаблення

 повітря повинне входити і виходити з легких однієї безперервним струменем

3. Гімнастика для очей

Дослідження показують, що 90% всієї інформації про навколишній світ людина отримує за допомогою очей. Навантаження на очі у сучасної дитини величезна, а відпочивають вони тільки під час сну. Гімнастика для очей корисна всім, а дітям особливо.

Вправи для очей передбачають рух очного яблука в усіх напрямках. Вправи для очей проводяться з метою зміцнення м'язів очного яблука, зняття очного напруги і для профілактики короткозорості.

Гімнастика для очей проводиться мною щодня по 3-5 хв в будь-який вільний час, в залежності від інтенсивності навантаження.

4. Пальчикова гімнастика

Розвиток дитини пов'язано з розвитком рухів пальців рук. Третя частина всієї рухової проекції в корі головного мозку займає проекція кисті руки. Тому тренування тонких рухів пальців рук має великий вплив на розвиток активної мови дитини. Впливаючи на тонус руки дитини, за допомогою комплексу пальчикової гімнастики, відбувається прямий вплив на тонус мовного апарату.

Пальчиковую гімнастику проводжу щодня індивідуально або з підгрупою, в будь-який зручний відрізок часу протягом дня: під час ранкової гімнастики, фізкультхвилинок, у вільний час вранці і після сну по 2-3 хвилини. Особливо важливо проводити гімнастику з дітьми, що мають мовні проблеми.

Найбільш часто використовую в роботі пальчиковую гімнастику віршованого ритму, яка допомагає поставити правильне дихання, розвинути мовний слух.Больше всього дітям подобаються вправи під назвою «Сім'я», «Салат капустяний», «Ми ділили апельсин», «Пальчик-пальчик де ти був? » та ін. Подобається дітям і те, що вони мають можливість проводити пальчиковую гімнастику, виступаючи в ролі ведучого, він відчуває відповідальність і дорожить тим, що саме йому я доручила цю роль. Це є, свого роду, мотивацією дітей.

5. Ігровий масаж і самомасаж.

У сучасних умовах виникла необхідність пошуку нетрадиційних шляхів організації корекційно-освітнього процесу вже в ранньому дошкільному віці. Одним з таких напрямків є масаж і самомасаж. Як лікувальний засіб вони були відомі ще в глибоку давнину. При систематичному масажі посилюються рефлекторні зв'язку кори головного мозку з м'язами і судинами, нормалізується м'язовий тонус, відбувається стимуляція тактильних відчуттів. Масаж дозволяє активізувати і синхронізувати роботу обох півкуль мозку.

З дітьми ми виконуємо масажні руху по долонях, кистей і передпліччя обох рук: погладжування, розтирання, легке натиснення, пощипування, поплескування. Різні вправи: катання одногошаріка, катання ребристого олівця, імітація скочування колобка, паличок, як в ліпленні, стискання гумових іграшок різної щільності і ін.

Я використовую в роботі ігровий масаж за методикою А. Уманської і К. Дейнеки.Масаж і самомасаж я проводжу 2-3 рази на день на заняттях, Физминутку, прогулянках, самостійної діяльності дітей.

Після кожного упр. слід робити розслаблюючі погладжування або струшування рук. Підібрані вправи можуть комплексно впливати на розвиток мови та інтелектуальні здібності дітей. Оскільки у дошкільнят переважає конкретно-образне мислення, до багатьох масажам придумані віршовані тексти. Їх зміст і ритм максимально наближені до характеру самого руху, щоб у дитини виникав конкретний образ. Починати слід з прогрівають рухів, які роблять м'язи більш податливими, а руху безболісними.

артікулярний масаж - масаж вушних раковин показаний дітям з самого раннього віку. Він допомагає розвиватися всім системам організму, покращує інтелектуальні здібності.

самомасаж особи

Ф.Р. Ауглін (Швейцарія) розробив і застосував на практиці самомасаж особи, який спрямований на розвиток і поліпшення пам'яті, абстрактного мислення, інтелекту, розвиток мови.

Регулярне застосування цього масажу допомагає підвищити інтелект дитини на 75%.

закаливающее дихання

Цей вид загартовування зміцнює весь дихальний тракт. Суть його полягає у виконанні комплексу ігрових вправ з носом. Проводиться 2-3 рази на день.

масаж рук

Інтенсивний вплив на кінчики пальців стимулює приплив крові до рук. Це сприяє психоемоційної стійкості і фізичному здоров'ю, підвищує функціональну діяльність головного мозку, тонізує весь організм.

Масаж чарівних точок вушок

Цей вид загартовування заснований на стимуляції біологічно активних точок, розташованих на вушній раковині і пов'язаних рефлекторно майже з усіма органами тіла. Масаж цих точок корисний, зокрема, для поліпшення роботи органів дихання і для захисту організму від простудних захворювань.

Проводиться в ігровій формі 2-3 рази на день.

Комплекс вправ представлений в Додатку № 5.

6. Гімнастика після сну.

Однією з головних особливостей нервової системи дітей дошкільного віку є повільне перемикання з одного стану в інше, чому сприяє несформованість нервових процесів. Саме тому після денного сну я проводжу з дітьми спеціальні вправи, що дозволяють їм поступово перейти до бадьорого стану.

Гімнастика після денного сну в поєднанні з контрастними ваннами, загартовуванням допомагає поліпшити настрій дітей, підняти м'язовий тонус, а також сприяє профілактиці порушень постави і стоп.

Гімнастику пробудження виконуємо лежачи в ліжках. Спочатку діти витягуються: прогинають спину, витягають вгору руки, перевертаються з боку на бік. Після чого роблять вправи. Після гімнастики діти проходять босоніж по масажних доріжках, що підсилює оздоровчий ефект і є профілактикою плоскостопості.

Важливо пам'ятати, що темп пробудження у дітей різний, різна і ступінь вираженості емоційного реагування. Тому я вловлюю настрій дітей, підбадьорюю тих, у кого фон настрою після сну знижений. Слова вправи промовляю в спокійному темпі, з радісними інтонаціями.

Важливість гімнастики пробудження не можна недооцінювати. Вона розвиває дихальну мускулатуру, збільшує рухливість грудної клітки і діафрагми, покращує кровообіг в легенях, діяльність серцево - судинної системи, зміцнює м'язи спини, стопи, підвищує концентрацію уваги.

динамічна пауза

Динамічна пауза і фізкультурна хвилинка попереджають стомлення і допомагають зберегти працездатність протягом дня. Комплекси вправ тут підбираються залежно від інтенсивності навантаження і складаються з 2-3 вправ (фізкультурна хвилинка) або 6-8 вправ (динамічна пауза). Застосовую прості, найбільш доступні вправи, проводжу на початку, середині або наприкінці заняття, у міру стомлюваності дітей.

Необхідно пам'ятати, що інтенсивність вправ не повинна бути високою, їх основне завдання - дозволити дитині змінити позу, розслабитися. А коротка, але інтенсивне навантаження призведе лише до зворотного ефекту. Я проводжу для дітей в якості профілактики втоми плавні «розтягують» руху, які знімають м'язову напругу, підвищують рівень працездатності, саме тому на початку розминки приділяю велику увагу дихальним вправам в поєднанні з різними рухами тіла. Це сприяє загальному оздоровленню і поліпшенню самопочуття.

У вправи включаю елементи гімнастики для очей, дихальної гімнастики, пальчикової гімнастики в залежності від виду заняття.

У практичних заняттях використовую физминутки по віршованого тексту, але звертаю увагу на наступні правила при підборі віршів до конкретного заняття:

 вірші повинні бути з чітким ритмом, так як під них легше виконувати різноманітні рухи

 сам вихователь вимовляє текст, так як при вимові тексту з дітьми у них може збитися дихання.

8. Ігри, комплекси вправ, гімнастика для профілактики порушень постави і плоскостопості.

постава- це придбане людиною в ході росту звичне, невимушене положення тіла під час спокою і в двіженіі.Красівая пряма спина - це і зовнішня привабливість, і внутрішнє здоров'я.

У дітей дошкільного озраста дрібні м'язи спини, що мають велике значення для утримання правильного положення хребетного стовпа, зазвичай розвинені слабко. Тому, якщо не привчити дитину зберігати правильну поставу в повсякденному житті до школи, неправильна, вимушена поза під час шкільних занять буде сприяти прогресуванню порушень опорно-рухового апарату.

Як і у всіх інших випадках, попередити дефекти постави легше, ніж їх лікувати.

Профілактику порушень постави необхідно здійснювати в двох напрямках:

 створення оптимальних гігієнічних умов

 проведення виховної роботи, спрямованої на усвідомлене закріплення правильного положення свого тіла.

Ігри, які я проводжу в своїй групі, спрямовані на загальне оздоровлення ослаблених дітей, зміцнення їх опорно-рухового апарату, м'язового корсету хребта, поліпшення роботи органів дихання і кровообігу. При проведенні ігор важливо домогтися правильної постановки голови і тулуба в положеннях «стоячи», «сидячи» і в рухах. Система загартовування дітей.

під загартовуванням розуміють підвищення опірності організму головним чином низьких температур, оскільки у виникненні ряду захворювань важливу роль відіграє охолодження організму (хвороби верхніх дихальних шляхів, запалення легенів, нефрити, ревматизм і т.п.).

мета загартовування - виробити здатність організму швидко змінювати роботу органів і систем в зв'язку з мінливою зовнішнім середовищем. Здатність організму пристосовуватися до певних умов зовнішнього середовища виробляється багаторазовим повторенням впливу того чи іншого фактора (холод, тепло і т.п.) і поступового підвищення його дозування.

В результаті загартовування дитина стає менш сприйнятливим не тільки до різких змін температури і простудних захворювань, але і до інфекційних хвороб. Загартовані діти мають міцне здоров'я і апетитом, спокійні, врівноважені, відрізняються бадьорістю, життєрадісністю, високою працездатністю. Цих результатів можна досягти лише при правильному виконанні гартують

Вимоги до проведення загартовування

1) Облік індивідуальних особливостей дитини

2) Позитивні реакції дитини на загартовування

3) Безперервність загартовування

4) Спостереження медперсоналу за реакціями, постійні консультації з педіатром

5) Згода батьків

Здоров'язберігаючих середу.

Предметно-розвиваюче середовище допомагає забезпечити гармонійний розвиток дитини, а також створити емоційно-позитивну обстановку. Вона не тільки дозволяє проводити ігри і заняття, а й привчає дітей до самостійних ігор.

Здоров'язберігаючих середовище в нашій групі включає в себе:

1) Куточок рухової активності дітей (куточок по фізо)

У цьому куточку розміщуються такі посібники:

скакалки,

Масажні килимки і доріжки (для профілактики плоскостопості та ходьби долоньками і ступнями одночасно),

Пластмасові гантелі і гантелі виготовлені з підручного матеріалу,

Масажні кульки,

стрічки,

Драбинка для лазіння і переступання,

Дуга для подлезанія,

Тренажер для формування рівноваги,

Ростоміри, які служать також для профілактики порушень постави,

Мішень на стіні у вигляді матрьошки для потрапляння м'ячиком в ціль,

Кільцекид,

Кеглі для збивання м'ячиком,

Тренажер для розвитку спритності і швидкості (палички з мотузками різних кольорів для скручування),

Посібники для розвитку окоміру (на стіні).

Також в групі є посібники:

Для розвитку дрібної моторики рук: різноманітні «шнурівки», «намисто»,

Комплекси по ранковій гімнастиці, дихальної гімнастики, гімнастики для очей, гімнастики після сну, пальчикової гімнастики,

Кольорові м'які модулі для стрибання, лазіння, ігор (наприклад, подобається дітям модуль «Гусениця»).

У куточку здоров'я є наочні консультації для батьків на тему «Здоров'я»: «Профілактика грипу», «Вітаміни», «Про користь прогулянок», «Правильне харчування», «Фізичний розвиток дошкільників» і т.д.

Виховання у дітей культури здоров'я, озброєння знаннями, вміннями і навичками для формування звички до здорового способу життя

Необхідність виховання валеологічної культури підкреслюють дослідження, які підтверджують, що здоров'я людини лише на 7-8% залежить від успіхів охорони здоров'я і більш ніж на 60% - від його способу життя. У зв'язку з цим актуально виховання культури здоров'я вже в дошкільному дитинстві. Становлення культури людини обумовлено перш за все процесом виховання, педагогічним взаємодією дорослого з дитиною, широким спектром педагогічних засобів і прийомів.

Культура здоров'я дошкільника складається з трьох компонентів:

1.осознанного ставлення до здоров'я і життя людини;

2.знаній про здоров'я і умінь оберігати, підтримувати і зберігати його;

3.компетентності, що дозволяє дошкільнику самостійно і ефективно вирішувати завдання здорового способу життя і безпечної поведінки, завдання, пов'язані з наданням елементарної медичної допомоги.

Виховання культурно-гігієнічних навичок.

Збереження і зміцнення здоров'я неможливі без дотримання правил особистої гігієни - комплексу заходів по догляду за шкірою тіла, волоссям, порожниною рота, одягом і взуттям.

Великий упор в особистій гігієні робиться на миття рук перед їжею, після будь-якої роботи, прогулянок, при ранковому і вечірньому туалеті, оскільки саме через руки в ротову порожнину потрапляє переважна більшість хвороботворних мікроорганізмів.

Після кожного прийому їжі ми з дітьми полоскати рот кип'яченою водою кімнатної температури.

Для реалізації даного завдання передбачається продовження цілеспрямованої роботи з виховання культури здоров'я, формування звичок до здорового способу життя.

Комплексно-тематичний план по валеологічного виховання дітей у 2 молодшій групі

вересень

1.Тема: «Це - Я і мої друзі».

О.Ц .: Дати уявлення про людину: про себе, хлопчиків і дівчаток, близьких родичів. Ознайомити з частинами тіла людини (голова, тулуб, руки, ноги)

2.Тема: «Мишка Топтижказнакомітся з хлопцями».

О.Ц.: Формувати вміння називати однолітків по іменах; діяти узгоджено в грі; сприяти зближенню дітей, встановлення доброзичливих відносин, прояву інтересу до дорослих, їх діям; розвивати інтерес у дітей один до одного, потреба в спілкуванні з дорослими, доброзичливість до них

3. Ігротерапія.Знакомство один з одним. Об'єднання дітей в групи.

Жовтень

1.Тема: «Водичка, водичка».

О.Ц .: Привчати дітей самостійно мити руки, обличчя, полоскати рот після їжі, чистити зуби, розчісувати, користуватися носовичком

2. умиємо ляльку Дидактична гра

О.Ц.: Перенести отримані навички вмивання в ігрові дії; підтримувати позитивні почуття до процесу вмивання

3.Тема: «Вранці, чистячи зуби, пам'ятай про себе, що зубна щітка тільки для тебе ...» Читання художньої літератури О.Ц.: Закріплювати знання дітей про предметах особистої гігієни

Листопад

1.Тема: «В гостях у доктора Айболита» Екскурсія в медичний кабінет.

О.Ц .: Ознайомити з професіями лікаря, медсестри; показати як лікар дбає про дітей; розширити ігровий досвід дітей; виховувати повагу до праці дорослих

2. Гра - інсценування «Оля і Айболить»

О.Ц .: Виділяти і називати частини тіла, предмети одягу ляльки, вчити співвідносити зі словом ігрові дії з лялькою

3. Ляльковий театр «Мишка захворів»

О.Ц .: Закріпити отримані знання про роботу мед.персонала; викликати почуття жалю до хворого; виховувати дбайливе ставлення до близьких

грудень

1. «Одягнемо ляльку Таню на прогулянку» Дидактична гра О.Ц.: Ознайомити з сезонними видами одягу та її призначенням відповідно до сезонів; розвивати потребу в поводженні з питаннями і проханнями до дорослого; відтворювати ігрові дії; закріпити назву предметів одягу

2. «Як Маша з Ванею в гості збиралися» Ляльковий театр. О.Ц.: Закріпити раніше отримані знання (навички послідовного надягання верхнього одягу на ляльку); доставити дітям радість

3. «Сонце, повітря і вода наші найкращі друзі». Цикл прогулянок О.Ц.: Розповісти дітям про користь прогулянок, про необхідність правильно одягатися на прогулянку. Зв'язати поняття про пори року з різноманітністю сезонного одягу людей

січень

1. «Баю, люлі, баю ...» З \u200b\u200b\\ Р гра.

О.Ц .: Ознайомити з новою ігровий ланцюжком дій (покласти матрац на ліжко, застелити простирадлом, покласти подушку, укласти ляльку, накрити її ковдрою); навчити ласкаво звертатися з лялькою

2. «Лялька Маша прокинулася» Дидактична гра

О.Ц.: Вчити одягати на ляльку одяг - дівчинку, дотримуючись послідовність з невеликою допомогою дорослих; закріпити назви одягу

3.Тема: «Сонні казки» Читання художньої літератури. Читання казок, віршів, потешек на тему «Здоровий сон».

О.Ц.: Вчити дітей спокійно і тихо лягати в ліжко, не заважаючи іншим дітям. Формувати правила культури поведінки під час режимних процесів

Лютий

Вітаміни 1. «Про користь вітамінів» Бесіда

Розгляд наочного посібника.

О.Ц.: Дати дітям поняття про вітаміни, а також про продукти корисних для здоров'я.

2. «Де живуть вітаміни» Дидактична гра

О.Ц.: Закріпити в ігровій формі знання, отримані раніше на заняттях і в бесідах

3. «Вітамінки для Іринки». Комплексне заняття - гра О.Ц.: Закріпити в ігровій формі знання, отримані раніше

Березень

1. «Як Катя готує обід» Дидактична гра. Бесіда.

О.Ц .: Вчити називати якості продукту і дії, що здійснюються з ним (розрізати, посолити, перемішати); збагачувати і активізувати словник за рахунок назв обідніх страв (суп, макарони, котлети, компот і ін.); відображати в мові правила поведінки (перед приготуванням їжі - помити руки, помити продукти та ін.)

2. «Фрукти або овочі» Дидактична гра. Бесіда.

О.Ц .: Вчити розрізняти фрукти та овочі за зовнішнім виглядом і за місцем виростання. Закріпити знання дітей про корисні продукти.

3. «Пийте, діти, молоко будете здорові» Розповідь вихователя. О.Ц.: Розповісти дітям про користь молочних продуктів

4. «Що треба їсти, щоб ить здоровим?» Узагальнююча беседа.О.Ц .: Узагальнити знання дітей про корисні продукти

Квітень

Спорт - наш друг. 1. «Як стати сильним здоровим? »Бесіда О.Ц.: Приділити особливу увагу підготовці до ранкової гімнастики і фізкультурним занять, розповісти дітям про необхідність займатися спортом

3. «Навіщо треба займатися спортом? »Ляльковий театр О.Ц.: Посредствам лялькового театру продовжувати розповідати дітям про користь спортивних занять. Виховувати інтерес до спорту

3. «Ранкова гімнастика» Бесіда.

О.Ц .: Розповісти дітям про користь зарядки.

1. «Раз, два, три, чотири, п'ять - збираємося гуляти ...» Бесіди.

О.Ц .: Створення інтересу до прогулянок, використання ігрових прийомів, мотивація діяльності дітей на прогулянці

2. «Що таке добре, що таке погано ...» Ляльковий театр О.Ц.: За допомогою лялькового театру розповісти дітям про правила поведінки на прогулянці (не перебувати довго на сонці, не забувати одягати головний убір і ін.

конспектНОД по здоровьесбереженія

в другій молодшій групі.

«Допоможемо Мишкові»

Розробила і провела:

вихователь МБДОУ Дитячий садок «Сніжинка» Вшівкова Л.М.

Мета: формування навичок користування предметами особистої гігієни.
завдання:
1. Вчити дітей дбати про своє здоров'я; формувати уявлення про здоровий спосіб життя.
2. Спонукати дітей відповідати на запитання, розвивати мислення, пам'ять.
3. Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.

Види діяльності: пізнавальна діяльність, дихальні і рухові вправи, гра, дослідницькі дії.

Сюрпризний момент: Ведмідь, рюкзак.

устаткування: проектор ІКТ, презентація, рюкзак, мило, зубна щітка, гребінці, картинки-розмальовки «предмети гігієни».

Хід НСД.

Вітаємося з гостями.

Хлопці стаєте в коло, один одному посміхніться швидше

(посміхаються)

І сьогодні наш день пройде веселіше. Ми погладимо ніс і щічки

(гладять ніс і щоки)

Будемо ми гарні як в саду квіточки

(Роблять пружинки)

розітремо долоньки

Сильніше, сильніше

(розтирають долоні)

А тепер поплескаємо

Сміливіше, сміливіше

(плескають в долоні)

Вушка ми потремо

(потирають вушка)

І здоров'я своє збережемо.

(сідають на килимок)

Вихователь в групі знаходить рюкзак.

Хлопці, а чий він?

Може до нас хтось приходив в гості і залишив його?

Давайте пошукаємо.

(Діти з вихователем проходять по групі і знаходять - іграшку Медведя.)

Ведмідь: Доброго дня хлопці! Мені мама-ведмедиця, ось вона ( Слайд1) В рюкзак поклала які - то речі і сказала, що вони мені дуже потрібні.

А вони мені не потрібні, може вони вам знадобляться?

А ми, Мишка зараз подивимося, тобі і розповімо, потрібні тобі ці речі або не потрібні. Сідайте на стільчики.

Хлопці, який у ведмедика в рюкзаку гарний мішечок. Він чудовий. Давайте мішечок візьмемо в руки і визначимо, який він: важкий або легкий?

Тепер давайте по черзі мішечок доторкнутися, помацати і визначимо, тверде або м'яке лежить в мішечку.

Чим пахне мішечок?

Як ви думаєте, що поклала мама в мішечок ведмежаті? (Мило)

Слайд 3. (Мило)

Хлопці, як ви думаєте, для чого нам потрібно мило? (Відповіді дітей: мити руки і обличчя, вмиватися).

Звичайно, мило нам необхідно, щоб змивати бруд, мити руки, прати, мити з використанням мила. Мило допомагає нам боротися з мікробами, той, хто миє руки з милом рідко хворіє.

А скажіть мені, будь ласка, ви сьогодні мили ручки?
Діти: Так.
Вихователь: А це ми зараз перевіримо. У мене є знайомий вчений і він дав мені один прилад, за допомогою цього приладу можна побачити чисті ручки чи ні. Якщо ручки не чисті - то ми побачимо мікробів! Покажіть, будь ласка, мені свої ручки - я зараз посвічу на них і зроблю знімок. На знімку можна буде розгледіти мікробів, якщо ручки брудні. (За допомогою ліхтарика свічку на руки дітей). Ну, ось ми отримали фото.

Слайд 4. (Рука з мікробами)

Ой ой ой. Подивіться, які мікроби у вас на ручках. Напевно, ви погано помили ручки. А давайте ми з вами разом помиємо ручки і ведмедику покажемо як треба мити руки.

«Моєму ручки правильно»
Кран з водичкою ми відкрили (імітуємо відкручування крана)
І долоньки намочили (підставили долоньки під воду)
Милом все намилив дружно
На долоні подивися (дивимося на долоні)
І потри, потри, потри (трьом долоньки)
Піни багато? Добре! А тепер в замок її (пальчики в замок)
Вгору-вниз, вгору-вниз, бруд на ручках бережися.
Сполоснемо потім водою (ручки під воду)
Ручки дружно ми стиснемо (стискаємо долоні)
Зайву водицю приберемо (стряхиваем воду)
Кран з водичкою ми закриємо.
Рушником витріть (витираємо).

Вихователь: ось ми з вами і помили ручки. А давайте тепер подивимося - є ще мікроби або ми так добре вимили ручки, що змили їх (знову свічку ліхтариком на ручки хлопців). Зараз включу знімок.

Слайд 5. (чиста рука)

Дивіться - які чисті ручки, мікробів не залишилося зовсім.
ведмідь: Ось навіщо потрібно мило, добре залишу, буду мити лапки.

Що ще у тебе в рюкзаку? А ось щоб ручки витерти, коли ми їх помили нам що потрібно? (Рушник).

Слайд 6 (Рушник)

Мишка мама тобі ще поклала в рюкзак рушник.

Рушник навіщо воно мені?

Рушник пухнасте і м'яке, помацайте хлопці і ти ведмежа, воно всіх витирає.

Ведмедик: Добре залишу собі і рушник.

Відгадайте загадку що ще мама поклала ведмежаті в рюкзак.

Всіх кошлатих розчесати,
Кудрі в коси заплітати,
Робити модну зачіску
Допомагає нам … ( гребінець).

Слайд 7 (Гребінець)

А це, Мишко гребінець

А для чого потрібна гребінець, ви знаєте?

Щоб розчісуватися, бути красивими і акуратними. Гребінці бувають різні. Візьміть по гребінці яка вам сподобається і давайте Причешу Мишка.

Ведмедик:Добре залишу собі і гребінець .

Ось ще одна річ, що це, хто знає?

Слайд 8. (Зубна щітка)

Миша так це ж зубна щітка

А навіщо вона мені?

(Ти будеш чистити зуби)

А навіщо мені чистити зуби?

(Зуби потрібно чистити щоранку і щовечора, щоб зберегти зуби здоровими і білими).

Для того щоб почистити зуби потрібна зубна паста і щітка.
А ось і наші нечищені зуби (дитина з зубками картинка). Зараз ... покаже нам, як потрібно правильно чистити зуби. І якщо вона правильно почистить, то ці зубки стануть чистими і без мікробів. Дитина зубною щіткою, рухаючи вгору-вниз, счищает мікробів.

Ну ось, і ми теж вміють правильно чистити зуби. Жодного мікроба не залишилося.
Артикуляційна гімнастика «Чистимо зубки» (мовою проводимо по зубах)

Ось Мишка що тобі мама поклала в рюкзак. Якщо ти будеш мити лапи милом, чистити зуби зубною щіткою, ніколи не будеш хворіти, будеш здоровим.

Хлопці, а давайте ще Мишка навчимо робити зарядку.

Слайд 9 (зарядка Кукутікі)

Спасибо ребята, що розповіли мені про такі потрібні речі, пограли зі мною, але мені пора повертатися до мами-ведмедиці.

Мишка давай подивимося, ти нічого не забув?

Слайд 10. (гра на увагу) «Чого не стало?» (Закриваємо очі)

Слайд 11.

Слайд12.

Слайд 13.

Слайд 14.

Слайд 15.

Слайд 16.

Мама Ведмедиця приготувала для вас картинки вона хоче щоб ви вибрали собі картинку з предметами гігієни, розфарбували їх і залишили собі на пам'ять.

ведмідь: Мені пора! Вам на пам'ять я приготував сюрприз - частування. Але спочатку помийте руки. (Хлопці і вихователь проводжають Ведмедика).

Мишка будь уважним, приходь ще до нас в гості, ми багато чому тебе навчимо.

Дата публікації: 25.01.17

Конспект заняття в другій молодшій групі здоров'язберігаючих технологій використовуються в освітньому процесі «Поради здоров'я для Ведмедика».

мета: Формування уявлень про основи здоров'я заощадження у дітей дошкільного віку.

завдання: Дати уявлення про способи зміцнення і збереження здоров'я (ранкова зарядка, прогулянка, вживання фруктів).

Матеріал до заняття: Персонаж «Ведмедик», чашка з блюдцем, чашка з варенням, сюжетні картинки «хлопчик робить зарядку», «діти на прогулянці», наочно-демонстраційний матеріал «фрукти».

Хід заняття.

Організаційний момент.

За рівної доріжці,

За рівної доріжці.

Крокують наші ніжки.

За камінцях, по купинах, в ямку бух,

Основна частина.

вихователь:

Хлопці, ви чуєте звук, хто ж це може бути (з'являється ведмежа в шарфі і з градусником).

вихователь:

Хлопці, подивіться це ж ведмежа! Здрастуй, Ведмедик! А чому ти в шарфі і з градусником?

Ведмедик:

Привіт, хлопці! (Покашлює).

вихователь:

Хлопці, мені здається, що з Ведмедиком, що щось трапилося, як ви думаєте?

діти:

Він захворів.

вихователь:

Так, я теж так думаю. Пропоную запросити Ведмедика до нас в дитячий сад і напоїти його чаєм з варенням.

Ведмедик:

Спасибі, я дуже люблю чай з варенням.

вихователь:

Хлопці, як ви думаєте, чому Ведмедик захворів? (Відповіді дітей).

Ведмедик, а ти знаєш, як піклуватися про своє здоров'я? (Ведмедик хитає головою).

Тоді ми з хлопцями тобі розповімо і покажемо, що треба робити, щоб не хворіти.

Вихователь показує дітям картинки-підказки.

вихователь:

Подивіться на картинку, що робить хлопчик? (Хлопчик робить зарядку).

А ми з вами робимо зарядку?

діти:

Так. Вранці, коли приходимо в дитячий сад.

вихователь:

Покажемо Ведмедика наші вправи (діти разом з Ведмедиком виконують вправи).

Физминутку.

Тупни ведмедик,

Ляскни ведмедик.

Присідай зі мною братик.

Руки вгору, вперед і вниз.

Посміхайся і сідай.

Ведмедик:

Які ви молодці, мені дуже сподобалося з вами виконувати вправи.

вихователь:

Хлопці, щоб і ви, і Ведмедик краще запам'ятали, що треба робити для здоров'я, я буду показувати картинки-підказки. Чи згодні?

діти:

Так, згодні.

Вихователь показує картинки- підказки.

вихователь:

Щоб бути здоровим, треба робити зарядку (показуємо картинку).

вихователь:

Хто на цій картинці?

вихователь:

Що вони роблять? (Картинка підказка діти на гуляють).

діти:

Гуляють. Дихають повітрям.

вихователь:

Правильно, ми теж ходимо на прогулянку і дихаємо свіжим воздухом.А як ми дихаємо? (Носом).

діти:

вихователь:

Давайте покажемо Ведмедика, як правильно треба дихати: ротик закритий, робимо вдих через ніс, видих. (Ведмежа виконує дихальну гімнастику разом з дітьми) .Молодци, все впоралися!

Вихователь показує наочно-демонстраційний матеріал «фрукти».

вихователь:

Хлопці, що це? (Фрукти)

діти:

вихователь:

Правильно, фрукти. У них багато вітамінів і тому вони корисні для здоров'я.

Аналіз заняття.

Ведмедик:

Спасибі вам, хлопці! Ви мені дуже допомогли, і я обов'язково буду піклуватися про своє здоров'я.

Я запам'ятав всі ваші поради щоб не хворіти і розповім усім своїм друзям лісовим.

Мені пора йти, до свиданья, хлопці!

вихователь:

Ми дуже раді, що змогли тобі допомогти!

діти:

До свиданья, Ведмедик!

вихователь:

Будьте здорові і ви хлопці. Ви всі молодці! Поплескаємо в долоні, похвалимо себе.