Конспекти занять з дитячого дизайну. Тема: «Грибна галявина». Тема: «Російська матрьошка»

Неля Карабанова
Відкрите заняття в середній групі. Дитячий дизайн «Мозаїка з паперу»

мета: Показати використання аплікації для створення дитячих дизайнерських робіт

завдання:

1. Розвивати уяву і естетичний смак дітей.

2. Закріпити вміння різати смужки по прямій.

3. Вчити вмінню самостійно різати різні геометричні фігури.

4. Навчити розташовувати і акуратно наклеювати фігури на предмет.

5. Викликати у дітей співчуття і бажання допомагати молодшим дітям.

Діти заходять в передпокій.

вихователь: Хлопці, сьогодні до нас прийшли в гості. Привітайтеся!

вихователь: Хлопці, а тут чий - то будиночок. Вам цікаво дізнатися хто там живе? Я вам загадку загадаю і ви відразу здогадаєтеся.

Чи не схожий на людину,

Але має він сердечко,

І роботі цілий рік

Він сердечко віддає.

Пише він, коли диктують

Він і креслить, і малює.

(Діти відгадують - це олівець)

(На ширмі з'являється великий олівець)

олівець: Так, це я, мудрий старий і шанований олівець. Прийшов до вас, щоб дізнатися, чи є у вас в групі кольорові олівці і де вони живуть

вихователь: Шановний олівець, у наших хлопців є кольорові олівці і живуть вони в таких красивих, різнокольорових будиночках.

(Вихователь піднімає серветку, під якою знаходяться кольорові олівці)

олівець: А як ви звертаєтеся зі своїми олівцями, хлопці? Ви їх не ламаєте? Чи не розкидаєте? Прибираєте на свої місця?

(Відповіді дітей)

олівець: Які ви молодці!

вихователь: Хлопці, подивіться яка особа в олівця - сумне чи веселе?

(Відповіді дітей)

Шановний олівець, а чому ти такий сумний і сумний?

олівець: Тому, що хочу вам розповісти, дорогі мої хлопці, одну історію, яка сталася з моїми друзями - кольоровими олівцями.

Жили мої друзі в одній групі у малюків. Але, ці діти зі своїми друзями - олівцями зверталися не надто привітно. Вони їх не берегли, ламали, кидали, гризли і у них не було таких гарних будиночків, як у ваших олівців.

Олівці дуже образилися на ребяток і пішли від них. І прийшли вони до мене за допомогою. Подивіться на них, які вони нещасні.

вихователь: Шановний олівець, а ці хлопці переживають, що олівці пішли від них? Адже їм тепер нема чим буде малювати.

олівець: Звичайно переживають, вони дуже люблять малювати, але не можуть зараз займатися улюбленою справою, тому що олівці втекли від них.

Дорогі хлопці, я прошу вас допомогти моїм друзям і хочу щоб ви зробили такі ж гарні будиночки. І якщо у олівців будуть вдома, то вони обов'язково пробачать малюків і повернутися до них.

вихователь: Ну, що хлопці, допоможемо олівців повернутися в групу до малят?

(Відповіді дітей)

вихователь: Шановний олівець, а у мене є один такий гарний будиночок - стакан, як ти думаєш він сподобається твоїм друзям

олівець: Звичайно сподобається!

вихователь: Ну, що тоді в путь! І ти шановний олівець підемо з нами. І твоїх друзів - олівців ми теж запрошуємо з собою.

вихователь: Хлопці, проходите до столів, сідайте красиво і уважно послухайте мене.

У вас на столах стаканчики, ви зараз спробуєте і зробите їх ошатними. Вам потрібно нарізати смужку з кольорового паперу, Щоб вийшли різні геометричні фігури.

Як ви думаєте, хлопці, які геометричні фігури можуть у вас вийти?

(Діти відповідають, а вихователь викладає фігури на фланелеграфе)

вихователь: Розміри фігур можуть бути у вас різні. Потім ці фігури, ви наклеїти на свої стаканчики і клеїти їх потрібно по всій поверхні стаканчика.

Ще, хлопці, ми повинні обов'язково згадати як потрібно правильно користуватися ножицями. Ножиці ми завжди тримаємо гострим кінцем вперед від себе.

Кому що не зрозуміло?

(Самостійна робота дітей)

вихователь: А зараз, хлопці, підійдіть до столу, де вас чекають кольорові олівці.

гра «Знайди свій будиночок»Допоможіть олівців знайти свій будиночок.

вихователь: А тепер ці олівці і красиві будиночки ми подаруємо малюкам.

любов марілова
Конспект заняття по дизайн-діяльності з дітьми старшої групи «Чудові перетворення»

план

проведення освітньої діяльності з дітьми

заняття з дітьми старшої групи на тему:

« чудові перетворення

Форма організації освітньої діяльності: заняття для дітей старшого дошкільного віку.

інтеграція освітніх областей: Художньо-естетичний розвиток, пізнавальний розвиток.

Види діяльності дітей на занятті - комунікативна діяльність, експериментування, продуктивна діяльність.

мета: Розвиток художньої творчості засобами дитячої дизайн-діяльності.

завдання:

освітні:

вчити дітей створювати корисні речі своїми руками;

вчити виготовляти і художньо оформляти рамки.

розвиваючі:

розвивати здатність відбирати матеріал відповідно до задуму декорувати роботу.

розвивати навички аналізу послідовності виготовлення і практичного виконання завдання

розвивати композиційні навички, дрібну моторику рук;

виховні:

виховувати художньо - естетичний смак,

виховувати самостійність, бажання доводити справу до кінця.

попередня робота:

Організація виставки дитячих творчих робіт з використанням друкованої продукції. Майстер-клас з батьками «Використання непридатних матеріалів в дизайні приміщення» .

словник:

дизайнер - це незвичні матеріали для звичних речей

Галерея - виставка творів мистецтва

Експонати - предмет, який виставляється для огляду в музеї або на виставці.

передбачуваний результат:

1) Підвищиться рівень пізнавальної активності.

2) У дітей буде розвиватися проектне мислення

3) Діти познайомляться з можливостями газетної пластики

4) Навчаться використовувати газети і журнали в якості декоративного матеріалу.

5) Чи зможуть висловлювати в мові своє ставлення до своєї роботи.

Засоби навчання:

Проектор і ноутбук, вироби їх газет і журналів на кольоровий основі, шаблони рамок, трубочки з газет, оздоблювальний матеріал, клей канцелярський, ножиці.

Хід заняття:

організаційний момент

Привіт, хлопці, давайте знайомитися. Мене звуть Любов Анатоліївна. Ви свої імена скажіть все одночасно.

Тепер візьмемося за руки і станемо в коло.

Все на місці,

Чи всі тут?

повернулися,

Озирнулися.

І один одному посміхнулися.

Чи любите ви казки?

А що в казках для вас найцікавіше?

Звичайно, в казках є чари.

Чари - що? це чудові перетворення.

які перетворення зустрічаються в казках. царівна -лягушка - в Василину Прекрасну)

Чи можуть бути перетворення не в казці, А в реальному житті?

яйце - в курчати,

клубок - в рукавиці

Чи можливі зворотні перетворення, коли старі речі стануть новими? –

(Відповіді дітей)

Я кажу: "Можна, можливо". Зараз вам це доведу.

У кожному будинку є багато старих газет і журналів. (Показує стопку) Інформація, яка в них надрукована давно застаріла і їх ніхто не читає.

Я розповім вам одну історію. Сідайте зручніше. Слухайте.

Жила - була одна маленька газетка. Її багато разів перечитували, розглядали картинки. Але потім вона стала нікому не потрібна, тихесенько вляглася на віконце, лежала і поглядала на красиві квіти за вікном і сумувала. Але одного разу вікно залишили відкритим. З поривом вітру в вікно влетіла Паперова фея. Вона вирішила пожаліти маленьку газетку, доторкнулася до неї своєю чарівною паличкою, і маленька стара курна газетка перетворилася в прекрасну троянду. (Показує троянду з газет.)

Я давно почула цю історію і вирішила, що всім старим газетам і журналам треба дати друге життя. Ось що у мене вийшло.

Діти встають, підходять до столу з виробами.

У мене зібралося багато таких потрібних і незвичайних речей.

Мені захотілося показати всім, які чудеса можна зробити своїми руками. - Чи допоможете мені в цьому?

Я вирішила організувати виставку. Чи можна роботи представляти на виставці. ?

Подивіться, як оформляються роботи для виставок. (Показ слайдів)

Правильно, обов'язково повинні бути рамки.

Вони бувають різного розміру, кольору і форми. Але обов'язково чіткі, акуратні. Вони повинні відрізнятися за кольором від фону картинки, але поєднуватися з загального тону.

Рамки можна купити в магазині. Вони бувають найрізноманітніші

А можна зробити своїми руками. З самих різних матеріалів.

Зверніть увагу, як зміниться робота, опинившись в рамці (Показує)

Рамки повинні відповідати змісту робіт.

Чи можна використовувати ці рамки (Показує шаблони).

Вони неестетичні, грубі і зовсім не поєднуються із зображенням.

Падалка у нас незвичайні. А які для них підійдуть рамки?

Звичайно, теж незвичайні.

Ви знаєте як називають художників, які створюють незвичайні, несхожі на інші речі? - дизайнери.

І ми зараз на час станемо маленькими дизайнерами.

Картину візьміть ту, яка вам більше сподобається.

Сідайте зручніше.

Для оформлення рамок я приготувала трубочки теж з газет і журналів.

Їх треба підібрати за розміром. І акуратно приклеїти рамочці.

Якщо ви вважаєте, що основа занадто велика для рамки, її можна обрізати.

Але можна залишити вихідний розмір.

Перш ніж почати оформляти рамки, треба змоделювати майбутню роботу. Т. е. Рамку помістіть на основу, прикладіть трубочки. Тепер ви будите мати уявлення про те, як буде виглядати робота в цілому. І ви будите знати, скільки вам буде потрібно трубочок.

При роботі необхідно виконувати деякі правила.

1. Обережно працювати з клеєм.

2. Змащувати клеєм боку рамки по одній, послідовно заповнюючи шаблон.

3. Трубочки щільно притискати до рамки.

4. Надлишки клею можна прибрати серветкою.

5. Якщо хтось виконає роботу дуже швидко, може допомогти товаришеві

Трохи відвернемося і розімнемося.

пальчикова гімнастика "Дім":

Я хочу побудувати будинок,

(Руки скласти будиночком, і підняти над головою)

Щоб віконце було в ньому,

(Пальчики обох рук з'єднати в кружечок)

Щоб у будинку двері були,

(Долоньки рук з'єднуємо разом вертикально)

Поруч щоб сосна росла.

(Одну руку піднімаємо вгору і "розгортає" пальчики)

Щоб навколо паркан стояв,

Пес ворота охороняв,

(З'єднуємо руки в замок і робимо коло перед собою)

Сонце було, дощик йшов,

(Спочатку піднімаємо руки вгору, пальці "розчепірені". Потім пальці опускаємо вниз, робимо "струшують" руху)

І тюльпан в саду розцвів!

(З'єднуємо разом долоньки і повільно розкриваємо пальчики - "бутончік тюльпана")

Продовжимо роботу.

Для того, щоб ви завжди впізнавали свою роботу, щоб вона стала неповторною, використовуйте інші матеріали. Тільки пам'ятайте правило, що обробка і основа гармонують один з одним.

Пропоную помістити ваші роботи на мольберт і розглянути.

підсумок заняття. рефлексія:

Тепер можна організувати виставку? Звісно.

Сподобалося вам бути дизайнерами?

Що було найважчим для вас?

А що новим і цікавим?

Що більше все сподобалося?

Дякую вам за допомогу. Мені було з вами дуже приємно працювати.

Публікації по темі:

Незвичайний випадок стався у нас з хлопцями на ігровому подію. Ми розглядали овочі і пробували їх на смак. Коли дійшла черга.

Нещодавно в нашому ЧУДО (приватна установа дошкільної освіти) дитячому саду "Гулівер" пройшов творчий конкурс для батьків. Така.

Ось і не встигли ми озирнутися, як настала ОСІНЬ! Осінь - чудова, яскрава і дуже красива пора! Тільки восени природа змінює свою.

Конспект заняття з образотворчої діяльності з дітьми старшої групи «Драбина» Цілі: - Удосконалювати знання дітей про білому, чорному і сірих кольорах. - Розвиток зорового диференціювання при сприйнятті ахроматических.

цілі: Викликати у дітей інтерес до творчої діяльності на основі емоційно-мотиваційної установки. Розвивати творче мислення, доповнюючи зображення деталями.

завдання:

  • навчальна: закріпити засвоєні раніше прийоми малювання і зафарбовування зображення; знання кольорів;
  • розвиваюча: сприяти розвитку образного уявлення, уяви дітей, фантазії;
  • виховна: виховувати любов до мами, акуратність при виконанні роботи, вміння радіти і радувати інших, вести себе невимушено.

попередня робота: Читання віршів і оповідань про маму, бесіди про маму.

матеріал: Записи пісень про маму, велика подарункова коробка, лялька, яка говорить «мама», тканину білого кольору 30 см на 30 см на кожну дитину, акварель або фарби по тканині, кисті, банки з водою, серветки.

Хід заняття.

вихователь: Дорогі хлопці, пограємо ми з вами в одну чарівну гру. А чарівна вона тому, що використовуємо ми ввічливе слово «Здрастуйте»!

Комунікативна гра «Здрастуйте».

  • Привіт, долоньки! Хлоп, хлоп, хлоп. (3 рази ляскають в долоньки).
  • Привіт, ніжки! Топ, топ, топ. (3 рази тупають ніжками).
  • Здрастуй, мій носик! Біп, біп, біп. (Гладять кінчик носа).
  • Доброго дня! (Простягають руки вперед).

Стукіт у двері. «Тук - тук - тук». У двері стукає листоноша і передає величезну коробку - подарунок, де написано: «Хлопцям в дитячий сад« Кораблик », в групу« якірець »».

вихователь: Що ж там лежить? Ось це подарунок! Зараз подивимося (Відкриваємо коробку, а в ній лялька). Це лялька Катя, але вона не проста, вона вміє говорити, ось так:

- Мама мама!

- Що сказала лялька? (Відповіді дітей).

Вірш про маму:

Мама нас пестить ...

Мама нас пестить,

Сонце зігріває.

Сонце, як і мама,

Лише одне буває.

вихователь: Найдорожче на світі слово - мама. Найкраща в світі - це мама. Ви не можете обійтися без мами, а вона дуже вас любить. Мама дуже добра, мила. І сьогодні ми з вами будемо робити подарунок для нашої улюбленої матусі. А буде це «Чудо - хустку» ручної роботи.

У кожного на столі лежить тканина білого кольору 30 см на 30 см, фарби акварель або фарби по тканині, кисть, баночка з водою, серветка.

вихователь: Хлопці, заняття у нас сьогодні не проста: малювати ми з вами будемо не на папері, а на тканині. Поторкайте все тканину ручками, яка вона? (Відповіді дітей). А якого кольору вона? (Відповіді дітей). Молодці!

Для того щоб наш хустинку вийшов веселим, яскравим, барвистим - ми повинні використовувати яскраві фарби. Давайте уявимо себе маленькими чарівниками і спробуємо розфарбувати наш «Чудо - хустку». Малювати ви можете все, що захочете. Це може бути сонечко або квіти, мамин портрет або просто барвистий малюнок. Головне пам'ятайте, що ви робите подарунок своїй коханій мамі!

(Під час малювання дітей звучать пісні про маму).

Физкультминутка«Хто на світі краще за всіх»?

- Хто прийшов до мене з ранку? (Ходьба на місці)

- Мамочко (Руки вперед).

- Хто сказав вставати пора? (Плескають в долоні)

- Мамочко (Руки вперед).

- Хто косички мені заплёл? (Підняти руки за голову і опустити коса вниз)

- Мамочко (Руки вперед).

- Цілий будинок один підмів? (Нахил вперед, розмахуючи руками від правої ноги до лівої)

- Мамочко (Руки вперед).

- Хто квітів в саду нарвав? (Нахил вперед, руки вперед).

- Мамочко (Руки вперед).

- Хто мене поцілував? (Поворот голови з киснем руки до щоки)

- Мамочко (Руки вперед).

- Хто дитячих любить сміх? (Нахили в сторони).

- Мамочко (Руки вперед).

- Хто на світі краще за всіх? (Підняти руки вгору і опустити вниз через сторони).

- Мамочко (Руки вперед).

вихователь: Ось які дбайливі наші мами. Все вони вміють робити. Багато справ у мами по будинку, і вона дуже втомлюється. Мамі потрібно допомагати, адже ви вже великі і багато вмієте робити самостійно. Сьогодні кожен з вас може порадувати свою матусю і подарувати найцінніший подарунок, зроблений своїми руками.

підсумок заняття: Хлопці показують свої хусточки один одному і розповідають, що намалювали.

вихователь: - Молодці хлопці, ви добре постаралися, ваші мами будуть дуже раді!

(Розписувати хустку можна і колективно, наприклад 1 хустку на 4 людини, але в цьому випадку розміри хустки повинні бути більше. У своїй роботі я використовувала колективну розпис хустки і ось що у нас вийшло)

вихователь МБДОУ дитячий сад

комбінованого виду №42 «Кораблик»

м Йошкар-Ола, Росія

Муніципальне казенне дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 5 «Джерельце»

п. Пісківка Омутнінський району

Кіровської області

«Будинок - квітка»

Конспект заняття з художнього дизайну з дітьми старшого дошкільного віку

Вихователь вищої кваліфікаційної категорії.

Контактний телефон: 88335236753

Конспект заняття з художньо - декоративного дизайну в підготовчій до школи групі.

Тема: «Будинок - квітка» (просторово - декоративний дизайн)

завдання: 1.Учіть дітей створювати прикраси з обраного ними художнього матеріалу. 2.Форміровать вміння декорувати вироби. 3. Розвивати фантазію, естетичний смак, акуратність. 4. Розвивати зв'язне мовлення, використовуючи як зразок, текст казки.

матеріал : Ілюстративний матеріал «Квіти»

Картонна коробка, гуаш, фломастери, простий олівець, пензлики, воскові крейди, клей ПВА, серветки, пінопласт, шматочки тканини,паєтки, бісер, природний матеріал, кольоровий папір. CD «Чарівні звуки природи»

попередня робота: Виготовлення атрибутів до танцювальної композиції «Квіти». Виготовлення конусного театру «Дюймовочка». Праця в природі: залицяння за квітами. Розповідь про квіти корисних і небезпечних. Читання казки Г.Х. Андерсена «Дюймовочка»

Хід заняття:

У групі чутно дзижчання комах. (CD «Чарівні звуки природи»), вихователь пропонує дітям обійти приміщення і знайти джерело звуку. У горщику з кімнатною квіткою знаходять персонажів казки «Дюймовочка».

Педагог зачитує уривки з цієї казки:

Жила на світі одна жінка. У неї не було дітей, а їй дуже хотілося дитинку. Ось пішла вона до старої чаклунки і каже:

- Мені так хочеться, щоб у мене була дочка, хоч найменша! ..

- Чого ж простіше! - відповіла чаклунка. - Ось тобі ячмінне зерно. Це зерно не просте, не з тих, що зріють у вас на полях і народяться птиці на корм. Візьми-но його так посади в квітковий горщик. Побачиш, що буде. - Спасибі тобі! - сказала жінка і дала чаклунки дванадцять мідяків. Потім вона пішла додому і посадила ячмінне зернятко в квітковий горщик. Тільки вона його полила, зернятко відразу ж проросло. З землі здалися два листочка і ніжне стебло. А на стеблі з'явився великий чудова квітка, на зразок тюльпана. Але пелюстки квітки були щільно стиснуті: він ще не розпустилася.

- Який чарівний квітка! - сказала жінка і поцілувала гарні строкаті пелюстки. В ту ж хвилину в серцевині квітки щось клацнуло, і він розкрився. Це був, справді, великий тюльпан, але в чашечці його сиділа жива дівчинка. Вона була маленька-маленька, всього в дюйм ростом. Тому її так і прозвали - Дюймовочка ...

Вихователь пропонує дітям самостійно згадати зміст твору. Зразкові розповіді дітей: Дюймовочка - це крихітна дівчинка, яка проходить через багато випробувань. Вона рятується від жаби, але потрапляє прямо в лапи хруща, який незабаром її кидає і бідна дівчинка залишається одна в лісі. У Дюймовочки добре серце, адже вона рятується сама і рятує також ластівку, яка переносить її в теплі краї на квітку, де малятко і знайомиться з королем ельфів ...

Взявши на долоні героїв казки, діти обіграють казкові діалоги.мотивація : Але у казкових гостей поганий настрій, їм ніде жити. Діти пропонують виготовити житло для героїв, і вони залишаться жити разом з ними в групі.

Вихователь створює проблемну ситуацію: з чого ми можемо виготовити житло, що б воно було зручне, окреме, красиве, функціональне?

Діти розходяться по групі, знаходять предмети придатні для житла гостей і пояснюють свій вибір.

Педагог підводить до вибору, що для цього підійде звичайнісінька картонна коробка. Її можна оформити у вигляді квітучого лугу, а об'ємні квіти будуть служити житлом. Діти розглядають картинки із зображенням квітів, вибирають самий красивий і зручний квітка для проживання (щільний бутон, високі і широкі пелюстки, багато пилку для перинки і т.д.)

Педагог з дітьми спільно створюють колективний ескіз сцени - фону (гуаш, фломастери, крейда)

Діти діляться на групи і самі розподіляють роботу (фон, трава, камінчики, дрібні об'ємні квіти, палац у вигляді великого об'ємного квітки).

Спільно з вихователем згадують технологію виконання квітів з паперу (орігамі), трави, каменів, листя (об'ємна аплікація)

Після виконання основної роботи прикрашають додатковим художнім матеріалом.

Вихователь пропонує помилуватися красою і казковістю виконаної роботи. Діти допомагають «вибрати і заселитися» казковим героям в готові будиночки - квіти. Організовують «Бал серед квітів».

Список використаної літератури.

  1. Г.Х.Андерсен казка «Дюймовочка»
  2. З.В. Багатіїв «Чудові вироби з паперу» видавництво «Просвещение» 1992
  3. І.А. Ликова «Образотворча діяльність в дитячому садку» видавництво «Сфера" 2007 р
  4. Г.Н.Пантелеев «Дитячий дизайн» видавництво «Карапуз» 2006 р
  5. І.М. Петрова «Аплікація для дошкільнят» видавництво «ДИТИНСТВО - ПРЕС" 2007 р

В. - Хлопці! Сьогодні до нас прийшли гості. Привітаємося з ними.

В. - А як ще можна привітатися вранці? (Привіт, доброго ранку, здрастуйте, доброго дня).

В. - Правильно, можна привітатися по - різному, але краще побажати один одному щось добре, гарне, я вас навчу. Можна сказати такі слова:

Проводиться комунікативна гра з елементами самомасажу "Доброго ранку" :

Доброго ранку, (Руки підняті вгору)

Посміхнися скоріше

І тоді весь день буде веселіше.

Ми погладимо лобик, носик, щічки, (Гладять лоб, ніс і щоки)

Будемо ми красивими як в саду квіточки! (Роблять пружинку і посміхаються один одному)

У кутку кімнати звучить чарівна музика, з'являється чарівна куля і конверт. Діти звертають увагу на конверт, на якому написано: «Хлопцям групи« Теремок » .

В. - Хлопці, що це? (Лист, конверт).

В. - Прочитаємо, для кого воно?

В. - А як ви думаєте, хто нам надіслав лист?

В. - Як же нам дізнатися, від кого цей конверт? (Відкрити, подивитися, що всередині).

Хлопці відкривають конверт і дістають розрізну картинку. Діти на склі складають частини картинки, на якій зображений чарівник.

В. - Хто зображений на малюнку?

В. - Як ви здогадалися?

Діти помічають, що на зворотному боці картинки щось написано.

В. - Тут щось написано! Прочитаємо?

Хлопчики і дівчатка!

Приходьте в школу

сучасних чарівників!

Чарівник.

В. - Яке незвичайне запрошення надіслали нам. Хлопці, а що ви знаєте про чарівників? Що вони роблять?

В. - А ви хочете потрапити в школу чарівників?

У кутку кімнати знову звучить чарівна музика. Діти чують голос Чарівника.

Щоб стати справжнім чарівником -

Треба пройти всі випробування!

Всі завдання заховані в чарівної коробці!

І тільки, виконавши їх,

ви зможете стати справжніми чарівниками!

Ви готові?... (Пауза)

Тоді дорогу вам вкаже чарівний промінь.

Діти простежують рух вогника лазерної указки і знаходять чарівну коробку. Відкривають її.

1 завдання. Згадайте веселку. Розставте букви по порядку кольорів веселки і дізнаєтеся, що головне для Чарівника!

Діти на магнітній дошці розставляють літери за кольорами веселки. Виходить слово КРАСА.

В. - Як ви думаєте, чому для нашого Чарівника головне - краса?

В. -А мені здається, що диво і чудеса - це і є краса!

В. - А що або хто буває красивим? (Людина, будинок, квітка і т.д.)

В. - За допомогою чого Чарівник творить чудеса? (За допомогою чарівних слів, чарівної палички).

В. - Як цікаво, що ви згадали про чарівні палички. Зараз ми перетворимося в них і покажемо диво. Для цього треба сказати такі слова:

Физкультминутка.

Я - паличка чарівна!

Трохи покружлявши,

І раптом в одну мить

В (Сніжинку, машину, квітка, кошеня і т. Д.) перетворюся!

В. - Молодці, хлопці! Ну, що ж, пора виконувати наступне завдання.

Діти відкривають кришку наступної коробки і знаходять загадку.

2 завдання. Відгадайте загадку. «Людини-якій професії можна назвати сучасним чарівником?»

Діти висловлюють свою думку.

В. - Ой, хлопці! А тут підказка! «Знайдіть в басейні з кульками 8 кубиків.»

Діти в сухому басейні шукають кубики і ставлять їх на лавку.

В. - Перевіримо? (Діти вважають від 1 до 8).

А тепер спробуйте зробити перший диво. Помістіть кубики за чарівну ширму і подивіться, що буде.

Вихователь поміщає кубики за ширму. Звучить чарівна музика, з-за ширми з'являються великі куби з літерами різного розміру.

Розставте букви по спадаючій і прочитайте відгадку.

Діти розставляють куби з літерами по спадаючій і читають:

Д І З А Й Н Е Р

В. - Людини-якій професії називають сучасним чарівником?

Діти хором: - Дизайнер! (Індивідуальне повторення).

У кутку загоряється звучить музика і діти чують голос Чарівника.

Молодці, Хлопці!

Ви швидко впоралися із завданнями.

А тепер я допоможу вам дізнатися,

Які чудеса створює дизайнер!

Відкрийте найменшу коробочку!

Діти відкривають коробку і дістають флешку.

В. - Хлопці, що це? (Брелок, іграшка, флешка)

В. - Можна сказати, що це маленька електронна книга. Тільки як її відкрити? (Потрібен комп'ютер)

Разом з вихователем діти відкривають «Чарівну книгу» за допомогою комп'ютера.

Нехай чарівні сторінки

Розкриє для вас вона.

Нехай покаже і розповість

Про чарівний працю дизайнера.

4-5 слайди - ландшафтний дизайн.

Діти розглядають зображення.

В. - Подивіться, як красиво оформлений ділянку дизайнером по ландшафту.

В. - Ландшафт. Пам'ятайте це слово?

В. - Ландшафт - це пейзаж, природа.

В. -Парк, сади, дачні ділянки оформляє дизайнер ландшафту. (Індивідуальне повторення дітьми).

В. - Що використовував дизайнер ландшафту, щоб вийшов такий гарний дачну ділянку? (Квіти, траву, пісок, каміння, землю, мох і т.д.)

6 слайд - дизайн меблів.

В. - А цей дизайнер придумав незвичайну ...? (Меблі).

В. - Значить це дизайнер ... (Меблів).

7 слайд - дизайн посуду.

В. - А цей дизайнер придумав ... (Посуд), Значить він - дизайнер посуду.

8 слайд - дизайн автомобілів.

В. - Здогадайтеся, а що придумує цей дизайнер? (Нові машини)

В. - Це дизайнер - (Автомобілів!)

9 слайд - дизайн одягу.

В. - Подивіться на наступну сторінку нашої чарівної книги. Як ви думаєте, що придумує цей дизайнер? (Одяг для хлопчика і дівчинки, дитячий одяг).

В. - Значить це дизайнер ... (Одягу) або модельєр.

10 слайд - дизайн зачісок.

В. - А ще дизайнер придумує ... (Зачіски).

В. - Значить це дизайнер ... (Зачісок) або стиліст.

11 слайд - дизайн інтер'єру.

В. - Подивіться на це зображення.

В. - Як ви думаєте, яку кімнату придумав дизайнер? (Дитячу)

В. - Як ви здогадалися, що це дитяча?

В. - А як ви думаєте, хто живе в цій кімнаті?

В. - Як ви здогадалися?

12 слайд - дизайн інтер'єру

В. - А ця кімната для кого? Як ви здогадалися?

В. - Як ви думаєте, якого він віку?

У що він любить грати?

Який у нього характер?

13 слайд - дизайн інтер'єру кухні

В. - Що оформив дизайнер?

В. - Красу всередині приміщення створює якийсь дизайнер? (Дизайнер інтер'єру - індивідуальне повторення).

В. - Хто придумав всі ці чудеса? (Дизайнер)

В. - Згадаймо, з якими дизайнерами ми познайомилися (Ландшафтний дизайнер, дизайнер меблів, посуду, автомобілів, одягу, зачісок, інтер'єру).

В. - Для чого потрібна ця професія?

В. - Ось скільки чудес створює дизайнер. Ви згодні, що дизайнер - це сучасний чарівник?

15 слайд. Зображення Чарівника.

  • Хлопці, тепер ви дізналися

хто такий сучасний чарівник.

І які дива він творить.

Тепер, я впевнений, ви зможете допомогти моїм друзям.

16 слайд. Зображення Лучик і Сніжинки.

В. - Ви їх дізналися? (Лучик і Сніжинка). А що ви про них знаєте? Їх ще називають Вогняний хлопчик і Снігова дівчинка. Чому? Лучик - гість з далекої жаркої планети. Він відрізняється від жителів Землі своєї бурштинової шкірою, іскорками в величезних очах і волоссям, що нагадують язики полум'я. Сніжинка прилетіла на Землю з крижаної планети, де завжди холодно і багато снігу. Сама Сніжинка зовні теж схожа на зиму - вона виглядає як сніжний кристалик, а її шкіра біла і прозора, як перший сніг.

В. - А де ж вони?

За ширмою звучить чарівна музика, з'являються Лучик і Сніжинка.

А ось і ми! Привіт, хлопці!

Привіт, Лучик і Сніжинка!

Ми так по вам скучили! Нам дуже сподобалося у вас, на Землі і ми захотіли оселитися поруч з вами! Добрий Чарівник сказав, що ви зможете нам допомогти!

В. - Як же допомогти гостям? (Оформити їм кімнати)

В. - Здається, я розумію, про що йде мова. Тут знаходяться 2 порожні кімнати. Покажемо диво? (Так!) Адже ми з вами - дизайнери.

В. - Хто буде оформляти (Прикрашати) інтер'єр кімнати для Лучик? У яких тонах ти оформиш кімнату для нього? Чому?

(Інтер'єру). Вибирай собі помічника.

В.- Хто буде оформляти (Прикрашати) інтер'єр кімнати для Сніжинки? У яких тонах ти оформиш кімнату для неї? Чому?

В.- Значить ти будеш дизайнером ... (Інтер'єру). Вибирай собі помічника.

Діти разом з вихователем оформляють інтер'єр кімнат для Лучик і Сніжинки.

В. - Хлопці, ким ми зараз були? (Дизайнерами інтер'єру). Для кого ми придумали кімнати? (Для Лучик і Сніжинки). Кімнати вийшли якісь? (Красиві, затишні).

В. - Мені здається, що кімнати дуже маленькі. Що ж нам робити?...

Я думаю, чарівна ширма нам допоможе. Може, хтось знає чарівні слова?

Діти кажуть чарівні слова, вихователь поміщає Лучик і Сніжинку за ширму, звучить чарівна музика. З-за ширми з'являються маленькі Лучик і Сніжинка.

В. - Ось і вийшло диво. Ви можете показати промінчик і Сніжинці їх кімнати.

В. - Дорогий Чарівник, тобі сподобалися наші чудеса?

Так! Ви молодці!

І за ваше старання

я приготував вам і вашим друзям

Він знаходиться в кошику!

А козуб - біля віконця!

Подякуємо нашого Чарівника і скажемо: "До побачення!"

А зараз попрощаємося з промінчиками і Сніжинкою! Що ми їм побажаємо?

Подумайте, чи цікаво вам було побувати в ролі чарівників і киньте кульку в потрібну коробочку. Я теж хочу покласти кульку разом з вами.

Що ви побажаєте нашим гостям? (До побачення, до нових зустрічей).

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад

дитячий садок № 17 компенсуючого виду Красногвардійського району Санкт-Петербурга

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з дітьми підготовчої групи

на тему:

«Школа сучасних чарівників» .

вихователь:

Маньковська Оксана Володимирівна

Санкт-Петербург 2014 р

ПРОГРАМНЕ ЗМІСТ

  1. Формувати уявлення про професію дизайнера, познайомити дітей з різними видами дизайнерського мистецтва (Ландшафтний дизайн, дизайн інтер'єру, одягу, автомобілів і т.д.).
  2. Активізувати і збагачувати словник за рахунок слів:
  • іменників: дизайн, дизайнер, ландшафт, інтер'єр, електронна книга, краса, пейзаж, природа, стиліст, модельєр
  • прикметників: затишний, красивий, чарівний

Дієслів: прикрашати, оформляти, складати, творити.

3. Розвивати слухове увагу, зорову увагу, пам'ять.

4. Тренувати в прямому і зворотному рахунку від 1 до 8.

5. Розвивати здатність відновлювати просторову структуру цілого предметного зображення, розділеного на частини.

6. Продовжувати удосконалювати відчуття з позиції образів пам'яті (Диференціювання за величиною, розташування в послідовності кольорів веселки, виділення відчутних способом кубічної форми).

7. Збагачувати чуттєво-емоційні враження про явища, події, предмети навколишнього світу.

8. Розвивати творчі здібності, уяву, фантазію.

9. Виховувати працелюбність, самостійність, інтерес до дизайну,

шанобливе ставлення до професії дизайнера.

МАТЕРІАЛ До НСД

  1. Мультимедійна система з презентацією на тему: «Чарівна книга.» (Дизайн. Види дизайну).
  2. Музичний центр.
  3. «Сухий басейн» .
  4. 8 кубиків і 8 модулів - кубів з прикріпленими буквами «ДИЗАЙНЕР» .
  5. 3 коробки з завданнями (Велика, середня і маленька).
  6. Повітряна куля.
  7. Лист в конверті.
  8. Перо павича.
  9. Лазерна вказівка.
  10. Моделі кімнат і матеріали для оформлення дизайнерської композиції інтер'єрів (Природний, непридатний матеріал, лялькова меблі);
  11. Іграшки-символи Олімпіади Сочі-2014 Лучик і Сніжинка різних розмірів.
  12. Музичний супровід.
  13. Екран, ширма, фланелеграф.
  14. Розрізна картинка з зображенням чарівника.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА

  1. Розгляд ілюстрацій з різними видами дизайнерського мистецтва (Ландшафтний дизайн, дизайн інтер'єру, одягу, автомобілів, художній дизайн і т.д.)
  2. Бесіди на тему: «Що таке краса? Що буває красивим? » , «Переїзд» , «Новосілля» .
  3. Створення в розвиваючої середовищі групи дизайну інтер'єру приміщень квартири (Дитяча, спальня, кухня).
  4. Конструювання з природного і непридатної матеріалу "Нова квартира" , "Дитяча кімната" , «Ігровий майданчик в дитячому саду» , "Дачна ділянка" .
  5. Д / і «Виправи помилку» , «Добудую будинок» , «Продовж візерунок» , «Склади слово» , «Обери приміщення» , «Веселі лабіринти» , "Магазин одягу" , «Уважні автомобілісти» .