Конспект НОД з художньо-естетичної творчості (малювання) на тему: "Великодне яйце". Конспект заняття з декоративного малювання з дітьми молодшої групи «Золоті яйця

«Великодні паски». Виріб для дітей другої молодшої групи.

Дорогі освітяни! Доброго дня! Сьогодні я хочу представити вашій увазі свою нову роботу, яку я назвала "Кулічі". Дітям нашої другої молодшої групи подобається робота з папером, і тому намагаюся максимально урізноманітнити роботу, щоб не втратити інтерес дітей до цього виду діяльності.

Майстер клас

Інтеграція освітніх сфер: Соціалізація, праця, безпека, комунікація.

Мета: Ввести дітей у коло основних православних свят, показати їх тісний та органічний зв'язок з народним життям, познайомити з основами духовно-моральних традицій нашого народу та традиційного способу життя, з особливостями підготовки та проведення святкових днів Великодня. Вчити прийомів наклеювання (намазувати клеєм зворотний бік деталі, притискати зображення до паперу серветкою та всією долонею); акуратно наклеювати зображення. Закріплювати уявлення про предмети круглої форми.

Для виробу нам знадобиться: клей, кольоровий картон, простий олівець, кольоровий папір.

Вирізаємо основу паски у вигляді горщика. Можлива різноманітність колірної гами на ваш смак.

Вирізаємо капелюшки.

І прикрашаємо.

Ось такі роботи вийшли у моїх дітей.

Конспект НОД на тему: «Великодне яйце»

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання» (формування цілісної картини світу), «Комунікація», «Фізична культура», «Соціалізація», «Художньо-естетична творчість» (малювання), «Читання художньої літератури».

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, продуктивна, читання

Цілі діяльності педагога: Познайомити дітей зі світлим святом Великодня Виховувати любов до культури свого народу, його традицій, звичаїв, обрядів. Розвивати в дітей віком художньо-творчі здібності. Словникова робота: Великдень, великодне яйце, золоте, розписне.

Матеріали та обладнання: блюдце з фарбованими яйцями, картинки з розписними яйцями, паски; тонований аркуш паперу із зображенням яйця, фарби, пензлі, склянки з водою, серветки на кожну дитину.

  1. Читання вірша.

Пасхальне яйце

Подивіться, що за чудо,
Поклала мама у страву?
Тут яйце, але не просте:
Золоте розписне,

Немов яскрава іграшка!
Тут смужки, завитки,
Багато маленьких каблучок,
Зірок, кружечків та сердець.

Навіщо всі ці фарби,
Немов у старій добрій казці?
Мама всім дала відповіді:
- Великдень – свято найсвітліше!

А яйце, відомо мені,
Символ життя на землі!

Хлопці, про яке свято у цьому вірші йдеться. (Великодень)

Великдень – вважається головним християнським святом. А скажіть, що за диво, поклала мама у блюдо? (Яйце). Яке яйце? (Золоте, розписне).

Свято Великодня святкується щороку. Люди починають готуватися до нього заздалегідь: наводять лад у своїх будинках, печуть паски, здобу, фарбують яйця (показ картинок).

Хлопці, а чому в Великдень ми фарбуємо яйця?

Яйце – це маленьке диво, символ нового життя. Знесе курочка яєчко, і воно схоже на камінчик – неначе неживе, а в ньому життя. Живе курча, яке вилупиться з яйця. Розфарбовування яєць – давній слов'янський звичай. Ось чому на Великдень прийнято дарувати фарбовані яйця і вимовляти слова Христос Воскрес, Воістину Воскрес! Раніше вважалося червоне яйце – символ сонця, нової справи, нового життя. Яйця фарбують у різні кольори та дарують зі словами: «Христос Воскрес! » У відповідь слід сказати: «Воістину Воскрес! »- і розцілуватися на знак всепрощення та любові до близьких.

Яйця, пофарбовані в один колір, називалися фарбами. Якщо загальному кольоровому фоні позначалися плями, смужки, цятки іншого кольору – ці яйця називалися крапанки. А ще є яйця – писанки. Вони розфарбовуються від руки сюжетними чи орнаментними візерунками.

У Великодній тиждень люди ходять один до одного в гості, дарують фарбовані яйця та паски, грають у Великодні ігри. А давайте, хлопці, ми з вами теж пограємось!

  1. Рухливі ігри.

Гра «Найспритніший». Діти встають у коло, кількість яєць на одне менше, ніж дітей. Під веселу музику діти бігають по колу, коли музика закінчується, кожен має взяти яйце. Той, кому не дісталося, виходить із гри.

Естафета «Перенеси яйце в ложці».

  1. Малювання.

А зараз ми з вами станемо справжніми майстрами та самі розфарбуємо яйця.

Діти сідають за столи та розфарбовують намальовані яйця на аркуші паперу.

  1. Рефлексія.

Про яке свято ми сьогодні говорили?

Що прийнято дарувати одне одному на це свято?

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

НОД з художньо-естетичного розвитку "Консервуємо фрукти" у другій молодшій групі

конспект заняття з розвитку мови у 2 молодшій групі. "Консервуємо фрукти" Повторюємо знайомі нам вже фрукти.

Конспект НОД з художньо-естетичної творчості (малювання) у першій молодшій групі на тему: "Великодне яйце"...

КОНСПЕКТ НІД ЩОДО ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ Нетрадиційне малювання у другій групі раннього віку «Ми в лісок підемо, ми грибок знайдемо»

Конспект заняття розроблений для дітей другої групи раннього віку, згідно з темою виховно - освітнього плану роботи "Осінь" і відповідає ФГОС ДО.

У занятті дається уявлення про те, які продукти корисні та необхідні людині щодня для здоров'я, пояснюється, у чому різниця між "смачними" та корисними продуктами. Діти знайомлять...

Конспект НОД з малювання 2 молодша групана тему : «Розпис великодні яйця»

Цілі діяльності педагога: Познайомити дітей зі світлим святом Великодня Виховувати любов до культури свого народу, його традицій, звичаїв, обрядів. Розвивати у дітей художньо-творчі здібності, Навчити складати візерунок зі знайомих елементів.

Матеріали та обладнання: картинки з розписними яйцями;заготовки яєць із паперу, гуаш, ватяні палички, склянки з водою, серветки на кожну дитину.

Сюрпризний момент (показ іграшки)

Вихователь:

Діти сьогодні у гості до нас прийшла Курочка Ряба. Закудахтала вона: "Я велика пташка, подивіться, принесла жовте яєчко"

Хлопці, а яке наближається свято, пов'язане з яйцем? (Відповіді дітей)

Свято Великодня святкується щороку. Люди починають готуватися до нього заздалегідь: наводять лад у своїх будинках, печуть паски, здобу, фарбують яйця (показ картинок).

Хлопці, а чому в Великдень ми фарбуємо яйця?(Відповіді дітей)

Вихователь:

Яйце – це маленьке диво, символ нового життя. Знесе курочка яєчко, і воно схоже на камінчик – неначе неживе, а в ньому життя. Живе курча, яке вилупиться з яйця. Розфарбовування яєць – давній слов'янський звичай. Ось чому на Великдень прийнято дарувати фарбовані яйця і вимовляти слова Христос Воскрес, Воістину Воскрес! Раніше вважалося червоне яйце – символ сонця, нової справи, нового життя. Яйця фарбують у різні кольори та даруютьблизьким та родичам .

Яйця, пофарбовані в один колір, називалися _ фарбування. Якщо загальному кольоровому фоні позначалися плями, смужки, цятки іншого кольору – ці яйця називалися крапанки. А ще є яйця – писанки. Вони розфарбовуються від руки сюжетними чи орнаментними візерунками.

Хлопці, нам курочка принесла заготовки яєць із паперу. Ми їх розписуватимемо? (Відповіді дітей). Розписавши їх, це буде яйце-сувенір.

Давайте ми зараз розвеселимо курочку та потанцюємо.Встали всі.

Фізкультхвилинка: «Вийшла курочка гуляти, свіжої трави пощипати

А за нею хлопці, жовті курчатки.

Ко-ко-ко, Ко-ко-ко, не ходіть далеко,

Лапками гребіть, зернятко шукайте.

З'їли товстого жука, дощового хробака.

Випили водиці, повне коритце. (Повт. 2 рази)

Вихователь:

- А зараз ми вами станемо справжніми майстрами та самірозписуватимемо наші заготовки яєць. Діти, яким візерунком ви розписуватимете яйце? (Відповіді дітей).

Показ вихователя способів та прийомів розпису яйця:

1. Найпростіший візерунок-точки та смужки, хвилясті лінії та хрестики.

2. Складний візерунок-квіти, пелюстки. Розташовувати візерунок треба на все яйце.

Самостійна робота дітей. -Хлопці хочу звернути увагу на те, що фарби на ватну паличку набирати треба трохи, щоб не розмазати роботу, будьте обережні. Можете розпочинати виконання творчого завдання.

Діти сідають за столи тарозписують візерунками заготівлю яйця.

Вихователь:

- А вам подобаються ваші сувеніри? (Відповіді дітей)

-Які фарби ви вибирали? (відповіді дітей) -З якими почуттями розписували крашанки? (відповіді дітей) Мені дуже подобаються ваші сувеніри, вони просто чудово оформлені. Молодці хлопці, ви попрацювали дуже добре. -А Кому ви подаруєте свої сувеніри? (Відповіді дітей)

Вихователь : Ось вам яйця розписні не прості, золоті

Хто яйце один одному дарує

Щасливий цілий рік.


Найбільше багатство народу – його мова! Тисячоліттями накопичуються і вічно живуть у слові незліченні скарби людської думки та досвіду (М. А. Шолохов).

Попередня робота: бесіди з дітьми про свято Великодня, розучування пісні «Великодне яєчко» , розписування великодніх яєць, виготовлення батьків костюми для свята.

Мета: знайомство дітей із християнськими традиціями рідної країни; дати можливість вихованцям виявити мистецькі здібності, творчу індивідуальність; створення атмосфери театрального свята

Завдання: дати первісне уявлення про свято християнського Великодня; розвивати творчі здібності вихованців; виховувати у дітях моральні якості: безкорисливість, милосердя, добродушність, почуття вдячності, любові до ближнього.

Обладнання: костюми героїв казки, стіл, стільчики, тарілка із фарбованими яйцями.

Під російську народну музику «Настенька» діти у російських народних костюмах заходять у зал і встають у гурток.

Вихователь: Задзюрчав струмок в яру,
Прилетіли з півдня пташки.
Гріє сонечко з ранку.
У гості до нас йде…

Діти: Весна!

Вихователь: Пісню про весну заспіваємо,

Весну в гості покличемо!

Діти виконують пісню «Здрастуйте, весна!» (р. н. м., сл. З.Петровий)

Сашко: Дзвінко капають краплі
Біля нашого вікна
Птахи весело заспівали:
«Великдень! Великдень! До нас прийшла!

Катя: Над луками та полями
Світить сонечко над нами.
Довгоочікувана весна
Нам день Великодня принесла!

Під дзвін діти йдуть парами, підходять до декорації храму, вихователь починає бесіду.

Ведуча: Хлопці, а що то за свято Великодня? Великдень – найсвітліше і найдобріше свято. У кожній сім'ї чекають та люблять свято Великодня. До цього свята завжди готуються: печуть паски, готують сирну паску, фарбують яйця. У день Світлого Великодня потрібно пригощати всіх зустрічних яйцями і вітати їх словами "Христос Воскрес!" , у відповідь кажуть "Воістину Воскрес!" і теж дають частування.

Після розмови проходять на стільці.
Альбом звуки природи, звучить спів птахів.
Вихователь: Хлопці, послухайте, як пташки співають!
Пташки летять, крилами махають,

Тепло несуть, весну звуть, разом дружно говоримо:
«Ау, ау, весну кличу! Де ти, сонечко, прокинься,
Ти ж діткам усміхнись!»
Діти виконують пісню «Сонечко» , сл. та муз. Є. Макшанцевої.

Ілля: Як я люблю свято Великодня!
Приготуюся до четверга –
Бабуся яєчка фарбує,
Я їй також поможу.

Вихователь: Подивіться, як багато яєць приготувала бабуся Аріша, і ми можемо пограти з ними.

Гра «Самий спритний» . Діти постають у коло, кількість яєць за кількістю дітей. Під веселу музику діти бігають по колу, коли музика закінчується, кожен має взяти яйце.

Вихователь: Сонце весело пригріло.
Побіг струмок із гори.
Він великою кучугурою
Спав усю зиму до весни.

Хлопці, давайте покличемо в гості потічок.
* Струмок, струмок, молодий хлопчина
Прибіги в дитячий садок,
Щоб порадувати хлопців!

Під веселу музику вибігає хлопчик із блакитними стрічками і встає у центр кола.

Хоровод навколо хлопчика «Струмок» сл. Л. Чадової, муз. Т. Луневий.

Після закінчення струмків грає з дітьми. Усі сідають на стільчики.

З'являються під музику 2 бджілки з кошиками в руках, літають по залі.

Вихователь: Світить гаряче сонце,
День коштує чудовий.
Бджілки кружляють біля гілок,
У квіточок різних.

Полетіли на лужок
І в лісову хащу.
Їх зустрічає вітерець,
Конюшина, кульбаба.

«Жу-жу-жу! Жу-жу-жу!
Будуть мед, цукерки.
Їм спасибі скажуть усі
Маленькі діти.

Вручають цебра із частуванням вихователю.

Вихователь: Хлопці, подивіться які гості прилетіли з чарівної галявини. А ми з вами теж можемо перетворитися на бджілок та політати над квіточками.

Зранку прокинутися бджілки.
Потім причеплять чубчика.
Вмиються над калюжкою
І весело покружляють.

Гра «Знайди свою квітку» .

Вихователь: Великдень стіл накриваємо,
Гілкою верби прикрашаємо.
З печей несемо паски,
А від Весни – Червоні – яєчка.

Хлопці, давайте запросимо наших гостей у хоровод.

Проводиться гра «Катись яєчко»

Хлопці, якого свята ми з вами готувалися?

Наталія Зайцева

Конспект заняття у першій молодшій групі« Пасхальне яйце»

Ціль: Познайомити дітей із християнським святом Світлою Великденьта традицією фарбування яєць.

Завдання:

1. виховувати любов до культури свого народу, його традицій, звичаїв, обрядів.

2. Розвивати в дітей віком художньо-творчі здібності.

3. Розширити словниковий запас дітей: Великдень, Пасхальне яйце, розписне, паска, церква.

Обладнання: дерев'яні заготовки фарбованих яєць та паску, картинки з розписними яйцями, різні прикраси та наклейки для яєць, книги з оповіданнями та казками про Великдень для дітей, підставка для яєць.

Попередня робота: перегляд ілюстрацій на тему « Великдень» , створення виставки « Великодні фантазії» .

Хід заняття: Вихователь читає дітям вірш про Крашанки,

Подивіться, що за чудо,

Поклала мама у страву?

Тут яйце, але не просте:

Золоте розписне,

Немов яскрава іграшка!

Тут смужки, завитки,

Багато маленьких каблучок,

Зірок, кружечків та сердець.

Навіщо всі ці фарби,

Немов у старій добрій казці?

Мама всім дала відповіді:

- Великдень– свято найсвітліше!

А яйце, відомо мені,

Символ життя на землі!

Вихователь ставить питання щодо змісту вірші:

Хлопці, яке свято незабаром буде у нас? (Великдень) . Як заведено готуватися до цього свята? (фарбувати яйця, ходити до церкви, наводити порядок вдома пекти паску).

Давайте я розповім вам, навіщо потрібно фарбувати яйця на Великдень. Розфарбовування яєць – стародавній християнський звичай. На Великденьзавжди дарують фарбовані яйця. Яйця фарбують у різні кольори і дарують зі словами: "Христос Воскрес!"У відповідь кажуть: "Воістину Воскрес!" - Яйце – це диво, символ нового життя. Курочка знесе яєчко, воно схоже на камінчик, кам'яна шкаралупа – неначе неживе, а в ньому маленьке життя-живе курча, яке вилупиться з яйця.

Яйця фарбували в один колір (це називається фарбування), а також прикрашали смужками, плямами, цятками (це крапанки). Також бувають писанки-яйця, розфарбовані вручну різним орнаментом.

Раніше в Пасхальнутиждень дітлахи ходили один до одного в гості і грали в різні ігри. Найпопулярніша, що дійшла до наших днів-биття яєць. (Дві людини б'ються яйцями з різних боків, чия шкаралупа залишається цілою, той і переміг.)


Сьогодні ми з вами прикрасимо яйця до свята та подаруємо своїм батькам. Подивіться які красиві яйця лежать перед вами і скільки красивих наклейок та прикрас я принесла для вас!



Рефлексія.

Про яке свято ми сьогодні говорили (Великдень)

Що прийнято дарувати один одному на це свято (яйця)

Які слова кажуть при цьому (Христос Воскрес!-Воістину Воскрес)

Дякую за увагу!

Публікації на тему:

Ця робота виконана моїм вихованцем, зі старшої групи - Костею Ш. Фарбовані яйця є символом свята Святої Неділі або.

Конспект Безпосередньої освітньої діяльності (аплікації) для дітей старшої групи «Великоднє яйце». Ціль: 1. Закріпити навички.

Конспект НОД у другій молодшій групі «Художньо-естетичний розвиток» (малювання) «Великоднє яйце»Конспект НОД у другій молодшій групі «Художньо-естетичний розвиток» (малювання). Тема: «Великоднє яйце» Інтеграція освітніх.

Ліпити із солоного тіста – одне задоволення. Причому цей процес буде однаково цікавим як дітям, так і дорослим. Як з того ж пластиліну.

Незабаром свято Великодня. Дуже люблю це свято. Свято Світлого Христового воскресіння. Люблю прокинутися на світанку, зібравши кошик смаколиків.

Немов яскраве забарвлення, До нас додому, з'явилася паска. Принесла у своєму кошичку, яйця, булочки, коржі, пироги, млинці і чай. Великдень весело зустрічай.