План-конспект заняття з малювання на тему: Конспекти занять по різних технік нетрадиційного малювання. Конспект відкритого заняття для дітей молодшої групи з нетрадиційних технік малювання

цілі:
- Ознайомити з технікою малювання фотокопією.
- Формування навичок роботи в техніці малювання свічкою.
завдання:
розвиток уваги за допомогою спостереження за морозними візерунками в зимовий час;
виховання інтересу до зимових явищ природи;
виховання акуратності при виконанні.
устаткування: Зразки візерунків, альбомний аркуш; додатковий лист, шматочок свічки; акварельні фарби; кисть з широким ворсом; стаканчик з водою, серветки, лист.
1. Організаційний момент.
Психогимнастика: «Лучик»
До сонечку потягнулися
Лучик взяли,
До серця притисли
І один одному віддали.
Повідомлення теми заняття.
Хлопці сьогодні тема навчально організаційної діяльності «Морозні візерунки», і не просто заняття, а малювання свічкою
Сюрпризний момент.
Хлопці яке зараз час року. Діти відповідають зима
Зараз зима. Зима - чудова пора року! Взимку відбуваються різні чудеса! Ось і я отримала невелику посилку. Хто ж її нам надіслав?
Давайте подивимося, що ж в ній лежить, може ми дізнаємося від кого вона.
Читання прикріпленою папірці до посилці
Хлопці, а тут лежить сніжинка з віршем-загадкою. Слухайте уважно, щоб її відгадати. Хто отгадает- підніме руку:
З неба зірки падають, ляжуть на поля.
Нехай під ними сховається чорна земля.
Багато-багато зірок, тонких, як скло;
Зірочки холодні, а землі тепло.
Який це майстер на скла завдав
І листя, і трави, і чагарники троянд. Діти відповідають це сніжинки, тому що вони покривають землю снігом і схожі на зірочки
Молодці, хлопці, ви дуже спостережливі, тому правильно відгадали загадки.
Введення в тему.
А хто зими вірний і незамінний помічник? Діти відповідають мороз
Правильно. З настанням зими приходять і холоду. Стукає Мороз в кожен будинок. Залишає людям свої послання: то двері підморозить - погано до зими підготувалися, то на вікнах свої витівки залишить - подарунок від Мороза. Давайте подивимося, що за послання він нам послав
Дістаю з посилки картинки - з зображенням морозних візерунків
Що зображено на картинках? Діти відповідають Гілочки, сніжинки, квіти крижані, завитки і гачечки студені
Вірно, хлопці є тут і гілочки ялинові, інеєм оздоблені.
Ось як Мороз без пензликів і фарб нам вікна розмалював.
Хлопці, а як ви думаєте, як Мороз ці візерунки малює? Діти висувають свої припущення Дует на скла холодом, за помахом чарівної палички, кидає на вікна сніжинки, і вони приклеюються до віконця.
Насправді від холодного, морозного повітря крапельки води, які присутні в повітрі, осідають на холодному склі, замерзають і перетворюються на крижинки - голочки. За ніч їх утворюється багато-багато, вони як би нарощуються один на одного. І в підсумку виходять різні візерунки, які ми зараз з вами спостерігали.
Хлопці, а як ви думаєте, ми з вами змогли б намалювати візерунки таким чином, щоб спочатку вони були не видно, а потім раптом проявилися, як у Мороза? Ні.
А виявляється можна. І я вас зараз познайомлю з таким способом малювання - називається він «фотокопія».
2. Практична частина.
Візьміть в руки шматочки свічки і спробуйте провести ними по аркушу паперу.
Чи залишає свічка видимі сліди? Діти відповідають Немає
А зараз покрийте зверху будь акварельною фарбою. Що у вас вийшло? Під фарбою з'явилися лінії, які ми малювали свічкою.
Хлопці, а як ви думаєте, чому лінії, зроблені свічкою, що не забарвилися? Діти висловлюють свої думки
Свічка складається воску, який відштовхує воду, тому малюнок, виконаний водовідштовхувальним матеріалом, проявляється після нанесення на нього акварельного фарби, розведеної водою. Сьогодні ми з вами спробуємо створити диво - намалюємо морозні візерунки за допомогою свічки.
З чого починаємо малювати? Діти відповідають малювати з верхньої частини, спускаючись вниз.
Вірно, для того, щоб малюються елементи не накладалися один на одного найкраще візерунок малювати зверху вниз. Готовий малюнок покрийте акварельною фарбою. Я б порадила вибрати блакитний або фіолетовий колір. А щоб лист не розмокнув, фарбу наносите рівномірно на весь лист, але не проводите по одному і тому ж місцю кілька разів.
3. Самостійна робота дітей.
Надаю індивідуальну дозовану допомогу

4. Підведення підсумків
Як, хлопці, називається техніка малювання, яку ми використовували, щоб створити такі прекрасні роботи? Діти відповідають фотокопія
Як ви думаєте, що можна ще намалювати в техніці фотокопії? Діти відповідають квіти, візерунки, сонце.
Наше заняття підійшло до кінця, я вами дуже задоволена і мені дуже хочеться дізнатися, що вас сьогодні здивувало? А що вам сьогодні особливо сподобалося.

завдання: Познайомити дітей з новою технікою малювання подвійних (дзеркально-симетричних) зображень. Удосконалювати техніку малювання аквареллю та гуашшю. Розширити можливості способу малювання по-мокрому з отриманням відбитків, як виразно-образотворчого кошти в дитячій живопису. Вчити дітей складати гармонійну колірну композицію, передаючи враження про осінь адекватними образотворчими засобами. Розвивати інтерес до природи і відображенню уявлень в образотворчої діяльності. Показати дітям зв'язок між різними видами мистецтва.

матеріали:Біле листя А3, акварельні та гуашеві фарби, пензлики різних розмірів, баночки з водою, губки, серветки, палітри, рукавички, воскові крейди.

посібники: Твір П. І. Чайковського «ЖОВТЕНЬ», репродукції ранньої та пізньої осені, гілка з листям дзеркало.

література: Т.Г.Казакова, І.А.Ликова, вірші З.Федоровской «Осінь» і А.Плещеева «Пізня осінь»

Попередня робота:

Хід заняття:

Хлопці, у нас з вами сьогодні багато гостей, вони прийшли подивитися, як ми стаємо чарівниками і перетворюємо чисті аркуші в красиві роботи. Давайте з ними привітаємось. (Вітаємось) А тепер проходимо і сідаємо на вільні місця. Я приготувала для вас загадку, послухайте уважно і скажіть про що мова:

Що за чарівниця фарби взяла,

Листя пофарбувала, з гілок сміла,

Мошок заховала спати до весни,

«Що за чарівниця?» - запитаєте ви.

Діти: Осінь!

Восп-ль: Молодці, а як ви здогадалися? (Відповіді дітей)

Я вам відкрию один секрет: є 2 періоди осені! Хто-небудь знає які?

Діти: Рання і пізня!

Восп-ль: Послухайте вірші і визначте, в якому творі, про який період осені говориться:

З. Федоровська «Осінь»

Осінь на узліссі фарби розводила

За листі тихенько пензлем проводила

Пожовтів ліщина, і зашарілися клени

В пурпурі зеленому тільки дуб зелений.

Втішає осінь: не шкодуйте літо!

Подивіться, гай - золотом одягнена!

І друге:

А. Плещеєв «Пізня осінь»

Минуло літо, осінь настала,

На полях і в гаях порожньо і сумно

Пташки відлетіли, стали дні коротше

Сонечко не видно, темні, темні ночі

В якому уривку йдеться про ранньої осені, а в якому про пізню, чому ви так думаєте?

А тепер подивіться на репродукції картин і визначте які періоди осені тут зображені і чому. (Відповіді дітей)

Ось бачите, якими різними способами можна передати красу природи-й віршами і живописом, а ще музикою, поки ви будите зараз малювати я включу вам уривок з твору П. І. Чайковського «Пори року. Жовтень », воно допоможе вам передати настрій ваших картин. А тепер я пропоную намалювати вам той період осені, який вам більше сподобався. Хочу показати вам незвичайний спосіб малювання, пейзаж в якому дерева нібито виглядають в воду. (В-ль показує відображення гілки в дзеркалі) Як ви думаєте, ми можемо намалювати таку картину? Як це зробити?

Восп-ль: - Беремо аркуш паперу, складаємо його навпіл по-вертикалі, позначивши лінію згину, розкриваємо лист. Чим буде у нас лінія згину?

Діти: Обрієм.

Восп-ль: - Що вище лінії?

Діти: - небо

Восп-ль: - що нижче, в чому буде відображатися дерево?

Діти: - Вода, озеро, річка, і т. Д.

Восп-ль: - Що ще може відбитися в воді?

Діти: - хмари, птахи, берег ...

Восп-ль: - Як малювати дерево?

Діти: - Від низу до верху.

Восп-ль: Який пензлем малювати стовбур, а який гілки? Скільки гілок будемо малювати гілок багато або мало, в якому напрямку малюємо гілки? Яким способом будемо малювати листя? Який фарбою будемо малювати дерево гуашшю або аквареллю? Що таке тоновая розмивання? Який фарбою вона робиться? Молодці, все згадали. А тепер я вам покажу новий спосіб виконання тонової розмивання поролоном. (Показ По-ля) Надіваємо рукавички, беремо шматочок поролону, змочуємо лист водою, потім мачає поролон в фарбу можна відразу в кілька кольорів, і починаємо малювати. Тепер знімаємо рукавички і кладемо їх разом з поролоном на палітру. Приступаємо до малювання дерева на лінії горизонту, тільки малювати треба швидко і акуратно, поки не висохло наше небо. Потім змочують нижню частину листа поролоном або долонькою і «занурюємо» наше дерево в воду. Беремо пензлик «щетинку» і робимо брижі на воді, ледве торкаючись кінчиком пензля до листу, проводимо короткі горизонтальні лінії зліва направо і навпаки. А тепер завершуємо роботу, серветкою промаківаем хмари, і прорисовуємо кору дерева восковою крейдою. Як ви думаєте, яке дерево потрібно намалювати більш чітко? Чому?

А тепер приступаємо до малювання.

Молодці, яка гарна і різна осінь у вас вийшла. Давайте залишимо свої роботи на місцях, щоб вони висохли, А на столі наведемо лад - воду вилити, Фарби закриємо і приберемо на місце, руки помиємо, і підемо, подивимося, у кого які пейзажі вийшли, кому що сподобалося і чому. Обговорення робіт.

Конспект заняття з малювання (нетрадиційна техніка) «Подорож в країну Рисовандию» для дітей підготовчої групи.

Вихователь I кваліфікаційної категорії: Кокуніної Тамара Олександрівна.

Мета: розвиток у дітей творчих здібностей; закріплення вміння малювати різними нетрадиційними способами.

Освітня.

Формувати вміння дітей малювати нетрадиційними способами; реалізація самостійної творчої діяльності.

Розвиваюча.

Розвиток творчого мислення та уяви при створенні малюнка нетрадиційним методом. Розвивати дрібну моторику рук, фантазію, вміння орієнтуватися на площині, розвивати художні навички і вміння, художній смак. Розвивати уміння підтримувати бесіду.

Виховна.

Виховувати інтерес і любов до нетрадиційної техніці малювання, акуратність в роботі з гуашшю з нетрадиційними матеріалами.

Попередня робота:

Розгляд дидактичного ілюстративного матеріалу «Квіти»;

Знайомство дітей з нетрадиційними техніками малювання.

Матеріали та обладнання: альбомні аркуші формату А - 4 на кожну дитину; баночки з водою - непроливайки; гуаш різного кольору; свічка; 2 пензлика - товста і тонка (Вузька і широка); ватяні палички, вологі серветки; широкі тарілочки, ноутбук, екран, проектор.

Наочний матеріал: скринька, трафарет з картоплі, слайд шоу, лист.

Хід заняття.

1. Вступна частина:

Звучить спокійна музика, вихователь з дітьми входить в музичний зал, зупиняються.

вихователь: Доброго дня, хлопці!

діти: Добридень!

Потім педагог пропонує дітям стати в коло, взятися за руки, посміхнутися один одному і створити гарний настрій.

вихователь:

Зібралися всі діти в коло,

Ти - мій друг і я - твій друг!

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемось!

Діти діють відповідно до тексту.

вихователь: Молодці хлопці, а тепер підходьте до мене ближче, я вам зараз щось розповім. Сьогодні, коли я зайшла в групу, раптом від вітру відкрилася вікно, і влетіло лист. Ось воно (Педагог показує лист дітям). А тепер давайте ми його відкриємо і прочитаємо від кого воно ...

діти: Так.

вихователь: А ви, уважно слухайте.

Вихователь відкриває лист, а на екрані з'являється Майстер - Олівець. Звучить звуковий лист з голосом Майстри - Карандаша. Діти слухають.

«Здрастуйте мої маленькі художники. Я Майстер - Олівець, запрошую вас в казкову країну « Рисовандию» . Ви там зустрінете багато цікавого. У ній живемо ми - добрі чарівники, по нашим вулицям бігають непосиди - пензлики, гордо крокують олівці. Ми думаємо, що вам, цікаво побувати в нашій країні. Ваші добрі чарівники »

вихователь: Цікаво, що це за країна така « Рисовандии» ? Чому вона так називається?

відповідідітей.

вихователь: Хлопці, а ви хочете, стати маленькими чарівниками і творити чудеса?

відповідідітей.

вихователь: Тоді давайте закриємо очі і скажемо чарівні заклинання:

«Топ - топ Хлоп - хлоп,

Навколо себе повернись

У маленького чарівника перетворися ».

Звучить чарівна музика, гасне світло. Коли вмикається світло, то з'являються чарівні ковпачки.

вихователь: Подивіться, що у нас з'явилося?

відповідідітей.

вихователь: Давайте, ми їх одягнемо.

Діти надягають чарівні ковпачки, і вихователь теж.

вихователь: Ось ми і перетворилися в чарівників, і я вас запрошую, відправиться в чарівну країну Рисовандию. Ви готові?

відповідідітей.

На екрані з'являється картинка зачинених дверей.

вихователь: Щоб потрапити в чарівну країну Рисовандию, треба відкрити ці двері. А ключами до цих дверей є ваші чарівні пальчики, давайте з ними пограємо.

пальчикова гімнастика

На дверях замок висить (Ритмічні сполучення пальців рук в замок)

Хто відкрити його б зміг?

потягнули (Руки тягнуться в сторони)

покрутили (Кругові рухи пальців від себе)

постукали (Підстави долонь стукають один об одного)

І відкрили (Розімкнули пальці).

вихователь: Подивіться, не відкривається, давайте спробуємо ще раз.

Діти повторюють пальчиковую гімнастику ще раз.

вихователь: Подивіться, двері відчинилися.

2. Основна частина:

На екрані з'являється слайд з відкритими дверима, за якої діти бачать не кольорову галявину квітів.

На екрані з'являється слайд галявина квітів не кольорова.

вихователь: Подивіться, ми опинилися на зачарованою галявинці, вона у нас не красива, сумна, біла? Давайте допоможемо галявинці стати яскравою, казкової, по - справжньому чарівної. Розфарбуємо її?

відповідідітей.

Вихователь пропонує дітям підійти до столу, де знаходяться гуашеві фарби, аркуші паперу формату А - 4, свічки, пензлики, баночки з водою - непроливайки, серветки.

вихователь: А для того, щоб галявина стала яскравою, і по - справжньому чарівної, я запрошую вас підійди до столу, на цьому столі у нас є все, щоб здійснити чудо. Вам потрібно взяти аркуш паперу, на ньому свічкою намалювати квіти, траву, різних жучків і покрити весь лист фарбою (З'являються малюнкинамальовані свічкою) .

Педагог показує дітям, як це зробити.

вихователь: А тепер, спробуйте ви.

Діти беруть листи, на них малюють свічкою і покривають весь лист фарбою.

вихователь: Розкажіть, що у вас з'явилося на галявинці?

Відповіді дітей: Квіти.

вихователь: А які вони?

На екрані з'являється галявина квітів, але вже кольорова.

вихователь: Подивіться наша галявина, чар, і на ній з'явилися квіти, метелики і сонечко. Нам пора вирушати далі, давайте встанемо і підемо.

Физминутку.

По доріжці, по доріжці

Скачемо ми на правій ніжці (Підскоки на правій нозі)

І по цій же доріжці

Скачемо ми на правій ніжці (Підскоки на правій нозі)

По стежці побіжимо

До галявині добіжимо (Біг на місці)

На галявині, на галявині

Ми пострибати як зайчики (Стрибки на місці на обох ногах)

Стоп. трохи відпочинемо

І в знову пішки підемо (Ходьба на місці).

На екрані з'являється картинка скриньки.

вихователь: Подивіться, а що це?

відповідідітей.

вихователь: Правильно, діти, це - чарівна скринька. Хочете його відкрити?

відповідідітей.

вихователь: Давайте подивимося, що там.

Педагог відкриває скриньку, дивується і дістає друку, зроблені з картоплі.

вихователь: А ця картопля незвичайний, з його допомогою можна малювати. А я навіть знаю, що можна намалювати за допомогою картоплі. Я пропоную зробити листівки для ваших друзів.

Подивіться на галявинці, веселі чоловічки приготували для вас робочі місця. Давайте сядемо за столи і будемо творити чудеса. Беремо чарівний предмет, занурюємо його в фарбу будь-якого кольору, який вам подобається, і на аркуш паперу робимо відбиток, а зараз ви спробуєте самі. А тепер оформимо листівку, беремо ватяну паличку, мачає її в фарбу і на краю листівки можна намалювати хвилясті лінії, або точку, зигзаги, кому що подобається. Ось які чарівні подарунки у нас вийшли, давайте я вам допоможу донести їх. А нам пора повертатися. Давайте станемо в коло і вимовив чарівне заклинання і повернемося в дитячий сад, і станемо звичайними дітлахами.

Звучить чарівна музика, діти і вихователь вимовляють чарівне заклинання.

вихователь:

«Топ - топ Хлоп - хлоп

Навколо себе повернись

І в ребяток перетворися ».

3. Заключна частина:

вихователь: Ось ми і повернулися в дитячий сад.

вихователь: Хлопці, де ми з вами побували? А що ми там робили? Що більше сподобалося? А тобі що запам'яталося? Скажіть, а вам сподобалося наше подорож? (Якщо так, то поплескайте, якщо немає, то потупайте).

На екрані з'являється Майстер - Олівець.

Майстер - олівець: А мені так сподобалося з вами подорожувати, що я хочу вас нагородити за відмінні знання і вміння вищою нагородою казкової країни Рисовандии - чарівні розмальовки (Або чарівні пензлики). Всім велике спасибі!

вихователь: Хлопці, давайте подякуємо Майстри - олівця, за такі чудові подарунки.

діти: Дякуємо.

вихователь: Ну, а на цьому наша подорож і заняття підійшло до кінця. Молодці, хлопці, всі старалися, навіть, якщо що - то не виходило.

Конспект заняття з малювання в техніці стусан жорсткої напівсухий пензлем для дітей підготовчої до школи групи на тему

«Їжачок в лісі».

Вікова групапідготовча

завдання:

освітні: формувати предметні уявлення у дітей по темі «Тварини»

1.Обучающіе: а) образотворчі-дозволити найбільш яскраво передати зображуваний об'єкт, характерну фактурність його зовнішнього вигляду (обсяг, пухнастість); б) техніческіе- допомогти дітям освоїти новий спосіб зображення - стусан жорсткої напівсухий пензлем.

2. Розвиваючі : Розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, здатність бачити гарне; розвивати інтерес до навколишнього світу.

3.Воспітательние: Викликати інтерес до нетрадиційної формі малювання (стусан жорсткої напівсухий пензлем). Викликати інтерес до мешканців лісу.

Матеріал для заняття: Альбомний аркуш, з намальованим контуром їжачка, жорстка кисть для клею «Щетина» №8, гуашеві фарби - синя, зелена, коричнева

попередня робота: Розгляд ілюстрацій Їжачка з серії «Дикі тварини», читання казки А. Суконцева «Як їжачок шубу міняв», загадки і вірші про їжака.

ХІД НСД

діяльність вихователя

діяльність вихованців

Вступна частина

Хлопці, у нас сьогодні гості, привітайтеся з ними .. Сідайте на стільці, згадуємо, як ми сидимо на стільчиках-тримаємо поставу, ноги стоять близько стільців (сідаємо на стільці на килимі)

-Хлопці, у нас сьогодні ще один гість, відгадайте загадку і дізнаєтеся, хто це. Тільки не забувайте, як ми відповідаємо на питання? Піднімаємо руку, правильно. Один одного слухаємо уважно. Чи готові?

- сердитий недоторка

Живе в глушині лісовій;

Голок дуже багато,

А ниток - жодної.

Скажіть, хлопці, а за яким основною ознакою ви здогадалися, що в загадці йде мова про їжака.

Вірно. А як ви думаєте, навіщо їжакові голки?

А крім грибів, яблук та інших ласощів, їжачок переносить на своїх голках сухі листочки, якими він вистилає свою нірку. Для зимової сплячки.

А хто з вас хоч раз бачив їжачка? Маша, а що ти ще знаєш про їжаків? Де він живе, чим харчується? Чи робить на зиму запаси?

Живе їжак в лісі, днем \u200b\u200bспить, а вночі виходить на полювання: ловити жуків, молюсків, різних черв'яків, жаб, мишей. Їжак не чинить запасів на зиму, тому що забирається в нірку і спить до весни. Сім'я їжаків дуже дружна. Єжи -заботлівие батьки!

Але ось біда сім'я їжаків захворіла і все голки у них випали! Хлопці, як ми можемо допомогти цій чудовій родині ???

Правильно! Сьогодні ми з вами намалюємо їжаку багато-багато голок, щоб він зміг себе захистити від ворогів. Щоб нам допомогти їжакові виростити гарні голочки, потрібно трохи підбадьоритися.

Физкультминутка:

Добридень!

відповіді дітей

Відповіді дітей.

Індивідуальні відповіді дітей

Намалювати їм голки

Основна частина

Сідаємо за стіл, кожен на своє місце.

Хлопці, яким чином ми свами можемо зобразити їжачка, показати його колючість? Сьогодні ми з вами покажемо їжачка за допомогою стусана жорсткої напівсухий пензлем, помацайте ваші кисті. Які вони? Я покажу, як ми намалюємо шубку на своєму їжачка. Я умочують суху пензлик в гуаш і наношу на малюнок ряд стусанів. Таким чином, у нашого їжачка з'являться справжні голки.

Самостійна робота дітей.

Хлопці виконують роботи, вихователь в міру необхідності надає допомогу в створенні образу «Їжачка».

Відповіді дітей.

Заключна частина

Маша, що ми сьогодні робили?

Яким методом ми показали обсяг і колючість голок?

Молодці хлопці! Впоралися із завданням! YOжі дякують вам за доброту, ви їм дуже сподобалися. І вони дуже хотіли б жити у вас вдома. Заберете їх до себе додому?

Ми сьогодні допомогли ежам «виростити» голки і тепер їм не страшні ні вороги, ні холод.

самоаналіз

Інтегрована безпосередньо освітня діяльність проводилася в підготовчій до школи групі. Було присутнє 10 чоловік.

Дана діяльність відноситься до розділу програми «Художня творчість».

Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток»; «Соціально-комунікативний розвиток; «Художньо-естетичний розвиток».

мета: знайомство дітей з нетрадиційним способом малювання.

Виходячи з мети НСД, поставила завдання:

Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційним способом малювання в техніці стусан жорсткої напівсухий пензлем;

Дозволити найбільш яскраво передати зображуваний об'єкт, характерну фактурність його зовнішнього вигляду (обсяг, пухнастість);

Спонукати дітей давати відповіді на питання вихователя;

Сприяти розвитку дрібної моторики, уваги;

Виховувати інтерес до художньої творчості;

Розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, здатність бачити гарне;

Створити позитивну атмосферу в групі.

Тривалість НОД 20 хв.

На НОД була обрана наступна структура:

I. Організаційний момент.

II. Основна частина

III. Заключна частина

НОД відповідало інтересам, темпераменту, рівню підготовленості дітей. Організація діяльності дітей адекватна навчальним, які розвивають і задачам. Формуванню знань дітей протягом діяльності сприяла логічність подачі матеріалу, доступність, створення ігрової ситуації. Перехід від одного виду діяльності на інший дозволив залучити кожної дитини в активний процес.

Перша частина НСД побудована в ігровій формі, так як гра є основним видом діяльності дошкільнят. При відборі змісту НСД враховувалися вікові та психологічні особливості дітей, їх мовні можливості. З огляду на дані характеристики, структуру спільної діяльності дорослого і дітей постаралася вибудувати так, щоб постійно активізувати увагу: це - наочність (покрокове малювання) Вибудовуючи структуру діяльності, спиралася на алгоритм психологічних основ формування досвіду: використовувала питання, спрямовані на активізацію наявних знань, розширювала уявлення дітей по темі, пропонувала виконати практичне завдання. Дітям було запропоновано намалювати їжакові об'ємні голки нетрадиційним способом малювання - стусаном. Протягом практичної роботи у дітей спостерігався підвищений інтерес до завдання, зацікавленість дітей, втоми не спостерігалося. Під час мовного спілкування при виконанні роботи вихованцями давала позитивну оцінку дитячої діяльності, відповідям дітей. Мовна активність, вміння слухати і розуміти співрозмовника - ці вміння діти отримували в невимушеній формі. Інтонацією голосу намагалася створювати в групі доброзичливу атмосферу. Якщо ви не впевнені вихованців повторно давала інструкцію виконання завдання, розвиваючи почуття впевненості у власних силах. Інструкції були чіткими, зрозумілими, доступними. Активувала кожної дитини для участі в аналізі виконаних робіт.

Для реалізації поставлених завдань я використовувала різні принципи:(Наочності, систематичності, доступності, послідовності, індивідуального підходу, розвитку, голосовий і емоційної модуляції, психологічного комфорту).

Методи і прийоми:

словесний (Мовний зразок, пояснення, повторення, пояснення, роз'яснення, прохання);

наочний (Показ ілюстративного матеріалу, алгоритм виконання роботи);

Ігровий (Физкультминутка).

Таким чином, мета і завдання, поставлені в рамках НСД, були реалізовані. Освітня діяльність сприяла підвищенню ігровий мотивації навчання, творчого розвитку, пізнавального інтересу. Ступінь активності дітей на достатньому рівні, всі діти були охоплені діяльністю, інтерес підтримувався протягом усього НСД. Всі види завдань, заплановані з дітьми, були проведені