Конспект нод у молодшій групі з фемп «зіпсовані килимки. Математичні ігри: «Різнобарвні прапорці», «Забавні кубики», «Латка для килимка» Математична гра підбери латку до килимка

Тема:Латки для килимків.
Програмний зміст:закріплювати вміння визначати кількість предметів (один-багато), розрізняти і називати коло, квадрат; закріплювати знання основних кольорів; продовжувати вчити дітей ставати у коло, ходити та бігати по колу; виховувати вміння слухати вихователя.
Інтеграція освітніх галузей:пізнання, фізична культура, соціалізація.
Матеріали:килимки з кольорового паперу, в яких вирізані круглі та квадратні отвори, латки для них у вигляді кіл і квадратів, кубик, м'яч, іграшка ведмедик, іграшкові меблі.
Хід:
1. Організаційний момент.
-Хлопці, чи не хочете відправитися до ведмедика в гості?
2. Основна частина.
Діти з вихователем йдуть у гості до ведмедика.
-Хлопці, подивіться де живе ведмедик. Що є у нього в будиночку? (Стіл, стілець, ліжко.)
-А Ще у ведмедика будинку є килимки. Подивіться і скажіть, скільки килимків у нього? (багато.)
Д/і "Підбери латку для килимка"
-Мишки прогризли в килимках дірки. Ведмедик просить вас допомогти йому поставити на килимки латки.
-Скільки в кожному килимку мишки прогризли дірок? (Одну.)
При необхідності показати дітям, як потрібно підбирати латку: вона повинна підходити за формою та за кольором.
Опитати дітей якого кольору та форми латки підійшла до їхнього килимка.


П/і "Куля та куб".
Діти встають у коло. Вихователь бере кубик і м'ячик і пропонує пограти з ведмедиком, пояснює правила гри:
-Коли я піднімаю вгору м'яч – ви біжіть по колу, коли вгору піднятий кубик – йдете один за одним кроком.
3. Рефлексія.
-Чим Ми сьогодні займалися?
-До кого в гості ходили?
-Як ми допомогли ведмедику?
-Чи Сподобалася вам гра?

Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень

«Заплатки для килимків»

Конспект заняття в молодшій групі «Латки для килимків»

Цілі: закріпити вміння визначати кількість предметів (один і багато), користуватися поняттями «один», «багато», «великий», «маленький», розрізняти і називати коло і квадрат, підлазити під дугою рачки; робити в ходьбі маленькою площею.

Матеріали та обладнання:паперові килимки, в яких вирізані круглі та квадратні отвори, дуги, коробки, кубики великі та маленькі. Квадрати та кола за розміром отвору.

1.Організаційний момент. Гра «Збери кубики»

(Входимо до групи)

Діти, подивіться, поки нас не було в групі, хтось прийшов і розкидав усі кубики. Нам потрібно зібрати їх та розкласти по коробках. Подивіться, великий кубик я покладу у велику коробку, а маленький – у маленьку. (Після пояснення, діти по одному підходять і складають кубики по коробках).

Ось ми й зібрали всі кубики: великі кубики склали у велику коробку, а маленькі у маленьку коробку.

Скільки кубиків у коробках? (багато).

А скільки у вас кубиків? (ні одного).

2. Дидактична гра «Підбери латку для килимка».

Діти, уявляєте, залишила я килимки на столі, а їх хтось прогриз. Як ви вважаєте, хто це міг бути? (Відповіді дітей). А дізнаємось ми це коли відгадаємо загадку:

Живе у норці,
гризе кірки.
Короткі ніжки;
боїться кішки.

(Миша)

Правильно це мишка. Давайте зараз з вами підберемо для цих килимків латки.

Скільки дірочок на кожному килимку прогризли мишки? (Одну, багато).

А якою вони форми? (круглий, квадратний). Молодці, хлопці. Ось ми й полагодили килимки. А ще мишки знайшли у нас сир і забрали його собі у норки. Дам треба повернути наш сир.

3. Рухливі ігри:

  • «Пролізь у норку».

Ставлю 2 дуги (висота 50 см) на відстані 1 м у дві паралельні лінії і навпроти першої розкладаю на підлозі «сир», проти останньої ставлю коробку.

Зараз вам потрібно пролізти в нірку (повзання на долонях та колінах по дузі), взяти один шматочок сиру, вилізти з нірки і покласти його в коробку. Пролазимо по одному, не поспішаємо.

Молодці весь сир повернули.

  • «Куля – кубик»

А тепер давайте побудуємось один за одним і зробимо коло. Подивіться, у мене є кулька та кубик. Кулька котиться швидко, а кубик не вміє котитися. І зараз ми з вами пограємось. Коли я буду піднімати кульку і назвати її, ви повинні бігти один за одним. А коли я підніму кубик і назву його, ви будите крокувати один за одним.

4. Рефлексія.

Які кубики ми складали у коробки? (Великі, маленькі).

Якої форми були латки для килимків? (квадратні, круглі).

Скільки дірок прогризли мишки? (багато).

Кулька вміє котитися?

А кубик?


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспекти занять з математики Конспект заняття з математики в середній групі Тема: План (карта подорожей) Програмні завдання: Формувати вміння орієнтуватися за елементарним планом, правильно визначати взаємне розташування предметів

Конспекти занятьПо математикеКонспект заняття з математики в середній групі Тема: План (карта подорожей)Програмні завдання:Формувати вміння орієнтуватися за елементарним планом, правильно...

Цілі: Формування вміння співвідносити кількість предметів з числом, цифрою. Закріпити знання дітей про найпростіші геометричні постаті, рахунки до 5-ти, таких понять, як: широке-вузьке, високе...

Конспект комплексного заняття з математики та конструювання у другій молодшій групі Конспект комплексного заняття з математики та конструювання у другій молодшій групі Конспект занять

Познайомити дітей з числом та цифрою 6.Удосконалювати навички рахунку та порівняння сукупностей предмета.Формувати вміння дітей розрізняти поняття вчора, сьогодні, завтра.Закріплювати знання про гео...

Конспекти занять з математики Заняття з математики у середній групі «Подорож до казки»

Закріпити назву геометричних фігур: коло, квадрат, овал, трикутник, прямокутник; виділити їх властивості: форма, колір, розмір; структурні елементи: сторона, кут, їхня кількість; закріпити...

Тема: «В гості до кота Васька».

Ціль: Розвивати пізнавальний інтерес через дослідно – експериментальну діяльність.

Завдання:

Освітні.

Закріплювати знання про геометричні фігури: коло, квадрат. Продовжувати обстежити форму цих фігур.

Вчити знаходити один і багато предметів у спеціально створеній обстановці, відповідати на запитання "скільки?", використовувати слова один, багато.

Закріплювати в дітей віком вміння знаходити кубик певного кольору.

Накладати на картинку стільки деталей, скільки їх намальовано.

Розвиваючі.

Розвивати допитливість, пам'ять, мислення.

Розвивати вміння відповідати на запитання.

Розвивати дрібну моторику пальців.

Розвивати зорове сприйняття.

Виховувати самостійність, уміння здійснювати дії.

Виховні.

Виховувати дружелюбність, здатність до спільної діяльності.

Викликати емоційний відгук на прохання про допомогу.

Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Види діяльності : Ігрова, пізнавально-дослідницька

Форми організації дитячих видів діяльності: Вирішення проблемної ситуації, гра з мовленнєвим супроводом, відгадування загадки, виготовлення продуктів дитячої творчості (доріжки).

Обладнання: Будиночок, іграшки: кіт, миша, візок, мішечки, блоки Дьенеша, кубики Нікітіна, картки «складі візерунки», меблі: стіл, стілець, ліжко.

Роздатковий матеріал: Геометричні фігури (коло, квадрат), картки (килимки), картки «Склади візерунок» (за кількістю дітей), кубики Нікітіна (по 4 на дитину)

Хід безпосередньо освітньої діяльності:

1. Організаційний момент.

Вихователь: Діти, ви любите ходити у гості? Сьогодні я запрошую вас у гості. А до кого – відгадайте.

Молоко п'є,

Пісеньки співає,

Чисто вмивається,

А з водою не знається. (Кіт)

Перед дітьми на підлозі викладено доріжку із квадратів синього кольору.

Вихователь пропонує дітям розглянути доріжку.

Вихователь: Доріжка незвичайна. Які на ній фігури? (квадрати). Скільки квадратів? (Багато) . Якого вони кольору? (Сині).

Вихователь: Зараз ми можемо вирушити в дорогу. (Діти йдуть по доріжці під вірш).

Доріжкою ми йдемо

Із синіми квадратами.

У гості до котика прийдемо

Із нашими хлопцями.

2.Гра «Заплатка для килимка».

Вихователь: Ось ми й прийшли.

Що за будиночок? У будинку світло горить, на віконці котик сіренький сидить.

Вихователь: Де живе котик? (У будиночку). Що є у будиночку у кота? (стіл, стільці, ліжко).

Вихователь: А ще котик має килимки.

Подивіться і скажіть, скільки килимків у нього? (багато)

Вихователь: Котику, чому ти такий сумний?

Котик: Зі мною трапилася ось така історія. Миші прогризли в килимках дірки.

Вихователь: Котик просить вас допомогти йому поставити на килимках латки.

Вихователь: Котик, що в тебе за візок стоїть, а в ньому мішечок?

«Чудовий мішечок»

Я - чудовий мішечок,

Всім хлопцям я друже,

Дуже хочеться мені знати,

Як ви любите грати?

Вихователь дістає з мішечка килимки, роздає їх та розглядає разом із дітьми.

Скільки на килимку дірок? (одна)

Якої вона форми? (кругла, квадратна)

Якого кольору килимки? (синій Червоний)

А мішечок у мене ще не порожній, у ньому ще залишилися постаті.

(висипає на килим фігури – блоки Дьєнеша).

Що за фігури на килимку? (Коло, квадрат)

Проводиться дидактична гра «Заплатка для килимка».

При необхідності показати дітям, як потрібно підбирати латку:

Вона повинна підходити за формою та кольором.

Опитати дітей, якого кольору та форми латки підійшла до їхнього килимка.

Котик: Дякую вам хлопці, що ви мені допомогли поставити латки .

Вихователь: У мене в мішечку сховалася іграшка.

Ви не знаєте що там?

Я чую з мішечка долинати писк: пи - пи - пи!

Хто там пищить? Здайся нам (дістає з мішечка іграшкового мишеня).

Дізнаєтеся - це мишеня. Напевно, ти тікав від кішки.

Давайте і ми пограємось у гру.

3. Пальчикова гра "Кіт і миші".

Вийшла кішка якось,

Подивитись котра година.

Один два три чотири

Миші смикнули за гирі.

Раптом пролунав страшний дзвін,

Втекли миші геть.

Нам час повертатися, до побачення котик.

4. Гра «доріжка до сиру».

Хлопці, а мишка хоче піти з нами до саду.

Візьмемо її із собою? (Візьмемо) і допоможемо знайти мишці сир.

Діти сідають за столи. На столі лежать кубики «Склади візерунок», картка із завданням «доріжка до сиру» на кожну дитину.

Подивіться, які диво – кубики лежать на столі, з різними гранями.

Якого кольору доріжка на картці? (синя)

Подивіться уважно, яка сторона у кубика вам знадобиться для будівництва доріжки? (Синя).

Вихователь: Ми беремо кубик із синьою гранню, та ставимо кубики точно на картинку правою рукою зверху вниз, вийшла синя доріжка.

Ми допомогли мишці збудувати доріжку.

Конспект ООД

з пізнавального розвитку

(формування елементарних математичних уявлень)

у другій молодшій групі

«Подорож до Казкової країни»

Програмний зміст:

    розвивати творчу активність;

    розвивати вміння самостійно обирати способи дій;

    розвивати ініціативу та самостійність вихованців;

    закріпити поняття багато, один;

    тренувати здатність порівнювати кількість предметів: "більше", "менше", "стільки ж";

    закріплювати знання кольору;

    тренувати вміння розрізняти геометричні постаті;

    вправляти дітей у порівнянні з висотою предметів та позначати словами: високий, низький;

    закріплювати вміння розуміти просторові відносини між предметами: на, під;

    розвивати мову, фантазію, увагу, розумові операції.

Методи та прийоми:

практичний, ігровий, наочний, слуховий, словесний, використання ІКТ.

Матеріал до заняття:

лист - запрошення, конверт із завданням, килимок із латками, галявина з квітами та метелики з геометричними фігурами, шишки, ялинки (висока - низька), іграшка «Чебурашка», сонечки з веселим та сумним обличчям, мольберти, проектор, ноутбук.

Індивідуальний матеріал:

комплект геометричних фігур (трикутник, коло та квадрат) – на кожного вихованця; долоні; матеріал для створення аплікації (клей, пензлі, серветки, ганчірочки)

Попередня робота:

проведення дидактичних ігор – «Сховай мишку», «Підбери за кольором»;

розучування віршів про геометричні постаті;

ігрова ситуація "Знайди предмети однакової форми".

Індивідуальна робота:

Розучування віршів з Ксюшею Д., Катею С., Богданою К., виконання дидактичних вправ з Дашею Ч. для закріплення вміння порівнювати геометричні фігури.

Хід заняття:

Вихованці з педагогом у групі.

Організаційний момент.

Вихователь запрошує дітей взятися за руки та стати в коло:

Зібралися всі діти в коло,

Я – твій друг, і ти – мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному усміхнемося.

Милі діти, ви всіх прекрасніші на світі! Ось таким добрим, ось таким гарним я хочу дещо розповісти. Сьогодні вранці, коли я прийшла до дитячого садка і зайшла до групи, на своєму столі я побачила листа. Ось воно! (Педагог показує дітям лист). Його надіслали з Простоквашино для хлопців гурту «Лісовичок»! Зараз ми його прочитаємо!

Вихователь відкриває листа, показує дітям.

Подивіться, це ж кіт Матроскін написав:

«Дорогі хлопці! Я запрошую вас у подорож до Казкової країни. Але ця країна – не проста. Там на вас чекають казкові герої, які приготували для вас незвичайні, цікаві завдання. Вони на вас чекають у музичному залі! Щасливого шляху вам і удачі!

Хлопці, чи всі хочуть потрапити до Казкової країни? (Відповіді дітей) Нас там чекають дивовижні пригоди, ми допомагатимемо казковим героям! Всі готові? (Відповіді дітей)

Тоді вперед! На нас чекають пригоди!

Основна частина.

Діти з педагогом йдуть до музичної зали.

Ось ми й опинились у Казковій країні.

(На екрані з'являється слайд із зображенням Казкової країни.)

Діти, а ось і перше завдання! (Педагог вказує на конверт).

Це завдання від кота Матроскіна!

«Хлопці, мій улюблений килимок порвався! Допоможіть його полагодити!»

Підійдіть до мене. Подивіться, ось килимок, а це латки. Діти, дійсно потрібно полагодити килимок!

Проводиться дидактична гра «Килим».

Візьміть кожен по латці і знайдіть її місце (діти беруть по латці та прикладають до килимка)

Даша, якого кольору твоя латка? На яку фігуру вона схожа? Де, на твою думку, вона має бути?

Діти беруть латку, називають форму, колір та знаходять їй місце.

Молодці впоралися із завданням Матроскіна. А зараз хочете пограти у гру «Вгадай-но»? (Відповіді дітей) Тоді проходьте на стільчики. Я зараз кожному роздам геометричні постаті (педагог роздає комплекти геометричних постатей). Подивіться та назвіть ці фігури! (Діти називають) Молодці, хлопці! Зараз дівчатка розповідатимуть вірші про геометричні фігури, а ви уважно слухатимете і відгадуватимете, про яку фігуру йдеться.

Ксюша, розкажи вірш, а хлопці покажуть фігуру, яку ти розповідаєш. (Катя С. та Богдана К. читають вірші та показують постаті)

Ксюша Д.

Трикутник – три кути,

Подивіться, дітлахи.

Три вершини дуже гострі –

Трикутник – «гостроносий».

Діти, покажіть цю фігуру. Мишко, як ти вважаєш, усі правильно показали фігуру?

Катя З.

Намалюємо ми кружечок:

Ротик у ньому і пара точок,

Сонце кругле та м'ячик,

Коло давно знайоме нам, значить.

Богдана До.

Ось чотири сторони

І вони завжди рівні.

А фігура та, хлопці,

Називається квадратом.

Молодці, хлопці.

Хлопці, ми з вами опинилися на квітковій галявині у гостях у Віні – пуху. Він дуже любить гуляти квітковою галявиною і грати з метеликами. на екрані слайд із зображенням сумного Віні – пуху, павука з павутиною та метеликів).

Подивіться, а Віні – Пух якийсь сумний. А я знаю, чому! Він грав із метеликами, повіяв вітерець і заніс їх у сіті злого павука, нам треба їм допомогти звільнитися! Скільки метеликів упіймав павук? Одну чи багато?

Богдана, скільки метеликів у полоні у павука: один чи багато?

Давайте їх звільнимо! (педагог розстилає галявину з квітами)

Розпустилися тут квіти небувалої краси. Щоб павук не помітив і не впіймав метеликів, кожен метелик повинен сісти на квітку такого ж кольору. Давайте допоможемо метеликам сховатись. Потрібно, щоб метелик і квітка були однакового кольору та фігури на них були однакові.

Проводиться дидактична ігри «Сховати метелика».

Вихователь ставить запитання:

Льоша, якого кольору цей метелик? (синього). На яку квіточку ми сховаємо метелика синього кольору? (На синій). А яка постать на метелику синього кольору? (трикутник). Якого кольору трикутник? (червоного). Отже, потрібно знайти квітку синього кольору з червоним трикутником.

Дарина, якого кольору метелик? На яку квітку сяде метелик?

Діти садять метеликів на квіти.

Катя, чи порівну метеликів та квітів? (ні)

Чого більше? (Квітів) Чого менше? (метеликів)

Як зробити так, щоб метеликів та квітів стало порівну? (Діти пропонують варіанти)

Ходімо, подивимося, чи вийшло в нас врятувати метеликів?

(На екрані слайд із зображенням веселого Віні – пуху та метеликів на квітковій галявині)

Молодці, хлопці, впоралися із цим завданням, допомогли метеликам, і тепер Віні – пух знову зможе з ними грати.

А тепер нам з вами треба вирушати далі.

(На слайді зображення білки у лісі.)

Хлопці, до нас у гості прийшла Білка, і вона запрошує нас до себе на лісову галявину (діти з педагогом проходять на галявину). Подивіться скільки тут шишок, який тут безлад. Адже до весни все: і звірі, і люди наводять лад, давайте допоможемо Білочку зібрати шишки!

Проводиться дидактична гра «Допоможи Білці навести лад».

Подивіться, які шишки різні: соснові та ялинові. Хлопчики зберуть ялинові шишки, а дівчатка – соснові.

Ксюша, чи правильно виконали хлопці завдання? Які шишки збирали хлопчики? А дівчатка?

Добре, молодці!

А тепер подивіться, ми бачимо дві ялинки. Хлопці, вони однакові? (Ні). А що вони відрізняються? (Одна ялинка висока, а інша низька). Хлопчики нехай покладуть свої шишки під високу ялинку, а дівчатка під низьку. Молодці, хлопці, допомогли Білці навести лад на галявині.

А нам час повертатися до дитячого садка. Давайте сядемо на свої місця, закриємо очі долоньками. (Діти заплющують очі долоньками)

1, 2, 3, 4, 5 –

Ось ми в садку знову!

(На слайді фото дитячого садка.)

Заключна частина.

Ось ми й повернулися до дитячого садка. Ось і закінчилася наша подорож! (чується плач)

Ой хто там плаче? (педагог знаходить іграшку Чебурашку)

Хлопці, та це Чебурашка! Він хотів разом з нами поїхати у подорож, але спізнився. Розкажемо Чебурашку, де ми були, кому ми сьогодні допомагали? (Діти розповідають про свою подорож)

Молодці, хлопці, всі завдання виконали, а ти, Чебурашко, більше не спізнюйся! Бачиш, як хлопці цікаво провели час! Вам сподобалась наша подорож? (Відповіді дітей)

Подивіться, у мене є два сонечки: веселе та сумне. На яке сонечко схожий ваш настрій зараз? (вихователь має сонечки на столі). А ще у кожного з вас вирізана долоня. Виберіть сонечко і приклейте до нього долоню.

Діти сідають за столи.

Візьміть долоню, пензлик. Акуратно намазуємо клеєм долоню та приклеюємо до сонечка. Подивіться на наше сонечко, посміхніться!

Я бачу, що всім наша мандрівка сподобалася! Сонечко нам дарує тепло, а ваші посмішки дарують радість та гарний настрій! Що ж, хлопці, може, подаруємо наше сонечко Чебурашці? (відповіді дітей) А сумне сонечко візьмемо з собою у групу та пограємося з ним! А нам час! До побачення, Чебурашко!


Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень
«Заплатки для килимків»
Конспект заняття в молодшій групі «Латки для килимків»
Цілі: закріпити вміння визначати кількість предметів (один і багато), користуватися поняттями "один", "багато", "великий", "маленький", розрізняти і називати коло і квадрат, підлазити під дугою рачки; робити в ходьбі маленькою площею.
Матеріали та обладнання: паперові килимки, в яких вирізані круглі та квадратні отвори, дуги, коробки, кубики великі та маленькі. Квадрати та кола за розміром отвору.
Зміст організованої діяльності дітей
1.Організаційний момент. Гра «Збери кубики»
(Входимо до групи)
- Діти, подивіться, поки нас не було в групі, хтось прийшов і розкидав усі кубики. Нам потрібно зібрати їх та розкласти по коробках. Подивіться, великий кубик я покладу у велику коробку, а маленький – у маленьку. (Після пояснення, діти по одному підходять і складають кубики по коробках).
- Ось ми й зібрали всі кубики: великі кубики склали у велику коробку, а маленькі у маленьку коробку.
- Скільки кубиків у коробках? (багато).
– А скільки кубиків у вас? (ні одного).
2. Дидактична гра «Підбери латку для килимка».
- Діти, уявляєте, залишила я килимки на столі, а їх хтось прогриз. Як ви вважаєте, хто це міг бути? (Відповіді дітей). А дізнаємось ми це коли відгадаємо загадку:
Живе в нірці, гризе кірки. Короткі ніжки; боїться кішки.
(Миша)
- Правильно, це мишка. Давайте зараз з вами підберемо для цих килимків латки.
- Скільки дірочок на кожному килимку прогризли мишки? (Одну, багато).
- А якою вони форми? (круглий, квадратний). Молодці, хлопці. Ось ми й полагодили килимки. А ще мишки знайшли у нас сир і забрали його собі у норки. Дам треба повернути наш сир.
3. Рухливі ігри:
«Пролізь у норку».
Ставлю 2 дуги (висота 50 см) на відстані 1 м у дві паралельні лінії і навпроти першої розкладаю на підлозі «сир», проти останньої ставлю коробку.
- Зараз вам потрібно пролізти в нірку (повзання на долонях та колінах по дузі), взяти один шматочок сиру, вилізти з нірки і покласти його в коробку. Пролазимо по одному, не поспішаємо.
- Молодці, весь сир повернули.
«Куля – кубик»
- А тепер давайте побудуємось один за одним і зробимо коло. Подивіться, у мене є кулька та кубик. Кулька котиться швидко, а кубик не вміє котитися. І зараз ми з вами пограємось. Коли я буду піднімати кульку і назвати її, ви повинні бігти один за одним. А коли я підніму кубик і назву його, ви будите крокувати один за одним.
4. Рефлексія.
- Які кубики ми складали у коробки? (Великі, маленькі).
- Якої форми були латки для килимків? (квадратні, круглі).
- Скільки дірок прогризли мишки? (багато).
- Кулька вміє котитися?
– А кубик?