Письмова буква ж. План-конспект уроку з російської мови (1 клас) на тему: Лист малої літери «ж. ІІІ. Повідомлення теми уроку

Ключові слова:алгоритм написання, літера "ж", універсальні навчальні дії, робота в парах, рефлексія.

Тема уроку:Лист малої літери «ж»

Тип уроку:Вивчення нового матеріалу

Цілі уроку:

1. предметні:познайомити дітей із алгоритмом написання малої літери «ж»; вчити писати склади, слова, речення з літерою «ж»; закріплювати лист вивчених літер.

2. метапредметні:розвивати усне та письмове мовлення, увагу, логічне мислення, фонематичний слух, творчі та комунікативні здібності, навички класифікації, уміння формулювати тему та мету уроку, підбивати підсумок уроку, висловлювати ставлення до результату своєї роботи.

3. особистісні:створити умови для формування внутрішньої позиції учнів, що характеризується інтересом до того, що відбувається на уроці та позитивною мотивацією навчальної діяльності. Виховувати уважне ставлення одне до одного, вміння працювати у парах.

Обладнання:мультимедіа, намальоване дерево, вирізані з паперу вишеньки для роботи в парі, ребус "жук", блакитні листочки, умовне позначення: "Робота в парі", закладки для учнів "Сонечко".

Завантажити:


Попередній перегляд:

Лист малої літери «ж»

Сценарій уроку листа для 1 класу

Ключові слова: алгоритм написання, літера "ж", універсальні навчальні дії, робота в парах, рефлексія.

Тема уроку: Лист малої літери «ж»

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу

Цілі уроку:

1. предметні: познайомити дітей із алгоритмом написання малої літери «ж»; вчити писати склади, слова, речення з літерою «ж»; закріплювати лист вивчених літер.

2. метапредметні: розвивати усне та письмове мовлення, увагу, логічне мислення, фонематичний слух, творчі та комунікативні здібності, навички класифікації, уміння формулювати тему та мету уроку, підбивати підсумок уроку, висловлювати ставлення до результату своєї роботи.

3 . особистісні: створити умови для формування внутрішньої позиції учнів, що характеризується інтересом до того, що відбувається на уроці та позитивною мотивацією навчальної діяльності. Виховувати уважне ставлення одне до одного, вміння працювати у парах.

Обладнання: мультимедіа, намальоване дерево, вирізані з паперу вишеньки для роботи в парі, ребус "жук", блакитні листочки, умовне позначення: "Робота в парі", закладки для учнів "Сонечко".

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Вчитель: Ось і продзвенів дзвінок, починаємо ми урок.

ІІ. Актуалізація знань.

Вчитель: Послухайте та відгадайте загадку.

У спекотній Африці гуляє,

Довгою шиєю дивує,

Сама висока, наче шафа,

Жовтий, у цятках…

Учні: Жираф (СЛАЙД 2)

Вчитель: Який звук чується на початку слова жирафа? Дайте характеристику цього звуку.

Учні: Згідний, твердий, парний.

Вчитель: Придумайте слова, у яких чується звук [ж].

Вчитель: Якою літерою на письмі позначається звук [ж]?

Учні: Буквою «ж». (СЛАЙД 3)

ІІІ. Формулювання теми. Постановка мети уроку.

Вчитель: Спробуйте сформулювати тему уроку.

Учні: Рядкова літера "ж".

Вчитель показує малий літеру ж.

Вчитель: Яка мета уроку?

Учні: Навчитися писати малу літеру «ж», слова з цією літерою.

IV. Відкриття нових знань.

Вчитель: Подивіться уважно на букву. Із яких елементів вона складається?Учні: Заокруглень, прямих похилих.

Вчитель: Якби ви були вчителем, як би ви пояснили алгоритм написання малої літери «ж»?

До дошки виходить учениця і намагається пояснити алгоритм написання малої літери "ж".

Вчитель: Послухайте алгоритм написання малої літери «ж»:

1. Ставимо ручку трохи нижче за робочий рядок, пишемо закруглення вліво;

2. Пишемо пряму похилу вгору, пряму похилу вниз, пряму похилу вгору;

3. Пишемо закруглення вправо.

Послідовність виконання роботи учнями:

1. Лист малої літери «ж» повітрі.

2. Повторення правил, які потрібно згадати при листі (спинку тримаємо прямо, ручку тримаємо правильно, листок зошита маємо навскіс).

3. Лист малої літери «ж» за алгоритмом у Прописі – с. 24 (спочатку з учителем).

Учні відкривають зошити за закладками. У кожного учня у зошиті лежить закладка «Сонечко».

4. Робота у парах.

Вчитель показує умовну позначку: значок «вишеньки».

Вчитель: Що це за умовне позначення?

Учні: Робота у парі.

Вчитель: Давайте покажемо гостям, як ви навчилися писати малу літеру «ж».

Учні по черзі пишуть фломастером малу літеру «ж» на вишонках і «одягають» дерево.Малюнок 1

Рис. 1

V. Фізкультхвилинка для очей «Метелик»

VI. Робота над новим матеріалом

1. На дошці літери:а у ж і (СЛАЙД 4)

Вчитель: На які групи можна поділити ці літери?

Учні: Голосні та приголосні.

Вчитель показує на екрані схему:(СЛАЙД 5)

ж у

Вчитель: Згодна буква «ж» товаришує з голосними буквами. Внаслідок цієї дружби утворюються склади. Давайте їх прочитаємо.

2. Читання складів. (СЛАЙД 6)

А ж

Жужу

Жи

3. Гра «Доскажи слово»

У читач: Давайте з цими складами пограємо у гру: «Доскажи слово»

  • ЖА-ЖА-ЖА – є голки у … (їжака)(СЛАЙД 7)
  • ЖУ-ЖУ-ЖУ - з Петею, Васею я... (дружу)(СЛАЙД 8)
  • ЖИ-ЖИ-ЖИ - дуже гострі ... (ножі)(СЛАЙД 9)

Вчитель: Подивіться уважно на склади. Як ви думаєте, як на листі з'єднуватиметься маленька літера «ж» з голосними літерами: а, у, і?

Учні: За допомогою прямої сполучної лінії.

  1. Лист складів.

Вчитель: Давайте запишемо склади у зошиті. Що потрібно вимовляти, коли ми пишемо склади та слова?

Учні: Звуки.

Учні по черзі виходять та записують склади на дошці, решта – працюють у зошиті самостійно.

Вчитель: Навіщо ми вчилися писати малу літеру «ж»?

Учні: Щоб навчитися писати слова із цією літерою.

VII. Фізкультхвилинка.

Вчитель: Якщо ви в слові почуєте звук [ж], то треба сісти, а якщо не почуєте, то потрібно підстрибнути на місці. (Слова:вареник, їжачок, відро, жук, ворона, журавлі,вертоліт, життя).

5. Робота у парах (СЛАЙД 10)

  • ЛУК Л - Ж

Вчитель: Відгадайте, яке слово зашифроване у цьому ребусі?

Учні: Жук

Вчитель: Скільки звуків у слові жук?

Учні: 3

Вчитель: Давайте перевіримо.

Учні разом із учителем вимовляють звуки, загинаючи пальчики.

Вчитель: Запишіть слово на блакитному листку. Поміняйтеся листочками. Перевірте роботу свого сусіда по парті. Намалюйте на листочку зірочка, якщо робота виконана правильно.

  1. Лист слів та речень. (СЛАЙД 11)

На екрані: в, Дашу, жук, вжалив, руку

Вчитель: Прочитайте слова. Подумайте та скажіть, будь ласка, цю пропозицію?

Учні: Ні.

Вчитель: Що потрібно зробити, щоб у нас вийшла пропозиція?

Учні: Переставити місцями слова за змістом.(СЛАЙД 12)

Вчитель: Давайте запишемо пропозицію. Які правила слід знати, щоб записати пропозицію?

Учні: Перше слово пишемо з великої літери. Наприкінці пропозиції ставимо крапку. Коли пишемо слова, вимовляємо звуки.

Один учень працює біля дошки.

Вчитель: Розділіть слова на склади, підкресліть склади дугою. Поставте в словах наголос.

VIII. Закріплення пройденого.

  1. Індивідуальна робота. Гра «Збери слова»

Вчитель: Давайте пограємо у гру: «Збери слова». Слова потрібно записати у Прописі.(СЛАЙД 13 – 20)

Велика книга таємних знань. Нумерологія Графологія Хіромантія. Астрологія. Ворожіння Шварц Теодор

Написання букви «ж»

Написання букви «ж»

Графологи досить рідко звертають увагу на цю літеру, тому тлумачень варіантів її написання небагато. Основна увага приділяється написанню сполучних рис і розміру середньої лінії.

Так, довга середня лінія (рис. 2.73) вказує на бадьорість і хороший фізичний стан. Якщо вона прямує вгору, це говорить про товариську, життєрадісну і рухливу людину; якщо опускається вниз, то про флегматичній та небалакучій натурі.

Рис. 2.73. Літера написана з довгою середньою лінією

Рівно написана, гармонійна літера із зигзагоподібними з'єднаннями (рис. 2.74) говорить про обдаровану людину, діяльну і не позбавлену почуття такту і дипломатичності. У той же час паралельне з'єднання (тобто відсутність сполучних зигзагоподібних рисок) або взагалі відсутність з'єднання говорить про холоднокровність, вихованість і силу духу і характеру.

Рис. 2.74. Гармонійна буква «Ж»

З книги Велика книга таємних знань. Нумерологія Графологія Хіромантія. Астрологія. Ворожіння автора Шварц Теодор

Написання букви «ж» Графологи досить рідко звертають увагу на цю букву, тому тлумачень варіантів написання небагато. Основна увага приділяється написанню з'єднувальних рис і розміру середньої лінії. Так, довга середня лінія (рис. 2.73) вказує на

З книги автора

Написання букви «з» Ця буква також завжди використовується у дослідженні почерку. Основна увага спрямована на верхню петлю (або її відсутність) у великій «З» і нижню петлю (або її відсутність) у рядковій «з».

З книги автора

Написання літери «і» Прописна «І» Початок літери закруглений і нагадує полуовал (рис. 2.77, 2.78). Люди, що так пишуть літеру «І», наділені надміром уяви, неординарністю вчинків та мислення, наполегливістю, нерідко піднесеністю душі. Рис. 2.77. Початок літери

З книги автора

Написання букви «й» У написанні цієї букви, як і букви «е», має значення сама літера, а рисочка над нею. Літера «й» дає більше відомостей про власника почерку, коли стоїть у середині слова (маленька), ніж на початку (велика).

З книги автора

Напис букви «к» Великий «К»Літера «К» з натиском і довгою рисою вниз, зверху замкнена у вигляді петлі або загорнутого всередину гачка (рис. 2.90). Зазвичай це свідчить про такі риси характеру, як твердість, розсудливість, рішучість, але замкнутість і

З книги автора

Написання букви "л" Літера "л", як і букви "ж" і "з", рідко піддається аналізу. Прийнято вважати, що вона дає мало інформації про людину, що пише. Тим не менш приділимо їй деяку увагу. Чим з великим натиском вона написана (рис. 2.94), тим чуттєвіше і ніжніше людина.

З книги автора

Написання букви «м» Відмінності між написанням великої та малої «м» полягають лише в розмірах букв, тому не розглядатимемо їх окремо. Для аналізу ви можете вибрати будь-яку літеру "м" - на початку, середині або кінці слова. Пряма, без закруглень, друга лінія

З книги автора

Напис літери «н» Великий «Н» Досить стисло написаний; поперечна риса дугоподібна, злегка витягнута при з'єднанні, на початку літери зверху та/або знизу невеликий гачок (рис. 2.110, 2.111). Це вказує насамперед на таку якість, як боязкість. Якщо виходить

З книги автора

Напис букви «о» Прописна «О» Буква схожа на незамкнений овал з рисою, що опускається в середину (рис. 2.117). Таке недбале написання букви вказує на діяльних, швидких людей. Надлишок їхньої енергії часто означає зайву поспішність, але в цілому написання літери «О»

З книги автора

Напис літери «п» Величезна значення при написанні літери «п» має натиск. Таке написання говорить про слабохарактерність, сприйнятливість і недовірливість. Рис. 2.128. Літера

З книги автора

Це одна з найцікавіших літер для графології. Вважається, що це один із перших звуків, які навчився вимовляти людина. Він служив попередженням про небезпеку чи знак загрози. Ця літера має безліч функціональних призначень. Недарма

З книги автора

Написання букви «с» Похила буква «с» з натиском посередині, без прикрас (рис. 2.139) властива почерку різких та суворих людей. Часто так пишуть скептичні, не схильні до сентиментальності та емоційності люди. Рис. 2.139. Похила, без прикрас літера «з»

З книги автора

Напис букви «т» Великий «Т» Дві перші палички зливаються разом, а верхній розчерк сильно відділений і спрямований вгору (рис. 2.143). Таке написання вказує на чуйну, релігійну, милосердну людину. Рис. 2.143. Дві перші палички зливаються разом, а верхній

З книги автора

Напис літери «у» Великий «У» Виразний, із закругленням, внизу незакритий, початковий штрих дуже тонкий, іноді майже непомітний (рис. 2.150). Такі люди умоглядні, цікаві, їх відрізняє любов до витонченого. Рис. 2.150. Виразна, з несильним натиском З легким

З книги автора

Написання букви "ц" По суті, буква "ц" за своїм написанням нагадує букву "і" з петелькою в нижній правій частині. Тому певною мірою її аналіз збігається з аналізом літери "і". З іншого боку, дуже часто малювання петельки збігається з малими літерами «у» і

З книги автора

Написання літери «ш» Основне значення при написанні цієї літери мають темп написання та округлість складових її елементів. Таке написання вказує

Технологічна карта уроку з російської мови

Дата: 30.11.16

Освітній заклад: МБОУ «Середня загальноосвітня школа №33»

Клас: 1 «А»

Практикант: Позднякова Вікторія

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу

Освітні : 1) Навчити правильному накресленню літери «б» та способам її з'єднань, відпрацювати безвідривність, плавність письма літери та з'єднань літер; 2) Удосконалювати фонетичні вміння: характеризувати звуки, співвідносити звук та букву; 3) Формувати в учнів звичку правильно сидіти за партою та користуватися письмовим приладдям.

Розвиваючі : 1) Розвивати дрібні м'язи руки; 2) Розвивати психічні процеси, як довільну увагу, рухову пам'ять, логічне та образне мислення, зв'язне мовлення.

Виховні: 1) Виховувати інтерес до процесу пізнання; 2) Сприяти вихованню таких характеристик характеру, як посидючість, акуратність, самостійність.

Заплановані результати

Предметні:

Формовані УУД

- Особистісні

- Регулятивні

- Комунікативні

- Пізнавальні

Основні поняття

Обладнання

презентація, інтерактивна дошка

Етап.

Завдання

Діяльність вчителя

(Зміст)

Діяльність учнів

Заплановані результати

Предметні

УУД

I. Організаційний етап

Завдання:

Мотивувати учнів до навчальної діяльності.

Доброго ранку хлопці! Подивіться один на одного, посміхніться, і тихенько сідайте! Перевірте, чи готові до уроку. На парті у вас повинні лежати прописи та ручка.

Девізом нашого уроку буде наступна фраза: «Щоб грамотними стати, треба нам усі букви знати». Підніміть руку, хто хоче стати грамотним та знати усі літери. Молодці, хлопці.

Вітають вчителі.

Налаштовуються працювати.

Перевіряють готовність до уроку.

Дізнаються девіз уроку.

Особистісні:

·Внутрішня позиція школяра на рівні позитивного ставлення до школи, орієнтації на змістовні моменти шкільної дійсності та прийняття зразка «хорошого учня»;

Регулятивні:

II . Актуалізація знань

Завдання:

Виявити рівень засвоєння раніше вивченого матеріалу.

Сьогодні до нас у гості прийшла наша гарна знайома, дізнайтеся її:

Жу-жу, жу-жу,

Я на гілці сиджу,

Літеру Ж завжди тверджу.

Знаючи твердо літеру цю,

Я дзижу навесні та влітку.

(Жук).

На урок листа жук Жужелиця принесла нам нову літеру. Як ви вважаєте, яка це буква? (ж )

Згадаймо характеристику звуку [ж]. (Згідний, дзвінкий, твердий).

Піднімайте руку кожного разу, коли почуєте звук [ж]. Будьте уважні!

Слова: кішка, ножиці, чапля, лижі, валіза, щітка, замок, вішалка, їжачок, лисиця, жук, вовк, олівець, дах, вужі, щит.

Назвіть тварин, у назвах яких є звук [ж]: (їжачок, жираф, вужі, стрижі).

Назвіть слова із поєднанням ЖИ. (ножі, лижі, пружина, сніжинка тощо)

Відгадують загадку.

Називають букву.

Характеризують звук

Наводять приклад слів.

Регулятивні:

· враховувати виділені вчителем орієнтири дії у новому навчальному матеріалі у співпраці з учителем;

Пізнавальні:

·будувати міркування у формі зв'язку простих суджень про об'єкт, його будову, властивості та зв'язки;

Комунікативні:

III . Повідомлення теми та постановка завдань уроку.

Завдання:

Організувати формулювання теми та завдань уроку.

На що схожа літера «ж»?

Сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати і з'єднувати з іншими літерами малу літеру «ж», яка означає твердий звук [ж].

Визначають тему уроку та завдання.

Особистісні:

· Навчально-пізнавальний інтерес до нового навчального матеріалу та способів вирішення нового завдання;

Регулятивні:

· Планувати свої дії відповідно до поставленого завдання та умов її реалізації.

VI . Вивчення нового матеріалу.

Завдання:

Познайомити учнів

Порівняйте малу друковану та малу письмову літери «ж»

Чим вони схожі? Чим відрізняються?

1.Підготовча робота до листа нової літери

А) Аналіз літери

Конструювання малої літери «ж»

- Назвіть елементи, з яких складається мала літера «ж». (Дві смужки у формі півовала; смужка у формі прямої лінії).

Розгляньте елементи письмових літер, дані в зошиті, і обведіть тільки ті, з яких складається літера «ж».

Б) Показ та пояснення написання літери

Зараз, я показуватиму, як правильно писати букву «ж», будьте дуже уважні. Починаю нижче за верхню лінійку. Зліва направо пишемо напівовальну лінію, торкнувшись верхньої лінійки. Опускаю її вниз, закруглюю вліво, торкнувшись нижньої лінійки. Роблю повтор із закруглення вправо, лінію повтору продовжую до верхньої лінійки, відхиляючись вправо. До нижньої лінійки пишу пряму. Роблю повтор по прямій до її середини, продовжую плавну лінію вгору, відхиляюся вправо, закруглюю вправо, торкнувшись верхньої лінійки. Роблю повтор із закруглення вліво, напівовальну лінію опускаю вниз, закруглюю вправо, торкнувшись нижньої лінійки.

В) Лист у повітрі

Перш ніж розпочати роботу у прописах, потренуємось у повітрі. Поставимо руку на лікоть, всі разом починаємо писати букву «ж» у повітрі за рахунок: і – раз – і – і – два – і – і – три – і

Фізмінутка

Раз, два, три, чотири, п'ять

Вийшли пальці погуляти. (Стискають і розтискають кулачки.)

Цей пальчик найтовстіший, (Стискають і розтискають кожен пальчик на обох руках.)

Найсильніший і найбільший.

Цей пальчик для того,

Щоби показувати його.

Цей пальчик найдовший

І стоїть він у середині.

Це пальчик безіменний,

Він розпещений самий.

А мізинець хоч і малий,

Дуже спритний, та удав.

2. Вправа у самостійному листі букви.

Підніміть руку, хто хоче красиво написати цю літеру. Люди часто припускаються помилок, подивіться, ми так робити не будемо, прибираємо цю букву.

Щоб написати букву красиво, потрібно дотримуватися правил, хто підкаже їх? (Сісти рівно, спинка пряма, прописи лежать з нахилом, тримаємо ручку правильно).

Покладіть ручку на середній палець, перевірте, чи вільно рухається вказівний палець. Поставте ручку в початкову точку, обведіть елементи на рядку і обведіть букву за контуром самостійно до половини рядка. Порівняйте літеру зі зразком, підкресліть найкрасивішу літеру.

Наступне завдання складніше, ми не тільки обводитимемо літеру, але й навчимося писати самостійно літеру. Обведіть літери та продовжіть самостійно. Порівняйте літеру зі зразком, підкресліть найкрасивішу літеру.

Молодці, з роботою ми впоралися.

3. Аналіз з'єднання букв, лист з'єднань.

Прочитайте склади, написані на рядку. У яких складах буква Ж означає твердий звук?

(аж, вже, ож). Чому ви так вирішили? (бо літера «о», «а» і «і» вказує на твердий приголосний звук).

- «аж» яким з'єднанням з'єднуються літери? (Середнім). Чому? (буква «а» пишеться знизу). Значить, нам потрібно вести від літери «а» лінію до середини робочого рядка, пишу букву «ж». Напишіть букву «а» та обведіть букву «ж».

Яким з'єднанням з'єднуються такі склади? (Середнім).

А тепер подивіться на склад «жи». Яким з'єднанням він з'єднується? (Верхнім). Чому? (буква "і" пишеться зверху). Значить, нам потрібно з'єднати лінію до верхньої лінії робочого рядка, пишу букву «і».

Покладіть ручки. Ми молодці, хто не відчував складності? Ми навчилися писати букву, склади.

Прочитайте кілька слів: Вужі – вже; Їжачок - їжаки.

Яке правило слід згадати при листі цих слів? (жи – ши – пиши з літерою «І»)

Підкресліть сполученняжи – ши.

- Проаналізуйте пари слів за планом:

1. скільки літер у слові?

2. скільки звуків?

3. скільки складів?

4. Який склад ударний?

5. види з'єднань букв.

Аналізують, з яких елементів складається буква ж

Спостерігають за правильним написанням літери «ж»

Пишуть букву "ж" під рахунок у повітрі.

Виконують фізхвилинку

Виконують правила для гарного листа.

Обводять букву у прописах. Порівнюють із зразком, підкреслюють найкрасивішу літеру.

Обводять та пишуть самостійно букву «ж».

Порівнюють із зразком, підкреслюють найкрасивішу літеру.

Читають склади. Відповідаю на запитання вчителя.

Визначають яким з'єднанням з'єднуються літери із літерою Ж.

Пишуть букву та обводять Ж.

Закріплюють матеріал.

Читають слова. Працюють із ними.

Записують ці слова у зошиті. Згадують правило.

Особистісні:

- здатність до самооцінки

Регулятивні:

· Планувати свої дії відповідно до поставленого завдання та умов її реалізації

· Приймати та зберігати навчальне завдання;

·враховувати виділені вчителем орієнтири дії у новому навчальному матеріалі у співпраці з вчителем

Пізнавальні:

Здійснювати аналіз

Комунікативні:

адекватно використовувати мовні засоби на вирішення різних комунікативних завдань, будувати монологічне висловлювання, володіти діалогічною формою промови.

VII . Закріплення вивченого матеріалу.

Завдання: закріпити

А для закріплення, я вам пропоную прописати пропозицію із нашою вивченою літерою. (У Тамари лижі)

Хлопці, як ви розумієте, що таке речення? (Пропозиція починається з великої літери, і в кінці стоїть крапка).

Щоб приступити до роботи, потрібно прочитати пропозицію.

Яке слово помічник використовується у цій пропозиції?

З якої літери треба писати слово Тамара?

Яке правило слід згадати під час листа слова лижі?

Проаналізуйте кожне слово цієї пропозиції та виконайте лист за зразком.

Як пишуться ці слова? (роздільно)

Приступаємо до роботи.

4. Виконання логічного завдання з літерами

Порівняйте літери ж -с. Чим вони схожі? Чим відрізняються? (У цих літерах є однаковий формою і за розміром елемент – смужка у формі півовала).

Порівняйте літери ж – х. чим вони схожі? Чим відрізняються? (У цих літерах два однакових за розміром та формою півовала).

Порівняйте літери ж – Еге. чим вони схожі? Чим відрізняються? (У даних літерах однаковий формою (але різні за розміром) елемент полуовал).

Порівняйте літери ж – С. що вони схожі? Чим відрізняються? (У даних літерах однаковий формою (але різні за розміром) елемент полуовал).

Відповідають питанням, думають, аналізують, розмірковують.

Записують пропозицію

Виконують логічне завдання із літерами.

Регулятивні:

· Приймати та зберігати навчальне завдання;

Здійснювати підсумковий та покроковий контроль за результатом

Комунікативні:

· Адекватно використовувати мовні засоби на вирішення різних комунікативних завдань, будувати монологічне висловлювання, володіти діалогічною формою промови.

Пізнавальні:

·будувати повідомлення в усній формі-здійснювати аналіз

VIII . Підбиття підсумків уроку.

Завдання:

Узагальнити отримані школярами предметні знання та вміння.

Наш урок добіг кінця.

Хлопці, чого ми з вами навчилися?

Що нового ви дізналися? З якими літерами познайомились?

Дякую за роботу. До побачення.

Пізнавальні:

·будувати повідомлення в усній формі

Вчитель: Методист: Башкіна Олена Юріївна


Літера Ж - восьма літера російського алфавіту. Позначає приголосний дзвінкий звук, завжди твердий [Ж].

Слова, що починаються на букву Ж: жаба, журавель, жайворонок, жадина, жало, рідина, шахрай, жолудь, живіт, Жора, жираф, тварина, жук, жилет, дружина, жінка, бажання, залізо, журнал, жуйка, Женева, життя,

Літера Ж у середині слова: ненажера, пропозиція, шкіра, сажа, морозиво, книжка, ложка, ножиці, ножик, кухоль, вечеря, калюжа, чоловік, вельможа, ложа, дощ, тістечко, мережива,

Літера Ж наприкінці слова: морж, їжак, ніж, чоловік, поверх, кілометраж,


Як писати букву Ж? ()
Це ж,
А це - До,
Цілий жук
І півжука.

Подивися: буква Ж
На жука схожа,
Тому що у неї
Шість жучих ніжок.


Знайомство з буквою Ж - артикуляція звуку ()
- губки заокруглені і злегка витягнуті вперед
- широкий язичок нагорі та утворює "чашечку"
- теплий повітряний струмінь по центру язичка
- шийка "працює"

Загадки з літерою Ж ()
Ціла година дзижчить вже
На квіточці буква...

Жираф – високий наш жираф,
У нього весела вдача.
Ми з ним на третьому поверсі,
Сміючись, запам'ятаємо букву...

Ця літера як жучок
Розчепірила шість ніг,
І, звичайно, знаєш ти,
Що за нею не ходить "и".

Вірші про букву Ж ()
Жу-жу-жу, я на гілці сиджу,
Літеру Ж все тверджу.
Знаючи твердо літеру цю,
Я дзижу навесні та влітку.
А одного разу жук-жучок
Відповідав навесні урок.
Замість слів "ручок журить"
Написав "ручок дзижчить".

Ця літера широка
І схожа на жука.
І при цьому, як жук,
Видає звук, що дзижчить:
Ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж!

Ж має стільки ніжок,
Ніби буква повзати може.
Літера Ж напевно
На папері тінь жука.

Подивися на сніжинки:
У кожній - Ж посередині!

Літеру Ж вважають жадібною,
Не ділиться зовсім!
Жадібним бути не можна, не треба!
Адже жадібні не мають друзів!

Життя, жуйка, слово чекати,

Ж вам теж треба знати,

Женя, Жанна, калюжа,

З - ж, зимою холоднеча.

Скоромовки ()
Гудить дзижчина, дзижчить, та не крутиться.

Жук дзижчить над абажуром,
Гудить дзижчина,
Гудить, крутиться.
Женя з Жанною потоваришувала.
Дружба із Жанною не склалася.
Щоб жити з друзями дружно,
Ображати друзів не треба.

Вже в калюжі.

Зустрів у частіше їжак їжака:
- Як погода, їжак?
- Свіжа.
І пішли додому, тремтячи,
Згорбуючись, скуштуючи, два їжаки.

Лежить їжачок у ялинки, у їжака голки,
А внизу, схожі на маленьких їжаків,
Шишки торішні на траві лежать.

Злякалися ведмежа
Їжак з їжачкою та їжачком,
Стриж із стрижихою та стрижонком.

У їжака - їжака,
У вужа - ужата,
У чижа - чижата,
У жука – жучата.

Жук дзижчить - він стати не може,
Чекає він, хто йому допоможе.

Над Жорою жук, дзижчання, кружляє.
Від страху Жора весь тремтить.
Навіщо ж Жора так тремтить?
Зовсім не страшно жук дзижчить.

Жук з дзижкою не тужили,
Міцно з літерою Ж товаришували.
Літера Ж до них приходила,
Їх жучать дзижчати вчила.

Чистомовки ()
Жа-жа-жа – є голки у їжака.
Жи-жи-жи – під кущем сидять їжаки.
Жу-жу-жу – молоко дамо їжу.

Жу-жу-жу, жу-жу-жу
Якось їжак прийшов до вужа.
Жи-жи-жи, жи-жи-жи
Мені жах покажи.
Жу-жу-жу, жу-жу-жу
Я з їжаками не дружу.
Жа-жа-жа, жа-жа-жа
Їжак уникає вужа.

Жу-жу-жу, жу-жу-жу
До зоопарку прийшли до моржу.
Жа-жа-жа, жа-жа-жа
Злякалися ми моржа.
А-же-же, а-же-же
Сидять пташки на моржі.
Жу-жу-жу, жу-жу-жу
Ближче підійшли до моржу.
Жи-жи-жи, жи-жи-жи
Повернулися до нас моржі.
Жу-жу-жу, жу-жу-жу
Рибку кинули моржу.
Жи-жи-жи, жи-жи-жи
Дуже мирні моржі.
Жи-жи-жи, жи-жи-жи
Не страшні зовсім моржі.

Жа-жа-жа-жа,
Є голки у їжака.
Жи-жи-жи-жи,
Але не шиють, на жаль, їжаки.
Жу-жу-жу-жу,
Нитки не потрібні їжу.
Же-же-же-же,
Це пісня про їжу.


Зображення букви Ж та слова на букву Ж(тут)

Слова зі зірочкою назвати у множині.






Казки про буквуЖ ()

— Я піймав літеру Ж, — хлопчик показав мамі жука.

— Він схожий на літеру Ж і дзижчить, як Ж, — погодилася мама.

— Ж-ж-ж-ж, відпусти мене додому! - Задзижчав зляканий жук.

— Добре, але де твоя хата? - Запитав хлопчик.

— У великому пні, на нижньому ця ж-ж-ж, — пояснив жук.

Хлопчик відпустив жука і довго дивився на чудо-пень, населений різними качанами.

— Жаль, жук полетів, і ми не маємо літери Ж, — сказав він мамі.

- Хіба ти не чуєш? - Здивувалася мама.

«Ж-ж-ж» – дзижчали бджоли. "Ж-ж-ж," - дзижчали мухи.

Джерело http://www.dobrieskazki.ru/bukvi.htm

********************************************************************************************


Давай пригадаємо, мій любий і дорогий, де і які літери в нас живуть? На самому верху, де все видно і чутно, живе найголовніша літера «А». Поверхом нижче проживає буква «Б», потім буква «В», буква «Г», буква «Д» і нижче дві сестрички букви «Е» і «Е», про які ми нещодавно прочитали історію.

А сьогодні ми дізнаємось історію про букву «Ж».

Літера «Ж» була схожа на жука. І коли вона гуляла та відпочивала на траві, то її завжди плутали з жуком. До неї підлітали різні жуки і казали:

- Гей, друж-ж-жок! Що ти тут леж-ж-жиш? Як ж-ж-життя? Давай пож-ж-жужж-ж-жим!

– Не буду я дзижчати! - Відповідала літера "Ж", - Я ж не жук! Зрозумійте!

– Так? - Дивувалися жуки, - Треба ж-ж-же ... Не ж-ж-жук, а дуже схож-ж-жа ...

І вони відкривали крила і відлітали: ж-ж-ж-ж.

Якось літера «Ж» пішла гуляти і на лузі лягла відпочити на траві, погрітися на сонечку. А пташки співали, було тепла і вона задрімала. І тільки вона заснула, як відчула, що її схопили і потягли кудись.

- Ой ой ой! – закричала літера «Ж» і розплющила очі. – Ой! - І тут же закрила їх знову.

Вона летіла над землею. Виявляється, її схопила дзьобом якась пташка і несла її в дзьобі, а сама летіла.

Літера «Ж» набралася сміливості та розплющила очі.

– Ух! - Вони летіли дуже високо. Далеко-далеко залишилися луг, ліс та рідний будиночок Алфавіт. І тут вони прилетіли в гніздо, де на пташка чекали голодні пташенята. Пташка відразу ж поклала букву «Ж» у шийку одному пташеняті, адже вона думала, що це не буква «Ж», а що це жук.

- Ой ой ой! Відпустіть мене! – закричала наша літера.

Тут пташеня здивувалося і виплюнуло нашу літеру «Ж».

- Не смачна! Чів-чів! – сказав пташеня.

- Звісно, ​​я не смачна! - Заявила літера «Ж», - тому що я не жук, а літера! Просто я дуже схожа на жука.

І тут вона подивилася довкола. А сонечко вже зібралося на відпочинок і стало темніти.

- Ой, пташка, мила! - Сказала літера "Ж", - допоможи ж мені пож-ж-жала! Мені треба додому, в Алфавіт, а то як же будуть все ж-ж-жити без мене? Буде не «життя», а «ізнь», і не будуть «жуки», а «уки».

- Уки? - Здивувалася пташка. - Ну ні, ми не їмо уків, ми їмо жуків, тому я тебе віднесу назад. Тим більше що ти не їстівна.

Вона взяла дуже обережно та акуратно букву «Ж» і вони полетіли. Вони летіли високо-високо, внизу пропливали поля, ліси, і буква «Ж» зовсім не боялася, їй було дуже цікаво.

Потім пташка опустила букву «Ж» на галявину поруч із будиночком і всі букви вибігли зустрічати свою зниклу сестричку – букву «Ж».