Чарівний мішечок 2 молодша група. Конспект «Чарівний мішечок. Приклади ігор із "чудесним мішечком"

Гагарова Діана Андріївна
Посада:вихователь
Навчальний заклад:МДОБУ №16 Дитячий садок "Ромашка" комбінованого вигляду
Населений пункт:м. Сестрай, Волхівський район, Ленінградська область
Найменування матеріалу:конспект
Тема:Конспект заняття з сенсорного розвитку дітей у 2 молодшій групі. Тема "Овочі"
Дата публікації: 08.10.2016
Розділ:дошкільна освіта

Конспект заняття з сенсорного розвитку дітей у 2 молодшій групі. Тема «Овочі» Мета: розширювати уявлення дітей про овочі на основі сенсорного обстеження, опис їх зовнішніх характеристик. Завдання:
- розвиваюча
-закріпити назви деяких овочів (картопля, буряк, морква, помідор), вчити виділяти їх характерні властивості: колір, форму, розмір шляхом зорового та дотикового обстеження; - під час дидактичних вправ розвивати сприйняття, дотик, дрібну моторику рук.
- освітні
Вправляти у вживанні зменшувально - ласкавих назв овочів. - вчити дітей знаходити парні предмети; - збагачувати чуттєвий досвід та вміння фіксувати його в мові. -Активно включати рухи рук по предмету (килимок) і без предметів.
-виховна
-Організація ігор та вправ для розвитку дрібної моторики, - виховувати у дітей звичку допомагати оточуючим, бути активними, уважними та чуйними при взаємодії один з одним
Попередня робота
: - Організація ігор та вправ для розвитку дрібної моторики, робота із закріплення умінь виділяти колір, форму, величину; -групувати однорідні предмети за декількома сенсорними ознаками; -Виконання вправ з обстеження предметів у різний спосіб; - Провести бесіду з дітьми «Овочі з грядки» - Читання казки «Ріпка»
Обладнання:
Муляжі овочів (картопля, буряк, морква, помідор), «чудесний мішечок» для визначення предметів на дотик, парні картинки «овочі», килимки «трава», кошик, бібабо (лялька) Дід та лялька заєць.

Хід заняття.

1 Основна частина
Вихователь: Звертає увагу дітей на стукіт у двері – це в гості прийшов Дід. Він вітається, просить дітей відгадати з якої він казки. (З якого?) Дід - Осінь на дворі, багато справ на городі. Овочі я зібрав, ох утомився, ох втомився. А які овочі я зібрав, ви вгадаєте? Ось мій чарівний мішечок. Ви дітлахи, в мішечок не дивіться, а на дотик визначте, але для початку руки розімніть. Діти сідають на стільці. Проводиться пальчикова гра з використанням килимка "трава". Рухи виконуються за текстом. Немов зайці на галявині, Пальчики скакали у траві, А потім у колючках Каталися наші ручки. Пальці довго так скакали, Але настрибали – втомилися. А потім ми ручками Гладили грудочки. А потім ребром долоні Топали, як ведмедик ніжкою.
2 частина Гра «Чудовий мішечок».
Дід: Хто хоче пограти із чарівним мішечком? Виходь, (ім'я дитини). Що в мішечку, розкажи. Та в кошик поклади (Діти на дотик визначають, який це овоч і кладуть у кошик. -Хлопці, а як можна назвати це все одним словом, Що це? Діти (відповіді дітей). Дід: Правильно, овочі. Діти, а який з цих овочів не можна їсти сирим?(відповіді дітей.) А хочете спробувати овочі?Я їх зварив?
(Відповіді дітей) Вихователь: Дідусь давай ми з хлопцями спочатку пограємося, а потім пригощатимемося.
Гра «Чого не стало?».
Вихователь пропонує дітям підійти до столу, на якому лежать муляжі овочів. - Я поклала на стіл шість овочів. Подивіться на них та запам'ятайте. Зараз ви заплющу очі, я приберу один, а ви скажете, чого не стало. Проводиться гра "Назви, чого не стало". Хлопці якого овочу не стало? (морква, картоплі, буряки, капусти, помідор, огірок). Гра триває доти, доки у дітей не залишиться жодного овоча. Дід: Молодці, впоралися із завданням.
Пальчикова гімнастика "Урожай"
Збираємо ми в козуб І моркву, і картоплю. Огірки, квасоля, горох – Урожай у нас не поганий. По черзі пригинати пальчики до долоні, починаючи з великої. За словами: «Урожай у нас непоганий», охоплювати весь кулачок іншою рукою, теж повторити з іншою долонькою.
3 частина Гра «Визнач на смак».
Дід: Діти, а тепер спробуйте визначити овоч на смак. (ім'я дитини), закрий очі і відкрий рот (кладе шматочок овочів у рот). Який овоч ти з'їв? (відповіді дітей) Дід: Ой які ви молодці! Потрудилися від душі. Овочі я вам залишаю для щей, а сам поспішу знову в город, пора вже його впорядкувати, щоб на наступний рік був хороший урожай! Вихователь: Нашому дідусе пора збиратися додому. Попрощаємось із ним. (Діти прощаються з дідусем). - Хто приходив до нас сьогодні у гості? - Що він нам приніс? - Які овочі виросли на городі? - У яку гру вам сподобалося грати сьогодні?
Наступна діяльність:
малювання «Морковка для зайчика», сюжетно – рольова гра «Варимо суп із овочів».

Мета: вчити дітей називати якість та ознаки предметів (величина, колір). Правильно відповідати на питання, складати за допомогою дорослого коротку описову розповідь про іграшку. Розвивати апарат артикуляції. Виховувати посидючість, любов та дбайливе ставлення до іграшок.

Перегляд вмісту документа
«Конспект НОД дидактична гра "Чарівний мішечок" 2 молодша група.»

КОНСПЕКТ НІД

Дидактична гра "Чарівний мішечок".

Мета: вчити дітей називати якість та ознаки предметів (величина, колір). Правильно відповідати на запитання, складати за допомогою дорослого коротку описову розповідь про іграшку. Розвивати апарат артикуляції. Виховувати посидючість, любов та дбайливе ставлення до іграшок.

Словникова робота: Білий ведмідь.

Індивідуальна робота: активізувати на заняттях Олену, Олесю, Вадима.

Матеріал:

    Ведмідь (дорослий).

    Чарівний мішечок.

Іграшки: матрьошка, пірамідка, машина, конячка, м'ячик.

Діти сідають навпроти вихователя

Гімнастика мови.

Стукіт у двері. Входить Білий ведмідь (в руках у нього мішок)

Ведмідь: Здрастуйте хлопці!

Діти: Привіт.

Вихователь: Діти до нас сьогодні прийшов Білий ведмідь. Подивіться ведмідь нам приніс чарівний мішок. Який він гарний.

Що в тебе в мішечку?

Ведмідь: Я приніс дітям іграшки.

Вихователь пропонує подивитися іграшки. Діти по черзі дістають іграшки з мішка, розглядають та відповідають на запитання та ставлять на стіл.

Вихователь: Що це Вова?

Вова: Матрьошка.

Вихователь: Яка вона гарна, ошатна. Вона тобі подобається?

Вихователь: Що у матрьошки всередині?

Вова: Ще одна матрьошка.

Вихователь: Це матрьошка…, а це…

Вихователь: Тепер Олеся дістане іграшку.

Олеся: Пірамідка.

Вихователь: Покажи, де у пірамідки жовте колечко. Що можна робити із пірамідкою?

Олеся: Розбирати, збирати.

Вихователь: Олена подивися, що ще у мішечку лежить?

Олена: Машина

Вихователь: Олена, якого кольору кузов у ​​машини?

Олена: Синій.

Вихователь: Якого кольору кабіна у машини?

Олена: Жовта.

Що нам ще приніс ведмідь? Хто це?

Діти: Кінь.

Вихователь: Вадим покажи у коня хвіст, ноги, гриву.

Вихователь дістає з ведмедика м'ячик. Що це?

Діти: М'ячик.

Вихователь: Якого кольору м'ячик?

Діти: Синій.

Що можна робити з м'ячиком?

Діти: Катати, кидати.

Які іграшки приніс ведмідь?

Діти: Матрьошка, пірамідка, машина, конячка, м'ячик.

Фізкультхвилинка.

Ведмедик клишоногий по групі йде.

Іграшки збирає,

І в мішок кладе.

Раптом спіткнувся ведмедик

Та як зареве.

Вихователь каже, що Ведмідь приготував для хлопців цікаву гру та хоче з вами пограти. Ведмідь ховатиме іграшки, а діти повинні сказати яких іграшок не вистачає. На столі залишаються усі іграшки.

    Пірамідку забираю. Вихователь: Якої іграшки не стало?

    Матрьошку прибираю. Вихователь: Якої іграшки не стало? І т.д.

Забираю всі іграшки. Чого не стало?

Діти: іграшки.

Вихователь: Яких?

Діти: Матрьошки, пірамідки, машини, конячки, м'ячика.

Вихователь: Хто нам приніс іграшки?

Діти: Білий ведмідь.

Вихователь: Давайте подякуємо Мишкові за цікаву гру, і за іграшки, які нам приніс.

Діти: Дякую.

Ведмідь: До побачення хлопці.

Вихователь нагадує чим займалися на занятті. Хлопці, які ви молодці!

Заняття з розвитку мови у другій молодшій групі дитсадка. Плани занять Гербова Валентина Вікторівна

Завдання 2. Дидактична гра "Чудовий мішечок"

У мішечку лежать різні предмети: дерев'яні, металеві, гумові, хутряні, паперові та ін. (7-8 шт.).

Дитина, обмацуючи предмет, каже, з чого вона зроблена, і дістає її з мішечка, щоб переконатися у правильності відповіді.

Підсумок.Дитина добре впоралася із завданням, якщо дала 5–6 правильних відповідей.

З книги Театральна діяльність у дитячому садку. Для занять із дітьми 4-5 років автора Щеткін Анатолій Васильович

Завдання 36. Репетиція вистави «Теремок» Ціль. Розвивати мовленнєве дихання, правильну артикуляцію, дикцію. Удосконалювати елементи акторської мастерства.Хід занятия1. Зарядка для шиї та щелепи. 2. Зарядка для мови. Вправа на дикцію.3. Репетиція вистави «Теремок»

З книги Заняття з розвитку мови у другій молодшій групі дитсадка. Плани занять автора

Завдання 1. Дидактична гра «Наведи порядок» Вихователь пропонує дитині набір з 12 картинок і каже: Тут багато різних картинок. Потрібно навести лад. Спочатку відібрати всі картинки із зображенням посуду, потім усі картинки із зображенням… Та ти сам

Із книги Ігрова діяльність у дитячому садку. Програма та методичні рекомендації. Для дітей 3-7 років автора Губанова Наталія Федорівна

Завдання 3. Дидактична гра «Доскажи слово» Вихователь каже дитині: «Я називатиму один предмет, а ти багато предметів, наприклад: одна книга – багато… (книг), один стілець – багато… (стільїв). Отже: один ніс – багато… (носів), одне око – багато… (очі), одна рука –

З книги Заняття з розвитку мови у середній групі дитсадка. Плани занять автора Гербова Валентина Вікторівна

Завдання 4. Дидактична гра "Яка іграшка" I частина. Вихователь показує дитині якусь іграшку, краще за собачку або кошеня. Пояснює, що ця чарівна істота готова жити в групі разом з дітьми, якщо Сергій (називає ім'я дитини) розповість, який

З книги Виховання вільної особи у тоталітарну епоху [Педагогіка нового часу] автора Єрмолін Анатолій

Завдання 5. Літературна вікторина І частина. Вихователь показує обкладинку книги (ілюстрацію, читає уривок із казки). Дитина, як може, називає казку (наприклад: «Про гусей, які хлопчика до Баби Яги забрали») і повідомляє, чим закінчилася історія. Дитина добре

З книги Навички дитини у дії. Як допомогти дітям подолати психологічні проблеми автора Фурман Бен

Дидактична гра Дидактичні гри поширені у системі дошкільного виховання; вони відомі як ігри навчального характеру або ігри з правилами, але навчальна задача в них не виступає прямо, а прихована від дітей, що грають, для яких на першому плані

З книги Енциклопедія методів раннього розвитку автора Рапопорт Анна

Витратити всі гроші (дидактична гра) Кожній дитині вихователь дає певну суму грошей (дає жетон із цифрою) і пропонує купити на них солодощі. Той, хто не вклався в наявну суму або не зміг витратити всі гроші, програв. У дитини жетон із цифрою

З книги Французькі діти завжди кажуть «Спасибі!» автора Антьє Едвіга

Домашнє завдання (замість епілогу) З урахуванням особистого досвіду, накопиченого за 24 роки практичної виховної роботи з дітьми та молоддю, я спробував задати вектор можливих роздумів та напрямків практичної діяльності. Однак список тем і проблем, що горять

З книги Академія розвиваючих ігор. Для дітей від року до 7 років автора Новіковська Ольга Андріївна

Чудовий візит додому – хлопчик восьми років Більшість фахівців, які працюють з дітьми та їхніми батьками, вважають за краще зустрічатися з ними у звичній обстановці своїх кабінетів, де вони мають можливість краще контролювати перебіг зустрічі. Проте часом, особливо у сфері

З книги Джерело сил для втомленої мами автора Гончарова Світлана

Чарівний мішечок Покладіть у непрозорий мішок 8–10 предметів, знайомих дитині (свисток, ляльку, гумову іграшку, ключі, шахівницю, гребінець тощо). Зав'яжіть йому очі, попросіть витягнути один предмет і на дотик визначити, що таке. Коли малюк освоїть це

З книги автора

З книги автора

Як робити домашнє завдання Думки фахівців щодо ступеня участі батьків у виконанні домашніх завдань розходяться. Безумовно, можливі варіанти, але вибрати потрібний із них вам доведеться самим. Середньостатистичний варіант виглядає так: у перші дні знаходитесь поряд з

Конспектбезпосередньоїосвітнійдіяльності.

« Чарівниймішечок».

2 молодша група.

Програмнезміст: Використовуючи наочний матеріал - іграшки, допомогти дітям вивчити нові пісеньки, та закріпити вже знайомі вірші, скоромовки, потешки, пальчикові ігри Допомагати дітям, переказувати знайому казку разом із педагогом. Формувати мовлення дітей, поповнювати словниковий запас новими поняттями. Розвивати мислення пам'ять, уяву, фантазію, зосередженість зорового та слухового сприйняття. Закріплювати знання дітей про назви домашніх та диких тварин. Формувати навички драматизації

Попередняробота: Розучування пальчикових ігор, пісень, віршів, потішок, читання казки

Матеріал: Іграшки: мишка, жаба, зайчик, лисичка, вовченя, ведмедик, будиночок - теремок. І курочка, білочка, кішечка, шапочки – маски, пальчиковий театр.

ХідНІД.

Діти збирають у групі іграшки, разом із вихователем. І несподівано знаходять яскравий, красивий мішечок і віддають його педагогу.

Вихователь: Педагог здивовано відкриває мішечок і знаходить записку від доброї феї, в якій повідомляється, що мішечок не простий, а чарівний І в ньому живуть казки, скоромовки, вірші та, звичайно ж, іграшки. А щоб дізнатися які казки та іграшки живуть у чарівному мішечку, треба відгадати загадки.

Загадки.

День і ніч лісом нишпорить.

День та ніч видобуток шукає

Ходить - бродить він мовчки,

Вуха сірі торчком.

Квохчет, квохчет,

Дітей скликає,

Під крилом зігріває.

Під кущем таїться,

Лисиця боїться.

Звіра немає в лісі хитрощів,

Звіра немає у лісі рудої.

Я скачу туди – сюди

По деревах спритно,

Не пустує у мене

Ніколи кладовка.

Маленький ріст,

Довгий хвіст

Сіренька шубка,

Гостренькі зубки.

« Хто волохатий і великий

Спить у барлозі взимку».

Зелена стрибочка

Вушка на маківці,

Гучно пісеньку співає

І анітрохи не втомлюється.

Вихователь: На кожну вгадану дітьми загадку показує іграшку:

Мишку, жабу, зайчика, вовка, лисичку, курочку, білочку, ведмедика. А потім

пропонує дітям, розповісти віршик, потішку, пальчикову гру або заспівати пісеньку про цю іграшку. Діти беруть у руки іграшку та розповідають.

Вихователь показує ще одну іграшку – кішечку та пропонує дітям

розповісти віршик про неї.

Ви зі мною знайомі близько,

Я - привітна кицька.

Вгорі - пензлики на вушках,

Пазурі сховані в подушках.

Діти разом із педагогом показують рухи за текстом.

Вихователь: Діти, а давайте ми з вами відправимося в ліс

Тільки ми туди не підемо, а пострибаємо, як жаби: «вліво, вправо

повернулися, всі на жаб перетворилися, і пострибали».

Пальчикова гра: «Жабенята».

Зупинились на лісовій галявині.

Вихователь: Діти подивіться, як навколо красиво і будиночок стоїть, який

дуже нагадує теремок. А хто там живе, я вам зараз розповім, а хто

знає цю казку, допомагайте, ми разом розповідатимемо її.

Спільне оповідання казки «Теремок».

Казка супроводжується показом персонажів із пальчикового театру.

« Стоїть у полі….(теремок), не низький…..(не високий) тощо.

Вихователь: А тепер хлопці, давайте грати у казку Віка буде - мишкою, Ваня буде - зайчиком, Ксюша - жабою, Владик - вовком,

Варя – лисичкою, а Ілля – ведмедиком. Одягайте шапочки - маски.

Гра - драматизація казки «Теремок».

Вихователь: Сумно хлопці, що теремок зламався А знаєте, що я

придумала, а давайте ми зараз з вами разом збудуємо великий і

гарний теремок для звірят, тільки будувати його будемо з біль -

ших кубиків. Але для цього нам потрібно повернутися до групи: «вправо,

ліворуч повернулися, всі на хлопців перетворилися».

Ірина Яшна
Конспект ООД з використанням дидактичної гри «Чарівний мішечок» у молодшій групі

КонспектООД по освітній галузі «Пізнавальний розвиток»

Тема: Дидактична гра« Чарівний мішечок» молодша група

Яшна Ірина Олексіївна, вихователь

Ціль: Удосконалювати тактильні відчуття та сприйняття

Завдання:

Освітні:

Формувати вміння розрізняти та називати якості предметів: твердий – м'який, великий – маленький, круглий – квадратний;

Закріпити та активізувати словник.

Розвиваючі:

Розвиток сенсорних навичок та пізнавально-дослідницької діяльності;

Розвиток елементарних математичних уявлень та розширення кругозору;

Розвиток сприйняття, мислення, уваги, пам'яті, ігрової діяльності.

Виховні:

Викликати інтерес до дослідницької діяльності: міркувати, робити висновки;

Щеплювати культуру спілкування.

Оздоровчі:

Розвиток координації руху рук та ніг.

Активізація словника: твердий – м'який, великий – маленький, круглий – квадратний.

Попередня робота: ігриіз будівельним матеріалом; аплікація «овочі»; розгляд набору «Дари Фребеля».

Хід ООД

(Заздалегідь покласти мішечок у кутку)

Вихователь: Що це тут у нас за мішечок лежить? Ніхто не знає? (Відповіді дітей)

Вихователь: Може, його хтось забув? (Відповіді дітей)

Вихователь: Давайте подивимося, що ж там усередині Подивіться, хлопці які тут різні фігуркиСклад: м'які, тверді, квадратні, великі, маленькі, довгі, короткі, вузькі, широкі.

(Діти сідають за круглий стіл, так щоб бачити весь процес ігри; діти по черзі дістають предмети)

Гра «За описом»

Вихователь: Знайди мені предмет схожий на яблуко Яке воно? (Відповіді дітей)

Вихователь: А тепер маленьке яблучко

Вихователь: Ця куля яка, … а ця яка? (Відповіді дітей)

Вихователь: Знайди великий кубик А тепер знайди маленький кубик.

Вихователь: Цей кубик, який, … а цей який? (Відповіді дітей)

Вихователь: Знайди довгу цеглу. А тепер знайди коротку цеглу.

Вихователь: Ця цегла, яка, … а ця яка? (Відповіді дітей)

Вихователь: А тепер давайте складемо предмети у мішечок. Ви хлопці добре попрацювали, а тепер давайте трохи розімнемося.

Фізкультхвилинка "А тепер на місці крок"

А тепер на місці крок.

Вище за ноги! Стій, раз, два! (Ходьба на місці.)

Плечі вище піднімаємо,

А потім їх опускаємо. (Піднімати та опускати плечі.)

Руки перед грудьми ставимо

І ривки ми виконуємо. (Руки перед грудьми, ривки руками.)

Десять разів підстрибнути треба,

Скачемо вище, скачемо дружно! (Стрибки на місці.)

Ми коліна піднімаємо -

Крок дома виконуємо. (Ходьба на місці.)

Від душі ми потяглися, (Потягування - руки вгору та в сторони.)

І на місце знову повернулися. (Діти сідають.)

Гра «По схожості»

Вихователь: Хлопці, а зараз ми будемо здійснювати пошук предметів за схожістю, наприклад «все кругле».

Вихователь: Знайди предмет круглий, м'який - як помідор

Вихователь (Відповіді дітей)

Вихователь: Знайди предмет круглий - як кермо

Вихователь: На що він схожий? Якого він кольору? (Відповіді дітей)

Вихователь: Знайди, будь ласка, круглий - як м'яч

Вихователь: На що він схожий? Якого він кольору? (Відповіді дітей)

Рефлексія

(на фланелеграфі, блакитне полотно)

Вихователь: Діти, подивіться, які у нас є малюнки: сонечко, сонечко з хмаркою та хмарка. Хто має настрій, той і візьме собі картинку і прикріпить її на наше небо.

Публікації на тему:

"Геометричні фігури". Конспект ООД з ФЕМП у молодшій групі дитячого садка з використанням ІКТМета: Формування вміння виділяти форму як особливе властивість предмета. Завдання: Закріпити знання про назви геометричних фігур та форм.

Конспект комплексного заняття з використанням технологій ТРВЗ у другій молодшій групі «Подорож у чарівний ліс»КГУ Комплекс Білоусовська початкова школа – дитячий садок Конспект комплексного заняття з використанням технологій ТРВЗ у другій молодшій.

Конспект проведення дидактичної гри „Няканя. Лялечка». Розвиток дрібної моторики з використанням мордовського фольклоруЦіль гри: розвивати дрібну моторику руки пальців руки, зосередженість; виховувати любов та повагу до національних традицій мордовського.

Конспект інтегрованої ООД з використанням ІКТ у другій молодшій групі «Падає листя»Конспект інтегрованої ООД із використанням ІКТ у другій молодшій групі. Тема: «Падає листя» Підготувала та провела: Міщенко О. Н. Інтеграція.

Конспект ООД з ГО «Пізнання» у другій молодшій групі з використанням блоків Дьєнеша «У пошуках Колобка»Конспект ООД з ГО «Пізнання» у другій молодшій групі з використанням блоків Дьєнеша «У пошуках Колобка» Автор – укладач: Терентьєва.

Конспект ООД з освітньої галузі «Мовленнєвий розвиток» у другій молодшій групі тема: «Транспорт». Підготувала: вихователь Тихонова.