Конспект НСД з ліплення «Осінні листочки. Конспект заняття з ліплення в середній групі на тему: "Осінь"

Ірина Жаворонкова
Конспект НСД з ліплення в середній групі «Осінній листок»

мета: Розвивати естетичне сприйняття, створювати у дітей радісний настрій.

завдання: Закріпити вміння відділяти шматочок пластиліну від цілого шматка шляхом отцепліванія; продовжувати вчити дітей віддають перевагу катанню пластилін прямими і круговими рухами між долонь. Вчити дітей шляхом прідавліванія (Розмазування) великим пальцем шматка пластиліну округлої форми надавати йому форму горобинового листка. Заохочувати бажання дітей краще, уважніше ставитися до своєї роботи, відчувати радість від результатів колективної праці. Виховувати в дітях бажання допомогти, вміння співчувати, співпереживати.

попередня робота: Читання віршів про осені, Розглядання і порівняння листя на деревах, малювання листя по трафарету, Проведення гри «З якого дерева листок

матеріал: Пластилін, заготовки з картону прямокутної форми, серветки, зображення горобини, аудіозапис музики.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

гра « листя» .

Листя осінні тихо кружляють,

листя нам під ноги тихо лягають.

І під ногами шарудять, шелестять,

Ніби знову закрутитися хочуть.

2. Основна частина.

вихователь:

Діти, подивіться, хто до нас прийшов! Ось вона, наша гостя! Ой, хто ж це? (Рябинушка)

А як ви здогадалися, що це рябинушка? (Стовбур тонкий, гілочки гнучкі, ягідки червоні)

Красиве дерево - наша рябинушка. Але чому ж вона така сумна? Давайте у неї запитаємо і послухаємо, що вона нам відповість. (Діти запитують)

Горобина:

Ви ж знаєте, що наступила осінь. А вона приносить і веселощі і смуток. Пам'ятаєте, яка я була ще недавно? осінь подарувала мені такий красивий кольоровий наряд. Я танцювала в хороводі осені і була така весела. Мої листочки-синочкі стали такими різними: Зеленими, червоними, помаранчевими, жовтими. А зараз мені сумно, тому що листочки мої облетіли, На моїх гілочках не залишилося жодного ... Ах, мої листочки, Мої синочки, як сумно, що я більше вас не побачу.

вихователь:

Ні, почекай, рябинушка, може ми зможемо тобі допомогти. Правда, хлопці? Ми зможемо зліпити твої листочки з пластиліну.

Горобина:

Ви тільки розкажіть хлопцям про моїх листочках, Які вони і як краще зробити. А я буду дивитися, як ви працюєте. Дітки, постарайтеся, будь ласка!

вихователь:

Ну що ж, діти, спробуємо допомогти РЯБИНУШКА? Тоді нам треба дізнатися про листі горобини якомога більше. Подивіться, який цікавий листочок у рябінкі.

Що це? (Стеблинка) Так, це стеблинка, на якому листочки живуть. Його ми будемо ліпити в першу чергу. Ось такий стеблинка (Малює в повітрі пальцем, діти повторюють).

А листочки, Подивіться, один вгору (Показ в повітрі долонькою, діти повторюють). Далі по два братика, однакові, як двійнята (Діти показують долоньками).

Нижче йдуть братци- листочки постарше і побільше. Чим нижче, тим більше і довше. Братики живуть дуже дружно. Подивіться, по два близнюка і між собою не штовхаються. Нам для рябінкі таких же дружних треба зліпити, щоб вона не засмутилася, а пораділа. Давайте спочатку я вам покажу, а ви мені допоможете. Потім ви самі будете робити, а горобина буде дивитися.

3. Пальчикова гімнастика.

осінь

Вітер по лісі літав,

вітер листочки вважав.

Ось дубовий,

Ось кленовий,

Ось кленовий,

Ось Горобиновий - різьблений,

Ось з берізки - золотий.

ось останній лист з осинки

Вітер кинув на стежку.

4. Самостійна робота дітей.

Діти під спокійну музику виконують роботу. Вихователь координує роботу дітей, надає індивідуальну допомогу.

вихователь:

Горобина, подивися, які у нас вийшли листочки!

Горобинка:

Ой, які листочки! Як вони схожі на моїх синків. Яке счасть! Спасибі вам, хлопці!

5. Рефлексія.

Публікації по темі:

Наталія Вороніна МБ Доумен р Краснодар «Центр розвитку дитини - дитячий садок № 100» Конспект НСД з ліплення в середній групі «Гриби» Мета :.

Конспект НСД з ліплення в середній групі «Отруйні гриби. мухомори » Тема: Отруйні гриби. «Мухомори». Завдання: - Вчити дітей ліпити мухомори з чотирьох частин (капелюшок, ніжка, «спідничка», галявина). - Показати.

Конспект НСД з ліплення в середній групі «Друзі для Ведмедики» Конспект НСД в середній групі з ліплення «Друзі для Ведмедики». Цілі: - вчити дітей ліпити предмет, що складається з декількох частин, передаючи.

Конспект НСД з ліплення в середній групі Тема: «Кошеня» Вихователь: Конатьева Олена Вікторівна Мета НСД: Вчити дітей ліпити тварина.

Конспект НСД з ліплення в середній групі «Їжачки» Конспект НСД з ліплення в середній групі. Тема: «Їжачки» Вихователь: Плохоцкая С. В. Мета: Вчити дітей віддають перевагу катанню овал з пластиліну, створювати.

Конспект ООД по ліпленню в середній групі «Мисочка» Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий сад №12 «Світлячок» міста Галича Костромської області Конспект організованою.

Тема: «Осінь»
Конспект НСД з ліплення в середній групі

«Гриби для Білочки»

Інтеграція освітніх областей: Художня творчість, Комунікація, Познань, Читання художньої літератури.
завдання:вчити дітей ліпити гриби з двох частин (капелюшок, ніжка), уточнити уявлення дітей про будову гриба для більш точної передачі пропорцій частин. Виховувати інтерес до пізнання природи і відображенню вражень в різних видах образотворчої діяльності.
Програмне зміст: розвивати творчі здібності; викликати емоційний відгук у дітей - бажання надати допомогу білочку; вчити дітей ліпити знайомі предмети, використовуючи засвоєні раніше прийоми: формувати вміння розгортати куля, сплюснути його, вміння прищипувати з легким відтягуванням всіх країв сплюснутого кулі, згладжувати пальцями поверхню виліпленого предмета; розкочування циліндра-ніжки; з'єднання деталей.

Словникова робота:

активний словник - вересень жовтень листопад.
пасивний словник- листопад, золота осінь, скоринка льоду, похмуро.
матеріал: пластилін, стеки, дошка для ліплення, серветки, муляжі грибів, іграшка - білочка, плетений кошик.
Попередня робота: бесіда про ліс і його мешканців, розгляд ілюстрацій із зображенням грибів; малювання грибів, розглядання муляжів грибів, бесіда про корисні і отруйних грибах, спостереження під час прогулянок.

Читання вірша Г. Лагздинь «Розповідь грибника»

Під осики, під дуби,
Нині ховаються гриби,
Під берези і під ялинки
Під листочки і голки,
Білоног і гожі,
Один на одного так схожі,
Ніби в поспіху, в страшному поспіху
Розбіглися сироїжки.
А в осоці белощекого
підберезники мліють
П'ють осикові соки,
Догори тягнуться, худнуть
А солюшкі, а солюшкі,
Веселі подружки,
Хороводи дружно водять,
Хоч стоять, але ... видно ходять!
Хто там з червоною головою
Привітався зі мною?
Красноголовець. Я бачу.
Лізь в кошик. Чи не ображу!
На пеньку-то, на пеньку!
На припеке, і в тіні!
Капелюшок до шляпочке притиснута,
Дружно в ріст ідуть опеньки.
Хороводи сестрички,
Жовто-руді лисички
На галявині сонцем світять!
Не мине грибник, помітить !!
Груздь свій товстий козирок
Тягне уздовж і поперек !!
Серед гілочок і шишок
Ховає капелюшок соковитий рижик!
У капелюшку увігнутою, як в чашці,
Дві купаються комашки.
товстоногий боровик
До криків радісним звик,
немов гном, під ялиною білої,
хоч в тіні, а засмаглий !!
Капелюшок насунув,
Грибника замучив ...

I. Хід безпосередній освітньої діяльності:

вихователь:- Хлопці, я хочу згадати вам загадку, а ви спробуйте відгадати:
-Маленький, молодецький,
Крізь землю пройшов
Червону шапочку знайшов !!
(Відповіді дітей)
Вихователь пропонує дітям згадати про походи з батьками в ліс, про те, що вони бачили в лісі.
вихователь: -А які це гриби? (Підберезовик, лисички, рижики, боровик, мухомор та ін.)
-Хлопці, подивіться, у мене теж є гриб (Дістає гриб, виконаний з пластиліну). Давайте його розглянемо. З яких частин складається гриб (капелюшок і ніжка);
-Правильно. На яку фігуру схожа капелюшок? (Блін, тарілочка);
-Правильно, (Питає 3-4 дітей назвати форму для закріплення);
-Хлопці, а на яку форму схожа ніжка? (Валик, циліндр);
-Правильно, (Опитування 3-4 дітей для закріплення форми).

СТУКІТ У ДВЕРІ

вихователь: - Хлопці, хтось до нас стукає. Подивіться, до нас в гості прийшла Білочка! Давайте з нею привітаємося. - Здрастуй, Білочка!
(Вихователь разом з дітьми розглядає іграшку-білочку).
вихователь: -Тихо, хлопці! Білочка щось хоче нам сказати (підносить білочку до вуха)
-Хлопці, Білочка просить нас допомогти їй. У лісі біля неї залишилися білочки в дуплі. Вона заготовила для бельчат на зиму горіхи і яблука, а от гриби не встигла зібрати. Давайте ми їй допоможемо (Відповіді дітей);
-Не турбуйся, Білочка. Подивися як багато у нас хлопців в групі. Вони всі добрі і дуже люблять тварин. Ми допоможемо тобі, і твої білочки НЕ будуть холодною зимою голодувати. Ми зробимо для вас багато грибів.
-Перш ніж приступити до роботи, зробимо з вами пальчиковую гімнастику:
-Раз два три чотири п'ять!!! (Вважаємо пальчики, загинаючи),
-Будемо листя збирати, (Згинаємо, розгинаємо пальці),
-Листя берези, листя горобини, (Загинаємо пальчики),
-Лістікі тополі, листя осики, (Згинаємо, розгинаємо пальці),
-Лістікі дуба ми зберемо, (Згинаємо, розгинаємо пальці),
-Мама осінній букет зберемо !! (Розводимо в сторони руками).

II. Показ вихователем послідовності роботи.

1. ніжка: беремо шматочок білого (жовтого, сірого) пластиліну і робимо ніжку гриба - розгортаємо валик (циліндр);
2. капелюшок: беремо пластилін червоного (жовтогарячого, коричневого) кольору і ліпимо капелюшок - розгортаємо куля, сплющуємо і вигинає, щоб вийшла чаша; якщо ліпимо маленький грибочок, можна залишити капелюшок у вигляді кулі, якщо великий гриб, то згинає капелюшок краями всередину (назовні), або робимо плоскою, як тарілку. Обов'язково в середині капелюшки робимо поглиблення для ніжки.
3. з'єднуємо: дві деталі, капелюшок і ніжку - гриб готов !!!
Вихователь пропонує дітям вибрати пластилін (колір) для своєї роботи.
Самостійна діяльність дітей (допомога вихователя в разі потреби). Під час роботи дітей звучить музика Вівальді «Осінь».

III. Після закінчення роботи Білочка дякує дітей за допомогу.

Вона дуже рада, що познайомилася з такими добрими і чуйними дітьми. Тепер її білочки всю зиму будуть ласувати грибами, і згадувати хлопців. Діти складають гриби в кошик Белочке. Вона ще раз дякує їм і прощається з дітьми.
Прибирання дітьми робочого місця (відтирання дощок і парти від пластиліну, миття рук і т.д.).
Використовувана література:
1. Комарова Т.С. - Образотворча діяльність в дитячому садку. Середня група. Для занять з дітьми 5-6 років. / М: Мозаїка-Синтез, 2008. - 128 с.
2. Ликова І.О. - Образотворча діяльність в дитячому садку: планування, конспекти занять, методичні рекомендації. Середня група. / М .: «Карапуз», 2009. - 144 с.

Конспект НСД "Осінь, осінь, в гості просимо" для дітей 1 молодшої групи.

Завдання.
Розширювати уявлення дітей про навколишній, про осінні зміни в природі.
Вчити встановлювати найпростіші причинно-наслідкові зв'язки.
Виховувати емоційний відгук на красу осіннього пейзажу, яскраве забарвлення листя.
Вчити в процесі пластілінографіі знаходити схожість з реальними предметами, використовуючи прийом відщипування шматочків пластиліну від цілого шматка.
Матеріал. Султанчики червоного, жовтого, зеленого кольорів, сухі листочки різного розміру, таз з водою, мольберт, пластилін, дощечки, заготовки картин для ліплення із зображенням неба, дерев.
корзина з яблуками, костюм осені.
Презентація "Осінь, осінь", фонограма класичної музики.
Діти входять в групу.
Вихователь. Хлопці, яке зараз час року?
Осінь.
Вихователь. Зараз ми подивимося про осінь презентацію.
Показ презентації "Осінь, осінь".
"Осінь, осінь"
Вихователь. Восени на деревах листочки змінюють колір, падають нам під ніжки. Зовсім мало світить сонечко, частіше йде дощ, дме вітер. Ми з вами стали тепліше одягатися: одягли куртки, шапки, наділи чоботи.
Словесна гра "Дерево".

Високо на небі хмари, (діти піднімають руки вгору)
а внизу під деревом -река. (Діти присідають)
Високо на дереві - листочки, (підняти руки вгору)
а внизу під деревом - грибочки. (Присісти)
Вихователь. Хлопці, чому на деревах гойдаються листочки? Що дме? (Вітер)
Допоможемо вітерцю, поду і послухаємо шелест листочків.
Дихальна гімнастика "Шелест листочків".
(Діти дмуть на султанчики)
Вихователь. Восени часто йдуть дощі, а що залишається на землі після дощу? (Калюжі)
Хлопці, як ви думаєте, листочки потонуть у воді? Перевіримо?
Досвід "Тоне -не-тоне".

Діти опускають у воду сухі листочки. Уточнюю їх розмір. Листочки сухі, легкі, великі і маленькі
Вихователь підходить до мольберта. Показує картинки, розглядає.
Ліплення в техніці пластілінографіі "Осінні листочки" під фонограму класичної музики.


Розгляд картин детей. вас вийшли справжні осінні картини!
Вихователь. Прислухайтеся, діти! Хтось йде до нас, наспівуючи пісеньку.
входить Осінь
Осінь. Привіт, дітлахи,
дівчата і хлопці!
Ви осінь любите? Бачу-бачу. Картинки зробили дуже чудові! Молодці! Ви листочки робили? А гру про листочки знаєте?
Словесна гра "Листочки".
Ми - листочки, ми - листочки,
Ми - осінні листочки.
Ми на гілочках сиділи,
вітер дмухнув - полетіли.
Перестав дути вітерець,
Всі сіли ми в гурток.
Полетіли, покружлявши,
І на землю опустилися.
Осінь. Сподобалося мені у вас. А тепер прийміть від мене дар - красиві, наливні яблучка. Їжте на здоров'я, угощайтесь і згадуйте осінь.
Пригощає дітей і йде.
Вихователь. Ось і йде осінь, а слідом за нею прийде сніжна, пухнаста зима.

Тетяна Кареліна

Конспект заняття з ліплення: « осіннє дерево» підготовча група

Кареліна Т. Н. вихователь МКОУ «ЗОШ №1 м Пудожа» РК

мета: Удосконалювати техніку ліплення з пластиліну, Розвивати дрібну моторику, почуття кольору, пропорцій і форми, вчити створювати образ дерева, Листя, трави з пластиліну, використовуючи різний метод ліплення(Скручування, джгутики, налеп); сприяти збагаченню та активізації словника дітей і вмінню працювати в парах; виховувати дбайливе ставлення і любов до природи.

устаткування: Пластилін, картон, дощечки для ліплення, Стеки, зразок педагогічного вироби. Ілюстрація осіннього пейзажу, Вірш І. Буніна «Листопад», Музичний супровід »П. Чайковський. « осіння пісня»

попередня підготовка: Спостереження за змінами, що відбуваються в природі, розгляд ілюстрацій, заучування вірша А. С. Пушкіна «Похмура час!»

Хід заняття:

1. Створення мотивації.

На дошці розміщені ілюстрації з осінніми пейзажами.

читання вірша:

"Листопад" І. Бунін

Ліс, точно терем писаний,

Ліловий, золотий, багряний,

Веселої, строкатою стіною

Варто над світлою галявиною.

Берези жовтою різьбленням

Блищать в блакиті блакитний,

Як вишки, ялинки темніють,

А між кленами синіють

То там, то тут в листі наскрізний

Просвіти в небо, що віконця.

Ліс пахне дубом і сосною,

За літо висох він від сонця,

І Осінь тихою вдовою

Вступає в строкатий терем свій ....

Згадати з дітьми про основні ознаки осені, сказати, що дерева розрізняються не тільки кольором листя, але і мають різну форму крони, а восени, Якими вони стають красивими.

розгляд осінніх ілюстрацій, Звертаючи увагу на кольори осені. згадати будова дерева(Стовбур, крона, тонкі гілочки, листя).

Физкультминутка:

Вітер дме нам в обличчя.

захиталося деревце.

Вітерець все тихше, тихше.

Деревце все вище, Вище.

2. Показ прийомів ліплення і розглядання зразка майбутньої роботи.

У процесі пояснення вихователь показує прийоми виготовлення листочків з скручених джгутиків.

3. Практична робота.

Виконання роботи в парах. Що стосується труднощі допомогу вихователя.

4. Підсумок заняття.

Розгляд готових робіт і обговорення:

Читання вірш А. С. Пушкіна

Похмура час! Очей зачарування!

Приємна мені твоя прощальна краса -

Люблю я пишне в'янення,

У багрець і золото одягнені лісу ...

Оформлення виставки!



Публікації по темі:

Здрастуйте, шановні колеги! Хочу запропонувати вам роботу "пасхальне дерево" Програмний зміст: Продовжувати знайомити дітей з тестом.

Конспект заняття з малювання пальчиками в першій молодшій групі «Осіннє дерево» Конспект заняття з малювання пальчиками в I молодшій групі «Осіннє дерево» Мета: - вчити дітей малювати в техніці "Малювання пальчиком".

ЗАТВЕРДЖУЮ завідувач МДОУ дитячий садок № 89 «Світлячок» ___ Макєєва М. С. Конспект заняття по аплікації перша молодша.

Хід заняття: - Діти, ми з вами сьогодні привітаємося з красунею восени. Уважно послухайте вірш, який я вам зараз прочитаю.

Конспект заняття з образотворчої діяльності в молодшій групі «Осіннє дерево». Мета: Створити для дітей умови для найбільш повного і вільного розкриття їх творчих здібностей за допомогою засобів нетрадиційного.

Конспект заняття по ліпленню «Осіннє дерево» в першій молодшій групі Тема НСД: "Осіннє дерево" Мета: вчити дітей співчувати ігровим персонажам, відщипувати від великого шматка пластиліну маленькі, скачувати.

Бочкова Олександра Володимирівна
Посада: вихователь
Навчальний заклад: ГБОУ школа №1164 ДО
Населений пункт: Москва
Найменування матеріалу: "Конспект відкритого заняття в ДНЗ відповідно до ФГОС"
Тема: "Осіннє дерево". Художньо - естетичний розвиток (ліплення).
Дата публікації: 27.10.2016
розділ: дошкільна освіта

Конспект відкритого заняття в підготовчій групі по художньо -естетичні розвитку (ліплення). на тему: "
Осіннє дерево! »
вихователь Бочкова А.В.
мета:
Виготовлення картини в техніці пластілінографія.
завдання:
- Удосконалювати техніку і вміння працювати з пластиліном. - Вчити дітей ліпити дерево, передаючи його характерні риси. - Розвивати дрібну моторику. - Розвивати мислення, увагу, спостережливість, творча уява і фантазію дітей. - Виховувати почуття любові до природи, вчити берегти дерева.
Устаткування і матеріали:
Пластилін, картон, дощечки для ліплення, пластикові ножі (стеки), зразок педагогічного вироби. Ілюстрація осіннього пейзажу (дерев), читання вірша, музичний супровід »П. Чайковський. «Осіння пісня».
Попередня робота:
- Спостереження і бесіда на прогулянці за осінніми змінами в природі. - Розгляд ілюстрацій про осінь. - Слухання уривків музичних творів. - Розучування і читання віршів про осінь. - Малювання осінніх дерев, кущів. - Дидактичні ігри «Осінь», «Пори року» в самостійної ігрової діяльності.
підготовка

заняття.
Вихователь заздалегідь на кожне робоче місце кладе пластилін, картон, дощечки для ліплення, пластикові ножі (стеки).

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

вихователь:
Привіт, хлопці! Вихователь пропонує дітям загадку:
Вранці ми у двір ідем-

Листя сиплються дощем,

Під ногами шелестять

І летять, летять, летять.

День все більше зменшується,

Коли це буває?


(Відповідь дітей:
восени)

вихователь:
Так, хлопці, давайте поговоримо сьогодні про осінь. Які місяці осені ви знаєте? (Відповіді дітей: вересень, жовтень, листопад.)
вихователь:
Правильно хлопці. Осінь буває ранньої та пізньої, подивіться на картину (І. Левітана «Золота осінь») і скажіть, яку осінь зобразив художник? (Відповіді дітей: це рання осінь.)
вихователь:
Чому ви так вирішили? (Відповіді дітей: ще багато листя на деревах.)
вихователь:
Як по-іншому називають ранню осінь? (Відповіді дітей: золота осінь.)
вихователь:
Чому так говорять? (Відповіді дітей: листя на деревах жовтіють, стають немов золотими.)
вихователь:
Листя на деревах не тільки жовтіє восени, вони ще змінюють колір? (Відповіді дітей: стають різнокольоровими, червоними, помаранчевими, жовтими, багряними, ліловими.)
вихователь:
Які дерева зображені на картині? (Відповіді дітей: береза, клен, горобина, ялина та ін.)
вихователь:
Вихователь пропонує дітям послухати вірш.
Листя жовті летять,

падають кружляють

І під ноги просто так

Як килим лягають.
Як же називається це явище природи? (Відповіді дітей: «листопад»)
вихователь:
Чому відбувається листопад? (Відповіді дітей: дерева скидають восени листя, так вони готуються до зими.)
вихователь:
Я пропоную вам пограти в гру «Вгадай з якого дерева листок». (Вихователь показує осіннє листя різних дерев, діти вгадують).
вихователь:
Хлопці, давайте уявимо, що ми потрапили в осінній ліс і сьогодні ми з вами, будемо робити дерево. Але воно у нас буде не звичайне дерево, а осіннє - зроблене з пластиліну.

2. Повторення правила роботи з пластиліном.
1. Ліплення виконуй на дошці для ліплення, не клади пластилін на стіл, парту. 2. Перед роботою добре розігрій пластилін в руках. 3. Не кидай залишки пластиліну на підлогу. 5. Після роботи витри руки ганчіркою і вимий теплою водою з милом.
3. Практична робота.
Подивіться на зразок. Давайте приступимо до роботи (Додаток №1). Звучить музика «Осіння пісня» (з циклу пори року) П. Чайковського, діти виконують роботу.
4. Фізкультхвилинка.

Вітер дме нам в обличчя,

Захиталося деревце.

Вітер тихіше, тихіше, тихіше.

Деревце все вище, вище.
(Діти імітують подих вітру, хитаючи тулуб то в одну, то в іншу сторону. На слова «тихіше, тихіше» діти присідають, на «вище, вище» - випрямляються.)
4. Підведення підсумків:

вихователь:

Не можна нам на світлі прожити без чудес,

Вони нас всюди зустрічають.

Чарівний осінній і казковий ліс

Нас в гості до себе запрошує.
- Хлопці, що ми з вами сьогодні виконали (зробили)? (Відповідь дітей: осіннє дерево.) - Вам робота сподобалася? (Відповіді дітей.) - Чи важко було виконати цю роботу? (Відповіді дітей.)

вихователь:


Подивіться, будь ласка, який у нас вийшов гарний, казковий, чарівний ліс. Хлопці спасибі велике все ви молодці, дуже старалися. А зараз хлопці, я вас попрошу запросити наших гостей на веселий танець, під веселу композицію про «Осінь». На відкритому занятті були присутні: дітей - 24 людини, батьків - 4 людини. Результат роботи дітей, ось що вийшло. Додаток № 1