Конспект заняття в старшій групі «В світі небезпечних предметів. Матеріал на тему: Небезпечні предмети будинку (бесіда)

конспект заняття

по ОБЖ

На тему: «Небезпечні предмети навколо нас»

у старшій групі.

цілі:

1. Навчальна завдання:

Закріпити у дітей поняття пожежна безпека, переконати в необхідності дотримання правил пожежної безпеки.

2. Розвиваючі завдання:

Формувати у дітей уміння правильно діяти в різних ситуаціях і узагальнювати знання про правила техніки безпеки в побуті та на вулиці; розвивати вміння користуватися отриманими знаннями в повсякденному житті; розвивати виразність мови.

3. Виховні завдання:

Виховувати відповідальність за себе і за життя своїх близьких.

Методи навчання: Наочний, словесний, практичний, ігровий.

Матеріали до заняття: ілюстрації, картки з номерами телефонів 01; 02; 03.

Діти вітаються з гостями.

Щоб було веселіше, щоб було всім світліше, разом за руки візьмемося і гостям ми посміхнемось (психогімнастика).

1. Введення ігрового моменту.

Відгадайте, з якого твору даний уривок?

(Показ ілюстрації)

А лисички
Взяли сірники,
До моря синього пішли,
Море синє запалили.

Море полум'ям горить,
Вибіг з моря кит:
"Гей, пожежні, біжіть!
Допоможіть, допоможіть! "

(К. Чуковський «Плутанина»)

Як ви вважаєте, чи правильно поступили лисички? (Відповіді дітей)

Давайте розповімо лисичкам, як уникнути небезпечних ситуацій, пов'язаних з вогнем.

Сьогодні ми з вами будемо говорити про ті небезпеки, які можуть трапитися з кожним з нас. І тому ми повинні знати, як правильно вести себе, якщо нам загрожує небезпека.

Послухайте уривок з вірша С. Маршака «Котячий будинок».

Слівце за слівцем -
І знову розмова,
А вдома перед грубкою
Вогонь пропалив килим.

Ще одну мить -
І легкий вогник
соснові поліна
Огорнув, обволок.

Виліз по шпалерах,
Видерся на стіл
І розлетівся роєм
Золотокрилих бджіл.

Що трапилося в цьому будинку? (Пожежа)

Чим небезпечний пожежа? (При пожежі можуть згоріти речі, квартира, але головне можуть загинути люди)

Чому може виникнути пожежа? (Ігри з сірниками, свічка, гас, бензин)

Правильно (показую ілюстрації, маю на дошку)

А тепер я хочу запропонувати вам гру «А ну-ка, відгадай»

1. Упав на підлогу уголек-

Дерев'яна підлога запалив

Не дивися, не чекай, не стій

А залий його (водою)

2. Чи переможе вогонь підступний
Той, кого звуть ... (пожежний)

3. Що за тісний, тісний будинок?
Сто сестричок туляться в ньому.
І будь-яка з сестричок
Може спалахнути, як багаття.
Не жартуй з сестричками,
Тоненькими ... (сірниками)

4. Висить - мовчить,
а перевернеш, шипить, і піна летить (вогнегасник).

5. розжарити якщо раптом

електричну праску

Що повинні ви зробити дітки?

Від'єднати його від джерела. (Розетки)

6. Якщо молодші сестрички

Запалюють вдома сірники

Що повинні ви зробити

Відразу сірники (відібрати.).

7. Якщо раптом пожежа виникла

Ти зобов'язаний в ту ж мить

У частину пожежним зателефонувати

Про пожежу їм .... (Повідомити).

8. Якщо хочеш ти гуляти

Навскач не треба тікати

Закриваючи в будинку двері

Чи всі вимкнув ?. (.Перевірити.)

Молодці. А зараз перевіримо, чи знаєте ви, за яким номером телефону необхідно зателефонувати, якщо сталася пожежа.

(На столі розкладаються картки з номерами екстрених служб (01, 02, 03, 04), при цьому діти стоять спиною до даного столу. По черзі кожен з дітей повертається і мовчки бере ту картку, яку вважає правильною і стає на своє місце, тримаючи обрану картку перед собою (передньою стороною до себе). після того, як всі вибрали собі картки, діти повертають картки з номером телефону).

Знає кожен громадянин

Цей номер 01

Якщо до вас прийшла біда

Подзвони скоріше туди (вихователь показує правильну картку з номером 01).

Физкультминутка

Вище ноги! Стій, раз, два! (Ходьба на місці.)
Плечі вище піднімаємо,
А потім їх опускаємо. (Піднімати і опускати плечі.)
Руки перед грудьми ставимо
І ривки ми виконуємо. (Руки перед грудьми, ривки руками.)
Десять разів підстрибнути потрібно,
Скачемо вище, скачемо дружно! (Стрибки на місці.)
Ми коліна піднімаємо -
Крок на місці виконуємо. (Ходьба на місці.)
Від душі ми потягнулися, (Потягування - руки вгору і в сторони.)
І на місце знову повернулися.

Що ж робити, якщо в будинку почалася пожежа? (Відповіді дітей).

Що у нас на стелі? (Пож. Сигналізація)

А це що таке (вогнегасник), для чого він потрібен? (На столі стоїть вогнегасник і картинка з сигналізацією).

Я пропоную вам подивитися картинки і вивести по ним правило.

1 картинка. Квартира, горить телевізор, хлопчик тримає в руках ковдру - накидає його на вогонь.

Правило: якщо вогонь невеликий, його можна загасити самому, накинувши на нього щільну тканину, ковдру.

2 картинка.Дитина дзвонить за номером 01.

Якщо виникла пожежа, то необхідно викликати пожежників, зателефонувавши за номером 01.

3 картинка. Хлопчик вибігає з приміщення.

Якщо викликати пожежників неможливо, то потрібно залишити приміщення.

4 картинка. Квартира, багато диму, на підлозі на четвереньках до дверей повзе дитина.

Правило: Дим набагато небезпечніше вогню, тому більшість людей при пожежі гинуть від диму. Якщо відчуваєш, що задихаєшся, опустися на карачки і просувайся до виходу поповзом - внизу менше диму.

5 картинка.Дитина стоїть на балконі, а позаду нього вогонь і дим.

Якщо вийти неможливо, необхідно вибратися на балкон і кликати людей на допомогу.

І ще запам'ятайте - не можна ховатися під ліжко або в шафу - так тебе буде важче знайти пожежним.

При пожежі в під'їзді - ніколи не сідай в ліфт - він може відключитися, зупинитися і ти задихнешся.

А зараз давайте збудуємо послідовність дій під час пожежі.

(Показую ілюстрації).

І знову пограємо, гра: «Це я, це я, це все мої друзі». Я читаю вірші, а ви якщо так не робите, то мовчіть, якщо вважаєте, що потрібно чинити саме так, говорите хором: «Це я, це я, це все мої друзі» з ударами.

Хто з вас побачивши дим набирає 0-1 (це я, це я.)

Хто з вас біжить з відром, заливати Котячий будинок? (це я… .)

Стіл і шафа згоріли разом, хто сушив білизну над газом? (Діти мовчать)

Признавайтесь дітлахи, хто бере без дозволу сірники?

Чирка безтурботно і на сірнику - вогник аленький

Дивишся - сірник невеличка - а пожежа не маленький. (Мовчать)

Хто сусідської дітлахам пояснює у дворі

Що гра з вогнем недарма завершується пожежею? (це я)

Хто підпалив траву біля будинку, підпалив непотрібне сміття?

А згорів гараж знайомих і будівельний паркан? (Мовчать)

Хто крадькома в куточку, палив свічку на горищі,

Загорівся старий кут, ледве сам живий пішов (мовчать)

Хто пожежним допомагає - правила не порушує

Хто приклад для всіх хлопців? (це я)

вихователь: Молодці. А тепер підіб'ємо підсумок:

Про що ми сьогодні говорили? (Про пожежу).

Чому він виникає? (Сірники, свічка, гас, бензин)

Що ми повинні робити, якщо сталася пожежа?

А наступного разу ми поговоримо про інші небезпеки, які можуть виникнути як вдома, так і на вулиці.


Фомінова Олена Юріївна

Пояснювальна записка

Цикл бесід складено для дітей старшого віку, де до хлопців приходять друзі білченя і зайченя, які своєю поведінкою вчать дітей правильно надходити в різних надзвичайних ситуаціях.

Цикл бесід:

1. «Пожежа»

2. «Небезпеки на вулиці і у дворі»

3. «Небезпечні ситуації на вулиці і у дворі»

мета. Знати правила поведінки в різних надзвичайних ситуаціях. Виховувати чуйність, співчуття, взаємодопомога, уважність, обережність. Формувати суспільну свідомість громадянської позиції про небезпеки будинку, на дорозі, в дитячому парку і біля будинку.

бесіда №1

Тема: Пожежа.

завдання:

Вчити дітей робити правильні дії під час пожежі.

Формувати суспільну свідомість громадянської позиції про те, що безпечність може привести до пожежі.

Виховувати в дітях чуйність, співчуття, взаємодопомога.

Устаткування: площинне зображення будиночка, іграшки або картинки із зображеннями зайченя і бельчонка, зайчиха.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій з пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій, конкурс малюнків на тему: «Обережно, вогонь!», Дидактичні ігри, сюжетно-рольова гра «Ми - пожежники», відгадування загадок, розучування віршів.

словникова робота: Пожежні, електроплита, сходи, вогонь, небезпека.

1. Бесіда.

Хлопці, відгадайте загадку: Без рук, без ніг, а на гору швидко повзе. (Вогонь.) Про що ця загадка? Від чого відбуваються пожежі? Чи можна залишати включеним праска? Телевізор? Електроплиту?

2. Сьогодні ми з вами послухаємо і подивимося казку про те, як і від чого сталася пожежа у зайчиха.

3. Показ настільного театру з мовним супроводом казки.

Жили в лісі зайченя і білченя. Один раз, як зазвичай, вранці вони вирушили в ліс на прогулянку. Друзі бігали, грали, наздоганяли один одного.

Раптом вони відчули запах диму. Друзі швидко побігли до місця, звідки йшов запах. Біда трапилася у тітоньки зайчиха. З вікна її будинку і з усіх щілин валив дим. Вона включила електроплиту, щоб приготувати борщ, а сама пішла в город за овочами. Плита нагрілася, дмухнув у віконце вітерець, шторка торкнулася плити і загорілася. Зайчиха кликала на допомогу. Двоє друзів знали, як треба швидко діяти, щоб не згорів весь будинок.

Физминутку:

Скок-підскоки! Скок-підскоки!

Стрибнув зайка на пеньок.

Зайчику колись грати:

треба всіх на допомогу кликати.

Лапки вгору, лапки вниз,

на носочки підтягнися!

Лапки ставимо на бочок,

на носочках скок-скок-скок!

Зайченя побіг викликати пожежників і кликати на допомогу, а білченя звільнив тітоньку, знайшов драбину. Почувши крики про допомогу, прибігли звірі і почали гасити пожежу. Хтось носив воду, хтось подавав відра, а білченя, стоячи на сходах, гасив вогонь, поливаючи його водою. Коли приїхала пожежна машина, вогонь вже загасили.

4. Висновок

Сподобалася вам казка? Про що ця казка? Які правила поведінки при виникненні пожежі ви знаєте?

Дуже давно люди навчилися видобувати вогонь. І сьогодні без нього не обійтися: він зігріває, годує нас. Але коли забувають про обережне поводження з вогнем, він стає небезпечним. Хлопці, не грайтеся і не жартуйте з вогнем! Будьте обережними

бесіда №2

Тема: Небезпеки на вулиці і у дворі.

завдання:

Вчити дітей швидко реагувати в надзвичайних ситуаціях.

Формувати суспільну свідомість громадянської позиції про небезпеки на дорозі, в дитячому парку і біля будинку.

Виховувати у дітей увагу, чуйність, чуйність, уміння надавати допомогу іншому.

Устаткування: дорожній знак, альбомний аркуш, олівці і фломастери, іграшки або картинки із зображеннями зайченя і бельчонка.

попередня робота: Розгляд і знайомство з дорожніми знаками, бесіда про правила дорожнього руху.

словникова робота: Вулиця, дорога, узлісся, перехід, гойдалки, забій.

Де б ви не були, в місті великому чи маленькому, в селі, в селі - всюди ви зустрінете дороги. А щоб дорога була безпечною, ми повинні дотримуватися правил дорожнього руху.

Давайте згадаємо, як треба ходити по вулиці і переходити дорогу? (Відповіді дітей)

Які ви знаєте правила для пішоходів?

2. Сьогодні ми з вами ще раз зустрінемося з друзями: білченям і зайченям, послухаємо, в які непередбачені обставини вони потрапляли.

3. Слухання казки

Бельчонок і зайченя вирішили сходити в дитячий парк, покататися там на гойдалках. Дитячий парк знаходився за лісом. Добігши до узлісся, друзі побачили, що в парк не відразу можна потрапити. Для цього потрібно перейти широку вулицю. Зайченя запропонував перебігти вулицю між машинами, які мчали по дорозі. Але бельчонок був дуже уважний: він помітив недалеко дорожній знак, який дозволяв перехід. З цього знаку друзі без побоювання перейшли вулицю і опинилися в парку. (Физминутку)

Друзі сіли на гойдалку. Бельчонок пристебнув ремені, а зайченя вирішив, що і так зійде. І ось гойдалки хитнулися ... .. Зайченя не втримався і випав. Бельчонок діяв дуже швидко. Він подзвонив 03, викликав машину «Швидка допомога», а сам заспокоював свого друга, що все буде добре і все обійдеться. Лікарі, оглянувши зайченя, сказали, що, на щастя, удари незначні і, пожурив його, відпустили друзів додому.

4. Бесіда з прочитаного.

Сподобалася вам казка? Яка прикрість могла зустріти друзів на дорозі? Чому випав з гойдалок зайченя? Як діяв білченя?

5. Практична робота

Який дорожній знак підказав друзям, де переходити дорогу?

Давайте зараз ми його намалюємо.

6. Висновок

Цей дорожній знак - помічник пішоходів, і вони повинні дружити з ним.

На вулицях, дорогах багато різних дорожніх знаків. Вони - найкращі помічники і друзі для водіїв і пішоходів, розповідають про те, яка дорога, як потрібно їздити, що дозволяється і чого не можна робити. Будьте уважні на дорогах, хлопці!

бесіда №3

Т ема: Небезпечні ситуації на вулиці і у дворі.

Вчити дітей правильно поводитися в ситуаціях виявлення незнайомих предметів і при зустрічі з незнайомими людьми.

Розвивати уміння об'єктивно оцінювати позитивні якості людей.

Виховувати у дітей уважність, обережність.

Устаткування: площинні зображення дерев, будиночка, красиво упакована коробочка, іграшки або картинки із зображеннями зайченя і бельчонка, зайця великого.

попередня робота: Бесіда про розбіжності приємної зовнішності і добрих намірів незнайомців, про правила поведінки при виявленні незнайомих предметів

Словникова робота: викрадач, добро, зло, упаковка, багатоликий, зловмисник

1. Вступна бесіда вихователя.

Хлопці! Ми живемо у величезній багатолика світі людей. Дорослі піклуються про дітей, люблять, оберігають їх, хочуть, щоб ви виросли здоровими, сильними, розумними, чесними, добрими.

Але, на жаль, є і люди, які творять зло. Вони грабують, вбивають, крадуть людей і роблять різні мерзенні злочини.

Людини зі злими думками, що замислюють зло, звуть лукавим.

Яке зло може заподіяти така людина вам, вашій родині?

Як навчитися розбиратися в людях, вгадувати, хто добрий, а хто злий?

2. Сьогодні, хлопці, нас знову чекає зустріч з білченям і зайченям. Ви дізнаєтеся, які небезпеки підстерігали друзів.

3. Показ настільного театру з мовним сопроводеніем.

Біжать друзі по лісі назад додому: білченя по гілках дерев стрибає, зайченя по стежці між кущами.

Раптом зайченя побачив красиву коробочку, перев'язану великим бантом. Він покликав одного, щоб подивитися, що ж там усередині. Підійшовши до коробки ближче, друзі почули цокання годинника. Бельчонок згадав, як в лісовій школі їх учитель Борсук розповідав про таких дивні знахідки, які можуть принести біду. Недовго думаючи вони покликали свого вчителя. Він подякував друзям за їх уважність, обережність і пильність. (Физминутку)

Прибігши до дому, зайченя зауважив якогось дивного незнайомого дядька зайця, який ходив навколо їхнього житла. Зайченя швидко підскочив до нього і почав розпитувати, хто він такий і що робить біля їхнього будинку. На що незнайомець ввічливо відповів, що він друг батька, знаходиться тут проїздом, і йому хотілося зустрітися з ним. Тому він хоче почекати його будинку. Зайченя зовсім забув про те, як небезпечно вести розмови з незнайомцями.

Добре, що мама прийшла вчасно додому. А то ....

4. Бесіда з почутого. Розігрування ситуацій.

В які небезпечні ситуації потрапляли білченя і зайченя? Як вони уникли біди? Що могло статися, якби вчасно не прийшла мама?

Ситуація 1. (Діти розігрують сценку)

Незнайомка: Здрастуй, дівчинка.

Дівчинка: Здравствуйте.

Незнайомка: Як тебе звати?

Дівчинка: Таня.

Незнайомка: А де ти живеш?

Дівчинка: Вибачте, мене чекають. Мені батьки не дозволяють розмовляти з незнайомими людьми. (Ось я зараз міліціонера покличу, він вам розповість, де я живу! Вибачте, але я дуже поспішаю!)

Ситуація 2. Незнайомий чоловік пригощає тебе чимось дуже смачним: «Угощайся, хлопчик! Візьми цукерку! Випий стаканчик фанти! »

5. Висновок

Хлопці, ніколи не можна грубити незнайомцеві. Може це зовсім не зловмисник, а хороша людина, яка любить дітей, і ти йому покажеш грубіяном, невихованим дитиною. А якщо це зла людина, то на грубість він може відповісти грубістю - штовхнути, вдарити. Не можна їсти і пити те, що пропонують тобі на вулиці незнайомці. З їжею тобі можуть дати отруту або снодійне засіб. Будьте уважні, обережні і пильні, хлопці!

Список використаної літератури:

  1. Газета «Добра дорога дитинства», №№15-16, 2004 рік
  2. В. Волков «Як уникнути біди. Поради полковника міліції »
  3. К.Ю.Белая і ін. «Як забезпечити безпеку дошкільнят»
  4. З.Кутілова, М.Айдарова «Увага! Знаки на дорозі », альбом для розфарбовування

цілі:

Розширити уявлення дітей про предметах, які можуть служити джерелами небезпеки в будинку, допомогти дітям самим зробити висновки про наслідки необережного поводження з такими предметами.
Розповісти дітям, що існує багато предметів, якими треба вміти користуватися, і що вони повинні зберігатися в спеціально відведених місцях. Навчити дітей правилам поведінки при виникненні небезпечної ситуації. Вчити дітей відгадувати загадки.

устаткування:

Червоний фломастер, червоний м'яч, плакат із зображенням небезпечних і безпечних предметів, самі ці предмети і місця їх зберігання.

Хід заняття:

Гра «Небезпека»

- Діти, давайте встанемо в коло і пограємо в гру «Небезпека». У мене в руках червоний м'яч. Червоний колір - колір небезпеки. Я почну віршований рядок, а той, кому я передам м'яч, повинен її закінчити.

Де з вогнем безтурботні люди,
Там злетить в небі куля,
Там завжди загрожувати нам буде
Злий ... (пожежа).

Червоний відблиск побіг.
Хто з сірниками ... (грав).

Стіл і шафа згоріли разом.
Хто сушив білизну над ... (газом).

Дим стовпом піднявся раптом,
Хто не вимкнув ... (праска).

Дим побачив - гав не лови,
І пожежних ... (викликай).

Пам'ятай кожен громадянин:
Це номер ... (01).

- Хлопці, а тепер уважно подивіться на ці малюнки. Постарайтеся відгадати загадки про зображених тут предметах.

Загадки про небезпечні предмети

Це тісний-тісний будинок.
Сто сестричок туляться в ньому.
І будь-яка з сестер
Може спалахнути, як багаття.
(Сірники)

Я під пахвою посиджу
І що робити вкажу:
Або дозволю гуляти,
Або покладу в ліжко.
(Градусник)

Грибникам він дуже потрібен,
Без нього не звариш вечерю,
На полювання не підеш.
Що ж це таке?
(Ніж)

Вони зазвичай для шиття;
І у їжака їх бачив я;
Бувають на сосні, на ялинці,
А називаються ...
(Голки)

Закипить - парує,
І свистить, і пашить жаром,
Кришкою брязкає, стукає:
- Гей! Зніми мене! - кричить.
(Чайник)

Весь я зроблений з заліза,
У мене ні ніг, ні рук.
Я по капелюшок в дошку влізу,
А по мені все стук та стук.
(Гвоздь)

Дуже люблять обрізати,
Розрізати і надрізати.
(Ножиці)

Не хочу я мовчати -
Дайте досхочу постукати!
І стукає цілісінький день
Він залізної головою.
(Молоток)

По одягу він пливе,
Як гарячий пароплав.
Стало все білизна на диво
Дуже гладким і красивим.
(Праска)

Дуже тендітна я,
Бережіть мене.
Якщо тільки розіб'єте -
Лише оскільки зберете.
(Скляна банка)

Які з цих предметів можуть бути небезпечними? В яких випадках? Якими з цих предметів дітям не можна користуватися? Якими предметами можна користуватися дітям, але дуже обережно і разом з дорослими?

- Давайте закреслимо червоним фломастером ті предмети, якими можна користуватися дітям. (Сірники, запальничка, газ). А потім поставимо ось такий знак оклику біля тих предметів, користуватися якими потрібно обережно і разом з дорослими. (Голка, ніж, ножиці, молоток, цвяхи, термометр, праска).
- Які ще предмети можуть стати небезпечними, якщо необережно або неправильно ними користуватися? В яких випадках? (Балкон, скляна банка, ліки, киплячий чайник).

- А чи можна відволікати, штовхати іншого, якщо він ріже, шиє, прибиває цвях? Що може при цьому трапитися?

- Хлопці, де у вас вдома зберігаються такі небезпечні предмети? Розкидані вони по квартирі або займають певні місця? Куди мама чи бабуся прибирають голки, шпильки, ножиці? Де тато чи дідусь зберігають інструменти? Де знаходяться ліки, градусник?

- Давайте уявимо собі, що ми потрапили в будинок, де панує повний безлад: всі речі розкидані. Вам потрібно навести порядок і всі небезпечні предмети розкласти по місцях. (Діти наклеюють картинки з предметними малюнками на зображення аптечки, ящика для інструментів, кухонної шафки, коробки для рукоділля).

- А якщо раптом трапилася біда, і ви заподіяли собі шкоди небезпечним предметом, що потрібно негайно зробити? Негайно покликати на допомогу дорослих.

Про все на світі:

У 1930 році в американський прокат вийшов фільм "Пісня шахрая" (The Rogue Song) про викрадення дівчини в горах Кавказу. Актори Стен Лорел, Лоуренс Тіббетт і Олівер Харді зіграли в цьому фільмі місцевих шахраїв. Дивно, але ці актори дуже схожі на героїв ...

матеріали розділу

Заняття для молодшої групи:

Заняття для середньої групи.

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

дитячий садок №55 «Коник»

конспект заняття

організованою освітньої діяльності

у старшій групі на тему:

«Небезпечні предмети дому»

вихователь

Водзянская Тереза \u200b\u200bЕдвардовна

г.о.Подольск

2016р.


Мета: закріплювати у дітей уявлення про небезпечні для життя предмети, з якими вони зустрічаються в побуті, про їх необхідність для людини, про правила користування ними.
завдання:
освітня:
Дати уявлення про предмети, небезпечних для життя і здоров'я дітей, з якими вони зустрічаються в побуті. Допомагати самостійно, робити висновки про наслідки необережного поводження з такими предметами. Активізувати у мові назви предметів.
розвиваюча:
Розвивати мова, мислення, а так само стійкий інтерес до пізнання навколишнього світу.
Виховна:
Виховувати самостійність, відповідальність, вміння працювати в колективі.
Методичні прийоми.
Наочні: Використання ілюстрацій, розглядання небезпечних предметів для здоров'я дітей, спостереження.
Словесні: Пояснення, бесіда, розповідь, відгадування загадок.
Ігрові: дидактичні ігри.
Форми організації дітей на занятті: фронтальна, індивідуальна.
Демонстраційний і роздавальний матеріал: картинки меблів, електронний планшет з презентацією «Загадки»
Очікуваний результат: сформувати вміння уникати потенційно небезпечних ситуацій в побуті, засвоєння алгоритму правильних дій при виникненні небезпечної ситуації, підвищення мотивації для збереження свого здоров'я, прояв емоційної чуйності, розвиток вільного спілкування з дорослим і з однолітками, активізація розумової діяльності дітей.

Хід заняття:
- Хлопці, ви вже дорослі. Кого з вас батьки залишали будинки одного?

(Відповіді дітей)
- Якщо ви вже залишалися самі вдома, то вам необхідно знати правила безпеки. Які небезпеки можуть бути будинки? Небезпеки чекають нас на кожному кроці.
- Зараз ми спробуємо визначити, які предмети в будинку можна вважати небезпечними.
Презентація «Загадки»:
Вони бувають різні:
Тупі і гострі,
Дитячі та дорослі. (Ножиці)
Я у людей завжди в ходу,
Хоч мій характер крутий.
Де треба стукнути - я прийду, -
Адже мій ударну працю. (Молоток)
Тонка і прудка,
Дружбу водить з ниткою,
Вгору і вниз літає -
Шиє і пришиває. (Голка)
Дошку гризла і кусала,
На підлогу крихт накидала,
Але не з'їла ні шматка, -
Знати, несмачна дошка (Пила).
Ось йде пароплав -
Те назад, то вперед,
А за ним така гладь -
Чи не зморшки не бачити. (Праска)

Подивіться на мене -
Вся дірява я,
Але зате я спритно
Тру тобі морквину (Терка)

У мене є лезо -
Гостре, залізне,
Звертайтеся обережно,
Мною порізатися можна (Ніж)

Він пихкає, як паровоз,
Важливо догори тримає ніс.
Пошумить, розсудливим -
Запросить чайку напитися. (Чайник)

Я під пахвою посиджу і що робити вкажу:

Або покладу в ліжко, або дозволю гуляти. (Градусник)

У дерев'яному будиночку

Проживають гномики.

Такі вже добряги -

Роздають усім вогники. (Сірники)

Маленького зросту я,

Тонка і гостра,

Носом шлях собі шукаю,

За собою голку тягну. (Голка).

(Діти відгадують загадки, розповідають яку небезпеку таїть кожен предмет)


- Молодці хлопці, ви дуже добре підмітили всі небезпеки в предметах. Нині ж розгляньте уважно цю квартиру. (Показую ілюстрацію з намальованою квартирою, в якій знаходяться різні побутові предмети.)

У цій квартирі залишили малюків Сашу і Катю. Їх батьки пішли на роботу. Давайте, хлопці, розповімо малюкам, якими предметами не можна користуватися самостійно, щоб не сталося лиха. (Кожна дитина бере одну з ілюстрованих картинок, і розповідає малюкам-лялькам, в чому небезпека предмета). Потім вішає картинку в ту кімнату, де цей предмет імовірно може перебувати.
- Хлопці, давайте повторимо правила безпеки:
1. Всі гострі, колючі та ріжучі предмети обов'язково потрібно класти на свої місця. Порядок в будинку не тільки для краси, а й для безпеки.
2. Не включати електричні прилади, вони можуть вдарити струмом або стати причиною пожежі.
Чи не сунь в розетку пальчик
Ні дівчинка, ні хлопчик!
3. Ні в якому разі не пробуй ніякі ліки. По-перше, це не смачно, а по-друге, неправильно прийняте ліки можуть виявитися отрутою.
4. Не чіпати побутову хімію: пральні порошки, засоби для миття посуду, соду, хлорку, кошти від тарганів.

Щоб не трапилася біда, як у вірші.
Засіб від тарганів
Жили в будинку велетні,
І жили в будинку таргани.
Що ж робити, як тут бути?
Тараканов заморити!
І купили велетні
Засіб проти тарганів ...
Але залишилися таргани,
А чи не стало велетнів.
Акуратніше треба бути,
Щоб себе не отруїти.

Не їж незнайомі таблетки.

Всі маленькі дітки

Зобов'язані дізнатися:

Пігулки і таблетки

Потайки не можна ковтати !!

Коли ви захворіли,

Тоді лікаря звати,

І дорослі в ліжечко

Таблетки принесуть!


5. Отруїтися можна ліками, хімічними препаратами, але можна ще отруїтися невидимим отрутою - газом. Газ може бути небезпечний. Тому, відчувши запах газу, дотримуйтесь наступних правил.
Терміново ж скажи про це дорослим.
Треба відразу ж відкрити двері і вікна.
Зателефонувати «04»
Ні в якому разі не включати світло і не запалювати сірник.
Вимикай в квартирі газ -
За газом потрібне око та око.
Запах відчуваючи в квартирі,
Зателефонуйте «04»
6. Якщо ти живеш в багатоповерховому будинку, тебе чекає ще одна небезпека. це балкон. Дуже небезпечно виходити на балкон одному. Але якщо ти вийшов, ніколи не грай в рухливі ігри, які не стрибай, не перегинати через перила балкона. Якщо внизу щось цікаве, краще спуститися вниз по сходах.
Людина не птах,
Зручніше сходами спуститися.
Без парашута з висоти
Стрибають тільки коти.
Запам'ятайте, діти, правила ці та сміливо залишайтеся вдома самі, з вами не станеться ніякої біди!

вихователь:

Хлопці, сьогодні ми з вами познайомилися з правилами поводження з небезпечними предметами. - Тепер ви будете уважними і акуратними використовуючи їх.

Конспект заняття в старшій групі «В світі небезпечних предметів»

мета: Сформувати у дітей навички усвідомленого безпечного поведінки при контакті з небезпечними предметами в побуті.

освітні завдання:

закріпити уявлення дітей про небезпеку при поводженні з різними предметами в побуті;

Сформувати у дітей уміння обережно користуватися небезпечними предметами, Звичку класти речі на своє місце;

Розвиваючі завдання:

Формувати зв'язне мовлення, робити власні висновки;

Розвивати увагу, мислення при вирішенні проблемних ситуацій.

виховні завдання:

Виховувати допитливість;

Формувати навички співпраці, вміння працювати в колективі.

інтеграція освітніх областей: Соціально-комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток.

демонстраційний матеріал: «піраміда безпеки» , Картки із зображенням небезпечних предметів, Ящик з інструментами, знаки ( «Забороняє» і «Обережно»).

Роздатковий матеріал: предметні картинки, Клейові олівці, підкладки, серветки.

попередня робота: Виготовлення спільно з батьками книжок - маляток по темі, бесіди з дітьми, читання віршів і оповідань, відгадування загадок по темі, д / і «Четвертий зайвий», « Небезпечно - безпечно» та інші.

хід освітньої діяльності:

(Збираю дітей в коло).

вихователь: Діти, подивіться на мене і покажіть свої очі. Давайте сміявся один одному і подаруємо нашим гостям гарний настрій.

Діти, я дуже люблю казки, а ви?

Так! Тоді я вам зараз розповім нову, незнайому казку.

Жили були дід та баба, І було у них двоє синів. Молодшого звали Іван, а старшого Митрофан. Старший був ледачий - їв, Так спав, а работушка йому і на думку не йшла. А молодший Іван працьовитий, веселий, привітний. У майстра Івана був чарівний ящик, і жили в ньому його друзі, які дуже йому допомагали в роботі. Любив їх Іван, дружив з ними, берег, дбав про них. І речі теж любили і поважали Івана, слухалися його, коли він говорив: «Кожній речі - своє місце!» і пишалися ним, коли люди говорили: «У майстра Івана - золоті руки», «Справа майстра боїться».

Подивіться, діти, ось як зручно розмістилися різні речі у Івана. Лежать і відпочивають. Ви дізналися їх? (Показ). Як вони звуться?

Розсердився на Івана Митрофан за те, що все Івана хвалять, а над ним насміхаються. Взяв у нього ящик з інструментами і замкнувся в сараї, вирішив з ними пограти.

Хлопці, придумайте казку, кінець якої повинен бути хорошим. (Відповіді дітей).

. «Подумав, подумав Митрофан, що так справа не піде. І вирішив дотримуватися всіх заходів обережності. Взяв молоток, пилку, цвяхи і змайстрував будиночок для птахів ».

Ось і Митрофан став хорошим майстром, ось як важливо вміти правильно поводитися з небезпечними предметами, Щоб вони стали друзями, а не ворогами.

Физкультминутка:

Цілий день тук та тук

Лунає дзвінкий стукіт.

молоточки стукають

Будуємо будиночок для хлопців.

Ось який гарний будинок

Як ми славно заживемо.

вихователь: У мене теж є чарівний ящик, а відгадати, що в ньому лежить, вам допоможуть загадки.

Два кільця, два кінця

А посередині гвоздик / ножиці /.

Якщо вістрям упреться -

Відразу дірочка знайдеться / шило /.

Є у мого Антошки

Тільки капелюшок, та залізна ніжка / цвях /.

Не хочу я мовчати -

Дайте досхочу постукати!

І стукає весь цілісінький день

Він залізної головою / молоток /.

Ось залізна шахрайка,

Листи тримає дуже спритно.

Міцно разом їх стискає,

Ніколи не втратить / скріпка /.

Я Иголкина подружка

Тільки немає у мене вушка / шпилька /.

Кінь сталевий, хвіст лляної

Подружись ка ти зі мною / голка /.

Молодці, хлопці!

гра «Не помилися» / На столі стоять два знака «Забороняє» і «Обережно». Діти розкладають картинки до цих знаків /.

Вихователь. У мене для вас є сюрприз. Дивіться, що я приготувала.

Показати дітям приготоване панно.

Це - піраміда небезпечних і безпечних предметів.

На червоне кільце наклеїв небезпечні предмети.

На зелене кільце - предмети, Якими можна користуватися самостійно.

Але піраміда порожня, її потрібно заповнити.

Вихователь викладає на стіл картинки із зображенням предметів.

Ці картинки ми приклеїмо на піраміду.

Діти. А навіщо на піраміді ще і жовтий колір?

Вихователь. Я чекала від вас цього питання. Дивіться.

Вихователь показує картинку із зображенням стільця.

який це предмет - небезпечний або безпечний?

Діти. безпечний.

Вихователь. Правильно, якщо користуватися стільцем по правилам, тобто сидіти спокійно. А якщо на ньому гойдатися, то можна впасти і отримати травму. це «Хитрий»предмет. На картинках таких предметів багато. Ось їх ми і будемо наклеювати на жовте поле.

Молодці, із завданням впоралися!

висновок: Хлопці, ці предмети вірно служать людині і сьогодні без них не обійтися. Але коли ми забуваємо про обережне поводження з цими предметами, вони стають небезпечними. І я сподіваюся, що ми з вами завжди будемо пам'ятати про обережність.