Гра великий і маленький для дітей. Вивчаємо поняття: великий - маленький

Анна Климова

ця гра призначена для дітей у віці від 2 до 3 років.

мета: Розвиток вміння розрізняти предмети контрастною величини і позначати їх словами: велике яблуко, маленьке яблуко; велика банка, маленька банку.

завдання:

1. Закріпити поняття " Великий маленький"

2. Вчити співвідношення предметів за величиною " Великий маленький"

3. Удосконалення предметних дій

Матеріали для гри: Намальовані на білому картоні велика і маленька банку; силуетні зображення великих і маленьких яблук з червоного картону.

хід гри: Вихователь кладе на стіл велике і маленьке яблуко. Уточнює, чи однакові яблука за величиною (Різні).

Вихователь звертає увагу дітей на банки, зображені на картоні, показує велику(маленьку) банки і називає їх: "Велика банку(маленька банку) ".

Діти за вказівкою вихователя вибирають великі яблука, Називають їх кладуть в велику банку. Вихователь коментує дії дітей: "Велике яблуко кладемо у велику банку".

Аналогічно діти вибирають маленькі яблука називають їх і кладуть в маленьку банку. вихователь коментує дії:"Маленьке яблуко кладемо в маленьку банку". узагальнює: "Ми кладемо велике яблуко в велику банку, а маленьке в меленькую банку.

Публікації по темі:

Мета заняття: навчання батьків методам і прийомам роботи з дітьми по закріпленню і практичного застосування отриманих знань в діяльності.

Дидактична гра "Великий - маленький" для дітей 3-4 років (молодшого та середнього дошкільного віку). Дану гру в своїй роботі може.

Формування понять «великий-маленький» в процесі ігор-експериментів в ранньому віці Формування поняття «великий-маленький» в процесі ігор-експериментів в ранньому віці. Дитяче експериментування - складний багатогранний.

Конспект НСД з математичного розвитку в другій молодшій групі «Великий-маленький» Мета: закріпити знання дітей про форму і величиною. Завдання: Навчальні: -Продовжуємо вчити розрізняти і називати геометричні фігури, основні.

Конспект відкритого заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Великий - маленький» Технологічна карта НСД у 2-й молодшій групі Освітня область: «Пізнавальний розвиток» ФЕМП Дата проведення: 21 листопад 2016 року.

Конспект заняття з математики «Маленький, великий» в першій молодшій групі Конспект заняття (математика) «Маленький, великий» (1 мл. Група: 3 4 роки) Мета: дати дітям уявлення про величинах: великий, маленький.

Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі «Один-багато, великий-маленький, стільки-скільки» Конспект Відкрите заняття з розвитку математичних уявлень у 2 молодшій групі. Вихователь: Шакірова Л. Н. Тема :.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Тема: «Великий - маленький»

Цілі: Вчити групувати предмети різних величин (великий, маленький) шляхом додавання предмета до предмету.Развівать практичні знання про величину предметів у співвідношенні «великий-маленький; елементи конструктивного мислення, вміння розуміти словесні вказівки дорослого, пам'ять, активний словниковий запас, координацію дрібних рухів рук і зорового контролю.

Обладнання: стіл, 2 іграшки-зайці, що відрізняються величиною; 2 будиночка, 2 бантика, 2 м'ячі, 2 тарілки, 2 морквини - відповідні зайка за величиною; мильні бульбашки.

Хід заняття:

1.Вступне частина.

Хлопці, дивіться, хто це до нас в гості прийшов ?. Так, правильно це зайка великий і сьогодні він у нас в гостях на занятіі.Но він прийшов не один він з собою взяв маленького зайчика.

Хлопці, покажіть мені великого зайця. Покажіть мені маленького зайця. (Діти показують).

2.Основні частина.

Хлопці, подивіться, тут стоять будиночки. У них живуть зайці. Це якийсь будиночок? (Великий). А цей? (Маленький).

Цей заєць який? (Велика). Він буде жити в якому будиночку? Покажіть. (У великому).

А це зайчик який? (Маленький). Він буде жити в якому будиночку? Покажіть. (В маленькому).

А давайте, зайчикам подаруємо бантики. Ось у нас бантики великий і маленький. Це якийсь бантик за величиною? А цей який? (Відповіді дітей).

Великий бантик якому зайцю подаруємо? (Великий).

А маленький бантик якому зайцю подаруємо? (Маленькому); (Діти можуть показати).

Подивіться, які ошатні у нас стали зайці.

Великий і маленький зайці грали з м'ячами і втратили їх, а я їх знайшла, ось вони.

(Показую великий і маленький м'ячі).

Це великий і маленький м'ячі. Покажіть мені великий м'яч. Покажіть мені маленький м'яч.

Великий м'яч який собачці віддамо? (Діти показують на великого зайця).

А маленький м'яч якому зайцю віддамо? (Показують на маленького).

Физкультминутка.

А тепер, хлопці, встаньте біля стільчиків. Давайте з вами трохи пограємо. Чи згодні? Повторюйте за мною!

Ну ка, зайка, поскачемо, поскачемо,

Лапкою, лапкою постукай, постукай.

Ти на травичку впади, впади,

Полеж і відпочинь, відпочинь.

Відпочив, тепер вставай,

Стрибати знову починай!

Швидко до ялинки біжи

І скоріше за тому скачи.

Зайцям сподобалося як ви стрибали. Сідайте. Наші зайци- великий і маленький захотіли їсти. Давайте погодуємо їх.

Я зараз поставлю велику і маленьку тарілки. Це якась тарілка? (Велика). А ця? (Маленька).

Велику тарілку поставимо якому зайцю? Покажіть. (Показують на великого зайця).

Маленьку тарілку поставимо якому зайцю? Покажіть. (Показують на маленького).

Давайте згадаємо що люблять зайці? Правильно зайчика люблять морквину.

Почастуємо їх морквою. Це велика і маленька морквини. Це якась морквина? (Велика). Якому зайцю ми дамо велику морквину? Покажіть.

А це яка? (Маленька) .Як зайцю дамо маленьку морквину? Покажіть.

Молодці.

3.Заключітельная частина.

Підсумок заняття.

Ось ми і погодували великого і маленького зайця. Вони живуть у великому і маленькому будиночку, грають з великим і маленьким м'ячами, їдять велику і маленьку морквину з великої та маленької тарілки, подарували їм великий і маленький бантики. Вони принесли вам мильні бульбашки. Нехай зайчика подивляться, як ми з вами будемо ловити мильні бульбашки. Покажіть мені великі і маленькі бульбашки. Молодці!


Катерина Бухтєєва
Конспект заняття «Великий і маленький» для дітей раннього віку

Конспект - заняття

« Великий маленький»

(2 рання група)

вихователь: Е. С. Бухтєєва

оленєгорськ

Тема: « Великий маленький»

програмне зміст: звертати увагу дітей на відмінність предметів за величиною.

мета: Формувати розуміння слів - великий і маленький.

завдання: Спонукати дітей до показу повторення слів, до показу великих і маленьких предметів.

устаткування: 1 стіл (Два будиночка-будки, дві іграшки-собаки); 2стол (дві миски (Один колір), Два бантика (Один колір вибираємо), Два м'ячика, дві кісточки (+ Дві кісточки на кожну дитину).

Хід заняття:

1 Вступна частина: Діти заходять.

Хлопці, хто це голосно гавкає? (За ширмою знаходяться дві музичні іграшкові собаки-одна голосно гавкає, друга тихо гавкає) гав-гав-гав

Так, правильно це гавкає великий собака, Вона до нас прибігла в гості.

А це хто так тихо гавкає? Гав гав гав. Так, це теж собачка вона маленька.

Вони прибігли до нас. Покажіть мені велику собачку, Покажіть мені маленьку собачку(Звертаюся кожній дитині-говорить або показує)

1. дитина - покажи мені велику собачку

2. дитина - покажи мені маленьку собачку

Діти показали. Молодці!

2 Хлопці, подивіться тут стоять будка. У них живуть собачки.

Скажіть це якась будка - велика, А це якийсь будка- маленька.

це собачка велика великий будці-покажіть)

це собачка маленька, Вона буде жити в який будці маленької будки - покажіть) .

3-Хлоп'ята! Щось у нас собачки сумні, давайте ми їм подаруємо бантики. Ось у нас бантики (великий і маленький) . Це якийсь бантик (Відповіді кожної дитини).

-Великий бантик подаруємо великий собачці

-Маленький бантик подаруємо маленьку собачку

Подивіться, які ошатні собачки стали у нас.

4-Хлопці, а ще собачки люблять грати з м'ячами. Покажіть мені великий м'яч, Покажіть мені маленький м'яч. (Кожна дитина показує або називає). Молодці!

великий м'яч який собачці отдадім- (діти відповідають, що великий собачці, маленький м'яч який собачці отдадім- (Діти відповідають, що маленьку собачку) . Молодці!

5-Физминутку:

«Бігав по двору щеня, бігав по двору щеня

Бачить пирога шматок. Гав гав гав

Під ганок заліз і сіл

Завалився і засопів ».

Собачкам дуже сподобалося, як ви побігали.

6-Але наші собачки зголодніли. Вони хочуть їсти. Давайте погодуємо їх. Я зараз поставлю велику і маленьку миску: (Питаю кожної дитини). Молодці!

І наших собачок почастуємо смачним ласощами-кісточками (на кожну дитину-по предмету дві великих кісточки, дві маленькі кісточки). це велика кісточка, це маленька кісточка.

Ім'я дитини - в велику миску поклади велику кісточку;

Ім'я дитини - в маленьку миску поклади маленьку кісточку;

Ім'я дитини ---;

Ім'я дитини.

7- Ось ми і погодували велику і маленьку собачку, Живуть вони в великої та маленької будки, Грають з великим і маленьким м'ячем, їдять велику і маленьку кісточку з великої та маленької миски і подарували їм великий і маленький бантик. А зараз сюрприз. Наші собачки хочуть подивитися як ви вмієте ловити великі і маленькі бульбашки. Всі ви сьогодні Молодці! Всім дякую! До побачення!

Математикою можна почати знайомитися з самого раннього віку. Найпростіше і легке для малюків - це поняття величини предметів: великий і маленький. Заняття на вивчення поняття "великий - маленький" можна починати приблизно в рік.

Великий маленький

Постійно, в побуті, вказуйте дитині на однорідні предмети контрастною величини: велика тарілка - маленька тарілка, велика ложка - маленька ложка, великий м'ячик - маленький м'ячик, і так далі.

Дуже важливо і необхідно виділяти слова інтонацією: "Великий" - робимо низький голос, переходимо на бас, «ма-а-аленький" - робимо тоненький голосок. підкріплюйте це виразними жестами: "Великий" - розводимо руки широко в сторони, "маленький" - підкреслюємо невеликий розмір предмета за допомогою вказівного і великого пальця руки.

Відмінними дидактичними іграшками тут будуть матрьошки: Використовуйте спочатку для ігор дві матрьошки, поступово їх кількість збільшуйте, і пірамідки-вкладиші:стаканчики, чашечки, формочки. Постійно розбираючи і збираючи ці іграшки дитина практичним шляхом, виділить таке важливе поняття, як величина предметів. Це перший етап вивчення понять "Великий-маленький".

Можно використовувати картонні фігурки звірів, овочів, фруктів або інших предметів і накладати їх один на одного. Обіграйте це з малюком, наприклад, "Де великий ведмедик, а де маленький? Велику цукерку дамо великим ведмедику, а маленьку цукерку - маленькому ".

Використовуйте для вивчення понять "великий-маленький" парні картки: На одній картці зображено великий предмет, на інший - маленький. Разом з малюком грайте з картками:

  • зберіть спочатку все великі картинки, а потім маленькі;
  • підберіть до кожної картинки пару;
  • складіть великі картинки у велику коробку, а маленькі в маленьку коробку.

Важливою іграшкою для розвитку дитини після року є пірамідка. Збираючи пірамідку дитина вчиться розрізняти предмети за кольорами і величиною. Спочатку купите пірамідку конусоподібну на 4-5 кілець, у якій стрижень товстий внизу і тонкий нагорі. У такій пірамідці можна одягнути спочатку тільки велике кільце, а найменше в кінці. Дитина поступово зрозуміє, як потрібно збирати пірамідку.

Проведи час в інтернеті з користю:

Гра Великий - маленький

Грати в гру «Великий - маленький» малюкам буде цікаво до трьох років

На ігрових картках представлені добре знайомі малюкові предмети. На одних картках - у великому виконанні, на інших - в маленькому. Предмети можуть бути найрізноманітнішими. Завдання батьків познайомити дитину з ними. Наприклад, можна взяти картку з великим м'ячем, розповісти дитині про нього (що це за іграшка, як з нею грати, який буває) і разом з ним підібрати таку ж, але маленьку картку. Таким чином, потрібно розглянути всі картки. Обов'язково вказуйте дитині, до якої категорії відноситься дана картка. Це можуть бути: їжа, іграшки, машини, тварини.

Необхідно перевіряти дитини час від часу, як він засвоїв інформацію від гри «Великий - маленький». Можна покласти кілька карток і попросити малюка знайти певну з них, наприклад, машину. Буде цікаво покласти парні картинки, щоб малюк міг вибрати або маленьку машину, або велику.

У цієї розвиваючої гри дитина зможе вивчити п'ять основних кольорів: червоний, зелений, коричневий, синій і жовтий. За правилами гри «Великий - маленький» потрібно розкласти картинки по квітам, запропонувати дитині самій це зробити. Далі можна трохи ускладнити: викласти ланцюжок з чергуються квітів, попросити малюка зробити те ж саме.

Ще за допомогою цієї гри дитина може навчитися рахувати до п'яти і більше. Правила гри ідеально продумані автором. У наборі присутні даху різного кольору. Побудувавши будиночок, дитина зможе порахувати, скільки в ньому поверхів. Тим самим, він дізнається про поняттях високий - низький. Можна побудувати будиночки одного кольору, з різною поверховістю, кожен поверх можна відзначити цифрами.

Можна спеціально переплутати картинки, попросивши малюка розкласти в правильному порядку. Під час занять питайте у дитини, де знаходиться певний колір, маленька або велика іграшка. Не забувайте хвалити малюка і стимулювати його інтерес. Допомагайте, якщо поки малюк не може зробити що - то самостійно.

Ця чудова гра «Великий - маленький» допомагає розвивати дрібну моторику, покращує увагу, збільшує словниковий запас малюка. Ще він буде запам'ятовувати назви різних предметів. Також дитина навчиться порівнювати різні предмети не тільки за розміром, але і за кольором.

Розвиваючі дитячі ігри корисні не тільки малюкам, але і їхнім батькам. Потрібно просто проявити трохи фантазії, комбінувати картки по - різному, зберігаючи інтерес дитини.

Результати від цих ігор не можуть не радувати батьків. Це відмінне посібник, нічого не треба придумувати, просто проявити фантазію. Також цей набір можна взяти в гості, на прогулянку. Проявіть увагу до малюка, зацікавивши його. Приємних ігор!