Малювання у молодшій групі «Милуємо сніг. Конспект освітньої діяльності з малювання у другій молодшій групі: "Снігові грудочки, великі та маленькі"

Ціль:Івикористовуючи інтеграцію різних освітніх областей розвивати в дітей віком інтерес до малювання гуашшю.

Завдання:

  • Вчити дітей використовувати в малюванні прийом примокування пензлем;
  • Закріплювати знання про білий колір;
  • Розвивати вміння узгоджувати свої рухи із текстом;
  • Виховувати акуратність у роботі

Матеріали:Біла тканина; іграшковий заєць; маленькі паперові сніжинки на кожну дитину; картинки із зображенням лісу на кожну дитину; гуаш білого кольору; пензлики; підставки під кисті.

Попередня робота:читання віршів про зиму; розгляд ілюстрацій; бесіда з дітьми на тему "Зима"; спостереження за снігом.

Хід:

У групі килим покритий білою тканиною. Це імітує снігову галявину. На кучугурах розкладені паперові сніжинки. На снігу сидить білий заєць. Діти входять до групи.

В:- Хлопці, ми з вами сьогодні вирушимо погуляти на зимову галявину. Подивіться, хто сидить на сніговій галявині? Ну звісно, ​​це зайчик! Він сидить на снігу. А скажіть будь ласка, яким буває сніг?

Д:- білий, пухнастий, холодний, сріблястий і т.п.

В:Правильно хлопці! Сніг холодний і холодний зайчик на ньому сидіти. А давайте разом з вами допоможемо зайчику зігрітися і пограємо у гру «Зайчику холодно взимку»:

Проводиться рухлива гра «Зайчику холодно взимку»:

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить,

Отак, отак, і вухами ворушить. (Діти сидять навпочіпки, підставляють руки до голови і рухають кистями рук)

Зайчику холодно сидіти, треба лапоньки погріти ,(Почергово погладжують зовнішню сторону долонь)

Ось так, ось так, треба лапоньки погріти .(Хлопають у долоні)

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати , (встають на ноги)

Ось так, ось так, треба зайчику поскакати .(Стригають на двох ногах)

Зайчика хтось злякав, зайчика стриб... і втік. (Підбігають до вихователя, намагаючись сховатися)

В:Зайчику, ти зігрівся?

Зайчик:Так! Дякую вам, хлопці! Чи можна я з вами залишусь?

Діти:Так!

На екрані з'являється заставка, зимовий ліс, сніг.

В:Ой, хлопці, подивіться на екран. Що це таке?

З неба падають узимку
І кружляють над землею
Легкі пушинки,
Білі... (сніжинки)

В:Правильно, хлопці! Це сніжинки. А які сніжинки?

Д:Білі, легкі, повітряні.

В:Подивіться, скільки сніжинок налетіло. Давайте візьмемо по одній у ручки. А може, ми пограємося зі сніжинками?

Проводиться гра в розвитку дихання. Діти беруть маленькі паперові сніжинки, кладуть собі на долоні та здмухують їх. Гра повторюється один раз.

В:Сніжинки падають на будинки, дерева. Ой, хлопці! Ми зовсім забули про зайчика, він занудьгував. Що ти кажеш, зайчику?

Зайчик:Хлопці, коли багато снігу, я можу в кучугурах ховатися від лисиці. Намалюйте, будь ласка, багато снігу, щоби мені не страшно було в лісі.

В:Допоможемо зайчику?

Д:Так!

Діти сідають за столи. Вихователь звертає увагу на правила користування пензликом та гуашшю, і показує як примокування малювати сніг.

Хлопці малюють. Після закінчення розкладають свої малюнки на столі і розглядають їх. Вихователь зазначає, що всі роботи вийшли гарні та різні.

Зайчик:Дякую вам, хлопці! Скільки багато снігу намалювали. Тепер лисиця ніколи мене не знайде! А мені час у ліс!

Зайчик іде. Діти залишаються розглядати малюнки.

Мета: Викликати емоційний відгук на музичний твір та розповідь вихователя.
Завдання:
Вчити узгоджувати свої рухи із текстом;
використовувати дихальну гімнастику для розвитку голосового апарату;
Закріплювати вміння дітей використовувати прийом примокування пензлем;
Закріплювати знання про білий колір;
Виховувати акуратність у роботі.
Матеріали: Біла тканина; іграшковий заєць; 1 велика сніжинка, зроблена з блискучого паперу; маленькі паперові сніжинки на кожну дитину; синій, блакитний картон на кожну дитину; гуаш білого кольору; пензлики; підставки під кисті; ганчірочки для витирання пензликів; баночки з водою.
Попередня робота: читання віршів про зиму; розгляд ілюстрацій; бесіда з дітьми на тему "Зима"; спостереження за снігом.
Хід:
У групі килим покритий білою тканиною. З матеріалу зроблено кучугури: маленькі і більше – все це імітує снігову галявину. На кучугурах розкладені паперові сніжинки. Діти входять до групи.
- Хлопці, ми з вами сьогодні поїдемо на зимову галявину. Подивіться як багато снігу навколо!
А скажіть будь ласка, яким буває сніг?
Д: - Білий, пухнастий, холодний, сріблястий і т.п.
- Я вам зараз загадаю загадки, а ви мені скажете, що це:
Вився, вився білий рій,
Сів на землю – став горою. (Сніг)
З неба падають узимку
І кружляють над землею
Легкі пушинки,
Білі... (сніжинки)
Дивна зірочка з неба впала,
Мені на долоню лягла – і зникла. (сніжинка)
Помічник вихователя голосом видає звуки тремтячого зайчика.
- Ви чуєте якісь звуки? (вихователь з-за замету дістає маленького тремтячого зайченя)
- Хлопці, хто це?
Д: - Зайчик.
- Зайчика ти чому так тремтиш?
З: - За мною гналася лисиця, але я встиг втекти від неї, ось тільки далеко від дому виявився. Тепер я не можу повернутися додому, бо дуже замерз.
- Хлопці, давайте допоможемо зайчику зігрітися.
Проводиться рухлива гра «Зайчику холодно взимку»:
Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить,
Отак, отак, і вухами ворушить. (Діти сидять навпочіпки, підставляють руки до голови і рухають кистями рук)
Зайчику холодно сидіти, треба лапоньки погріти, (Почергово погладжують зовнішню сторону долонь)
Ось так, ось так, треба лапоньки погріти. (Хлопають у долоні)
Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати, (Встають на ноги)
Ось так, ось так, треба зайчику поскакати. (Стригають на двох ногах)
Зайчика хтось злякав….., зайчик стрибнув… і втік. (Підбігають до вихователя, намагаючись сховатися)
- Ну ось, зайчик злякався і втік додому. А ми з вами лишилися на галявині. (Бере велику сніжинку з кучугури). Подивіться, які красиві сніжинки лежать навколо нас, великі та маленькі.
А може, ми пограємося зі сніжинками?
Проводиться гра в розвитку дихання. Діти беруть маленькі паперові сніжинки, кладуть собі на долоні та здмухують їх. Гра повторюється кілька разів.
- Наші сніжинки можуть розтанути, тому давайте ми їх покладемо на кучугуру, а самі заспіваємо пісеньку про Зиму.
Сніг іде, сніг іде,
На доріжках сніг і лід – (діти здійснюють плавні похитування з боку на бік тілом і кистями рук)
Це до нас прийшла зима – а – а – а,
Так зима-а-а-а. (повільно і плавно сідають навпочіпки, опускаючи руки і торкаючись підлоги)
Пісня повторюється 1-2 рази.
- Ми заспівали пісеньку і рухами показали, як повільно лягає сніг на доріжки. Тепер кожен з вас намалює свої падаючі сніжинки.
Діти сідають за столи. Вихователь звертає увагу на правила користування пензликом та гуашшю, та показує як мазками малювати сніг.
Хлопці малюють. Після закінчення розкладають свої малюнки на столі і розглядають їх. Вихователь зазначає, що всі роботи вийшли гарні та різні.
З дитячих малюнків організується виставка "Снігопад".

Світлана Оповідання
Заняття з малювання у другій молодшій групі «Сніг іде»

Завдання: формувати вміння дітей виражати в малюнку пережите (спостереження за снігопадом) ; продовжувати вчити користуватися кісткою, малювати кінцем кисті, вправляти у проведенні прямих, горизонтальних ліній (ворс кисті вести плашмя, (сніг падав на доріжку) . Виховувати посидючість при виконанні роботи.

Попередня робота: на прогулянках спостереження з дітьми як падає сніг. Сніг падає зверху. Запропонувати дітям упіймати сніжинки на долоню, побігати за сніжинками, подивитися, куди впав сніг. Впав на землю, накрив усі доріжки.

Словник: сніг, сніжок, сніжинки, зима, снігопад, пензлик, доріжка, білі, фарба, куртки, штани, шапки, кофти, чоботи

МатеріалКабіна: гуаш білого кольору, підставки для пензликів, пензлики, серветки, 0,5 альбомного листа тонованого блакитного кольору, магнітофон.

Хід заняття:

1. Орг. момент:

Хлопці, яка пора року настала?

А щоб піти гуляти надвір, що треба нам одягнути? (Діти перераховують).

А давайте перетворимося на маленькі сніжинки та пограємось у гру. Виконуйте рухи за мною. Рухлива гра: «Сніжинки».

Ціль: узгоджувати рухи з текстом вірша

На галявину, на галявину

Тихо падає сніжок,

Падають сніжинки,

Білі пушинки.

Полетіли, помчали

І на землю лягли.

Тихо сплять сніжинки,

Білі пушинки.

Але раптом повіяв вітерець.

Закрутився наш сніжок.

Кружать сніжинки,

Білі пушинки. (Під тиху, плавну музику діти виконують рухи на показ вихователя).

2.-Згадайте, діти, які вчора, коли ми гуляли, йшов сніг? Куди сніг падав?

На землю, ми всі бігали по снігу.

Подивіться, як я про це намалюю.

Ось йде сніг(кінчиком кисті ставляться крапки нагорі листа). Покажіть сухим пензликом, як ви будете малювати.

Багато сніжинок летить, все нижче, нижче ... Ось як багато снігу…

На землі доріжка стала білою. Внизу аркуша проводжу кілька горизонтальних ліній одна над іншою.

Я взяла пензлик ось так і набрала фарбу дуже багато фарби - капне на папір. Пензлик притисну до краю баночки (Показую)та знімаю зайву фарбу. Тепер не капає?

Ні. Тепер можна малювати!

Треба вести «пензлик за паличкою»зліва направо.

Покажіть (сухим пензлем)як ви будете проводити лінії ( «доріжки») Внизу листа.

А тепер і ви намалюйте таку саму картинку. Спочатку сніжинки вгорі листа і все нижче опускаються на доріжку, вона стає білою. 3. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога дітям, які мають труднощі.

4. Підсумок заняття: в кінці заняття зібрати всі малюнкирозставити їх на мольберті. Яка у нас вийшла біла, снігова зима! Чи вам діти подобається? Мені також дуже подобається наш снігопад!

Публікації на тему:

Зима чудова пора року. Красу зимової природи описували у своїх творах багато поетів. Сніжинки розписні Зібралися у хоровод.

Читання оповідання Воронкової Л. «Сніг йде» та вірші Босєва А. «Троє»Мета: Ознайомити з розповіддю Воронкової Л. «Сніг йде» та допомогти запам'ятати вірш Босєва А. «Троє»; пожвавити в пам'яті власні.

Комплексне заняття в середній групі «Весна йде весною дорогу!»Ціль:1. Закріпити знання про зміну пір року. 2. Ознайомити із назвою весняних місяців. 3. Закладати основи екологічного виховання.

Конспект НОД з нетрадиційного малювання у старшій групі «Якого кольору сніг?»О. О. «Художня творчість» Ціль. -Вчити дітей малювати за уявленням сніжинки. -Продовжувати знайомити з пальчиковим живописом.

Конспект з малювання у першій молодшій групі «Намалюй пухнастий сніг»Конспект з малювання у першій молодшій групі Тема: «Намалюй пухнастий сніг» Програмний зміст: закріплювати навички малювання фарбами.

Конспект заняття з малювання з використанням нетрадиційної техніки у першій молодшій групі: «Білий сніг пухнастий у повітрі паморочиться».

Структура безпосередньо освітньої діяльності у другій молодшій групі. Діти стоять у колі.

  • Логоритміка:
Прийшла зима,трьом долоньки один про одного Принесла мороз. Прийшла зима,трьом долоньки один про одного Замерзає носа.
  • Читання вірша З. Баруздин « Зима снігами
  • Ігровий момент зі сніжинкою
  • Логоритміка.
Сніг, сніг кружляє, Діти хлопають,
Біла вся вулиця!Розводять руки убік,
Зібралися ми в гурток,Збираються в коло,
Закрутилися, як сніжок.Кружляють і відходять назад.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Державний бюджетний освітній заклад СЗАТ м. Москви Дитячий садок №1597

"Сніг іде"

Конспект безпосередньо освітньої діяльності у другій молодшій групі дитсадка

(інтеграція областей: "Художня творчість", "Читання художньої літератури", "Фізична культура", "Здоров'я", "Пізнання", "Комунікація", "Музика")

Провела та підготувала:

вихователь Виноградова Н.Ю.

Москва 2012 р.

Ціль: розвивати вміннярисувати т ехнікою “Пальцевий живопис”

Програмний зміст:

освітні завдання:уточнити та розширити уявлення про зиму та її прикмети, продовжити вчити малювати пальцями.

розвиваючі завдання:розвивати зорову увагу та сприйняття, пам'ять, дрібну та загальну моторику, координацію мовлення з рухами, правильне мовленнєве дихання.

виховні завдання:виховувати інтерес до спільної діяльності з педагогом, розвивати доброзичливі відносини, виховання любові до природи.

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, продуктивна, пізнавально – дослідницька, сприйняття художньої літератури.

Заплановані результати:вміє малювати технікою «пальчиковий живопис»,вміє узгоджувати свої дії зі словами та музикою.

Попередня робота:читання художньої літератури з тематики, спостереження в природі, прослуховування музики на тему «Зима», пальчикові ігри, вправи та етюди на цю тему, малювання різними способами та технологіями.

Матеріал: фарби «Гуаш», панно «Зима», вологі серветки, сніжинка, аудіозапис П.І. Чайковського«Танець феї драже», коробки з білим піском і дерев'яні палички., біла квасоля і темні два тазаки.

Словникова робота:сніжинка літає, падає, крутиться, танцює на вітрі, пурхає. Довга, коротка, пряма, звивиста доріжка

Структура безпосередньо освітньої діяльності.

Діти стоять у колі.

  1. Розмова з дітьми пори року зима.
  1. Логоритміка:

Прийшла зима, трьом долоньки один про одного

Принесла мороз. пальцями масажуємо плечі, передпліччя

Прийшла зима, трьом долоньки один про одного

Замерзає носа. долонькою масажуємо кінчик носа

  1. Читання вірша С. Баруздін «Зимаснігами в'южиться», загадка по сніжинці.
  1. Ігровий момент зі сніжинкою
  1. Ігрова вправа "Зима." під музику. П.І.Чайковського «Танець феї драже».
  1. Малювання снігопаду технікою «пальчиковий живопис» з поясненнями педагога
  1. Логоритміка.

Сніг, сніг кружляє, Діти хлопають,
Біла вся вулиця!
Розводять руки убік,
Зібралися ми в гурток,
Збираються в коло,
Закрутилися, як сніжок.
Кружляють і відходять назад.

  1. Гра-вправа «Малювання різних доріжок» (малювання паличками на піску)
  1. Пальчикова гімнастика «Сніг узимку літає»
  1. гра-вправа «Дорожки» (викласти бордюри темною квасолею)
  1. сюрпризний момент «Знайди подарунок у кучугурі» (кучугура: тазик з білою квасолею)

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

Педагог: Яка зараз пора року?

Діти: Зима.

Логоритміка:

Прийшла зима, трьом долоньки один про одного

Принесла мороз. пальцями масажуємо плечі, передпліччя

Прийшла зима, трьом долоньки один про одного

Замерзає носа. долонькою масажуємо кінчик носа

Педагог читає вірш:

Зима снігами в'южиться
Вранці і дотемна.
Сніжинки в'ються, кружляють
Біля нашого вікна.
То в кімнату попросять,
То знову втечуть,
За склом проносяться,
Надворі звуть.

Хлопці, а хочете, я розповім вам казку? Тоді сідайте (діти сідають на коліна)та слухайте. Високо, високо в небі на сірій хмаринці жила-була... А хто жив на хмаринці,відгадайте.

Дивна зірочка

З неба впала,

Мені на долоню

Лігла і зникла.

Діти: Сніжинка.

Педагог: правильно, сніжинка. Подивіться, хто це стукає на вікно?

Сніжинка: Здрастуйте, хлопці. Жила я на хмаринці зі своїми подружками-сніжинками і не сумувала. Але одного разу мені захотілося подивитись світ, що робиться на землі, і я стала спускатися вниз. Я падала, кружляла, пурхала, танцювала на вітрі.

Педагог: Що робила сніжинка, хлопці?

Діти перераховують.

Ігрова вправа "Зима."під музику. П.І.Чайковського «Танець феї драже».

Педагог: Хлопці, давайте намалюємо як сніжинки падають на землю.

Педагог пропонує підійти до мольберта, нагадує спосіб малювання.пальцем) та техніку виконання. Діти малюють снігопад. Після малювання діти витирають руки вологими серветками, збираються у коло.

Логоритміка.

Сніг, сніг кружляє, Діти хлопають,
Біла вся вулиця!
Розводять руки убік,
Зібралися ми в гурток,
Збираються в коло,
Закрутилися, як сніжок.
Кружляють і відходять назад.

Педагог Багато випало на землю снігу. Укрило все довкола. Вийшли діти гуляти, стали малювати на снігу. Хлопці, давайте намалюємо на снігу доріжки.

Діти малюють доріжки на манці.

Пальчикова гімнастика:

Сніг узимку літає (опускаємо руки долонями вниз, ворушимо пальцями.)

Тихо відпочиває. (стискаємо та розтискаємо пальці рук.)

Я його жалкую і в долонях грію. (Одна долоня накриває іншу- «ліпимо сніжок»; дуємо на руки.)

Педагог: Усі доріжки засипало на подвір'ї, треба викласти бордюри.

Діти викладаю квасолю за мітками-стрічками.

Наприкінці освітньої діяльності педагог пропонує знайти «під снігом» подарунки від сніжинки.


Художня творчість (2 молодша група)

Тема «Сніг, сніг паморочиться, біла вся вулиця»

Зацікавити дітей нетрадиційними способами малювання.

1. Освітні (навчальні)

Залучати дітей до розмови під час розгляду картин;

Продовжувати вчити підбирати прикметники до слів: сніг, сніжинка;

Активізація пестливих іменників;

Продовжувати знайомство дітей із малюванням гуашшю нетрадиційними способами (примокування пальця до аркуша паперу, штампом, печаткою із серветки, ватною паличкою) (художня творчість, експеримент);

Сприяти виникненню пізнавального інтересу до творчого експериментування.

2. Розвиваючі

Розвивати інтерес до нетрадиційного зображення на папері;

Продовжувати розвивати мову, дрібну моторику рук (комунікація);

Сприяти встановленню причинно-наслідкового зв'язку (через експеримент).

3. Виховні

Виховувати позитивний емоційний відгук дітей на красу природи через витвори мистецтв;

Види дитячої діяльності: ігрова, дослідна, практична +експеримент,

творча, комунікативна.

Інтеграція освітніх галузей:

Художня творчість (нетрадиційне малювання);

Пізнання;

Комунікація;

Обладнання та матеріали.

Обладнання: ноутбук, проектор, магнітофон, екран.

Демонстраційний матеріал: слайди «сніг йде», аплікація «Дома та дерева».

Роздатковий матеріал: гуаш біла, серветки, ватяні палички, серветки вологі, ємності з водою, листи паперу для експерименту зі снігом, сніг у тарілочці, паперові сніжинки.

(Стук у двері. Входить Сніговик)

Сніговик: Здрастуйте!

Діти: Привіт, Сніговику!

Сніговик: Я веселий Сніговик, повз проходив, вас побачив. Загадку хочу загадати вам не просту. Ось вона (віддає аплікацію «Будинки та дерева» та відерце зі снігом). Розгадаєте, виправте, буде вам сюрприз! А підказка за вікном. Я ще повернуся. Бувай! (Виходить).

Вихователь: А що тут за загадка?

Вихователь: Щось я не розумію, все красиво і правильно наклеєно, вдома, дерева. Ви, діти щось помітили? Що тут не таке? Як розгадати загадку? Про що говорив Сніговик?

(Відповіді дітей, припущення)

Вихователь: А може порівняти, що тут та що за вікном?

Де ж відгадку шукати?

Що там бачите?

Скатертина біла всю землю одягла (сніг).

Які дерева за вікном?

Біла береза ​​під моїм вікном

Накрилася снігом, наче сріблом

На пухнастих гілках

Сніжною облямівкою

Розпустилися кисті

Білою бахромою (С. Єсенін «Береза»).

(Повертаємось до аплікації).

А тут дерева які? (Голі, без снігу). А вдома?

А давайте подивимося, як відомі художники намалювали сніг у своїх картинах.

(Показ слайдів)

Слайд №1- Васнєцов «Зимовий сон».

- На землі, на деревах лежить... (сніг).

Сніг який? (білий, холодний, блискучий, хрусткий, липкий)

З чим можна порівняти сніг, коли він вкриває вулиці, будинки, дерева?

На що він схожий? (На килим, на ковдру, на шапку).

Слайд №2 Сніжинки.

Із чого складається сніг? (Зі сніжинок)

Розгляньте сніжинки та скажіть – які вони?

А що сніжинки вміють робити?

А коли сніг багато падає з неба, як це називається?

Слайд №3- Зима в селі

Розгляньте, як художник намалював зиму на селі.

Де сніг лежить?

А як ви вважаєте, деревам холодно під снігом?

Чому не холодно?

А зараз ми пограємо (фізкультхвилинка)

Гра «Вітер дме нам в обличчя»

Вітер дме нам в обличчя

(Руки зігнуті у ліктях, діти махають руками на обличчя)

Захиталося дерево

(Ноги розставлені, руки піднято над головою нахили праворуч, ліворуч)

Вітер все сильніше-сильніше

(Глибокі нахили вправо, вліво )

вітер тихіше, тихіше, тихіше

А сніжинки нижче, нижче.

(Темп сповільнюється, діти зупиняються)

Бах у кучугуру.

(Присісти і опустити руки на підлогу)

Слайд №4 - Будинки у снігу.

Всю землю вкрило сніговою ковдрою. Тепло. Затишно. Не холодно тепер землі та деревам, не страшні їм морози.

Слайд № 5, 6 – Снігові будівлі.

Зі снігу можна ліпити. Що можна зліпити? (сніговика, гірку)

Слайд №7 – Діти катаються на санках, лижах.

- По снігу можна кататися на ... (санках, лижах)

А тепер усі зимові слова, які ви почуєте, ви перероблятимете в ласкаві.

Санки - (саночки)

Гора – (гірка)

Зима – (зимівля)

Шуба – (шубка)

Сніг – (сніжок)

Сніговик – (сніговичок)

Шапка – (шапочка)

Слайд №5 – Сніг йде.

Дивіться, знову пішов сніг. Ой, на мою долоню сніжинка села, велика, гарна (уявна ситуація). І на ваші долоні опустилися сніжинки. Бачте їх. Давайте здуваємо сніжинки з долонь. Дуйте легко, довго.

Хлопці, а Сніговик нам приніс ще сніг.

Як ви думаєте для чого?

А я думаю, що він пропонує нам прикрасити будинки та дерева справжнім снігом?

Чи не пробували ніколи?

Як ви вважаєте, що буде, якщо ми прикрасимо наші картинки справжнім снігом?

(Сніг розтане)

А раптом не розтане? Ви ж не намагалися прикрашати снігом? Натомість буде по-справжньому.

Та й Сніговику, мабуть, сподобається.

Сьогодні можна зі снігом погратись! Попробуймо, прикрасимо дерево снігом!

(Експеримент. Кожній дитині даю аркуш із намальованим деревом та сніг у тарілочці).

(Діти розкладають, кажуть, що тане, руки теплі тощо)

Вихователь:

У мене в руках сніжинки,

Маленькі, як пушинки,

Срібляться і сяють,

Тільки шкода, що швидко тануть.

Що ж, виходить, не вдасться справжнім снігом прикрасити?

А Сніговик говорив, відгадка на вулиці.

Що ж робити?

(Малювати фарбою)

Так, а де вона? Ура! Знайшли! Біла гуаш годиться? А пензликів немає. Що ж робити? Шукаємо що-небудь підходяще.

(Знайшли палички ватні, серветки жаті, штампи тощо)

Спробуймо малювати тим, що знайшли, можна навіть пальцем. Сніговику сподобається.

(Заходить Сніговик)

Сніговик: Молодці! Здорово вигадали. Краса!

Вихователь: Сніговик, ми відгадали загадку? А де ж обіцяний сюрприз?

Сніговик: Молодці! Здогадалися, все вірно! Дуже сніг люблю! І зиму! А ви? Ось вам сюрприз та подарунок музичний (Коробочка, усередині паперові сніжинки)

Вихователь: Візьмемо по одній сніжинці.

(Музика та слайди «Сніг іде»)

Вихователь: Сніг, сніг крутиться,

Біла вся вулиця,

Зібралися ми в гурток,

Закрутилися як сніжок!

(Всі танцюють зі сніжинками в руках)

Вихователь: Діти, бажаєте вашу роботу в групі повісити? Куди?

(Прикріплюємо на стіну) Подобається? Мені теж дуже подобається. Ви молодці! У вас добре вийшло! Бачите, можна малювати без пензликів! Вам сподобалось?

Спасибі. З вами було дуже цікаво.