Конспект НОД з нетрадиційного малювання «Кошик з грибами. План-конспект заняття з малювання (старша група) на тему: конспект ннод художньо-естетичний розвиток. образотворча діяльність. малювання. гриби. старша група

Марина Новосьолова
Конспект НОД з нетрадиційного малювання «Кошик з грибами»

« Кошик із грибами» .

Види дитячої діяльності: ігрова, читання, трудова, пізнавально – дослідна, продуктивна.

Мета заняття: виховання у дітей інтересу до природи; створювати умови у розвиток творчих здібностей.

Матеріал для заняття: зображення кошики, гуашові фарби, пензлики, підставка, олівець простий., баночки з водою.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій та картин із серії. « Гриби» , загадки та вірші про грибах, бесіди з дітьми про грибах.

Словникова робота: грибник, грибничок, кузовок.

Хід заняття.

Організаційний момент.

Вихователь: хлопці, давайте з вами пригадаємо, яка пора року у нас настала? А допоможе нам у цьому загадка. Слухайте уважно.

Вранці ми подвір'я йдемо -

Листя сиплеться дощем,

Під ногами шелестять

І летять, летять, летять.

Діти: це осінь!

Вихователь: молодці, знаєте. А скажімо, які ми знаємо прикмети осені?

Данило: птахи відлітають в теплі краї.

Олеся: листя на деревах змінили колір Вони стали жовті, червоні.

Даша: горобина червоною стала

Альоша: холодно стало на вулиці

Кирило М.: урожай збираємо.

Кіра: гриби виросли.

Розмова із дітьми.

Вихователь: молодці. Сьогодні ми з вами здійснимо подорож осіннім лісом. Восени, у лісах, виростають різні гриби. Ось, наприклад, під березою-зростає гриб, який називають підберезник (виставляю картинку підберезника)під осиною – ростуть подосиновики (виставляю картинку подосиновика, є білі гриби(виставляю картинку білого гриба, лисички, сироїжки, опеньки, грузді (виставляю картинки цих грибів) . А тепер я пропоную вам послухати вірш.

В. Шульжик

за гриби

Ішов грибник здалеку

А в кошику ні грибка!

Жодного грибочка -

Тільки трава та листочки.

Втомився грибничок,

І, сів на пеньок.

Ти скажи мені, ліс,

Ти з грибами чи без?

Подивився на грибника

Ліс дрімучий звисока.

Похитався – скрип та скрип! -

Показав під ялинкою гриб.

Я з грибами, - мовив ліс, - А ти з очима чи без?

Вихователь: А зараз ми з вами все будемо грибниками, (хлопці грибники, грибнички – це ті люди, які збирають гриби) встаємо біля стільчиків і вирушаємо до лісу.

Фізкультхвилинка « Грибочки» .

Я лісом осіннім іду,

(маршируємо на місці)

Я грибочки в кошик зберу,

Раз грибок, два грибок, три грибок

Ось і повний кузовок.

(нахили вперед, збір грибів)

Виконання роботи.

Вихователь: молодці, хороші грибники з вас вийшли. Сідайте. Хлопці, а хочете все грибочки, які ми з вами зібрали, намалювати?

Діти: так!

Вихователь (роздаю намальовані на папері кошики, а на мольберт вивішую готову роботу). Ось вам кожному по кошику. Тільки ваші кошики ще порожні. Потрібно їх наповнити різними грибами. (Показ на мольберті)Подивіться моя кошик уже повний грибів. (Показ, пояснення). У грибів є ніжка та капелюшок. (Вивішую свою порожню кошик) Ось щоб намалювати ніжки наших грибів, потрібно обвести олівцем свою руку (виконую). Ось готово. А до кожної ніжки (пальчику) намалювати капелюшок, пензликом, певного кольору (овал). Ось і вийшла ще одна кошик із грибами. Повертаємось до своїх робочих місць. Правильно сідаємо, (Спинки рівно тримаємо, ноги разом)починаємо малювати.

Індивідуальна робота.

Вихователь: Олеся, ручку потрібно сильніше притискати, щоб рівно обвести

Олеся: я намагаюся. Ось вийшло.

Вихователь: молодец.

Вихователь: Данило, капелюшки якого кольору ти будеш малювати?

Данило: я хочу коричневий і червоні капелюшки У мене будуть подосиновики та білий гриб.

Вихователь: так, це правильно Молодець.

Вихователь: Даша, пензлик потрібно взяти правильно, трьома пальчиками біля залізної основи Молодець.

Аналіз дитячих робіт. (Малюнки вивішуються на стенді)

Вихователь: ой, які ви молодці Грибники наші. Повні кошики грибів набрали. Мишко, які ти грибипоклав у свій кузовок?

Мишко: я поклав у свій кузовок, підберезників, сироїжок

Вихователь: молодець, а Кіра?

Кіра: я поклала у свій кузовок, подосиновики

Вихователь: Молодці. Ви чудові грибники. На цьому наша подорож до лісу грибами закінчується. Дякую всім!

Конспект НОД у середній групі на тему: «Ах, гриби, грибочки»

Комова Любов Миколаївна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок №90», ​​місто Череповець.
Опис матеріалу:Пропоную вашій увазі конспект безпосередньої освітньої діяльності на тему: «Ах, гриби, грибочки». Цей матеріал буде корисним вихователям дітей 5-го року життя ДОП.


Ціль:Ознайомлення з грибами.
Завдання:
Освітні:Розширювати знання дітей про гриби (назву, місце проростання, будову); вчити розрізняти їстівні та неїстівні гриби.
Розвиваючі:Розвивати активний словник дітей (назви грибів)
Виховні:Виховувати дбайливе ставлення до природи, дружелюбність.
Матеріали та обладнання:
Кошик із грибами, закритий хусткою
Аудіо запис «Звуки лісу»
Шапочки їстівних грибів за кількістю дітей
Білочка (бі-ба-бо)
Муляжі грибів (білий гриб, підберезник, подосиновик, лисички, мухомор, бліда поганка)
Освітні галузі:
Пізнавальний розвиток
Соціально-комунікативний розвиток
Попередня робота:
1. Читання В. Катаєва «Гриби», В. Сутеєв «Під грибом»
2. Розгляд альбому з ілюстраціями "Гриби"
Хід:
Вихователь вносить у групу кошик, закритий хусткою. Привертає увагу дітей.

Вихователь:Діти, подивіться, що в мене в руках! Бажаєте дізнатися, що там?
Діти:Так!
Вихователь:Влітку він у лісі росте,
Сам у кошик не йде.
Йому треба вклонитися,
Ніжку зрізати, не лінуватися,
Капелюшок зніме він тоді,
З нього смачна їжа.
Що під капелюшком росте,
Сам у кошик не йде?
Діти:Гриб.
Вихователь прибирає хустку, показує дітям гриби.
Вихователь:Діти, як ви вважаєте, звідки ж ці гриби?
Діти:(Припущення дітей)
Вихователь:Де ростуть гриби?
Діти:В лісі.
Вихователь:Я пропоную вирушити в ліс і дізнатися, хто надіслав нам такий подарунок.
Діти погоджуються.
Вихователь включає аудіо запис «Звуки лісу»
Вихователь:
Ми йдемо сьогодні до лісу. Діти йдуть по колу
У тому лісі повно чудес!
Дощ учора в лісі пройшов. Струшують кистями
Це дуже добре. Плескають у долоні
Будемо ми гриби шукати Приставляють долоню до лоба
І в кошик збирати. Присідають, збирають гриби
Ось сидять маслюки Показують рукою праворуч
На пеньку – опеньки. Показують рукою вліво
Ну, а ти, мухоморе, Погрожують пальчиком.
Прикрась осінній бір.
Доброго лісу, старого лісу. Діти йдуть по колу
Сповнений казкових чудес!
Ми ідемо піти зараз
І кличемо з собою вас!
Вихователь:Ось ми й у лісі. Подивіться, скільки довкола грибів. Давайте розглянемо ближче.
Діти розсідають на килимку (на галявині).
Слайд №1 Білий гриб


Вихователь:Біля пагорба на доріжці
Гриб стоїть на товстій ніжці.
Від дощу трохи вологий,
Білий гриб – великий та важливий.
Вихователь:Цей гриб називається – білий гриб. У нього є ніжка та капелюшок. ( Показує)Якого кольору у гриба капелюшок?
Діти:Капелюшок коричневий.
Вихователь:Якого кольору у гриба ніжка?
Діти:Ніжка біла.
Вихователь:У білого гриба ніжка дуже товста та міцна. Якщо цей гриб розрізати, то всередині він буде білого кольору. Звідси назва цього гриба. Білий гриб вважають царем грибів (головним у лісі). Тому що він найбільший гриб у лісі та цінний (смачний). Його дуже люблять грибники. А хто такі грибники?
Діти:Люди, які збирають гриби.
Слайд №2 Подосиновик


Вихователь:До чого ж гарні
У червоних капелюшках кріпаки!
Я їх рано вранці
Під осиною зберу.
Цей гриб називається подосиновик. Росте він під осиною, тому так і називається – підсиновик.
Вихователь:Що є у подосиновика?
Діти:Ніжка та капелюшок.
Вихователь: Якого кольору капелюшок?
Діти:Капелюшок червоний.
Вихователь:А ніжка?
Діти:Ніжка біла з чорними.
Слайд №3 Підберезник


Вихователь:Перед нами ще один гриб.
Вихователь:Це підберезник. Як ви вважаєте, чому він так називається?
Діти:Росте під березою.
Вихователь:Під березою попереду –
Підберезник, дивись,
На високій стрункій ніжці.
Ніжка в цяточках трошки!
Чим він відрізняється від подосиновика?
Діти:Капелюшком. У підберезника капелюшок коричневий.
Слайд №4 Лисички


Вихователь:Ось красуні лисички.
Дуже дружні сестрички.
Їм сховатися нелегко.
Видно дуже далеко.
Вихователь:Хто скаже, чому ці гриби так звуться?
Діти:Вони руді, як лисички.
Вихователь:Діти, які гриби ми зустріли на галявині?
Діти:Лисички, підберезник, подосиновик, білий гриб.
Вихователь:Всі ці гриби можна їсти, готувати з них різні страви (смажити, сушити, варити грибний суп). Тому всіх їх можна назвати їстівними.
Проводиться рухлива гра «Грибник та гриби»
За лічилкою вибирається грибник, решта дітей гриби (вдягають на голову шапочку із зображенням гриба)
Вихователь:Ось галявина лісова,
Тут їстівні гриби.
Всіх у гру я запрошую,
Ми граємо, ти ведеш!
Гриби ростуть на галявині, за сигналом вихователя "Грибник йде", діти розбігаються, грибник ловить. Гра проводиться кілька разів.
Після гри діти сідають по місцях.

Утворюється білка.
Білочка:Привіт, діти!
Діти:Привіт, білочка!
Білочка:Що ж ви робите у лісі?
Діти:Хочемо дізнатися, хто нам відправив у подарунок кошик грибів.
Білочка:Це я. Влітку у лісі багато грибів. Але треба бути обережними, окрім їстівних грибів у лісі ростуть і неїстівні.
Вихователь:Білочка, давай познайомимо дітей із неїстівними грибами.
Слайд №5 Мухомор


Вихователь:Цей гриб у лісі росте
Не клади його ти в рота!
Він зовсім не солодкий
Кропинки на капелюшку
Червоний, мов помідор
Неїстівний мухомор!
Подивіться, як виглядає мухомор.
Діти:Біла ніжка, червоний капелюшок з білими крапками.
Вихователь:Він гарний та яскравий, але дуже небезпечний, бо отруйний. У жодному разі його не можна чіпати руками і навіть штовхати ногами.
Слайд №5 Бліда поганка


Вихователь:Ось ще один отруйний для людини гриб.
Блідолиці поганки
Бродять зграєю по галявині.
З ними я не гратиму.
Обійду та забуду.
Чому треба обминати ці гриби?
Діти:Вони отруйні, неїстівні, їх не можна чіпати.
Вихователь:Ніколи не їжте
Незнайомих ягід.
І гриби – поганки
До рота тягнути не треба:
Голова закрутиться,
Заболить живіт,
І від отруєння
Лікар не врятує.
Вихователь:З якими грибами ми познайомились?
Діти:Їстівними та неїстівними.
Дидактична гра «Збери гриби»
На галявині розкладено муляжі знайомих грибів, діти збирають лише їстівні.
Білочка:Подивіться, скільки грибів на галявині! Діти, допоможіть мені зібрати їстівні гриби.
Вихователь:Знаходити гриби не складно.
Брати їх треба обережно.
Добре їх треба знати,
Щоб поганок не набрати.
Після того як діти зібрали гриби, вихователь запитує у кожного, який гриб він знайшов.
Вихователь:Як можна назвати усі гриби, які ми зібрали?
Діти:Їстівні гриби.
Вихователь:Які гриби залишились на галявині?
Діти:Неїстівні, отруйні.
Вихователь:Давайте назвемо їх.
Діти:Мухомор, бліда поганка.
Вихователь:Награлися ми з грибами,
А тепер час нам до мами.
Діти дякують білку і повертаються до групи.

Конспект

Спільної освітньої діяльності

з малювання

Вік дітей 4-5 років

Тема Гриби для білочки___

2013 рік

Тема: «Гриби для білочки»

Середня група

Цілі:

- продовжувати вчити дітей правильно тримати кисть, не напружуючи м'язи і не стискаючи пальці; домагатися вільного руху руки з пензлем під час малювання.

Продовжувати вчити набирати фарбу на пензель: акуратно вмочувати її всім ворсом у баночці з фарбою, знімати зайву фарбу об край баночки легким дотиком ворсу; добре промивати кисть, перш ніж набрати фарбу іншого кольору; привчати осушувати промиту кисть об м'яку ганчірочку.

Освітні завдання

Закріплювати знання кольору, форми.

Навчити дітей малювати гриби, використовуючи овальні форми, розташовані по вертикалі та горизонталі.

Виховні завдання


-Розвивати інтерес до малювання.
-Розвивати самостійність.
-Розвивати вміння слухати та стежити за показом вихователя
акуратно працювати пензлем.
-Виховувати любов до тварин.

Розвиваючі завдання

Розвивати у дітей інтерес до образотворчої діяльності.

Розвивати самостійність, естетичні почуття та емоції.

Розвивати у дітей бачення художнього образу та задуму через кольорову гаму.

Матеріали та обладнання:
альбомні листи, гуаш, банку з водою.

Картинка із зображенням білочки, муляжі грибів.

1.Вступна частина.

Хлопці, сьогодні у нас на занятті багато гостей, але до нас із вами ще хтось збирався прийти, я вам загадаю загадку, а ви спробуйте відгадати, про кого йдеться.

Хто по ялинці гордо скаче,

І злітає на дуби,

Хто в дуплі горішки ховає,

Сушить ягоди, гриби?

Правильно, це білочка, Скажіть, а де живе білочка? А яка у білочки шубка? А що в неї на вушках?

2.Основна Частина, постановка проблемної ситуації

Хлопці, подивіться, наша білочка щось засмутила. Вона мені шепнула на вушко, що так намагалася зробити своє дупло затишним і теплішим, що встигла, заготовила на зиму тільки горіхи та ягоди, а її білченята дуже люблять гриби.

Давайте подумаємо, як ми можемо допомогти нашій білочці?

Ми допоможемо нашій білочці та заготовимо для неї гриби, ми їх намалюємо. Але колись, давайте згадаємо, які бувають гриби?

А хто може їх назвати?

Давайте уважно розглянемо гриб (показ муляжу)

Із чого він складається? Правильно, гриб має капелюшок і ніжку.

Що б грибок у дуплі у білочки зберігся на всю зиму, його треба спочатку засушити, для цього білочка надягає його на гілочку (одягти грибок зліплений із пластиліну на гілочку), ми наші гриби теж малюватимемо на гілочках, подивіться, кожному я дам ось такий листок, на якому намальована гілочка.

Де ми малюватимемо грибок?

Що ми спочатку маємо намалювати? Правильно, ніжку, а яким кольором ми її малюватимемо? Подивіться, як я намалюю ніжку.

Після того, як намалювали ніжку, що ми малюємо? Правильно, капелюшок, яким кольором? Подивіться, як я намалюю капелюшок.

У мене один грибок на гілочці, ви можете намалювати їх кілька. Подумайте, скільки грибів ви малюватимете на гілочці і якщо вже придумали, то можете приступати до роботи.

(Робота дітей)

3.Підсумок заходу

Хлопці, ви дуже старалися, білочка задоволена, вона тепер не хвилюється, що їй та її білизнам не вистачить запасів на зиму. Давайте встанемо, візьмемо малюнки в руки, повернемося до батьків і покажемо їм, які у вас гриби.

Підготувала вихователь І категорії Лашина Галина Олексіївна ГБОУ МІСТА МОСКВИ «ШКОЛА №2116 «ЗЯБЛІКОВО» Д/О 5 2016 рік

Мета: Уточнення уявлень про гриби, які ростуть у лісі. Дати дітям вибір матеріалу та засобів зображення грибів. Розвивати художньо-творчі навички, уміння читати карту алгоритмів дій. Виховувати інтерес до світу лісу.

Матеріали: імпровізовані галявини; кошик, в ній: сушені гриби, лист, картинки-загадки, печиво «Гриби» .

Для аплікації грудочками паперу: папір гофрований, клей ПВА пензлика, підставки, серветки.

Для ліплення: тісто, качалки, стеки.

Для аплікації: кольоровий папір, ножиці, клей, серветки, клейонки.

Крупи: гречана, манна, пшоняна, клей ПВА.

1. Організаційний момент. Запропонувати дітям стати в коло разом з нею, взятися за руки та привітати один одного:

«Станемо поряд по колу
Скажімо "Вітаю" один одному
Нам вітатися не ліньки
Всім "Вітання" і "Доброго дня"

Якщо кожен посміхнеться
Доброго ранку почнеться

Добрий ранок!

2. -Хлопці, сьогодні вранці біля входу до нашої групи я виявила кошик. Зверху лежить якийсь мішечок. Ах, який смачний запах. Бажаєте відчути цей запах. (Діти нюхають мішечок). Хто здогадався, що це? Так, це сушені гриби. Як вони чудово пахнуть. Вам сподобалось? (Відповіді дітей). Що ще є в кошику? Подивіться тут лист. Що написано на конверті? Так, дитячий садок «Посмішка» , група №7, отже воно адресоване нам. Давайте сядемо на наші подушечки і прочитаємо. (діти сідають, читаємо листа)

«Здрастуйте, дорогі хлопці! Пише вам ваш друг Лісовичок!

Ви, хлопці, знаєте, що зараз осінь і в моєму лісі стало тихо і сумно, птахи не співають, полетіли в теплі краї, грибів і ягід немає. Хлопці, я знаю, що ви все вмієте, не могли б ви змайструвати для мене галявину лісову з грибочками, щоб приємно мені було в моєму будиночку і згадувалося про літо.

З повагою, ваш Лісовичок.

3. - Ну що, хлопці, допоможемо нашому другові? (Відповіді дітей)Але спочатку згадаємо, які гриби ми знаємо – відгадайте загадки, які надіслав вам Лісовичок. (відгадують загадки).

1. Цей гриб живе під ялиною,
Під її величезною тінню.
Мудрий бородач-старий,
Мешканець бору – … (Боровик)

2. Я народився в день дощовий
Під осиною молодою,
Круглий, гладенький, гарний,
З ніжкою товстою та прямою. (Подосиновик)

3. Не сперечаюся – не білий,
Я, братики, простіше.
Зростаю я зазвичай
У березовому гаю. (підберезник)

4. Водять дружний хоровод
Руді сестрички.
Кожен відразу тут зрозуміє:
Перед ним… (лисички)

5. Капелюшок червоний, в горошок,
Комір на тонкій ніжці.
Цей гриб гарний на вигляд,
Але небезпечний, отруйний. (мухомор)

6. Вздовж лісових доріжок
Багато білих ніжок
У капелюшках різнокольорових,
Здалеку помітних.

Збирай, не зволікай!

Це… (Сироїжки)

Перш ніж приступити до роботи, давайте розімнемо пальчики:

Раз два три чотири п'ять! (пальчики крокують по долоні)

Ми йдемо гриби шукати
Цей пальчик у ліс пішов, (Загинають пальчики)
Цей пальчик гриб знайшов,
Цей пальчик чистити став,

Цей пальчик смажити став,
Цей пальчик все з'їв,

Від того й погладшав.

4. -Хлопці, я пропоную вам вибрати «полянку» і матеріал, яким ви зображатимете гриби.

Можна поєднатися в невеликі групки, тоді на вашій галявині буде більше грибів.

Діти розходяться підгрупами. У першій підгрупі діти скочують грудочки з гофрованого паперу та приклеюють на готові контури грибів.

У другій: гриби виготовляються із солоного кольорового тіста.

У третій: на контури грибів на «полянці» наноситься клей, потім насипається та розподіляється крупа.

Діти виконують роботу за допомогою карт алгоритму дій.

5. -Підведення підсумків. Рефлексія.

Діти, від кого ми отримали посилку?

Що попросив Лісовичок?

Діти, чим вам найбільше сподобалося займатися?

Як ви думаєте, хлопці, Лісовичок буде задоволений?

Молодці, хлопці, що допомогли Лісовичкові, за це він вам надіслав частування. (приготувати дітей печивом «Грибочки» )

Конспект

Безперервної освітньої діяльності

художньо-естетичний розвиток (ІЗО)

Малювання на тему:«Кошик із грибами».

(Підготовча група)

Вихователь підготовчої групи: Волкова Т.В.

Ціль. Розвиток композиційних умінь (малювання у всьому аркуші паперу з передачею пропорційних і просторових відносин).

Завдання:

Закріплювати та узагальнювати знання дітей про гриби;

Вправляти в умінні їх розрізняти їстівні та неїстівні гриби;

Розвивати пам'ять, уяву, спостережливість;

Виховувати екологічну культуру;

Створити позитивний емоційний настрій;

Розвивати вміння бачити красу створеного зображення передачі форми, плавності, злитості ліній чи його тонкощі, витонченості, ритмічності розташування, рівномірності зафарбовування рисунка.

Матеріал до заняття: папір, олівці, фарби, непроливайки з водою, серветки, картинки з грибами, кошик з грибами.

I. Організаційний момент

Здрастуйте, хлопці! Перш ніж ми почнемо малювати, пропоную вам поїхати в осінній ліс. (Діти під музику входять до зали)

Подивіться, наскільки гарний він: яскраве листя у дерев, щебетання птахів. збираються в зграї, звірятка, які готуються до зими, все говорить нам про прихід казкової осені.

Ой, щось я знайшла цікаве. Та це ж кошик.

Як ви вважаєте, що в кошику? (Діти висловлюють припущення.) Давайте вам допоможу. Я загадаю загадку, а ви точно дізнаєтеся, що лежить у цьому кошику.

Осінь, дощ на цілий день,

Листопад та мокротень.

Тільки їм не мерзлякувато -

Одноніжкам у капелюшках. (Гриби)

ІІ. Основна частина

Правильно, у кошику лежать гриби. Гриби ростуть у лісі: на галявинах, на узліссях, під деревами, у траві і навіть на пнях. Гриби бувають їстівні та неїстівні (отруйні).

Діти, давайте їх викладемо на килим і розглянемо які тут лежать гриби.

Їстівний гриб білий - капелюшок коричневий, кругла, ніжка товста.

Отруйний гриб – мухомор – найпоширеніший отруйний гриб. Ніжка довга, є білий комірець. Капелюшок червоний, кругла, в білу цятку.

Їстівний гриб - підберезник - росте в основному під березою, капелюшок кругла, ніжка тонка, висока, капелюшок темно-коричневого кольору.

Їстівний гриб - подосиновик - з червоним капелюхом, ніжка висока.

Їстівний гриб - лисичка - жовтого кольору, з невисокою ніжкою, капелюшок увігнутий.

Їстівний гриб опеньки - гриби світло-коричневого кольоруна тонких ніжках з "комірцем", ростуть "сім'ями".

Отруйний гриб – бліда поганка – смертельно отруйний гриб. Ніжка довга, біля кореня знаходиться мішечок, з якого гриб росте, комірець, капелюшок кругла, нерівна, за кольором бліда.

А чому ці гриби називають їстівними? (Відповіді дітей: тому що їх можна вживати в їжу).

Чому ці гриби отруйні? Що вони взагалі не потрібні, шкідливі? (Відповіді дітей: сирими грибами людина може отруїтися, але якщо з мухоморів люди зроблять спиртову настойку для натирання суглобів вони принесуть користь, тварини в лісі лікуються ними).

Чи знаєте ви, як правильно збирати гриби? Чи можна виривати гриби з коренем? (Відповіді дітей). Правильно, гриби не можна виривати із землі разом із грибницею. Занапастивши грибницю, ви не знайдете більше на цьому місці грибів. Адже грибниці деяких грибів живуть сотні років! Якщо ви знайшли лісовий скарб – молодий свіжий гриб, його треба зрізати ножем. А грибницю злегка присипати землею, прикрити листям або гілкою хвої і міцно притиснути долонею, щоб наступного року знову виріс гриб. Справжній грибник, знаходячи хороший гриб, спочатку помилується ним, запам'ятає, де цей гриб виріс, і тільки потім обережно зріже його і покладе в козуб капелюшком вниз.

Давайте розглянемо будову грибів. У грибів є капелюшок, ніжка, грибниця (міцелій). Нижня сторона капелюшка є спороносним шаром (гіменофором). Гіменофор буває трубчастий, пластичний, жилкуватий; шипуватий, зморшкуватий, горбкуватий і гладкий.

Форми капелюшків пластинчастих і трубчастих грибів різні: напівкуляста, подушкоподібна, конусовиднорозпростерта, плоскорозпростерта, увігнуторозпростерта. Краї капелюшків грибів також різняться формою. Край буває загорнутим догори, загорнутим донизу, піднятим, загнутим догори, загнутим донизу, рівним, гострим і товстим (тупим).

Ніжки грибів також дуже різноманітні за своєю формою: циліндрична, звужена вгору, звужена вниз, звужена вгору і вниз.

Фізкультхвилинка «За грибами»

Всі звірятка на узліссі Ідуть по колу, взявшись за руки.

Шукають грузді та хвилі.

Білочки скакали, Скачуть навприсядки,

Рижики зривали. Зривають "гриби".

Лисичка бігла, Бігуть, збирають «гриби».

Лисички збирала.

Скакали зайчатки, Скачуть, зривають «гриби»

Шукали опеньки.

Ведмідь проходив, Ідуть перевальцем,

Мухомор розчавив. туплять правою ногою.

А зараз я пропоную зібрати гриби в кошик, повернутися до групи та намалювати кошик із грибами.

ІІІ. Практична частина (за столами)

Пальчикова гімнастика "Гриби"

Раз два три чотири п'ять! «Крокують» пальчиками по столу.

Ми йдемо гриби шукати.

Цей пальчик у ліс пішов, Загинають по одному пальчику,

Цей пальчик гриб знайшов, починаючи з мізинця.

Цей пальчик чистити став,

Цей пальчик смажити став,

Цей пальчик все з'їв,

Тому й погладшав.

Вихователь пропонує дітям намалювати кошик із грибами з натури. Організовує самостійну роботу дітей. Надає індивідуальну допомогу при роботі з олівцями та фарбами, виборі кольору.

Включає в себе музику «Звуки природи – живий ліс» для створення творчої атмосфери.

IV. Підведення підсумків

Хлопці, ви отримали дуже цікаві роботи. Покажемо їх один одному і помістимо на виставку, у вас вийшло дуже красиво і всі роботи чудові! Розкажіть, що важко виконувати? Що легко?

Бачу із завданням усі справилися чудово, молодці! Дякую за увагу! До нової зустрічі!