Конспект НСД з використанням сучасних освітніх технологій (середня група). Конспект НСД в старшій групі. Використання нових педагогічних технологій на занятті з математики

мета:

Навчання дітей розповідання казки за допомогою моделей.

завдання:

  • (Величиною, кольором)

Інтеграція освітніх областей:

соціально-комунікативний розвиток, пізнавально-мовленнєвий, художньо-естетичне, фізкультурну розвиток.

Форми діяльності -спільне діяльність дорослого і дітей

Види дитячої діяльності:

ігрова, комунікативна, пізнавальна, фізична

Форма проведення: ситуація - гра

Методи і методичні прийоми:

словесний, наочний, ігровий; організаційний момент, уявна ситуація, проблемні ситуації, сюрпризні моменти.

Словникова робота:

навчати дітей утворювати слова зі зменшено-пестливими суфіксами (Заєць - зайчик, зайчик).

Устаткування і матеріали:

Конверти з моделями на кожну дитину, мишки, собаки, лисиці, ведмедя-маски, чарівний рюкзачок., Доріжки здоров'я.

ХІД БЕЗПОСЕРЕДНЬО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Організаційний момент.

Діти стоять у колі.

Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в чарівний світ казок.

А ви любите казки? Я теж люблю казки, адже саме там відбуваються справжні

Багато казок є на світі,

Казки дуже люблять діти.

Всі хочуть в них побувати

І трохи пограти!

Ви хочете? Ви готові? Тільки ось як нам з вами потрапити в країну казок? Давайте приготуємо ваші пальчики і вимовив чарівні слова. (Діти вимовляють чарівні слова)

Пальчикова гра "Замок"

Починаємо чаклувати, двері в казку відкривати. (З силою стискаємо і разжимаем кулаки.)

Хоч замочок дуже міцний - (Скласти долоні в замок)

Металевий і чіпкий, (Розвести долоні і потягнути замок)

Ми його покрутив, (Крутимо "замочок")

А потім три рази Дунем, (Вдих через ніс 3 рази Дунем)

Покачаємо - раз, два, три.

Двері, замочок, відчини! (Лікті на рівні грудей, долоні міцно притиснути один до одного, повороти "замочка" від себе.)

Двері відкриваються, казка починається.

2. Сюрпризний момент.

З'являється чарівний рюкзачок, в якому знаходиться іграшка зайця.

Хлопці, подивіться, що це?

Правильно, хтось забув чарівний рюкзачок, а всередині щось є. Давайте спробуємо з вами відгадати, що там, але не за допомогою очей, а за допомогою рук. Зараз я дам помацати кільком хлопцям, а вони повинні назвати, що всередині рюкзака.

Діти обмацують вміст і намагаються відгадати, хто всередині.

А як ви здогадалася, що в мішечку сховався зайчик? (У нього короткий хвіст, довгі вушка)

Правильно, хлопці! Це зайка, він прибіг до нас з казки.

Що можна сказати про характер зайця, який він в казках? (Боягуз, боязкий.)

А як в казках називають зайця? (Зайчик, зайчик - побегайка, зайченя, зайчик-боягуз).

Молодці, хлопці. Зайчик прибіг до нас з казки, а як ви думаєте з якої? У яких казках ми з вами зустрічаємо зайця? («Заєць хваста» , «Колобок» , «Теремок» , «Рукавичка» .)

Так, дійсно, в цих казках ми зустрічаємо зайчика, але наш гість прибіг з казки, де його образила лисиця і вигнала його з будиночка. (Заюшкина хатинка.)

4. Гра з загадками.

Правильно, хлопці, казка називається «Зайчикова хатинка» і зайчик приніс нам з собою загадки. Давайте послухаємо їх уважно і відгадає. Спочатку слухаємо загадку і потім говоримо відгадку.

Сама рудуватий,

Мордочка лукавим,

Їй не до пиріжка,

Їй би з'їсти півника? (Лисиця)

Хлопці, як можна назвати лисицю ласкаво? (Лиска, лісонька, лисичка)

Хто, великий і клишоногий,

Мед дістав з бочки лапою?

З'їв солодкість і ревіти.

А звуть його? (Ведмідь.)

Назвіть ведмедя ласкаво (Ведмедик, Мишко, ведмедик)

«Ку-ку-рі-ку» кричить він дзвінко,

Крилами плескає голосно.

Курочок вірний пастух,

Як звуть його? (Півень.)

Настя, назви півня ласкаво (Півник, Петрику)

У мене відмінний слух,

Гострий погляд і тонкий нюх.

Відразу лізу з кішкою в бійку,

Тому що я… (Собака.)

Назвемо собаку ласкаво (Собачка, песик)

Живе в нірці

Гризе кірки.

Короткі ніжки,

Боїться кішки. (Мишка)

Хлопці, подивіться, яких тварин ми з вами вгадали. А чи всі вони герої казки «Зайчикова хатинка» ? (Ні, мишка з іншої казки.)

5. Физкультминутка.

Правильно, хлопці, зайка бачить, що ви втомилися і хоче з вами пограти. Хочете пограти з ним? Тоді встаємо в коло.

  • Гей, хлопці, що ви спите

Нам тварин покажіть.

У лисички гострий ніс,

У неї пухнастий хвіст.

Шуба руда лисиці

Невимовною краси.

Лисиця по лісу походжає,

Шубу руду погладжує.

  • Заєць лісом скакав

Заєць корм собі шукав.

Раптом у зайця на маківці,

Піднялися, як стрілки, вушка.

Зайчик стрибнув, повернувся,

І під деревом зігнувся.

Виліз ведмедик з барлогу,

Розминає Миша ноги,

На носочках він пішов,

І на п'ята потім.

6. Моделювання казки.

Ось ми трохи відпочили, і зайка запрошує вас за столи.

У вас на столах лежать конверти, відкрийте їх. Які геометричні фігури лежать перед вами? (Кола). Чим вони відрізняються? (Кольором, розміром). Назвіть кольору (Білий, сірий, оранжевий, червоний, коричневий).

казку «Зайчикова хатинка» ми будемо з вами складати і розповідати по моделям-заступникам. Для кожного героя казки - коло певного кольору. Для зайчика, як ви думаєте - який? (Білий). Чому? Помаранчеве коло для ... (Лисиці). Чому? (Лисиця руда). Який колір відповідає герою «Зайчикова хатинка» - собаці? (Сірий). Медведю, якого кольору гурток, чому? (Діти пояснюють, чому кола різного розміру, кожен колір співвідносять з героями казки). А що є ще у вас на столах - хатинки. Вони різного кольору, чому? (Луб'яна - коричневого, а крижана - синього).

Правильно хлопці.

А тепер ми з вами будемо розповідати казку, використовуючи кольорові кружечки. Я розповідаю казку, а ви викладаєте кружечки один за одним. Будьте уважні. (Розповідаю казку, діти розкладають кружечки)

Жили-були лисиця і заєць. У лисиці була хатка крижана, а у зайчика луб'яна. (Діти ставлять моделі хатинок) Прийшла весна, і у лисиці хатинка і розтанула. А лисиця попросилася до зайчику в хатинку погрітися, та й вигнала зайчика. Йде зайчик по доріжці і плаче, а назустріч йому собака:

- Гав гав! Що, зайчик, плачеш?

- Як мені не плакати? Була у мене хатинка луб'яна, а у лисиці - крижана. Прийшла весна, попросилася вона до мене, та мене самого і вигнала.

- Не плач, зайчик! Я її вижену!

Пішла собака до хатинки, і каже:

Гав-гав йди лисиця геть!

-А лисиця з грубки відповідає:

- Як вискочу, як вистрибну, підуть клаптики по закутках! Собака злякалася і втекла. Зайчик знову йде і плаче. Хлопці, покажіть як зайка плаче (Діти показують як плаче заєць). Назустріч йому ведмідь:

- Про що, зайчик, плачеш?

- Як же мені не плакати? Була у мене хатинка, яка хлопці? - луб'яна, а у лисиці - крижана. Прийшла весна, у лисиці хатинка розтанула. Так вона мене з моєї ж хатинки і вигнала.

- Не плач, зайчик! Я твоєму горю допоможу, ми її з хатинки проженемо!

- Ні, не допоможеш! Собака гнав, що не вигнала. І ти, клишоногий, не виженеш.

Підійшли вони до ізбёнке, Ведмідь як заричить:

- Іди, Лиса, геть із хатинки!

А Лисиця з печі як закричить:

- Як вискочу, як вистрибну, підуть клаптики по закутках!

Ведмідь злякався і втік. А як злякався ведмідь? (Діти показують)

- Кукуріку! O ніж, зайчик, плачеш?

- Як же мені не плакати? Була у мене хатинка луб'яна, а у лисиці - крижана. Прийшла весна, у лисиці хатинка розтанула. Так вона мене з моєї ж хатинки і вигнала.

- Підемо, зайчик, я тобі допоможу, лисицю вижену!

- Ні, півень, не зарадиш!

Хто хлопці допомагав зайчику виганяти лисицю? (Собака, ведмідь) Собака гнав - не вигнав, ведмідь гнав - не прогнав.

Підійшли вони до ізбёнке,

- Кукуріку! Несу косу на плечі, хочу лисицю посікти! Піди, лисиця геть!

Лисиця почула, злякалася і каже:

- Одягаюсь.

Півень голосніше закричав, хлопці допомагайте мені:

А лисиця:

Шубу одягаю.

Петушок ще голосніше закричав, хлопці допомагаємо петушку:

- Кукуріку! Несу косу на плечі, хочу лисицю посікти! Піди, лисиця, геть!

Злякалася лисиця і втекла, а півень з зайчиком стали жити-поживати і добра наживати.

Під час розповідання діти зображують: як плаче зайка, як собака злякалася лисицю, як півник співає пісню: спочатку тихо, потім голосніше і голосніше.

Хлопці. Скажіть, чи добре надійшла лисиця з зайцем? (Ні).

Яка лисиця в цій казці? (Лисиця - хитра, розумна, безсердечна, підступна, брехуху, шахрайка) - А який зайчик? (Зайчик - добрий, слабкий, беззахисний, довірливий, бідолаха).

Чому не допомогли зайцю вовк і ведмідь? (Вовк і ведмідь злякалися і втекли).

Хто виявився справжнім героєм - помічником, чи не злякався лисицю? Хто він? (Півник сміливий, хоробрий, хороший, красивий).

Що ж перемогло в казці, добро чи зло? (Добро).

Вправа для очей «Очки міцно закриваємо»

Очки міцно закриваємо,

Дружно до п'яти вважаємо,

Відкриваємо, поморгай,

І працювати продовжуємо.

Молодці, хлопці. Ви все правильно укладали угоди й допомагали мені розповідати казку. Як вона називається? («Зайчикова хатинка» ) . Вам сподобалося складати казку за допомогою моделей?

Діти виходять з-за столів і встають на килимок.

Потрібно виконати ще одне завдання. Попереду нас чекають три дороги.

За першою підемо - до жабам в болото потрапимо.

За другою підемо - до Бабі-Язі прийдемо.

За третьою підемо - скринька казковий знайдемо.

Яку дорогу вибираємо? Тоді вперед!

дихальна вправа

Ми крокуємо друг за другом

Лісом і весняним лугом. Носом глибоко дихайте, Спинки рівненько тримайте! (Вдих видих)

А ось і чарівна скринька! А що ж всередині? частування для дітей)

7. Рефлексія.

Ну, а нам пора прощатися.

І з казкою розлучатися.

Ми казку побачили, в казку грали,

Ну і звичайно трохи втомилися.

Закінчилися наші великі справи,

І нам в дитячий сад повертатися пора.

Сьогодні ми з вами пограли в гру «Чарівний рюкзачок, відгадували загадки, зображували тварин і здійснили подорож в казку« Зайчикова хатинка » яку укладали угоди й розповідали по моделям заступникам.

САМОАНАЛІЗ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

«ПОДОРОЖ У КАЗКУ» .

Комунікація з використанням методу наочного моделювання.

Мета: Навчання дітей розповідання методом моделювання казки.

завдання:

  • навчати дітей самостійно переказувати і розуміти казку на основі побудови наочної моделі
  • розвивати у дітей мислення і уяву, емоційну чуйність, мова, пам'ять при відборі умовних заступників персонажів казки, підбираючи їх за заданим ознакою (Величиною, кольором)
  • виховувати чуйність у дітей, співпереживати і розуміти героїв казки

Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний развітіе- спілкування з дорослими і дітьми, речевое- розвиток усного мовлення, пізнавальне -через ігрову діяльність, фізіческое- через пальчиковую гру, гімнастику для очей, доріжки здоров'я, музичну физминутку.

Форми діяльності -спільне діяльність вихователя і дітей

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавальна, фізична

Форма проведення: гра-ситуація

Матеріал й устаткування: -конверти з моделями на кожну дитину, мишки, собаки, лисиці, ведмедя-маски, чарівний рюкзачок., Доріжки здоров'я.

Попередня робота: читання казки «Зайчикова хатинка» ; розучування пальчикової гри «Замок» ; розгадування загадок про тварин, гра в «Чудовий мішечок» з описом і порівнянням предметів;

Технічний супровід: кошти ТСО

Словникова робота: навчати дітей утворювати слова зі зменшено-пестливими суфіксами (Заєць - зайчик, зайчик).

Методи і методичні прийоми: словесний, наочний, ігровий; організаційний момент, уявна ситуація, проблемні ситуації, сюрпризні моменти.

ОД- сприяла формуванню у дітей розвивати мислення і уяву, емоційну чуйність, мова, пам'ять при відборі умовних заступників персонажів казки, підбираючи їх за заданим ознакою

Протягом всієї ігрової ситуації підтримувався інтерес дітей, формувалися психічні процеси: увага, мова, мислення, уяву, інтерес дітей і бажання приймати участь в тій чи іншій ситуації.

Висновок: мета досягнута, завдання реалізовані.

Конспект НСД з використанням мультимедійної презентації у 2 молодшій групі
Тема: «Грибочки на пенечке»
Мета: Знайомство дітей з грибами - опеньки, грузді.
завдання
освітні:
1. Формувати уявлення дітей про гриби, про особливості їх зростання.
Розвиваючі:
1. Розвивати естетичне сприйняття природи і її об'єктів в осінній період.
виховні:
1. Виховувати екологічну культуру молодших дошкільнят, любов до навколишнього пріроде..Словарная робота: Осінь, ліс, листя, опале, гриби, капелюшок, ніжка, грибниця, опеньки, грузді..Предварітельная робота: розгляд ілюстрації «Осінній ліс», дидактична гра «Гриби в кошику», розглядання муляжів грибів.
Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Мовне», «Художня творчість».
Форми роботи з дітьми:
Перегляд мультимедійної презентації: «Осінь», «Гриби», бесіда - міркування, прослуховування аудіозапису «Звуки лісу».
Матеріал (обладнання):
Муляжі грибів у кошику, великий аркуш ватману для колективної композиції, гриби різної величини і форми (вирізані з паперу відповідного кольору), засушені листя, клей - олівець (за кількістю дітей), серветки паперові (вологі).
Хід безпосередньо освітньої діяльності:
Сюрпризний момент
Вихователь пропонує дітям заплющити очі й послухати музику.
(Діти закривають очі, звучить аудіозапис «Звуки лісу)
Вихователь каже:
- Хлопці, я зараз порахую до трьох і ми з вами вирушимо в подорож.
- Раз два три!
- Скажіть, що ви чуєте?
Відповіді дітей.
- Правильно - пташки співають, чути шурхіт листя, подих вітру.
Відкривайте очі, ми з вами опинилися в осінньому лісі.
.
Презентація «Осінь»
Ось і закінчилося дзвінке літо.
- Як ви думаєте, яку пору року зараз настав?
- Вірно, Осінь!
- А як ви здогадалися?
Відповіді дітей.
- Які ви молодці, все вірно сказали.
Сонце все частіше ховається за хмаринки, небо стало сірим, хмарним. Вранці з'являється туман. Дерева стоять гарні, кольорові, тому що осінь забарвила листя в жовтий, оранжевий, червоний колір. Пориви вітру зривають з дерев листя і вона, кружляючи, падає на землю. На вулиці стало прохолодно, діти і дорослі стали одягатися тепліше - куртки, шапки, шарфи, черевики, чоботи.
«Шапочка та ніжка,
ось і весь Антошка »
(Гриб).
Відгадайте, хлопці, про що ця загадка?
- Гриб! Молодці!
Вихователь нагадує дітям, що восени в лісі з'являється багато різних грибів, які дорослі разом з дітьми збирають в кошики.
Презентація «Гриби»
Вихователь разом з дітьми розглядає муляжі грибів.
У грибів є ніжка і капелюшок. Ніжки у грибів бувають різні: короткі, довгі, товсті, тонкі. І капелюшки у них теж різні: великі, маленькі, круглі, хвилясті, різного кольору. Ростуть гриби у дерев (підосичники, підберезники), на пнях (опеньки), в траві, ховаючись під опалим листям (грузді).
Гриби не можна зривати руками, так як можна порушити грибницю (сплетіння коренів) і на наступний рік на цьому місці гриби вже не будуть рости. Потрібно гриби зрізати дорослим ножем, акуратно, під корінець, або викрутити його з землі.
динамічна пауза
«Руки підняли і похитали - це дерева в лісі.
Лікті зігнули, кисті струснули - вітер збиває листя.
В сторону руки, плавно помахаємо - це до нас птахи летять.
Як вони сядуть, теж покажемо - крила склали назад. »
Вихователь звертає увагу дітей на мольберт, на якому закріплений лист з намальованим пнем і травою біля нього. Пропонує дітям прикрасити пеньок опеньками, а сімейку груздів заховати в траві під опалим листям.
Роздає дітям гриби різної форми і величини (опеньки і грузді). Нагадує, що великі і маленькі опеньки ростуть на пнях, а грузді найкраще шукати в траві під листям. Діти наносять клей за допомогою клею - олівця, потім по черзі наклеюють свої грибочки на колективну композицію, промовляючи, де живе його грибок.
По закінченню роботи витирають руки серветками.
релаксація
Вихователь каже дітям:
- Які ви молодці, хлопці! Ось скільки грибочків з'явилося на пеньку і в траві під опалим листям!
Давайте згадаємо з вами:
- Яка пора року настала?
- Що восени в лісі збирають в кошики?
- Які гриби ростуть на пнях, в траві?
- Чому не можна руками зривати гриби?
Нашу гарну композицію ми повісимо в групі, що б все могли помилуватися на неї!


вкладені файли

Конспект НСД "Пізнавальний розвиток" в середній групі

Тема заняття: "На допомогу зайчику"
Опис матеріалу: пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності по пізнавальному розвитку, з використанням здоров'язберігаючих технологій, для дітей середнього дошкільного возраста.Данний матеріал буде корисний для вихователів молодшого та середнього дошкільного віку. Цей конспект навчального та пізнавального характеру, спрямований на виховання валеологічної культури, для формування усвідомленого ставлення до здоров'я.
напрямок: Мовне пізнавальне, фізична культура, соціально-комунікативний розвиток.
Інтеграція областей: пізнавальні розвитку, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток, художньо-естетичний розвиток.
мета: вчити дітей дбати про своє здоров'я, уникати ситуацій, що приносять шкоду здоров'ю.
завдання:
1. Розвивати процеси узагальнення та класифікації за певною ознакою;
2. Активізувати і розширювати словниковий запас;
3. Зберігати і стимулювати здоров'я дітей за допомогою технологій: лікувально-оздоровчий масаж «Неболейка».
4. Виховувати валеологічних культуру для формування усвідомленого ставлення до здоров'я;
5. Виховувати в дітях почуття жалю, прагнення допомогти хворій людині.
Матеріал до заняття: М'яка іграшка - заєць, площинний будиночок, дерева, маленькі картонні коробки, серветки, ватні палички, повітряні кулі, фрукти, овочі, корзинка.
Попередня робота: Розучування комплексу оздоровчих вправ для горла, відгадування загадок про явища природи, заучування віршів; Бесіда «Як бути здоровим»; читання художнього твору К. Чуковського «Айболить», проведення дослідів зі снігом.

Хлопці сьогодні у нас в дитячому садку багато гостей. Так і хочеться їм усім-усім побажати: «Доброго ранку!» Тому давайте побажаємо доброго ранку нашим гостям веселою пісенькою.

Доброго ранку посміхніться швидше І сьогодні весь день буде веселіше Ми погладимо лобик, носик і щічки Будемо ми красивими як квіточки Разотрём долоньки сильніше-сильніше, А потім поплескаємо сміливіше-сміливіше, Вушка ми тепер потремо і здоров'я Збережемо
Посміхнемося снова- Будьте всі здорові!
Звук вітру: Вітерець зустрічаючи пізню осінь нам у віконце сніжинку кинув. Постукав тихенько в раму отримаєте телеграму.


(Вихователь читає на снежинке телеграму: Зайченя Кузька наївся снігу і у нього захворіло горло і піднялася температура. Потрібно термінова допомога. Доктор Айболить.
Хлопці, доктора Айболита терміново викликали в Африку, там захворіли звірі. Що ж нам робити? (Відповіді дітей)
Звичайно, ми повинні допомогти нашому другові зайчонку. Давайте зберемо все необхідне в дорогу. (Діти сідають на стільчики).
Гра: «Вибери потрібне».


Опис гри: дітям пропонується з кожної пари предметів вибрати один, необхідний для лікування зайченя (градусник і машинка, мікстура і цукерка мед і морозиво, шарф і книга) .Вибранние предмети діти складають у кошик.
Щоб швидше видужати, допомагають не тільки ліки. А що ще допомагає людині швидше одужати? (Відповіді дітей) Для якнайшвидшого одужання потрібно їсти вітаміни, які нам дає природа - це овочі та фрукти. Вони не тільки корисні, але і дуже смачні.
А в яких продуктах знаходяться вітаміни? (Відповіді дітей)
-Я загадаю загадки, а ви відгадаєте і відгадки покладіть в кошик.
загадки:
1. Кругле, рум'яне я росту на гілці!
Люблять мене дорослі і маленькі дітки (Яблуко)

2. Червоний ніс в землю вріс, а зелений хвіст зовні,
Нам зелений хвіст не потрібен, потрібен тільки червоний ніс. (Морква)
3. Він ніколи і нікого не ображав на світлі, але чому ж плачуть від нього і дорослі і діти (цибуля).

4. Фрукт цей жовтого кольору,
Дуже кислий він на смак,
І якщо додам, що користь приносить,
То я не помилюся. (Лимон.)

5.Уроділась я на славу, голова білого кучерява.
Хто любить щи- мене там шукай. (Капуста).

6.Вкусни -обліжешь пальчікі-
Помаранчеві м'ячики.
Але тільки я в них не граю,
А незмінно їх з'їдають. (Апельсини).
(Діти підходять до столу, на якому лежать лимон, яблуко, морква, цибуля, чіпси, сухарики, лимонад, жувальна гумка).
Діти, ми зібрали все найнеобхідніше і тепер пора вирушати до зайчонку в ліс. Давайте станемо в коло. Щоб потрапити в казку, потрібно міцно заплющити очі і сильно захотіти. Тоді все обов'язково станеться (вправа на дихання)
Звучить музика. Діти замружують очі.
Ми обережно входимо в казку з вами
Дорога в ліс знайома нам давно.
Тут все живе і дихає чудесами,
Загадками і таємницями повна.
(Діти відкривають очі)
-Але куди ж нам іти? Подивіться - сліди. Чиї це сліди?
Вони обов'язково приведуть нас до лісу. На доріжку дружно встали, один за одним рушили. (Діти йдуть по слідах). Вузький місток попереду, потрібно нам його пройти (на носочках, руки над головою)


Змійкою біля кущиків пройдемо і сніжок НЕ обобьyoм. Ось ми і прийшли хатинку кузькину знайшли.


Хлопці, а що сталося в лісі? (Дерева стоять голі, не чути птахів, випав сніг). Так хлопці настала пізня осінь і випав перший сніг, ось зайка і зрадів йому.
Подивіться скільки снігу у хатинки. Який сніг? (Білий, блискучий). А на дотик? (Холодний) Можна такий сніг є? Діти стукають у двері, заходять, вітаються з зайченям, сідають на лавку.
Обігрування ситуації «Лікуємо зайченя» (діти ставлять градусник зайчику, дають мікстуру, поять чаєм з медом, зав'язують шарфом шийку).


1-й дитина: (Гладить зайченя по голові і читає вірш)
Ах, ти, зайченя - зайчик,
Неслухняний шалунишка.
Ти запам'ятай назавжди,
Сніг холодний їсти не можна! (Ставить градусник).
2-й дитина:
Сніг зовсім не для їжі!
Сніжок тільки для гри. (Дає мікстуру)
Ти, зайченя, видужуй
І до нас, в гості приходь. (Подає чай з медом)
Вихователь укладає зайченя в ліжко і раптом помічає під ковдрою мікроба - маленький повітряна куля.


Хлопці, знаєте чому зайчонку так важко? Коли він їв холодний сніг, то не помітив, як проковтнув мікроба - злючку. Коли зайченя чхає, мікробів стає все більше і більше (вихователь розкидає кульки - мікроби). Нам потрібно якомога швидше врятувати зайченя, а для цього необхідно знищити всіх мікробів. Я знаю, є такі продукти, яких дуже бояться мікроби. Як ви думаєте, які? (Відповіді дітей).
Найбільше мікроби бояться часнику. Нам потрібно швидко зібрати мікроби, поки їх не стало ще більше.
Гра «Знищимо мікроби» Діти під веселу музику збирають кульки і складають їх у велику корзину. Вихователь водить над кошиком великою голівкою часнику, в середину якої встромлено зубочистка, і вимовляє чарівні слова: «Ви мікроби зникайте і назад не повертайтеся» і лопає кульки непомітно для дітей.
Хлопці, у нас вийшло! Ми знищили мікробів і Кузя знову здоровий!
Вихователь садить зайченя на стілець і укутує пледом.
Тепер Кузя запам'ятає, що сніг їсти не можна!
Хлопці, а зараз ми Кузьо покажемо лікувальний оздоровчий масаж «Неболейка».


1. Щоб горло не боліло,
Ми погладимо його сміливо. (Погладжувати шию зверху вниз)

2. Щоб не кашляти, що не чхати,
Треба носик розтирати (вказівними пальцями розтирати крила носа)

3. Лоб ми теж разотрём-
Долоньку тримаємо козирком (розтирати від центру до краю).

4. Вушка теж ми потремо і здоров'я Збережемо

5. Знаємо, знаем- так, так, так,
Нам застуда не страшна. Потирати долоні один об друга.Воспітатель хвалить дітей.
Гра «Так-ні». (Зі сніжком)


Вас прошу я дати відповідь:
Це правда чи ні?
1.Чтоби з мікробами не знатися,
Треба, діти, загартовуватися? Так!

2.Ніколи щоб не хворіти,
Треба цілий день проспати? Ні!

3.Якщо сильним хочеш бути,
Зі спортом треба дружити? Так!

4.Чтоби зимою не хворіти,
На прогулянці потрібно співати? Ні.

5.І від грипу та ангіни
Нас рятують вітаміни? Так.

6.Будешь їсти цибулю, часник-
Тебе застуда не знайдеться? Так.

7.Хочешь найміцнішим стати-
Бурульки треба лизати? Ні.

8. Якщо станемо загартовуватися,
Ми не будемо хворіти і хворіти,
Фізкультурниками станемо?
Діти дякують зайця і бажають йому здоров'я. (Будь здоровий-будь здоров забудь про докторів)
Діти, ми сьогодні зробили добру справу: вилікували зайченя, навчили дбайливо ставитися до свого здоров'я.

Доктор Айболить передав вам вітаміни і конверт з листом, я прочитаю думаю тут щось важливе і нам може стати в нагоді.
1. Щоб здоров'я зберегти,
Організм свій зміцнити,
Знай
2. У здоров'я є вороги,
З ними дружби не води!
Серед них тихоня лінь,
З нею борись ти кожен день.
3. Щоб жоден мікроб
Не потрапив випадково в рот,
Руки мій перед їжею
з милом і водою.
4. Їж овочі і фрукти,
Рибу, молокопродукти-
Ось корисна їжа,
Вітамінами повна!
5. На прогулянку виходь,
Свіжим повітрям дихай.
Тільки пам'ятай при догляді:
Одягатися по погоді!
6. Ну, а якщо вже сталося:
Розболітися вийшло,
Знай, до лікаря тобі пора.
Він допоможе нам завжди!
Питання до дітей: Що ви сьогодні запам'ятали найголовніше про сніг? (Відповіді дітей)
Правильно, сніг їсти не можна, з ним можна тільки грати.
А тепер пора повертатися в дитячий сад. Давайте станемо в коло, повернемося навколо себе і вимовив знайомі чарівні слова: 12345 ось ми в садку знову! (Звучить музика)
Хлопці, вам сподобалося наше подорож? А що найбільше запам'яталося? Ви можете про це розповісти своїм друзям і мамам. Спасибі.

Марина Біганова
Конспект НСД з використанням сучасних педагогічних технологій в старшій групі «Чарівниця зима!»

мета: Систематизувати уявлення дітей про зиму, зимових явищах природи. Розширити уявлення про властивості снігу.

завдання: Навчальні: Узагальнити уявлення дітей про зиму; Продовжувати формувати вміння встановлювати зв'язки і закономірності в природі, спонукати дітей порівнювати, узагальнювати, робити висновки; Розвивати логіку міркування, вирішуючи проблемні ситуації; Формувати вміння дітей сприймати поетичний образ зими засобами художньої і музичної виразності; Закріпити назву зимових місяців; Уточнити і розширити запас конкретних уявлень про властивості снігу.

Розвиваючі: Сформувати у дітей правильне уявлення про зими: зима - чарівниця, зима-художниця; Розвивати пам'ять, увагу, уяву; Удосконалювати діалогічну і монологічну форми мовлення, доказову мова.

виховні: Виховувати дбайливе ставлення до природи, інтерес до пізнавальної діяльності; Виховувати культуру спілкування.

інтеграція областей: Пізнання, художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток.

Устаткування і матеріали: Мультимедіа, картинки-загадки, лист, інвентар для досвіду зі снігом - відерця зі снігом і водою, паперові сніжинки, стаканчики з чистою водою.

попередня робота: Бесіда про зиму, спостереження за явищами неживої природи (Сніг, сніжинки, лід, бурульки); експериментування зі снігом, водою, льодом; розглядання репродукцій (зимові пейзажі, фотографій, малювання пейзажів, читання художньої літератури різних жанрів про зиму; слухання музичних творів (П. Чайковський, А. Вівальді "Пори року")

Хід НСД: Організаційний момент - «Теплий коло»

В: Хлопці, сьогодні я отримала лист, але не знаю від кого. Давайте, разом відкриємо і прочитаємо його. (Читання листа)

«Я не була у вас дуже давно

Друзі, нам зустрітися пора

До скорої зустрічі, дітвора! » Снігова Баба.

В: Хлопці, а як ви думаєте, чому саме зараз вирішила прийти до нас в гості

Снігова Баба? (Тому що зима)

В: Хлопці, а ви любите зиму? (Так, любимо)

В: За що ви любите зиму? (Можна кататися на ковзанах, санчатах і т. Д.) В: Багато поетів теж люблять зиму. Послухайте вірш А. С. Пушкіна « чарівниця зима (Читання вірша) В: Хлопці, чому поет порівняв зиму з чарівницею? (Відповіді дітей) - Які природні явища бувають взимку? (Сніг, іній, мороз, хуртовина, снігопад і т. Д.) - Є у зими три синочка, три зимові місяці. Як вони називаються? (грудень січень лютий)

Яка погода буває взимку?

Що відбувається взимку на водоймах?

Звучить сумна музика і на екрані з'являється Снігова Баба. С. Б .: Здрастуйте, хлопці!

В: Здрастуй, ми дуже раді тебе бачити. Ой, а чому ти така сумна?

С. Б .: Прилетіла ворона, сіла мені на плече, клюнула і сказала, що я не смачна. Розсердилася і полетіла. І мені стало дуже сумно. Чому я не яблуко або полуничка ...

В: Хлопці, а чому ворона так сказала? (Відповіді дітей).

Досвід зі снігом (Вихователь ставить тарілку зі снігом на стіл)

Уточнюють що перебувати в тарілці. - Який буває сніг? (Легкий, білий, холодний, пухнасті і т. Д.) В: Давайте хлопці ми відвернемося від снігу і пограємо. Вставайте в коло. динамічна пауза "На прогулянці"

Ми у двір пішли гуляти

Ми у двір прийшли гуляти

Бабу снігову ліпили.

Пташок крихтами годували

З гірки ми потім каталися

А ще в снігу валялися.

Все в снігу додому прийшли,

З'їли суп і спати лягли. вихователь: А тепер, давайте подивимося, що стало з нашим снігом.

С. Б .: Ой, де ж сніг, тут тільки вода.

В: Снігова Баба, сніг тільки на морозі такий пухкий і пухнастий. А в теплі він перетворюється в воду. А зараз я переллю в стаканчик цю талу воду. І ми подивимося чистий сніг? Дивіться скільки бруду в снігу, тому є сніг не можна ні в якому разі. Хлопці, подивіться, а в цій склянці у мене чиста вода і цю воду пити можна. Спробуйте цю воду? Яка вона на смак? (Вода не має

В: Діти, так чому ворона сказала, що Снігова Баба несмачна. (Сніг - замерзла вода, а вода смаку не має). Правильно хлопці.

В: Чи не переймайся, Снігова Баба, ми тобі покажемо і розповімо про те, що сніг - це добре і зимовий час - це чудове і веселий час. А для початку я вам загадаю загадки (Загадки про сніг і снежинке) В: Хлопці, що вдає із себе сніг? (Сніг складається з сніжинок)

гра «Сніжинки»

Діти діляться на дві команди. Їм роздають сніжинки з паперу. Діти повинні знайти таку ж сніжинку в протилежній команді.

В: Снігова Баба, ти ж теж зліплена з снігу, значить, ти теж красива, як ці сніжинки!

С. Б .: Хлопці, Зима передала для вас картинки-загадки. Подивіться на картинку і скажіть, що на ній зайве, чого не буває взимку? (Картинки з'являються на екрані)

В: Молодці, ви зуміли знайти помилки і тепер картинки виглядають правильно.

С. Б .: Які розумні хлопці! Всі знають.

С. Б .: Хлопці, а як ви думаєте, сніг і лід - це добре чи погано? (Відповіді дітей). В: Давайте подивимося на екран:

1. Маленькі паростки пшениці, вони не замерзли. Чому? (Сніг зберігає тепло)

2. Де утворюється лід? (На поверхні водойм)

3. Що роблять рибалки на річці взимку? (ловлять рибу)

4. Чому все живе не замерзає під льодом? (Лід теж зберігає тепло)

С. Б .: Хлопці, значить, сніг і лід - це дуже добре.

В: Ось тепер і Снігова Баба знає, що взимку нам буває, не тільки холодно, але ще добре і весело. Який свята ми відзначаємо взимку? (Новий рік Різдво). У ці свята люди дарують один одному подарунки, ходять в гості і т. Д.

С. Б: Дякую вам, хлопці! Я зрозуміла. Нехай я не смачна, але зате красива і корисна. А тепер мені пора. Я буду чекати вас на вулиці. До побачення!

Рефлексія.

В: Хлопці, скажіть, чому була засмучена Снігова Баба? Сніг - це добре чи погано? Які завдання для вас були важкими?

Публікації по темі:

«Безпечна поведінка на дорозі», з використанням сучасних освітніх технологій в реалізації ФГОС Завдання: Пізнавальний розвиток: -Продовжуємо формувати знання дітей про безпечну поведінку на дорогах, правилах дорожнього руху, дорожніх.

Мета: Уточнити і систематизувати знання дітей про овочі. Ознайомити з поняттям «вітаміни», їх ролі в житті людини, формувати у дітей.

Конспект НСД по формуванню математичних уявлень у підготовчій групі з використанням сучасних технологій. Конспект НСД по формуванню математичних уявлень у підготовчій групі з використанням сучасних технологій. Муніципальне.

Вязникова Світлана Геннадіївна, вихователь МБДОУ «Дитячий сад №3« Теремок »ОРВ с. Яренск, вищу кваліфікаційну категорію. Мета: Систематизація.

Конспект НСД з розвитку мовлення в середній Групі «Чарівниця Зима» Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі «Чарівниця Зима» Мета: Розвиток зв'язного мовлення дітей. Завдання: 1. Мовленнєвий розвиток: закріплювати.

Напрямок: Пізнавально-мовний розвиток. Соціально-особистісний розвиток. Провідна освітня область: комунікація. Склала і провела :.

Конспект НСД з використанням сучасних освітніх технологій в старшій групі «Пригоди Жужжалочкі і Шіпелочкі» Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 49 Комбінованого виду Приморського району Санкт-Петербурга.

«Чарівниця зима». Сценарій освітньої ситуації в старшій групі з використанням технології проблемного навчання Тема: Чарівниця зима. Мета: -Сістематізіровать знання дітей про зиму, зимових явищах природи; -Закріпити назви зимових місяців; -Уточніть.

Конспект відкритої інтегрованої НСД з використанням ІКТ в старшій групі «Чарівниця зима» Конспект відкритої інтегрованої безпосередньо освітньої діяльності в старшій групі з використанням ІКТ «Чарівниця-зима".

Заняття з використанням сучасних корекційних технологій Тема: «Тіньова казка» Мета: розвивати уявлення дітей про театр, як про вид мистецтва. Обладнання: ноутбук, заготовки для тіньового театру, ширма, лампа ,.

Бібліотека зображень:

Юлія Маслова
НСД в старшій групі на основі використання сучасних освітніх технологій

мета: Довести, що вода не має форми, запаху, смаку і кольору.

завдання:

Ознайомити дітей з властивостями води; уточнити знання дітей про призначення води в житті людини

Розвивати здатність робити висновки й умовиводи на основі практичної діяльності.

Розвивати уміння планувати свою діяльність і передбачити результат своїх дій.

Вчити застосовувати отримані знання в житті.

Виховувати самостійність, ініціативу, допитливість, допомога Капе.

словникова завдання:

Активізувати і збагачувати активний словник дітей

іменниками, прикметниками, дієсловами по темі заняття.

Матеріали та обладнання:

Електронна дошка «Панасонік»

проектор

ноутбук

Завдання в форматі Elite Panaboard Software: план роботи, схеми завдань

Устаткування для дослідів:

Прозорі судини різної форми.

За 5 стаканчиків з чистою питною водою для кожної дитини.

Гуаш різних кольорів (біла - обов'язково, прозорі склянки, на 1 більше, ніж кількість підготовлених квітів гуаші.

Сіль, цукор, грейпфрут, лимон.

Великий піднос.

Ємність з достатньою кількістю чистої води.

Чайні ложки по кількості дітей.

попередня робота: Спостереження за водою, відгадування загадок, читання віршів про воду, дощі, роси, інеї: «Лід» Г. Ладонщикова, «Хмари» Я. Якима, «Град» Е. Сєрова, «Дощ» А. Барто, «Мило» Ю. Тувім, «Ви чули про воду?» Н. Рижової, «Казка про воду» А. О. Вахрушев, експерименти з водою і формочками на вулиці.

Хід НСД:

Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття. До нас прийшов ще незвичайний гість. Я хочу, щоб ви самі здогадалися. Для цього я загадаю вам загадки.

1. Люди чекають мене, звати, а прийду до них - геть біжать (Дощ)

2. Тече, тече - НЕ витече, біжить, біжить - НЕ вибіжить (Річка)

3. З неба - зіркою, в долоньку - водою (Сніжинка)

Хлопці, ви здогадалися, що це за гість. Це звичайно ж в о д а.

Сьогодні, коли я прийшла в дитячий сад, то побачила у наших дверей крапельку. Вона сказала, що її звуть «Капа», І хоче з вами познайомитися ближче.

Ви чули про воду?

Кажуть вона всюди!

Ви в ставку її знайдете

І в сирому лісовому болоті.

Як бурулька замерзає,

На плиті у вас кипить

Пором чайника шипить

Без неї нам не вмитися

Чи не наїстися, не напитися!

Ви згодні, що без води нам з вами просто не можна

У Капи велике прохання до вам: Вона ніяк не може довести подружці Снєжці (Сніжинці) властивості води і від цього їй дуже прикро і сумно. Ви готові допомогти Капе? Відповіді дітей.

А тепер, хлопці, ми з Капої запрошуємо вас в свою лабораторію, щоб ближче познайомитися з водою.

Ви готові стати вченими (Відповіді дітей).

Чим займаються вчені. Як ви думаєте? (Відповіді дітей).

Так, вчені займаються наукою, наука - це пізнання, це вивчення різних предметів, явищ. Як ви думаєте, як же вчені знаходять відповіді на свої питання? (Відповіді дітей).

Правильно, вчені проводять екперіменти, ставлять досліди. А що таке експерименти? (Відповіді дітей).

Експерименти і досліди - це така робота, яку проводять вчені, щоб переконатися в правильності своїх припущень. При проведенні експериментів і дослідів вчені користуються різними приладами: Скляними, гострими. Тому потрібно дотримуватися правил. Щоб не поранитися. Повторимо ці правила. (Відповіді дітей).

Ну що, вчені, приступимо до роботи? Що ж ми сьогодні з вами будемо вивчати, ви вже здогадалися? (Відповіді дітей).

Так, дійсно, ми сьогодні спробуємо дослідити воду. Але щоб наша робота принесла результат ми що повинні зробити, як ви думаєте? (Відповіді дітей).

Ми повинні скласти план нашої роботи, наших дій. Все залежить від того, які властивості води ми з вами хотіли б вивчити. (Відповіді дітей).

Доведемо, що вода не має форми, запаху, смаку і кольору. Давайте разом схематично позначимо наш план дій. Як ми можемо позначити форму, запах, смак і колір. (Діти пропонують схематичне позначення властивостей води, а вихователь на дошці «Панасонік» зображує план схемами, Які пропонують діти. План готовий).

Проходьте в лабораторію (до столів, там у нас стоїть устаткування, яке в нагоді для нашої роботи. Що у нас за планом? (Відповіді дітей).

Вивчимо форму води. Подивіться на різні баночки на ваших столах. Зверніть увагу. Який вони форми? відповіді дітей (Високі, низькі, вузькі, широкі, пузаті і ін).

Переливаємо одну і ту ж воду в прозорі судини різної форми. Вода приймає форму судин. Виливаємо з останнього судини воду на піднос, вона розтікається безформною калюжею. Чому це відбувається?

Правильно, це все відбувається тому, що вода не має своєї форми.

Тепер спробуємо перелити воду з однієї посудини в інші судини і подивимося. Чи змінює вода свою форму і чому? Якої форми стає вода? ». Відповіді дітей.

Так, дійсно. Вода стала такою ж форми, як і посудину. Який висновок ми можемо зробити про форму води? (Відповіді дітей).

Вода не має власної форми. А має форму судини. Що ми можемо відзначити на нашій схемі? Відповіді дітей.

Вихователь на дошці креслить стрілку від умовного позначення форми під стрілкою крапелька перекреслена. Вихователь коментує свої дії на дошці.

Відповіді дітей.

Я пропоную вам понюхати воду в п'ять підготовлених стаканчиках з чистою питною водою. Пахне вона? Згадаймо запахи лимона, смаженої картоплі, туалетної води, квітів. Все це дійсно має запах, а вода пахне? (Відповіді дітей).

Все вірно, у неї немає свого запаху. Давайте відзначимо на нашій схемі. Вихователь коментує свої дії на дошці

Давайте спробуємо воду на смак. Яка вона на смак? (Вислуховуємо різні варіанти відповідей). Потім пропонуємо в один із стаканчиків додати цукор, розмішати і спробувати.

Яка стала вода? Солодка! Далі аналогічно додаємо в стаканчики з водою: Сіль (солона вода, грейпфрут (гірка вода, лимон (Кисла вода). - Давайте порівняємо з водою в найпершому стаканчику і зробимо висновок. (Відповіді дітей)

Чиста вода не має смаку. Відзначимо на нашій схемі.

Подивіться на наш план. Хто назве наступний пункт в нашому дослідженні? Відповіді дітей.

Продовжуючи знайомитися з властивостями води, давайте розіллємо воду в прозорі склянки.

Яка вода за кольором? (Вислуховуємо різні варіанти відповідей, потім підфарбовуємо воду у всіх склянках, крім одного, крупинками гуаші, ретельно розмішуючи. Обов'язково використовуємо білу фарбу, Щоб виключити відповіді дітей, що вода - біла).

Який можна зробити висновок? Робимо висновок, що чиста вода не має кольору, вона безбарвна. Відзначимо на нашій схемі. Вихователь коментує свої дії на дошці.

висновок: Вода не має форми, запаху, смаку і кольору.

Физкультминутка:

Хлопці, Капа може перетворитися на пару і полетіти високо в небо. Полетимо з нею.

- я буду мама-хмаринка, а ви мої дітки крапельки. Вам пора вирушати в дорогу. Крапельки стрибають, танцюють. Полетіли вони на землю. Пострибали, пограли. Нудно їм стало поодинці стрибати, зібралися вони разом і потекли маленькими струмочками. Зустрілися струмочки і стали великою річкою, пливуть крапельки у великій річці, подорожують. Текла-текла і потрапила в великий океан, плавали-плавали і згадали, що мама карала додому повернутися. А тут сонечко пригріло. Стали крапельки легкими, потягнулися вгору, випарувалися під променями сонця, і повернулися тоді крапельки до мами хмаринці.

Ось яка чудова лабораторія запрацювала в нашій групі, А які працьовиті і розумні вчені працюють в ній.

Хлопці, вам сподобалося працювати в нашій лабораторії, бути вченими? Що ми дізналися сьогодні про воду? ». Діти дивляться на схеми і розповідають про властивості води.

А ви не забули про нашу Капу?

Капвей висловлює подяку дітям за те, що вони допомогли довести снежинке, що вода не має форми, запаху, смаку і кольору.

Всі вчені молодці. Наші знання знадобилися нам, щоб надати допомогу Капе. Всім вручаються медалі дослідників води! Дякую всім!". Вихователь вручає дітям медалі.