Конспект заняття «У світі тварин. Ігрове заняття - подорож про тварин з використанням ікт для дітей старшої групи доу

Конспект інтегрованого заняття
Тема заняття: «Тварини»
: Активізація і розвиток пізнавальної, мовної, емоціональноволевой сфер,
мета

спрямовані на особистісний розвиток дитини в навчанні, поведінці, у відносинах з іншими
людьми і з тваринами.
завдання:
1 Закріпити вміння впізнавати і висловлювати емоційні станів в міміці.
2 Розвивати саморегуляцію вихованців через прослуховування музичних
творів.
3 Удосконалювати вміння вербалізувати і адекватно реагувати на емоції оточуючих
4 Формування позитивного емоційного настрою, згуртування групи дітей.
5
Закріплення уявлень про домашніх тварин. Уточнення і розширення словникового
запасу по темі «Дикі тварини», «Овочі та фрукти», «Їстівні та неїстівні
гриби »,« Музичні інструменти ».
6 Розвиток зв'язного мовлення через використання компонентів театралізованої діяльності
в поєднанні з показом (казка «Теремок»)
7 Удосконалення граматичної будови мови: освіту присвійних
прикметників, дієслів від звуконаслідувальних іменників з
зменшувально пестливихсуфіксами; множини іменників і
дієслів; узгодження іменників з числівниками.
8 Профілактика дислексії.
9 Розвиток зорового, слухового уваги, логічного мислення. Розвиток загальної та
дрібної моторики.
10 Формування навичок співпраці, самостійності, ініціативності.
11 Виховання любові до диких тварин.
12 Ознайомити учнів з правилами утримання в будинку собаки, кішки.
13 Пояснити учням правила дотримання гігієни житла при наявності тварин в
будинку.
устаткування:

«Звуки природи» в супроводі підібраного відеоряду фотографій (авторський
варіант), з використанням ТСО.
 Піктограми емоцій: страх, радість, здивування, самовдоволення (хвастощі), злість.
 Гра «Знайди, назви емоцію», авторський варіант (з використанням пісочниці).

 Предметні картинки із зображенням диких тварин
 Інтерактивна дошка, проектор, електронна казка «Теремок»
 Музичне посібник (для відтворення голосів тварин)
 М'яч

презентація, картки на повторення, пам'ятки.
хід заняття
психолог:
Хлопці, проходите в зал, розсаджуйтеся на зручних вам місцях.
Я рада бачити Вас! Як ваш настрій?
(Варіанти дітей)
Сьогодні в нашому чудовому залі багато гостей, привітайте їх.
Вправа 1 «Ток»
психолог:
Давайте привітаємо один одного.
Ми створили коло, взялися за руки. А тепер давайте привітаємо один одного рукостисканням.
Починає .... Ми пам'ятаємо, що знизуємо руку сусіда не сильно, але і так, що б він
відчув ваше потиск.
Спасибі, ось ми і привіталися. Струсили руки.
.Ігра 2 «Покажи емоцію»
На наших заняттях ми познайомилися з багатьма емоціями. Якими, назвіть.
Варіанти дітей: (радість, страх, здивування ..)
Я пропоную пограти і показати емоції, які заховані в цьому мішечку.
(Дитина знаходить в піску піктограму емоції, називає її дітям і пред'являє зображення)
Вправа 3 «Класифікація»
По заданому узагальнюючого поняття (домашні, дикі тварини, квіти, іграшки, транспорт,
овочі, фрукти) дитина повинна вибрати з набору картинок ті, які будуть йому
відповідати.
Вправа 4 «Зайве слово».

Тарілка, чашка, стіл, чайник.
Темно, похмуро, світло, холодно.
Береза, осика, сосна, дерево.
Злитися, бігом, підстрибом, поповзом.
Диван, стіл, крісло, дерево.
Багато, красивий, мало, наполовину.
Ручка, крейда, пенал, лялька.
Вчора, сьогодні, довго, післязавтра
Землетрус, тайфун, гора, смерч.
Кома, крапка, тире, літера.
Червоний, синій, гарний, жовтий, сірий.
Солодкий, солоний, гіркий, кислий, смажений.
Логопед
1 Організаційний момент:
- Хлопці
Згадайте слова правителя міста Гарною мови, як треба правильно говорити.
Говоримо завжди красиво,
Сміливо і неквапливо,
Ясно, чітко говоримо,
Бо не поспішаємо!
2. Хлопці, послухайте уважно і скажіть хто до нас поспішає в гості
Відгадайте загадки:
Хитра шахрайка,
Руда головка,
Пухнастий хвіст - краса.
Хто ж це? ......... (Лиса)
За горами, за полями,
За високими лісами
Хижак - воріще
Ночами нишпорить,
Видобуток шукає,
Зубами клац. Хто це? (Вовк)
Довге вухо, грудочку пуху,
Стрибає спритно, любить морквину. (Заєць)
Взимку спить,

Влітку вулики ворушить. (Ведмідь)
Дидактична гра «Закінчи фразу»
Злий як ...
Хитра як ...
Боягузливий як ...
Незграбний як ...
Як, одним словом назвати їх? Правильно тварини. А які це тварини? Чому?
3. Дихальні вправи.
Хлопці, а щоб виконати таке завдання, потрібно відкрити дорогу в Країну Чудес.
(Діти встають, роблять вдих і на видиху задувають ватку в будиночок.)
4. Робота з електронною казкою «Теремок».
Діти читають казку по слайдах, виконують завдання, переказують.
Д \\ І «Які звірі жили в теремі?»
Д \\ І «Вгадай, про кого так говорили в казці?» (з м'ячем)
Клишоногий ..., сірий бочок ...., Сестричка ...., Побігайчик ....,
норушка ... ..., жаба ......
Дидактична гра «Загадкова тварина»: відгадайте з назв яких диких тварин
вийшли слова: МЕДВОЛК, ЗАЙЛІС, ЛІСВЕДЬ.
5. Підсумок логопедичного заняття.

Хлопці, мені сьогодні дуже сподобалося, як ви читали, відповідали на питання, виконували
завдання. А, вам сподобалася історія про тварин? (Відповіді дітей). Які завдання та ігри вам
сподобалися? (Відповіді дітей). Молодці хлопці!
Соціальний педагог:
Сьогодні ми продовжуємо говорити про нашій оселі. Давайте повторимо нашу з вами
пройдену тему. Зараз я роздам вам картки із завданням, на яких ви повинні будете
відзначити правильні відповіді плюсик.
Завдання: Визнач спосіб догляду за меблями в залежності від покриття.
Порохотяг
мити,
чистити
мити,
фарбувати
протирати
вологою ганчіркою
Догляд за
меблями
полірована
М'яка
пластикова
пофарбована
Ми відповідаємо за тих, кого ми приручили.
Скажіть, хлопці, кого ми приручаємо? Перерахуйте домашніх тварин.
Правильно, саме про тварин, яких ми приручаємо, піде мова на нашому занятті, тобто
тварини в будинку.

Ми будемо розмовляти про вихованців, які живуть з нами під одним дахом - про кішок,
собаках; правила утримання їх в будинку, правилах дотримання гігієни житла.
Як ви розумієте зміст виразу: «Ми відповідаємо за тих, кого ми приручили»?
Як ви розумієте сенс слова «приручити»?
Приручити - це значить піклуватися про тварину, допомагати йому, вирішувати його проблеми.
Як ви думаєте, яку відповідальність несе власник, якщо він не доглядає за своїм
тваринам?
Існує відповідальність за каліцтво, неналежне утримання, жорстоке поводження,
що призвело до погіршення здоров'я тварини і смерть. У цих випадках власник відповідає перед
законом. Ніколи не викидайте тварин, не залишайте без нагляду, їжі, води, не
бийте їх.
А зараз прочитаємо вірш А.Дмітріева «Бездомна кішка».
Одного разу я зустрів бездомну кішку:
Як ваші справи?
Нічого, потроху ...
Я чув, що Ви важко захворіли ...
Боліла.
Так, значить, лежали в ліжку?
Лежала на вулиці багато тижнів
Бездомною, мені нікуди ставити ліжко.
Подумала я: «Дивно, що в світі величезному
Немає місця собакам і кішкам бездомним ».
Ви чуєте, кішка? Ходімо зі мною -
Темніє, і значить, пора нам додому!
Ми йшли з нею по вулиці гордо і сміливо -
Я мовчки, а кішка тихесенько співала.
Про що вона співала? Можливо про те,
Що кожного потрібен свій власний будинок.
Про що ж співала кішка?
На відміну від диких тварин, кішки і собаки, яких ми приручаємо, потребують нашої
турботі і любові. Пам'ятайте про це, коли ви берете тварину в будинок.
Взявши в будинок тварина, пам'ятай - це член твоєї родини і його не можна вигнати на вулицю.
Хлопці, як ви думаєте, звідки беруться бездомні коти і собаки?

Все нявкав кошеня
У дворі під кущем,
Все хотілося кошеняті,
Щоб покликав хтось в будинок.
Раптом з куща самотній
Прошурхотів жовтий лист -
Здалося кошеняті,
Що покликали «кіскіс».
Завмираючи від щастя
Він помчав на поклик,
Тільки двері виявилися
Замкнені на засув.
Сумне вірш, правда? Нехай ніколи не трапиться так, щоб ваш вихованець втратив
дах і залишився самотній. Не забувайте піклуватися про своє маленьке одного. Адже це не забавна
іграшка, а жива істота, якому ви стаєте захисником на довгі роки.
Скажіть, а для чого ми заводимо домашніх тварин?
Домашні вихованці оживляють наше життя, дають можливість одиноким людям відчути
себе потрібними, допомагають виховати в дітях відповідальність за «тих, кого приручили».
Що потрібно зробити, перш ніж завести кішку або собаку?
Перш ніж завести кішку, собаку, папугу або інших домашніх тварин:


порадься з членами своєї сім'ї;
переконайся в тому, що ніхто не заперечують проти появи в будинку тварини.
Що необхідно для життя домашніх тварин?
Кішкам і собакам, як будь-яким живим істотам, необхідні їжа, вода, тепло, світло і житло.
Уважно послухайте вірш.
Каже мені тихо кішка:
«Пожалій мене трошки!»
Не розумію я кішку цю:
Я їй тичу в рот цукерку,
Я під самий кошкин ніс
Кращий свій значок підніс.
Я обняв її за шию:

ось як я тебе шкодую!
Ну чого ти хочеш, кішка?
Вона каже:
«Трошки, хоч трошки
Пожалій - відпусти мене скоріше ».
Є такі хлопці, які беруть собі маленьких кошенят, цуценят, але погано доглядають за ними,
тому що не хочуть або не знають, як це робити. Щоб ви не зіткнулися з цією проблемою,
давайте поговоримо про основні правила утримання домашніх тварин.
 У тварини повинна бути власна ліжко.
Її можна влаштувати з коробки або картонного ящика з ковдрою всередині. постіль повинна
перебувати в сухому, теплому місці, подалі від протягів. Її можна підняти, підклавши
під коробку стопки старих газет або журналів.
 Для харчування тварин потрібно три миски: для їжі, молока і води.
Пам'ятайте:
молоко не втамовує спраги, тому завжди повинна бути налита вода.
з брудного блюдечка тварина пити не буде.
 Годувати кішок і собак можна свіжими продуктами або спеціальними консервами.
 Якщо в будинку є інші дрібні тварини (риби, хом'ячки), їх потрібно тримати в таких
місцях, де до них складно дістатися.
 Не можна дозволяти тваринам тягати їжу зі столу, жебракувати в той час, коли ви
їсте.
Привчіть тварина лежатиме в цей момент в куточку або перебувати в іншій кімнаті. Не давайте
їжу відразу з холодильника. Не слід зупиняти кішку, якщо вона їсть траву: в траві є
вітаміни.
 Кішки і собаки люблять грати.
Під час ігор вони розвиваються і вчаться полювати. У ваших улюбленців повинні бути власні
іграшки.
 Домашніх тварин привчають до того, де треба ходити в туалет.
Поставте пластмасову ванночку, куди можна насипати чутьчуть піску або покласти дрібні
клаптики паперу. Собаку потрібно вигулювати 2 рази в день - вранці і ввечері.
На прогулянку собаку виводять в нашийнику і наморднику, надівши поводок.
 Щоб кішки і собаки були чистими і здоровими, їх необхідно регулярно вичісувати
щіткою і гребінцем.
Кішка сама підтримує себе в чистоті, а собаку треба мити. Для миття тварин
використовуються спеціальні шампуні.
 Їдучи, треба подбати про те, щоб ваша тварина хтось годував, поїв і вигулював.

 У кішок і собак можуть завестися блохи, глисти, вушні кліщі.
Тварина може захворіти. В такому випадку треба обов'язково звернутися до ветеринара, який
призначить курс лікування.
 Для кішки в будинку обов'язково виділяється місце, де вона буде точити кігті, інакше вона
зіпсує меблі.
Існують правила дотримання гігієни житла при наявності в будинку тварин.
Спробуйте їх назвати.
регулярно мити туалет;
очищати меблі, килими від волосся;


 мити миски і підлогу біля них;

при виявленні бліх на килимі, ліжку використовувати спеціальні засоби по їх
знищення.
2. Закріплення вивченого матеріалу
Назвіть основні правила догляду за домашніми тваринами.
Назвіть основні правила дотримання гігієни житла при наявності тварин в будинку.
3. Підбиття підсумків уроку Тепер ви багато знаєте про те, як треба доглядати за тваринами.
Я сподіваюся, що вам вдасться стати зі своїм майбутнім вихованцем вірними друзями, і ви разом
проведете чимало радісних хвилин. А зараз я вам роздам пам'ятки по догляду за домашніми
вихованцями.
Заключна частина заняття:
психолог:
5) Релаксація: На галявинці
(Фонограма скрекоту комах, спів птахів)
Давайте уявимо з вами галявину. Тут росте м'яка травушкамуравушка. Ви лежите на
ній, як на м'якій пухнастою перині. А навколо все тихо і спокійно, тільки чутно, як
стрекочуть коники і співають пташки. Вам дихається легко і спокійно. Ласкаві ніжні промінчики
сонця пестять ваш лоб, щічки, стосуються ваших рук, погладжують ваше тіло ... (пауза
погладжування дітей). Лучик погладив ... (ім'я дитини), приголубив ... (ім'я дитини). вам
приємно, і ви відчуваєте себе добре. Дружно потягнемося і на рахунок «три» відкриємо очі. ви
відмінно відпочили.
Вправа 6: Мета: згуртування дітей, вироблення позитивного настрою і емоцій.
Психолог розповідає про гарний настрій, радість, усмішки, роблячи паузи між
висловлюваннями. Після кожного висловлювання діти вимовляють одну і ту ж фразу: «У нас
теж! ».
Психолог: «Я ділюся з вами своїм хорошим настроєм!
Діти: «ми теж!»

Психолог: «я дарую вам посмішку»
Діти: «ми теж»
Психолог: «я радію»
Діти: «ми теж!»
Психолог: «Я стрибаю від щастя!»
Діти: «Ми теж!»
Психолог: «Я вас люблю!»
Діти: «Ми теж!»
Психолог: «Я вас обіймаю!»
Діти: «Ми теж»
Всі обіймаються в єдиному колі.
Ваше настрій відмінний? (ДА !!!)
Наша зустріч закінчена.
Приємних вам емоцій!
До побачення!

Фронтальне заняття.

Тема: Домашні тварини.

1.Актівізіровать словник назвами домашніх тварин (дорослих і дитинчат), назвами частин тіла, збагачувати словник дієсловами.

2.Продолжать вчити правильно, вживати прийменниково-відмінкові форми.

3.Упражнять в правильному утворенні множини.

4.Учіть вправляти присвійні прикметники.

Хід заняття:

Привіт, діти!

Сяде той, хто скаже, хто ким був?

Собака була ...... щеням

Кінь була ...... .жеребенком

Корова була ...... .теленком

Коза була ..................... козеням

Кролик був ...... ..крольчонком

Кішка була ...... ..котенком

Свиня була ... .поросенком

Сьогодні на занятті ми з вами будемо говорити про тварин. Про тих тварин, які живуть поруч з людиною і приносять йому користь.

Як ви думаєте, про яких тварин я говорю? (Про домашніх)

Яких домашніх тварин ви знаєте?

Вгадайте про кого я зараз говорю:

Мордочка вусата, шубка смугаста.

Часто умивається, а з водою не знається. (Кішка)

(Вивішується картинка кішки)

У кого-небудь з вас живе вдома кішка?

Зараз ми перетворимося в кішок.

Фіз. хвилинка:

Точить кішка кігтики

Дуже гострі вони.

А котячі лапочки

М'які як тапочки.

Сховає кігтики в подушки.

І почухає лапкою вушко

Молоко поп'є з плошка

Наша ласкава кішка.

Кішка - це домашня тварина.

Вгадайте наступне тварина:

посеред двору

Варто копиця:

Спереду вила,

Позаду - мітла. (Корова)

Яку користь приносить корова людям? (Корова дає молоко, яке п'ють діти, щоб вирости. З молока роблять сир, сметану)

Корова - це домашня тварина.

Відгадайте наступне тварина:

Ніс п'ятки, а хвіст гачком. Хто це? (Свиня)

Свиня - це домашня тварина.

Наступна загадка:

Чи не орач, що не коваль, що не тесля,

А перший на селі працівник. (Кінь)

Кінь - це домашня тварина.

Наступна загадка:

Вишеньки на місці очей,

Кігтики-гачечки;

Стрибнув, боягуз, в лаз

Бєлєньким грудочкою. (Кролик)

Кролик - це домашня тварина.

Про яке тварину, я зараз говорю:

З бородою, а не старий,

З рогами, а не бик.

Чи не кінь, а брикається,

Доять, але не корова,

З пухом, а не птах. (Коза)

Хлопці, а яку користь приносить коза людям? (дає молоко)

Коза - це домашня тварина.

Вгадайте, а про кого я зараз говорю:

Гладиш - лащиться

Дражниш - кусається. (Собака)

Як собака допомагає людині? (Охороняє будинок)

Собака - це домашня тварина.

Фіз. хвилинка: (показується іграшка)

Ось наш Бобик,

Славний пес!

Білий лобик,

Чорний ніс!

Бобик, Бобик,

Лапку дай!

Сядь на килимок

А зараз ми трохи пограємо з Бобиком:

Посади Бобика на пеньок. Що ти зробив?

Постав Бобика за пеньок. Що ти зробив?

Постав Бобика близько пенька. Що ти зробив?

Нехай Бобик обійде навколо пенька. Що він зробив?

Поклади Бобика під стіл. Що ти зробив?

А зараз загляньте кожен до себе під стільчик, дитинчата тварин втратили своїх мам. Давайте допоможемо їм відшукати своїх мам:

Кого знайшов? (Кішку)

До кого підійшов? (До кішки)

З ким зараз? (з кицькою)

(Кошеня, козеня, лоша, щеня, порося, кроленя, теля, ягня)

А зараз пограємо: я називаю однієї тварини, а ви багато.

1 корова, а багато?

1 кінь, а багато?

1 собака, а багато?

1 кішка, а багато?

Ось ми допомогли знайти дитинчат їх мам. І все тварини вирішили зібратися сім'ями:

(Три кола - великий, трохи менше, маленький)

Велике коло - тато

Поменше - мама

Маленький - дитинча

Я називаю тата, а ви продовжуєте:

Кот - кішка - кошеня

Жеребець - кінь - лоша

Баран - вівця - ягня

Кабан - свиня - порося

Бик - корова - теля

Тварини дуже хочуть щоб ми їх порівняли (кішка - коза, собака - свиня)

Наші тварини розгубили свої хвости, давайте допоможемо їм їх знайти (картинка)

У собаки - собачий хвіст

У кішки - котячий хвіст

У коня - кінський хвіст

У корови - коров'ячий хвіст

У кози - козячий хвіст

Підсумок: Хлопці, а зараз давайте згадаємо, про яких домашніх тварин ми сьогодні говорили (загинаємо пальчики) .Ви сьогодні добре займалися! Я вами дуже задоволена! (Похвалити кожної дитини)

Тема: домашні тварини.

завдання:

Корекційно-освітні:

Уточнювати і активізувати словник дітей з теми;
- вчити вживати прийменник у в мові через упр. «У кого хто?», «У кого що?»;
- вчити утворювати ім. мн. ч. від од. ч. через упр. «Один-багато»;
- вчити утворювати ім. з розум-ласк. суф. ок, -енок через упр. «У кого хто?»;
- вчити узгоджувати числ. з сущ. через упр. «Скільки тварин»;

Корекційно-розвиваючі:

Коригувати мислення через упр. «Збери картинку»;
- розвивати артикуляционную моторику через арт. гімнастику; тонку моторику через пальчиковую гімнастику і упр. «З'єднай точки»;
- розвивати зорову увагу через оргмомент, упр. «Дізнайся тварина»;
- розвивати зв'язну мова (вміння відповідати на питання педагога повним пропозицією) через упр. Упр. «У кого хто?»

Корекційно-виховні:

Виховувати посидючість на занятті, бажання побачити результат розпочатої роботи.

Словник: корова, коза, свиня, кінь, вівця, собака, кішка, баран, теля, козеня, кошеня, щеня, ягня, порося.

Обладнання: предметні картинки з тваринами (корова, коза, свиня, кінь, вівця, собака, кішка, баран, теля, козеня, кошеня, щеня, ягня); картинка Незнайки, розрізні картинки (собака, кішка, кролик, баран, коза, корова), картинка з силуетним зображенням тварин, картина «Скотний двір», м'яч, кольорові олівці, завдання на аркушах А5 для упр. «З'єднай точки» за кількістю учнів.

Попередня робота: розучування пальчикової гімнастики і физминутки

хід заняття

1. Оргмомент.

Логопед. Сісти на місце може той, хто відгадає тварин, які намальовані на цих картинках. (Кінь, коза, корова, свиня, собака, кішка)
2. Логопед. А як назвете цих тварин одним словом? (Домашні)
Логопед. Правильно, домашні. Сьогодні на занятті ми будемо продовжувати говорити про домашніх тварин. А щоб наш язичок нам в цьому допоміг, зробимо гімнастику для мови.

Артикуляційна гімнастика.

Логопед. Ой, прислухайтеся, хлопці, тут хтось шарудить у мене. Так це ж Незнайко. Хлопці, Незнайко буде за вами уважно спостерігати і в кінці заняття він кожного оцінить! Так що будьте уважні! Він забув які ж є дитинчата у домашніх тварин. Допоможемо йому згадати?



Упр. «У кого хто?»

Для початку давайте назвемо тварин-мам [на дошці картинки: корова, кінь, собака, кішка, свиня, вівця]
Логопед. У кожного на столі картинки, візьміть їх. Катя, хто у корови? (У корови-теля.)
Аналогічно, у коня-лоша, у собаки-щеня, у кішки-кошеня, у свині-порося, у вівці-ягня.

Упр. «У кого що?».

Логопед. Молодці, Хлопці, а у кого з домашніх тварин є роги? (У корови, у барана, у кози)
У кого вуса? (У кролика, у собаки, у кішки)
У кого м'які лапки? (У кішки)
У кого є вим'я? (У корови, у кози)
У кого ніс п'ятачком? (У свині)

Упр. «Один-багато». (з м'ячем)

Логопед. Зараз пограємо в гру «Один-багато». Катя, одна кішка, а якщо кілька, то як назвеш? (Кішки)
Аналогічно, собака-собаки, корова-корови, кінь-коні, вівця-вівці, кошеня-кошенята, теля-телята.

Упр. «Назви ласкаво».

Логопед. А зараз, хлопці, давай покажемо Незнайка як ми вміємо ласкаво називати тварин. Кішка. Як назвете її ласкаво? (Кішечка)
Аналогічно, собака-собачка, кінь-конячка, коза-коза, вівця-овечка.
Физминутку.

Упр. «Скільки тварин?»

Логопед. Незнайка каже що ми зовсім не вміємо з вами вважати. Чи так це? Давайте доведемо йому, що ми розумні хлопці і виконаємо наступне важке завдання. Перед вами обори. Миша, порахуй скільки всього корів. (Одна корова)
Аналогічно діти вважають інших тварин.

Упр. «Дізнайся тварина».

Логопед. Хлопці, а на цій картинці сховалися тварини, назвіть їх. (Корова, кінь, вівця, коза, кішка, собака, свиня)

Упр. «Збери картинку».

Логопед. Зберіть картинку і назвіть тварина, яке у вас вийшло. (Собака, кішка, кролик, баран, коза, корова)

Пальчикова гімнастика.

Цей пальчик найменший,
Цей пальчик найслабший,
Цей пальчик найдовший,
Цей пальчик найсильніший,
Цей пальчик товстун,
А все разом кулачок.

Упр. «З'єднай точки».

Логопед. З'єднайте точки і назвіть яка тварина у вас вийшло?

Підсумок.

Логопед оцінює діяльність кожної дитини.

ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ - Д / С № 29, Підготовча група «Суниця»

Склала: Уразаева А.К., Бєлорєцьк, 2015 р

Мета: Складання описових розповідей.

Розвиваючі завдання:

Розвивати творчу уяву, мова дітей, вміння аргументувати свої відповіді.

Освітні завдання:

  1. Сформувати знання про диких і домашніх тварин, про їх дітей;
  2. Тренувати дітей в освітньому, орудному і батьківському відмінках.

Виховні завдання:

Виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин.

Вихователь: Хлопці, я приготувала для вас картинки. Подивіться і скажіть, що намальовано на цій картинці (Ліс), А на іншій (обори).

Скажіть, хто живе в лісі і в оборі? (Тварини)

Вихователь: Чому ж тут нікого не видно? Куди поділися всі тварини? Діти, а ви хочете стати маленькими чарівниками?

Правда, щоб стати чарівником, треба багато вчитися, практикуватися, але раптом і у нас все вийде. Чарівники, перш ніж творити чудеса, вимовляють чарівні слова, роблять загадкове обличчя, закривають очі, піднімають догори руки.

Світить сонце червоне,
Світить сонце ясне,
Раз два три чотири п'ять,
Будемо ми зараз грати.

(Розміщаю картинки з тваринами, але при цьому змішую групи тварин: диких і домашніх).

Діти відкривають очі.

Вихователь: Що в цій групі картинок неправильно? Чому?

Ви правильно зробили, що розділили тварин на 2 групи. Дайте відповідь, тварини, які живуть в лісі, як називаються і чому.

(Повторити питання і про домашніх тварин)

Вихователь: А тепер ми з вами пограємо в гру «Знайди за описом» .

Хтось із вас описує тварина, але при цьому його не називає. Той, хто відповідає правильно, отримує фішку. Перемагає той, хто найбільше дасть правильних відповідей і правильно складе описовий розповідь.

Діти складають описові розповіді.

Физкультминутка «Ведмежата»

Вихователь: А тепер для вас гра «Хто чим харчується?» (Засвоєння категорії орудного відмінка).

Вихователь готує маленькі картинки тварин і що вони їдять. Наприклад, кінь харчується вівсом, собака харчується м'ясом, заєць - корою дерев, ведмідь - малиною, медом і т.д.

(Діти повинні підібрати картинки тварин і чим вони харчуються. Похвалити дітей).

Вихователь: Діти, ви ж були чарівниками, і у вас все добре вийшло. Давайте спробуємо ще раз.

(Діти повторюють слова, вихователь відкриває дошку, де переплутані частини тіла тварин: голова, хвіст, тулуб)

гра «Хто господар?»

(Вживання присвійних прикметників)

Вихователь показує частини тіла домашніх і диких тварин і задає питання: «Чий хвіст?» , «Чия голова?» .

(Діти повинні знайти голову, прикріпити її правильно і назвати тварину. Наприклад, «Це вовча голова» і т.д.)

Вихователь: Молодці, хлопці! Діти, а ви коли маленькими були, хто вас годував (Мама, тато, дід, бабуся і т.д.)

А тепер давайте ми з вами пограємо в гру «Хто кого годує?» (Засвоєння категорії родового відмінка).

Вовк годує ... (Вовченя або вовченят) і т.д.

Вихователь: Молодці, хлопці! Ви зараз діти, а коли ви виростите, то будете чоловіками і жінками. І дітей тварин теж називають по-іншому.

А тепер остання на сьогодні гра «Хто ким буде?»

(Закріплення назв дитинчат тварин, засвоєння категорії орудного відмінка).

Щеня буде ... (Собакою), Теля буде ... (Коровою), Вовченя буде ... (Вовком) і т.д.