Конспект нод з розвитку мовлення у підготовчій групі доу на тему "розповідання по картині" в школу ". Конспект відкритого заняття в підготовчій групі на тему« Складання описового оповідання за картиною Зима

Людмила Таранова
Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі. Розповідання по картині «На північ від Санта Клауса»

Конспект з розвитку мовлення у підготовчій групі на тему:

« Розповідання за картиною«На північ від Санта Клауса»

вихователь: Таранова Л. В.

мета: Вчити дітей складати розповідь по картині.

завдання: 1. Виховувати любов до природного оточення.

2. розвивати спостережливість, логічне мислення.

3. Вчити дітей дати повну відповідь і самостійно складати розповідь по картині

хід заняття

1. Організаційний момент.

2. Введення в тему

вихователь:

Хлопці, у вас є друзі? (Відповіді дітей)

Про друзів говорити завжди приємно. Давайте посміхнемося один одному і скажемо ласкаве слівце.

гра «Назви свого друга ласкаво».

Діти придумують ласкаві епітети:

(Красивенький Женечка, добренька Сонечка, біленька Леночка, розумна Наташечка, ласкавий Миколка)

Молодці, ви добре ставитеся один до одного. А які слова, схожі за звучанням, можна підібрати до слова «Друг»?

(Один - дружба - доброзичливий - дружний - подруга - дружити і т. Д.)

вихователь:

Буває, що у людини немає друзів, і він залишається один.

Які слова можна підібрати до слова "один"(Один - самотня - самотній - самотність - самотньо і т. Д.)

Діти, як ви думаєте, бути одному добре або погано?

Послухайте, будь ласка, музику.

Яка музика прозвучала, Вітя?

Спокійна, повільна, сумна або весела?

Вихователь ще раз пропонує прослухати музику і нагадує, який настрій було у композитора, коли він писав музику, показує дітям репродукцію картини І. Шишкіна «На північ від Санта Клауса» .

(Печаль, туга, самотність, смуток).

Які фарби вибрав для написання цього пейзажу?

(Сині, чорні, білі, сірі, блакитні)

Що зображено на передньому плані, Ліза?

Вірно, сосна, молодець!

Діти, що ви можете сказати про сосну? Яка вона?

(Самотня, сумна, кудлата, сумна, велика, стара)

Молодці, ще можна додати - мудра, задумлива і т д.

Що зображено на задньому плані, Олена?

Якими словами можна сказати про небо? Яке воно?

(Похмуре, темне, холодне)

- Вихователь:

Послухайте вірш М. Ю. Лермонтова «На північ від Санта Клауса ...»

на північ від Санта Клауса стоїть самотньо

На голій вершині сосна.

І дрімає, гойдаючись, і снігом сипучим

Одягнена, як ризою, вона.

вихователь:

Художник І. Шишкін намалював заснулу під снігом сосну.

А яка стоїть тиша!

Як ви вважаєте з яким настроєм писав художник цю картину?

Вірно, з сумом, сумом, молодці.

З ким сосна могла спілкуватися, як думає, Коля?

З небом, сонцем, молодці, і я допоможу - з вітром, снігом, місяцем.

вихователь:

Діти, малювати картину можна не тільки фарбами, але і словами. Для цього можна користуватися опорними схемами.

Що ви бачите на картині? (Сосну)

Де росте сосна (на горі)

Яке небо? (Похмуре, сумне і т д.)

Про що думає сосна?

Молодці, спасибі, всі працювали добре.

діти складають розповідь.

Публікації по темі:

Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення. Розповідання за картиною «Собака з цуценятами» і малювання по картині Мета: вчити дітей описувати знайому картину, складаючи невеликий, зв'язний розповідь за зразком вихователя. Продовжувати допомагати дітям узгоджувати.

Конспект НСД з розвитку мовлення (розповідь по картині) «Зима» Конспект безпосередньо освітньої діяльності. Орієнтовна основна освітня програма: під редакцією Н. Є. Веракси «Від народження.

Завдання: Вчити дітей складати описовий розповідь по картині, використовуючи найбільш точні слова для позначення кольору, величини; вправляти.

Конспект заняття «Розповідь по картині« Сім'я їжаків »(старша група) Завдання: Вчити дітей складати розповідь по картині, використовуючи наявні у них знання про життя диких тварин (їжаків); вчити підбирати однокореневі.

Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі «Розповідь по картині» Програмне зміст: через ігрову ситуацію організувати гуманно - особистісне спілкування дітей з картиною, сприяти переходу від фразной.

НОД з розвитку мовлення в середній групі Тема: «Розповідь по картині» НОД з розвитку мовлення в середній групі Тема: «Розповідь по картині» Освітні завдання: удосконалювати вміння дітей узгоджувати.

Астаф'єва Гузель
Конспект НСД в підготовчій до школи групі «Складання розповіді за сюжетною картині»

конспект безпосередній освітньої діяльності в підготовчої до школи групі на тему« Складання розповіді за сюжетною картині»

мета: вчити дітей складати розповідь по сюжетній картині.

завдання: вчити дітей розглядати картину, Правильно відповідати на питання; формувати граматично правильну мову, активізувати словник; тренувати дітей в правильному вживанні орудного відмінка і в підборі синонімів; розвивати здатність придумувати події попередні та наступні; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, дрібну моторику рук. устаткування: сюжетна картина«Ми чергуємо»; предметні картинки попередня робота: ігри «Слова-друзі» (Підбір синонімів); "Що змінилося", «Четвертий зайвий».

організаційний момент:

Дружать в нашій групппа

Дівчатка і хлопчики. А ми з тобою подружимо Маленькі пальчики. 1,2,3,4,5. Починай вважати знову. 1,2.3.4,5. Ми закінчили рахувати.

Сяде той, хто підбере до слова працювати, близьке за значенням слово. Працювати, значить, що робити? (Працювати, займатися).До речі спілкуватися? (Розмовляти, розмовляти, базікати).До речі хлопці? (Дітвора, діти)

2. Сьогодні ми з вами будемо складати розповідь по картині. Розгляньте картину. - Скажіть, кого намалював художник на картині? (Дітей)

Де знаходяться діти? -Як ви здогадалися? (Вихователь, квіти, календар природи, акваріум).

Що роблять діти (Поливають, годують). Два слова - поливають і годують - можна замінити одним. Як ви думаєте, яким словом? (Трудяться). А ще? (Чергують). - А якщо діти чергують, то хто вони, як ми назвемо дітей (Чергові).

- Де вони чергують? Як ми можемо назвати картину? - Що у них є в куточку природи, порівняйте з нашим куточком.

Розкажіть про дітей(Маша поливає лійкою квіти). - Як називається кімнатна рослина, яке поливає Маша?

Які ще квіти ви бачите на картині? Назвіть їх? Розкажіть про Надю. Що ви можете сказати про неї? Яка вона? (Акуратна, старанна). Який предмет, зображений на картині, Нам говорить про це.

Розкажіть про Васі. Що він робить? Яких риб ви бачите в акваріумі? Чи відрізняється акваріум, зображений на картині від нашого акваріума? - А що ви можете сказати про цих дітей? Як ви думаєте, працювали вони? Чим вони могли допомогти вихователю? Про що вони говорять?

Дивлячись на цю картину, Чи можна визначити пору року? Які об'єкти нам говорять про це? (Одяг, дерева за вікном, календар природи).

3. Гра «1, 2, 3»педагог показує картинки, Які потрібно запам'ятати і назвати в тому ж порядку.

4. Динамічна пауза.

На могутньому тополі Дружно нирки лопнули. І з кожної нирки Виросли листочки розгорнулися трубочки, Розпустилися спіднички. Покрутилися, посміхнулися І сказали: «Ми прокинулися!»

5. Гра на розвиток уваги і логічного мислення. Педагог пропонує послухати ряд слів і вибрати зайве і пояснити свій вибір. Фікус, пеларгонія, традесканція, тюльпани. Окунь, судак, щука, гуппі Стіл, стілець, тумбочка, вікно. Вася, Надя, Маша, Сидоров.

6. Педагог звертає увагу дітей на картину. Зараз ви повинні придумати розповідь по цій картині. Подумайте, де були діти до дитячого садка? Куди вони прийшли? Що робили? Як вони працюють? Чим потім займалися діти? - Про що потрібно розповідати? Повторіть ще раз. розповіді дітей. оцінка оповідань дітьми.

7. Підсумок заняття. Що сподобалося на занятті? Чого навчилися?

Складання розповіді за сюжетною картині «Зима» в підготовчій до школи групі.

мета: Навчання розповідання за картиною.

завдання:

1.Обученіе складання короткого оповідання з попередньої картини з опорою на мнемотабліци.

2.1 Вправа у виділенні родинних слів до слова зима з контексту і підборі до слів сніг, мороз.

2.2Согласованіе прикметників з іменниками в роді.

2.3 Освіта ознак і дій до слів мороз, сніг, зима.

2.4 Збагачення лексики синонімами і дійсними причастиями.

3. Виховувати вміння помічати помилки в мові товаришів і доброзичливо виправляти їх.

Попередня робота:

Спостереження прийме з дітьми в природі.

Розгляд зимових пейзажів А. Пластова, П.Кузнєцовим.

Знайомство з віршами про зиму О.С.Пушкіна, І.С.Нікітіна.

Закріплення зимових місяців.

Матеріали та обладнання:

Сюжетна картина «Зима», мнемотабліци; физминутки «Завірюха», «Сніжок» (див. картотеку).

план:

1. Виділення прийме зими в уривках з віршів про зиму:

Ось північ, хмари наганяючи,

Дихнув, завив, -і ось сама

Йде чарівниця-зима!

Прийшла, розсипалася, жмутами

Повисла на суках дубів,

Лягла хвилястими килимами

Серед полів, навколо пагорбів,

Брега з Недвижний рікою

Зрівняла пухкою пеленою.

Блиснув мороз. І раді ми

Витівкам матінки зими. (А. С. Пушкін)

Співає зима, аукає,

Волохатий ліс заколисує

Стозвонних сосняку.

Кругом з тугою глибокою

Пливуть в країну далеку

Сиві хмари.

А по двору метелиця

Килимом шовковим стелиться,

Але боляче холодна.

Воробушки грайливі,

Як дітки сиротливі,

Притиснулися біля вікна.

А хуртовина з ревом шаленим

Стукає по ставням свешеннимі

І злиться все сильніше. (С. Єсенін)

2. Д / у «Підбери ознаки»:

Зима - біла, срібляста, сива .......

Сніг - пухнастий, скрипучий, блискучий ...

Мороз - міцний, сильний, тріскучий ... ..

3. Д / у «Підбери дії»:

Мороз -крепчает, щипає, морозить, тріщить ....

Сніг - скрипить, тане, падає, кружляє ... ..

4. Д / у «образ ознака»:

Сніг виблискує на сонці - блискучий на сонці сніг.

Сніг блищить на сонце-

Сніг іскриться під променями сонця-

Сніг сріблиться на сонце-

Сніг скрипить під ногамі-

Сніг рипить під ногамі-

Сніг падає на землю-

5. Д / у «Скажи інакше»:

Снігопад-заметіль, пурга, хуртовина, пороша, буран.

Холоднеча-холод, мороз, холоднеча.

Мерзнути-мерзнути, холонути, замерзати, клякнути, замерзати.

6. Д / у «Підбери слова-родичі»:

Сніг - сніжок, сніжинка, снігопад, снігохід, сніжинка, снігопад, снігохід, снігокати, сніговик, снігур, снігуронька ....

Мороз - морозко, Морозушко, морозилка, морозильна камера, відморозити ....

7. Бесіда за картиною:

Скільки зимових місяців в році? Назви по порядку.

Якого кольору найбільше на картині?

Добре чи погано коли зима сніжна?

Для чого це добре? А для кого це може бути погано?

Як можна назвати погоду, коли йде сніг?

Чому зимуючі птахи перебираються ближче до житла людини?

Які зимові розваги придумали діти?

З якого снігу ліплять сніговиків?

Підберіть слова до слова лід (який?)

Чому ведмідь заснув непробудним сном?

Яку загадку ви знаєте про зайця?

Чому білка поміняла руду шубкуна сіру?

Придумайте свою назву картини.

8. Складання розповідей дітьми за допомогою мнемотабліц.

Настала люта зима. Чи не гріє холодний зимовий сонце. Полетіли зимувати в теплі країни перелітні птахи. Зимуючі - перебралися ближче до житла людини. Переодяглися в теплі шубки білка і заєць. У теплу, затишну барліг заліг зимувати ведмідь. А діти радісно зустрічають зимушку-зиму.

Олена Дзоблаева
Конспект НСД в підготовчій групі. Складання розповіді за сюжетною картині «Зима»

Тема:Складання розповіді за сюжетною картині« зима» .

Цілі і завдання:

освітні:

Робота над зв'язковою промовою.

Розвиток уваги.

Розвиваючі:

Навчання дітей послідовному переказу з опорою на предметні.

виховні:

Виховувати дружні стосунки, вміння оцінювати свої дії і дії друзів.

розвиваюче середовище:

Предметні картинки,сюжетна картинка з тим« зима» .

хід НСД

Хлопці! А давайте відгадає загадки?

1. Миє як синє скло

Слизько, весело, світло. (Лід)

2. Скатертина біла,

Все поле одягла. (Сніг)

3. З неба зіркою

На долоньку водою. (Сніжинка)

4. Зростає вниз головою

Ні влітку зростає а взимку

Лише сонце його прикриває

Вона і помре. (Бурулька)

5. Білий він пухнастий

У повітрі кружляє

І на землю тихо

Падає лягає. (Сніг)

До якого часу року відносяться ці загадки? (До зими)

Ці загадки чарівні і красиві як сама зима.

Всі ми її довго чекаємо а коли вона приходить ми говоримо

«Настала (Яка) довгоочікувана: зима.

Взимку дуже холодно. ми говоримо: зима(Яка) холодна. Взимку сильні морози. Ми говоримо зима(Яка) морозна. а що можна сказати про сніг? Який він? Сніг білий? Сніг пухнастий. Сніг липкий. Сніг блискучий.

З чого складається сніг? (З сніжинок)

Що можна сказати про сніжинку? Яка вона? (Біла, узорная

Легка) Ви любите зиму (Та) Чому? (Взимку можна кататися на лижах. Можна кататися на санках. Можна кататися на ковзанах.

Як доводиться птахам взимку? Птахам холодно і голодно. Їх потрібно підгодовувати.

Гра на увагу. я буду називати зимові слова. Якщо слова не відноситься до зими діти ляскають.

Санки, лижі, велосипед, білий, променистий, жаркий, холодний, прозорий, невеликий, гарячий, слизький, пухкий.

На краю столу лежать картинки відгадки. Покладіть їх перед собою. Я загадаю вам загадки --- ви їх відгадайте. Але послухайте як потрібно детально відповісти відгадку.

питання: «У кого блискучі, слизькі, залози! У мене блискучі, слизькі, ковзани.

1. У кого білий, пухнастий, пухкий ...

У мене --- --- --- (Сніг)

2. У кого струнка, ошатна, зелена ...

У мене --- --- --- (Ялинка)

3. У кого дерев'яні, довгі, швидкі?

У мене --- --- --- (Лижі)

4. У кого слизька, крижана, висока?

У мене --- --- --- (Гірка)

Робота над пропозиціями

Кожному я роздала по зображенні. (Діти годують пташок і собаку. Навколо зеленої ошатною ялинки танцюють діти)

гра «Чарівний мішечок»

В одному мішечку сніг (У відрі)

В іншому вата

Зачитується лист з інструкцією.

«Я надіслав вам два чарівних мішечка: Один - салатовий, інший - червоний, в мішечках що -то лежить. Ви повинні вгадати що там є.

умови: Помацайте, але не беріть, вгадайте, але не говорите. Дід Мороз.

Хто здогадався, що лежить в салатовий мішку?

А чому? А в червоному (Вата)

сюжетна картина« зима» яка пора року наступила: Відповідь повним пропозицією. настала довгоочікувана зима.

Що лежить кругом? Кругом лежить пухнастий сніг

Чим закутаний їли? Зелені ялинки закутаний снігом.

Кого годує Андрій? Андрій годує птахів.

Подивіться хлопці, хто катається з гори на санках? ... катається з гірки на санчатах.)

Хто катається на лижах?

Хто ліпить сніговика?

Хто ліпить зайчика?

Хлопці, вийшов розповідь. Давайте перекажімо.

хто розповість про зиму, Про сніг?

хто розповість про пташок?

А хто хоче розповісти про зимовий забави дітей?

Після переказу по частинах викликається дитина і повністю переповідає розповідь.

Як можна озаглавити розповідь Зима. «Зимове забави».

І тог заняття

Про що ми сьогодні говорили?

Що робили на заняттях?

Сьогодні добре займалися. Молодці!

Публікації по темі:

Складання розповіді за сюжетною картині «Літо червоне прийшло» Цілі: активізація та актуалізація словника по темі; вдосконалення навичок складання розповіді за сюжетною картині; розвиток зв'язного мовлення ,.

Заняття по мовному розвитку «Складання розповіді за сюжетною картині« Справжній друг » Мета: вчити дітей складати розповідь за сюжетною картині. Завдання: 1. Пізнавальний розвиток Вчити дітей логічно, послідовно складати.

Інтегроване заняття в підготовчій групі «Складання описового оповідання за сюжетною картині« Золота осінь » Тема: Складання описового оповідання за сюжетною картині «Золота осінь». Завдання: Продовжувати формувати вміння складати розповідь по.

Конспект інтегрованого НСД в старшій групі «Складання розповіді по картині І. І. Шишкіна« Зима » Конспект інтегрованого НСД в старшій групі. (Інтеграція освітніх областей: комунікація, художня творчість). Тема: «Складання.

Види дитячої діяльності: комунікативна, пізнавально дослідницька, ігрова. Мета: виховувати інтерес і увагу до слова, збагачувати.

Конспект НСД розглядання і складання розповіді за сюжетною картині «Сім'я» Розгляд та складання розповіді за сюжетною КАРТИНІ «СІМ'Я» Середня група. Мета: Формувати вміння розповідати за змістом сюжетної.

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з художньо - естетичного та соціально - особистісного розвитку дітей

№ 21 «Іскорка» г.Бердск

Конспект заняття у підготовчій групі

«Складання розповіді за серією сюжетних картин»

Підготувала і провела:

Єфанова С.Ю.

2015 р

мета: Навчання зв'язного, послідовного викладу подій по серії сюжетних картин.

завдання:

освітні:Вчити передавати сюжет, закладений в серії картин.

Розвиваючі: Розвивати здатність самостійно придумувати події.

виховні: Виховувати повагу до чужої праці. розвивати спостережливість

Попередня робота:Гра «Що було спочатку, що потім?» Читання оповідань про пори року.

Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток, соціально - особистісний розвиток.

Види діяльності: ігрова, комунікативна, рухова.

Предметно - розвиваюче середовище: серія сюжетних картинок (в конверті), м'яч.

Хід організаційної освітньої діяльності:

1. Організаційний момент.

вихователь: Хлопці, сьогодні вранці до нас в дитячій сад принесли лист.

Виявляють, що в нашу групу.

вихователь: Давайте подивимося що в ньому! (Лист від Лунтика, в якому він пише, що хоче взяти участь в конкурсі оповідань. Але йому потрібна допомога, щоб скласти найкращий розповідь. У конверті ще лежать картинки).

вихователь: Ви згодні допомогти Лунтик? Що для цього треба зробити?

Відповіді дітей: Розставити картинки по порядку, розглянути кожну картинку, скласти по кожній картинці кілька пропозицій, придумати назву, скласти розповідь по всім картинкам.

2. Основний етап

Педагог разом з дітьми виставляють картинки на магнітну дошку не по порядку.

вихователь: Уважно подивіться на картинки. Чи пов'язані вони загальним змістом?

Діти: Так.

вихователь: Чому ви так думаєте?

діти: На всіх картинках одні і ті ж герої.

вихователь: Як ви думаєте, яка картинка повинна бути першою? Чому? Яка другий, третій, четвертій, п'ятій?

Відповіді дітей.

Бесіда по картинках:

вихователь: Яка пора року зображено на першій картинці?

Діти: Зима

вихователь: Чим зайняті діти?

Відповіді дітей.

вихователь: Розгляньте другу картинку.

Що змінилося на картинці?

Що задумав зробити заєць?

Як він це вирішив зробити?

Відповіді дітей.

вихователь: Розгляньте третю картинку.

Що придумав заєць після невдалого стрибка за морквиною?

Смог заєць дотягнутися до морквини? Чому?

Відповіді дітей.

вихователь: Розгляньте четверту картинку.

В якому настрої перебуває заєць? Чому?

Як ви думаєте, що буде робити заєць далі?

Вихователь: Розгляньте п'яту картинку.

Що сталося зі сніговиком?

Чому він розтанув?

Який настрій у зайця? Чому?

3.Фізкультмінутка « У дворі стоїть сосна »
У дворі стоїть сосна,
До неба тягнеться вона.
Тополя виріс поруч з нею, (Стоячи на одній нозі, потягується)
Бути він хоче подлинней. (Руки вгору, потім те ж, стоячи на іншій нозі.)
Вітер сильний налітав,
Всі дерева розгойдав. (Нахили корпусу вперед-назад.)
Гілки гнуться взад-вперед,
Вітер їх хитає, гніт. (Ривки руками перед грудьми.)
Будемо разом присідати -
Раз два три чотири п'ять. (Присідання.)
Ми розім'ялися від душі
І на місце знову поспішаємо. (Діти йдуть на місця.)

вихователь: Ребта, я думаю, що складений нами розповідь дуже сподобатися Лунтик і він зможе перемогти на конкурсі.

Давайте ще пограємо.

4. Ігрова вправа «Закінчи речення» (з м'ячем)

  • Взимку буває снігопад, а восени(Листопад).
  • Взимку буває сніг, а влітку(Дощ).
  • Взимку сніг падає, а навесні(Тане).
  • Взимку катаються на санках, а влітку(на велосипеді) .
  • Взимку ліс спить, а навесні(Прокидається).
  • Взимку буває холодно, а влітку(Жарко).
  • Взимку дерева білі, а восени(Жовті).
  • Взимку ростуть замети, а влітку ростуть(Рослини).
  • Взимку комахи ховаються, а навесні(Вилазять).
  • Взимку ведмідь спить, а навесні (прокидається)
  • Взимку день короткий, а влітку (довгий)
  • Взимку вітер холодний, а влітку (теплий)
  • Взимку заєць білий, а влітку (сірий)

5. Рефлексія:
- Про що ми сьогодні говорили на занятті? Від кого отримали лист? Про що нас просив Лунтик? Про кого складали розповідь? Що вам найбільше сподобалося робити?