Конспект зимової прогулянки у підготовчій групі «Пошук скарбів. Методична розробка (підготовча група) на тему: Конспект режимного моменту «прогулянка» (відкритий перегляд) На тему: «Здравствуй, зимушка – зима!» для дітей підготовчій гру

Конспект відкритої прогулянки у підготовчій групі на тему "Здрастуйте, зимушка-зима!"

У конспекті відображені всі головні складові прогулянки: спостереження, трудова діяльність, рухливі та малорухливі ігри, індивідуальна робота з дітьми, самостійна діяльність дітей.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад №14 «Центр розвитку дитини – дитячий садок»

Конспект режимного моменту «прогулянка»

(відкритий перегляд)

На тему: «Здрастуйте, зимушка - зима!» для дітей підготовчої групи

Підготувала: Олійникова Н. Г.

Вихователь.

Г. Кемерово 20015р.

Мета: Розширити знання дітей про кругообіг у природі; підвищувати рівень рухової активності дітей; виховувати позитивне ставлення до прогулянок, допитливість.

Матеріали: крижані іграшки, дитячі лопатки, м'яч, мішечки для метання в ціль.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій про зиму, читання художньої літератури, виготовлення кольорових, крижаних іграшок.

Завдання:

  • Формувати уявлення про властивості снігу (колір, розмір, форма сніжинок, склад – агрегатний стан речовини);
  • Стимулювати пізнавально-дослідницьку діяльність;
  • Закріплювати знання про сезонне явище – снігопад
  • Активізувати та розширювати словниковий запас, удосконалювати доказовий бік мовлення шляхом вирішення проблемних питань;
  • Виховувати морально-естетичні почуття та художньо – творчі здібності при взаємодії із природою:

Хід прогулянки:

Спостереження

Мета: розширення знань дітей про кругообіг води в природі,

Розвиток спостережливості, вміння робити висновки

Вихователь запитує дітей, звідки йде сніг. Пояснює, що дощ йде з дощових хмар улітку. Зараз на вулиці зима, дощових хмар немає, погода холодна, морозна. У хмарах пара і маленькі крапельки води замерзають, перетворюються на сніжинки; вони падають на землю, утворюють купи снігу, кучугури. Загадати загадку:

Біла, візерункова,

Зірочка-малеча,

Ти лети мені на руку,

Посидь хвилинку

Покрутилася зірочка

У повітрі трохи.

Села та розтанула

На моїй долоні».

Вихователь: Хлопці, зима приготувала вам подарунки, але щоб їх отримати ви повинні пройти всі випробування, які вона для вас приготувала!

У безвітряний день сніжинки падають повільно, можна розглянути їхню форму. Коли дме вітер, сніжинки летять суцільним пилом, зачіпаючи один одного та інші предмети. Промінчики їх обламуються, втрачають гарну форму, У великий мороз при ясному небі випадають кристали як голочок. Запропонувати впіймати сніжинку, розглянути її.

Запропонувати дітям зліпити сніжок. Вийде чи ні. Чому?

Експериментальна діяльність:«Прикрасимо ялинку»

Мета: відбивати наявні уявлення у перетворюючої діяльності.

Вихователь нагадує про майбутні новорічні свята та пропонує прикрасити ялинку на ділянці незвичайними іграшками – з води.

Заздалегідь підготовлені іграшки діти розглядають разом із вихователем та прикрашають ялинку на ділянці.

Дитина читає вірш:

Ігруня
Вночі, коли все довкола завмирає,
Ялинка тихенько в іграшки грає.

Вовтузиться з ними зовсім як дівчисько:
Ховає від сірого вовка зайченя,

Куля золотиста по підлозі катає,
Стрічку Снігуроньці в косу заплітає,

Ніжно мишеня на лапах хитає, –
Загалом, ночами вона не нудьгує!

Вдень же, у ялинки вид притворюшки -
Начебто їй байдужі іграшки.

Трудова діяльність:

Ціль: виховувати працьовитість, навички колективної діяльності.

Розчищення доріжок від снігу, побудова снігової гірки.

Вихователь проводить бесіду з дітьми, для чого необхідно очищати доріжки від снігу.

Ігрова діяльність

Рухливі ігри: «Мисливці та зайці»


Ціль гри: навчання бігу в ігровій манері, розвиток спритності та координації руху.

З-поміж дітей, що грають, обирають двох: «мисливця» і «безпритульного зайця». Інші діти-«зайці» креслять собі на ігровому майданчику гуртки-«будиночки» діаметром до 50 см.

Кожен заєць займає свій «будиночок»-гурток. Вихователь подає сигнал, яким мисливець починає переслідувати «бездомного» зайця. Втікаючи від мисливця, «заєць» петляє між будиночками, а потім несподівано може заскочити в будь-який будиночок і стати за спиною «зайця». У той же момент цей «заєць» перетворюється на «безпритульного», повинен покинути «будиночок» і тікати від мисливця, що ганяється тепер за ним.

Щойно мисливець наздогнав зайця і доторкнувся до нього рукою, вони міняються місцями: заєць стає мисливцем, а мисливець – зайцем.

Варіант гри: загальна кількість зайців зменшується, а замість кружечків «будиночками» для «зайців» служать діти, що по 3-4 взялися за руки.

Вони відчиняють «двері» (піднімають руки) перед «бездомним зайцем», пускаючи його в будинок, і зачиняють перед «мисливцем». Одночасно через інші «двері» будиночок залишає заєць, що знаходився в ньому. В іншому гра йде за тими ж правилами.

«Вигадники».

Один із граючих вибирається витівником, він стає в середину кола. Інші діти йдуть по колу, взявшись за руки. Вони вимовляють:

Рівним колом,

Один за одним,

Ми йдемо за кроком крок.

Стій на місці,

Дружно разом

Зробимо... ось так.

Опускаючи руки, граючі зупиняються. Витівник показує якийсь рух, що імітує позу ковзаняра, крок лижника, обертання фігуриста, удар ключкою або дії воротаря в хокеї, а також будь-яку іншу дію, характерну для одного із зимових видів спорту. Всі діти повинні повторити цю дію та назвати її. Після кількох повторень гри витівник вибирає на своє місце когось іншого з тих, хто грає. Витівники повинні намагатися згадувати різноманітніе руху спортсменів, не повторювати вже показаних.

Індивідуальна робота.

Діти з низькою руховою активністю:«Ходьба на лижах»

Мета: вправляти у ходьбі на лижах, розвивати спритність, витривалість.

Діти з високою руховою активністю:«У кого більше влучень».Ціль: вправа в метанні в горизонтальну мету.

Самостійна діяльність.

Мета: розвиток ініціативи, самостійності, дружніх взаємин між дітьми.

Наприкінці прогулянки вихователь відкриває скриньку з подарунками та дарує їх дітям!

Увага! Виставка!

Шановні батьки, запрошуємо Ваших дітей та Вас, взяти участь у виготовленні виробів на новорічну тематику«Новорічний калейдоскоп», яка почнетьсяз 1 грудня 2015 р.


Конспект зимової прогулянки у підготовчій групі на тему: «Снігові забави»


Шашенко Олена Олександрівна, вихователь МБДОУ ЦРР дитячий садок «Чайка»
Опис матеріалу:пропонований конспект буде корисний вихователям дитячих садків, методистам та старшим вихователям, вихователям груп продовженого дня та батькам.
Завдання:
1. Формувати уявлення про властивості снігу (колір, розмір, форма сніжинок, склад – агрегатний стан речовини);
2. Стимулювати пізнавально-дослідницьку діяльність;
3. Закріплювати знання про сезонне явище – снігопад, народні прикмети;
4. Активізувати та розширювати словниковий запас,
5. Виховувати морально-естетичні відчуття провини та художньо – творчі здібності при позиці з природой.
Обладнання:лопатки, льодянки,

Хід прогулянки:

Покрутилася зірочка
У повітрі трохи,
Села та розтанула
На моїй долоні.
(Сніжинка)
А що таке Сніжинка? Які сніжинки за формою? Як вона попадає на землю? Де швидше тане сніг – на рукавиці чи руці. Чому? Що утворюється із снігу? З чого складається бурулька? Де швидше тане бурулька і чому? Як перевірити?
(Відповіді дітей)
Діти, давайте уявімо, що ми маленькі сніжинки і політаємо трішки.
- Маленька Сніжинка летіла, погойдуючись високо над землею. Вітер пустотливо підштовхував її в різні боки, то підганяв, то завмирав, даючи можливість насолодитися висотою. Сніжинка танцювала в польоті і милувалася хитросплетінням своїх гарних промінчиків. Здавалося, нескінченною була ця подорож, але вона опустилася на м'який сніг із сотні тисяч таких, як вона сніжинок і завмерла.


Які чудові та різні вийшли сніжинки. Сніжинки летіли й летіли й опустилися на землю. Як біла пухова ковдра вкрила землю, дерева, будинки, все навколо стало білим-білим.
Загадка:
Не вимитий, а блищить,
Не підсмажений, а хрумтить.
(Сніг.)


Запропонувати дітям походити по снігу та послухати, як він хрумтить.
- Падають білі сніжинки, лягають на землю та дахи будинків. Вони схожі на білі зірочки. Можна їх зловити та розглянути, але пробувати не можна. Іноді вони сиплються разом і великими пластівцями падають на землю. Іноді холодний вітер ламає білі зірочки, перетворюючи їх на дрібний білий пил. Сніжинки утворюються у хмарах з маленьких крижаних кристаликів. Взимку вони опускаються блискучими зірочками до землі та покривають її снігом. У мороз сніг поскрипує під ногами. Це ламаються промінчики сніжинок. Снігом називають безліч сніжинок.
Якого кольору сніжинки? На що вони схожі? Що станеться, якщо подихати на сніжинку, спійману на рукавицю? Чому виходить сніговий пил? Де, як і чому утворюються сніжинки? Чому хрумтить сніг? Який він на дотик? Коли сніг буває мокрим, коли сухим? З якого снігу легше ліпити? Чому? Що таке сніг?

(Діти відповідають)


- Всі біжать наввипередки,
Усі хочуть грати у сніжки.
Снігова куля – на снігову кулю.
Усі прикрасили сніжком.
(Гра в сніжки)


- Загадки:
1. Пухнастий килим
Не руками тканина,
Не шовками шитий,
При сонці, при місяці
Срібло блищить (Сніг)
2. З морозами, пургою та снігом,
Зима-Чарівниця прийде.
І всі річечки та озера
Покриє слизький товстий... (Лід)
3. Зачепилася за карниз,
Головою звисає вниз.
Акробатка-крохотулька,
Зимовий льодяник – ... (Сосулька)
4. Запорошила доріжки,
Прикрасила віконця.
Радість дітям подарувала
І на санчатах прокотила. (Зима)
5. Мене зробили горбатою,
Мене били, били,
Крижаною водою облили.
І скотилися всі потім
З мого горба гуртом. (Крижана гірка)


- самостійна ігрова діяльність. Катання з гірки на санках-крижанках.

-На пеньку у старої ялинки
Зайчики білі сиділи.
- Чим би нам таким зайнятися?
– міркували сумно братики.
- І в сніжки ми погралися,
І на гірці покаталися!
А давайте, можливо,
Бабу сніжну ліпити!
Точно! Взялися за справу,
І робота закипіла! Діти ліплять сніговиків.


Які чудові сніговики! Всі сьогодні добре попрацювали, а тепер настав час повертатися до групи.
Сніжинки літають, кружляють
І тихо на землю лягають.
Впавши, вони засинають,
І землю собою закривають.

План-конспект зимової прогулянки у підготовчій групі дитячого садка.

Інтеграція освітніх областей : «Фізична культура», «Пізнання», «Комунікація», «Здоров'я», «Безпека», «Соціалізація»

Завдання:

1. Спостереження за природою.

Продовжувати знайомити з явищами природи – поява снігу, виявити його властивості: танути від тепла, бути липким.

Сприяти розвитку вміння робити висновки та висновки в процесі спостереження та бесіди.

У процесі трудової діяльності (ліплення снігової фортеці) вчити доводити розпочате остаточно, формувати уявлення про значущість праці оточуючих.

2. Організація рухової діяльності.

Вправляти у виконанні основних рухів:

Метання у вертикальну ціль з відстані 3 м. (способ – на вибір дітей: прямою рукою через плече.,

Різні види бігу: у колоні з подоланням перешкод, у швидкому бігу з укручуванням,

Ходьбі парами із збереженням дистанції за зміни темпу руху.

Створити умови для виконання спортивних вправ:

Перегони катання на санчатах (один їде - інший щастить);

Ходьба на лижах по лижні з опорою на лижні палиці: відпрацьовувати ритмічність та узгодженість рухів.

Вправляти в швидкому бігу врозтіч з укручуванням у рухливих іграх «Два Мороза» і «Пастки зі стрічками», розвивати спритність рухів і швидкість реакції.

Матеріали та обладнання:

1. Комплекти сюжетно-рольових ігор: Сім'я, Поліклініка, Супермаркет;

2. Атрибути до рухливих ігор: стрічки (50 см) – 24 шт., нарукавні пов'язки для пасток – 3шт. ; зображення Морозов -2шт. ;

3. Комплекти лижі з ціпками – 4 шт. ;

4. Санки – 2 шт. ;

5. Цілі для метання у вертикальну мету – 2 шт. ;

6. Вихователю: червоний прапорець, суддівський свисток;

7. Дітям: запасні рукавиці

ХІД ПРОГУЛКИ

Пізнавально-дослідницька діяльність

Дослідження властивостей снігу:

Невелику кількість снігу покласти на руку (без рукавиці) і таку ж кількість снігу на руку у рукавиці. Запитання: Звідки береться сніг?

Чому на голій руці сніг починає танути, на рукавиці – ні?

Як виявляється ця властивість снігу? (Залишаються сліди) .

«Сліди на снігу». Вивчення слідів людини на снігу: дитячих та дорослих, відмінності та подібність.

Малюнки слідами ніг по снігу: 2 ПАРАЛЕЛЬНІ ЛІНІЇ, БУДИНОК, ОВАЛ, СМАЙЛІК. Кожен малюнок виконують 4 дитини. Інші діти – арбітри, визначають уміння підгрупи закінчити дію вчасно, виконати точно задану фігуру.

Як можна використовувати цю властивість снігу (ліпити сніжки, сніговики.).

Конкурс – «Ліпка снігової фортеці» (за підгрупами – 4 особи) – виконується протягом усієї прогулянки. Підсумки підбиваються наприкінці прогулянки.

Рухлива гра "Два Мороза". Грати 3-4 рази.

Запитання до початку гри:

1. Як потрібно підготувати майданчик для гри? (відзначити місце для гравців – провести лінії або покласти шнури) .

2. Як виберемо двох Морозів? (Спосіб - Флюгер) .

3. Коли починають Морози говорити свої слова? (Коли вихователь підняв червоний прапорець) .

4. Коли морози починають ловити гравців? (після відповіді всіх дітей хором: «не боїмося погроз і не страшний нам мороз») .

5. Коли Морози перестають ловити гравців? (Коли пролунає сигнал свистка) .

1. Який Мороз був сьогодні найвправнішим? (назвати, хто посів перше, друге та третє місце) .

2. Підніміть руки, кого жоден Мороз не заморозив? - Ви зараз найвправніші гравці!

Вихователем називаються види самостійної рухової діяльності (за інтересами). СХЕМА ПРЕДСТАВЛЕНА В ПРЕЗЕНТАЦІЇ.

Самостійна рухово-ігрова діяльність:

Будівництво снігової фортеці.

Гра «Снігові кола» (вивішується ціль на паркан або сходи для лазіння, і дві команди змагаються, метаючи сніжки в ціль, у кого більше влучень.

Біг ланцюжком, долаючи перешкоди.

Сюжетно-рольові ігри: Сім'я, Поліклініка, Супермаркет.

Ходьба на лижах.

Катання на санях – діти змагаються, чиї сани швидше.

Вихователь контролює та організує види діяльності:

"Снігові кола" - ігрова вправа.

Діти діляться на дві різні групи по 2-3 людини. На двох фанерних листах, прикріплених до стіни альтанки, кресляться кола. На відстані 3 м від мішеней проводиться характеристика. Кожна група вишиковується шеренгою проти своєї мішені за межею, яку переступати не дозволяється. У кожного, хто грає по 6-8 сніжків. За сигналом вихователя «Почали! Кожна група кидає сніжки. Виграє та група, яка раніше закриє площу кола сніжками.

Гра-вправа для гіперрухомих дітей "Не втрачай пару".

Діти йдуть одна за одною парами, взявшись за руки. По сигналі швидко опускають руки і продовжують йти поруч, не відстаючи і не переганяючи один одного. Після другого сигналу знову беруться за руки та продовжують ходьбу.

Гра – вправа для малорухливих дітей «Наздогнати суперника».

Діти вишиковуються в дві колони навпроти один одного на різних сторонах майданчика. За сигналом вихователя діти виконують завдання у певній послідовності: ходьба приставним кроком вздовж лінії майданчика, прискорена ходьба, повільний біг 2-3 хв, ходьба з підскоками та звичайна ходьба. У процесі виконання завдання кожна колона намагається наздогнати одне одного, та, якою це вдається, перемагає.

Підбиваються підсумки будівництва снігової фортеці. Капітан команди, яка виграла, вибирає пастка в наступній грі.

Рухлива гра «Пастки зі стрічками» - грати 4-5 разів, з 2 програвання призначати 2-3 пасток.

Запитання до початку гри:

1. Коли пастка починає вихоплювати стрічки через пояс гравців? (після хорового вимовлення слів усіма гравцями: раз-два-три-ЛОВІ)

2. Коли ловишка припиняє лов? (після слів ведучого: раз-два-три-в коло швидше біжи)

3. Як визначити, який ловишка був найспритнішим? (порівняти кількість стрічок, вихоплених ловишкою – у кого більше – той і виграв).

Питання ПІДСУМКОВОГО аналізу гри:

3. Який ловишка був сьогодні найвправнішим? (назвати, хто посів перше, друге та третє місце) .

4. Підніміть руки, у кого жодного разу не вихоплювали стрічку – Ви сьогодні найвправніші гравці! (запропонувати всім поаплодувати цим гравцям).

Прогулянка завершена: збирається ігровий матеріал – ВСІ ОРГАНІЗОВАНО ЗАХОДЯТЬ У ПРИМІЩЕННЯ ДОУ.

Організація: ГБОУ гімназія №1595 (ДСП)

Населений пункт: м. Москва

Демонстраційний матеріал:

Карта, компас, місток, лижі, льодянки, обручі, «буси» з геометричних фігур, "скарби".

Роздатковий матеріал:

Таблички із цифрами.

Попередня робота:

Розучування прислів'їв про зиму, народні прикмети. Складання картки. Ознайомлення з частинами світла. Розмова про перелітні та зимуючі птахи.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вихователь: Хлопці, скажіть, будь ласка, яка зараз пора року? (Зима). Так, і я б хотіла, щоб ми сьогодні поговорили про цю чудову пору року. Хлопці, а ви любите зиму? Чому? (Відповіді дітей). Справді, зима – весела пора. На нашій величезній планеті під назвою Земля багато різних країн, але в кожній країні зима різна. Є такі країни, де ніколи не буває снігу. Їх так і називають – спекотними країнами. Хлопці, а ми з вами у якій країні живемо? Скажіть, будь ласка, яка ж у нас російська зима?

Відповіді дітей: (біла, пухнаста, срібляста, холодна, сніжна, красива, студена, чарівна, казкова, морозна, в'южна, блискуча, сувора, весела і т.д.)

Вихователь: Так, хлопці, ви маєте рацію дійсно зима у нас дуже різна. Вона і студена, і з відлигою, з хуртовиною і з краплею, зі хрустким снігом. Кожна пора року має свої 3 місяці. Назвіть усі зимові місяці.

Відповіді дітей:

Грудень січень лютий.

Вихователь: Хлопці, а за старих часів, у народі грудень називався «хмурень». Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей) Правильно, тому що в грудні крізь низькі сірі хмари рідко проглядає сонечко, похмурий, безсоняний місяць, дні короткі, довгі ночі, сутеніє рано. А січень за старих часів називали «лютовою». Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей). Я з вами згодна, бо лютує холод, тріщать морози, а під ногами скрипить сніг. А лютий у народі називали «сніговієм». Чому? Так, цього місяця хуртовини та завірюхи намітають високі кучугури, а поривчасті вітри женуть по землі снігову поземку.

Виходить Лісовик: Побачивши дітей, біжить до них, розмахуючи папером.

Лісовик: Хлопці, а щось ви у мене в лісі робите?

Вихователь: Почекай, дідусю. Як це у тебе? Це ти до нас у гості прийшов. Ми раді з тобою познайомитись. Ми, хлопці з підготовчої до школи групи.

Лісовик: Як чудово! До школи, отже, розумні, багато знаєте і вмієте. Отже, ви мені зможете допомогти. Мій старий друг Ворон приніс мені цей шматок паперу і сказав "скарби". Скарби це здорово! Але тільки цей папірець не схожий на скарби. А Ворон мене ніколи не обманював!

Вихователь: Подивіться, це незвичайний папірець, це картка, на ній вказаний шлях до скарбів. Як ви вважаєте, що там може бути скарбом? Діти, ви хочете його знайти? (Так) Тоді в дорогу! Що нам потрібно взяти із собою, щоб вибрати правильний маршрут? (Компас) Правильно. Шлях буде нелегким. Нам багато труднощів доведеться випробувати, багато може статися. Потрібно перерахувати всіх учасників експедиції, щоб ніхто не загубився. Діти, ставайте в шеренгу. Давайте порахуємо, скільки нас. По порядку розрахуйтесь. (Діти роблять розрахунок). Тепер кожен візьміть номер, це буде ваш код. (Діти знаходять номери). У дорозі може статися всяке, раптом хтось загубиться. Я думаю цього не станеться, але про всяк випадок перевіримо. Гра на увагу «Якого номера не стало?» Давайте розглянемо карту. Що позначають літери? (Північ, південь, схід, захід.) Що ще ви бачите на карті? (Діти перераховують, що бачать) Куди ж ведуть стрілки?

"Глибокий сніг". Діти проходять на лижах та знаходять таке завдання: "Відгадати загадки".

Відгадування загадок:

Трійка, трійка – прилетіла.

Скакуни у тій трійці білі.

А в санях сидить цариця

Білокожа, білолиця.

Як махнула рукавом

Все вкрилося сріблом. (Зима)

Старий біля воріт

Все тепло волок. (Мороз)

Лічу, кручу,

На весь світ бурчу. (завірюха)

Хто, вгадай?

Сіва господиня!

Трясне пір'їнки –

Над світом пушинки! (Зима)

Всю зиму пролежить,

Весною в річку втече. (Сніг) ***

Прийшла дівчина Бєляна,

Побіліла вся галявина. (Зима)

І не сніг, і не лід,

А сріблом дерева прибере. (Іній)

Сам не біжить,

А стояти не велить. (Мороз)

Лісовик: Які ви молодці!

Діти із вихователем розглядають карту знову. На карті написано: "Болото". Болото треба перейти по купи і не впасти. Діти стрибають з обруча в обруч і знаходять записку: "Зимові прикмети".

Вихователь: Давайте згадаємо народні зимові прикмети:

Зимові прикмети:

Якщо ніч морозна,

Тиха та зіркова,

Дим із труб йде стовпом

Діти:

Отже, ясно буде вдень.

Вихователь:

Плями сині над лісом,

Снігу дрібної завіси,

Трохи морози послабшали,

Вітер із півдня…

Діти:

Чекай хуртовини.

Вихователь:

Якщо риба зимовим днем

Ходить прямо під льодом,

Ходить прямо під льодом

І об лід стукає хвостом –

Значить без сумніву.

Діти:

Чекайте на потепління.

Вихователь:

Якщо увечері захід сонця

Був трохи зеленуватий,

Якщо ліг на гілки іній,

На склі букет із троянд,

Якщо дим долонькою синій

Дістає до самих зірок,

І не свище вітер грізно.

Діти:

Буде ясно та морозно.

Лісовик: Ну і ну. Ніколи не думав, що діти ще до школи такі розумні.

Вихователь: Лешику, ми вже багато знаємо.

Лісовик: Які ви молодці.

Вихователь: Давайте знову розглянемо карту. Що ще ви бачите на карті? Отже, ми прямуємо на північ. А як у лісі за допомогою дерев дізнатися, де північ? (Діти відповідають). Наступна стрілка на карті вказує: "Допоможи другу". У нас тут льодяники, але їх мало, а треба пройти всім.

Лісовик: Доведеться хлопчикам перевезти дівчаток чи навпаки.

Гра: "Допоможи другу".

Лісовик: Ви та один одному завжди готові прийти на допомогу. Недарма я звернувся до вас. Я б вас пригостив ягодами, та не сезон.

Вихователь: Спасибі, Лешику. що ж далі у нас на карті? "Міст".Подивіться попереду глибока річка. Перейдемо її містком. Але місток пропустить лише тих хлопців, які назвуть перелітних та зимуючих птахів. (Діти називають та переправляються через річку).

Лісовик: Ну і ну. Ви не тільки розумні, знаєте з ким я в лісі взимку пісні співаю.

Вихователь: Повертаємось до карти. Що ще там на заваді? Будиночок чийсь.

Лісовик: Та це ж мій дім! Ой біда, біда. Дід Мороз усі доріжки під снігом сховав. Як же звірі лісові до мене прийдуть? Чи не знайдуть мій будиночок у лісі.

Вихователь: Не засмучуйся, Лешику. Ми з хлопцями допоможемо все виправити. Діти, почистимо доріжки до будиночка?

Діти розчищають сніг довкола будиночка.

Лісовик: Ось Дякую! Ось Дякую! І будиночок знову став гарним. А навіщо ці малюнки тут?

Вихователь:Це не малюнки, це букви. Діти, що можна прочитати за допомогою цих літер?

Діти складають склади. Виходять слова: "У ДОМІ ПІД ЛАВОЧКОЮ". Лісовик зайшов до себе в будиночок і знайшов "скарби" (шоколадні медальки). Він пригостив усіх дітей, подякував їм за допомогу і поквапився у свій чарівний ліс, розповісти своїм друзям про нових знайомих. А діти пішли до гурту підкріпитися та відпочити для нових пригод.

Зимова прогулянка у підготовчій групі дитячого садка


Автор: Боргоякова Ольга Володимирівна, вихователь підготовчої до школи групи Муніципального бюджетного дошкільного навчального закладу міста Абакана "Центр розвитку дитини - дитячий садок "Чайка"
Опис матеріалу:пропонований конспект буде корисний вихователям ДТЗ, методистам та старшим вихователям, вчителям початкових класів, вихователям груп продовженого дня та батькам, студентам педагогічних факультетів.
Тема: «У гості до Сніговика»
Ціль:Створення умов закріплення ознак зими у вигляді проведення прогулянки.
Завдання:
- систематизувати уявлення дітей про характерні ознаки зими;
- Створити умови для пошукової - дослідницької діяльності;
- Створити умови для спонукання дітей до мовної активності;
- сприяти розвитку спостережливості, вихованню допитливості та любові до рідної природи;
- Створити умови, для організації рухової діяльності.
Матеріали та обладнання:конверт з листом, карта-схема ділянки, 2 цебра, лід, морква, шарфик.
Хід прогулянки
Діти дільниці виявляють конверт із листом, збираються навколо нього.
Вихователь:
-Хлопці, давайте прочитаємо і дізнаємося від когось лист (діти самостійно читають вголос)
«Допоможіть, допоможіть! Велике лихо трапилося з моїм другом – Сніговиком. Його викрала Снігова королева. Вона відпустить його, якщо ми з вами виконаємо всі завдання. Але спочатку потрібно їх знайти, надсилаю вам на допомогу карту-схему. Бажаю удачі! З повагою «Снігова Баба»


Вихователь:
- Хлопці, допоможемо Сніговій Бабі звільнити з полону її друга – Сніговика. Діти розглядають карту-схему та вирушають у дорогу.
-Знаходять перше завдання, необхідно відгадати загадку:
Трійка, трійка прилетіла,
Скакуни у тій трійці білі,
А в санях сидить цариця,
Білокоса, білолиця,
Як махнула рукавом,
Все покрилося сріблом.
- Хлопці, про кого загадка? (про зиму)
- А ви любите зиму? Чому?
- Назвіть зимові місяці (грудень, січень та лютий)
-Що означає "снігопад"?
- Знайдіть на нашій ділянці прикмети зими? (Сніг, мороз, хуртовина)
- Чому сніг буває пухкий? (Шар за шаром лягає сніг на землю, і кожен шар спочатку буває пухкий, тому що між сніжинками міститься багато повітря.)
Вихователь:Молодці відповіли на всі запитання Снігової королеви! Вирушаємо далі.
Гра «Пройди слідом»
Опис гри: діти встають один за одним і стрибками дістаються наступного завдання.

Дослідницька діяльність «Порівняння льоду та снігу». Діти знаходять лід та сніг.
Вихователь:
- У теплі сніг і лід ... (розтануть, утворюється вода)
- Сніг білий, а лід...(прозорий)
- Сніг непрозорий...
- Сніг рихлий, лід... (твердий і тендітний)
Вихователь:
- Хлопці, Снігова королева хоче нас заморозити, давайте пограємось.
Рухлива гра «Два Мороза»
Опис гри:
Гра відбувається на двох майданчиках.
На протилежних сторонах майданчика відзначені «школа» та «дім». Вибираються два морози - ведучі, а решта хлопці розташовуються за лінією будинку в одну шеренгу. Посередині майданчика – на вулиці – стоять два Морози. Морози звертаються до дітей:
– Ми два брати молоді,
– Два Морози завзяті.
- Я Мороз-Червоний Ніс,
- Я Мороз-Синій Ніс.
– Хто з вас наважиться
- В дорогу-дорогу пуститися?
Діти (хором).
Не боїмося погроз,
І не страшний нам мороз!
Після цих слів хлопці біжать із дому до школи. Морози осолюють-заморожують хлопців. Гра повторюється 3-4 рази.
- Діти за картою-схемою знаходять два відра порожніх. Читають завдання. Необхідно ці відра заповнити снігом, тільки не лопатою і далекою відстані.
Рухлива гра «Потрап у ціль!»
Опис гри: Діти поділяються на дві команди. Кожна команда встає навпроти свого відра. За сигналом діти сніжками заповнюють відерця снігом. Команда перша, що заповнила відро снігом, виграє.
Гра повторюється 3-4 рази.

Вихователь:
Молодці, впоравшись із завданням, тепер можемо далі вирушити в дорогу.
Діти йдуть по карті - схемі, приходять до наступного завдання і знаходять моркву.
Трудова діяльність
Вихователь:
- Хлопці, як ви вважаєте, чия це морквина? (ніс-сніговика)
- Яка підступна Снігова королева, зламала сніговика і залишився від нього тільки ніс-морковка. Що ж робити? (зліпити сніговика)
Діти ліплять сніговика, прикрашають атрибутами (морква, цебро, шарфик)
-Вихованець:
Як не намагалася Снігова Королева, ми все одно її обхитрили та виконали всі завдання. Допомогли Сніговій Бабі знайти друга-Сніговика.