Ігри для малюків великий маленький. Гра Великий – маленький

Ганна Клімова

Ця грапризначена для дітей віком від 2 до 3 років.

Ціль:розвиток вміння розрізняти предмети контрастної величини та позначати їх словами: велике яблуко, маленьке яблуко; велика банка, маленька банка.

Завдання:

1. Закріпити поняття " Великий маленький"

2. Вчити співвідношення предметів за величиною " Великий маленький"

3. Удосконалення предметних дій

Матеріали для гри: намальовані на білому картоні. велика та маленька банка; силуетні зображення великих та маленькихяблука з червоного картону.

Хід гри:Вихованець кладе на стіл велике та маленьке яблуко. Уточнює, чи однакові яблука за величиною (Різні).

Вихователь звертає увагу дітей на банки, зображені на картоні, показує велику(маленьку) банки і називає їх: "Велика банка(маленька банка) ".

Діти за вказівкою вихователя обирають великі яблука, називають їх кладуть у велику банку. Вихователь коментує дії дітей: "Велике яблуко кладемо у велику банку".

Аналогічно діти обирають маленькіяблука називають їх і кладуть у маленьку банку. Вихователь коментує дії:"Маленьке яблуко кладемо у маленьку банку". Узагальнює:" Ми кладемо велике яблуко у велику банку, а маленьке в маленьку банку.

Публікації на тему:

Мета заняття: навчання батьків методам та прийомам роботи з дітьми щодо закріплення та практичного застосування отриманих знань у діяльності.

Дидактична гра "Великий - маленький" для дітей 3-4 років (молодшого та середнього дошкільного віку). Цю гру у своїй роботі може.

Формування понять «великий-маленький» у процесі ігор-експериментів у ранньому віціФормування поняття «великий-маленький» у процесі ігор-експериментів у ранньому віці. Дитяче експериментування – складний багатогранний.

Конспект НОД з математичного розвитку у другій молодшій групі «Великий-маленький»Мета: закріпити знання дітей про форму та величину. Завдання: Навчальні: -продовжувати вчити розрізняти та називати геометричні фігури, основні.

Конспект відкритого заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Великий – маленький»Технологічна карта НОД у 2-й молодшій групі Освітня область: «Пізнавальний розвиток» ФЕМП Дата проведення: 21 листопада 2016 року.

Конспект заняття з математики «Маленький, великий» у першій молодшій групіКонспект заняття (математика) «Маленький, великий» (1 мл. Група: 3- 4 роки) Мета: дати дітям уявлення про величини: великий, маленький.

Конспект заняття з ФЕМП у другій молодшій групі «Один-багато, великий-маленький, стільки-скільки»Конспект Відкрите заняття з розвитку математичних уявлень у 2 молодшій групі. Вихователь: Шакірова Л. Н. Тема:.

Проводь час в інтернеті з користю:

Гра Великий - маленький

Грати у гру «Великий – маленький» малюкам буде цікаво до трьох років

На ігрових картках представлені добре знайомі малюкові предмети. На одних картках – у великому виконанні, на інших – у маленькому. Предмети можуть бути найрізноманітнішими. Завдання батька познайомити дитину з ними. Наприклад, можна взяти картку з великим м'ячем, розповісти дитині про неї (що це за іграшка, як з нею грати, якою буває) і разом з нею підібрати таку саму, але маленьку картку. Таким чином, потрібно розглянути усі картки. Обов'язково вказуйте дитині, до якої категорії належить картка. Це може бути: їжа, іграшки, машини, тварини.

Необхідно перевіряти дитину час від часу, як вона засвоїла інформацію від гри «Великий - маленький». Можна покласти кілька карток і попросити малюка знайти певну з них, наприклад машину. Цікаво буде покласти парні картинки, щоб малюк міг вибрати або маленьку машину, або велику.

У цій розвиваючій грі дитина зможе вивчити п'ять основних кольорів: червоний, зелений, коричневий, синій та жовтий. За правилами гри «Великий - маленький» потрібно розкласти картинки за квітами, запропонувати дитині це зробити. Далі можна трохи ускладнити: викласти ланцюжок з квітів, що чергуються, попросити малюка зробити те ж саме.

Ще за допомогою цієї гри дитина може навчитися рахувати до п'яти і більше. Правила гри ідеально продумані автором. У наборі є дахи різного кольору. Збудувавши будиночок, дитина зможе порахувати, скільки в ньому поверхів. Тим самим він дізнається про поняття високий - низький. Можна побудувати будиночки одного кольору з різною поверховістю, кожен поверх можна відзначити цифрами.

Можна спеціально переплутати картинки, попросивши малюка розкласти у правильному порядку. Під час занять запитуйте у дитини, де є певний колір, маленька або велика іграшка. Не забувайте хвалити малюка та стимулювати його інтерес. Допомагайте, якщо поки що малюк не може зробити щось самостійно.

Ця чудова гра «Великий – маленький» допомагає розвивати дрібну моторику, покращує увагу, збільшує словниковий запас малюка. Ще він запам'ятовуватиме назви різних предметів. Також дитина навчиться порівнювати різні предмети не лише за розміром, а й за кольором.

Розвиваючі дитячі ігри корисні не лише малюкам, а й їхнім батькам. Потрібно просто виявити трохи фантазії, комбінувати картки по-різному, зберігаючи інтерес дитини.

Результати від цих ігор не можуть не тішити батьків. Це чудова допомога, нічого не треба вигадувати, просто виявити фантазію. Також цей набір можна взяти у гості, на прогулянку. Проявіть увагу до малюка, зацікавивши його. Приємних ігор!

Математикою можна почати знайомитися з раннього віку. Найпростіше та найлегше для малюків – це поняття величини предметів: великий та маленький. Заняття на вивчення поняття ”великий – маленький” можна розпочинати приблизно на рік.

Великий маленький

Постійно, у побуті, вказуйте дитині на однорідні предмети контрастної величини: велика тарілка – маленька тарілка, велика ложка – маленька ложка, великий м'ячик – маленький м'ячик, тощо.

Дуже важливо та необхідно виділяти слова інтонацією: "Великий" - робимо низький голос, переходимо на бас, "ма-а-аленький" - робимо тоненький голосок Підкріплюйте це виразними жестами: "великий" - розводимо руки широко, "маленький" - підкреслюємо невеликий розмір предмета за допомогою вказівного і великого пальця руки.

Чудовими дидактичними іграшками тут будуть матрьошки: використовуйте спочатку для ігор дві матрьошки, поступово їх кількість збільшуйте, і пірамідки-вкладиші:стаканчики, філіжанки, формочки. Постійно розбираючи та збираючи ці іграшки дитина практичним шляхом, виділить таке важливе поняття, як величина предметів. Це перший етап вивчення понять "Великий-маленький".

Можна використовувати картонні фігуркизвірів, овочів, фруктів або інших предметів та накладати їх один на одного. Обіграйте це з малюком, наприклад, де великий ведмедик, а де маленький? Велику цукерку дамо великому ведмедику, а маленьку цукерку – маленькому”.

Використовуйте для вивчення понять "великий-маленький" парні картки: на одній картці зображено великий предмет, на іншій - маленький. Разом із малюком грайте з картками:

  • зберіть спочатку все більші картинки, а потім маленькі;
  • підберіть до кожної картинки пару;
  • складіть великі картинки у велику коробку, а маленькі у маленьку коробку.

Важливою іграшкою для розвитку дитини після року є пірамідка. Збираючи пірамідку дитина вчиться розрізняти предмети за квітами та величиною. Спочатку купіть пірамідку конусоподібну на 4-5 кілець, у якої стрижень товстий унизу і тонкий нагорі. У такій пірамідці можна одягнути спочатку лише велике кільце, а найменше наприкінці. Дитина поступово зрозуміє, як треба збирати пірамідку.

Катерина Бухтєєва
Конспект заняття «Великий та маленький» для дітей раннього віку

Конспект – заняття

« Великий маленький»

(2 рання група)

Вихователь: Є. С. Бухтєєва

Оленегорськ

Тема: « Великий маленький»

Програмний зміст: звертати увагу дітейна відмінність предметів за величиною.

Ціль: Формувати розуміння слів – великий та маленький.

Завдання: Заохочувати дітейдо показу повторення слів, до показу великих та маленьких предметів.

Устаткування: 1 стіл (два будиночки-будки, дві іграшки-собаки); 2стіл (дві миски (один колір), два бантики (один колір вибираємо), два м'ячики, дві кісточки (Дві кісточки на кожну дитину).

Хід заняття:

1- Вступна частина: Діти заходять

Хлопці, хто це голосно гавкає? (за ширмою знаходяться два музичні іграшкові собаки-одна голосно гавкає, друга тихо гавкає) гав-гав-гав

Так, правильно це гавкає великий собакаВона до нас прибігла в гості.

А це хто так тихо гавкає? Гав гав гав. Так, це теж собачка вона маленька.

Вони прибігли до нас. Покажіть мені великого песика, Покажіть мені маленького песика(звертаюся кожній дитині-говорить чи показує)

1. дитина - покажи мені великого песика

2. дитина – покажи мені маленького песика

Діти показали. Молодці!

2- Хлопці, подивіться тут стоять будка. Вони живуть собачок.

Скажіть це якась будка - велика, а це якась будка- маленька.

Це собачка велика великій будці-покажіть)

Це собачка маленька, вона житиме в якійсь будці маленькій будці - покажіть) .

3-Діти! Щось у нас собачки сумні, давайте ми їм подаруємо бантики. Ось у нас бантики (великий та маленький) . Це який бантик (Відповіді кожної дитини).

-Великий бантик подаруємо великому песику

-Маленький бантик подаруємо маленькому песику

Подивіться, які ошатні собачки стали у нас.

4-Хлопці, а ще собачки люблять грати з м'ячами. Покажіть мені великий м'яч, Покажіть мені маленький м'яч. (Кожна дитина показує або називає). Молодці!

Великийм'яч якому собачці віддамо (діти відповідають, що великому песику, маленькийм'яч якому собачці віддамо- (діти відповідають, що маленькому песику) . Молодці!

5-фізмінка:

«Бігало по двору цуценя, бігало по двору цуценя

Бачить шматок пирога. Гав гав гав

Під ганок заліз і сів

Завалився і засоп».

Собачкам дуже сподобалося, як ви побігали.

6-Але наші собачки зголодніли. Вони хочуть їсти. Давайте погодуємо їх. Я зараз поставлю велику та маленьку миску: (питаю кожну дитину). Молодці!

І наших собачок почастуємо смачними ласощами-кістками (на кожну дитину-по предмету дві великих кісточки, дві маленькі кісточки). Це велика кісточка, це маленька кісточка.

Ім'я дитини - в велику миску поклади велику кісточку;

Ім'я дитини - в маленьку миску поклади маленьку кісточку;

Ім'я дитини ---;

Ім'я дитини.

7- Ось ми і нагодували великого і маленького песика, живуть вони в великій і маленькій будціграють з великим та маленьким м'ячемїдять велику і маленьку кісточку з великої та маленькоїмиски і подарували їм великий та маленький бантик. А зараз сюрприз. Наші собачки хочуть подивитися як ви вмієте ловити великі та маленькі бульбашки. Усі ви сьогодні Молодці! Дякую всім! До побачення!