Чарівний мішечок. Гра «Чарівний мішечок

муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

дитячий садок «Жар-птиця» р.п. Усть-Донецький Ростовської області

Конспект фізкультурного розваги на свіжому повітрі для дітей старшого дошкільного віку.

Тема:

«Чарівний мішечок».

Підготувала і провела

інструктор з фізичної культури І.В. Стовбур

мета:

Створення позитивного настрою у дітей, створення умов для розвитку у дитини моральних і етичних цінностей через використання рухливих ігор.

завдання:

1. Оздоровчі:

· Сприяти зміцненню опорно-рухового апарату;

· Розвивати рухливість пальців рук.

2. Навчальні:

· Удосконалювати техніку володіння м'ячем.

· Закріплювати знання російських народних казок, ігор.

· Вправляти в ходьбі на напівзігнутих ногах,

· Закріплювати правила безпечного пересування на спортивному майданчику.

3. Розвиваючі:

· Розвивати фізичні якості: силу, швидкість, витривалість, спритність, гнучкість;

· Розвивати координацію рухів на основі вже накопиченого дітьми досвіду.

4. Виховні:

· Виховувати почуття співпереживання, взаємодопомоги, доброзичливості до однолітків;

· Виховувати усвідомлене ставлення до свого здоров'я, сприяти формуванню позитивних емоцій.

Попередня робота: Читання російських народних казок.

устаткування: Спортивний майданчик, шапочки для героїв казки «Ріпка», іграшки - гусак, гном, ріпка, шапочка вовка, м'яч, мішечок.

(Діти заходять на спортивний майданчик і будуються в шеренгу).

Привіт, хлопці! У мене в руках чарівний мішечок, хочете дізнатися що там перебувати?

Так (Відповіді дітей)

Інструктор з фізичної культури викликає одного з дітей і той дістає, що не дивлячись з мішечка один з предметів. Завдання виконуються в залежності від того який предмет витягне дитина.

Ріпка : Проводиться інсценування казки «Ріпка».

Гусь: Ходьба по колу гусячим кроком.

м'яч: Проводиться гра з м'ячем на вибір.

Шапочка вовка: Проводиться гра: «Вовк у рові»

Гном: інструктор з фізичної культури читає вірш, а діти показують його руками .

Жив собі веселий гном

З круглими вухами (руками показуємо великі вуха).

Він під цукровим горою

Спав під воротами (зображуємо сплячого гнома).

Раптом звідки не візьмись

Велетень з'явився (стаємо на носочки, розводимо руками, зображуючи велетня).

З'їсти гору він хотів, Тільки подавився (показуємо, як гном їсть).

Ну, а що веселий гном?

Так і спить глибоким сном (зображуємо сплячого гнома).

Інструктор з фізичної культури:Ось і закінчилося наше розвага, в наступний раз я принесу мішечок з іншими предметами і ми знову пограємо.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект з математичного розвитку в старшій групі "Чарівні мішечки"

Мета: показати рівень сформованості математичних уявлень у дітей старшого дошкільного возраста.Обучающіе завдання: ØЗакрепіть числову послідовність в межах 10, уявлення про праздн ...

Гра "Чарівний мішечок"

За допомогою цієї гри в захоплюючій формі діти отримують різні завдання. Виконуючи завдання чарівного мішечка діти проявляють свої індивідуальні музично-ритмічні здібності і творчість ....

Дидактична гра "Чарівний мішечок"

Конспект дидактичної гри на розвиток мови для молодшого дошкільного віку. Вней застосовані здоровьезберегающіе технології ....

Мета: вчити детейназивать якість і ознаки предметів (величина, колір). Правильно відповідати на вопрс, складати за допомогою дорослого короткий описовий розповідь про іграшку. Розвивати артикуляційний апарат. Виховувати посидючість, любов і дбайливе ставлення до іграшок.

Перегляд вмісту документа
«Конспект НСД дидактична гра" Чарівний мішечок "2 молодша група.»

КОНСПЕКТ НСД

Дидактична гра «Чарівний мішечок».

Мета: вчити дітей називати якість і ознаки предметів (величина, колір). Правильно відповідати на питання, складати за допомогою дорослого короткий описовий розповідь про іграшку. Розвивати артикуляційний апарат. Виховувати посидючість, любов і дбайливе ставлення до іграшок.

Словникова робота: Білий ведмідь.

Індивідуальна робота: активізувати на занятті Олену, Олесю, Вадима.

матеріал:

    Ведмідь (дорослий).

    Чарівний мішечок.

Іграшки: матрьошка, пірамідка, машина, конячка, м'ячик.

Діти сідають навпроти вихователя

Гімнастика для мови.

Стукіт у двері. Входить Білий ведмідь (в руках у нього мішок)

Ведмідь: Доброго дня хлопці!

Діти: Здравствуйте.

Вихователь: Хлопці до нас сьогодні прийшов Білий ведмідь. Подивіться ведмідь нам приніс чарівний мішок. Який він гарний.

Що у тебе в мішечку?

Ведмідь: Я приніс дітям іграшки.

Вихователь пропонує подивитися іграшки. Діти по черзі дістають іграшки з мішка, розглядають і відповідають на питання і ставлять на стіл.

Вихователь: Що це Вова?

Вова: Матрьошка.

Вихователь: Яка вона красива, ошатна. Вона тобі подобається?

Вихователь: Що у матрьошки всередині?

Вова: Ще одна матрьошка.

Вихователь: Це матрьошка ..., а це ...

Вихователь: Тепер Олеся дістане іграшку.

Олеся: Пірамідка.

Вихователь: Покажи, де у пірамідки жовте колечко. Що можна робити з пірамідкою?

Олеся: Розбирати, збирати.

Вихователь: Олена подивися, що ще в мішечку лежить?

Лена: Машина

Вихователь: Лена, якого кольору кузов у \u200b\u200bмашини?

Лена: Синій.

Вихователь: Якого кольору кабіна у машини?

Лена: Жовта.

Вихователь: Що нам ще приніс ведмідь? Хто це?

Діти: Кінь.

Вихователь: Вадим покажи у коня хвіст, ноги, гриву.

Вихователь дістає з мішка м'ячик. Що це?

Діти: М'ячик.

Вихователь: Якого кольору м'ячик?

Діти: Синій.

Вихователь: Що можна робити з м'ячиком?

Діти: Катать, кидати.

Вихователь: Які іграшки приніс ведмідь?

Діти: Матрьошка, пірамідка, машина, конячка, м'ячик.

Физкультминутка.

Мишкаклишоногий по групі йде.

Іграшки збирає,

І в мішок кладе.

Раптом спіткнувся ведмедик

Так як заревёт.

Вихователь каже, що Ведмідь приготував для хлопців цікаву гру і хоче з вами пограти. Ведмідь буде ховати іграшки, а діти повинні сказати яких іграшок не вистачає. На столі залишаються всі іграшки.

    Пірамідку прибираю. Вихователь: Який іграшки не стало?

    Матрьошку прибираю. Вихователь: Який іграшки не стало? І т.д.

Забираю всі іграшки. Чого не стало?

Діти: іграшок.

Вихователь: Яких?

Діти: Матрьошки, пірамідки, машини, конячки, м'ячика.

Вихователь: Хто нам приніс іграшки?

Діти: Білий ведмідь.

Вихователь: Давайте подякуємо Мишка за цікаву гру, і за іграшки, які нам приніс.

Діти: Дякую.

Ведмідь: До побачення хлопці.

Вихователь нагадує, чим займалися на занятті. Хлопці, які ви молодці!

Ця гра розвиває увагу і пам'ять, а також тактильні відчуття. Формує елементарні математичні уявлення: рахунок від 1 до 10 в прямому і зворотному порядку, порядковий рахунок. Вчить складати опис за ознаками предмета: колір, форма, матеріал, фактура.

1. нічінает гру з 5 предметів різних за властивостями, пізніше можна додати до 10.

2. черзі вихователь витягує предмет і питає у дітей: "Що це?"

3. Викладаємо перед дітьми все витягнуті з мішечка предмети і дружно вважаємо скільки їх.

4. Вихователь запитує який за рахунком той чи інший предмет.

5. Діти закривають очі, а вихователь ховає 1 або 2 предмети і питає чого не вистачає.

6. По колу діти передають один одному по одному предмету, чіпають його і визначають його властивості (теплий / холодний, м'який / твердий, гладкий / шорсткий і т.д.)

7. Вихователь прибирає всі предмети в мішечок і промовляє їх назви.

8. Струшуємо мішечок зі словами: "Кручу-верчу, заплутати хочу". Діти по черзі, не дивлячись у мішечок, витягують з нього задані предмети на дотик. Можна робити підказки (з чого складається).

9. Якщо в мішечку пари предметів, то тоді діти витягують обидва предмети поспіль. Якщо дістають другим предмет з іншої пари, то обидва предмети повертають в мішечок.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект по екології в підготовчій групі. Склала: Мініна Ольга Геннадіївна Тема: Бесіда «Зимовье лісових звірів» Дидактичні ігри: «Чудовий мішечок», «Збери картинку живіт-

Конспект по екології в підготовчій групі. ...

Дидактична гра «Вгадай, що в мішечку»

Формування граматично правильного мовлення. Дидактична гра "Чудовий мішечок"

Презентація спрямована на формування у дітей граматично правильного мовлення. Мета презеантаціі: навчити дітей орієнтуватися на рід слів при визначенні предмета по його ознаками ....

Дидактична гра "Чарівний мішечок"

Конспект дидактичної гри на розвиток мови для молодшого дошкільного віку. Вней застосовані здоровьезберегающіе технології ....

Казеічева Ірина Миколаївна, педагог-психолог

МОУ СЗШ №18 з поглибленим вивченням окремих предметів г.о. Орехово-Зуєво

Урок-гра «Чарівний мішечок»

(Конспект уроку (позаурочного заняття) в рамках ФГОС з використанням ІКТ)

Предмет: психологія

Тема:«Чарівний мішечок»

тривалість: 1 урок - 45 хвилин

Клас: 1-2

технології: Інформаційно-комунікаційні технології (із застосуванням матеріалів мультимедійної презентації в Power Point), технологія співпраці, ігрова технологія.

Цілі і завдання:

розвиток пізнавальних мотивів, пізнавальної активності учнів (формування прагнення до нових знань, відомостями; бажання освоїти нові вміння; навички вдосконалювати те, що вже є);

розвиток уваги, мислення;

формування самоконтролю, адекватної самооцінки, об'єктивного ставлення дитини до себе і своїх якостях;

виховання доброзичливості, терпимості у відносинах з оточуючими, почуття взаємодопомоги і товариства;

згуртування класного колективу; формування вміння працювати в групі; розвиток у дітей почуття колективного «Ми», відповідальності за свої справи і вчинки.

Перелік використовуваних цифрових ресурсів і програмних засобів на уроці:

при підготовці і проведенні уроку використовуються інформаційні та ілюстративні матеріали мережі Інтернет; для підготовки матеріалів до уроку учителем використовуються Microsoft Power Point, Microsoft Word; при використанні інтерактивної дошки з'являється можливість відразу фіксувати відповіді дітей на ній.

Устаткування: проектор, екран або інтерактивна дошка. Заздалегідь готуються паперові смужки з зображеннями емблем команд «Леви», «Залізні дроворуби», «Еллі і Тотошко, Кокошка ...» (25-30 штук: за кількістю учнів в класі); «Чарівні» мішечки (3 штуки по числу команд); цукерки (карамельки або шоколадки - 55 штук); дзвіночок; пісочний годинник.

Оформлення дошки:

тема «Чарівний мішечок»;

таблиця з назвою команд, в яку будуть заноситися зароблені бали.

Використання засобів мультимедіа на уроці-грі відповідає тому способу сприйняття інформації, яким відрізняється нове покоління школярів, що володіють набагато більшою потребою в насиченою візуальної інформації і зорової стимуляції, а також сприяє втіленню різних психологічних прийомів для розвитку пізнавальних здібностей учнів в ігрову мультимедійну оболонку.

При цьому гідністю запропонованої ігрової схеми уроку є можливість застосування представленого шаблону для проведення розвиваючого, підсумкового заняття, позакласного заходу з будь-якого шкільного предмету для учнів різного віку при відповідному інформаційному наповненні.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Діти входять в клас, отримуючи паперові значки із зображеннями емблем команд «Леви», «Залізні дроворуби», «Еллі і Тотошко, Кокошка ...» (додаток). Розсідаються за столи, на яких встановлені емблеми, відповідні назвам команд.

2. Бесіда (введення в урок, курсивом виділено слова вчителя). Ми продовжуємо розвивати увагу, пам'ять, інтелектуальні здібності, одним словом, розвиваємо мудрість, вирушаємо на пошуки розуму для нашого друга. Значить, сьогодні у нас з вами незвичайний, чарівний урок ... (презентація).

Ми здійснимо подорож, а куди - спробуйте здогадатися (слайд 2 - мультфільм «Чарівник Смарагдового міста»).

Ви здогадалися, що це за мультфільм? Правильно, «Чарівник Смарагдового міста». Нагадаю, що до чарівника Гудвіна вирушила Еллі з Тотошку. Вона сподівається, що Гудвін допоможе їй повернутися додому. В дорозі Еллі знаходить друзів, кожен з яких має своє заповітне бажання. І кожен розуміє, що разом легше йти. Льву - за хоробрістю, Залізний Дроворуб - за серцем ... І ми теж можемо їм допомогти. Адже ми дружні? (Питання має викликати відповідь, при необхідності повторити) - Дружні! Ми хоробрі? - Хоробрі! Ми добрі? - Добрі. А навіщо йде до мудрому Гудвину Опудало? (Відповідь учня). Так давайте всі разом допоможемо Опудала дістатися до Гудвіна і отримати розуму, а заодно і самі його наберемося.

Учитель знайомить учнів з правилами, які будуть дотримуватися під час уроку-гри.

Правила:

Кожна команда вибирає капітана. Тільки капітан буде давати відповідь команди.

Якщо капітан команди дав відповідь, не порадившись з усією командою, або хтось із гравців вигукнув відповідь замість капітана, провідний приймає цю відповідь як єдиний, незалежно від того, правильно чи неправильно дана відповідь.

Якщо в силу нестриманості на запитання однієї команди вигукує відповідь член іншої команди, команда з провинилися гравцем позбавляється 1 бала (забирає карамельку \u003d 1 бал).

Номер комірки відповідає балам, які ви отримаєте, якщо правильно виконаєте запропоноване завдання. При цьому в чарівний мішечок (вручається капітану) додасться стільки карамельок (шоколадок), скільки балів ви заробите.

Якщо капітан команди дав невірну відповідь, то право спробувати свої сили отримує команда, капітан якої швидше підніме руку. Тому думати над завданням повинні все команди.

Наступні випробування виконуються в порядку черги: «Леви», «Залізні дроворуби» ... (позачергової відповідь на питання не впливає на черговість виконання випробувань: всі команди повинні спробувати свої сили).

У казці «Чарівник Смарагдового міста» першими в біду потрапили Еллі з Тотошку. Команда з цією назвою і буде проходити випробування першої. Вибирайте номер випробування (слайд 3). Команда колегіально вибирає сектор (якщо капітан, не порадившись з усією командою, вголос називає сектор, відкривається той сектор, який назвав цей гравець; провідний пояснює причину рішення).

На обговорення відводиться 1-2 хвилини (залежно від складності випробування). Відповідь потрібно давати після дзвінка дзвіночка. Думайте, обговорюйте, не поспішайте з відповіддю!

В кінці уроку капітани перераховують карамельки (шоколадки) в «чарівних» мішечках. Найбільше розуму передає Опудала та команда, яка зібрала найбільше солодощів в мішечки.

Штрафи за порушення дисциплінують команди і їх представників, а успіх команди - колективне досягнення, що сприяє згуртуванню учнів. Тих, хто програв у цій грі немає. Є тільки ті, хто набрав більшу кількість балів (тобто розуму) і хто - менше.

3. Завдання до гри-уроку (слайди 4 - 22).

метелик
клей

2.Сколько домашніх тварин у професора Петрова, якщо всі вони, крім двох, собаки, всі вони, крім двох, кішки і всі вони, крім двох, папуги? (У професора живуть кішка, собака і папуга).

3. Розставте розділові знаки

У річці є риба на горбі

мукає корова в будці

собака гавкає на паркані

співає синичка в коридорі

грають діти на стіні

висить картина на вікні

візерунки інею в грубці

горять дрова

(Скрипка, ковбаса, автобус, мухомор)

5.Найдіте всі овочі, вписані в прямокутник.

(Цибуля, огірок, часник, капуста, ріпа, морква, редис)

6. Складіть приказки.

Г_ло_ _н як ...(Вовк).

Х_те_ як ...(Лисиця).

Б_лт_і_ як ...(Сорока).

_пр_м як ...(віслюк).

Т_у_л_в як ...(Заєць).

_р_б_ як ...(Лев).

Ск_л_зк_й як ...(Вугор).

7. Подивіться 10 секунд на картинки. Запам'ятайте їх.

Дайте відповідь на питання:

Скільки пелюсток у квітки?

Який предмет зображений під номером три?

Чи є ручка біля дверей будинку?

В який бік дме вітер?

В який бік їде машина?

Чи є в чашці вода?

8. Розшифруйте назву казки за першими літерами картинок.

Білосніжка і сім гномів

4. Для управління слайдами використовуються наступні кнопки:

перехід до слайду з відповіддю

на домашню сторінку

продовження роботи

5. Физкультминутка.

Після 4 завдання слід для попередження стомлення учнів, активізації уваги і підвищення здатності першокласників до більш ефективної діяльності на уроці провести фізкультурну хвилинку «У пошуку розуму».

Ми так довго розум шукали,

Що трішечки втомилися.

Нам допоможе фіззарядка.

(Включаємо музику)

Потихеньку для порядку

Ніжками потопає,

Ручками поплескаємо.

На жердині висить Опудало (руки в сторони)

І руками махає мило (діти розмахують руками).

На поля з усіх боків

Налетіла тьма ворон (діти проганяють ворон).

Дроворуб рубав дрова (імітуються руху рубки дров,)

Запаморочилося в голові (руки притиснуті до голови, обертають шиєю).

Сіли, встали. Сіли, встали.

І кружляти перестали.

Після виконання фізкультхвилинки тривають пошуки розуму для Опудала (виконання завдань).

6. Рефлексія (зворотний зв'язок)

В кінці уроку педагог-психолог обов'язково задає традиційні питання учням: «Що сподобалося, які вправи вам хочеться ще повторити? Що не сподобалося? Які завдання здалися складними? Які правила уроку-гри ви б змінили? »

Інформаційні джерела

Винокурова Н.К. Подумаємо разом. Розвиваючі завдання. Вправи. Завдання. Книга 1. - М .: РОСТ, Скрін, 1997. - 96 с.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, рухова, сприйняття художньої літератури та фольклору.

цілі: вчити уважно слухати і спостерігати, формувати здатність дітей до діалогічного мовлення; вчити відповідати на питання словом і пропозиціями, що складаються з 3-4 слів; збагачувати і активізувати словник по темі; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

З цікавістю слухає розповідь вихователя про їжака, відповідає на прості запитання, може на прохання дорослого розповісти про зображеного на картинці, володіє основними рухами при виконанні рухового вправи «Їжачок тупотів по доріжці ...», бере участь в грі «Чарівний мішечок».

Матеріали та обладнання: фланелеграф, картинка з зображенням їжака, іграшка їжак, миска з молоком.

Організаційний момент.

вихователь . Хлопці, ви хочете сходити в гості до їжачка? Ми з вами дізнаємося, як живе їжачок.

Основна частина. Читання вірша.

Читання вірша, показ дій на фланелеграфе.

Вихователь виставляє на фланелеграфе картинку, на якій зображений їжак, і наспівує:

Маленький їжачок,

Четверо ніжок.

На спині листок несе

(Прикріплює до їжака листок),

Пісеньку співає:

«Туфта, туфти, туфти, туф -

На спині листок несу,

Найсильніша я в лісі,

Не боюсь саму лисицю ».

Маленький їжачок,

Четверо ніжок.

На спині грибок несе,

(Прикріплює до їжака грибок),

Пісеньку співає:

«Туфта, туфти, туфти, туф -

На спині грибок несу,

Найсильніша я в лісі,

Не боюсь саму лисицю ».

Маленький їжачок,

Четверо ніжок.

На спині лисиці несе,

Пісеньку співає:

«Туфта, туфти, туфти, туф -

На спині лисиці несу,

Найсильніша я в лісі,

Переміг саму лисицю ».

Розповідь про їжака.

Діти слухають розповідь вихователя. (Супроводжується показом картинок.)

- У лісі під деревом живе їжачок. Їжак колючий. У нього багато голок. Він згортається клубочком і спить. Не видно ні голови, ні ніжок. Коли навколо тихо і їжакові нікого боятися, то він розвертається, з'являються головка, ніжки, і їжачок відправляється шукати собі їжу. Він їсть травичку, ягоди, мишей. Якось їжак зайшов в сад, де грали діти. Злякався він хлопців, згорнувся клубочком. Діти побачили їжака і закричали: «Мама, до нас їжачок прийшов!» Мама винесла в мисці молоко, поставила перед їжачком, їжачок обережно витягнув головку і став пити молоко з миски. Ось який цікавий їжак!

- Хлопці, хто зображений на картинці? (Їжак.) Який їжак? (Колючий. Маленький.) Що несе на собі їжак? (Листок, грибок.) Що їсть їжак? (Траву, ягоди, мишей, молоко.) А кого їжачок боїться? (Лисицю.) А що робить їжачок, коли йому страшно? (Він згортається в клубочок.)

Вихователь читає дітям віршовані рядки, а діти імітують рухи.

Гра «Чарівний мішечок».

Мета: вправляти дітей в умінні на дотик визначати іграшку, розвивати тактильні відчуття; сприяти запам'ятовуванню назв іграшок, вчити розповідати про іграшку, будуючи пропозицію з 3-4 слів.

Вихователь показує дітям невеликі іграшки (їжак, лисиця, миша, гриб, листок) і пропонує дітям помацати кожну іграшку, провести по ній долонькою. Потім вихователь кладе іграшки в мішечок і пропонує дітям взяти з нього будь-яку іграшку і, не дістаючи, назвати її, а потім показати всім.

Рефлексія.

Діти можуть взяти іграшки (ляльок, їжака, миску, листок, грибок) і погодувати їжака.

заняття 4

Вірш А. Барто «Слон».
різнобарвні ворота

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, образотворча, сприйняття художньої літератури та фольклору.

цілі: познайомити з даними художнім твором; удосконалювати вміння слухати поетичні твори, надавати дітям можливість договорювати слова, фрази при читанні вихователем вірші; вчити грати з іграшками; закріплювати вміння малювати олівцем, вчити проводити дугоподібні лінії, дізнаватися їх обриси, розглядати свою роботу; долучати до сприйняття класичної музики.

Цільові орієнтири дошкільної освіти:проявляє емоційну чуйність на доступне віком літературно-художній твір (вірш А. Барто «Слон»), з цікавістю розглядає ілюстрації, може на прохання дорослого розповісти про зображеного; бере активну участь у продуктивній діяльності (малювання воріт), володіє основними рухами при виконанні вправи «Мороз».

Музичний супровід: музична п'єса «Слон» (З «Карнавалу тварин» К. Сен-Санса).

Матеріали та обладнання: ілюстрації до вірша А. Барто, іграшковий слон; фланелеграф, фігурки для фланелеграфа (будинок, ворота), аркуші паперу, олівці на кожну дитину, мольберт.

Організаційний момент.

Звучить музична п'єса «Слон» К. Сен-Санса.

Вихователь. Ви чуєте? До нас йде гість. Послухайте музику і відгадайте, хто це може бути. Так це ж до нас в гості із зоопарку йде слон! Ось він махає вам своїм хоботом. Це так слон говорить вам: «Здрастуйте!»