Новий рік фемп у 1 молодшій групі. Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень у першій молодшій групі на тему «Ведмедик і зайчик у гостях у хлопців

Конспект занять з ФЕМП у першій молодшій групі

Тема: "Знайди свій будиночок".

Завдання:закріпити вміння створювати однорідну групу предметів шляхом додавання предмета до предмета; закріпити вміння відрізняти поняття «один» та «багато»; розвивати пам'ять, мислення; виховувати активність.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.Діти заходять у групу. Бачать: по підлозі розкидані кільця від піраміди.

Вихователь: «Ай-ай-ай! Це хто ж розкидав іграшки?».

Діти виявили конячку.

Вихователь: «Коника, це ти розкидала іграшки по групі?».

Конячка: «Так».

Вихователь: "Діти, хіба можна так робити?".

Діти: «Не можна. Ні».

Вихователь: «Коника, як недобре ти зробила. Не можна розкидати іграшки. Зрозуміла?».

Конячка: «Так».

Вихователь: «Якщо ти зрозуміла, що це погано, то збери іграшки, а хлопці тобі допоможуть. Тільки пірамідку треба зібрати правильно: спочатку великі кільця, потім менші, менші і маленькі».

2. Рухлива гра «Збери пірамідку».Діти почали збирати кільця по всій групі. Вихователь тримає стрижень, який нанизуються кільця. По ходу збору пірамідки вихователь уточнює колір та розмір кільця. Діти відповідають індивідуально чи хором. Якщо одна дитина помиляється, інша поправляє її. Йде повторення та закріплення словникових слів. Коли пірамідку зібрано, вихователь хвалить кожну дитину. Ще раз повторюють кольори та розміри кілець пірамідки. Конячка дякує дітям за допомогу. Вихователь пропонує їй пограти разом із дітьми.

3. Пальчикова гімнастика.Діти сідають на стільці. Проводиться пальчикова гімнастика

Я з іграшками граю:(Руки перед собою, стискаємо-розтискаємо пальці обох рук.)

М'ячик я тобі кидаю,(Простягаємо руки вперед – «кидаємо м'яч».)

Пірамідку збираю,(Прямі кисті долонями вниз по черзі кладемо один на одного кілька разів.)

Вантажівка скрізь катаю.(Рухаємо перед собою злегка розкритим пензлем правої руки – катаємо машинку.)

4. Дидактична гра "Знайди свій будиночок".Вихователь пропонує дітям пограти у нову гру «Знайди свій будиночок». Педагог розкладає на підлозі чотири обручи, у центрі кожного по одному кольоровому колу.

Вихователь пояснює завдання: «Ми маємо пірамідку. На ній багато різнокольорових каблучок. Якого кольору кільця?».

Діти ще раз повторюють назви кольорів.

Вихователь: Молодці, діти! Ви добре знаєте кольори. А тепер треба ці кольорові кільця розмістити по будиночках. У кожного кольору свій будиночок: жовтий будиночок (вихователь вказує на жовте коло на підлозі), синій будиночок, червоний і зелений будиночок. Якого кольору це колечко, Емілія?

Емілія: Синє.

Вихователь: Який будиночок ти покладеш його?

Емілія: У синій.

Вихователь: Правильно! Молодець!

Таким чином усі кільця знаходять свої будиночки. По ходу гри йде активне повторення назв та розмірів каблучок. Вихователь хвалить кожну дитину. Якщо малюк помиляється, йому допомагає інша дитина.

5. Підведення підсумків.Конячка, що спостерігала за ходом гри, викликається допомогти зібрати пірамідку після закінчення гри «Знайди свій будиночок». Діти стежать за тим, чи правильно конячка збирає кільця. Якщо вона утруднюється або помиляється, діти допомагають їй. Після того, як пірамідка зібрана і прибрана на місце, конячка дякує діточкам за те, що навчили її правильно грати.

Конячка:Тепер я знаю всі кольори: жовтий, синій, червоний, зелений. Всі розміри: великий, менший, маленький. Дякую вам, хлопці. А тепер мені час додому, мене мама чекає. До побачення.

Діти прощаються з конем.

Вихователь:Діти, вам сподобалося грати разом із конячкою?

Діти діляться своїми враженнями від гри. Заняття закінчено.

Конспект НОД з математики у 1 молодшій групі.

Цілі: Ознайомлення з фігурою «коло»
Попередня робота: Вчити дітей звертати увагу на форму

предметів при виконанні елементарних дій з іграшками та

предметами у повсякденному житті. Розгляд один і множини

предметів.

Освітні завдання:

Узагальнювати знання дітей про кількість предметів (один, багато, жодного)

Розвивати вміння розрізняти та називати основні кольори: червоний, синій.

Розвиваючі завдання:

Розвивати слухову та зорову увагу.

Розвивати спостережливість, розумову активність.

Виховні завдання:

Виховувати доброту та чуйність, працьовитість.

Обладнання та матеріали:

Демонстраційні: м'яка іграшка Зайчик. Великі та маленькі кубики.

Велика та маленька коробка.

Роздавальні: Великі та маленькі кубики за кількістю дітей. Тарілочки по

однієї штуки на дитину. Кружочки синього кольору в розетках на кожного

дитини.

Хід заняття

Вихователь:

Хлопці, до нас сьогодні прийде гість, я вам зараз загадаю загадку, а ви

відгадайте, хто ж він?

У нірці живе- моркву гризе

Від лисиці і від вовка - тікає спритно (хто це?)

Відповіді дітей (зайчик)

Правильно, це зайчик, а ось він уже й стукає. (Стук у дверях - вихователь

приносить зайчик)

2. Основна частина.

1. Гра – завдання «Розклади кубики по коробках»

Вихователь:

Хлопці, що наш Зайчик сумний. Зайчику, чому ти такий сумний?

Діти, він каже, що в нього розсипалися дві коробки кубиків. І правда

подивіться скільки кубиків на нашому килимі. Давайте розглянемо їх: -

Артем, які кубики за величиною (великі та маленькі). Якого кольору

кубики?

Діти називають кольори (синій, червоний,)

Зайчик просить розкласти кубики по коробках: великі кубики у велику

коробку, а маленькі в маленьку коробку, давайте допоможемо Зайчику.

Подивіться свої кубики. Покажіть великий кубик (показують)

Покажіть маленький (показують)

От ми й допомогли Зайчику: великі кубики склали у велику коробку, а

маленькі у маленькій коробці. Кролик задоволений він усміхається.

Фізкультхвилинка;

Вийшов зайчик погуляти. (ходьба на місці)

Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)

Будемо із зайчиком ми грати. (Руками зображаємо над головою вуха зайця)

Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)

Любить зайчика поскакати. (стрибки на місці)

Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)

Хоче лапками стукати. (стукаємо долонями по колінах)

Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)

Будемо головою кивати. (Киваємо головою)

Один, два, три, чотири, п'ять (плескаємо в долоні)

Всім пора нам відпочивати. (сідаємо навпочіпки)

Діти, запросимо Зайчика пограти з нами за столами.

2. Гра завдання «один і багато» (за столами)

На столі розкладені тарілочки. У кожної дитини своя тарілочка білої

кольору та коробочка з роздавальним матеріалом (кружечками синього кольору.)

Вихователь: Діти, у вас на столі біла тарілочка. Якої вона форми?

(Кругла). А ще перед вами коробочка, що в ній? (кружечки) Якого вони

кольору? (Синього) скільки гуртків? (багато). А на тарілочки (жодного.)

Тепер ви візьміть по одному кухоль і покладете на свою тарілочку.

Скільки гуртків у вас стало на тарілочці (по одному). А скільки залишилось у

коробці (багато). Тепер зробіть так, щоб на тарілочці стало багато

гуртків, а в коробочці жодного? Що потрібно зробити? Діти виконують

завдання.

Скільки у коробочці гуртків? (Ні одного)

А у вас на тарілочці? (багато). Хлопці, подивіться, а у Зайчика в тарілочці

скільки гуртків? (Ні одного). Давайте, кожен із вас покладе до нього на

тарілочку по одному кухлі.

Юля, скільки ти будеш класти гуртків (Один)

Насте, а ти скільки? (Один)

Один, один, один, подивіться. Скільки Зайчика зібрав у вас гуртків (багато)

Було жодного, а стало багато. Давайте цю тарілочку подаруємо Зайчик.

"Спасибі діти!" - каже вам Зайчика і йде.

Ось які ми з вами молодці!


Поточна сторінка: 1 (всього у книги 6 сторінок)

Ірина Помораєва, Віра Позіна

Заняття з формування елементарних математичних уявлень у другій молодшій групі дитсадка

Плани занять

Видання 3-те, виправлене та доповнене

Бібліотека «Програми виховання та навчання у дитячому садку» за загальною редакцією М. А. Васильєвої, В.В. Гербової, Т.С. Комарова


Помораєва Ірина Олександрівнаметодист Навчально-методичного центру з професійної освіти м. Москви, викладач методики математичного розвитку Педагогічного коледжу №15, заслужений учитель Росії.

Позина Віра Арнольдівнаметодист, викладач методики математичного розвитку Педагогічного коледжу №4, відмінник народної освіти.

Передмова

Цей посібник адресовано вихователям, які працюють за «Програмою виховання та навчання у дитячому садку» за редакцією М.А. Васильєвої, В.В. Гербової, Т.С. Комарова, для організації занять з математики у другій молодшій групі.

У посібнику розглядаються питання організації роботи з розвитку елементарних математичних уявлень у дітей 3-4 років з урахуванням закономірностей становлення та розвитку їх пізнавальної діяльності та вікових можливостей.

У книзі представлено зразкове планування занять з математики на рік. Запропонована система занять включає комплекс ігрових завдань та вправ, наочно-практичних методів та прийомів роботи з формування елементарних математичних уявлень; допомагає дітям опанувати способами та прийомами пізнання, застосовувати отримані знання та вміння у самостійній діяльності. Це створює передумови на формування правильного світорозуміння, що, своєю чергою, дозволяє забезпечити загальну розвиваючу спрямованість навчання, зв'язок з розумовим, мовленнєвим розвитком та різноманітними видами діяльності.

Сюжетність занять та спеціально підібрані завдання сприяють розвитку психічних процесів (уваги, пам'яті, мислення), мотивують діяльність дитини та спрямовують її розумову активність на пошук способів вирішення поставлених завдань. Методика проведення занять не передбачає прямого навчання, а передбачає створення ситуацій співдружності, сприятливості, що підвищує активність дитини в осмисленні та самостійному виконанні математичних завдань. Знання, отримані дітьми під час занять, необхідно закріплювати у повсякденному житті. З цією метою в роботі з дітьми як у дошкільному закладі, так і вдома можна використати робочий зошит до «Програми виховання та навчання у дитячому садку» «Математика для малюків» (М.: Мозаїка-Синтез).

У посібник включений додатковий матеріал, складений відповідно до рекомендацій сучасних психологів та педагогів, що дозволяє розширити зміст роботи з дітьми четвертого року життя та підвищити їх інтерес до завдань із математичним змістом.

Зразковий розподіл програмного матеріалу на рік

Враховуючи адаптаційний період дітей, заняття з формування елементарних математичних уявлень у другій молодшій групі проводяться з другої половини вересня один раз на тиждень (32-34 заняття на рік).

I квартал

Вересень

Заняття 1

Заняття 2

великий маленький.

Заняття 1

один, багато, мало.

Заняття 2

багато, один, жодного.

Заняття 3

один, багато, жодного.

Заняття 4

Удосконалювати вміння складати групу з окремих предметів та виділяти один предмет із групи, позначати сукупності словами один, багато, жодного.

великий маленький.

Заняття 1

Вчити порівнювати два предмети за довжиною та позначати результат порівняння словами

Удосконалювати вміння складати групу предметів з окремих предметів та виділяти один предмет із групи; позначати сукупності словами один, багато, жодного.

Заняття 2

Вчити знаходити один і багато предметів у спеціально створеній обстановці, відповідати на запитання "скільки?", використовуючи слова один, багато.

Продовжувати вчити порівнювати два предмети за довжиною способами накладання та додатка, позначати результати порівняння словами довгий – короткий, довший – коротший.

Заняття 3

Продовжувати вчити знаходити один і багато предметів у спеціально створеній обстановці, позначати сукупності словами один, багато.

Познайомити з квадратом, вчити розрізняти коло та квадрат.

Заняття 4

Закріплювати вміння знаходити один і багато предметів у спеціально створеній обстановці, позначати сукупності словами один, багато.

Продовжувати вчити розрізняти і називати коло та квадрат.

II квартал

Заняття 1

Удосконалювати вміння порівнювати два предмети за довжиною, результати порівняння позначати словами довгий – короткий, довший – коротший, однакові за довжиною.

Вправляти в умінні знаходити один і багато предметів у навколишній обстановці.

Заняття 2

Продовжувати вдосконалювати вміння знаходити один і багато предметів у навколишній обстановці.

Удосконалювати вміння порівнювати два предмети по довжині способами накладання та додатку; позначати результати порівняння словами довгий – короткий, довший – коротший.

Заняття 3

Вчити порівнювати дві рівні групи предметів способом накладання, розуміти значення слів багато, порівну.

Вправляти в орієнтуванні на власному тілі, розрізняти праву та ліву руки.

Заняття 4

Продовжувати вчити порівнювати дві рівні групи предметів способом накладення, активізувати висловлювання

Удосконалювати вміння порівнювати два предмети за довжиною, використовуючи прийоми накладання та додатки та слова довгий – короткий, довший – коротший.

Заняття 1

Вчити порівнювати два предмети, контрастні за шириною, використовуючи прийоми накладання та додатки, позначати результати порівняння словами широкий – вузький, ширше – вже.

Продовжувати вчити порівнювати дві рівні групи предметів способом накладання, позначати результати порівняння словами по багато, порівну, стільки – скільки.

Заняття 2

Продовжувати вчити порівнювати два предмети по ширині способами накладання та додатка, визначати результати порівняння словами широкий – вузький, ширше – вже.

Удосконалювати навички порівняння двох рівних груп предметів у спосіб накладання; вміння позначати результати порівняння словами по багато, порівну, стільки – скільки.

Закріплювати вміння розрізняти та називати коло та квадрат.

Заняття 3

Познайомити з трикутником: вчити розрізняти та називати фігуру.

Удосконалювати вміння порівнювати дві рівні групи предметів способом накладання, позначати результати порівняння словами по багато, порівну, стільки – скільки.

Закріплювати навички порівняння двох предметів по ширині, вивчати користуватися словами широкий – вузький, ширше – вже однакові по ширині.

Заняття 4

Вчити порівнювати дві рівні групи предметів способом застосування, позначати результати порівняння словами по багато, порівну, стільки – скільки.

Продовжувати знайомити з трикутником, вчити називати та порівнювати його з квадратом.

Заняття 1

Продовжувати вчити порівнювати дві рівні групи предметів способом застосування, позначати результати порівняння словами по багато, порівну, стільки – скільки.

Удосконалювати вміння розрізняти та називати знайомі геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник).

Вправляти у визначенні просторових напрямів від себе та позначати їх словами вгорі – внизу.

Заняття 2

Познайомити із прийомами порівняння двох предметів за висотою, вчити розуміти слова

Вправляти у визначенні просторових напрямів від себе.

Удосконалювати навички порівняння двох рівних груп предметів способом застосування та користуватися словами по багато, порівну, стільки – скільки.

Заняття 3

Продовжувати вчити порівнювати два предмети за висотою способами накладання та додатка, позначати результати порівняння словами високий – низький, вище – нижче.

Продовжувати вдосконалювати навички порівняння двох рівних груп предметів засобами накладання та застосування, позначати результати порівняння словами порівну, стільки – скільки.

Заняття 4

Вчити порівнювати дві нерівні групи предметів способом накладання, позначати результати порівняння словами більше – менше, стільки – скільки.

Удосконалювати вміння порівнювати два контрастні за висотою предмети знайомими способами, позначати результати порівняння словами високий – низький, вище – нижче.

III квартал

Заняття 1

Продовжувати вчити порівнювати дві нерівні групи предметів засобами накладання та застосування, позначати результати порівняння словами більше – менше, стільки – скільки, порівну.

Удосконалювати вміння розрізняти та називати коло, квадрат, трикутник.

Заняття 2

Удосконалювати вміння порівнювати дві рівні та нерівні групи предметів, користуватися виразами порівну,

Закріплювати способи порівняння двох предметів за довжиною та висотою, позначати результати порівняння відповідними словами.

Заняття 3

Вправляти в порівнянні двох груп предметів засобами накладання та застосування та користуватися словами стільки – скільки, більше – менше.

день ніч.

Заняття 4

Закріплювати способи порівняння двох предметів за довжиною та шириною, позначати результати порівняння відповідними словами.

Формувати вміння розрізняти кількість звуків на слух (багато й один).

Вправляти у розрізненні та називанні геометричних фігур: кола, квадрата, трикутника.

Заняття 1

Вчити відтворювати задану кількість предметів та звуків за зразком (без рахунку та називання числа).

Удосконалювати вміння розрізняти та називати знайомі геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник.

Заняття 2

Закріплювати вміння відтворювати задану кількість предметів та звуків за зразком (без рахунку та називання числа).

Вправляти в умінні порівнювати два предмети за величиною, позначати результат порівняння словами великий маленький.

Вправляти в умінні розрізняти просторові напрямки від себе та позначати їх словами: попереду – ззаду, ліворуч – праворуч.

Заняття 3

Вчити розрізняти один і багато рухів і позначати їх кількість словами один, багато.

Вправляти в умінні розрізняти просторові напрями щодо себе та позначати їх словами попереду – ззаду, вгорі – внизу, ліворуч – праворуч.

Удосконалювати вміння складати групу предметів з окремих предметів та виділяти один предмет із групи.

Заняття 4

Вправляти в умінні відтворювати задану кількість рухів та називати їх словами багатоі один.

Закріплювати вміння розрізняти та називати частини доби: ранок вечір.

Заняття 1

Закріплювати вміння порівнювати дві рівні та нерівні групи предметів засобами накладання та додатка, користуватися виразами стільки – скільки, більше – менше.

Вправляти у порівнянні двох предметів за величиною, позначати результати порівняння словами великий маленький.

Вчити визначати просторове розташування предметів, використовуючи прийменники на, під, ві т.д.

Заняття 2

Удосконалювати вміння розрізняти та називати геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, куля, куб.

Заняття 3-4

Вільне планування роботи з урахуванням засвоєння програмного матеріалу та особливостей конкретної вікової групи.

Плани занять

Вересень

Заняття 1

Програмний зміст

Закріплювати вміння розрізняти і називати кулю (кулю) і куб (кубик) незалежно від кольору та розміру фігур.

Демонстраційний матеріал.Великі та маленькі червоні кулі, великі та маленькі зелені куби; 2 коробочки червоного та зеленого кольорів; іграшки: ведмедик, вантажівка.

Роздатковий матеріал.Маленькі червоні кулі, маленькі зелені кулі.

Методичні вказівки

І частина.Вихователь ввозить у групу вантажівку, у кузові якої знаходяться ведмідь, кулі та кубики, і запитує: «Хто до нас приїхав? (Діти розглядають ведмедика.) Що привіз ведмедика у вантажівці?»

Вихователь пропонує дітям знайти кулю (дає поняття куля): Що ви знайшли? Якого кольору куля?

Вихователь просить показати, що можна робити із кулею. (Катати.)

Аналогічні завдання діти виконують із кубом. (Дії з кубом позначаються словом ставити.)

ІІ частина.Ігрова вправа «Сховати куб (куля)».

Вихователь пропонує комусь із дітей взяти в одну руку кулю, а в іншу – куб і сховати одну із фігур за спину. Інші діти повинні відгадати, що сховала дитина і що залишилося в її руці.

ІІІ частина.Вихователь просить дітей допомогти ведмедику розкласти в коробки кулі та куби: кулі потрібно класти у червону коробку, а куби – у зелену.

У процесі виконання завдання вихователь уточнює в дітей віком: «Що ти поклав у коробку? Скільки куль (кубів)? Вони однакового кольору? Чим ще відрізняються кулі та куби?» (Великі та маленькі.)

Ведмедик дякує дітям за допомогу і прощається з ними.

Заняття 2

Програмний зміст

Закріплювати вміння розрізняти контрастні за величиною предмети, використовуючи у своїй слова великий маленький.

Дидактичний наочний матеріал

Демонстраційний матеріал.Велике і маленьке ляльки, 2 ліжечка різного розміру; 3-4 великі кубики.

Роздатковий матеріал.Маленькі кубики (по 3-4 шт. для кожної дитини).

Методичні вказівки

І частина.У гості до дітей приходять дві ляльки. Хлопці разом із вихователем розглядають їх, з'ясовують, що одна лялька велика, а інша маленька, дають їм імена.

Потім вихователь звертає увагу дітей на ліжечка: Ліжечка однакові за розміром? Покажіть велике ліжечко. А тепер маленьку. Де ліжко для великої ляльки, а де для маленької? Укладіть ляльок спати. Давайте заспіваємо їм колискову „Сплять стомлені іграшки“».

ІІ частина.Ігрова вправа «Побудуємо вежі».

Вихователь розставляє на столі великі та маленькі кубики, пропонує дітям порівняти їх за розміром, а потім збудувати башточки. Вихователь на килимі будує вежу із великих кубиків, а діти споруджують вежі з маленьких кубиків. Після закінчення роботи всі разом розглядають будівлі, показують велику (маленьку) вежу.

Заняття 1

Програмний зміст

Закріплювати вміння розрізняти кількість предметів, використовуючи слова один, багато, мало.

Дидактичний наочний матеріал

Демонстраційний матеріал. Лялька.

Роздатковий матеріал.Матрьошки (на дві більше, ніж дітей).

Методичні вказівки

Вихователь. До ляльки Каті в гості прийшли матрьошки, і ми всі разом водитимемо навколо неї хоровод. Подивіться, скільки матрьошок прийшло у гості? (багато.)Візьміть по одній матрьоні і поставте їх у хоровод довкола ляльки Каті.

Діти розставляють матрьошок.

Вихователь. Скільки ляльок? Скільки матрьошок у хороводі? Усі матрьошки стали в хоровод? Скільки матрьошок не водять хоровод? (Мало.)

На закінчення діти під музику водять хоровод навколо ляльки та матрьошок.

Заняття 2

Програмний зміст

Ознайомити із складанням групи предметів з окремих предметів та виділення з неї одного предмета; вчити розуміти слова багато, один, жодного.

Дидактичний наочний матеріал

Демонстраційний матеріал.Петрушка, кошик.

Роздатковий матеріал.М'ячі однакового кольору та розміру (по одному для кожної дитини).

Методичні вказівки

І частина.Петрушка приносить дітям кошик із м'ячами.

Вихователь. Що приніс Петрушка? Якого кольору м'ячі? Скільки м'ячів приніс Петрушка?

Петрушка висипає м'ячі на підлогу. На його прохання діти беруть по одному м'ячу.

Вихователь(По черзі звертається до дітей). Скільки ти взяв м'ячів? Скільки м'ячів у кошику? (Вводиться поняття ні одного.) Що треба зробити, щоб у Петрушки в кошику стало багато м'ячів?

Діти складають м'ячі у кошик.

Вихователь. Скільки м'ячів ти поклав? Скільки м'ячів стало у кошику? Скільки м'ячів у тебе в руках?

ІІ частина.Рухлива гра "Мій веселий, дзвінкий м'яч".

Вихователь читає вірш С.Я. Маршака:


Мій веселий, дзвінкий м'яч,
Ти куди пустився стрибати,
Жовтий, червоний, блакитний,
Не наздогнати тебе.

Я тебе долонею плескав,
Ти скакав і дзвінко тупав,
Ти п'ятнадцять разів поспіль
Стрибав у кут і назад.

А потім ти покотився
І вже не повернувся,
Закотився на город,
Докотився до воріт.

Ось підкотився під ворота,
Добіг до повороту,
Там потрапив під колесо,
Лопнув, ляснув, от і все.

Діти стрибають у такт вірші. По закінченні вірша вони розбігаються.

Гра повторюється кілька разів.

Заняття 3

Програмний зміст

Продовжувати формувати вміння складати групу предметів з окремих предметів та виділяти з неї один предмет, вчити відповідати на запитання «скільки?» та визначати сукупності словами один, багато, жодного.

Ознайомити з колом; вчити обстежити його форму відчутно-руховим шляхом.

Дидактичний наочний матеріал

Демонстраційний матеріал.Лялька, кошик, коло, картонний поїзд без коліс, таця, серветка, таз з водою.

Роздатковий матеріал. Кола однакового розміру та кольору, качки.

Методичні вказівки

Ігрова ситуація "Подарунки від ляльки Маші".

І частина.З кошика ляльки Маші вихователь дістає коло та повідомляє дітей: «Це коло (обводить його рукою)». Потім уточнює назву предмета: Що це? Декільком дітям він пропонує рукою обвести коло.

ІІ частина.Вихователь пропонує дітям взяти з кошика Маші по одному колу та запитує: «Які форми фігури? Якого вони кольору?" Діти на прохання вихователя обводять рукою контур кола та з'ясовують, що коло можна катати.

Вихователь показує дітям поїзд: «Чи можна їхати цим поїздом? (Ні.)Чому? (Немає коліс.)»Вихователь просить дітей підготувати поїзд до подорожі. Хлопці приєднують до поїзда колеса (кола) і під музику «їдуть» до парку годувати каченят.

ІІІ частина.Вихователь знімає з підносу серветку і запитує: Хто це? (Качечки.)Скільки качечок? (багато.)

Діти беруть по одній іграшці, а вихователь з'ясовує: «Скільки кожен із вас узяв качечок? Скільки качечок залишилося на таці?

Вихователь пропонує дітям пограти з качечками. Під музику «качечки» бігають, клюють зернятка.

Вихователь ставить на стіл таз із водою і просить дітей зробити так, щоб у тазі стало багато качечок. Діти пускають своїх качечок у тазик. Вихователь з'ясовує: «Скільки кожен із вас пустив качечок? (Одну.)Скільки качечок у тазі? (багато.)Скільки качечок залишилося у вас у руках? (Ні однієї.)"

Лялька Маша прощається із хлопцями. Діти "їдуть" додому.

Заняття 4

Програмний зміст

Удосконалювати вміння складати групу предметів з окремих предметів та виділяти один предмет із групи, позначати сукупності словами один, багато, жодного.

Продовжувати вчити розрізняти та називати коло, обстежити його відчутно-руховим шляхом та порівнювати кола за величиною: великий маленький.

Дидактичний наочний матеріал

Демонстраційний матеріал.Машина, мішечок, велике і маленьке кола однакового кольору.

Роздатковий матеріал. Овочі (за кількістю дітей), глина (пластилін), дошки для ліплення, серветки.

Методичні вказівки

І частина.Ігрова ситуація «Збираємо врожай овочів».

На підлозі імітація городу. Вихователь пропонує дітям подивитися, що росте на городі. Діти перераховують овочі. Вихователь узагальнює їхні відповіді ("це овочі"), потім з'ясовує: "Скільки овочів виросло на городі?"

Вихователь пропонує зібрати овочі у машину (ввозить машину). Діти беруть по одному овочу, а вихователь уточнює: Який овоч ти взяв? Скільки овочів ти взяв?

Діти по черзі кладуть овочі в машину та коментують: «Я поклав одну моркву (буряк, картоплю…)» Дії дітей вихователь супроводжує словами: «Овочі в машині стає більшими». Коли хлопці наповнять машину, вихователь з'ясовує: Скільки овочів у машині?

ІІ частина.Гра «Чудовий мішечок».

У машині з овочами діти знаходять чудовий мішечок. Вони дістають із нього коло, повідомляють назву фігури та якого вона кольору.

Вихователь прикріплює коло на фланелеграф і пропонує комусь із дітей обвести фігуру рукою.

Аналогічні дії виконуються з іншим колом.

Потім діти з'ясовують, чим схожі постаті та чим вони відрізняються.

ІІІ частина.Ігрова вправа «Запечемо оладки».

Діти ліплять з глини (пластиліну) великі та маленькі оладки. Потім вихователь пропонує покласти великі оладки на велике коло, маленькі на маленький.

Укладач: вихователь О. М. Томенко Муніципальна освіта місто Ноябрськ «НАДІЯ» муніципальної освіти місто Ноябрськ (МАДОУ «НАДІЯ» )

Програмний зміст. Продовжувати формувати в дітей віком найпростіші прийоми встановлення тотожності і відмінності кольору предметів різної форми. Закріплювати знання дітей про форму предметів (куб-куля). Розвивати вміння вибирати предмети з орієнтуванням на їхню форму та колір.

Матеріал: ляльки в червоному та синьому одязі, куби та кулі червоного та синього кольорів.

Хід заняття.

Хлопці, чуєте, хтось стукає. Напевно, до нас гості прийшли. (Вихованець заносить до групи ляльки у червоному та синім одязі)

Це лялька Катя одягнена вона в червоний одяг: шапочка у неї червона, сукні – червоне, шкарпетки червоні. У ляльки Свєти синя шапочка, шкарпетки сині, сукня – сині. Якого кольору у ляльки Каті сукня? (Відповіді дітей.)

Правильно, молодці. А якого кольору у ляльки Свєти шкарпетки? (Відповіді дітей.)

Ляльки принесли із собою свої улюблені іграшки: кубики та кульки. Вони теж різного кольору. Ось кубики та кульки червоні. Якого кольору є кубики? (Відповіді дітей.)

Правильно. А ці кульки та кубики – сині. Якого кольору кулька? (Відповіді дітей.)

Так. А ось лялька Катя любить будувати башту з червоних кубиків та грати з червоними кульками. Лялька Світлана любить будувати башту з синіх кубиків і грати з синіми кульками. Подивіться, хлопці в кошику лежать іграшки. Потрібно допомогти лялькам вибрати іграшки, які вони люблять.

Настя та Рома, знайдіть ляльці Каті червоні кубики, такого ж кольору, як шапочка. Правильно, молодці. Катя і Женя, знайдіть ляльці Свєті сині кубики, як у неї шкарпетки. Дуже добре.

Хлопці, давайте побудуємо та подаруємо лялькам вежі: ляльці Каті – червону вежу, ляльці Свєті – синю вежу.

Спочатку ми побудуємо червону вежу ляльці Каті. (Діти беруть червоні кубики.)А зараз беремо сині кубики і будуємо вежу ляльці Свєті.

Нехай вежі залишаться на столі, а ми з ляльками та кульками підемо на килим. (Посадить ляльок на килим)

Подивіться, кульки круглі, їх можна катати, але з них не можна побудувати вежу, як із кубиків. Покотимо ляльки Каті червоні кульки. (Діти вибирають червоні кульки і котять їх у напрямку ляльки Каті).

Покотимо сині кульки ляльці Свєті.

Молодці, хлопці! Нехай ляльки посидять на килимку і подивляться, як малеча грає.

Проводиться гра «Каруселі»

Ледве, ледве, ледве, ледве
Закрутилися каруселі,
А потім, потім, потім
Все бігом, бігом, бігом!

Тихіше, тихіше, не поспішайте,
Карусель зупиніть.
Раз-два, раз-два
От і закінчилася гра.

Дячкова Тетяна Вікторівна
Заняття з ФЕМП у 1-й молодшій групі на тему «Граємо зі смужкою»

Програмний зміст:

Освітні завдання: Формувати просторові уявлення, довші, коротші. Закріпити рахунок до двох, вміння співвідносити цифри 1 та 2 з кількістю, розширювати уявлення про геометричні фігури.

Розвиваючі завдання: розвивати дрібну моторику рук

Виховні завдання: виховувати інтерес до заняття, дружня взаємодія.

Методичні прийоми:

Наочний метод Словник метод Практичні методи

Лялька Саша

Листи із зображенням будиночків. Запитання

Пояснення,

Худий. слово Пальчікова гімнаст. «Сонечко»

Фіз. Хвилинка «По доріжці».

Матеріал: лялька Саша, роздавальний - аркуш паперу з намальованими будиночками. (4х основних кольорів)дві смужкипапери різної довжини та однакової ширини (синя та червона)за кількістю дітей.

Словник: будиночки, доріжки, довші, коротші.

Хід заняття

I Вступна частина:

Діти на килимі в колі. Вітаємо одне одного. Вос- ль: «Здрастуйте, хлопці»

Діти: «Здрастуйте, Тетяно Вікторівно»

Вос-ль: Хлопці, хто це до нас у віконце заглянув (Сонечко)

Пальчикова гімнастика

«Сонечко, сонечко»

Ціль: розвивати дрібну моторику рук, координацію рухів

Сонечко, сонечко (плескають долонями)

Золоте денце,

Гори, гори ясно, (згинають та розгинають долоні.)

Щоб не згасло.

Побіг у саду струмок, (Показують хвилю)

Прилетіли сто граків, (махають руками)

А кучугури тануть, тануть, (Опускають руки вниз)

А квіточки підростають. (Піднімають руки вгору)

II Основна частина

Сюрпризний момент: Стукіт у двері!

Вос-ль: ой, хто ж це стукає до нас у двері? А давайте подивимося. (так)Дивіться до нас прийшла лялька Сашко.

Дітки, дітки розкажіть

Дітки, дітки покажіть

Як знайти доріжку

До дідуся до сторожки?

Вос-ль: Сашенька не може знайти дорогу додому давайте допоможемо їй?

Діти: дааа!

Вихователь: Хлопці, сідаєте за столи Подивіться, що у вас на столах?

Діти: смужки.

Вос-ль: А якого вони кольору? (синього та червоного). Хлопці, а смужки у нас однакові? (ні). За допомогою методу накладання перевіряємо, чим відрізняються смужки. Хлопці, як відрізняються смужки?

Діти: червона довша за синю смужки. (правильно)

А ще у вас на столах лежать листочки, що на нах зображено?

Діти:(будиночки)

Вос-ль: А якого вони кольору?

Діти: синій, червоний, жовтий та зелений. (Правильно, молодці)

Гра«Збудуй доріжку»

Вихователь: Лялька Сашко, дуже-дуже просить вас допомогти знайти їй доріжку до будиночка. Подивіться відстань між будиночками однакова? (ні)

Давайте подивимося яка смужка підходить. Методом накладання перевіримо, яка доріжка підходить до будиночків по довжині. Будуємо доріжки.

Молодці, хлопці!

Вос-ль: Лялька Саша дякує вам і хочемо там показати цікаву гру

«По доріжці».

Як у дітей ніжки крокують по доріжці.

Веселий крокуй, ніжки піднімай.

Ми з долоньками граємо,

До плічок їх піднімаємо.

Не лінуйся, нахилися

І колінець торкнися.

Стрибатимуть ніжки,

Поплескаємо в долоні.

III Підсумкова частина:

Підбиваємо підсумки заняття за допомогою бесіди.

Публікації на тему:

Конспект НОД з ФЕМП у другій молодшій групі «У гості до лісових жителів»Тема: В гості до лісових мешканців Мета: Удосконалювати вміння порівнювати два предмети по ширині, дві рівні групи предметів способом накладання.

Конспект ООД з ФЕМП у старшій групі «Граємо з Машею та Ведмедем»Конспект ООД з ФЕМП у старшій групі "Граємо з Машею та Ведмедем" Склала: Пашук Ірина Володимирівна 2014 рік Програмний зміст:.

Конспект заняття з ФЕМП «Мій веселий дзвінкий м'яч» у першій молодшій групіМета: вчити групувати предмети певного кольору та розміру. Навчальні завдання: Вправляти дітей у правильному називанні геометричною.

Зверніть увагу дітей на те, що у них дві руки і дві ноги, два очі і два вуха, але один ніс і один животик. Відповідно.

Конспект заняття з ФЕМП у другій молодшій групі «Ми граємо з Неваляшкою»Конспект заняття щодо формування елементарних математичних уявлень у другій молодшій групі. Тема: «Ми граємо з Неваляшка» Мета:.

Конспект заняття з ФЕМП у другій молодшій групі на тему: «Скільки … стільки, порівну». Мета заняття: вчити порівнювати кількість предметів.