План-конспект заняття (середня група) на тему: Розвага «Подорож до підводного світу». Спортивна розвага для дітей середньої групи "Подорож до підводного світу."

Оксана Колмогорова
Конспект заняття «День китів та дельфінів»

Ціль: Закріплення знань дітей про життя китів та дельфінів.

Завдання:

Закріплювати та систематизувати знання дітей про життя китів та дельфінів.

Формувати навички колективної гри.

Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, бажання допомагати та оберігати її.

Хід ООД:

Діти під музику заходять до зали, сідають на стільчики.

В: Привіт, хлопці! Сьогодні такий чудовий день - світить сонечко, зеленіє трава та листя, вода на річках, озерах, морях така тепла! А скажіть мені, чи любите ви, гуляти лісом, грати на галявині, купатися на річці чи морі? (Відповіді дітей).

В: Хлопці сподобатися вам, якщо в річці, де ви плаваєте, вода буде брудна, навколо вас плаватиме сміття? (Відповіді дітей).

В: Ось, і, морським жителям не подобатися плавати у брудній воді Сьогодні мені надійшов лист від кита Тиші і дельфіна Чука. Вони пишуть, що багато людей перестали берегти природу і забруднюють їхній будинок - море. Вони запитують, чи готові ви, хлопці, стати захисниками природи та оберігати їх? (Відповіді дітей)

В: Молодці, давайте з вами подивимося фільм і дізнаємося, як живуть наші нові друзі - кити дельфіни.

Перегляд пізнавального фільму

Звучить музика. До зали входить морський цар зі своїм другом. дельфіном Чуком. (М'яка іграшка)

М. ц.: Доброго дня, хлопці! Я цар Морський, головний захисник морських мешканців! Почув, я, що допомагати ви мені надумали! Бажаєте стати захисниками природи? (Відповіді дітей). Тоді перевіримо, чи готові ви!

Мої помічники повинні швидко вчитися в мене і ніколи не лінуватися!

Танець "Роби як я"

М. ц.: Які, молодці! Ви повинні бути дружними, і якщо спатися, то всім разом! Ось, наприклад, з дощу!

Гра «Дощ та сонце»

М. ц.: Які дружні хлопці! Перевіримо, які швидкі та спритні!

Гра з м'ячем (по черзі – хлопчики та дівчатка)

М. ц.: А ще, дітлахи, дівчата та хлопчаки, у моїх помічників пам'ять має бути гарна. Ось ми й перевіримо, як ви пам'ятаєте вірші.

Вірш-е «Нас дельфін навчить плавати» .

Діти встають у коло та виконують рухи по ходу читання вірша.

М. ц.: Бачу, хлопці хороші ви, старанні, багато що знаєте і вмієте, готові захищати моїх улюблених мешканців. Дуже мені хотілося б, щоб усі люди любили природу, оберігали і захищали її! Ви мені допоможете! Я приніс зображення дельфінів, нам з вами потрібно наклеїти його на такий значок (показує, пройти по саду і подарувати їх, усім, кого зустрінемо! І обов'язково взяти обіцянку, що вони будуть допомагати оберігати наших друзів!

Діти за допомогою вихователя роблять значки і йдуть садом з Морським царем і дельфіном Чуком, роздавати їх.

Акція «Збережемо природу разом»

Після закінчення акції діти проходять до зали, Морський цар та його друг прощаються з дітьми

Публікації на тему:

Ціль: Ознайомлення дітей зі святом 23 лютого День захисника Вітчизни»; формування уявлень про військові професії. Обладнання:.

Конспект заняття «День чаю»День чаю Склала Матвєєва Н. А Вихователь МБДОУ №41 для дітей підготовчої групи 6-7 років Ціль: розширити уявлення дітей про чай.

Мета: створення позитивної, емоційної атмосфери, сміху у дітей, атмосфери свята. Завдання: - Розвиток позитивного самовідчуття, пов'язаного.

Конспект "День Землі". У рамках підготовки до свята «День Землі» у групі «Чомучки» пройшли заняття «Водні ресурси Землі», «Квітуча.

2017 указом Президента нашої великої країни, оголошений роком екології в Росії. У нашому дитячому садку ведеться велика робота з екологічного.

Конспект заняття «День Перемоги»Програмний зміст: - закріплювати знання дітей у тому, як захищали свою Батьківщину російські в роки Великої Великої Вітчизняної війни, як живуть.

Цілі:

Розширити знання дітей про дельфінів.
Закріпити знання про чорноморські риби та молюски.
Словник: дихало, білобочка, дресирований.
Розвивати мислення дітей, зв'язне мовлення.
Виховувати дбайливе ставлення до мешканців моря.

Обладнання:

Картинки та фотографії дельфінів, м'яка іграшка «дельфін», два відра, кольоровий папір, пісок, клей, ножиці та інше обладнання для аплікації.

Хід заняття:

Сьогодні ми поговоримо з вами про зубаті кити Чорного моря. Так-так, у нашому морі живуть зубаті кити. Цілих три види: афаліну, білобочка та морська свиня. Погляньте на картинку. Хто на ній зображений? (Відповіді дітей). Правильно, дельфіни. А чому ж я вам розповідаю про китів? Та тому, що дельфіни – це кити. Кити, на відміну від риб, не можуть дихати під водою. Вони дихають повітрям, іноді піднімаючись на поверхню. А довго перебувати під водою вони можуть тому, що вміють затримувати дихання. Ми з вами можемо затримати подих зовсім недовго. Давайте спробуєм. (Діти ненадовго затримують подих). А кити можуть затримувати подих набагато довше. На голові у них розташований отвір – дихало, яке під водою закривається. Через це дихало кити ще й подають звукові сигнали.

Колись, давно, давні дельфіни жили на суші. Мали руки, ноги, але потім, з якихось невідомих причин, покинули сушу і перебралися у воду.

Нинішні дельфіни чудово почуваються у воді. Вони не відчувають запаху, зате чудово бачать та чують.
Харчуються дельфіни рибою та молюсками. Яких риб, що мешкають у Чорному морі ви знаєте? А яких молюсків? (Відповіді дітей). За день один дельфін з'їдає приблизно два ось такі відра їжі. (Показ двох відер).
Сплять дельфіни неподалік поверхні води, опустивши вниз хвіст, і, час від часу, відкриваючи і заплющуючи очі. Навіть хворіють на ті ж хвороби, що й людина.

На самому початку заняття я називала вам три види китів-дельфінів, що живуть у нашому морі. Давайте поміркуємо, чому вони отримали такі назви. Ось, наприклад, найбільшого із чорноморських дельфінів - афаліну називають ще пляшки. Чому, на вашу думку? (Відповіді дітей). А як на вашу думку, чому цей дельфін отримав назву білобочка? (Відповіді дітей). А ось цей найменший з усіх дельфінів називається морська свиня, пихтун, азовка. Давайте поміркуємо, звідки взялися такі назви? (Відповіді дітей).

Підніміть руки, хто з вас був у дельфінарії. Що вам найбільше запам'яталося? (Відповіді дітей).

Давайте ближче познайомимося з дельфіном афаліною або пляшки, адже саме вони чудові актори, які виступають у дельфінаріях. Що тільки вони не вміють робити! Стрибають через обруч і навіть через охоплений вогнем. Співають під музику. Малюють. Лихо грають із м'ячем. Жонглюють. Катають на собі. І навіть лікують. Це дресировані дельфіни. Що означає дресирований? (Відповіді дітей). Це навчений людиною. Дресирування дельфінів вимагає від людини-дресирувальника доброти, кохання та терпіння. Дельфінів можна тільки хвалити, а якщо дресирувальник надумає покарати або вдарити дельфіна, то ніколи більше цей дельфін не слухатиметься цього дресирувальника.

Наразі я пропоную вам пограти. Виходьте на килимок, ставайте в коло. Ось наш дельфін. Поки ми говоритимемо слова, ви повинні швидко передавати дельфіна з рук до рук. А той, у чиїх руках опиниться дельфін, коли слова закінчаться, має сказати нам щось про дельфінів. Наприклад: "дельфін - це кит, а не риба", або "дельфіни добре бачать і чують, але не відчувають запахів". Зрозуміло. А тепер послухайте слова та почнемо гру.

Дидактична гра "Дельфін"

Ти пливи, морський дельфінчик,
Швидко-швидко хвилями.
У кого дельфін залишився,
Той зараз розповість нам.

Дельфіни живуть стадом. Глава стада – найбільша і найсильніша самка. Доньки, онуки та правнучки всі тримаються разом. Батьки та наречені тримаються окремо чоловічим стадом.

Настає весна і майбутній папаша протягом кількох днів «доглядає» дельфініху, виконуючи любовний танець. Хто з морських мешканців також танцює перед весіллям? (Відповіді дітей). Мабуть, морські ковзани. А дельфін до того ж вистрибує з води, вигинає своє тіло – ось я якийсь красень. І ще верескливо гавкає. Ось так. (Звуконаслідування). Спробуйте видати такий звук.

Якщо з'являється ще один наречений, то самець люто клацає зубами і проганяє його. Бійка між нареченими не буває. Згадайте, хто з морських мешканців вважається запеклим забіяком? (Відповіді дітей). Мабуть, краби.

Але закінчилися залицяння, утворилася дельфіня сім'я. Підходить час з'явитися на світ дитині дельфінята. Мама дельфініха відпливає вбік і починає згинатися і позіхати. Це сигнал тітонькам дельфініхам. Вони відразу оточують самку тісним кільцем, захищають її, допомагають дитинчати. А дитинча з'являється на світ хвостиком вперед згорнутим у трубочку. Няньки підштовхують малюка на поверхню води, щоб він зробив перший у своєму житті вдих. Потім допомагають йому знайти материнський сосок. Малюк ще погано орієнтується і тицяє мордочкою то в бік, то в спину матері. Коли сосок знайдено, малюк починає годуватися молочком. Що б не загубитися, дельфіня періодично «сплакує» тонким верескливим голоском. Тільки через рік дельфіня починає самостійно харчуватися рибою. А поки малюк не підріс, йому дозволяється плавати лише довкола мами. Дельфінята, як і ви найбільше люблять грати: вони жартома «бодять» маму, скочуються з її спини, як з гірки, вистрибують з води, закривають хвостиком мамине дихало, тікають, запрошуючи поганятися за ними. А мами не карають своїх пустунів. Але якщо дитяча витівка загрожує бідою і малюк наражає своє життя на небезпеку, мама може і носом піддати так, що закипається пустун. Або притисне його мордочкою на дно. Хворе дитинча мати носить на собі.

Дельфіни дуже сильні. Одним помахом хвоста, вони можуть не тільки скалічити, але навіть вбити людину. Але ніколи дельфіни не виявляють ворожих почуттів до людей. Навіть коли людина лікує дельфіна, робить укол або обробляє ранку, дельфін все розуміє та терпляче переносить лікування. Нерідкі випадки, коли дельфіни рятували людей. Пізніше я прочитаю історії про такі порятунки.

Дельфіни дуже розумні. Вчені вважають, що дельфіни найрозумніші після людини. Потім – слони, і лише потім – мавпи.

Запитання:

1. Дельфіни – риби чи кити? Доведіть.
2. Якими були батьки дельфінів?
3. Що ви можете сказати про вміння дельфінів чути, бачити, розрізняти запахи?
4. Чим харчуються дельфіни?
5. Що таке дельфінарій? Чим займаються у ньому дельфіни?
6. Як дресирують дельфінів?
7. У морі дельфіни живуть поодинці, чи якось інакше?
8. Як поводяться дельфіни женихи та нареченої?
9. Як у дельфінів народжуються малюки?
10. Як виховуються дельфінята?
11. Що можна сказати про силу дельфіна?
12. Що відомо про розум дельфінів?
13. Як ставляться дельфіни до людини?

Всесвітній день китів та дельфінів планета відзначає щороку 23 липня. А покликаний він урятувати морських ссавців від винищення. Початок свята покладено у 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія здійснила введення заборони на китовий промисел. І сталося це саме 23 липня.

У цей важливий і необхідний свято природоохоронні організації з допомогою проведення різноманітних заходів привертають увагу суспільства до проблеми зменшення кількості певного виду морських тварин. Адже захист потрібний не тільки прекрасним китам та милим дельфінам, а ще й кільком десяткам видів тюленів та іншим ссавцям, що мешкають у морях. Цікаво, що багато країн заснували свої власні дні китів. Наприклад, Америка відзначає таке свято 21 червня. А в Австралії Національний день китів прийнято проводити першої суботи червня.

Безмежні океани,
Загадкові безодні,
Назустріч людині
Пливуть кити, дельфіни.

Довірливі, як діти,
Морські велетні,
Подарунок людству
Вони від океанів.

Ми їм планетою всієї
День цей присвятимо,
Дельфінів та китів
Усі разом захистимо.

З днем ​​китів та дельфінів прекрасних!
Нехай вони на волі живуть,
Багато днів напрочуд ясних
В океані величезному на них чекають!

Ну а ми, як поїдемо на море,
То побачимо гарний плавець,
Що гуляє легко на просторі
У водах чистих та теплих морських!

Сьогодні свято не просте
Всім світом відзначаємо.
Ми дифірамби всім китам,
Дельфінам присвячуємо.

Нехай не порушать їх спокій,
Не браконьєр, не китобій.
І хай на весь морський простір
Пошириться їх запал.

У безодні морів і океанів
Під товщею гладдю води,
Живуть прекрасні та величні
Дельфіни та, звичайно, кити.

Але жорстоко їх винищують
Заради забави, наживи своєї,
Страшні монстри підступні,
Які вийшли, шкода, із людей.

Але я в краще, звичайно ж, вірю,
Що діти нащадків кричать:
«Дивіться, кит пливе і дельфіни!»
І вони бризками відповідатимуть їм.

З Днем дельфінів та китів,
Цих лагідних створінь!
Хто веде китів вилов,
Тим не буде виправдань!

У морі нехай вони живуть,
Щоб зовсім не зникнути,
І миготять там і тут
Нехай у морській гарній безодні!

Захист усіх дельфінів та китів
Заслуговує на нашу увагу!
Будь-який з них нехай буде живий-здоровий,
Адже багато хто на межі вимирання!

А так чи потрібен цей делікатес,
Якщо, наприклад, ще вчора
Був горбатий кит, але він зник?
А може настати ця пора!

Подумайте, навіщо знищувати
Те, що раптом зникне безповоротно!
Природу потрібно всім нам поважати,
Використовуючи всі блага акуратно!

Всесвітній день китів, дельфінів
Сьогодні відзначатимемо.
Берегти їх палко, невпинно
Хочу сьогодні побажати.

Нехай їх стане у водах більше,
Вони ж людям усім друзі,
Бути милосердними частіше
Бажаю на день особливий я.

У день дельфінів та китів
Побажаємо: нехай здоровий,
Щасливий той завжди хай буде,
Збереже китів хтось людям.
І природу збереже.
Усіх дельфінів він урятує
Від напастей, браконьєрів.
Буде він для всіх прикладом,
Незрівнянним зразком.
Красу ми збережемо
Навколишньої землі.
Щоб діти у ній росли.

У хвилях прекрасних океанів
Живуть дельфіни та кити.
Нехай буде життя їх без вад,
Навколо них води будуть чисті.

Бережити їх разом нам необхідно,
Природу треба разом захищати.
Дельфінів винищувати неприпустимо,
Китів нам треба всіх оберігати.

Я вітаю з Днем дельфінів та китів,
Нехай він тебе наповнить позитивом,
Будь море життя переплисти готовий,
Як кит іди до мрії неквапливо.

А як дельфін будь веселий і грайливий,
І відданий будь любові ти, нескінченно,
У боротьбі зі злом ти будь непереможний,
І радуйся друзям та новим зустрічам.

Привітань: 17 у віршах.

Тюріна Оксана Миколаївна, інструктор з фізвиховання МБДОУ N54 "Іскорка" м. Набережні Човни

Завдання: актуалізувати знання дітей про морських мешканців, формувати навички плавання: ковзання на грудях; вміння занурюватися з головою у воду, триматися на воді у горизонтальному положенні, розвивати узгодженість рук та ніг з диханням, витривалість, гнучкість, силу, координацію рухів, сприяти загартовуванню організму, профілактиці плоскостопості, виховувати екологічну культуру.

Інтеграція освітніх галузей: Фізична культура, Здоров'я, Пізнання, Соціалізація, Музика, Читання художньої літератури.

Попередня робота: бесіди про морських мешканців, досвід «Очищення води».

Матеріали та обладнання: басейн прикрашений у вигляді берега моря, мушлі за кількістю дітей, надувні іграшки: велика дельфініха, маленькі дельфінята, музична апаратура, диск зі звуками моря, криками дельфінів, «сміття» у воду, ілюстрації морських мешканців, мережа, надувний м'яч «Земна куля» .

Хід НОД:

Інструктор:Хлопці, сьогодні ми з вами побуємо на морському березі, поніжимося під променями лагідного сонечка і продовжуватимемо робити добро.

Діти:

А басейн наш змінився,

У синє море він перетворився,

Ми вирушимо гуляти,

дно морське вивчати!

Скільки водоростей різних,

Зірок, медуз та риб прекрасних,

Ламінарії, їжаки,

І мушлі хороші!

Інструктор:Давайте послухаємо «шум моря», прикладіть мушлі до вуха і прислухайтеся.

Діти беруть черепашки і прикладають їх до вуха, звучить релаксаційна музика Шум моря, крізь шум моря пробиваються звуки Крик дельфіна.

Інструктор:Чуєте, хлопці, це крики мама - "дельфініха", просить допомогти їй звільнити її "дельфінята", він потрапив у мережі і не може вибратися.

Діти:Ми готові допомогти!

Інструктор:Перш ніж розпочати справу, треба підготуватися.

(організований вхід у воду)

Інструктор:Серед вчених панує думка, що життя зародилося у морі. Саме у воді в доісторичні часи з'явилися найдавніші тварини та рослини. Хоча колись, давно, давні дельфіни жили на суші. Мали руки, ноги, але потім, з якихось невідомих причин, покинули сушу і перебралися у воду. Нинішні дельфіни чудово почуваються у воді, їх називають «людьми моря». Вони не відчувають запаху, зате чудово бачать та чують. Давайте уявімо себе дельфінами!

Вступ («Дельфін і Крапелька» - руки нагору, подивитися на крапельки - 6 разів)

Говорять дельфіни, кажуть,

Кажуть і справді кажуть.

(«Дельфін радіє» - нахили, руки зігнуті в ліктях, притиснуті до грудей – 4 рази)

Як блищать на сонці спини,

Це до нас пливуть дельфіни,

Ось зараз вони заговорять.

(«Слід дельфіна» – присідання, руки витягнуті вперед – 4 рази)

Перебудувавши коло на стрункий ряд

Про кохання дельфіни говорять

На хвилях співають серцем,

Думка пливе від серця до серця,

І над ними чайки все ширяють

(«Дельфін малює коло» – кругові рухи руками, малюємо коло на воді – 5 разів)

(«Танці дельфіна» – стрибки з ноги на ногу, руки зігнуті у ліктях)

Але трапились нам дельфіни мовчуни,

Вони мовчки усміхалися з хвилі.

(«Дельфін грає хвостиком» – рух рук у воді вліво вправо – 6 разів)

Ми їм теж усміхалися,

Але вони не здогадалися,

Що заговорити вони мають.

(«Стрибки дельфіна» - стрибки вгору, руки вгору - 4 рази)

(«Весілля дельфінята» - крутитися навколо своєї осі з підскоками)

(«Дельфін дихає» - руки через сторони верх - вдих, руки вниз - видих - 6 разів)

Помічник інструктора розкидає сміття у воді: склянки одноразові, коробочки з-під йогуртів, з-під кіндерів яйця, «нафтові плями» - сміттєві пакети, різнокольорові кульки

Інструктор:Нам треба знайти дельфінята, але в такій брудній воді нічого не видно. Деякі жителі нашої планети забруднюють її. Спробуємо очистити море від сміття.

Гра «Збери сміття»

Діти збирають сміття в обруч, розташований на воді.

Інструктор:Молодці! Попросимо допомоги у морських жителів. Спробуйте вгадати загадки.

З голкошкірих, але гарно

У морській безодні це диво.

П'ять рук зазвичай – п'ять променів!

Буває хижою. Чий образ? (Морська зірка)

Виконання вправ «Зірочка на грудях», «Зірочка на спиє». Діти лежать на воді, розвівши руки та ноги убік.

Кришталеве блюдце!

Чи не бачите блюдця?

А може то парасолька лежить на хвилях?

У ньому щупальця – спиці.

А спиць тих торкнутися

Не кожен зважиться.

Обпектися їсти страх! (Медуза)

Інструктор демонструє ілюстрацію.

Виконання вправи «Медуза»

(Діти, зробивши глибокий вдих, у напівприсяді, нахиляються вперед і тягнуться руками на дно. Виштовхуюча сила води піднімає дитину на поверхню. Голова опущена у воду, підборіддя притиснуте до грудей, руки та ноги висять вільно)

Є конячка, що не оре,

І-го-го вона не скаже,

Мовчки плаває у воді,

Ховається в морській траві,

Чи то риба, чи звірятко?

Хто це?... (Морський коник)

Інструктор демонструє ілюстрацію.

Виконання вправи "Поплавок". Діти, зробивши глибокий вдих, присідають на дно басейну та охоплюють руками коліна. (голова опущена, підборіддя притиснуте до грудей). Виштовхуюча сила води піднімає дитину на поверхню.

Інструктор:Хлопці, вирушаємо далі в дорогу, уявимо знову, що ми "Дельфіни" і попливемо рятувати дельфінята.

Вправа "Дельфіни пливуть"

(з вихідного положення руки вгорі присісти у воді та виконати стрибок вгору – вперед на воду, імітуючи стрибок дельфіна)

Завдання на ковзання у воді на грудях.

Завдання на ковзання на спині з використанням нудлів

Інструктор:Мама-дельфініха сигналізує нам про те, що чує поклик дельфінята.

Вправа "Дельфіни розмовляють"

Діти в парах занурюються під воду, по черзі виконують гучні видихи зі звуком.

Завдання на ковзання на спині за допомогою м'ячів.

Д/гра «Морські метеорити»

Гра «Водолази-рятувальники»

Діти дістають із дна басейну дельфінятка, що заплутався в мережі, попередньо очистивши дно від каміння. Інструктор пропонує, взявшись за руки, всім разом зробити на воді «Морський ланцюг» як символ дружби та взаємодопомоги (Виконання площинної колективної фігури).

Інструктор пропонує стати в коло. У центрі кола надувний м'яч «Земна куля»

Інструктор:

Давайте хлопці на зло негода

Обіймемо планету своїм хороводом

Розвіємо над нею хмари та дим,

В образу її нікому не дамо!!

Інструктор підбиває підсумки НОД. Діти піднімаються з басейну, йдуть у роздягальню та п'ють фіточай.

Ціль:

  1. Ознайомити з одним із морських тварин – дельфіном.
  2. Сприяти розвитку у учнів допитливості.
  3. Сприяти вихованню в учнів любові до природи.

Обладнання: фізична карта землі, роздатковий матеріал на тему заняття, кольорова крейда, диск DVD «Плямистий дельфін» , DVD-програвач.

Організаційний момент: хлопці поверніть голови та посміхніться своїм товаришам. Нехай на вашому серці буде легко і весело і нехай підтримує вас протягом усього заняття душевного тепла ваших друзів.

Визначте з яким настроєм ви прийшли на заняття, покажіть кольором олівця: синій олівець - поганий настрій, червоний - гарний.

Введення у тему заняття.

Безневинні, наче діти.
Ми за них, друзі, у відповіді.
Вглиб пірнають, вгору злітають.
Добрий характер мають.

Тіло гладке мають,
Клацнути і свистіти вміють.
Їхню мову зрозуміти прагнемо.
Дружбою з ними ми пишаємося.

Підставляють у море спини
Людям, що тонуть.

(Дельфіни).

Відгадавши загадку ви дізнаєтесь. про яку тварину сьогодні йтиметься.

«Дельфін» - «дитинча» давньогрецькою мовою. Вони відносяться до ссавців.

Місце проживання: теплі води Атлантичного океану.

Тіло. Шкіра у дельфінів водонепроникна. Вона не вбирає рідину. Верхній шар оновлюється кожні дві години – у 9 разів швидше, ніж у людини. Гладка шкіра допомагає тваринам швидко пересуваються у воді.

Хвіст. Риба махає хвостом з боку на бік, а дельфін- вгору-вниз. Уводі ссавці розганяються до 35 км/год.

Дихало. Дельфін дихає через отвір на голові - дихало.

Він може вдихати, не висовуючи із води всю голову. А ще тварина вміє надовго затримувати повітря: у його організмі міститься вдвічі більше кисню, ніж у людському. Звір заощаджує повітря, уповільнюючи серцебиття.

Зуби. У пащі дельфінів 120-160 дрібних зубів. Звірі заковтують їжу повністю, майже не пережовуючи. Зуби їм потрібні, щоби захоплювати видобуток. Зміцнюючи авторитет у зграї, тварини покушують інших її членів. Основна їжа-різна риба (вугри, анчоуси та оселедець), а також тварини без хребта, наприклад, медузи та кальмари. Дельфіни у одному шлунку зберігають їжу, а іншому переварюють.

Кістки плавників дельфінів схожі на кисть людини.

Мозок у них у 4-5 разів більший, ніж у тварин такого ж розміру. Коли він спить, одна півкуля його мозку не спить. Так тварина слідкує за тим, щоб до неї не підкралися вороги.

У дельфінів чудовий зір і чуйний слух. Сама здивуй-

тільна здатність дельфінів-ехолокація. Звірі посилають звуки, що клацають. Звукова хвиля відбивається від предмета і повертається, утворюючи звукову картинку з інформацією про об'єкт.

На відміну від людей, наші хвостаті друзі не мають нюху.

З людьми у дельфінів склалися особливі стосунки. Звіри

навіть допомагали потопаючим морякам дістатися до берега, допомагають

людям рибалити, заганяючи в мережі косяки риб, іноді плавають за рибальськими судами та випрошують їжу.

Фізкультхвилинка.

До річки швидкої ми спустилися,
Нахилилися та вмилися.
Один два три чотири,
Ось як славно освіжилися

Робити так руками треба:
Разом – раз
Це брас.
Однією, іншою –

Це кроль.
Усі, як один,
Пливемо як дельфін.
Вийшли на берег крутий
Але не вирушили додому.

Перегляд епізодів фільму «Плямистий дельфін» .

Практична робота: розфарбовування кольоровими восковими крейдами розмальовок на тему «Дельфін» .

Підбиття підсумків:

  1. Які улюблені ласощі дельфінів? (анчоуси).
  2. Як рухаються хвости дельфінів? (вверх вниз).
  3. Як дихають дельфіни? (через дихало).
  4. Чого немає у дельфінів? (нюху).
  5. Найдивовижніша здатність дельфінів? (ехолокація).

Вихователь групи подовженого дня ГБОУ ЗОШ №1924 Лавренюк Наталія Євгенівна