Gra walentynkowa dla klas podstawowych. Scenariusz wakacji „Walentynki” w szkole podstawowej

Cele:

Organizowanie zajęć rekreacyjnych dla studentów;

Rozwijaj kreatywność, mowę, myślenie, pamięć, uwagę;

Poszerz horyzonty dzieci;

Rozwijaj poczucie koleżeństwa, życzliwości.

Dekoracja klas: Sala lekcyjna jest utrzymana w biało-czerwonej kolorystyce: do ścian i tablicy przyczepione są wszelkiego rodzaju serduszka. Pojawia się wróżka miłości i przyjaźni - Valentine (ma strój ozdobiony czerwonymi sercami).

Rekwizyty: 4 papierowe serduszka, pokrojone na 4 kawałki; 2 balony: niebieski i czerwony, rumianek 10-płatkowy; plakat z narysowanymi serduszkami i 3 strzałkami do niego, 10 serduszek na sznurku, nożyczki, opaska na oczy, 2-3 skakanki, muzyka.

Przebieg wydarzenia.

Cicha sympatia: Cześć przyjaciele! Jestem Wróżką Miłości i Przyjaźni - Valentine.

Miłość! Ona nie jest tylko słowem

Co może być bardziej dźwięczne niż inne.

Nie powtórzysz w nim drugiego,

A ty sam się w tym nie powtórzysz!

(W nagraniu audio bije ludzkie serce).

Cicha sympatia: Czy słyszysz? To bijące serce mężczyzny. Czy wiesz, kiedy uderza najmocniej? Kiedy człowiek jest zakochany i kiedy jest też kochany. Proszę powiedz mi, kogo kochasz bardziej niż cokolwiek na świecie?

(Odpowiedź dzieci).

Wspaniały! Skoro kochasz, to są twoje wakacje. Dlatego dzisiaj będziemy się bawić, żartować, śmiać się, urządzać konkursy. I niewątpliwie podczas naszych wakacji królować powinna tylko przyjaźń. Czy sie zgadzasz?

(Odpowiedź dzieci).

Drugi prezenter: Miłość jest taką chorobą, która wzmacnia ducha człowieka i czyni go odważnym i odważnym! W tym dniu podaruj bliskim miłość, zorganizuj święta, a Twoje życie stanie się bogatsze i ciekawsze.

Cicha sympatia: A teraz trochę się z wami pobawimy.

Weź kilka gier

Dziewczynki stoją w kręgu z zawiązanymi oczami, twarzą na zewnątrz, a chłopcy chodzą w kółko w rytm muzyki. Kiedy muzyka cichnie, dziewczyny chwytają swoich chłopców. To będą ich drugie połówki do przejścia konkursów.

Valentine: Pozwólcie, że przedstawię was członkom naszego jury, którzy ocenią wszystkie konkursy i wybiorą „najbardziej przyjazną parę” (jury ocenia pary).

1 konkurs "Słowo czułe"

Na planszy jest rumianek. Każdy płatek ma napisaną literę. Pary wychodzą po kolei, wybierają dowolny płatek. Powinni powiedzieć sobie serdeczne słowo na ten list.

(Po każdym konkursie jury ocenia pary)

II konkurs „Wytnij punkt”

Serca z napisanymi punktami są przywiązane do liny. Każda para powinna przeciąć jedno serce z zawiązanymi oczami. Jedna połowa tnie, a druga prowadzi i podpowiada.

III konkurs „Przyjazna para”

Każda para otrzymuje balon, który ściska między głowami. Na sygnał lidera omijają przeszkodę i wracają. Rywalizuj w dwóch parach.

Cicha sympatia: Następna gra jest dla najszybszych i najbardziej uważnych.

IV konkurs „Polowanie”

Na plakacie znajdują się serduszka o różnych rozmiarach i numerach w każdym. Chłopaki muszą wbić się w serca z dużą ilością punktów. Strzały wykonane są z plasteliny i kredowanych piór.

5 Konkurs „Złamane Serce”

Każda para otrzymuje serce pocięte na 4-5 części. W ciągu 1 minuty muszą zebrać wszystkie kawałki. Kto zrobi to szybciej, ten odniesie zasłużone zwycięstwo.

6 konkurs „Labirynt”

W klasie lina jest rozciągana na różnych poziomach. Na komendę każda para musi przejść przez przeszkody z zawiązanymi oczami, nie dotykając żadnej z nich (chłopcy przechodzą z zawiązanymi oczami, a dziewczynki im to mówią).

Cicha sympatia: Nasze wakacje doszły do ​​najważniejszego momentu. Po wielu konkursach nasze jury powinno wyłonić najbardziej przyjazną parę. W międzyczasie podsumowują wyniki, pobawmy się trochę.

Gra „Pytanie-odpowiedź”

(2 koperty. Jedna ma 10 pytań, druga ma 10 odpowiedzi. Każda para wyciąga pytanie i odpowiedź.)

Pytania:

Czy słuchasz swoich rodziców?

Kiedy zamierzasz studiować na jednym A?

Lubisz jeść w szkolnej stołówce?

Czy pomijasz lekcje?

Czy uważasz się za mądrego?

Chcesz przenieść się do innej klasy?

Obrażasz dziewczyny? (chłopcy)

Lubisz dzieci w swojej klasie?

Czy chciałbyś, aby wakacje zaczęły się wkrótce?

Odpowiedzi:

Kiedy śpię.

To jedyna rzecz, którą robię.

Nauczyciel powiedziałby to lepiej.

Nie jem, nie śpię, tylko o tym myślę.

Czasami tak bywa.

Naturalnie.

Tylko wtedy, gdy jest bardzo zły.

Robię to w poniedziałki.

Nie potrzebuję tego.

Już się dobrze bawię.

Zreasumowanie. Satysfakcjonujący.

NOMINACJE:

„NAJBARDZIEJ PRZYJAZNA PARA”

Postacie: dwóch prezenterów - dorośli, Duch Świętego Walentego.

Postęp świąteczny

Dźwięki muzyki, dzieci wchodzą do sali, siadają.

Pierwszy prezenter. Dzisiaj jest 14 lutego - Walentynki lub Walentynki, słodkie, serdeczne, zabawne i niezwykłe święto. To niezwykłe, bo nigdy wcześniej tego nie świętowaliśmy i nic o tym nie wiedzieliśmy. Ale w Europie Walentynki obchodzone są z wielką przyjemnością. W końcu Święty Walenty jest patronem zakochanych.

Drugi prezenter... No tak, w naszym kraju ogólnie przyjmuje się, że tylko dorośli mają prawo się zakochać, a nad dzieckiem można chichotać i drażnić: „Tili to ciasto, państwo młodzi!” Tylko to jest głupie i brzydkie. Ponieważ miłość może wyprzedzić osobę w każdym wieku, nawet w przedszkolu. A takiej osobie można tylko zazdrościć, ponieważ całe jej życie natychmiast oświetla to najlepsze uczucie na świecie.

Pierwszy prezenter... Więc wszyscy świętują Walentynki - zarówno dorośli, jak i dzieci. Z rodziną i przyjaciółmi. Świętowane od dawna. W tym dniu zwyczajowo daje się prezent wybranemu lub wybranemu.

Drugi prezenter... Ponadto w tym dniu zwyczajowo daje się sobie nawzajem karty - „walentynki” - z wizerunkiem serc.

Pierwszy prezenter... Słuchaj, czy wiesz, skąd to się wzięło?

Drugi prezenter... Tak, coś słyszałem. Ale myślę, że lepiej zaprosić tu ducha Świętego Walentego na wakacje, a on nam wszystko opowie.

Pierwszy prezenter... Jak go nazywamy? Czy wiesz jak to zrobić, nauczyłeś się być magikiem?

Drugi lider. Nie, nie jestem magikiem, tylko się uczę, ale mówią, że przyjaźń i miłość pozwalają na wszelkie cuda, ai dzisiaj jest święto. Dlatego myślę, że jeśli ty i ja połączymy nasze pragnienia, duch przyjdzie do nas.

Pierwszy prezenter... Ok, powiedzmy zaklęcie.

Drugi prezenter... Pstryk-pstryk. Duch Św. Walentego przyjdź!

Rozbrzmiewa cicha melodia, pojawia się Duch Świętego Walentego.

Duch. Witam drodzy!

1. gospodarz. Oh cześć! Cieszymy się, że cię widzimy!

Drugi prezenter... Dzisiaj jest twój dzień, powiedz nam i chłopakom, dlaczego zostałeś patronem wszystkich kochanków?

Duch Świętego Walentego opowiada o sobie legendę.

Pierwszy prezenter. Fajnie, że mamy takie wakacje!

Drugi prezenter... Cóż, czy w końcu będziemy świętować?

Pierwszy prezenter. Tak więc zaczynamy nasze wakacje, (apel do ducha.) Pomożesz nam spędzić wakacje?

Drugi prezenter... Sześć dziewczynek i sześciu chłopców mile widziane

Uczestnicy programu konkursowego wchodzą do sali przy muzyce.

Pierwszy prezenter. Za wszystkie etapy konkursu każdy zbiera określoną liczbę punktów. Chłopiec i dziewczynka, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów w całej grze, są ogłaszani jako Valentin i Valentina.

Konkursy oceniane są w systemie pięciopunktowym.

Drugi prezenter... A teraz mamy przyjemność przedstawić Wam jury… (przedstawia członków jury).

Pierwszy prezenter... Zacznijmy więc nasz program konkursowy.

Konkurs na mozaikę

Na stole leżą koperty z pocztówkami w formie serc. Pocztówki są pocięte na kilka części. Zadaniem jest zebranie pocztówki. Kto zbierze szybciej, wygra. Jest dwóch zwycięzców, chłopiec i dziewczynka.

Wszyscy od dawna znają około siedmiu cudów świata,

Ale jest jeszcze jeden wielki cud.

Ten cud od dawna znany jest wszystkim na planecie,

Podnieca nas, a w naszych żyłach płynie krew.

Nieśmiertelny jak życie - ósmy cud świata

Urocza miłość czarodziejki!

Konkurs „Strzałka Kupidyna”

Dziewczyny z zawiązanymi oczami rysują serce na kawałku papieru Whatmana przyczepionego do sztalugi, a chłopcy rysują strzałę Kupidyna. „Strzała Kupidyna” musi trafić w serce, kto najpewniej się powiedzie, wygrywa.

Pierwszy prezenter... Podczas gdy jury ocenia wyniki dwóch konkursów, posłuchaj komiksowej piosenki „This is for you”, tekstów i muzyki I. Ponomarevy.

Jury ogłosi liczbę punktów w obu konkursach.

Drugi lider. Miłość dla wszystkich grup wiekowych. Ale miłość jest inna: wzajemna lub nieodwzajemniona.

Konkurs na złamane serce

Pierwszy prezenter... Zwróć uwagę, połówki serc wiszą na ścianie - to „złamane serca”. Musisz wybrać jedną połówkę, na której zostanie wskazany numer pytania. Odpowiadając poprawnie na pytanie, uzdrowisz swoje „złamane serce”.

Przykładowe pytania:

Lojalny przyjaciel krokodyla Geny? (Czeburaszka)

Jak miała na imię dziewczyna z książki Wołkowa Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Miasta? (Elia)

Jak nazywało się cielę kota Matroskin? (Gawriusza)

Który ptak przynosi szczęście? (Bocian)

Gdzie znalazłeś Kaia Gerdę? (U Królowej Śniegu)

Jury ogłasza wyniki III konkursu.

Piosenka „Z czego, z czego…” brzmi, muzyka Y. Chichkova, słowa Y. Khaletsky.

Drugi lider. Kolejny konkurs dla dziewcząt „Multiconcourse”. Z kolei gracze nazywają bajki, w których głównym wątkiem jest przyjaźń.

Pierwszy prezenter. Kolejny konkurs przeznaczony jest dla chłopców. Wszyscy zapewne dobrze znacie bajkę C. Perraulta „Kopciuszek” i pamiętacie, jak książę znalazł swoją ukochaną na kryształowym pantofelku. I każdy z was, chłopcy, będzie musiał znaleźć swojego Kopciuszka.

Konkurs „Kopciuszek”

Uczestniczący chłopcy odwracają się plecami do dziewcząt; każda uczestnicząca dziewczyna zdejmuje jeden but, na polecenie chłopak musi jak najszybciej znaleźć i założyć dziewczynie jej but.

Duch. A następny konkurs poprowadzę ja.

Konkurs "Szczęśliwa Twarz Walentynek"

Każda para papieru wycina duże serce i za pomocą małych serduszek rysuje nos, oczy, uszy, usta. Ten konkurs wygrają ci, którzy zdobędą najciekawszą i najzabawniejszą twarz.

Jury podsumowuje wyniki dwóch poprzednich konkursów.

Drugi prezenter... Czy lubicie słodycze? Czy wiesz, że czasami zakochana para nazywana jest „słodką parą”?

Konkurs piosenki

Po kolei nucą kilka linijek z piosenki o przyjaźni i miłości, kto zaśpiewa ostatni, wygrywa.

Pierwszy prezenter. A teraz poprosimy nasze jury o podsumowanie wyników dwóch ostatnich konkursów i ogłoszenie wyników całego meczu.

Jury wybiera zwycięzców, którzy nazywają się „Valentine and Valentina”.

Drugi prezenter... Drodzy, dziękuję za udział w grze, fani za wsparcie.

Duch... Życzymy wszystkim powodzenia, szczęścia i miłości.

Scenariusz programu konkursowego na Walentynki w szkole podstawowej.

Walentynki w drugiej klasie. Scenariusz

Cel: zapoznać się z historią obchodów tego dnia; rozwijać pragnienie zapewnienia innym dobrego nastroju.

Ekwipunek: Walentynkowe serduszka, dwa duże plakaty w formie serc, gra „Rzutki”, nagrody w konkursie „Najlepsza walentynka”.

Postęp zajęć pozalekcyjnych

Czternasty dzień lutego -

Mówią, że walentynki.

wybieram Cię spośród wszystkich

Ponieważ kocham cię bardziej niż kogokolwiek.

Historia nauczyciela

Jakie święto świętujemy dzisiaj? (Odpowiedzi dzieci.)

Jak doszło do tego święta, wiesz? (Odpowiedzi dzieci.) Rzeczywiście, istnieje wiele różnych wersji. Dziś opowiem Wam wersję, która najbardziej mi się podoba.

Legendy opisują Valentine'a jako wspaniałego przyjaciela dzieci: zawsze był dla nich miły, częstował słodyczami, bawił się, uczył życia, opowiadał ciekawe historie. Kiedy Valentine przebywał w więzieniu, dzieci, aby wesprzeć i zachęcić przyjaciela, rzucały przez kraty kraty małe karteczki z wizerunkiem kochającego i cierpiącego serca, które później stało się znane jako walentynki. Oto historia.

Dziś poznałeś wersję pochodzenia tego święta. A czym są wakacje bez konkursów?

(Dzieci są podzielone na dwie drużyny. Na planszy znajdują się dwa duże plakaty w kształcie serca. Podczas imprezy drużyny wypełniają te duże serca małymi serduszkami zdobytymi w konkursach.)

Konkurs „Komu pogratulujemy tego dnia?”

Zadania:

Czytaj książki o wojnie

Tylko odważni… (chłopcy).

Uszyj podkoszulki dla lalek

Needlewomen ... (dziewczyny).

Jeśli założę kapelusz

Będę wyglądał jak... (tata).

Deklarujemy stanowczo, bezpośrednio:

Najlepszy na świecie… (mamo).

Jeśli nagle stanie się to trudne

To przyjdzie na ratunek ... (przyjaciel).

Rhyme pomagał

A teraz stała się podstępna.

Ty, mój przyjacielu, nie spiesz się

Nie daj się uzależnić!

Zadania:

Bujne ciasto jest już gotowe -

Pyszne jedzenie dla wnuków...(babcia).

Do naszej beczki z piklami

Prosimy o złożenie tego w całość… (dziadek).

Och i kochanie słodkiej gruszki

Nasza Katia jest młodsza ... (brat).

Zszyj czapkę w falbany

Razem z twoją matką... (do twojej siostry).

Mówią o sparowanych dźwiękach

W szkole ty i ja ... (nauczyciele).

(Za każdą poprawną odpowiedź zespół otrzymuje serce i przyczepia je do dużego plakatu-serca.)

Komu musimy pogratulować, dowiedzieliśmy się i jakimi słowami? Spróbujmy złożyć gratulacje.

(Każda drużyna komponuje gratulacje dla drugiej drużyny. Drużyna z najlepszymi gratulacjami otrzymuje serce.)

Walentynki to dzień wszystkich zakochanych. Od ponad dwustu lat patronuje zakochanym… Cóż, tak, w naszym kraju powszechnie przyjmuje się, że tylko dorośli mają prawo się zakochać. A z dzieci można tylko śmiać się lub dokuczać im: „Tili-tili-ciasto, państwo młodzi!” Wszystko to jest głupie i brzydkie. Ponieważ miłość może wyprzedzić człowieka nawet w przedszkolu. A takiej osobie można tylko zazdrościć (a nie chichotać), bo jej życie natychmiast rozświetla to najwspanialsze uczucie na świecie.

Mamy tak wielu zakochanych. Tak, być może wszyscy są zakochani: niektórzy w koleżance z klasy, niektórzy w filmie lub gwiazdce muzyki pop, niektórzy w swoim zawodzie itp.

Więc wszyscy świętują Walentynki - zarówno dorośli, jak i dzieci. Z rodziną i przyjaciółmi. Świętowane od dawna. W tym dniu zwyczajowo daje się prezent wybranemu lub wybranemu. Ale prezent musi koniecznie mieć kształt serca, czy to będzie poduszka, czy pudełko na robótki.

Ponadto w tym dniu zwyczajowo daje się sobie nawzajem karty - walentynki - oczywiście z wizerunkiem serc.

Gra „Moja połowa”

Na lekcjach porodu małe papierowe serca są robione z góry, pocięte na dwie połówki (cięcie dla wszystkich serc powinno być inne). Połówki są rozdawane dzieciom. Na polecenie prezentera gracze próbują znaleźć „swoją” bratnią duszę. Drużyna, której zawodnicy robią to najszybciej, wygrywa. Zespół otrzymuje serce.

Gra „Kto ukradł moje serce?”

Kierowca siedzi na krześle plecami do reszty dzieci. W rękach za plecami trzyma papierowe serce. Jedno z dzieci po cichu podchodzi od tyłu i biorąc serce wraca na swoje miejsce. Kierowca odwraca się i pyta: „Kto ukradł mi serce? Czy to ty, Anya?... ”Możesz zgadnąć tylko trzy razy. Jeśli kierowca zgadnie poprawnie, pozostaje na krześle i kontynuuje grę. Jeśli nie, to jego miejsce zajmuje ten, który ukradł serce.

Na kierowców wybierane są dzieci z różnych drużyn. Drużyna, której kierowcy częściej się domyślali, dostaje serce.

Gra „Strzała Kupidyna” (użyj gry „Rzutki”)

W grze biorą udział wszyscy. Gracze z zawiązanymi oczami próbują wystrzelić strzałę w serce namalowane na ścianie. Każda drużyna ma taką samą liczbę uczestników. Drużyna, która zdobyła najwięcej punktów, otrzymuje serce.

Konkurs walentynkowy

Dzieci z wyprzedzeniem rysują walentynki. Na festiwalu podsumowuje się wyniki konkursu, nagradza zwycięzców.

Gra „Szczęśliwa twarz walentynek”

Każde dziecko wycina z papieru duże serduszko i za pomocą małych serduszek „rysuje” nos, oczy, usta, uszy. Kto zdobędzie najzabawniejszą lub najciekawszą twarz, wygrywa nagrodę.

Zreasumowanie

Chłopaki, wszyscy jesteśmy zjednoczeni miłością. Można to porównać do małego słońca, które czyni nas miłymi, sympatycznymi, pięknymi, interesującymi i kochanymi. Wyobraź sobie: miłość zniknęła w człowieku. Nasze słońce przesłoniła chmura burzowa. Zły czarodziej przyszedł i zaczarował nas - wszyscy zapomnieli, jak kochać. Zapamiętaj bajkę „Mary the Master”. Kim się stała, oczarowana przez króla wody? (Obojętny.)

Najważniejsze, żeby nie stracić słońca – miłość. A czasami w trudnych sytuacjach jest to bardzo trudne. Aby miłość żyła w człowieku i na ziemi, trzeba wiedzieć coś bardzo ważnego, zawsze o tym pamiętać, aby nikt nie mógł tego zniszczyć.

Dodatkowe materiały dla nauczyciela

Gra złamane serce

Różowe i czerwone serca są z góry wykonane z papieru. Serca są przecięte na połówki: na jednym są napisane pytania, na drugim odpowiedzi. Pytania są rozdawane graczom. Aby naprawić złamane serce, uczestnicy gry muszą poprawnie odpowiedzieć na pytanie. Pytania dotyczące wyboru nauczyciela.

Gra „Poczta”

W przerwach tego dnia można zaprosić dzieci do zabawy w „Pocztę”. Aby to zrobić, należy wcześniej przygotować „skrzynkę pocztową” (dowolne pudełko ze szczeliną) i papier na listy (ulotki). Warto wcześniej uprzedzić dzieci o tej zabawie, aby mogły przynieść znajomym walentynki, naklejki, a także przygotować tekst gratulacji.

WALENTYNKI W ZAJĘCIACH ELEMENTARNYCH

To jest skrypt na dłuższą godzinę zajęć. Chociaż Walentynki, możesz skupić się na przyjaźni.

Aby udekorować klasę, musisz przygotować plakaty: ” Szczęśliwych walentynek", plakat "Pieśni o przyjaźni", miniplakat "Aforyzmy o przyjaźni" oraz plakat informacyjny o historii święta, tradycjach i zasadach przyjaźni oraz obrazki z postaciami z odpowiednich bajek i kreskówek.

Scenariusz walentynkowy umownie podzielony na trzy części: poznawczą, muzyczną i zabawową. Jako nagrody należy przygotować kolorowanki - walentynki.

Postacie:
1. Prezenterzy (3 osoby).
2 dzieci.

Rekwizyty:
1. Serca (jedno za dwoje).
2. Szale do opaski na oczy.
3. Kule (najlepiej z symbolami świątecznymi) do dekoracji i zawodów.
4. Pocztówki, walentynki.
5. Kolorowanie walentynek.

Część pierwsza, POZNAWCZA

Prowadzący: Witam szlachetne panie i panowie! Dziś my obchodzimy walentynki! To święto dla przyjaciół i kochanków. To święto nie jest młode, obchodzono je już w XV wieku. Istnieje wiele legend o pochodzeniu tego święta. Słuchać ...


Pierwszy prezenter opowiada o historii święta i legendzie św. Walentego:

Walentynki- święto zakochanych. Obchodzony jest 14 lutego. W Europie zaczęto ją celebrować od XIII wieku, w USA - od 1777 roku, w Rosji - od początku lat 90. XX wieku. Ale dlaczego to wciąż wakacje dla zakochanych? Istnieje wiele pięknych legend na ten temat.

Brytyjczycy na przykład uważają, że od 14 lutego natura skręca w stronę wiosny i zaczyna się dla ptaków sezon godów, nawet stare angielskie przysłowie mówi: „W Walentynki wszystkie ptaki w powietrzu łączą się w pary. "

Jest kolejne potwierdzenie, że 14 lutego to Walentynki. Mieszkał w III wieku w mieście Ternia (Cesarstwo Rzymskie) Święty Wielki Męczennik Walenty. Był duchownym, zaangażowanym w badania naukowe i prywatną praktykę lekarską. Podczas kampanii cesarza Klaudiusza II gotyckiego przeciwko chrześcijanom biskup Walenty został represjonowany i ścięty 14 lutego 269 r. Źródła podają, że aresztowanie biskupa Valentine'a było spowodowane tym, że cesarz rzymski nie pozwolił żołnierzom swoich legionów na małżeństwo, a Valentine potajemnie poślubił legionistów i ich kochanków. Czekając na egzekucję w jednym z rzymskich więzień, Valentine napisał list do córki swojego dozorcy i podpisał: „Twój Valentine”. Potem cudownie uzdrowił ją ze ślepoty, ale nadal został stracony. Data egzekucji zbiegła się z rzymską uroczystością ku czci Junony, bogini miłości. Od tego czasu co roku 14 lutego ludzie wspominali Walentynki i urządzali wakacje dla wszystkich zakochanych.


Drugi prezenter opowiada o symbolach walentynkowych:

Symbole Valentinovny gruchanie gołębi i serduszka przebite strzałą Kupidyna stały się na porządku dziennym.Na walentynkowych przyjęciach w torcie czasami chowano romantyczne symbole. Każdy gość otrzymał kawałek i, jeśli miał szczęście, emblemat. Emblemat mówi o jego szczęściu. Czasami zamiast paczki umieszczano symbole w prezencie. Ryż stał na ślubie. Pierścionek - Ten sam lub zaręczynowy. Moneta oznaczała, że ​​dana osoba poślubi lub poślubi bogacza. Czasami młody człowiek otrzymywał czerwoną rękawiczkę. „Zdobądź rękawiczkę” oznaczało, że dziewczyna go lubiła.

Serce

Dawno, dawno temu ludzie wierzyli, że uczucia takie jak miłość, szczęście, złość czy strach tkwią w sercu; później zaczęli wierzyć, że w sercu jest tylko uczucie miłości. Tak więc w naszych czasach serce jest symbolem miłości i Walentynek.


Amorek

Syn Wenus, bogini miłości. Potrafi sprawić, że ktoś się zakocha, wystrzeliwując jedną ze swoich magicznych strzał.


Czerwona róża

Róża to ulubiony kwiat Wenus, bogini miłości. Czerwony to kolor silnych uczuć. A czerwona róża to kwiat miłości.


Ptaki miłości i gołębie

W naszym kraju miłość tradycyjnie symbolizują gołębie. Gołębie są uważane za ulubione ptaki Wenus. Nie zmieniają partnerów przez całe życie i wspólnie opiekują się pisklętami. Ptaki te są symbolami lojalności i miłości, a także symbolami Walentynek.

A w Afryce kolorowe papugi nazywane są ptakami miłości. Większość z nich ma czerwone dzioby. Nazywa się je ptakami miłości, ponieważ kiedy spotykają się w parach, siedzą bardzo blisko siebie.


Pierścionki

W większości krajów ludzie wymieniają się pierścionkami podczas zaręczyn i ślubów. Dwa lub trzy wieki temu, w Walentynki, bardzo popularne było zaręczyny.


Rękawiczki

Dawno, dawno temu, jeśli mężczyzna chciał poślubić kobietę, „prosił o jej rękę w małżeństwie”. Ręka stała się symbolem miłości i małżeństwa. Rękawiczki wkrótce stały się symbolem małżeństwa.


Sznurówka

Setki lat temu kobiety nosiły ze sobą koronkowe chusteczki. Jeśli dama upuściła chusteczkę, mężczyzna obok niej musiał ją podnieść i zwrócić kobiecie. Czasami dama celowo upuściła koronkowy szalik, żeby spotkać mężczyznę, którego lubiła. Wkrótce koronki w pełni kojarzyły się z romantyzmem.


Trzeci prezenter opowiada o tradycjach obchodzenia Walentynek w różnych krajach:

W tym dniu dziewczęta i chłopcy zebrali się, wypisywali imiona na kawałkach papieru i wrzucali te kartki do dzbanka, po czym każdy wyciągnął jedną kartkę i rozpoznał imię swojej ukochanej osoby. W niektórych krajach nadal istnieje zwyczaj wybierania Walentynki (obie płci) 14 lutego na następny rok.

Do 14 lutego wypuszczane są różne walentynkowe kartki z życzeniami, od prostych z wzruszającymi obrazkami po składane. A w dawnych czasach były nawet pocztówki ozdobione złotem i koronką.
Włosi uważają za swój obowiązek podarowanie w tym dniu słodyczy ukochanej. Ten dzień nazywa się we Włoszech - słodki.

Wielcy Francuzi jako pierwsi wprowadzili przesłanie miłosne - czterowiersze.
Finowie obchodzą Dzień Miłości 14 lutego, wręczają sobie prezenty w kształcie serca. Również w tym dniu matki wręczane są prezenty, ponieważ w Finlandii nie ma takiego dnia kobiet jak 8 marca.
W Japonii trwa konkurs na najgłośniejsze przesłanie miłosne. Chłopcy i dziewczęta wspinają się na peron i na zmianę krzyczą z całych sił – co tylko chcą – do ukochanej. Zwycięzca otrzymuje nagrodę.
Brytyjczycy wysyłają miłosne wiadomości do swoich zwierząt, zwłaszcza psów i koni.
Obecnie w Ameryce sprzedaje się 108 milionów róż, głównie czerwonych, a na słodycze wydaje się obecnie 692 miliony dolarów!
Serca na święta można szyć, rzeźbić, rysować, dziać, a nawet piec.
Materiał do wykonania serc jest zróżnicowany: koraliki, muszle, pióra, suszone kwiaty, kawałki materiału, futro.

Część druga, MUZYCZNA

Ditties

1. Zaśpiewamy dla Ciebie pieśni
A o tym io
Słuchajcie
Jak wesoło żyjemy!

2. Och, dziewczyny, w lutym
Zbliżają się wakacje!
Pilnie potrzebuję się zakochać
Ale to nie działa!

3. Narysuj walentynkę
I będę malować farbami
Dam sąsiadowi Dimkę,
By być bardziej czułym!

4. Mamo, mamo nie łaj
Za moje oceny!
Miłość jest dziś celebrowana
Dorośli i dzieci!

5. Podpiszę kartkę walentynkową,
dam Waniuszkę,
Daj mu znać o moich uczuciach -
To nie są zabawki!

6. Dzisiaj jestem zajęty -
Maluję miłość!
tęsknię za kartką
Wielka miłość!

7. Walentynki, walentynki -
Kolorowe serca
Niech latają po całym świecie
I nie będzie im końca!

8. Och, jaki jesteś przystojny,
Loki loki
Spójrz na dziewczyny
Każdy trudzi się z miłości!

9. Walentynkowe serce
podpisze do Michaiła
dam i pocałuję,
I w moich ramionach uduszę!

10. Zaproponowałem spacer -
Rozśmieszył dziewczyny!
Cóż, jakim jesteś dżentelmenem,
Nadal jesteś dzieckiem!

11. Walentynki
przytulę Alesię,
szepczę delikatne słowo
I zaśpiewaj jej piosenkę!

12. Walentynki
przytulę Katiuszę,
szepczę delikatne słowo
Oddam zabawkę!

13. Walentynki
Przytulę Polinkę,
szepczę delikatne słowo
Dam zdjęcie!

14. Walentynki
przytulę Irlandkę,
szepczę delikatne słowo
Dam jej książkę!

15. Walentynki
przytulę Lisę,
szepczę delikatne słowo
Spełnię zachcianki!

16. Na stole jest szklanka,
A w szkle jest świeca,
Dlaczego mój przyjaciel nie przyszedł?
Och, moje serce boli!

17. Dam ci trzy kwiaty:
Biały, niebieski, szkarłatny.
jestem odważnym chłopcem
Choć małego wzrostu!

18. Buty na obcasie,
Spódnica jest krótka.
Nie robicie oczu
Jestem jeszcze młody!

19. Zapytałem chłopca
Pokaż swoją ciężarówkę.
A chłopiec, jak małpa,
W odpowiedzi pokazał swój język!

20. Jem owsiankę i śmietanę.
Mam siłę!
Mimo to nie będę walczył
Tylko mi nie przeszkadzaj!

Piosenka „Od czego, od czego?”
(słowa J. Khaletsky)

W wykonaniu 7 osób: 4 chłopców, 3 dziewczynki


Czy nasi chłopcy są stworzeni?
Piegów i krakersów
Od linijek i baterii
Wykonane przez naszych chłopców.

Z czego, z czego, z czego
Czy nasze dziewczyny są stworzone?
Z kwiatów i dzwonków
Z notatników i zerówek
Wykonane przez nasze dziewczyny.

Z czego, z czego z czego…
Czy nasi chłopcy są stworzeni?
Ze źródeł i zdjęć
Ze szkła i bibuły
Wykonane przez naszych chłopców.

Z czego, z czego z czego…
Czy nasze dziewczyny są stworzone?
Od chusteczek i piłek,
O zagadkach i żelkach
Wykonane przez nasze dziewczyny.

Część trzecia, GRA

Gra „Znajdź bratnią duszę”

Serca są cięte na 2 różne sposoby. Te połówki są rozdawane dzieciom. Dźwięki muzyki i każde dziecko musi znaleźć swoją bratnią duszę. Para, która połączy się najszybciej, wygrywa nagrodę.


Gra „Powiedz komplement”

Każdy mówi komplement dla swojej znalezionej „połówki”. Ten, kto da najbardziej oryginalny komplement, otrzyma nagrodę (zarówno chłopiec, jak i dziewczynka).


Gra w taniec balonowy

Każda para otrzymuje piłkę, którą muszą trzymać razem i nie upuszczać podczas tańca. Para, która upuściła piłkę, zostaje wyeliminowana z gry, a para, która utrzymała się najdłużej, wygrywa nagrodę.


Gra „But na Walentynki”

Każdy chłopiec powinien prawidłowo nosić swoją walentynkową kartkę. Kilka dziewczyn zdejmuje buty i siada na krzesłach. Ich buty są ułożone we wspólnym stosie klasy średniej. Chłopcy z zawiązanymi oczami najpierw wybierają odpowiedni but, a potem zakładają go na swoją walentynkę.

Na koniec przygotowana wymiana dzieci
walentynki i zaśpiewaj piosenkę

„Jeśli wyszedłeś z przyjacielem”
(słowa M. Tanich)

Jeśli wyruszysz w drogę z przyjacielem,
Jeśli wyszedłeś z przyjacielem -
Więcej zabawy to droga!
Bez moich przyjaciół - trochę,

A z przyjaciółmi - dużo!

Chór:
Czym jest dla mnie śnieg, czym jest dla mnie upał,
Ten lejący deszcz na mnie
Kiedy moi przyjaciele są ze mną!
Czym jest dla mnie śnieg, czym jest dla mnie upał,
Ten lejący deszcz na mnie
Kiedy moi przyjaciele są ze mną!

Gdzie jest ciężko dla jednego
Gdzie jest to trudne dla jednego -
poradzę sobie z tobą
Gdzie czegoś nie rozumiem,
Gdzie czegoś nie rozumiem -
Przeanalizujmy to z przyjaciółmi!

jestem niedźwiedziem, przyjaciele,
Jestem niedźwiedziem, przyjaciele
wyjdę bez strachu
Jeśli jestem z przyjacielem,
Jeśli jestem z przyjacielem,
A niedźwiedź jest bez przyjaciela!

Jeśli wyruszysz w drogę z przyjacielem,
Jeśli wyszedłeś z przyjacielem -
Więcej zabawy to droga!
Bez moich przyjaciół - trochę,
Bez moich przyjaciół - trochę -
A z przyjaciółmi - dużo!

Chór.

Alternatywnie, legendę o św. Walentym można pokazać przygotowując małe przedstawienie. Mogą to zrobić entuzjastyczni rodzice lub same dzieci. Możesz wymyślić różne nominacje dla młodych „Walentynek” i „Walentynek” oraz odpowiednie nagrody, zamówienia, wymyślić konkursy w duchu legend o św. Walentym.


Wesołych Walentynek dla wszystkich!
Życzymy wszystkim miłości i powodzenia!