Заняття з розвитку мови три ведмеді. Конспект заняття "Знайомство з казкою "Три ведмеді". план-конспект заняття з розвитку мови (молодша група) на тему.

Цілі діяльності педагога: Освітня мета: - Згадати зміст російської народної казки «Три ведмеді»; розвивати зв'язне мовлення; закріпити у дітей знання відомих їм віршів та бажання їх розповідати; - закріпити поняття «фрукти – овочі»; вивчати класифікувати продукти за цими ознаками; закріпити з дітьми назву дорослих диких тварин та їх дитинчат (ведмедиця-ведмежа, вовчиця-вовченя, лисиця-лисеня, їжачка - їжачок, білка - білченя); Розвиваюча мета: активізувати пам'ять, увагу, мислення. - активізувати словник дітей; Виховна мета: - виховувати вміння слухати вихователя; - розвивати комунікативні навички; - вчити дітей працювати колективом дружно.

Завантажити:


Попередній перегляд:

МАДОУ «Центр розвитку дитини – дитячий садок №13»

Конспект заняття

у II молодшій групі

«Подорож казкою Три ведмеді»

Виконала вихователь:

Артамонова О.Є

Конспект заняття «Подорож казкою Три ведмеді»

Цілі діяльності педагога:

Освітня мета:

Згадати зміст російської народної казки «Три ведмеді»; розвивати зв'язне мовлення; закріпити у дітей знання відомих їм віршів та бажання їх розповідати;

Закріпити поняття «фрукти – овочі»; вивчати класифікувати продукти за цими ознаками; закріпити з дітьми назву дорослих диких тварин та їх дитинчат (ведмедиця-ведмежа, вовчиця-вовченя, лисиця-лисеня, їжачка - їжачок, білка - білченя);

Розвиваюча мета:

Активізувати пам'ять, увагу, мислення.

активізувати словник дітей;

Виховна мета:

Виховувати вміння слухати вихователя,

Розвивати комунікативні навички,

Навчати дітей працювати колективом дружно.

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально – дослідна, читання художньої літератури, продуктивна.

Заплановані результати:виявляє інтерес до участі у спільних рухливих, дидактичних іграх, відгадує загадки.

Попередня робота : розгляд ілюстрації до казки, дидактичні ігри: «Назви дитинча», «фрукти та овочі».

Матеріали та обладнання:іграшка великий ведмідь, картина Три ведмеді; картинки із зображенням дорослих тварин та їх дитинчат; картинки із зображенням овочів та фруктів, зображення 2-х каструль.

Організація дитячої діяльності:

1 вступна частина:

Хлопці, я вас запрошую стати в коло. Сьогодні до нас прийшли гості, давайте з ними привітаємось (діти вітаються та лагідно посміхаються).

1.Орг момент.

Мої вушка чують все

Мої очі бачать все

Я вдихаю аромат квітів!

Молодці! Тепер ви готові бачити, чути, розповідати, відповідати на запитання.

Хлопці до нас прийшов у гості ведмедика.

(звучить музика три ведмеді)

Три медведі

Вихователь : діти, з якої казки ведмедик до нас прийшов?
Вихователь : Хлопці, а ви пам'ятаєте казку про трьох ведмедів?

Вихователь: як їх звали?
Діти : Михайло Потапич, Настасія Петрівна та Мишко.
Вихователь: великий ведмідь – Михайло Потапич. Вітається з дітьми. Ведмідь хвалиться, що з Настасією Петрівною навесні з'явився Мишко.

Вихователь: хлопці, скажіть мені, будь ласка, ведмідь дика чи домашня тварина?

Діти: дикі тварини, тому що вони живуть у лісі.
Ведмідь : «А ви знаєте, як називаються дитинчата лісових тварин?»

Діти : так.
Показуються картинки із зображенням дорослих тварин та їх дитинчат. Потрібно їх об'єднати в пари, (білка - білченя, ведмедиця - ведмежа, вовчиця - вовченя, лисиця - лисеня, їжачка - жонок і т. д.).

Діти відповідають:

Діти це хто?

Це білка

Як звати дитинча білки?

Білченя.

Це колюча їжачка – дитинча жонок.

Це мама Лисиця.

Як звати дитинча Лисиці? - Лисенок.

Мама – зайчиха, а дитинча зайченя.

Мама – ведмедиця, дитинча ведмежа.

Мама вовчиця.

А як звати її дитинча? - Вовченя.

А як ми їх усіх називаємо? - Дикі тварини.

Вихователь: молодці! Ой, хлопці, ну які ж ви всі розумні! Якщо ви такі догадливі, допоможіть відгадати загадки. І до відгадок додайте голос – хто як каже, які звуки видає.

Відгадування загадок зі звуконаслідуванням:

У кулю згорнувся під ногами.

На спині із трьома грибами.

Не спіткнися - раптом упадеш!

Це ж колючий …їжак.

Звуконаслідування: ф-ф-ф.

Дуже тоненько дзижчить

І над нами він кружляє.

Бережись і молоді, і старі.

Кров у всіх смокче.комар.

Звуконаслідування: з-з-з.

У цього птаха немає гнізда,

Але це зовсім не біда.

І на деревах біля узлісся

Нам хто "ку-ку" співає? …Зозуля.

Звуконаслідування: ку-ку.

Вихователь: Які ви молодці! Усі загадки відгадали.

Вихователь : Хлопці, подивіться, що це там Михайло Потапич, розглядає?

Діти: овочі.

Ведмідь: А Настасія Петрівна любить для нас із Мишуткою готувати: смачний – борщ та компот. Тільки тут все перемішалася, а я ніяк не можу розкласти по каструльках овочі для борщу, а фрукти для компоту! Я так хотів допомогти Настасії Петрівні!
Вихователь: хлопці, давайте допоможемо Михайлу Потапичу. З чого варитимемо борщ?

Діти. З овочів.

Вихователь .: Що ми покладемо в каструлю для борщу? (Картопля, морква, цибуля, помідор, капусту)

Вихователь: А в компот?

Діти: фрукти – яблуко, груша, персик.

Насамкінець діти перераховують, що лежить в обох каструлях.

Вихователь: молодці!

Фізхвилинка «Три ведмеді».

Три ведмеді йшли додому (діти крокують погойдуючись)

Тато був великий, великий. (руки вгору)

Мама трохи менша на зріст (руки у грудях)

А синок малюка просто (присідають)

Дуже маленьким він був. (у присіді перевалюються

З ноги на ногу)

З брязкальцем ходив. (встають і дзвенять у

Брязкальце)

Дзинь, ля-ля, дзінь, ля-ля!

Вихователь: Хлопці давайте передамо маленькому Мишко подарунок кошик малини Настасія Петрівна зварить смачне малинове варення, але на жаль наш кошик порожній треба зібрати в неї малини.

Пальчикова гімнастика "Моя сім'я"

Обмочуємо губку у формі малини в тарілочку з гуашшю, після чого залишаємо відбиток маленької малинки в кошику.

У нас вийшов повний кошик малини.

Вихователь: Михайло Потапочу дуже сподобалось у нас.

За вашу допомогу, він дарую вам цей кошик із частуванням.


Конспект НОД

за казкою «Три ведмеді».

Цілі:Розвиток слухової уваги. Практичне засвоєння стереотипної фрази. Удосконалення граматичного ладу мови (навчання використанню в мові родового та орудного відмінків іменників). Розвиток пам'яті, уваги.

Обладнання:Картинки із зображенням трьох ведмедів, трьох тарілок, трьох ложок різної величини. Три ведмежих шапочки та дитячий посуд: три тарілки, три ложки різної величини. Лото «Ведмедики-близнюки».

Хід заняття:

    Організаційний момент.

    Слухання фрагмента казки «Три ведмеді».

Логопед: Сьогодні я розповім вам казку про трьох ведмедів. Ви слухайте та запам'ятовуйте її.

У лісовому будиночку жили три ведмеді. Великого ведмедя звали Михайло Іванович. Він говорив грубим голосом. Ведмедицю звали Настасья Петрівна. А маленького ведмедика звали Мишко. Він говорив тоненьким голоском.

Ведмеді любили гуляти. Після прогулянки вони приходили додому, чисто мили лапи та сідали обідати.

Михайло Іванович казав: "Ось моя тарілка".

Настасья Петрівна казала: «Ось моя тарілка».

Маленький Мишко говорив «Ось моя тарілка».

Михайло Іванович казав: "Ось моя ложка".

Настасья Петрівна казала: «Ось моя ложка».

Мишко казав: «Ось моя ложка».

Михайло Іванович казав: «Я буду їсти суп».

Настасья Петрівна казала: «Я буду їсти суп».

Мишко казав: «Я буду їсти суп».

І ведмеді обідали.

Тепер ви повинні відгадати, хто як казав. (Логопед вимовляє триразово фразу з різною інтонацією. Діти показують чи називають ведмедя.)

3) Гра «Три ведмеді».

Розподіляються ролі. Діти-ведмеді сідають за стіл. Кожен вимовляє фрази.

Ведмеді прийшли додому, помили лапи і сіли обідати.

Михайло Іванович говорив: («Ось моя тарілка»).

Настасья Петрівна казала: (Ось моя тарілка).

Маленький Мишко говорив («Ось моя тарілка»).

Михайло Іванович говорив: («Ось моя ложка»).

Настасья Петрівна казала: («Ось моя ложка»).

Мишко говорив: («Ось моя ложка»).

Михайло Іванович говорив: («Я їстиму суп»).

Настасья Петрівна говорила: («Я їстиму суп»).

Мишко говорив: («Я буду їсти суп»).

4) Фізкультхвилинка «Три ведмеді».

Три ведмеді йшли додому Діти крокують на місці вперевалку.

Тато був великий-великий. Підняти руки над головою, потягнути нагору.

Мама з ним менша на зріст Руки на рівні грудей.

А синок малюка просто. Присісти.

Дуже маленький він був, Присів, гойдатися по-ведмежому.

З брязкальцем ходив. Підвестися, руки перед грудьми стиснуті в кулаки.

Дзинь-дзинь, дзинь-дзинь.

5) Гра "Кого не стало?"

Логопед поміщає на магнітну дошку площинні зображення диких тварин.

Логопед: Мишко має друзів. Які дикі тварини ви бачите на дошці? (Заєць, білка, їжак, ведмідь, лисиця.) Вони прийшли пограти з вами у хованки. Ви зараз заплющите очі, і я приберу одну тварину, а ви скажете, коли розплющите очі, кого не стало. (Забирає зображення зайця.) Кого не стало?

Не стало зайця.

Логопед повертає зображення зайця на місце. Аналогічно проводиться робота із зображеннями лисиці, білки, їжака.

6) Гра «Поїсти тварин».

Логопед розкладає на столі площинні зображення «частування» для тварин.

Логопед: Давайте пригадаємо, чим харчуються дикі тварини, і підберемо для них частування. Ви прикріплюватимете частування поруч із твариною і починатимете свою відповідь словами «я пригощу…»

Я пригощу медведя.

Я пригощу білку горішками.

Я пригощу лисицю рибою.

Я пригощу зайця морквою.

Я пригощу їжачка грибами.

Логопед: Усіх почастували? Молодці!

7) Гра «Ведмедики-близнюки».

Логопед запрошує дітей на килим.

Логопед: У мене є картинки, де ведмедик спить, сміється, п'є, їсть. Ви повинні знайти якомога більше однакових ведмедиків і сказати, що ведмедик робить (ведмедики роблять).

Логопед розкладає картинки на килимі. Діти виконують завдання.

8) Підсумок заняття. Оцінка діяльності дітей.

Логопед просить згадати назву казки, в якій вони брали участь, а також розповісти чим ще вони займалися сьогодні.

Конспект заняття з розвитку мови за казкою «Три ведмеді» (молодша група)

Мета: познайомити із казкою «Три ведмеді», спонукати дітей до активної участі.

Програмні завдання:

Освітні:

Допомогти зрозуміти сюжет картини,

Вчити відповідати на запитання щодо сюжету твору,

Вчити імітувати рух тварин під музику.

Розвиваючі:

Розвивати увагу, пам'ять.

Виховні:

Виховувати у дітей любов до народних та літературних казок.

Обладнання: текст російської народної казки "Три ведмеді", ілюстрації до казки, фланелеграф, лялька Маша.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій до казки, показ казки на фланелеграфі, бі-ба-бо та площинного театру.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

Вихователь. Сьогодні до нас у гості прийшла лялька Маша. Вона хоче розповісти, як пішла з дому одна в ліс і заблукала. Бажаєте дізнатися, що було далі? (Відповіді дітей).

2. Розповідь вихователем російської народної казки «Три ведмеді».

Вихователь розповідає казку, імітуючи голоси персонажів та показуючи ілюстрації.

3. Фізмінутка. «Маша та три ведмеді».

Три ведмеді в казці жили, Ідуть перевалюючись з боку на бік.

Перевалочку ходили.

До них дівчинка прибігла, Біг на місці.

У хату зайшла і побачила: Руки піднімають над головою, кінчики пальців торкаються

один одного.

Стіл величезний біля вікна Права рука стиснута в кулак, ліва долоня лежить на кулаку.

Стула три - ось це так, Ліва долоня вертикально, правий кулак притиснутий до долоні

горизонтально.

Чашки три та ложки три, Присідають, одна рука на поясі, потім встають, руки піднімають

вгору та торкаються округлими пальцями один одного.

Три ліжка: подивися Руки перед грудьми, зігнуті в ліктях і лежать

один на одному.

Їла Маша та пила, Зображують, як тримають ложку і підносять її до рота.

На ліжечко лягла Руки перед грудьми, зігнуті в ліктях і лежать

один на одному.

І заснула солодким сном. Долоньки складені, голова нахилена і лежить на долонях.

Що сталося згодом? Руки злегка розводять убік.

Три ведмеді повернулися, Ідуть, перевалюючись з боку на бік.

Побачивши Машу розсердилися Руки на пояс, роблять сердитий обличчя.

Маша дуже злякалася Зображують злякане обличчя.

І додому вона помчала. Біг на місці.

4. Розмова з питань.

Хлопці, чи можна ходити одним у ліс?

Що побачила Маша у лісі?

Хто жив у будиночку?

Як звали ведмедів?

Що робила Маша у домі ведмедів?

Що сталося, коли додому повернулися господарі?

5. Вправа в інтонаційній виразності.

Вихователь пропонує дітям повторити фрази героїв із казки з інтонацією, що відповідає характеру кожного персонажа.

6. Рефлексія.

Сподобалася вам казка?

Як називається казка, яку ми прочитали?

Про що ця казка?

Як звати героїв казки?

Осипова Тетяна Анатоліївна,

учитель-логопед МАДОУ д/с №183

міста Тюмені

Навчальні:

  • активізувати словник на лексичні теми: «Посуд», «Меблі», «Дикі тварини»;
  • відпрацьовувати граматичні категорії (зменшувально-пестливі форми іменників);
  • вчити підбирати синонімічні та антонімічні ряди, однокорінні слова;
  • навчати використанню прийменників на, над, в, від, за;
  • навчати використанню у мові описових оповідань.

Виховні:

  • виховувати доброту, чуйність, вчити дбайливо ставиться до всього;
  • вчити розуміти свої почуття та почуття інших людей;
  • вивчати передачі заданого емоційного стану з використанням різних засобів вираження.

Корекційні:

  • розвивати зорову та слухову увагу;
  • вдосконалювати звукову сторону мови у сфері вимови, сприйняття та виразності;
  • розвивати загальну та дрібну моторику;
  • розвивати розумові процеси.

Матеріал:

"Казковий ліс", картина з казки "Три ведмеді", предметні картинки диких тварин та їх дитинчат, розрізні картинки за сюжетами казок, предметні картинки для загадок.

Попередня робота:

Читання російської народної казки «Три ведмеді».

Хід заняття

Логопед:Діти, у нас на занятті гості. Давайте подаруємо їм свої посмішки і скажемо: «Доброго ранку».

Логопед:Не високо, не низько, не далеко, не близько, а просто перед вами – чарівний казковий ліс. Щоб у ньому опинитися, треба сказати чарівні слова. Які чарівні слова ви знаєте?

Відповіді дітей. Логопед:А щоб чари сталося, як треба вимовити ці слова?

Відповіді дітей:загадково, лагідно, тихо, таємниче.

Логопед:А я вам приготувала нові чарівні слова, давайте їх разом скажемо, і подивимося, що станеться.

(Світло практично вимкнено)

Логопед: «Я на ніжці покрутюся

У казковому лісі опиняюся

Як ви вважаєте, які казкові герої можуть жити в цьому лісі?

Відповіді дітей.

Логопед:Діти, дивіться ялинка, а під ялинкою кошик. А в кошику що?

Дістає з кошика листа.

«Дорогі хлопці! Допоможіть нам. Злий чарівник проник у наш ліс і переплутав усі казки та всіх казкових героїв».

Як ви вважаєте, хто просить нас про допомогу?

Відповіді дітей.

Логопед:Допоможемо казковим героям?

Діти:Так!

Логопед:Злий чарівник переплутав добрих та злих героїв.

(Дітям пропонуються картинки казкових героїв, їх треба розділити на дві групи "злі", "добрі").


Допоможіть розібратись.

Червона шапочка – добра.

Вовк – злий.

Змій Горинич – злий.

Іван царевич – добрий.

Колобок – веселий.

Баба яга – зла

Логопед:Злий чарівник переплутав не лише героїв, а й казки. Зберіть правильно картинку та назвіть казку.

(Діти отримують розрізні картинки до казок «Теремок», «Колобок», «Маша та ведмідь», збирають картинки).

Логопед:Відгадайте, про яку казку йдеться загадка:

Біля лісу на узліссі

Троє їх живе у хатинці.

Там три стільці та три кружки,

Три ліжка, три подушки.

Відгадайте без підказки.

Хто герої цієї казки?

У якій казці ми опинилися?

(Виставляється картина за казкою «Три ведмеді»)


Логопед:Як би ви назвали цю картину?

Відповіді дітей. Логопед:А може, назвемо «Хаба ведмедів»?

У казці хата – в наш час будинок, у наш час кімната – а в казці світлиця, їжа – юшка, тарілка – миска, піч – плита.

Що в хаті?

Відповіді дітей.

Логопед:подумайте, поміркуйте. Чиє це ліжко? Як ви думаєте?

Розкажіть, як розташовані предмети?

Де стоять миски?

Де знаходиться вікно?

Що висить над ліжком?

Як інакше можна назвати картину?

Відповіді дітей:портрет, великий сімейний малюнок.

Логопед:Що зображено праворуч на портреті?

Хто сидить ліворуч від Настасії Петрівни?

Хто сидить праворуч від Настасії Петрівни?

Що висить на цвяху?

Гра «Назви сімейство»

(На ялинці висять картинки тварин).

Логопед:Діти, у казці «Три ведмеді» є сім'я?

Назвіть членів ведмежої сім'ї?


Відповіді дітей:ведмідь – ведмедиця – ведмежа.

Логопед:у гості до ведмедів приходять лісові мешканці.

(Показує картинки тварин, діти називають.)

Вовк - вовчиця - вовченя.

Лис – лисиця – лисеня.

Заєць – зайчиха – зайченя.

Їжак - їжачка - ежонок.


Гра «Чий предмет?»

Логопед:На нашому шляху ще одна незвичайна ялинка, прикрашена предметами.

Велика ложка у казці чия?

А маленька ложечка чия?

Велика ложка – ведмедя, маленька ложечка – ведмежа.

Велика чашка – ведмедя, а маленька чашка – ведмежа.

Великий стілець - ведмедя, а маленький стільчик - ведмежа.

Велике ліжко - ведмедя, а маленьке ліжечко ведмежа.


Гра «Скажи навпаки»

Логопед:пограємо у гру «Скажи навпаки»

Великий – маленький, високий – низький, голодний – ситий.

Відкрити – закрити, порожній – повний, голосно – тихо.

Тонкий – товстий, зламаний – відремонтований.

Фізхвилинка

Ми, звісно, ​​всі втомилися

Швидко сіли, швидко встали

Один на одного подивилися

Головою покрутили

І поплескали руками

І потопали ногами

Усі тихенько потяглися

Ніби всі зараз прокинулися

А зараз розвішавши вуха

Слухатимемо.

Гра «Підбери слова-родичі».

Логопед:підберіть слова-родичі до слів «Ліс» та «Ведмідь».

Складання оповідань-описів

Логопед:Хлопці, ви втомилися, я пропоную відпочити. Дивіться, які чудові пінечки, сідайте.

«Хто в барліг спати лягає,

Вовк, ведмідь чи лисиця?»

А що ви можете розповісти про ведмедя?

Відповіді дітей:Ведмідь – дика тварина. Він мешкає в лісі, спить взимку у барлозі. Має голову, тулуб, чотири лапи, хвіст, на лапах пазурі. На голові є вуха, очі, ніс, паща. Ведмідь любить малину, мед. Дитинчата звуть ведмежа. Ведмідь гарчить.

Логопед: «Вдень спить на ній подушка, а ночами Андрюшка».

Діти:ліжко.

Логопед:А що ви можете розповісти про ліжко?

Відповіді дітей:ліжко – це меблі. Вона стоїть у спальні. Ліжко має місце для лежання, спинки, ніжки. Ліжка роблять із дерева. Ліжко потрібне, щоб спати.

Логопед:І ще одна загадка: «Яким музичним інструментом можна щи хлібати?»

Діти:ложки.

Логопед:А що ви можете розповісти про ложку?

Відповіді дітей:ложка – це посуд. З її допомогою їдять перші страви. Ложки роблять із металу. Вони бувають їдальні, десертні, чайні, кавові.

Логопед:пограємо у гру «Злови слівце».

Ложка – Скільки літер у цьому слові?

Відповіді дітей.

Логопед:Стілець - Скільки літер у цьому слові?

Скільки звуків у цьому слові? Скільки голосних звуків у цьому слові? Скільки приголосних звуків?

Відповіді дітей.

Логопед:У казці Маша присіла на стільчик Мишко і що трапилося?

Як вчинила Маша?

Що поганого зробила Маша?

Як ви вважаєте, можна так поводитися в незнайомому місці?

Як потрібно поводитись у незнайомому місці?

Відповіді дітей.

Логопед:завжди і скрізь треба поводитися виховано, і тобі всі будуть раді. Про це є прислів'я «Доброму гостю та господар радий».

Хлопці, а Мишко то в нас залишився засмучений. Чому? Що ж робити?

Я вам приготувала інструменти, розкажіть Мішутке, чим можна полагодити стілець?

(Діти вибирають потрібні картинки з інструментами: молоток, зубна щітка, цвяхи, ніж, виделка, олівець, ручка)

Логопед:Ну от хлопці, скільки добрих справ ми сьогодні зробили. Як ви вважаєте, всі завдання казкових героїв ми виконали?

Діти:Так!

(Телефонний дзвінок: ведмеді дякують дітям за допомогу і дарують барило меду, яке діти знаходять під найвищою ялинкою).

Логопед:Пора повертатися до дитячого садка. Давайте промовимо чарівні слова:

На одній ніжці покрутись

У дитячий садок вернися.

Література:

1.Колеснікова Є.В. Розвиток звуко-літерного аналізу у дітей 5-6 років. - М.: ТОВ "Гном - Прес", 2008.

2. Скворцова І.В. Логопедичні ігри. Для дітей 4-6 років.-М.: ЗАТ «ОЛМА МЕДІА Груп», 2008.-208с.

3. Ткаченко Т.А. Вчимо говорити правильно. -М.: ТОВ «ГНОМіД», 2009.

4. Цуканова С.П., Бетц Л.Л. Вчимо дитину говорити та читати. -М.: «ГНОМіД», 2009.

«Свідоцтво про публікацію у ЗМІ» Серія А № 0002317

Запрошуємо педагогів дошкільної освіти Тюменської області, ЯНАО та ХМАО-Югри опублікувати свій методичний матеріал:
- педагогічний досвід, авторські програми, методичні посібники, презентації до занять, електронні ігри;
- Особисто розроблені конспекти та сценарії освітньої діяльності, проекти, майстер – класи (в т. ч. відео), форми роботи із сім'єю та педагогами.

Чому вигідно публікуватись у нас?

КУ Урайський спеціалізований будинок дитини

Вихователь: Прохорова Ольга Михайлівна

Конспект заняття «Знайомство з казкою «Три ведмеді».

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально – дослідна, продуктивна, сприйняття художньої літератури.

Цілі: познайомити з казкою «Три ведмеді»; виховувати слухняність і почуття співпереживання за дівчинку, що заблукала в лісі; вивчати орієнтуватися лежить на поверхні листа, поступово розподіляючи деталі аплікації, закріплювати вміння працювати з клеєм.

Ходзаняття

  1. Організаційний момент.Хлопці, ви любите казки? (Так) Тоді слухайте ці звуки.

(Звучить фонограма із записом шуму лісу та співу птахів).

Як ви вважаєте, звідки цей звук? (В лісі.)

Правильно, а в лісі багато цікавого, все так казково і загадково. Я вам загадаю загадку, а ви спробуйте її відгадати.

(Вихованець підводить дітей до лялькових фігурок із казки «Три ведмеді» та загадує їм загадку)

Загадка

Біля лісу на узліссі

Троє їх живе у хатинці.

Там три стільці та три кружки,

Три ліжка, три подушки

Вгадайте без підказки,

Хто герої цієї казки? ("Три медведі".)

А як їх звати? - (Михайло Іванович, Настася Петрівна, Мишко)

2. Вихователь (ставить на стіл ляльку).До нас у гості прийшла дівчинка Машенька, щоб розповісти, як пішла вона з дому одна в ліс, не послухалася маму та тата і заблукала. Бажаєте дізнатися, що було далі?(Відповіді дітей.)

  1. Розповідь вихователем російської народної казки «Три ведмеді».

Вихователь розповідає казку, імітуючи голоси персонажів.

  1. Розмова за текстом казки:

Маша залишилася сама у лісі. Хлопці! Скажіть, будь ласка, чи можна дітям одним гуляти в лісі? (Ні!)

Що може статися? (Дикі звірі покусати; незнайома людина відвести; заблукати…)

Хлопці, як і з ким треба гуляти у лісі? (З батьками, міцно тримати їх за руку, не тікати від них…)

  • Що побачила дівчинка у лісі?
  • Хто жив у будиночку?
  • Як звали ведмедів?
  • Що робила Машенька у будинку ведмедів?
  • Що сталося, коли господарі повернулися додому?
  1. Вправа в інтонаційній виразності.

Вихователь пропонує дітям повторити фрази героїв казки з інтонацією, що відповідає характеру персонажа: Михайло Іваничева: «Хто сьорбав змоєї чашки?!», Настасьє Петрівно: хто сидів на моєму стільці і зрушивйого з місця?!», Мишко: «Хто лягав у мою постіль?!».

Фізична хвилинка (диск "Ясельки")

Ви втомилися, загралися,

Пропоную відпочити.

Вам захотілося розім'ятися Одна рука вгору інша вниз, ривками міняємо руки

То на стінку задивилися, Поворот корпусом у бік стіни

То у віконце подивилися Поворот корпусом у бік вікна

Вправо, вліво поворот,

А тепер навпаки:

Ліворуч, праворуч поворот.

Присідання починаємо, Присідання

Ноги до кінця згинаємо,

Вгору та вниз, вгору та вниз

Присідати не поспішай!

  1. Елементи аплікації:

Хлопці, а я чула, що наші ведмеді чекають на гостей. Давайтедопоможемо Настасі Петрівні накрити на стіл у світлиці - у тарілочки розкладемо фрукти. (Діти наклеюють на вирізані з паперу тарілочки деталі фруктів)

  1. Рефлексія.
  • Яку казку ми прочитали?
  • Про що ця казка?
  • Як звати героїв казки?

7 .Хлопці ви все добре попрацювали, старалися, а ведмеді для вас приготували частування (Вихованець роздає дітям цукерки «Ведмедики у лісі».)

Список літератури

1. Н. Є. Веракса, Т. С. Комарова. М. А. Васильєва та ін. «Від народження до школи». Основна загальноосвітня програма дошкільної освіти. Мозаїка-Синтез, 2010

2. Використані ресурси Інтернету

Презентація «Три ведмеді» із сайту viki.rdf.ru, а друг Уставицька Наталія, художник Сергій Олена