Конспект заняття з ФЕМП "геометричні фігури" план-конспект заняття з математики (середня група) на тему. Конспект відкритого заняття з ФЕМП для дітей в середній групі «п'ять ключів Прийоми і методи роботи

Заняття по ФЕМП в дитячому садку на тему «П'ять ключів». Середня група


Інтеграція освітніх областей: «Мовний розвиток» «Пізнавальний розвиток» «Соціально-комунікативний», «Здоров'я».
мета: Розвиток інтересів дітей допитливості пізнавальної активності.
завдання:
освітня: Формувати знання про цифри від 1 до 5; знання про геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник, прямокутник, багатокутник); вміння орієнтуватися на аркуші паперу; розвивати конструктивні навички (збирати пазли з героями мультфільмів).
розвиваюча: Розвивати інтереси дітей, логічне мислення, допитливість.
Виховна: Розвиток спілкування і взаємодії дитини з дорослим і однолітками.
Попередня робота:
Читання і обговорення з дітьми казки «Доктор Айболить»
Методичні прийоми:
Ігрова ситуація, постановка проблеми, бесіда-діалог, мовні ігри, рухлива гра «Купимо ми з бабусею», конструктивна діяльність, експеримент з водою в баночці, аналіз, показ картинок до завдань за допомогою ІКТ, підведення підсумків.
Секретний експеримент з водою. Щоб в баночці після прозорої води з'явилася кольорова, потрібно нанести на кришку від банки густу гуаш. Після того, як ви струсоне або побалакаєте закриту баночку, в ній з'явиться кольорова вода.
Демонстраційний матеріал:
Скринька, п'ять ключів, невелика скляна баночка з прозорою водою, блакитна тканина натягнута на обруч (озеро), п'ять рибок з цифрами від 1 до 5, телефон.
Роздатковий матеріал:
Набір геометричних фігур (коло, квадрат, трикутник, прямокутник, шестикутник), пазли з героями мультфільмів.
Словникова робота:Африка, пластмасовий.
Вступна частина.

Діти заходять в зал і стають півколом особою до гостей.
Вихователь.Хлопці, подивіться сьогодні до нас прийшло багато гостей. Скажіть, а ви, любите коли до вас приходять гості?
Діти. Так.
Вихователь.Давайте привітаємося з нашими гостями.
Діти. Добрий день.
вихователь. Але це ще не все, до нас надійшов лист від Доктора Айболита з знайомої вам казки.
Давайте я вам прочитаю лист: «Хлопці, допоможіть мені, будь ласка, мені подзвонили з Африки і попросили, щоб я терміново приїхав. В Африці захворіли всі звірята. Я взяв чарівну воду і вже, було зібрався в дорогу, але злі пірати відібрали у мене чарівну воду! Вони закрили її в скриню, а ключ кинули в глибоке озеро.
Вихователь. Як ми можемо допомогти? Що потрібно робити?
ПРОДОВЖЕННЯ ЛИСТА: Вам належить виконати п'ять завдань. За кожне правильно виконане завдання ви від рибки отримаєте ключ. Якщо наберете п'ять ключів, то зможете відкрити скриньку з чарівною водою. Я б і сам з вами відправився в шлях, але мене чекають інші хворі звірята.
Основна частина.
Вихователь.Допоможемо, хлопці?
Діти. Так
вихователь. Треба вирушати в дорогу. Але спочатку ми перевіримо, чи зможете ви допомогти Айболита. Я пропоную пограти вам в гру, яка називається «Частини доби». Я буду читати пропозицію, а ви постарайтеся його закінчити.
Гра «Частини доби»( «Закінчи речення»)
- Спимо ми вночі, а робимо зарядку ... (вранці)
- Снідаємо ми вранці, а обідаємо ... (вдень)
- Обідаємо ми днем, а вечеряємо ... (ввечері)
- Вечеряємо ми ввечері, а спимо ... (вночі)
- Скільки частин у добі?
Діти. (4).
вихователь. Назвіть їх.
Діти. (ранок день вечір ніч).
вихователь. Скажіть, а коли починається наша подорож, в який час доби? Діти. (Вранці.)
вихователь. А яка зараз пора року?
Діти. (ЗИМА)
вихователь. Назвіть зимові місяці
Діти. (Грудень, січень і лютий - їх не забувай).
вихователь. Молодці! Доктор Айболить, так само надіслав вам завдання і хоче перевірити дітей? Я буду задавати вам питання а ви будите на нього відповідати.
Гра «В яку пору року?»
- В яку пору року все купаються і засмагають? (Літо).
- В яку пору року пташки відлітають на південь? (Осінь).
- В яку пору року розцвітають проліски? (Весна).
- В яку пору року грають в сніжки? (Взимку)
- В яку пору року тане сніг? (Навесні)
- В яку пору року з дерев опадає листя? (Восени)
- В яку пору року з'являються проталини? (Навесні)
Молодці! Я думаю, що ви впораєтеся і дістанете все ключі ..
Вихователь. Тоді вирушаємо в дорогу до озера. Йдемо по доріжці. Подивіться, в озері плавають рибки. Щоб дізнатися, яке завдання перше, а яка друга і т.д., нам потрібно рибок розташувати по порядку. (Кожна дитина розкладає в обручі рибок з цифрами від 1 до 5). Знайдіть рибку з цифрою 1. Зараз ви сядете на стільчики і ми подивимося яке завдання приготувала нам ця рибка.
- Молодці! Ось перша рибка і завдання 1.
1 ЗАВДАННЯ- Гра «Скажи одним словом» (узагальнення) з м'ячем.
- Яблуко, груша, слива, лимон - ... (фрукти).
- Ліжко, тумбочка, стілець, шафа - ... (меблі).
- Собака, кішка, корова, коза - ... (домашні тварини).
- Тато, мама, бабуся, дідусь - ... (родичі - сім'я).
- Кубик, лялька, машина, м'ячик - ... (іграшки).
- Тапочки, босоніжки, чоботи, кросівки - ... (взуття).
- Бджола, бабка, муха, жук - ... (комахи).
- Літак, вертоліт, ракета - ... (повітряний транспорт).
Вихователь. Молодці! Ось від рибки ключик за правильні відповіді. Знайдіть рибку з цифрою 2. Молодці.
Завдання 2.
Діти сідають півколом біля проектора.
2 ЗАВДАННЯ - Гра «Описуємо тварина».
Вихователь. Якщо відгадаєте тварина, то воно з'явиться на екрані.
- У цієї тварини влітку шубка сіра, а зимою біла. Він швидко бігає. Всіх в лісі боїться, ховається під кущем (заєць).
- Він маленький і колючий. Взимку спить. Влітку ловить жуків і черв'яків (їжак).
- Він великий, кошлатий, незграбний. Взимку спить у барлозі. Влітку ходить по лісі і шукає мед і малину (ведмідь).
- Вона руда і хитра. У неї пухнастий хвіст. Живе в норі. Ловить мишей і зайців (лисиця).
- Він сірий і страшний, злий і голодний. Ловить зайців і телят. Живе в лігві (вовк).
- Вона маленька, швидка, руда. По деревах скаче, живе в дуплі. Гризе шишки і горішки (білка).
Вихователь. Хлопці, а як називаються ці тварини? Правильно, дикі тварини. За правильні відповіді рибка дає нам другий ключ. А де третя рибка? (Діти знаходять рибку з цифрою 3).
Завдання 3.Вона пропонує нам пограти гру
Гра «З чого зроблені предмети?»
- М'яч з гуми - ... гумовий.
- М'яч з пластмаси - ... пластмасовий.
- Стакан зі скла - ... скляний.
- Матрьошка з дерева - ... дерев'яна.
- Качка з гуми - ... гумова.
- Іграшка з хутра - ... хутряна.
- Виріб з паперу - ... паперова.
- Гвоздь з заліза - ... залізний.
Вихователь. Молодці! Від рибки отримуємо ще один ключ. Наступне завдання 4. (Сідають за столи).
4 ЗАВДАННЯ- Гра «Що де знаходиться?»
Це завдання на розвиток пам'яті. Дітям пропонується уважно спостерігати і запам'ятовувати де розташовані геометричні фігури. Потім розташувати на альбомному аркуші геометричні фігури.
Вихователь.
В середині - гурток.
У правому верхньому куті - квадрат.
У лівому нижньому кутку - шестикутник.
У правому нижньому кутку - трикутник.
У лівому верхньому кутку - прямокутник.
Вихователь. Добре. Все правильно зробили? Рибка дає нам четвертий ключ. І подивимося останнє завдання. Залишилася одна рибка. Яка цифра? Правильно, 5.
5 ЗАВДАННЯ- Збери героїв знайомих мультфільмів за допомогою пазлів.
Діти збирають пазли і називають мультфільм. (Музика)
Заключна частина.
Вихователь. Молодці! Рибка дає нам ще один ключ. Отже, скільки у нас ключів? (П'ять). Пора дзвонити доктору Айболита.
Дзвонять доктору.
У нас 5 ключів. Зараз нам належить підібрати ключ до скриньки, відкрити його і дістати чарівну воду?
Діти з вихователем підбирають ключ. Відкривають і дістають чарівну воду. (Вона прозора).
Вихователь. По-моєму, це звичайна вода, а ви як думаєте діти?
Вихователь: А ось і ні! Дивіться. (Вихователь накриває банку тканиною, базікає, виходить кольорова вода.) Справжнісінька чарівна вода! Спасибі за допомогу! Швидше давайте відправимо чарівну воду в Африку лікувати звірів. А нам Доктор Айболить відправив сюрприз в скриньці, щоб ми не хворіли. До побачення.
Вихователь і діти знаходять в скриньці вітаміни.
Вихователь і діти.Спасибі.

Людмила Борисова

План- конспект відкритого заняття ФЕМП(середня група)

Тема: "Геометричні фігури. Рахунок до 5".

вихователі: Борисова Л. А., Угрюмова Е. С.

ГБОУ Школа1929г. Москва, д \ О2.

інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток»(Формування елементарних математичних уявлень, «Соціально-комунікативний розвиток», "Фізичний розвиток".

Види дитячої діяльності: Ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, рухова, музична.

мета: Формування елементарних математичних уявлень.

завдання:

Тренувати в розрізненні геометричних фігур(Квадрат, трикутник, прямокутник, коло) ;

Розвивати у дітей вільне спілкування і всі компоненти усного мовлення в різних видах дитячої діяльності;

Розвивати рухову активність дітей, зміцнювати фізичне і психічне здоров'я дітей;

Формувати моральну позицію дітей по відношенню до навколишнього світу: Доброту, взаємодопомогу, чуйність, повагу і чесність.

плановані результати: Має елементарне уявлення про геометричні фігури, Про склад числа 5; утримує в пам'яті при виконанні математичних дій необхідна умова і зосередженодіє протягом 15-20 хвилин; з інтересом бере участь в рухливих іграх.

Матеріали та обладнання: Теремок, клубок ниток, маски героїв казки, картки з цифрами від 1 до 5, рахункові палички, 4 обруча різного кольору, картки з геометричними фігурами.

хід безпосереднійосвітньої діяльності.

1. Організаційний момент:

Воспітатель1:

Встаньте діти - ширше коло

Ти мій друг і ти мій друг

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемося

Воспітатель1: Хлопці ми з вами сьогодні вирушимо в казкову подорож. Хочете? (Відповіді дітей)

А у мене є чарівний клубочок. За клубочком ми підемо, прямо в казку потрапимо. (Підходять до театральної ширми)

вихователь: Хлопці, ви любите казки (Відповіді дітей).

вихователь: Давайте згадаємо російську народну казку "Теремок".

2. Основна частина.

Воспітатель1: Варто в поле теремок-теремок. Він не низький, не високий (Звертаю увагу дітей на будиночок). Біжить мимо Мишка-норушка (дитина в масці мишки, побачила теремок, зупинилася і запитує:

«Мишка»: "Терем-теремок! Хто в теремі живе? ".

Воспітатель2

Воспітатель1: Допоможемо Мишці-Норушка?

Завдання 1: Вихователь викликає 5 дітей, роздає їм в різнобій картки з цифрами від 1 до 5.

вихователь 2: У математику граю, в цифри вас я перетворюю.

Встаньте цифри дружно в ряд: один два три чотири п'ять!

Діти перебудовуються особою до інших дітей, вихователь уточнює, хто якою цифрою став

Діти з цифрами повертаються в колону один за одним, а «Мишка»відповідає хто стоїть першим, третім, п'ятим, четвертим. Вихователь з іншими дітьми контролює відповіді.

Воспітатель1: Молодці, справилися із завданням, тому двері чарівного Теремка відкриті для Мишки. Увійшла Мишка в теремок і стала в ньому жити.

-Хлопці, подивіться, пристрибала до Теремків Жаба - жаба, зупинилася і запитує:

Дитина в масці жаби: "Терем теремок! Хто в теремі живе? "

Воспітатель2

Воспітатель1: Допоможемо Лягушке-жаба?

Заданіе2 Гра «Знайди свій будиночок»

Воспітатель1Жили-були в своїх думках геометричні фігури. Як вони звуться? Коло, квадрат, трикутник і прямокутник (показує і розкладає в обручі картки з геометричними фігурами). Потім роздає всім дітям по одній геометричної фігури.

Воспітатель2:

У математику граю,

Вас в фігури перетворюю!

Раз, два, три, в будиночки біжи! (діти- фігуризабігають в свій обруч). Завдання виконують по музику 2-3 рази, в кінці гри зібрати фігури.

Воспітатель2: Молодці, хлопці, впоралися і з цим завданням, тому двері чарівного Теремка відкриті для Жаби. Увійшла Жаба в теремок і стали вони жити удвох.

Воспітатель1

(Відповіді дітей : Зайчик-побігайчик)

Прибіг до терему Зайчик-побігайчик зупинився і запитує: Дитина зайчик

Воспітатель2: "Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає моє завдання".

Воспітатель1: Допоможемо Зайчику-побігайчик? (Діти сідають за столи)

Заданіе3. Перед кожною дитиною набір рахункових паличок.

Воспітатель2: «Потрібно викласти з них геометричні фігури: Трикутник, квадрат, (Ускладнення)прямокутник ».

Воспітатель1: Молодці, хлопці, все ви правильно зробили тому двері чарівного Теремка відкриті і для Зайчика-побігайчик. Увійшов Зайчик -побегайчік в теремок і стали вони жити втрьох. Подивіться, прибігла до Теремків Лисичка-сестричка, зупинилася і запитує: Дитина в масці лисички: "Терем теремок! Хто в теремі живе? "

Воспітатель2: "Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає моє завдання".

Воспітатель1: Допоможемо Лисичці-сестричці (Відповіді дітей)

Завдання 4. Воспітатель2: Прийшла пора трохи відпочити ... Повторюйте за мною. (Физкультминутка)

Раз - піднятися, потягнутися,

Два -Друг до одного повернутися

Три - в долоні 3 бавовни,

На чотири -руки ширше,

П'ять -потопалі трошки

І присіли обережно.

Воспітатель1: Хлопці, а хто це ще прибіг до нашого Теремки?

відповіді дітей: Дзига - сірий бочок

Прибіг до терему Дзига - сірий бочок зупинився і запитує: Дитина в масці вовка: "Терем теремок! Хто в теремі живе? "

Воспітатель2: "Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає моє завдання".

Завдання 5. «Подумай і відповідай»

Воспітатель2 пропонує дітям подумати і сказати, чого у всіх і у кожного з них по два (Два вуха, очі, дві руки, ноги, два коліна, дві долоні і т. Д.)Потім питає, чого тільки по одному (Один ніс, рот, живіт)Діти називають предмети, яких по п'ять (П'ять пальців, п'ять ґудзиків і т. Д.)

Воспітатель1: Двері Теремки і відкрилася для Вовка. Стали звірі дружно жити та поживати.

3. Заключна частина.

Воспітатель1: Ось і закінчилася наша подорож, пора повертатися додому, стаєте все за мною: «За клубочком ми підемо, прямо в групу потрапимо»

Хлопці вам сподобалося наше подорож?

А якою твариною ви допомогли?

Яке завдання вам особливо сподобалося?

(Відповіді дітей)

Воспітатель1: Діти, ви швидко і правильно виконали всі завдання і тепер можете відпочити.

Список літератури:

1. Колесникова Є. В. - Математика для дітей 4-5 років. Методичний посібник до робочого зошита. - М .: ТЦ Сфера, сторінка 51.

2. Новікова В. П. - Математика в дитячому садку. Сценарії занять з дітьми 4-5 років. ФГОС. - М .: МОЗАІКА_СІНТЕЗ, 2016.-80с.

3. Інтернетресурси









мета: Тренувати в порядковому рахунку до 5. Вміти розрізняти і називати геометричні фігури.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання» (ФЕМП,) «Художня творчість» (Малювання), «Музика», «Фізична культура», «Комунікація», «Соціалізація».

Устаткування і матеріали : М'яка іграшка (будь-яка), 5 предметів меблів (будь-які), картки із зображенням п'яти табуреток з сидячими на них тваринами, чудовий мішечок з геометричними фігурами, бубон (або музика, 5 обручів, картки з кількісними ягодами (або цифрами), конверт з паперовими геометричними фігурами (круг, трикутник, квадрат, прямокутник, овал), магнітна дошка, ½ альбомного листа, фарби, пензлики, стаканчики з водою для кожної дитини.

хід заняття :

1. Приходить Тигреня (будь-яка м'яка іграшка) з коробкою з предметами меблів. Привітальна промова. Йому треба допомогти порахувати. Вихователь ставить 5 предметів меблів і задає питання:

Диван, у нас який за рахунком стоїть? Перший.

Великий, стілець який за рахунком стоїть? Другий.

Яким за рахунком стоїть крісло? Третім.

А маленький стілець, яким за рахунком стоїть? Четвертим.

Стіл, яким за рахунком стоїть? П'ятим.

Діти повторюють порядковий рахунок хором і індивідуально: перший, другий, третій, четвертий, п'ятий.

Вихователь: - Молодці хлопці, правильно відповіли на питання, впоралися із завданням. Тигреня говорить вам спасибі за допомогу.

2 . Вихователь: Хлопці, у вас на столі лежать картки, подивіться, будь ласка.

Порахуйте, скільки табуреток намальовано? - 5.

А хто сидить на цих табуретках? - тварини.

Альмір, подивися, хто сидить на першій табуретці?

Миша, а хто сидить на четвертій табуретці?

Алексія, а хто сидить на третій табуретці?

Артем, а хто сидить на другий табуретці?

Віка, а хто сидить на п'ятій табуретці?

Вихователь: Тигреня говорить вам спасибі, всіх моїх друзів дізналися.

3 . Вихователь: Тигреня ще приніс для вас чудовий мішечок, там знаходяться геометричні фігури, тільки він не знає як вони називаються. Зараз хлопці ми з вами трохи пограємо.

Гра «Чудесний мішечок».

У мішечку лежать різні геометрично фігури. Діти по черзі опускають руку в мішечок, визначають на дотик фігуру, називають її і виймають. Решта дітей перевіряють, чи правильно названа фігура.

Вихователь: - Молодці хлопці і з геометричними фігурами допомогли тигреняті розібратися, тепер він буде знати, як вони правильно називаються.

4. Физминутку.

Діти виконують стрибки під стукіт бубна і вважають, скільки разів вони підстрибнули (до 5 стрибків). Гра повторюється 3-4 рази.

5. Гра з цифрами.

В руках у дітей картки з кількісними ягодами, на підлозі 5 обручів, в обручах картки з цифрами. Під звук бубна або під музику діти бігають, стрибають, а після сигналу (бубна, музики) повинні встати в обручі з відповідною цифрою. Діти закривають очі, вихователь змінює цифри місцями в обручах. Гра повторюється 3 рази.

6 . Вихователь: У Тигреня в коробці ще є для вас сюрприз - Конверт з загадками(Про геометричні фігури). Після кожної дозволеної загадки вихователь дістає фігуру і вішає на дошку. Послухайте першу загадку:

Ні кутів у мене,

І схожий на блюдце я,

На тарілку і на кришку

На кільце, на колесо

Хто ж я такий, друзі? коло

На фігуру подивися

І в альбомі накреслив

Три кута, три сторони

Між собою з'єднай

Вийшов не кутник

А красивий ... трикутник

Я фігура - хоч куди

Дуже рівна завжди

Всі кути в мені рівні

І чотири сторони.

Кубик - мій улюблений брат

Тому що я … квадрат

Чотири кута, як квадрат я маю.

Але тільки квадратом назватися не смію,

І все ж, схожий на квадрат, між іншим,

Дві довгі сторони і дві коротший . прямокутник

Він схожий на яйце, або на твоє обличчя

Ось така є окружність

Дуже дивна зовнішність:

Коло приплюснутим став

Вийшов раптом ... овал

Вихователь: Молодці хлопці, все загадки розгадали!

7. Художня творчість.

Вихователь: Хлопці, зараз ми з вами порисуємо. Будемо розфарбовувати геометричні фігури. Спочатку намалюємо контур фігури і потім розфарбуємо.

Коло - зеленим. Трикутник - синім. Квадрат - червоним.

Вихователь: А які гарні і акуратні геометричні фігури у вас вийшли? Діти відповідають хором і індивідуально.

8. Підсумок заняття:

Вам сподобалося заняття, а що сподобалося найбільше?

Всі хлопці молодці! Добре впоралися із завданням. І тигреня теж допомогли. Тигреня вам дуже вдячний і дуже радий тому, що він тепер вміє рахувати до 5, знає як називаються геометричні фігури.

Людмила Борисова

План- конспект відкритого заняття ФЕМП(середня група)

Тема: "Геометричні фігури. Рахунок до 5".

вихователі: Борисова Л. А., Угрюмова Е. С.

ГБОУ Школа1929г. Москва, д \ О2.

інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток»(Формування елементарних математичних уявлень, «Соціально-комунікативний розвиток», "Фізичний розвиток".

Види дитячої діяльності: Ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, рухова, музична.

мета: Формування елементарних математичних уявлень.

завдання:

Тренувати в розрізненні геометричних фігур(Квадрат, трикутник, прямокутник, коло) ;

Розвивати у дітей вільне спілкування і всі компоненти усного мовлення в різних видах дитячої діяльності;

Розвивати рухову активність дітей, зміцнювати фізичне і психічне здоров'я дітей;

Формувати моральну позицію дітей по відношенню до навколишнього світу: Доброту, взаємодопомогу, чуйність, повагу і чесність.

плановані результати: Має елементарне уявлення про геометричні фігури, Про склад числа 5; утримує в пам'яті при виконанні математичних дій необхідна умова і зосередженодіє протягом 15-20 хвилин; з інтересом бере участь в рухливих іграх.

Матеріали та обладнання: Теремок, клубок ниток, маски героїв казки, картки з цифрами від 1 до 5, рахункові палички, 4 обруча різного кольору, картки з геометричними фігурами.

хід безпосереднійосвітньої діяльності.

1. Організаційний момент:

Воспітатель1:

Встаньте діти - ширше коло

Ти мій друг і ти мій друг

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемося

Воспітатель1: Хлопці ми з вами сьогодні вирушимо в казкову подорож. Хочете? (Відповіді дітей)

А у мене є чарівний клубочок. За клубочком ми підемо, прямо в казку потрапимо. (Підходять до театральної ширми)

вихователь: Хлопці, ви любите казки (Відповіді дітей).

вихователь: Давайте згадаємо російську народну казку "Теремок".

2. Основна частина.

Воспітатель1: Варто в поле теремок-теремок. Він не низький, не високий (Звертаю увагу дітей на будиночок). Біжить мимо Мишка-норушка (дитина в масці мишки, побачила теремок, зупинилася і запитує:

«Мишка»: "Терем-теремок! Хто в теремі живе? ".

Воспітатель2

Воспітатель1: Допоможемо Мишці-Норушка?

Завдання 1: Вихователь викликає 5 дітей, роздає їм в різнобій картки з цифрами від 1 до 5.

вихователь 2: У математику граю, в цифри вас я перетворюю.

Встаньте цифри дружно в ряд: один два три чотири п'ять!

Діти перебудовуються особою до інших дітей, вихователь уточнює, хто якою цифрою став

Діти з цифрами повертаються в колону один за одним, а «Мишка»відповідає хто стоїть першим, третім, п'ятим, четвертим. Вихователь з іншими дітьми контролює відповіді.

Воспітатель1: Молодці, справилися із завданням, тому двері чарівного Теремка відкриті для Мишки. Увійшла Мишка в теремок і стала в ньому жити.

-Хлопці, подивіться, пристрибала до Теремків Жаба - жаба, зупинилася і запитує:

Дитина в масці жаби: "Терем теремок! Хто в теремі живе? "

Воспітатель2

Воспітатель1: Допоможемо Лягушке-жаба?

Заданіе2 Гра «Знайди свій будиночок»

Воспітатель1Жили-були в своїх думках геометричні фігури. Як вони звуться? Коло, квадрат, трикутник і прямокутник (показує і розкладає в обручі картки з геометричними фігурами). Потім роздає всім дітям по одній геометричної фігури.

Воспітатель2:

У математику граю,

Вас в фігури перетворюю!

Раз, два, три, в будиночки біжи! (діти- фігуризабігають в свій обруч). Завдання виконують по музику 2-3 рази, в кінці гри зібрати фігури.

Воспітатель2: Молодці, хлопці, впоралися і з цим завданням, тому двері чарівного Теремка відкриті для Жаби. Увійшла Жаба в теремок і стали вони жити удвох.

Воспітатель1

(Відповіді дітей : Зайчик-побігайчик)

Прибіг до терему Зайчик-побігайчик зупинився і запитує: Дитина зайчик

Воспітатель2

Воспітатель1: Допоможемо Зайчику-побігайчик? (Діти сідають за столи)

Заданіе3. Перед кожною дитиною набір рахункових паличок.

Воспітатель2: «Потрібно викласти з них геометричні фігури: Трикутник, квадрат, (Ускладнення)прямокутник ».

Воспітатель1: Молодці, хлопці, все ви правильно зробили тому двері чарівного Теремка відкриті і для Зайчика-побігайчик. Увійшов Зайчик -побегайчік в теремок і стали вони жити втрьох. Подивіться, прибігла до Теремків Лисичка-сестричка, зупинилася і запитує: Дитина в масці лисички

Воспітатель2: "Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає моє завдання".

Воспітатель1: Допоможемо Лисичці-сестричці (Відповіді дітей)

Завдання 4. Воспітатель2: Прийшла пора трохи відпочити ... Повторюйте за мною. (Физкультминутка)

Раз - піднятися, потягнутися,

Два -Друг до одного повернутися

Три - в долоні 3 бавовни,

На чотири -руки ширше,

П'ять -потопалі трошки

І присіли обережно.

Воспітатель1: Хлопці, а хто це ще прибіг до нашого Теремки?

відповіді дітей: Дзига - сірий бочок

Прибіг до терему Дзига - сірий бочок зупинився і запитує: Дитина в масці вовка: "Терем теремок! Хто в теремі живе? "

Воспітатель2: "Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає моє завдання".

Завдання 5. «Подумай і відповідай»

Воспітатель2 пропонує дітям подумати і сказати, чого у всіх і у кожного з них по два (Два вуха, очі, дві руки, ноги, два коліна, дві долоні і т. Д.)Потім питає, чого тільки по одному (Один ніс, рот, живіт)Діти називають предмети, яких по п'ять (П'ять пальців, п'ять ґудзиків і т. Д.)

Воспітатель1: Двері Теремки і відкрилася для Вовка. Стали звірі дружно жити та поживати.

3. Заключна частина.

Воспітатель1: Ось і закінчилася наша подорож, пора повертатися додому, стаєте все за мною: «За клубочком ми підемо, прямо в групу потрапимо»

Хлопці вам сподобалося наше подорож?

А якою твариною ви допомогли?

Яке завдання вам особливо сподобалося?

(Відповіді дітей)

Воспітатель1: Діти, ви швидко і правильно виконали всі завдання і тепер можете відпочити.

Список літератури:

1. Колесникова Є. В. - Математика для дітей 4-5 років. Методичний посібник до робочого зошита. - М .: ТЦ Сфера, сторінка 51.

2. Новікова В. П. - Математика в дитячому садку. Сценарії занять з дітьми 4-5 років. ФГОС. - М .: МОЗАІКА_СІНТЕЗ, 2016.-80с.

3. Інтернетресурси

















Конспект по темі:

«Число і цифра 5. Рахунок в межах 5. Геометричні фігури» для дітей підготовчої групи (6-7 років)

Підготувала вихователь:

Лавренко Катерина Сергіївна

1.Закрепіть знання цифр від 1 до 4;

2.закрепіть склад чисел від 1 до 4,

3.повторіть графічне зображення цифр;

4.повторіть геометричні фігури;

5.познакоміть дітей з числом і цифрою 5.

6. Ознайомити дітей з утворенням числа 5.

7.Познакоміть дітей з рахунком в межах 5.

8. Продовжувати вчити співвідносити кількість предметів і цифру.

9. Розвивати рухову координацію через пальчиковую гімнастику.

10. Закріпити поняття по лексичної теми «Що за чудо ці казки (казки народів Поволжя)».

11.развівать сприйняття, образне і асоціативне мислення, увагу, мова, дрібну моторику руки, творчі здібності дітей;

12.воспітивать інтерес до навколишнього світу, почуття колективної взаємодії.

Методи і прийоми:

1.словесний (питання, пояснення),

2.наглядний (картинки, показ написання цифр),

3.ігровой (Д / і «Вгадай», рухлива гра «Лягушата і чапля»),

4.практіческій (вправа «Дорисуй», робота з роздатковим матеріалом).

устаткування:

демонстраційний матеріал- набір цифр 1,2,3,4; предметні картинки (одна сніжинка, два листочка, тріцветочка); набір геометричних фігур, картинки із зображенням героїв казки «Колобок» (колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця), лялька бабусі з казки «Колобок»

роздатковий матеріал - набори (за кількістю дітей): хмарки із зображеними на них предметами, кубики, кольорові олівці.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1.Організаціонний момент.

Повторення назв геометричних фігур.

Гра «Вгадай».

Запропонувати дітям пограти в гру (Вам потрібно відгадати яку форму мають предмети.

Вихователь пропонує дітям визначити форму пірамідки, тарілки, столу, бубна, цеглинки з конструктора, деяких овочів, фруктів).

2.Счет до 3.

Запропонувати дітям назвати цифри (цифри 1,2,3,4 розташовані в упереміш)

Діти називають цифри.

Запропонувати дітям розставити ці цифри в правильному порядку.

Роздати дітям паперові хмарки (Подивіться, які незвичайні хмарки до нас припливли. На них намальовані картинки. Але подивіться картинки все різні. На них зображено різну кількість предметів. Давайте розставимо ці хмарки до наших цифр так, щоб над кожною цифрою висіло хмарка з кількістю предметів , відповідним цій цифрі).

3. Рахунок до 5, число і цифра 5.

Ознайомити дітей з новою цифрою 5 (Сьогодні ми познайомимося з ще однією ціфрой.Називается вона 5. Подивіться, що случілось.Одін стілець перекинувся. І треба ж став схожий на цифру 5. (Вихователь показує дітям цифру 5). Але куди ж нам поставити цифру 5?)

Запропонувати дітям взяти по одному кубику (Скільки кубиків ви взяли? Покажіть цифру, що позначає кількість кубиків. А тепер додайте ще один кубик. Скільки кубиків стало? Покажіть цифру, що позначає кількість кубиків. Додайте ще один кубик. Скільки тепер стало кубиків? Покажіть цифру, позначає кількість кубиків. Поруч з кубиками покладіть три олівця. Чого більше кубиків або олівців? А тепер додайте до кубиках ще один. Чого більше? Скільки стало кубиків?)

Діти відповідають.

Запропонувати показати цифру 5 (Що потрібно зробити щоб олівців теж стало 5?)

Діти відповідають.

Вихователь показує цифру 5 і ставить її після цифри 4.

Физкультминутка вправу «Хомка-хом'ячок»

Хомка, Хомка, хом'ячок (діти роздмухують щоки)
Полосатенький бочок. (Руками показують смужки з боків)
Хомка рано встає, (потягнутися, руки вгору)
Щічки миє, шийку тре. (Потирання особи і шиї)
Подметаетхомка хатку (хитання руками з одного боку в інший)
І виходить на зарядку (ходьба на місці)
Раз, два, три, чотири, (хлопки руками)
Хомка хоче стати сильніше. (Зігнути руки до плечей, показати «силача»)

Діти сідають за столи.

Завдання «Дорисуй»

Роздати паперові хмари і запропонувати дітям домалювати відсутню до 5 кількість предметів (Подивіться до кожного з вас припливли хмарки, на яких намальовано різну кількість предметів, вам потрібно домалювати в кожному хмарці стільки предметів, щоб їх стало по 5).

Діти виконують завдання.

Физкультминутка.

Один два три чотири! (Хлопки в долоні)

Кішку грамоті навчали (ходьба на місці)

А за пахвами скакати. (Стрибки на місці)

4.Сюрпрізний момент.

Запропонувати дітям відгадати загадку (Хлопці, до нас сьогодні прийшов гість. А хто, дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку: Тісто замісила, колобок зліпила).

Діти відповідають.

Показати дітям ляльку бабусі (Привіт хлопці! Значить ви пам'ятаєте кого я зліпила?)

Діти відповідають.

(Правильно! А колобок від нас з дідом пішов. Я вже старенька стала і забула кого він зустрів на дорозі).

Діти відповідають (Зайця, вовка, ведмедя, лисицю).

Розвісити картинки зайця, вовка, ведмедя і лисиці (А скільки всього звірів він зустрів? Давайте порахуємо, допоможемо бабусі згадати! Поставте картинки звірів під цифрами).

Діти ставлять картинки звірів під цифрами і вважають.

Рухлива гра «Лягушата і чапля»

Запропонувати дітям пограти в гру.

Вибирають ведучого за допомогою лічилки.

лічилочка: Зайчик-боягуз
За полюбежал,
В город забіг,
Морквину знайшов,
Капустки знайшов,
Сидить, гризе,
Іди геть - господар йде!

Діти встають.

Всі діти жабенята, ведучий чапля. Жабенята виходять з болота (з будиночків) під звук бубна, стрибають по галявині на корточках і квакають. Як тільки бубон перестає дзвеніти вибігає чапля і намагається зловити жабенят, а вони розбігаються по домівках (стільчики). Той, кого чапля зловила, виходить з гри.

5.Рефлексія.

Що нового ви сьогодні дізналися?

Що вам сподобалося найбільше?

Кого будинку навчіть цьому?


Дата: 24. 11 2015.

Освітні області:

Пріоритетна: пізнавальний розвиток (Формування елементарних математичних уявлень)

В інтеграції: соціально-комунікативний розвиток, фізичний розвиток,

мовленнєвий розвиток

завдання:

1. Освітні завдання по пріоритетною освітньої галузі

Пізнавальний розвиток:

  • закріплювати знання про геометричні фігури; удосконалювати вміння дітей виділяти зайві геометричні фігури, вдосконалювати рахунок до 5; познайомити з цифрою 5.

2. Освітні завдання, які вирішуються в інтеграції освітніх областей

Соціально-комунікативний розвиток

  • удосконалювати вміння дітей правильно будувати свою відповідь і вільно спілкуватися з дорослими
  • закріплювати загальноприйняті норми і правила побудови взаємин з однолітками і дорослими

Фізичний розвиток:

  • удосконалювати у дітей рухові навички.

Мовний розвиток (Сприйняття художньої літератури та фольклору)

  • продовжувати формувати вміння слухати і сприймати художній текст.

Передумови УУД:

Комунікативні: Уміння уважно вислуховувати питання педагога і відповідати на нього.

Регулятивні: Уміння дотримуватися правил в іграх.

Пізнавальні: Уміння виділяти суттєві ознаки предметів.

Особистісні: Уміння проявляти особливий інтерес до нового.

3. Розвиваючі та виховні завдання

  • розвивати увагу, пам'ять, передумови логічного мислення, дрібну моторику рук
  • виховувати вміння працювати в колективі, бажання доводити почату справу до кінця.

Устаткування для дітей: воскові олівці, зображення героїв мультфільму; картки з геометричними фігурами, рахункові палички.

Устаткування для педагога: магнітна дошка, цифри від 1 до 5, картинка з долонею і цифрою 5, м'яка іграшка «Лунтик» .

Прийоми і методи роботи:

Словесний: питання, бесіда

Наочний: іграшка «Лунтик» , Зображення геометричних фігур, цифри 1-5.

Ігровий: рухлива гра «Знайди свій будиночок» , Пальчикова гімнастика.

Плановані результати: має елементарне уявлення про цифри від 1 до 5, про геометричні фігури; зосереджено діє протягом 20 хвилин; вміє працювати колективно; активно і доброзичливо взаємодіє з педагогом і однолітками у вирішенні ігрових і пізнавальних завдань; бере активну участь в рухливих іграх.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, сприйняття художньої літератури та фольклору, рухова.

Форми роботи з дітьми: колективна, індивідуальна, в парах

I.Вводная частина

Одного разу на місяці народився незвичайний малюк і потрапив до нас на Землю, де знайшов багато друзів. Сьогодні він прийшов до нас в гості. І хоче дізнатися, які бувають цифри і геометричні фігури. Ви згодні допомогти йому? (Діти відповідають)

II. Основна частина

1. Назва геометричних фігур

Давайте перевіримо, які фігури знає Лунтик? (Вихователь показує фігури і називає їх неправильно. Діти вимовляють їх вірно). Ви молодці, хлопці, допомогли нашому гостю дізнатися геометричні фігури. Але це ще не все і нам треба продовжувати далі.

2. Завдання.

Давайте пограємо в гру «Четвертий зайвий» . Перед вами аркуші паперу, на яких зображені геометричні фігури. Подумайте і визначте, яка фігура буде зайвою на зображенні, і розфарбуйте її. Поясніть, чому ви вважаєте її зайвою. (Діти вибирають потрібну фігуру - це коло і розфарбовують її, пояснюють, що на відміну від квадратів, у кола немає кутів і сторін).

Молодці, ви все правильно зробили, і тепер Лунтик запам'ятає і буде знати геометричні фігури.

3. Пальчикова гімнастика

(Стиснути кулачок, по черзі відгинати пальці)

У дівчаток і хлопчиків

На руці п'ять пальчиків:
Палець великий - хлопець з душею,
Палець вказівний - пан впливовий,
Палець середній - теж не останній.
Палець безіменний - з колечком ходить чванливий,
П'ятий - мізинець, приніс вам гостинець.

Ось тепер наші пальчики відпочили, і ми продовжуємо.

4. Рахунок до 4.

А зараз хлопці разом з Лунтіком давайте повторимо рахунок від 1 до 4. Подивіться на дошку і поставте цифри по порядку. (Вихователь виставляє на магнітній дошці цифри, пропонує дітям розташувати їх в потрібному порядку).

5. Рухома гра «Знайди свій будиночок»

А тепер Лунтик запрошує вас пограти в рухливу гру «Знайди свій будиночок» .

(Вихователь розкладає в обручі цифри від 1 до 4. Роздає дітям картку з цифрою, і, поки дзвенить бубон, дитина повинна знайти будиночок-обруч, в якому живе його цифра).

6. Введення числа і цифри 5

Вихователь загадує дітям загадку, вони відгадують її.

На руці малятко Лена,
Любить пальчики вважати!
У неї, на диво,
Кожен раз виходить ...

(П'ять)

7. Складання з паличок цифри 5

Вихователь вивішує зразок на дошку, діти за зразком викладають цю цифру.

8. Завдання «Числовий ряд»

III. Заключна частина

Згадайте, хлопці, чому ми навчили нашого гостя?

(Познайомили його з геометричними фігурами - коло, квадрат, прямокутник, трикутник. Повторили порядковий рахунок від 1 до 5. Познайомилися з цифрою 5).

Лактіонова Ольга Геннадіївна, вихователь, г.Междуреченск

Інтеграція ГО: «Пізнавальний розвиток» (формування елементарних математичних уявлень, пізнавально-дослідницька діяльність, «Фізичний розвиток», «Соціально - комунікативний розвиток».

завдання:

Тренувати в умінні розрізняти знайомі геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник. Розвивати уміння порівнювати предмети за кольором, формою. Удосконалювати вміння визначати просторове напрямок від предмета: зліва, справа. Вчити вважати в межах 5, відповідати на питання Скільки?

Демонстраційний матеріал: Картинки з кульками

Роздатковий матеріал: Геометричні фігури

Вступна частина.

вихователь:Діти, подивіться, хто до нас сьогодні прийшов в гості?
мишка:Привіт, хлопці. Ви впізнали мене? Я Мишка-норушка з казки «Теремок». Послухайте, яка історія сьогодні зі мною трапилася.
Прибігла я до Теремків, зупинилася і питаю: «Терем-теремок! Хто в теремі живе? » А чарівний голос у Теремка відповідає: «Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає всі мої завдання». Ви допоможете мені виконати завдання, які дав чарівний Теремок?

Вихователь: «Діти ми допоможемо мишці потрапити в теремок? Ось вам перше завдання »

Основна частина.

Завдання «Знайди відмінності».

Вихователь: «У мене дві картинки. Що зображено на малюнку? »

Відповідь дитини: «Кульки»

Вихователь запитує: «Кульки на зображенні однакові або різні?

Відповідь дитини: Різні

Вихователь: Вони різні, значить вони відрізняються.

Вихователь запитує: «Вони всі одного кольору?

Відповідь дитини: «Ні»

Вихователь: «Значить вони відрізняються за кольором»

Вихователь запитує: «Все кульки однієї форми?

Відповідь дитини: «Ні»

Вихователь: «Значить вони відрізняються за формою»

Вихователь: «Хлопці ми з вами з'ясували, що кульки відрізняються за кольором і формою. А давайте порахуємо кульки і дізнаємося скільки їх »

Вихователь запитує у дітей: «Скільки синіх кульок на зображенні? Відповідь дитини 5

Вихователь запитує: «Скільки червоних кульок на зображенні?

Відповідь дитини 5

Вихователь пропонує на верхню смужку картки викласти стільки червоних гуртків, скільки червоних кульок на зображенні.

А на нижню смужку викладаємо стільки синіх гуртків, скільки синіх кульок на зображенні. Перевіряю виконання завдання дітьми

Вихователь запитує: «Яких більше гуртків червоних або синіх?»

Відповідь дитини: «Однаково, бо синіх 5 і червоних 5»

Вихователь: «Молодці впоралися із завданням»

Вихователь «Наступне завдання« Покажи геометричну фігуру »

Вихователь: «У вас на столі в тарілочці лежать геометричні фігури. Зараз я буду називати геометричну фігуру, а ви піднімати її і показувати мені. »

Вихователь: «Коло, квадрат, трикутник, квадрат, коло, трикутник»

Физминутку

Станьмо, треба відпочити,

Наші пальчики струсити.

Піднімайтеся, ручки, вгору,

Ворушіться, пальчики, -

Так ворушать вушками

Сіренькі зайчики.

Крадемося тихо на носочках,

Як лисиці бродять по ліску.

Вовк озирається навкруги,

І ми головки повернемо.

Тепер сідаємо тихіше, тихіше -

Прітіхнем, немов у нірках миші.

Вихователь: «І останнє завдання це математичний діктант.Я називаю фігуру ви на смужці викладаєте їх в ряд»

Вихователь: «Поклали жовтий квадрат, ліворуч від нього зелений трикутник, праворуч від квадрата синій коло»

Вихователь: «Під зеленим трикутником поклали жовтий коло, під жовтим квадратом червоний квадрат, під синім колом зелений трикутник»

вихователь:Хлопці, ви правильно впоралися з усіма завданнями, тому двері чарівного Теремка відкриті для Мишки-норушки. Давайте попрощаємося з Мишкою, їй треба поспішати в свою казку.
мишка:Спасибі хлопці. Ви дуже мені допомогли. До побачення.

Заключна частина.

вихователь:Хто до нас сьогодні приходив в гості?

Відповідь дитини «Мишка»

вихователь:Яка історія з нею трапилася?

Відповідь дитини «Вона не могла потрапити в теремок»

вихователь:Які завдання ми виконували?

Відповідь дитини «Показували геометричні фігури, кульки порівнювали.

Ліворуч і праворуч викладали фігури »

вихователь: « Вам сподобалося допомагати Мишці-Норушка? »

Відповідь дитини «Так»

розділи: Робота з дошкільнятами

мета:знайомство з утворенням числа 5 і з цифрою 5, вміння рахувати до п'яти, закріплення геометричних фігур, розвиток логічного мислення, пам'яті, уваги, дрібної моторики пальців рук, виховуємо почуття жалю і бажання допомогти героям казки.

хід заняття

Сьогодні хочу вам розповісти казку «Репку». Казку незвичайну з математичними завданнями.

Посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика превелика. Тягне дід ріпку, а витягнути не може. Покликав дід бабку. А бабця каже: «Чи виконають дітки завдання, тоді і допоможу тобі дід».

Скільки на столі тарілочок? (4)

Скільки ложок? (3)

Тарілочок більше або ложок? (Тарілочок більше, а ложок менше)

Яке число менше 3 або 4?

Яке число більше 3 або 4?

Що треба зробити, щоб було порівну? (Треба прибрати одну тарілочку, треба додати одну ложку)

Додамо одну ложечку. Скільки стало ложечок? (4)

Що можна сказати про тарілки і про ложки? (Їх стало порівну)

А баба і каже:

Ах, ось ще у мене одна тарілочка.

Скільки стало тарілочок? (5)

Як вийшло п'ять тарілочок? (До 4 тарілочках додали ще одну тарілочку, вийшло 5 тарілочок)

Тарілочок 5, а ложок скільки? (4)

Більше тарілочок або ложок? (Тарілочок)

Число 4 більше 5? (Менше)

Число 5больше 4? (Більше)

Як зробити, щоб тарілочок і ложок було порівну? (Додати 1 ложку)

Що ми зробили, щоб ложок стало 5? (До 4 ложок додали ще 1 ложку)

Скільки тарілочок? Скільки ложок?

Спасибі, малята, допомогли старій людині тарілки розкласти. Допоможу і я дідові ріпку тягнути.

Бабка за діда. Дід за ріпку. Тягнуть потягнуть, витягнути не можуть. Покликала бабця внучку. Внучка і каже:

Допоможу вам, тільки дітки нехай мене навчать рахувати і познайомлять з новою цифрою.

На поличці стоять чашки, давайте порахуємо. (5)

На столі лежать картки з цифрами 1,2,3,4,6,7 і картки з цифрою 5 за кількістю дітей. Дітям надається самостійність. Якщо ніхто не зможе правильно вибрати цифру 5, питання:

Зуміли ви вибрати картку з потрібною цифрою? (Немає)

Чому не зуміли? (Тому що не знаємо, як записується чісло5)

Показ цифри 5. Бесіда про цифру.

Давайте разом з онукою обведемо на листочках по точкам цифру 5. (робота на листочках).

Дякую вам, хлопці! Допомогли ви мені, познайомили з цифрою 5, навчили рахувати до 5. Допоможу і я бабусі.

Внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку. Тягнуть потягнуть, витягнути не можуть. Покликала внучка Жучку.

Жучка каже:

Допоможу вам ріпку тягнути, але спочатку хай дітки зі мною відпочинуть.

Физминутку:

Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку. Тягнуть потягнуть, витягнути не можуть. Жучка покликала кішку.

Дуже я зголодніла, почастуєте мене рибкою. Сил немає тягнути ріпку.

На дошці геометричні фігури, назвіть їх. (Коло, трикутник, овал, прямокутник, ромб, квадрат).

На столі у вас лежать геометричні фігури, які? (Ромб, трикутник)

З ромба і трикутника зробіть рибку.

Молодці, хлопці! Піду допоможу ріпку тягнути.

Кішка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку. Тягнуть потягнуть, витягнути не можуть. Кішка покликала мишку.

Допоможу, якщо діти розкажуть, що нового вони дізналися, з якою цифрою познайомилися?

Мишка за кішку, кішка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку. Тягнуть потягнуть, витягли ріпку. Дякую вам за допомогу, хлопці.