Аплікація на тему я і моя сім'я. Конспект заняття по аплікації до Дня сім'ї. Колективна робота «Ромашки». Тема: Моя дружна сім'я

Конспект по продуктивної діяльності

аплікація в середній групі

на тему: «Моя сім'я».

мета: створити умови для усвідомлення дитиною свого місця в сім'ї.

Освітні завдання:

Виховна: Виховувати дбайливе ставлення до членів сім'ї. Викликати у дітей радість і гордість за те, що у них є сім'я.

освітня:Вчити дітей вирізати круглі деталі аплікації, розподіляти на заготівлі (дерево) фігури і наклеювати їх.

розвиваюча: Розвивати дрібну моторику пальців рук і інтерес до аплікації.

Освітні області:соціально-комунікативний розвиток, художньо - естетичний розвиток.

Види діяльності:ігрова, комунікативна, образотворча, сприйняття художньої літератури та фольклору.

Попередня робота:бесіда про сім'ю, Читання віршів«Мама - кращий друг»М. Скребцова, « Вірш про тата »Р. Ейдельман.

Методи і прийоми: словесний, наочний, практичний, ігровий.

Матеріали та обладнання:картинки з деревами (яблуні), клей олівець, дошка для клею, ємність для деталей аплікації, ножиці, серветки.

вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про сім'ю ...

(стукіт у двері)

вихователь: Цікаво, хто це до нас прийшов?

(Вихователь визирає за двері і вносить в групу кошик з яблуками, а в ній лист.)

вихователь: Хлопці тут лист (читає) «Здрастуйте хлопці, пише вам Їжачок Федя, я надіслала вам гостинці з лісу. Хоча сім'я у нас велика, але урожай в цьому році був хороший, і я дарую вам яблучка. Тому що знаю, що дітки їх люблять їсти, як і мої ежата »

вихователь: Сім'я буває велика і маленька, але головне в сім'ї повинна бути любов, дружба і повага. А хто входить до складу вашої сім'ї?

Відповіді дітей.

вихователь: Послухайте мою загадку. Про кого вона?

Хто ніжніше за всіх на світі?

Хто готує нам обід?

І кого так люблять діти?

І кого прекрасніше немає?

Хто читає на ніч книжки?

Чи не лає нас з братиком?

вихователь: Хто ж це? Наша (мама). А тепер послухайте ще одну:

Хто не в жарт, а всерйоз

Нас забити навчить цвях?

Хто навчить сміливим бути?

З висоти впавши, не нити?

І коліно роздряпавши,

Чи не ревіти. Звичайно (тато)

вихователь: А зараз встанемо біля своїх стільчиків і приготуємо ручки.

Физкультминутка «Хто живе у нас в квартирі? »

1, 2, 3, 4-хто живе у нас в квартирі?

Папа, мама, брат, сестра, кішка Мурка,

Два кошеня, мій цвіркун, щеня і я.

Ось і вся моя сім'я.

вихователь: Добре, тихенько сідайте. Мама і тато люблять вас, піклуються про вас. А як ви допомагаєте мамі і татові?(Відповіді дітей).

вихователь: Мені сподобалося, як ви розповідали про свою сім'ю. Я пропоную вам порахувати, скільки членів сім'ї живе у вашому домі.

(Діти вважають маму, тата, себе, братів і сестер, якщо вони є)

вихователь: А тепер уявіть, що ваша сім'я це дерево, а ви яблучка, давайте наклеїв на ваші дерева стільки яблук, скільки членів сім'ї живе у вашому домі.

Показати малюкам основу для аплікації, деталі які треба вирізати. При необхідності допомогти малюкам правильно порахувати склад сім'ї, допомогти в процесі вирізання яблук.

Рефлексія.

Що ми дізналися про сім'ю?

Чи сподобалося вам сьогодні заняття?

вихователь: Давайте віднесемо наші аплікації на вставку для батьків. Подивіться, який чудовий сад у нас вийшов! У мене є вірш до ваших робіт:

Чудове дерево є у мене.
Воно мені - рідня,
І воно мені - сім'я Сім'я - це МИ. Сім'я - це я,
Сім'я - це тато і мама моя, сім'я - це свято за круглим столом,
Сім'я - це щастя,
Сім'я - це будинок,
Де люблять і чекають, і не пам'ятають про злом!

Підсумок: ще раз розглянути отримані аплікації, похвалити за виконану працю, за хорошу роботу.

Мадоу «Татаріновскій дитячий сад комбінованого виду« Колобок »

міського округу Ступіно

конспект

ООД по аплікації

на тему: «Моя сім'я»

у старшій групі

підготував: вихователь 1категоріі

Стрельцова

Юлія Володимирівна

2018

мета: систематизувати і розширити знання про сім'ю.

завдання:

    виховувати чуйне ставлення по відношенню до дорослих, виховувати почуття гордості за свою сім'ю;

    вчити створювати аплікації з геометричних фігур, оформляти роботи за зразком;

    розвивати художньо-естетичне уяву;

    уточнити уявлення про геометричні фігури: трикутник, квадраті, прямокутнику, колі, овалі і їх основні ознаки;

    вправляти в аналізі різних властивостей фігур;

    розвивати наочно-образне і абстрактне мислення;

    вчити відбирати матеріал для аплікації.

Підготовча робота

    Бесіда на тему «Моя сім'я»;

    Повторити правила безпеки при роботі з ножицями;

    Вирізання геометричних форм у вечірній час.

Устаткування і матеріали :

Малюнок із зображенням сім'ї, зразок аплікації; набір геометричних фігур, ножиці, кольоровий папір, альбомна папір для основи, клей ПВА, підставки для пензлика, серветки, кольорові олівці.

хід ОД

Діти заходять в групу один за одним, вихователь пропонує дітям взятися за руки і утворити коло.

вихователь: «Зібралися всі діти в коло.

Я - твій друг і ти - мій друг.

Міцно за руки візьмемося,

І один одному посміхнемося ».

Подивлюсь на ваші обличчя, з ким би мені тут подружитися?

Я - Тетяна Миколаївна, а ти хто? Відповідай мені, як тебе ласкаво звуть (Ірочка, Сашенька ...).

Привіт, дорогі хлопці, ви всіх прекрасніше на світі. Ось таких хороших гожа, я запрошую пограти.

вихователь: Покажіть, яке буває вираз обличчя у тата і мами, коли вони радіють, коли у них гарний настрій.

А якщо вони сердяться, супляться?

Діти показують мімікою виразу обличчя. Освітня діяльність з дітьми. Діти сідають на стільці в ігровій .

вихователь: Хлопці, подивіться на цей малюнок. Як ви думаєте, хто ці люди?

Як можна назвати їх, одним словом? (Сім'я.) Так, звичайно, це родина.

Вихователь: А тепер давайте пройдемо за столи і трохи пофантазуємо. Пропоную змайструвати з кольорового паперу аплікацію на тему «Моя сім'я», але перед роботою поупражнять пальчики.

Пальчикова гімнастика «Дружна сім'я».

(Відповідно до слів потішки діти по черзі загинають пальці, починаючи з великого).

Цей пальчик - дідусь,

Цей пальчик - бабуся,

Цей пальчик - татко,

Цей пальчик - ненька,

А ось цей пальчик - я,

Разом - дружна сім'я

вихователь: Хлопці розгляньте готовий зразок на дошці, розкажіть, з яких геометричних фігур складаються чоловічки - мама, тато, синку, дочка?(Фігури чоловічків складаються з кіл, прямокутників, квадратів, трикутників).

вихователь: А чим відрізняється коло від квадрата, прямокутник від трикутника? Чому для особи ми взяли коло, а для тулуба - прямокутник?(У кола немає кутів, а у квадрата їх чотири. У прямокутника чотири кінці чотири сторони, а у трикутника - три кути і три сторони. Коло за формою схожий на обличчя, а прямокутник - на тулуб).

вихователь: Чому розміри чоловічків різні? Від чого це залежить? (Тому що дорослі старше дітей і вище).

вихователь: Молодці, а зараз приступаємо до роботи. Вам потрібно розмістити геометричні фігури на основе.Затемз акрепіть деталі аплікації на основі за допомогою пензлика і клею. Доповнити аплікацію за допомогою кольорових олівців деталями (очі, ніс, рот, волосся, вуса, борода і т. Д.).

підсумок заняття

вихователь: Що ми робили сьогодні на занятті, про що говорили, що найбільше сподобалося, чому навчилися? (Відповіді дітей).

вихователь: Хлопці ви сьогодні все дуже добре старалися, у вас вийшли чудові аплікації. Дякую за заняття.

Аплікація з дітьми 3-4 років. Конспекти занять Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Моя сім'я»

Тема тижня «Моя сім'я»

Заняття 21. Долонька (Кольоровий папір. Аплікація з заготовлених силуетів предметів)

Програмне зміст.Вчити дітей наносити клей на деталь і наклеювати її на лист; поєднувати аплікацію з малюванням. Вчити голосно і чітко вимовляти слова потішки, супроводжуючи їх відповідними тексту діями. Виховувати чуйність і доброту.

Роздатковий матеріал.Половинка альбомного листа, кольоровий папір, вирізаний з білого паперу коло розміром трохи менше дитячої долоньки (без пальців), простий олівець, фломастери, клей, кисть для клею, ганчірка, клейонка-підкладка.

хід заняття

Почніть заняття з гімнастики для пальців:

На перші п'ять рядків кожна дитина по черзі бере кожен пальчик на одній руці, починаючи з великого і закінчуючи мізинцем. На останній рядок вірша діти стискають і розтискають пальчики на двох руках.

Запропонуйте кожній дитині покласти руку на лист кольорового паперу і обведіть його долоню; самі виріжте долоньку.

Якщо ви займаєтеся з великою групою дітей, обвести і вирізати долоньки краще заздалегідь.

Роздайте дітям вирізані з білого паперу кола і запропонуйте намалювати на них портрет (особа) улюбленого члена сім'ї малюка або навіть власний портрет. Дитина наклеює на альбомний аркуш долоньку, а в центр долоні - коло з портретом, який він намалював. Обов'язково поцікавтеся у кожної дитини, кого він зобразив і чому.

З книги Ліплення і аплікація з дітьми 6-7 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будівництво будинку (Ліплення з пластиліну) Програмне зміст. Формувати у дітей уміння ліпити будинок з згорнутих стовпчиків, накладаючи їх один на одного і міцно з'єднуючи між собою. Закріплювати вміння користуватися стеком. розвивати

З книги Малювання з дітьми 6-7 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Моя сім'я» Заняття 27. філімонівська і димковскіе барині (Ліплення з глини) Програмне зміст. Продовжувати знайомити дітей з особливостями філімоновской і димковской ліплення. Вчити їх порівнювати і ліпити філімонівська і димковскую бариню з натури. закріплювати

З книги Малювання з дітьми 4-5 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім» Заняття 41-42. Будиночки трьох поросят (частина 1-2) (Малювання пастельними крейдою, сангиной, вугіллям, восковими крейдою) Програмне зміст. Продовжувати вчити робити ілюстрації до казок. Розвивати здатність розташовувати предмети на аркуші паперу. вчити

З книги Ліплення з дітьми 4-5 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Моя сім'я» Заняття 53. Тест «Моя сім'я» (Малювання кольоровими олівцями) Програмне зміст. Дослідити міжособистісні відносини дитини в сім'ї, психічний стан дитини під час малювання, виявити найбільш значимого для дитини члена родини,

З книги Ліплення з дітьми 3-4 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будинки для матрьошок (Малювання кольоровими олівцями) Програмне зміст. Вчити дітей малювати маленькі і великі предмети, що складаються з квадрата і трикутника. Продовжувати вчити складати сюжетну композицію. виховувати чуйне

З книги Малювання з дітьми 5-6 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Професії» Заняття 24. Півень і фарби (Малювання пензлем. Гуаш) Програмне зміст. Розширювати уявлення дітей про образотворчих можливостях фарб. Закріплювати вміння називати основні кольори, вчити підбирати потрібний колір при створенні певного

З книги Аплікація з дітьми 3-4 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Моя сім'я» Заняття 25. Сім'я неваляшек (Малювання пензлем. Гуаш) Програмне зміст. Спонукати дітей до розглядання дітей розглядати неваляшек різного розміру. Вчити малювати простим олівцем неваляшку з натури певного розміру; передавати

З книги Малювання з дітьми 3-4 років. конспекти занять автора Колдина Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Свято мам» Заняття 26. Гілочка мімози (Малювання пензлем і пальцем. Гуаш) Програмне зміст. Вчити малювати дітей пензликом гілочку мімози з натури. Продовжувати вчити малювати квіти пальчиком. Виховувати любов до близьких людям.Матеріал. жива гілка

З книги автора

Тема тижня «Моя сім'я» Заняття 25. Сім'я матрьошок (Ліплення з пластиліну) Програмне зміст. Вчити ліпити предмет овальної форми пластичним способом, приминати знизу саморобку для її стійкості. Продовжувати знайомити з прийомами згладжування. закріплювати вміння

З книги автора

Тема тижня «Моя сім'я» Заняття 21. Мама (Ліплення з глини) Програмне зміст. Вчити дітей ліпити предмети, що складаються з двох частин; закріплювати вміння доводити виріб до потрібного образу за допомогою загостреної палички. Вчити розуміти і аналізувати зміст

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика і півня (Ліплення з пластиліну) Програмне зміст. Закріплювати вміння дітей доводити виріб до потрібного образу за допомогою пластиліну. Вчити переказувати казки, спираючись на іллюстраціі.Демонстраціонний матеріал. герої

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 41. Крижана хатинка (Малювання пастельними крейдою) Програмне зміст. Продовжувати знайомити дітей з холодними тонами. Вчити передавати характерні особливості предметів, використовуючи холодну колірну гамму. Знайомити з можливостями

З книги автора

Тема тижня «Моя сім'я» Заняття 21. Долонька (Кольоровий папір. Аплікація з заготовлених силуетів предметів) Програмне зміст. Вчити дітей наносити клей на деталь і наклеювати її на лист; поєднувати аплікацію з малюванням. Вчити голосно і чітко вимовляти слова

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика і півня (Кольоровий папір. Аплікація з заготовлених частин предмета) Програмне зміст. Виховувати чуйність і доброту. Вчити дітей складати ціле з декількох частин; наносити клей на деталь і наклеювати

З книги автора

Тема тижня «Моя сім'я» Заняття 21. Моя мама (Малювання кольоровими олівцями) Мета. Вчити дітей правильно називати членів сім'ї і розповідати про них. Вчити схематично малювати кольоровими олівцями людини, що складається з кола, трикутника і ліній. закріплювати вміння

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Паркан біля будинку (Малювання пензлем. Гуаш) Мета. Продовжувати вчити дітей малювати різні предмети, що складаються з поєднань ліній. Вчити переказувати казки, спираючись на ілюстрації в книзі. Розвивати мова, мишленіе.Демонстраціонний

Конспект заняття по аплікації «Моя сім'я»

мета: Систематизувати і розширити знання про сім'ї, Виховувати чуйне ставлення по відношенню до дорослих, виховувати почуття гордості за свою родину. Вчити створювати вироби на основі конуса, оформлення роботи з вибраними образами.

устаткування раздаточное: Ножиці, 2-3 кола з кольорового паперу, розділені на 4 рівні частини олівцевими лініями, кольорового паперу для додаткових деталей (волосся, борода - ширина і довжина смужок залежить від довжини волосся, клей ПВА підставки для пензлика, серветки, кольорові олівці.

Хлопці, як ви розумієте слово сім'я? Що це таке?

(Діти дають відповіді, вихователь узагальнює).

Ви абсолютно праві, сім'я - це світ, Де панують любов, дружба і відданість. Сім'я - це будинок, Куди хочеться повернутися після трудового дня. Сім'я - це найдорожче. сім'яскладається з близьких родичів - батьків, братів, сестер, дідусів, бабусь, дядьків, тіток. Все в сім'їпіклуються одне про одного, допомагають, люблять.

Пропоную згадати казки, в яких є згадки про сім'ї

(Діти перераховують «Ріпка», «Гуси-лебеді», «Сестричка Оленка та братик Іванко», «Морозко», "Царівна жаба"і т.п.).

Хлопці, сьогодні у нас в групі відкрито фотовиставку "Моя сім'я". Хто хоче розповісти про свою сім'ї?

(Діти за бажанням підходять до фотографії своєї сім'ї, Розповідають, хто зображений).

по ходу заняттявихователь запитує про членах сім'ї, Кого як звуть.

А тепер давайте пройдемо за столи і трохи пофантазуємо. Пропоную змайструвати з кольорового паперу вироби на тему «Моя сім'я» , Але перед роботою поупражнять пальчики.

пальчикова гімнастика «Дружна сім'я»

(Відповідно до слів потішки діти по черзі загинають пальці, починаючи з великого)

Цей пальчик - дідусь,

Цей пальчик - бабуся,

Цей пальчик - татко,

Цей пальчик - ненька,

А ось цей пальчик - я,

Разом - дружна сім'я!

(Вихователь пропонує дітям зробити з матеріалів членів своєї сім'ї, Пояснює послідовність роботи, показує окремі прийоми).

А тепер приступимо до виконання:

1. Взяти коло і вирізати 1 частина по контуру.

2. Зробити конус, з'єднавши краю за допомогою клею. Розмір конуса залежить від величини кола.

3. Особа - на аркуші рожевого паперу намалювати і акуратно вирізати овал, приклеїти його на основу. Очі, ніс, рот можна намалювати або вирізати з паперу і приклеїти. Приклеюючи ніс і рот, необхідно залишити місце для вусів або бороди.

4. Волосся зробити з жовтої, коричневої або чорного паперу (На розсуд дитини). Нарізати її тонкими смужками, не доходячи до краю близько 1,5 см. Злегка притискаючи ножицями, підкрутити кожну смужку. Приклеїти волосся по верхньому краю картону.

5. Вуса можна зробити з такого ж паперу, як і волосся: Невелику смужку надрізати тонкої бахромою. Злегка підкрутити ножицями, нанести трохи клею в середину деталі і притиснути її на обличчі чоловічка.

6. На аркуші паперу намалювати і акуратно вирізати по контуру ручки, приклеїти на конус.

7. Кольоровими олівцями або фломастерами можна доповнити роботу на розсуд дитини.

Хлопці, які у вас чарівні матусі і міцні тата. щастя вашим сім'ям. Дякую за урок.

Конспект по аплікації: «Фоторамка для сімейного фото"

Завдання НСД:

Вчити прийомам різання по косій (діагоналі) шляхом накладення квадрата на
квадрат для отримання декількох трикутників;

Закріплювати прийоми різання по прямій; знання предметів квадратної,
прямокутної і трикутної форми і різного стану їх в просторі;
акуратного користування ножицями, пензлем, клеєм.

Інтеграція освітніх областей:

пізнання: розвивати сприйняття, вміння виділяти різноманітні властивості і відношення геометричних фігур (колір, форма, величина, розташування в просторі);

комунікація: вміння підтримувати бесіду; заохочувати прагнення висловлювати свою точку зору і ділитися нею з педагогом та іншими дітьми;

Безпека: закріплювати уявлення про дотримання техніки безпеки при роботі з ножицями, клеєм;

здоров'я: проведення пальчикової гімнастики;

праця: закріплювати вміння приводити в порядок своє робоче місце; розвивати бажання допомагати один одному;

соціалізація: формувати потребу вести себе відповідно до загальноприйнятих норм.

Матеріали, інструменти, обладнання:

Червоний картон, альбомний аркуш, 2 смужки жовтого кольору, 2 смужки синього
кольору;

  1. ножиці, клей, пензлик клейова, ганчірочка, клейонка, піднос;

аудіозапис «Одинокий пастух».

Попередня робота:

  1. Оформлення основи рамки для прикраси.
  2. Розгляд сімейних фотографій в рамках, ілюстрацій.
  3. Бесіда про сім'ю.

Хід НСД:

Діти стоять півколом близько вихователя.

вихователь: Скажіть, хлопці, куди ви поспішаєте після дитячого саду?Діти: Додому. Вихователь: А чому?

Діти: (відповіді дітей).

вихователь: Як добре, що у вас є сім'я. Ви найщасливіші діти на світі, тому що в ваших родинах люблять один одного, весело і дружно живуть всі разом. Це найголовніше, коли в родині мир, дружба і любов.

А хто живе в ваших родинах?
Діти: (відповіді дітей).

вихователь: Хлопці, ви знаєте, що ми з вами готуємо в групі фотовиставку. Ви вже принесли мені фотографії, ось дивіться, скільки їх багато (вихователь показує конверт), але їх потрібно красиво оформити.

Як ви думаєте, як можна зробити, щоб фотографії виглядали красиво і їх
зручно було розвісити в групі?

діти: (Пропонують різні варіанти).

вихователь: Правильно, можна зробити для кожної фотографії красиву рамку.

Давайте розглянемо, як можна красиво оформити наші рамки.

Діти сідають на свої місця, вихователь вивішує зразки оформлення рамок.

вихователь: Ліза, скажи, з яких геометричних фігур складені візерунки на рамках?

Правильно. Ось з таких геометричних фігур ми будемо сьогодні складати
візерунок наших рамок.

Подивіться, хлопці, у кожного на столі лежать по дві смужки різного кольору.

Якого кольору?

вихователь: З цих смужок ми будемо вирізати квадрати, а з квадратів
трикутники.

Катя, як ти думаєш, як можна з смужки отримати квадрати.

дитина: Треба скласти смужку навпіл, потім ще раз навпіл, потім розгорнути смужку і розрізати по лініях згину.вихователь: Правильно, молодець!

Софія, а з квадрата, як можна зробити трикутник?

дитина: Розрізати квадрат навскоси (по діагоналі), від куточка до куточка.вихователь: Вірно, а ще я вам покажу, як можна відразу вирізати кілька трикутників шляхом накладення квадрата на квадрат (показ вихователя).

А тепер давайте відпочинемо і підготуємо наші пальчики до роботи.

Діти стають біля своїх столів, вихователь проводить пальчиковую гімнастику:

Цей пальчик дідусь, Цей пальчик бабуся, Цей пальчик тато, цей пальчик мама, Оцей пальчик я, Ось і вся моя сім'я.

Гімнастика проводиться по черзі на двох руках.

вихователь: Молодці! Сідайте, приступаємо до роботи, але перш давайте згадаємо техніку безпеки при роботі з ножицями і клеєм.Діти: (відповіді дітей).

Під час роботи дітей грає спокійна музика.

вихователь: Діти завершуємо роботу, прибираємо робочі місця.

А тепер давайте підійдемо до наших рамкам і розглянемо, що у нас вийшло.
(Діти стають півколом перед дошкою).

Микита, чия робота тобі сподобалася найбільше? А чому?

Вихователь разом з дітьми зазначає акуратність і яскравість робіт, поєднання кольорів і композиції.вихователь: Хлопці, чому ми сьогодні з вами навчилися? (Відповіді дітей).

Молодці, ви все добре постаралися і красиво оформили рамки для
фотографій. Після сну ми приклеїмо фотографії до рамкам, повісимо в групі і
запросимо батьків на нашу виставку.