Конспект НОД, ліплення, у середній групі на тему «Сніжинка. Конспект безпосередньо освітньої діяльності "ліплення зайчика" у середній групі "зайчик взимку" Ліплення тема зима середня група

ЄВГЕНІЯ ЄРМАКОВА

Програмні завдання: продовжувати навчати дітей скачувати ковбаски та конструюватиїх задуманий предмет як барельєфа (зображення виступає над площиною тла). Розвивати дрібну моторику пальців, окомір і уяву. Виховувати акуратність.

Попередня робота: розгляд картин з зимовими пейзажами, знайомство з властивостями снігу

Матеріал: круги з синього картону діаметром приблизно 12-15 см за кількістю дітей, білий пластилін, стеки, музичний супровід. «Кружляють сніжинки» .

Хід заняття:

Діти розташовуються на килимі у півколо разом із вихователем. У групу залетіла« сніжинка» .

«Здрастуйте, хлопці! Я зовсім маленька – Сніжинка. Я тільки сьогодні народилася. Але я знаю, що моя мама – це вода. Я була маленькою крапелькою води, але зараз на вулиці так холодно, що поки я летіла до вас з неба, - замерзла, і перетворилася на Сніжинку. Зі мною з неба падали мої сестрички- сніжинки, але вони загубилися і мені дуже сумно і нудно однієї»

Хлопці, як допомогти Сніжинці? Давайте зробимо їй сестриць - Сніжинок із пластеліну. Щоб вони вийшли красиві та як справжні їх треба розглянути. З яких частин складається сніжинка?

Є прямі смужки (показ, які рівні, довгі, прямі. Але є й короткі. Покажіть довгі смужки та короткі) (Показ дітей). Ось яка Сніжинка.

Вихователь читає дітям уривок із вірша До. Бальмонта:

Світло-пухнаста

Сніжинка біла.

Яка чиста,

Яка смілива!

Вихователь:

Хочете зліпити такі сніжинки? Скочуємо кілька кульок однакового розміру і розкочуємо їх у тоненькі ковбаски. Вихователь показує дітям, як на круглому картоні скласти з ковбасок, що перетинаються в центрі. сніжинкуі прикрасити її короткими ковбасками чи іншим способом.

Фізкультхвилинка.

Ми сніжинки, ми пушинки,

Покружляти ми не проти.

Ми сніжинки-балеринки,

Ми танцюємо день та ніч.

Встанемо разом ми в гурток -

Виходить сніжок.

Хлопці, зробимо сестриць Сніжинці? - (Так)

Давайте ми з вами зробимо таких сестричок для нашої Сніжинки(розкладання зразка на столи)

Проходьте до своїх місць.

Діти проходять до своїх робочих місць. Грає мелодія «Кружляють сніжинки»

Ліплення дітей.

Підсумок заняття:

Хлопці, подивіться якісь красиві сестриці Сніжинки у нас вийшли! Тепер нашою Сніжинціне буде так сумно! Усі ви великі молодці!

Публікації на тему:

Конспект інтегрованого заняття «Сніжинка» для дітей середньої групиАвторський конспект інтегрованого заняття у середній групі дитячого садка Тема: «Сніжинка» Завдання: 1. Заохочувати дітей виразно передавати.

Конспект НОД у середній групі «Сніжинка»Завдання: розвивати мову дітей розширювати уявлення дітей про пору року, про сніг. розвивати спостережливість, інтерес до природи розвивати.

Конспект інтегрованого заняття з ліплення в середній групі «Соняшник»Тема: СОНЯШНИК Програмний зміст: Ознайомити дітей з рослиною соняшник. Вчити описувати рослину, милуватися її красою.

Мета: викликати в дітей віком інтерес до заняття, вчити дітей відбивати враження, отримані під час спостереження зимової природи, Розвивати художньо.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Каченята»Конспект заняття з ліплення у середній групі. Тема "Каченята" Мета: вчити дітей ліпити предмет, що складається з кількох частин, передаючи деякі.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Ліплення крокодила»Програмний зміст: 1. Вчити дітей ліпити предмети з кількох частин, правильно розташовувати частини, дотримуючись пропорції. Вчити з'єднувати.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Ми веселі матрьошки»Мета: Вчити дітей ліпити людину. Розвивати вміння поєднувати свою роботу з іншими дітьми. Закріпити прийом примазування та відтягування.

  • Продовжувати вчити дітей створювати виразні ліпні образи конструктивним способом, ділити матеріал потрібну кількість частин різної величини, ліпити послідовно, починаючи з великих деталей.
  • Розвивати окомір почуття форми.
  • Виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу, бажання допомогти ближньому.

Попередня робота:

Ліплення сніговика на прогулянці, розгляд ілюстрацій із зображенням сніговика, читання віршів про сніговика, загадування загадок.

Матеріал:

Пластилін білого кольору;

Кольоровий пластилін для шапочки;

Дошки для ліплення;

Зубочистки для рук сніговика;

Ілюстрації із зображенням сніговика;

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, яка зараз пора року настає?

Діти:Зима.

Вихователь:Ви любите зиму?

Діти:Так.

Вихователь:За що ви любите зиму?

Діти:Взимку можна кататися на санчатах, на ковзанах.

Вихователь:Зима - чудова пора року. Взимку можна мандрувати. Ви хотіли б вирушити на зимову галявину?

Діти:Так.

Вихователь:Тоді в дорогу.

На галявину ми йдемо

Тихо падає сніжок

(Діти крокують)

Крутуються сніжинки,

Білі пушинки

(Діти кружляють)

Полетіли, помчали

(Діти побігли)

І під ялинку вляглися,

Тихо сплять сніжинки,

Білі пушинки.

(Діти присідають, заплющують очі)

Але повіяв тут вітерець,

Закружляв наш сніжок

Крутуються сніжинки,

Білі пушинки.

(Діти кружляють)

Вихователь:Ось ми опинилися на галявині. Подивіться, яка гарна ялинка. Хто ж тут сховався під ялинкою? Потрібно відгадати загадку.

Мене не вирощували

Зі снігу зліпили

Я жити на холоді звик

Хто ж це? (Сніговик)

Вихователь:Хлопці, подивіться, який сніговик сховався під ялинкою. Давайте привітаємось із ним? Сніговик хоче нам щось сказати.

Сніговик сказав, що він один і йому нудно. Як ми можемо допомогти йому?

(Відповіді дітей).

Зробимо для нього багато друзів?

(Діти сідають за столи)

Вихователь:З чого складається сніговик?

Діти:З грудочок

Вихователь:Комочки однакові за величиною?

Діти:Один великий, інший менший

Вихователь:Що ще має сніговик?

Діти:Руки.

Вихователь:Руки якоїсь форми?

Діти:Овальний.

Вихователь:Що у сніговика на голові?

Діти:Шапочка.

Вихователь:Хлопці, у сніговика одна велика грудка, інша менша і руки.

Вихователь:Що залишилося зліпити?

Діти:Руки.

Вихователь:Руки ми зробимо із наших зубочисток.

З дрібних деталей ми зробимо очі, рот і ніс.

А зараз давайте погріємо наші пальчики.

Наші пальці стиснулися тісно

Що таке? Цікаво!

Видно їм прохолодно стало,

Їх укриємо ковдрою

Зараз тихенько приступили до роботи.

Творчість: Вправляти в умінні ділити пластилін на частини, скочувати, примазувати деталі, передавати характерні особливості будови зайчика, пропорції.

Пізнання: Уточнити, що заєць – дика тварина. Взимку міняє сіру шубку на білу.

Комунікація: Розвивати мову, запам'ятати слова гри "Зайчик білий вмивається".

Соціалізація: Виховувати наполегливість до досягнення мети. Розширити знання дітей про диких тварин. Заохочувати особисте творче начало.

Здоров'язберігаючі: Фізмінка, рухлива гра "Зайчик білий вмивається".

Матеріал: Картини із серії "Дикі тварини", шапочка зайчика для гри, галявина сніжна з ялинкою. Вірш ілюстрований А.Барто "Справа була в січні". Зразок зайчика іграшки, білий пластилін, серветки, дощечки, вода.

Хід заняття:

I. Вихователь пропонує назвати тварин, які мешкають у лісі, просить відгадати загадку:

По лісочку стриб - стриб,

По сніжку тик - тиць. (заєць).

ІІ. Розглядають іграшку зайчика, картину із зображенням зайців, характерні особливості будови тварини, показує дітям послідовність ліплення: розм'якшення пластиліну, поділ пластиліну на частини, як ліпити (розкочування, скочування, розплющування, примазування).

ІІІ. Пальчикова гімнастика:

Під високою сосною сидить заінь косою

Під іншою сосною сидить заінь інший.

IV. Самостійна робота. Допомога вихователя.

V. Створити лісову галявину, обіграти вироби.

VI. Рухлива гра "Зайчик білий вмивається".

Зайчик білий вмивається,

Мабуть, у гості збирається.

Вимив вухо, витер сухо,

Вимив хвостик і пострибав у гості.

VII. Підсумок заняття. Помилуватися кроликами на галявині.

Тема тижня "Зима "Конспект НОД "Художня творчість" ліплення у середній групі "Сніжинка"

Цілі: Продовжувати вчити скочувати ковбаски і конструювати їх задуманий предмет як барельєфа (зображення виступає над площиною фону). Удосконалювати вміння розуміти та аналізувати зміст вірша. Розвивати дрібну моторику пальців, окомір і уяву. Виховувати акуратність.

Попередня робота:розгляд картин з зимовими пейзажами, знайомство з властивостями снігу.

Роздатковий матеріал.Кола з блакитного картону діаметром приблизно 12-15 см за кількістю дітей, білий пластилін, стеки, музичний супровід «Зимушка-зима»

Діти розташовуються на килимі разом із вихователем. У групу залетіла «сніжинка» – лист. Читання дітям листи.

«Здрастуйте, хлопці! Я зовсім маленька дівчинка Сніжинка. Я нещодавно з'явилася на світ. Але я знаю, що моя мама – це Матінка-Водиця. У нас велика родина. Є сини у Матінки – Водиці, мої брати – Туман, Дощ, Льод та ми доньки – Роса та Сніжинки. У всіх дітей різні характери: всі ми любимо різні пори року (хто весну та літо, хто осінь, хто зиму). Зараз на вулиці зима, а зиму любимо ми – Сніжинки та мій братик Льод. Мого братика ви сьогодні бачили. Лід приходив до вас у гості. А ось сестриць своїх я втратила! Поки ми опускалися з неба, повіяв сильний Вітер, всі мої сестрички розлетілися! Мені дуже сумно одній, допоможіть мені, будь ласка, знайти моїх сестриць! Ваша Сніжинка.

Ще Сніжинка залишила нам опис своїх сестриць, давайте послухаємо!

Вихователь читає дітям уривок із вірша К. Бальмонта:

Світло-пухнаста

Сніжинка біла.

Яка чиста,

Яка смілива!

Вихователь:

Яка сніжинка у вірші? (Смілива, чиста, біла.)

Як ще можна описати сніжинку? (Холодна, колюча, блискуча і т. д.)

А давайте трохи пограємося з нашою Сніжинкою? (Давайте)

Фізхвилинка

Ми сніжинки, ми пушинки,

Покружляти ми не проти.

Ми сніжинки-балеринки,

Ми танцюємо день та ніч.

Встанемо разом ми в гурток -

Виходить сніжок.

Хлопці, але ж ми зовсім забули, що у нашої Сніжинки нещастя! Допоможемо, хлопці, знайти сестриць, Сніжинці? - (Так)

Давайте ми з вами зробимо таких сестричок для нашої Сніжинки (показ зразка)

Проходь до своїх місць.

Діти проходять до своїх робочих місць. Грає мелодія «Зимушка-зима»

Ліплення:

Скочуємо кілька кульок однакового розміру і розкочуємо їх у тоненькі ковбаски. Вихователь показує дітям, як на круглому картоні скласти з ковбасок, що перетинаються в центрі, сніжинку і прикрасити її короткими ковбасками або іншим способом.

Підсумок заняття:

Діти, подивіться які красиві сестрички Сніжинки у нас вийшли! Тепер нашій Сніжинці не буде так сумно! Усі ви великі молодці!

Конспект заняття з ліплення у середній групі.

Тема тижня "Зима". Ліплення «Сніжинка» (техніка - наклеп).

Мета: навчити дітей прийомом наліпу зображати сніжинку.

Завдання:

Навчальні: продовжувати вчити дітей ділити пластилін на частини, скочувати ковбаски і конструювати їх задуманий предмет як барельєфа (зображення виступає над площиною фону).

Виховні:

Розвиваючі: пізнавальний інтерес дітей, дрібну моторику пальців, окомір і уяву.

Попередня робота: розгляд картини з зимових пейзажів.

Роздатковий матеріал:круги або квадрати з картону блакитного, синього, фіолетового та сірого кольорів діаметром 12-15см за кількістю дітей, дошка для ліплення, білий пластилін, стека, музичний супровід.

Хід заняття:

Вихователь: Діти, послухайте, будь ласка, загадку:

Білим пледом ліс прихований,

І ведмідь у барлозі спить.

Сніг, як біла облямівка.

Хто господарював?

Діти: Зима.

Вихователь: Правильно, хлопці, настала зима. Як ви вважаєте, якого кольору найбільше взимку? Чому?

Діти: відповіді дітей.

Вихователь: А ви любите зиму?

Діти: Так.

Вихователь: За що ви любите зиму?

Діти: відповіді дітей.

Вихователь: У мене для вас є ще одна загадка, послухайте:

З неба зірочки летять

І на сонечку блищать.

Точно в танці балеринки,

Крутуються взимку.

Діти: Сніжинки.

Вихователь: Молодці, хлопці правильно відгадали.

А давайте трохи пограємо. Зараз ми всі з вами перетворимося на сніжинок.

Фізхвилинка

Ми сніжинки, ми пушинки,

Покружляти ми не проти.

Ми сніжинки - балеринки,

Ми танцюємо день та ніч.

Встанемо разом ми в гурток -

Виходить сніжок.

Вихователь: Які гарні сніжинки літали у нас із вами у групі. А тепер я пропоную вам зліпити сніжинку. Подивіться, які гарні сніжинки можна зліпити із пластиліну, давайте спробуємо.

Показує кілька зразків. Читання вірша:

Сніжинки – картинки,

Поглянь – скоріше.

У кожної по шість

Сріблясті промені,

І кожен зазубрений промінчик –

Зими зачарований ключик. Л.Шеховцова

Ліплення: Скочуємо кілька кульок однакового розміру і розкочуємо їх у тоненькі ковбаски. Вихователь показує дітям, як на круглому або квадратному картоні скласти з ковбасок, що перетинаються в центрі, сніжинку і прикрасити її короткими ковбасками або іншим способом.

Підсумок заняття: Діти, подивіться, які гарні сніжинки у нас вийшли. Ви все великі молодці.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Сценарій організації та проведення прогулянки з дітьми середньої групи. Тема тижня "Зима".

Ціль:Формувати у дітей перші зв'язкові уявлення про зиму, закріплювати знання дітей про властивості снігу (білий, холодний, легкий). Сприяти створенню позитивного емоційного настрою.

Конспект НОД з екології у середній групі. Тема: "Зимушка-Зима".

Закріпити уявлення дітей про зимові явища. Розширити уявлення про життя диких тварин, рослин у зимову пору року. Формувати уявлення про користь природних явищ для тварин і беруть участь у...