Дитячі вироби з паперу (104 фото-ідеї). Методична розробка заняття з застосуванням ІКТ "Школа веселих гномів". Тема даного заняття - знайомство з історією появи паперу, виготовлення вироби з паперу

Дарина Матяшова
Конспект заняття з ручної праці «Вироби з паперу»

Державна бюджетна установа Саратовської області «Красноармійський центр соціальної допомоги сім'ї та дітям "Родина"

конспект заняття

вироби з паперу

підготувала психолог

служби екстреної психологічної

допомоги по телефону

"Телефон довіри" Д. В. Матяшова

мета: організація зайнятості дітей в ручній праці.

завдання:

1. Навчити виготовляти вироби з паперу.

2. Закріпити і розширити навички роботи з папером. Закріпити правила роботи з ножицями, клеєм; вміння готувати своє робоче місце до заняття, Приводити його в порядок після закінчення роботи.

3. Виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця. Виховувати працездатність, творчий інтерес до виконуваної роботи.

4. Розвивати дрібну моторику, розширювати кругозір, розвивати окомір, пізнавальний інтерес, усну розмовну мову.

хід заняття

1. Організаційний момент

Добрий день, дорогі друзі! Я рада всіх вас сьогодні бачити. Я дивлюся у вас всіх сьогодні гарний настрій. Думаю, що все у нас з вами вийде.

2. Робота над темою

Тема нашого з вами заняття сьогодні« Вироби з паперу» .

питання дітям:

Ввідне слово:

папір - це самий універсальний і доступний матеріал, звичний, звичайний і одночасно дивовижний! Подорожуючи по світу паперу можна побачити справді дивовижні речі: Стародавні фігурки «Вирезанкі» (Вицинанкі, витончені силуети старовинних портретів, ажурних картин, силуетний театр тіней, іграшки та багато іншого.

Будь-яка робота з папером не тільки цікава, але і пізнавальна. Це справжнє художня творчість. кілька різнокольорових паперових листів дозволяють створити веселу, різнобарвну іграшкову країну, прикрасити будинок в будні і свята, зробити подарунки, сувеніри близьким і друзям.

Хлопці, скажіть, вам приємно отримувати подарунки? Але ж подарунки приємно не тільки отримувати, але й дарувати. Ви згодні зі мною? Приємно, коли у близької людини піднімається настрій, але не завжди на подарунки вистачає засобів. В такому випадку подарунок можна виготовити своїми руками, ніж ми зараз і займемося.

Приступаючи до роботи, перш за все, потрібно скласти план і послідовність майбутньої роботи. Давайте зараз ми з вами складемо план нашої роботи.

виготовлення квітки

1. Заготовити пелюстки: З кольорового паперу нарізати смужки шириною 0,5 - 1,0 см, довжиною 9-10 см; вирізати пелюстки за трафаретом.

2. Заготовити серединку квітки: Вирізати 2 деталі по 1 штуці з кольорового паперу та картону.

3. Заготовити листочки квітки по трафаретом: Вирізати смужки шириною 0,5-1,0 см.

4. Заготовити стебло квітки: Вирізати з картону основу для стебла за трафаретом.

5. Приклеїти на основу листя квітки.

6. Приклеїти пелюстки квітки до основи серединки. Потім зверху приклеїти другу частину серединки квітки.

7. Наклеїти на основу стебла кольорову смужку (Зелену, коричневу) з паперу. З'єднати з леесткамі квітки.

виготовлення кішки

1. Вирізати смужку паперу шириною 3-4 см, Довжиною 40-50 см.

2. Намітити місця розташування частин тіла.

3. Склеить по намічених лініях.

4. Вирізати з паперу смужки для виготовлення вусів.

5. Намітити розташування частин особи: Ніс, рот намалювати фломастером або олівцем.

6. Вирізати очі і вушка за трафаретом і наклеїти по намічених лініях.

Молодці, хлопці! Ми з вами склали план роботи. Зараз я загадаю вам загадки, а ви скажете що нам знадобиться для роботи?

1. не схожий на чоловічка, але має він сердечко (Олівець)

2. чорний Івашка, дерев'яна сорочка, де носом поведе, там замітку кладе (Олівець)

3. два братика, одне серце (Ножиці)

4. різнокольорові сестриці занудьгували без водиці, тітка довга, худа носить воду їм, зітхаючи (Фарби та пензлик)

5. я люблю прямоту, я сама пряма, зробити нову рису всім я допомагаю (Лінійка)

відповіді дітей

Молодці! Саме ці інструменти та приладдя нам сьогодні знадобляться. Хлопці, а що потрібно знати приступаючи до роботи?

відповіді дітей

Правильно, ми повинні повторити правила безпеки при роботі з клеєм ножицями.

Молодці! Ви всі добре знаєте правила техніки безпеки.

Физминутку

Все сидіти давно втомилися

А тепер дівчата встали

А тепер хлопчаки встали

Будемо виконувати зарядку

Не поспішаючи все по порядку

Нахилилися все вперед

А потім назад

Нахилилися вліво, вправо

Повернулись вліво, вправо

Подивилися перед собою,

В землю, в небо подивилися

Руки вгору підняли

І тихенько опустили

Раз нахилилися, два нахилилися,

розігнулися потягнулися

Посміхнулися. Тихо сіли.

Нам зарядка допомогла продовжувати свої справи.

А зараз давайте приготуємо наші руки до роботі:

Щоб руки все вміли

І володіли майстерністю

Ми долоні розігріємо

Кожен пальчик разомнём.

Всередину кисті покрутити

Руки догори піднімаємо

І тихенько опускаємо

І працювати починаємо.

Хлопці можете приступати до виготовлення виробів з паперу. вибрати саморобку ви можете самі, Використовуючи літературу, яку я підготувала до нашого заняття. У нас також підготовлено виставку виробів з паперу, Які ви можете використовувати як зразок для виготовлення своєї вироби.

IV. закріплення знань

Хлопці, наше заняття підходить до кінця. Давайте згадаємо, що ми сьогодні дізналися нового про папері, яку під ялинку ви сьогодні виготовили? Яким має бути робоче місце після закінчення роботи?

відповіді дітей

V. Підведення підсумків

Хлопці, сьогодні на занятті ви всі були дуже активними, все прекрасно попрацювали і у вас вийшли чудові вироби. Дякую за увагу і хорошу роботу.

Євгенія Чумова
Конспект інтегрованого заняття «Виготовлення вироби з паперу« Сонячний зайчик »

Конспект інтегрованого заняття

на тему:

« « сонячний зайчик» .

Керівник гуртка Чумова Е. В.

Тема: Застосування здоров'язберігаючих і ігрової технології, і технології розвиваючого навчання при проведенні інтегрованого заняття по темі: « Виготовлення вироби з паперу« сонячний зайчик» .

Вікова група: Діти 4-5 років

форма заняття: інтегроване

форма організації: групова

мета: Створити умови для формування навичок вихованців на заняттях образотворчого мистецтва при роботі з нетрадиційними техніками (Техніка роботи з серветками).

завдання: Ознайомити з технікою роботи з серветками.

Розвивати творчі навички та вміння за задумом, запропонованим дорослим.

Розвивати сприйняття засобів музичної виразності, пісенне і ігрове творчість; міміку, пантоміма, емоційну чуйність.

Викликати емоційний відгук, почуття співпереживання настрою, переданому в музиці. Виховувати дружні взаємини між дітьми. Викликати радість від отриманого результату, удосконалювати навички та вміння образотворчого мистецтва.

устаткування: Комп'ютер, проектор, музичний центр.

матеріали: Картон, папір, Серветки, ножиці, клей.

музичний ряд: Фонограма пісні Ю. Шаїнського «Посмішка», В. Мураделі « сонячний зайчик» , Музика П. І. Чайковський «Пролісок».

зоровий ряд: Презентація показу майстер-класу по виготовлення вироби з серветок, Веселі і сумні смайлики, демонстраційний матеріал.

Хід заняття:

Організаційний момент.

Мотивація до діяльності

педагог: Доброго дня, хлопці. Сьогодні за вікном похмуро і сиро. Давайте покажемо який настрій, коли погана погода на вулиці.

(Діти показують сумний смайлик).

Знаєте, а мені хочеться, щоб настрій у всіх трохи покращився. Пам'ятайте пісеньку « поділися усмішкою своєю, І вона до тебе не раз ще повернеться ... »Так давайте поділимося посмішкою один з одним, і нехай вона до нас неодмінно повертається в будь-який день, коли сонячно і ясно, І коли похмуро і похмуро, коли вам весело, і коли вам взгрустнется.

(Звучить фонограма пісні Ю. Шаїнського «Від посмішки»)

Ось ви всі і посміхнулися, і в кімнаті одразу стало ясно і тепло. Знаєте, а розповім-ка я вам казку про посмішку, про сонечко.

(Звучить фонограма П. І Чайковського «Пролісок»)

У казковому лісі жив собі маленький сіренький зайчик. Він був дуже добрим і усміхненим, завжди намагався всім допомогти. Лісові мешканці не розуміли його, часто сміялися над ним і навіть ображали. зайчик часто ховався від усіх і гірко плакав. тільки сонечко шкодувала маленького зайченя. Воно простягало до нього свої промінчики і зігрівало його, коли було холодно; воно тихенько гладив його по голівці і лоскотало животик, поки він спав. А одного разу сонечко запропонувало зайчику: «Біжи до мене, сіренький! будеш моїм зайчиком, А то мені теж сумно одному на небі світити, удвох-то веселіше буде ». І зайчик побіг по опустився промінцю вгору до сонечку, А поки він біг по яскравому променю, шубка його стала зовсім золотий. Ось так і став зайчик золотим, сонячним! Час від часу він спускається до нас побешкетувати, пограти, повеселити нас. А давайте і ми з вами змайструємо зайчика.

Організація продуктивної діяльності

Подивіться, на ваших столах лежать матеріали та інструменти, необхідні нам в нашій роботі. Подумайте, як можна з цих матеріалів зробити зайчика? (Вислуховую пропозиції дітей)

(Показ 1 слайд)

скаче зайчик по стіні

І підморгує мені.

Перестрибнув на картинку,

Затримався на черевику.

Потанцювати на стелі,

Причаївся в куточку.

Ось він сховався в ліжечку,

З нами він грає в хованки.

Самостійна діяльність дітей.

(Показ 2 слайд)

Для того, щоб зробити зайчика нам знадобляться наступні матеріали:

Щільний картон, паперові серветки, Степлер, ножиці, олівці і клей.

(Показ 3 слайд)

Лист картону складаємо навпіл.

Тепер нам знадобиться простий олівець.

Намалюємо коло.

Потім домалюємо вушка і лапки.

Ось і готовий наш шаблон.

(Показ 4 слайд)

Акуратно вирізаємо.

Тепер беремо 4 серветки, складаємо, скріплюємо їх степлером і точково намічаємо олівцем коло.

(Показ 5 слайд)

Тепер акуратно вирізаємо два кола.

Потім по краю робимо маленькі надрізи.

І акуратно збираємо шар за шаром на середині.

(Показ 6 слайд)

У нас вийде два пухнастих помпона.

Потім беремо нашу заготовку зайчика і наклеюємо на вушка невеликі шматочки.

(Показ 7слайд)

Тепер ми намалюємо мордочку для зайчика на шматочку залишився картону.

Намазуємо клеєм картон і приклеюємо спочатку помпон, а потім мордочку.

Приклеюємо помпон із зворотного боку.

наш зайчик готовий!

Сюрпризний момент.

(Сонячний зайчик стрибає по столах, По обличчях дітей)

педагог: Ой, зайчик спустився до нас із сонечка! Він хоче пограти з нами!

Физминутку.

Стриб-скок, стриб-скок

Зайка стрибнув на пеньок.

У барабан він голосно б'є,

Нас з собою грати кличе.

Лапки вгору, лапки вниз,

На носочках потягнися!

А потім присядь-ка,

Щоб не мерзли п'яти.

Ох, до чого ж гарний наш зайчик! Про нього є чудова пісенька. Вона так і називається « сонячний зайчик» .І зараз ми її з вами розучимо.

(вправа «Півник»)

Розучування і виконання пісні В. Мураделі « сонячний зайчик» .

Підведення підсумків.

Хлопці, давайте зробимо виставку з наших робіт і помилуємося на них.

Скажіть, чи поліпшилося ваш настрій в кінці уроку? Покажіть, яке у вас тепер настрій. (Діти показують веселий смайлик.)

Молодці! наше заняття підійшло до кінця. Ми сподіваємося, що сонячний зайчик допоможе вам надовго зберегти гарний настрій.

використовувані ресурси: Miranimacii.ru\u003e photo / dlja_prezentacij / 23,

shkola-abv.ru\u003e Анімашки.

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА УСТАНОВА ДОДАТКОВОГО ОСВІТИ «СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ»

Відкрите заняття на тему:

« Виріб з паперу «Собачка» в техніці орігамі»

підготувала:

педагог додаткової освіти

Верещагіна Ганна Сергіївна

Приморсько-Ахтарськ

цілі:Вивчити послідовність виконання вироби в техніці орігамі.

завдання:

1.Повторіть властивості паперу, назви кольорів, геометричний матеріал.

2. Розвиток уміння складати аркуш паперу по заданих напрямках, привчати до точних рухів пальців під контролем свідомості. Корекція образного мислення, дрібної моторики руки, уваги, зорового сприйняття, окоміру.

3. Виховання акуратності ощадливості, естетичного смаку.

Устаткування і матеріали: Кольоровий папір, ножиці, олівець, клей, серветка.

хід заняття

1.Організаціонний момент

Привіт, хлопці! Сьогодні на заняття до нас прийшли гості. Давайте ми повернемося до них, сміявся, і з хорошим настроєм почнемо наше заняття.

Спочатку пограємо в гру "Вгадайте хто?".

а) Грюкнути в долоні, коли почуєте назву тварини.

Стіл, корова, дошка, відро, баран, кішка, сумка, заєць, кінь, вікно, крейда, собака, стіна, двері, порося.

б) Робота в папках. Визначити назви тварин по контуру (порося, коня, кішка, собака). Дати назви кольорів.

2. Повідомлення теми і мети

Хто з цих тварин сторожить будинок? (Собака)

Сьогодні на занятті виконаємо ось таку собачку, в техніці орігамі.

3. Аналіз зразка

Матеріал.

Основні і додаткові деталі.

З'єднання деталей.

Призначення вироби.

4. Підготовка робочого місця

Які матеріали, інструменти потрібні для виготовлення роботи?

Кольоровий папір, клей, серветка, олівець, ножиці.

Перевірте, чи все у вас на місцях.

Серед цих предметів є небезпечний інструмент (ножиці).

Правила роботи з ножицями. (Слайд)

5. Физкультминутка.

Гра «Будь ласка»

Перш ніж почати роботу, перевіримо, чи не плутаєте ви кольору (завдання на екрані). Рожевий, червоний, помаранчевий, коричневий.

Я буду називати кольору схематичних чоловічків, а ви, визначивши потрібний колір, повторіть їх позу.

6. Практична робота

(Поетапне виготовлення виробу в презентації).

7. Творча сторінка

Наша собачка готова. Тепер ви самі у вигляді аплікації додайте свою роботу частини мордочки.

8. Підсумок. оцінювання

Подивіться, які все по-різному хороші собачки вийшли. Є й руді, пухнасті, капловухий, веселі, сумні.

У кожної собачки повинна бути своя кличка.

Придумайте кличку своєї собачці.

Рижик, Пухнастик, Рекс, Шарик.

Так, найпопулярніша кличка собаки це-Шарик. Напевно, тому, що собаки тварини - активні, веселі, дуже люблять пограти.

На цьому ми закінчуємо наше заняття, прошу вас прибрати свої робочі місця і запам'ятати, що ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Методична розробка позакласного заняття з ручної праці.

Тема: «Вироби з паперу»

Мета: організація зайнятості дітей в ручній праці.

завдання:

  1. Навчити виготовляти вироби з паперу.
  2. Закріпити і розширити навички роботи з папером. Закріпити правила роботи з ножицями, клеєм; вміння готувати своє робоче місце до заняття, приводити його в порядок після закінчення роботи.
  3. Виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця. Виховувати працездатність, творчий інтерес до виконуваної роботи.
  4. Розвивати дрібну моторику, розширювати кругозір, розвивати окомір, пізнавальний інтерес, усну розмовну мову.

хід заняття

  1. організаційний момент

Добрий день, дорогі друзі! Я рада всіх вас сьогодні бачити. Я дивлюся у вас всіх сьогодні гарний настрій. Думаю, що все у нас з вами вийде.

  1. Робота над темою

Тема нашого з вами заняття сьогодні «Вироби з паперу».

Питання дітям:

Ввідне слово:

Папір - це самий універсальний і доступний матеріал, звичний, звичайний і одночасно дивовижний! Подорожуючи по світу паперу можна побачити воістину дивні речі: стародавні фігурки «вирезанкі» (вицинанкі), витончені силуети старовинних портретів, ажурних картин, силуетний театр тіней, іграшки та багато іншого.

Будь-яка робота з папером не тільки цікава, але і пізнавальна. Це справжнє художня творчість. Кілька різнокольорових паперових листів дозволяють створити веселу, різнобарвну іграшкову країну, прикрасити будинок в будні і свята, зробити подарунки, сувеніри близьким і друзям.

Хлопці, скажіть, вам приємно отримувати подарунки? Але ж подарунки приємно не тільки отримувати, але й дарувати. Ви згодні зі мною? Приємно, коли у близької людини піднімається настрій, але не завжди на подарунки вистачає засобів. В такому випадку подарунок можна виготовити своїми руками, ніж ми зараз і займемося.

Приступаючи до роботи, перш за все, потрібно скласти план і послідовність майбутньої роботи. Давайте зараз ми з вами складемо план нашої роботи.

виготовлення квітки

  1. Заготовити пелюстки: з кольорового паперу нарізати смужки шириною 0,5 - 1,0 см, довжиною 9-10 см; вирізати пелюстки за трафаретом.
  2. Заготовити серединку квітки: вирізати 2 деталі по 1 штуці з кольорового паперу і картону.
  3. Заготовити листочки квітки за трафаретом: вирізати смужки шириною 0,5-1,0 см.
  4. Заготовити стебло квітки: вирізати з картону основу для стебла за трафаретом.
  5. Приклеїти на основу листя квітки.
  6. Приклеїти пелюстки квітки до основи серединки. Потім зверху приклеїти другу частину серединки квітки.
  7. Наклеїти на основу стебла кольорову смужку (зелену, коричневу) з паперу. З'єднати з леесткамі квітки.

виготовлення кішки

  1. Вирізати смужку паперу шириною 3-4 см, довжиною 40-50 см.
  2. Намітити місця розташування частин тіла.
  3. Склеїти по намічених лініях.
  4. Вирізати з паперу смужки для виготовлення вусів.
  5. Намітити розташування частин обличчя: ніс, рот намалювати фломастером або олівцем.
  6. Вирізати очі і вушка за трафаретом і наклеїти по намічених лініях.

Молодці, хлопці! Ми з вами склали план роботи. Зараз я загадаю вам загадки, а ви скажете що нам знадобиться для роботи?

1. не схожий на чоловічка, але має він сердечко (олівець)

2. чорний Івашка, дерев'яна сорочка, де носом поведе, там замітку кладе (олівець)

3. два братика, одне серце (ножиці)

4. різнокольорові сестриці занудьгували без водиці, тітка довга, худа носить воду їм, зітхаючи (фарби і пензлик)

5. я люблю прямоту, я сама пряма, зробити нову рису всім я допомагаю (лінійка)

відповіді дітей

Молодці! Саме ці інструменти та приладдя нам сьогодні знадобляться. Хлопці, а що потрібно знати приступаючи до роботи?

відповіді дітей

Правильно, ми повинні повторити правила безпеки при роботі з клеєм ножицями.

Молодці! Ви всі добре знаєте правила техніки безпеки.

Физминутку

Все сидіти давно втомилися

А тепер дівчата встали

А тепер хлопчаки встали

Будемо виконувати зарядку

Не поспішаючи все по порядку

Нахилилися все вперед

А потім назад

Нахилилися вліво, вправо

Повернулись вліво, вправо

Подивилися перед собою,

В землю, в небо подивилися

Руки вгору підняли

І тихенько опустили

Раз нахилилися, два нахилилися,

розігнулися потягнулися

Посміхнулися. Тихо сіли.

Нам зарядка допомогла продовжувати свої справи.

А зараз давайте приготуємо наші руки до роботи:

Щоб руки все вміли

І володіли майстерністю

Ми долоні розігріємо

Кожен пальчик разомнём.

Всередину кисті покрутити

Руки догори піднімаємо

І тихенько опускаємо

І працювати починаємо.

Хлопці можете приступати до виготовлення виробів з паперу. Вибрати виріб ви можете самі, використовуючи літературу, яку я підготувала до нашого заняття. У нас також підготовлена \u200b\u200bвиставка виробів з паперу, які ви можете використовувати як зразок для виготовлення своєї вироби.

IV. закріплення знань

Хлопці, наше заняття підходить до кінця. Давайте згадаємо, що ми сьогодні дізналися нового про папері, яку саморобку ви сьогодні виготовили? Яким має бути робоче місце після закінчення роботи?

відповіді дітей

V. Підведення підсумків

Хлопці, сьогодні на занятті ви всі були дуже активними, все прекрасно попрацювали і у вас вийшли чудові вироби. Дякую за увагу і хорошу роботу.



Тема: Робота з папером. Виготовлення новорічної вироби «Ялинка».

цілі:

1. Поглибити знання, вміння і навички учнів, пов'язаних з початковими прийомами обробки паперу (розміткою) за допомогою шаблону, різанням паперу ножицями;

2. Удосконалювати навички в вирізанні по контуру з паперу;

3. Розвивати дрібну моторику рук.

Устаткування для вчителя: зразок готового виробу, зразки поетапного виготовлення виробу, шаблони для учнів, один шаблон для демонстрації, картка з темою уроку, дирокол, лист картону, ножиці, олівець, клей.

Устаткування для учнів: лист картону або щільного паперу зеленого кольору, кольоровий папір, олівець, клей, ножиці.

етапи уроку

Хід уроку

I . Організація класу.

Привіт, хлопці. Сьогодні я проведу у вас урок технології. Сідайте на свої місця.

II . Постановка теми уроку.

Послухайте уважно вірш:

Нехай Новий рік і свято Різдва

Подарують ощущенья чарівництва!

Нехай вогник свічки зігріє будинок,

Нехай запах свіжої хвої буде в ньому!

Нехай поруч будуть близькі друзі,

Нехай буде щаслива сім'я!

Про які святах йдеться у вірші? (Новий рік і Різдво)

Вірно. Новий рік у багатьох людей - найулюбленіше свято. Всім нам в цей день хочеться вірити в казку. У кожному будинку до приходу Нового року готуються діти і дорослі. Вони прикрашають будинок різнокольоровими гірляндами, іграшками, кулями. А хто знає, який найголовніший символ Нового року в це свято є майже в кожному будинку? (Новорічна ялинка)

У кого з вас вдома часто стоїть справжня yoль або сосна, підніміть руки?

А у кого в будинку зазвичай коштує штучна ялинка?

І справжні ялинки, і штучні дуже красиві, коли вбрані. Чим зазвичай наряджають ялинки? (Гірляндами, кулями, іграшками, дощиком, мішурою)

Тема нашого уроку: Робота з папером. Виготовлення новорічної вироби «Ялинка».

(Тема уроку на картці на дошці)

III . Підготовка робочого місця.

1) Техніка безпеки.

- Сьогодні ми з вами виготовимо новорічну ялинку з паперу та прикрасимо її. Для цього нам знадобиться щільний папір або тонкий картон зеленого кольору, ножиці, клей, олівець, кольоровий папір. Перевірте наявність всіх потрібних приладів у себе на столі. Якщо чогось не вистачає, дістаньте це або попросіть у однокласників.

Згадаймо правила техніки безпеки з ножицями. Хто хоче нагадати ці правила? (Відповіді дітей)

Ножиці зберігати в певному місці - в підставці або робочої коробку. Класти ножиці зімкнутими лезами від працюючого; передаючи, тримати їх за зімкнуті леза. Не залишати ножиці розкритими лезами. Стежити за рухом і положенням лез під час роботи.

2) Правильне розташування деталей і інструментів.

Покладіть лист тонкого картону або щільного паперу зеленого кольору перед собою. Ножиці покладіть праворуч від себе. Олівець покладіть в верхню частину столу. Кольоровий папір розташуйте на краю стола.

IV . Планування майбутніх трудових дій.

Розгляньте зразок.

Якої форми наш виріб? (Конус)

З яких деталей складається виріб? (Основа - щільний папір, прикраси - кружечки, прикраси - гірлянди і бахрома з кольорового паперу)

Подивіться на дошку. Тут проілюстровано алгоритм виготовлення нашої ялинки.

Що ми будемо робити на 1 етапі? (Намічати на зворотному боці картону півколо, залишаючи місце для склеювання)

Що ми повинні зробити, щоб лист картону став ялинкою в формі конуса? (Вирізати півколо і склеїти)

Що ми будемо робити, щоб прикрасити ялинку? (Вирізати з кольорового паперу прикраси і приклеїти їх на ялинку)

Ми визначили з вами план дій. До кінця уроку у всіх вас повинні вийти такі красиві ялинки.

V . Практична робота.

Приступимо до роботи. Я роздаю вам шаблони. Давайте, згадаємо, як користуватися шаблоном, як накладати його на лист? (Акуратно, необхідно притиснути шаблон до паперу. Економно використовувати папір, накладати шаблон близько до краю)

Прикладіть шаблон близько до краю картону.(Демонструю накладення шаблону)

Утримуйте шаблон лівою рукою, правою рукою візьміть олівець і обведіть шаблон.

У всіх вийшло акуратно? Тепер вам потрібно вирізати шаблон ножицями. Пам'ятайте про правила техніки безпеки при роботі з ножицями.

У нас вийшла деталь - півколо з місцем для склеювання. Зігніть деталь по краю місця склеювання.(Демонструю згинання шаблону)

Нанесіть клей на це місце.(Демонструю нанесення клею)

Швидко, поки клей не засох, з'єднайте краї деталі. Кілька разів проведіть пальцем, натискаючи, за місцем склеювання.(Демонструю склеювання деталі)

У нас вийшла ялинка, але вона ще не вбрана. Ви можете прикрасити її кольоровими кружечками, зірочками, гірляндами, бахромою. Вирізуйте з кольорового паперу прикраси і наклеюйте їх на ваші ялинки. Проявіть фантазію і підійдіть до цієї роботи творчо.

(Проходжу по рядах, допомагаючи учням. Вирізую їм з паперу кружечки діркопробивачем)

VI . Аналіз і оцінка роботи.

Влаштовується виставка готових виробів на 1 парті, спільно обговорюється їх якість (точність, акуратність, міцність, елементи творчості).

VII. Підсумок уроку.

Саморобку з яких матеріалів ми виконували сьогодні? (З паперу і картону)

Як називається наша саморобка? (Новорічна ялинка)

Що нового ви дізналися на уроці, чому навчилися?

Які знання і вміння допомогли вам сьогодні акуратно і красиво виконати роботу?

VIII . Прибирання робочого місця.

Приберіть, будь ласка, свої робочі місця.