Конспект заняття з морально-патріотичного виховання у середній групі «Російські майстри. Конспект заняття з морально-патріотичного виховання з дітьми середньої групи Тема: "Я і моя дружна сім'я"

КОНСПЕКТ

методичної розробки

з патріотичного

вихованню дітей

у середній групі

Підготувала вихователь Артамонова Р.Р.

« Росія - Батьківщина моя»

Мета: виховання почуття любові, гордості та патріотизму до своєї країни, малої Батьківщини.

закріпити знання дітей про нашу країну, про наше село;

продовжити формувати уявлення, що наша країна Росія, і в ній багато міст та сіл;

систематизувати знання дітей про символіку держави,

вчити відповідати на запитання залежно від змісту, використовуючи точний, виразний словник;

виховувати любов до творів російських поетів, художників, композиторів

Словникова робота: Батьківщина, Русь, Росія, рід, батьки, родовід, рідня, народ, любити, цінувати, поважати, символіка, герб, гімн, прапор, прапор, карта, глобус.

Попередня робота:

Розучування віршів російських поетів про Батьківщину, природу; пісень, потішок, народних ігор, хороводів; прислів'їв і приказок про Батьківщину, працю, дружбу.

Читання творів російських письменників про Батьківщину, народ, природу,

Розгляд ілюстрацій книг, атласів; картин; листівок; прапори, герби країни, республіки;

прослуховування музичних творів патріотичного характеру;

Екскурсії по селищу.

Хід заняття.

(звучить куплет пісні Ю. Антонова «Рідна сторона»)

Вихователь: - Хлопці, ви прослухали уривок із пісні Ю. Антонова «Рідна сторона». Хто скаже, про що ця пісня?

Діти (про рідне місце, про нашу Батьківщину)

Вихователь: - Правильно, ця пісня про рідний куточок, про рідний бік, про Батьківщину, про рідне місце.

А як називається наша країна, хто знає?

Діти: (Росія)

Вихователь: Наша країна називається Росія. Це найбільша країна світу. У Росії найбільші та багатоводні річки, найглибше озеро – Байкал. Яка різноманітна природа нашої Батьківщини, як багато у нас гарних міст, як різноманітні заняття людей у ​​різних куточках країни. Багато поетів, письменників, композиторів, художників написали чудових творів про нашу велику Батьківщину. А народ складав про Батьківщину прислів'я та приказки, пісні, вигадував казки. А що таке Батьківщина для кожного із вас?

Діти: (це мій дім, моє селище, моя сім'я, моя мама та я, моя країна)

Привіт, Батьку моя!

1 дит. Вранці сонечко встає.

Всіх на вулицю гукає.

Виходжу з дому я -

Привіт вулиця моя

Я співаю, і у висоті,

Підспівують птахи мені,

2 дит. Трави шепочуть мені в дорозі,

Ти скоріше, друже, рости.

Підспівую травам я,

Підспівую вітрам я,

Підспівую сонцю я -

Привіт, Батьку моя!

Вихователь: - Ви маєте рацію, хлопці, все це і є наша велика Батьківщина, яка складається з маленьких частин (моя сім'я, мій будинок, моє селище, моя вулиця). Згадаймо вірші російських поетів про Батьківщину, які ми з вами вивчили.

Діти (діти читають вірші)

Краще немає рідного краю

Жура-жура-журавель!

Облітав він сто земель.

Облітав, обходив,

Крила, ноги напрацював.

Ми запитали журавля:

— Де ж найкраща земля? - Відповідав він, пролітаючи:

— Краще немає рідного краю!

П. Воронько

Кремлівські зірки

Кремлівські зірки

Над нами горять,

Скрізь доходить їхнє світло!

Хороша Батьківщина є у хлопців,

І краще за ту Батьківщину

С.Михалков

Вихователь: - Наша Батьківщина така велика, що якщо ми захочемо проїхати з краю в край, то найшвидшим поїздом ця дорога займе цілий тиждень, а літаком доведеться летіти цілий день.

Яка велика моя земля

Які широкі простори!

Озера, річки та поля,

Ліси та степ, і гори

Розкинулася моя країна

Від півночі до півдня.

Живемо ми у радісному краю

І знати його маємо ми.

Країну свою Російську.

Свій світлий край коханий.

Діти (виконують завдання)

Вихователь: - А чи зможете ви показати на глобусі, на карті світу нашу країну?

Діти (діти виконують завдання)

Вихователь: -. Продовжуємо розмову про нашу Батьківщину. Наша Держава називається.

Діти: (Росія, Російська Федерація)

Вихователь: Цілком правильно. А чим відрізняється наша держава від іншої?

Діти (розміром, мовою, звичаями, традиціями, гербом, гімном, грошовими знаками, національними костюмами, культурою, прапором,)

Вихователь: – Все правильно. Назвіть символи країни.

Діти: (гімн, прапор, герб)

Вихователь: - гімн Російської Федерації - музика російського композитора М. І. Глінки. Нині ми прослухаємо уривок гімну Росії.

(звучить уривок гімну Росії усі встають)

Діти (всі встають)

Вихователь: – Ви правильно зробили, що встали. Будь-який гімн слухають стоячи. А про інші символи країни розкажуть діти.

Діти: Герб - У нас гарний герб, на ньому зображений двоголовий орел. Орел - символ сонця та небесної сили, безсмертя. Двоголовий орел на гербі з'явився дуже давно. Усередині герба на грудях орла розташований герб міста Москви. Георгій Побідоносець пронизує списом дракона. Герб – це емблема держави. Він зображується усім печатках, грошових знаках і паперових, і металевих, паспортах, документах.

Прапор - Наш прапор складається із трьох горизонтальних смуг. Зверху біла, посередині блакитна, внизу червона. Ці кольори символізує: єдність світу, землі та неба. Воно символізує співпрацю трьох слов'янських народів: росіян, українців, білорусів. Ще наш прапор називають прапором, триколором, триколірним полотнищем).

Вихователь: - Ви дали повні відповіді та роз'яснення про символіку держави в якій живете. Молодці! Нині ж я пропоную зіграти всім у російську народну гру «Зоря», щоб і повеселитися і відпочити після таких важких етапів. Діти встають у коло, руки тримають за спиною, а один із граючих - зоря - ходить ззаду зі стрічкою і каже:

Зоря-зірниця,

Червона дівчина,

По полю ходила,

Ключі впустила,

Ключі золоті,

Стрічки блакитні,

Кільця обвиті -

За водою пішла.

З останніми словами ведучий обережно кладе стрічку на плече одному з граючих, який, помітивши це, швидко бере стрічку, і вони обоє біжать у різні боки по колу. Той, хто залишиться без місця, стає зорею.

Вихователь: - На цьому етапі вам необхідно пояснити значення слів: Батьківщина, рідня, народити, родовід)

Діти: Батьківщина – це те місце, де ми живемо.

Вихователь: Правильно, походить воно від стародавнього слова «рід», яке означало групу людей, об'єднаних кревною спорідненістю.

Діти: Народити – значить з'явитися потомству; народить і жінка, і звір, і земля.

Родич – родич, член роду, однієї крові.

Родня - це всі родичі і з крові, і з сімейних зв'язків.

Родовід - перелік поколінь одного роду.

Вихователь: - Сподіваюся, всім зрозумілі пояснення

Вихователь: - Тепер настала черга гостям ставити свої запитання

1. Столиця нашої Батьківщини?

2. Найголовніша людина нашої країни?

3. Назвіть, які вулиці нашого селища вам відомі?

4. Як називається наша республіка?

5. Столиця нашої республіки?

Гості: Молодці і з цим завданням впоралися просто чудово.

Вихователь: – Ось і останній етап. Вам потрібно згадати прислів'я та приказки про Батьківщину, дружбу, працю

Діти: Найкращий друг — мати, найкраща країна — Батьківщина.

Волга – всім річкам мати.

Немає у світі кращого за Батьківщину.

Працюватимеш - буде в тебе і хліб і молоко водитиметься.

На рідному боці і камінчик знайомий.

Без друга у житті туго.

Хто мало каже, той більше робить.

Рідний бік — мати, чужий — мачуха.

Кожен птах своє гніздо любить.

Дружба – як скло: розіб'єш – не складеш.

Вихователь: Молодці, як багато прислів'їв та приказок згадали!

Підбиття підсумків: вручення сувенірів.

Реб Бережіть Росію, немає Росії інший.

Бережіть її тишу та спокій,

Це небо та сонце, цей хліб на столі

І рідне віконце у забутому селі.

Бережіть Росію, щоб сильною була,

Щоб нас від лиха у важку годину зберегла.

Їй невідомі страхи, і міцна її сталь.

І останньої сорочки їй для друга не шкода.

Вихователь: Чи вам сподобалося грати хлопці? Що нового ви дізналися сьогодні? Молодці, ви всі були сьогодні активні, всі намагалися. Дякую.

Документи для скачування:

Олена Лепкова

Тема: "Наша Батьківщина-Росія."

Вік: 4-5 років, дошкільний.

Інтеграція освітніх областей:

пізнавальної, мовної, фізичної, художньо-естетичної,

соціально-комунікативний.

Ціль: формувати почуття патріотизму, виховувати любов до Батьківщинидо рідної природи.

Види діяльності: рухова, ігрова, продуктивна.

Форми роботи: бесіда, розповідь віршів, розгляд ілюстрацій символіки Російської держави (особливо прапора).

Завдання: закріплювати поняття «Прапор»- Символ нашої країни; активізувати промову; розвивати увагу, мислення; продовжувати тренувати кисті та пальці рук; закріплювати вміння працювати з елементами нетрадиційного малювання та аплікації.

Попередня робота: спостереження на екскурсії, читання віршів про

Росії, розгляд ілюстрацій символіки Російської держави (особливо прапора)

Матеріали та обладнання:

Прапор великий, прапор маленький, картини із зображенням Російських пейзажів (поле, річка, гори. ліс, гай, кисті для клею, підставки для пензлів, гофрований папір зеленого кольору, акварельні фарби, ватяні палички, заготовки на аркушах білого паперу, клей, салфе .

Література:

1. «Відкриті заходи для дітей середньої групи»

м. Воронеж "Методу." 2014 р.

2. «Розвиваємо руки». Щербініна С. В.

«Академія розвитку»м. Ярославль 2001 р.

Вихователь: Діти, до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привітаємось

Діти вітаються.

Вос-ль: Сьогодні хлопці, ми поговоримо про Батьківщину!

Що ми Батьківщиною звемо.

1Дитина: Будинок,де ми з тобою живемо

І берізки, вздовж яких

Поряд із мамою ми йдемо.

Вос-ль: Що ми Батьківщиною кличем

2Дитина: Поле з тонким колоском

Наші свята та пісні,

Теплий вітер за вікном.

Вос-ль: Що ми Батьківщиною кличем

3Дитина: Все, що в серці бережемо

І під небом синім-синім

Прапор Росії над Кремлем!

Вос-ль:Діти, скажіть як називається наша країна, в якій ми живемо

Відповіді дітей.

А люди, які тут мешкають, ми з вами.

Відповіді дітей.

Вос-ль: Правильно Кожна країна має свої відзнаки т. е. символи – це гімн, герб, прапор. Давайте поговоримо про Російський прапор.

(Розгляд великого прапора)

Вос-ль:якого кольору Російський прапор

Діти:білого, синього, червоного.

Вос-ль:скільки всього кольорів. Відповіді дітей.

Вос-ль:Так. Російський прапор триколірний (біло – синьо – червоний).

Білий колір – колір чистоти,

Синій – небо сині,

Третій яскраво-червоний,

Що світанок прикрасний.

Дитина: У моїх ручках-маленький прапорець,

Він горить, як вогник

Нехай живе і живе у віках,

Біло-синьо-червоний російський прапор.

Вос – ль: а тепер потренуємо пальчики

(пальчикова гімнастика)

Ці білі квітки розпускають пелюстки.

Наші сині квіти розпускають пелюстки

Вітерець ледве дихає, пелюстки хитає.

Наші червоні квітки розпускають пелюстки,

Вітерець ледве дихає, пелюстки хитає.

Різнокольорові квітки закривають пелюстки,

Головою хитають, тихо засинають.

Вос-ль:Кохання до Батьківщини кожен з нас вбирає з молоком матері Перші слова, які ми говоримо – "Мама"потім "Батьківщина".

Послухаємо вірш, який розповість Катя Ємашова.

«Мама та Батьківщина дуже схожі…»

Вос-ль: Одна у людини мама, одна у нього Батьківщина. Міцно любить її народ. Багато склав про неї прислів'їв та приказок. Давайте їх згадаємо. Я почну, а ви продовжуйте.

1. Батьківщина-що мати рідна!

2. Якщо дружба велика, буде Батьківщина міцна!

3. Жити-Батьківщині служити!

4. Людина без Батьківщини - що соловей без пісні.

5. Батьківщина-мати, вмій за неї постояти.

Вос-ль: Безкрайня наша країна, багато в ній полів, річок, гір, озер, лісів. А ось і гай! Які ж тут дерева?

Відповіді дітей.

Вос-ль: Правильно це російські красуні берізки!

На лісовому узліссі

Коштують подружки.

Плаття блекоти,

Кучері зелені.

Хлопці, давайте прогуляємося гаєм.

(Фізкультурна хвилинка).

Ми по гаю йдемо (марш)

Дзвінко пісеньку співаємо (бавовна в долоні)

Стежкою ми крокуємо (марш)

Ноги рівно піднімаємо (марш)

Роби крок-раз, два (марш)

Повернулася голова (Поворот голови вліво, вправо)

Помах руками-три,чотири (змах руками)

Руки вгору і ноги ширші (за словами)

Стрибнемо разом високо (стрибок)

І побігаємо легко (біг на місці).

Вос-ль: Російська берізка-це ще один символ Росії Тільки у нас можна побачити такий гарний березовий гай. Цим і пишаються наші російські люди. Послухайте вірш, який розповість Олена Мякініна.

Люблю березу російську…

Вос-льА давайте, зараз, зробимо свій березовий гай.

Діти виконують свою роботу.

Рефлексія:Як називається наша країна?Які символи Росії ви знаєте?Що сподобалося в заняття?

Публікації на тему:

Конспект заняття з патріотичного виховання в середній групі «Моє улюблене місто Абакан»Конспект заняття з патріотичного виховання в середній групі "Моє улюблене місто Абакан" Мета: створення соціальної ситуації розвитку.

Мною в середній групі було проведено інтегроване НОД із патріотичного виховання на тему "Наша армія рідна" з використанням ІКТ.

Конспект НОД з патріотичного виховання дітей у середній групі «Росія – наша Батьківщина»Мета: Закріпити знання дітей про державні символи Росії; Виховувати почуття любові до своєї Батьківщини – Росії; Розширювати уявлення.

Конспект НОД з патріотичного виховання для дітей середньої групи. Тема: «У гості до бабусі Варварушки».Конспект НОД з патріотичного виховання для дітей середньої групи. Тема: «У гості до бабусі Варварушки». Інтеграція освітніх галузей:.

Конспект заняття з цивільно-патріотичного виховання дітей у старшій групі «Ми – росіяни»Конспект із цивільно-патріотичного виховання дітей у старшій групі: Склала: вихователь МДОУ «Дитячий садок №25», м. Кириші, Бабашева.

Конспект заняття (КВК) з патріотичного виховання в середній групі «Моя мала Батьківщина»КВК з патріотичного виховання на тему: «Моя мала Батьківщина». - «Доброго вечора, сьогодні ви прийшли, на наш веселий КВК. Ви нам посмішку принесли.

Конспект відкритого інтегрованого заняття з дітьми середньої групи загальнорозвиваючої спрямованості «Подорож у Русь Богатирську»

Склала та провела вихователь: Іванова Катерина Миколаївна
Ціль:виховання інтересу до історії Росії, поваги до російських воїнів, бажання наслідувати їх.
Завдання:
долучати дітей до витоків російської народної культури;
виховувати патріотичні почуття.
Формувати уявлення про героїчне минуле російського народу, великих російських богатир – захисників російської землі;
виховувати почуття гордості за богатирську силу Росії, повагу до російських воїнів.
закріплювати знання про назви обладунків та предметів озброєння російського богатиря, розширення та збагачення словникового запасу дітей.

Попередня робота:
Читання билин про російських богатирів;
Перегляд мультфільмів про богатирів.
Прослуховування музичного уривку з пісні: «Богатирська сила» в обробці
А. Пахмутової, вивчення пісні «Богатирі».
Розгляд ілюстрацій із книжок: «Билини» А.Шевцова, «Васнецов» Р. Вітровий, «Подорож у прекрасне» О. Селезньової.
Розгляд картини В.М. Васнєцова «Три богатирі».
Матеріал: картина Васнєцова «Три богатирі». Велике залізне яйце, голка-зубочистка, магнітофон, «Билинні награші» (музика), три скрині, пугач із паперу із заклинанням. Сюрпризний момент: розмальовки, цукерки «Півнята на паличках»
Поповнення словникового запасу: Русь, слов'яни, богатирі, билини; обладунки – одяг богатирів (кольчуга, шолом); зброя богатирів (меч, щит, лук, стріли, спис, тятива, налучье, сагайдак, палиця, булава).
Для експериментальної діяльності: 1) ємність з водою, ножиці, сірники, голка, виріб із заліза та тканина.
Заплановані результати. У дітей з'явиться інтерес до історії Росії, і повага до російських воїнів, бажання наслідувати їх.

Хід заняття

Діти проходять до зали під музику Е. Грига «Ранок»
Вихователь:
- Здрастуйте, добрі молодці та красні дівиці!
- Так хлопці раніше вітали одне одного.
- А ви знаєте, що означає слово "привіт"?
Діти: за звичаєм «здравствуйте», ми бажаємо одне одному добра, добробуту, здоров'я. "Здрастуйте" означає "будьте здорові, живіть довго".
Вихователь: Діти подивіться, у нас сьогодні гості, давайте побажаємо їм добра, благополуччя, здоров'я. Скажімо дружно «Здрастуйте»
Діти: Привіт!
Вихователь: Звучить музика Е. Грига «Ранок»
Вихователь:Давним-давно на місці міст і сіл, де ми зараз живемо, були непрохідні ліси, повні звірів та птахів. Багато територій займали топкі болота. Зі давнини на цій землі жили слов'яни. Понад 1000 років тому вони заснували свою державу, названу Руссю. Багата земля російська всім. Вона може нагодувати теплим хлібом, напоїти джерельною водою, здивувати своєю красою.
І лише захистити себе не може.
Захист батьківщини - обов'язок тих, хто їсть хліб її, п'є воду її, милується красою її.
У давнину велику небезпеку для російських земель представляли набіги ворогів; хазари та монголи-татари часто ходили на Русь, розоряли села та села, забирали в полон жінок та дітей, забирали з собою награбовані багатства.
І щоразу на захист батьківщини вставали російські люди.
- Хлопці, скажіть, як називалися тоді захисники Русі?
Діти: Захисниками землі російської називалися богатирями.
Вихователь:А хто такі захисники Вітчизни?

Діти: Ті, хто захищає Батьківщину, охороняє, оберігає, попереджає про небезпеку.

Вихователь:Скажіть хлопці, якими вони були, як ви їх собі уявляєте?

Діти: Вони були сильними, сміливими, могутніми, високими, мужніми, відважними. безстрашними, рішучими, героїчними, доблесними, хоробрими.

Вихователь:А чому богатирі мали силу незмірну?

Діти: бо вони даремно часу не втрачали, вони завжди тренувалися, займалися спортом

Вихователь: Про богатирську силушку, про богатирів народ складав пісні – сказання, які називалися билинами Вони дійшли до нашого часу, їх передавали «з вуст у вуста» - сказатели. Вони грали на гуслях і казали билини. Скажіть, хлопці, з якими билинами ми з вами познайомилися?

Діти: «Ілля Муромець та Соловей – розбійник», «Добриня та змій», «Альоша Попович».

Вихователь:Хлопці, а ви хочете вирушити у минуле нашої Батьківщини? За часів Русі богатирської?
Діти: Так.

Вихователь: У мене є «Чарівна гра». Давай пограємося, і вона перенесе нас у далеке минуле

Динамічна пауза «Богатирі» проводиться під музику багатирська наша сила»


Дружно встали 1-2-3
Ми тепер богатирі
Ми долоню до очей приставимо
Ноги міцні розставимо

Повертаючись праворуч
Оглянемо велично
І наліво треба теж
Подивитись з-під долонь.
І праворуч, і ще
Через ліве плече.
Ноги ширші, руки в бік
Захищати ходімо народ.

Вихователь:А тепер давайте присядемо, заплющимо очі, закружляємо вовчком і уявимо, що ми в минулому, Очі відкриваємо.
(Поки діти із заплющеними очима виконують вправу, з'являється макет будиночка з філіном у якого в лапах записка, звучить тривожна музика та голос)

Вихователь:- що це? Раптом захиталася земля – матінка. Завили вітри буйні. На дубах орли розкричалися. Хоче напасти на землю російську чудовисько страшне.
- Що ж нам робити? Бажаєте захистити землю – матінку?

Вихователь:Тоді нам потрібно збиратися в нелегкий, небезпечний шлях, де на нас чекатимуть незвичайні пригоди, не злякаєтеся?

(Підходимо до будиночка на ньому Пугач, в лапах скручений папір)


На узліссі будинок стоїть на дверях замок висить,
Старий Пугач тут сидить на всі боки дивиться.
- Ой, хлопці, у нього в лапах, що є. Це загадка – підказка. Якщо відгадаєте її, дізнаєтесь, як перемогти чудовисько страшне
Вище лісу стоячого
Нижче хмари ходячої
Летить ні птах і ні звір,
А з трьома головами змій.
Багатіїв примічає,
З ротів вогонь пускає,
Нікого не боїться,
А сила його у яйці зберігається.

Хлопці, нам треба знайти його силу. Вона знаходиться в голці, а голка яйця, а яйце – то в скрині. Знайдемо
Скриню, знайдемо яйце, а в яйці знайдемо голку, в якій зберігається сила змії Горинича. Ну – ка, моя дружина будуйся!
(Діти будуються один за одним і марширують.)
- ось і перша перешкода на дорозі,
по ущелині вам треба пройти


Пролазять через ущелину. У залі з'являється сліди змія Горинича
Діти дивіться це що таке?
Діти: Сліди.
Вихователь:Сліди? А чиї?
Діти: Змія Горинича.
Вихователь: значить ми з вами на вірному шляху Дивіться скриню, схоже ми з вами вже знайшли її, давайте відкриємо її швидше. (відкриваємо а там лежить завдання). Ой, а що це? Виконавши завдання, ми з вами зможемо йти далі шукати силу Змія Горинича.
Дістаю з 1 скрині завдання - картина Васнєцова «Три богатирі»
Вихователь:Хлопці тут картина, якась. Ви не знаєте, це хто на ній намальований?
Діти: Богатирі.
Вихователь: А як, звуть знаєте? Назвіть, будь ласка, імена російських богатирів.
(на картині Васнецова «Богатирі», діти показують і називають у центрі на чорному коні Ілля Муромець, праворуч від Іллі на білому коні Добриня Микитович, ліворуч від Іллі Альоша Попович.).


Вихователь:Молодці. Вирушаємо далі.

Ось і річка по дорозі. Чи не проїхати, не пройти.
Соловей – Розбійник злий міст зламав тут над річкою.
Перейти річку по камінчиках,


Включається музика свист солов'я розбійника.
Вихователь:хлопці дивіться швидше, десь на дереві Соловей розбійник сидить
Поки діти відволікаються, з'являються сліди.
Вихователь:А ось і ще сліди, напевно скриня, десь поблизу, давайте подивимося уважно.
Знаходимо скриню дістаємо завдання
З другої скрині завдання.
-Тут завдання для нас. «Одягни богатиря» називається. Ваше завдання обрати ті предмети, які потрібні богатирю, щоб захищати батьківщину. (шолом, кольчуга, плащ; зброя – меч, щит, вірний кінь)


Самостійна робота «Одягни богатиря»
Вихователь: Молодці хлопці впоралися із завданням А ви знаєте, з чого зроблено обладунки богатиря?
Діти: із заліза
Вихователь: А наш з вами одяг з чого зроблено?
Діти: Із тканини.
Вихователь:Як ви думаєте, що міцніше та надійніше: тканина чи залізо?
- Давайте перевіримо?


Дослідницька діяльність «Властивості металу та тканини»
Діти підходять до столу, вивчають міцність, водонепроникність.
Вихователь пропонує намочити водою, розрізати ножицями, підпалити сірником, проколоти голкою.
Вихователь: Хлопці я пропоную вам перевірити на міцність наш одяг та зброю богатирів.
Давайте спочатку спробуємо розстригти ножицями (стрижемо). Хлопці, виходить у нас стригти тканину, а залізо? (вихователь підводить дітей до висновку)

Діти роблять висновок. Тканину можна розстригти, а метал, ні.

Вихователь: А тепер спробуємо підпалити (Підпалюємо) Хлопці, що сталося (діти роблять висновок)
Діти: Тканина горить, метал, ні.
Вихователь: А давайте, спробуємо намочити (мочимо) Хлопці промок у нас метал? А тканина?
Діти: (діти роблять висновок) Тканина промокає, а метал, ні. Якщо його витерти сухою тканиною, то метал знову стає сухим.
Вихователь:Хлопці, який виходить одяг у богатиря?
Висновок: одяг богатиря дуже міцний, не промокає, не рветься, не горить.
Вихователь:Як Ви думаєте, Навіщо богатирю такий одяг із металу? (Шолом та кольчуга оберігали воїна – богатиря від ударів)

Що важче за тканину чи метал?
- Як ви думаєте, яким має бути богатир, щоб носити такий важкий одяг?

Діти: Висновок: богатир має бути сильним, відважним, хоробрим.
Вихователь:Отже, ми з вами з'ясували, що богатир носить міцний, важкий одяг із металу, який захищає його від ударів.
Молодці впоралися із завданням. Вирушаємо далі. Тільки я забула, на пошуки чого ми вирушаємо? Що ми шукаємо свами?
Діти: Силу чудовиська нам треба знайти. Щоби його перемогти. А вона знаходиться у голці, а голка в яйці, а яйце – то в скрині.
Вихователь:Ви як справжні богатирі знайшли правильний шлях, знову дивіться сліди. Ми з вами скоро ось ось знайдемо, де захована сила змія Горинича.
Шукаємо скриню.
Вихователь: Ну ось ми дісталися і до заповітної скрині, давайте відкриємо (Діти дістають «яйце» відкриваємо і дістаємо голку. Звучить музика «Гуслі»)
Читаю уривок з билини:
«Не скакати ворогам нашою землею!
Не топтати їх коням землю Руську.
Чи не затьмарити їм сонце наше червоне!
Вік стоїть Русь – не хитається
І століття простоїть - не ворухнеться!
А сильні, могутні
Богатирі нашу славну Русь захищають!
(Ломаємо голку.)


Перемогли ми з вами чудовисько страшне, врятували Русь - матінку. А в нагороду нам, скриньку чарівну, дар припас. Беріть, пригощайтеся. (частування дітей цукерками)
Не помітили з вами, як сонечко червоне закотилося, настав час повертатися. З богатирів назад на дітей перетворюватися.

Попередня робота: бесіди про Липецьк (історія, культура, народні промисли, пам'ятки і т. д., розгляд ілюстрацій, фотолистівок про рідний край, організація фотовиставки "Минуле і сьогодення Липецька", виготовлення альбому "Пам'ятки нашого міста", тематична виставка книг Липецьке, екскурсія до музею декоративно-ужиткового мистецтва, заучування віршів, пісень, прислів'їв та приказок про рідний край, НОД у рамках тематичного тижня "Моє місто рідне".

1. Оргмомент.

Вихователь:

День незвичайний сьогодні у нас:

Гостей ми вітати раді зараз!

Дивлюся я - моя зібралася дітвора-

За знаннями в дорогу вирушатиме час.

Визначити сьогоднішній маршрут нам допоможуть 2 слова. Ось тільки біда-

Букви в словах переплуталися. Відновіть ці слова, вони вам підкажуть тему нашої сьогоднішньої розмови. (Діти складають із кубиків слова: Батьківщина, Липецьк).

Як ви думаєте, про що йтиметься у нас мова? Висловіть свої припущення. (Відповіді дітей).

2. Бесіда з дітьми про Батьківщину.

Діти, поясніть, як ви розумієте, що таке Батьківщина? (Діти відповідають).

Які прислів'я та приказки про Батьківщину ви знаєте?

Жити – Батьківщині служити.

На чужому боці радий своїй воронушці.

Хто за Батьківщину горою, той і справжній герой.

Людина без Батьківщини, що соловейка без пісні.

У рідному краю та повітря зцілює.

І цибуля солодка, як мед, якщо на Батьківщині росте.

Свій бік не буває холодним.

Немає у світі кращого за Батьківщину.

На чужому боці Батьківщина миліша вдвічі.

Де народився там і згодився.

Хлопці, згадайте та прочитайте вірші про Батьківщину.

1 дитина:

У кожного листочка,

У кожного струмка

Є головне у світі –

Є Батьківщина своя.

2 дитина:

Для івушки плакучої

Немає річки милішої.

Для біленької берізки

Узлісся немає миліших.

3 дитина:

Є гілка у листочка,

Овражек- біля струмка.

У кожного на світі

Є Батьківщина своя. (Л. Дайнеко).

Вихователь:

Вірно, хлопці, у кожного з нас є велика та мала Батьківщина, і любов до рідного краю, міста, вулиці живе у серці у будь-якої людини. Ми любимо свою оселю, нам добре серед друзів, близьких людей. Батьківщина це все, що нам дорого.

А тепер давайте послухаємо, як кажуть про Батьківщину у вірші В. Степанова.

4 дитина:

Що ми Батьківщиною кличемо?

Будинок, у якому ми живемо.

І берізки біля дороги,

Якою ми йдемо.

5 дитина:

Що ми Батьківщиною кличемо?

Сонце в Синє небо.

І запашний, золотистий

Хліб за святковий стіл.

6 дитина:

Що ми Батьківщиною кличемо?

Край, де ми живемо.

І улюблені містечка

У твоєму місті, моєму.

3. Дидактична гра "Моє місто".

Цілі - збагачувати словниковий запас дітей, активізувати у мові дошкільників прикметники, що позначають ознаки, якості предмета, виховувати любов до рідного міста.

Вихователь:

Хлопці, зараз ми з вами передаватимемо по колу прапорець, називаючи слова – ознаки, що характеризують, що описують наше місто. Я починаю: «Моє місто кохане». (Далі продовжують діти: … красивий, квітучий, зелений, молодий, дивовижний, рідний, сонячний, святковий, спортивний, затишний, культурний, театральний, кращий, весняний, що розвивається,

Блискучий, чистий і т. д.).

Вихователь:

Які ви молодці, скільки гарних слів підібрали!

4. Минуле міста.

Вихователь:

Сьогодні наше місто виглядає красивим, чистим, з кожним роком воно змінюється. Давним – давно все було по-іншому. Хочете подивитись, як все починалося? Ми вирушимо з вами в подорож і допоможе нам машина часу. Давайте заплющимо очі і скажемо чарівні слова.

Діти хором:

Раз два три чотири п'ять,

Якщо натиснути кнопку,

Можна в минуле потрапити.

Дружно скажемо: «Три, два, раз!

У минуле неси всіх нас».

Вихователь:

Ой, хлопці, дивіться, куди нас доставила з вами машина часу.

Дерева в три обхвати,

Красиві місця,

Серед лісів колись

Наше місто почалося.

А ось і російська хата перед нами. Давайте постукаємо і дізнаємося, хто тут господарює.

Дівчинка – господиня:

Я – господиня цієї хати.

Привіт, хлопчаки,

Дівчата та хлопчики.

Дякую, що мимо не пройшли,

До мене у гості зайшли.

Проходьте, не соромтеся

Зручніше розташовуйте!

Звідки прямуєте? У наших краях ми таких не бачили, та й одяг у вас якийсь дивний.

Ми з д/саду «Антошка» потрапили сюди з майбутнього, багато знаємо і хочемо ще більше дізнатися про історію нашого краю.

Дівчинка:

А це ми зараз і перевіримо. Відгадайте мої загадки, а може й відгадки побачите.

Загадки:

Стоїть товстун,

Підбоченівши бочок,

Шипить, кипить,

Всім чай пити велить.

Маленьке, здобне,

Колесо їстівне.

Я одна його не з'їм,

Поділю хлопцям усім.

Не черевики, не чобітки,

Але їх також люблять ніжки.

У них ти бігаєш узимку:

Вранці – у садок, удень – додому.

Дві галки сидять на одній палиці.

Не їсть, а їжу вистачає.

Що схопить, віддає,

Сам у куточок іде.

Наша товста Федора

Наїдається не скоро.

А зате коли ситий,

Від Федори – тепло.

Дві стрункі сестриці

У руках у майстрині.

Весь день пірнали в петельки.

І ось він шарф для Петеньки. (Відгадки діти показують: на столі-самовар і т. д.)

Молодці, хлопці! А ви любите гратись?

5. Народна гра «Плетінь».

Діти будуються в дві шеренги навпроти один одного, зчепивши руки в положенні навхрест. За сигналом 1 шеренга йде назустріч 2 шеренги, що стоїть на місці, та кланяється. Потім те саме робить 2 шеренги. За сигналом діти починають хаотично пересуватися майданчиком, а потім присідають. Дії супроводжують словами:

Є народна гра,

Називається «Плетінь».

Нам у неї грати полювання,

Нам у неї грати не ліньки.

Раз тин, два тин.

Сховаємось від сонця в тінь,

Посидімо, відпочинемо,

І знову грати почнемо.

Із закінченням слів діти повинні вишикуватися в 2 шеренги. Виграє та команда, яка швидко та правильно вишикувалася.

6. Петро 1 та місто Липецьк.

Вихователь:

Якщо кнопку ми натиснемо,

У місце нове прийдемо.

Бути по-нашому вели! »

Вихователь:

Подивіться,

Старовинний скриньку, а в ньому... конверт з написом «Знаток Липецького краю».

Питання вікторини:

З чиїм ім'ям пов'язана історія м. Липецька? (Петро 1)

Що зображено на гербі нашого міста? (Липа)

Що означають жовтий та зелений колір на гербі Липецька? (Жовтий – колір сонця, багатства, зерна, родючості; зелений – багата природа, процвітання, достаток, колір життя).

Що виготовляли на перших залізоробних заводах у петровський час? (Корабельні гармати та ядра) .

Як називався знаменитий Липецький курорт? (Липецькі Мінеральні води).

Славилася Росія диво-майстрами,

Дерево та глину на казку перетворювали.

Фарбами та пензлем красу творили,

Свого мистецтва молодих вчили. Які народні промисли з'явилися на Липецькій землі? (Романівська глиняна іграшка, розпис по дереву «Липецькі Візерунки», Єлецькі мережива).

Як раніше називалися вулиці міста? (вул. Радянська – вул. Воронезька, вул. Леніна – вул. Дворянська, вул. Папіна –вул. Колгоспна) /показати фото/.

Яка професія найпоширеніша у нашому місті та чому? (Металург, сталевар, бо у місті є металургійний комбінат).

Вихователь: Молодці! Впоралися з усіма питаннями, вас можна назвати знавцями Липецького краю. А нам настав час повертатися у наш час, у д/садок.

Знову кнопку ми натиснемо –

І машину заведемо.

Дружно скажемо: «Раз, два, три!

У дитячий садок перенеси».

7. Д/гра «Про що розповімо гостям нашого міста».

Цілі – викликати у дітей почуття захоплення та гордості за своє рідне місто, виховувати любов до малої батьківщини, розвивати зв'язне мовлення дошкільнят шляхом складання описових розповідей про пам'ятки та пам'ятні місця міста.

8. Підсумки.

Вихователь:

Сьогодні ми з вами говорили про минуле та сьогодення нашого міста. А ось його майбутнє залежить і від вас – маленьких липчан. Яким би ви хотіли бачити своє місто? (Відповіді дітей) .

7 дитина:

Місто розвиватиметься,

Справ немало попереду.

Скоро ми прийдемо на насмену,

Лише залишилося підрости.

8 дитина:

Ми живемо, ми ростемо

У нашому місті рідному.

Для когось невеликий,

А для нас – величезний.

Нехай живе! Нехай росте!

Містечко наше скромне!

РС (Я)Хангаласький район п. Мохсоголлох вул. Заводська 10.

Програмний зміст: Виховати у дітей любов до своєї Батьківщини – Росії. Викликати в них інтерес до народного мистецтва, закріпити знання про народно-ужиткове мистецтво. Викликати у дітях почуття захоплення талантом російського народу та гордість за свою Батьківщину!

Наочний матеріал: Ілюстрації із зображенням природи Росії – ліси, гори, моря тощо; зображення красивих будівель та храмів. Предмети народно-ужиткового мистецтва – матрьошки, димківські іграшки, хохлома; ляльки у російських національних костюмах.

Хід заняття: - Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшли наші знайомі – це ляльки Оленка та Іванко. Вони принесли вам різні картинки, давайте їх подивимося (На стенд виставити ілюстрації із зображенням природи Росії, а також різних красивих будівель, наприклад Зимового палацу, Петродворця та інших красивих будівель та храмів різних міст Росії).

Що ви бачите? (Діти перераховують – ліс, річки, море тощо)

Все це наша країна, де ми живемо. Як вона називається (Росія)

Яка наша Батьківщина? (Велика, красива, величезна, багата, сильна і т.п.). І живуть у Росії дуже талановиті люди.

Оленка та Іванка принесли багато різних предметів, зроблених російськими майстрами.

Давайте їх розглянемо. (Діти підходять до столу, на якому розкладено предмети народно-ужиткового мистецтва – матрьошки, димківські іграшки, хохломський посуд)

Що ви тут бачите? (Діти перераховують)

Все це російські майстри навчилися робити давно. У майстрів були учні, вони дивилися, як майстри працюють, і теж вчилися робити такі самі гарні предмети. Учні ставали майстрами та навчали інших. І так багато років поспіль і досі російські майстри роблять такі красиві предмети.

Все, що ви тут бачите, роблять тільки в нашій країні – Росії. Коли в нашу країну приїжджають люди з інших країн, вони обов'язково на згадку про Росію відвозять такі красиві предмети. Вам вони подобаються?

- Оленка та Іванко хочуть вам загадати загадки про ці предмети. Спробуйте їх відгадати:

Це іграшка, вона виготовлена ​​з глини. Іграшка біла та розмальована різними фарбами. А візерунок дуже незвичайний: це клітини, а в клітинах різнокольорові кружечки. (Димковська іграшка)

Предмет, про який я розповім, зроблений із дерева. Вкритий він золотою фарбою. А на золотому полі яскраво-червоні ягідні листочки та тонка, тонка трава із завитками. (Хохлома).

Це лялька. Вона дерев'яна, гарно розмальована. З нею дуже цікаво грати, можна розкласти і одразу стане кілька ляльок, скласти і знову буде одна лялька. (Матрьошка).

Молодці всі загадки відгадали.

Оленка та Іванка принесли вам ще дещо. Подивіться, це димківська панночка, але спідниця у неї біла і не дуже гарна. А ось кришка від хохломського столика. Вона золотистого кольору, і ніяких візерунків на ній немає. Тепер ви будете російськими майстрами. Вам потрібно буде прикрасити спідницю димківської панночки та кришку хохломського столика. Для цього Оленка та Іванка принесли вам різні деталі (Деталі лежать на великому таці всі разом).

Хлопчики прикрашатимуть кришку хохломського столика, а дівчатка – спідницю димківської панночки. Всі деталі лежать разом, тому, коли вибиратимете, уважно дивіться, які з них підійдуть до серпанку, а які до хохломи. Адже димківські іграшки та хохломські вироби прикрашаються по-різному. (Діти виконують завдання, вихователь допомагає їм, радить, підказує, якщо дітям важко).

Коли роботу закінчено, вихователь разом з дітьми розглядають роботи, виправляють, якщо будуть допущені помилки.

Ви добре попрацювали, а зараз ми відпочинемо. Вставайте в хоровод. Росіяни дуже любили водити хороводи, співати. Візьмемо до нашого хоровода Оленку та Іванушку. (Діти співають і водять хоровод). Після хороводу діти сідають.

Сьогодні, хлопці, ми з вами поговорили про Росію, про її талановитих майстрів. Про Росію написано багато віршів, складено багато пісень. Послухайте вірш М. Ісаковського:

Їдь за моря - океани,
Над всією землею пролети:
Є на світі різні країни,
Але такого, як у нас, не знайти.