Конспект режимного процесу: підготовка на прогулянку в середній групі

Ольга Сінькова
Конспект режимного моменту «Одягаємося на прогулянку взимку» (середня група)

відкритий режимний момент« Одягаємося на прогулянку»

Середня група

Підготувала і провела

вихователь

МДОУ ІРМТ «Ліствянскій дитячий сад»

Сінькова О. С.

мета: Удосконалювати вміння дітей послідовно одягатися. Закріплювати кольору одягу. Спонукати дітей до дій шляхом використання народної творчості (Потішки). Виховувати охайність, прагнення стежити за своїм зовнішнім виглядом.

словникова робота: Кабінка, кофта, штани, чоботи, куртка, шапка, шарф, рукавиці, прогулянка. Одягати, застібати, взувати

попередня робота: Розгляд картин із зображенням зимового одягу.

Методи і прийоми: Словесні, бесіда, пояснення, вказівки, розповідь.

наочність: Зоровий (лялька велика ростом з дитини, собака (іграшка, комплект одягу для ляльки; слуховий (Потішки).

практичні: Сюрпризний, ігровий момент.

Хід діяльності.

В: Хлопці, подивіться, скільки гостей прийшли до нас в гості, давайте привітаємося.

А наша знайома Наташа зібралася зі своїм другом тобіко на прогулянку.

лялька Наташа «Підходить» до шафки і «Вивалює» з нього на підлогу весь одяг. Тобик «Бігає» радісно по речах і «Розкидає» їх

В: Хлопці, ось біда, виявляється, Наташа не знає, як їй правильно одягатися! А ви знаєте? Давайте всі разом навчимо Наташу одягатися швидко і правильно. Допоможемо прибрати Наташі одяг назад в шафку. Сідай, Наташа на стільчик, слухай уважно і запам'ятовуй.

Якщо хочеш прогулятися,

потрібно швидко одягатися.

Дверцята шафи відкривай,

По порядку одягай.

В: Що потрібно зробити спочатку?

відповіді дітей:

В: Зняти взуття, в якій ви ходите в групі і прибрати її на своє місце. У Наташі взуття коштує в шафці, а у вас?

відповіді дітей

В: Що будемо одягати спочатку?

В: Щоб не замерзли ніжки, одягнемо ми носочки

Д: Кофту.

В: Правильно. У кого-то кофта, а у деяких светри.

Стало дуже холоднішати.

Час кофту вдягати.

Надягаємо кофточку, застібається все гудзики.

Готово! Що будемо вдягати тепер?

відповіді дітей:

В: Правильно, надягаємо комбінезон, а деякі носять теплі штани, щоб не замерзнути на вулиці. У Наташі комбінезон червоний. Марина, якого кольору у тебе комбінезон?). Правильно. А у тебе Єгор).

А тепер, що треба вдягнути?

відповіді дітей

Д: Шапку.

В: Щоб вушка не хворіли,

Відповіді дітей.

В: Звичайно, Ми надягаємо куртку для тривалої прогулянки.

А після куртки, що ми надягаємо? (Ілля).

В: Правильно. Чоботи.

Ми одягнемо ніжки

У чоботи-чобітки.

Чи не замерзнуть ніжки.

У тепленьких чобітках

може щось ми забули? Щоб не дув вітерець і не мерзла шийка?

Д: Шарфик

В: Правильно. Одягаємо Наташі шарфик і рукавиці,

Нам залишилося наостанок

Шарф під шию пов'язати,

Ручки заховати в рукавички,

От і все! Йдемо гуляти!

Проводжаємо Наташу з тобіко на прогулянку.

А тепер, давайте зробимо для себе «Напоминалку», Про те, в якому порядку потрібно одеваеться, І поставимо на кабінки, щоб не забути!

промовляємо послідовність, Кріпимо картинки на папку пересувку і встановлюємо в роздягальні.

2 етап. Закріплення процедури. спільне одягання з дітьми на прогулянку, з використанням "Напоміналка»

Публікації по темі:

Завдання: 1. Розвивати ігрові вміння: -Вчити дітей приймати ігрову задачу від дорослого, ставити ігрову задачу самостійно: послідовно.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Нагодуємо птахів взимку» (середня вікова група) Конспект безпосередньо освітньої діяльності по темі: «Нагодуємо птахів взимку» (середня вікова група) Вихователь: Князєва.

Конспект НСД з розвитку мовлення «Чарівна подорож взимку» (середня група) Інтеграція областей: комунікація, художня творчість. Мета: вчити дітей відповідати на запитання, підтримуючи розмову, складати невеликий.

Конспект заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Допоможемо ляльці Маші правильно одягнутися на прогулянку взимку» Мета: Закріпити уявлення дітей про те, як потрібно одягатися взимку, правильний порядок одягання на прогулянку, закріпити вміння говорити.

Режимний момент - підготовка до сніданку «Лялька Маша і її домашні тварини» Підготовка до сніданку. «Лялька Маша і її домашні тварини» План-сценарій: 1. Продовжувати навчання культурно - гігієнічних навичок, навику.

ип проекту: Інформаційно - практико - орієнтований - творчий. Вид проекту: Груповий, середньостроковий. Тривалість проекту :.

КОНСПКТ БЕЗПОСЕРЕДНЬО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВОСПИТАТЕЛЯ З ДІТЬМИ СЕРЕДНЬОЇ ГРУПИ

НА ТЕМУ: «МИ одягаються на прогулянку»

ІНТЕГРАЦІЯ ОБЛАСТЕЙ: «Пізнання», «Здоров'я» «Соціалізація», «Безпека».

Провели вихователі: Звєрєва А.В.

Ілюхіна Т.Г.

Москва, 2013

Мета заняття: удосконалювати у дітей уміння швидко, самостійно і в певній послідовності одягатися на прогулянку; правильно розміщувати свої речі в шафі; закріплювати вміння користуватися всіма видами застібок; дізнаватися свої речі не плутати з одягом інших дітей; формувати вміння і бажання надавати допомогу один одному.

завдання:

освітні:

Закріплювати знання про правильній послідовності при одяганні;

Уточнювати уявлення про можливі наслідки в разі неправильної послідовності при одяганні;

Формувати знання про можливі небезпеки в роздягальні при одяганні і роздяганні дітей;

Збагачувати мову дітей.

Розвиваючі:

Розвивати елементарні навички самообслуговування при одяганні;

Закріплювати вміння в міру необхідності звертатися за допомогою і надавати можливу допомогу іншим дітям.

виховні:

Виховувати охайність, звичку стежити за своїм зовнішнім виглядом;

Зв'язок з іншими областями:

«Здоров'я» - виховання культурно-гігієнічних навичок, зокрема виховання охайності, звички стежити за своїм зовнішнім виглядом.

«Соціалізація» - прилучення до елементарних загальноприйнятим нормам і правилам взаємини з однолітками і дорослими в процесі одягання.

«Безпека» - формування уявлень про небезпечні ситуації для дітей в роздягальні.

«Пізнання» - формування знань дітей про властивості і якостях різних матеріалів, розвивати вміння порівнювати і групувати предмети.

«Фізична культура» - формувати у вихованців потребу в правильному виконанні рухів.

Методичні прийоми:

наочний; ігровий; словесний;

ХІД ЗАНЯТТЯ

вихователь: Хлопці, який сьогодні прекрасний день! На вулиці чудова погода і саме час відправитися гуляти. Але на вулиці давно вже осінь і для того, щоб вийти на прогулянку потрібно тепло одягнутися!

До зали входить лялька Наташа.

вихователь: Подивіться, хто до нас прийшов у гості, це ж лялька Наташа! Здрастуй Наташа!

Лялька Наташа: Привіт хлопці! Ви збираєтеся йти гуляти? Я теж хочу піти з Вами, але не знаю, як правильно одягатися. Допоможіть мені будь-ласка!

вихователь: Давайте допоможемо Наташі розібратися з одягом і розповісти їй, як потрібно правильно одягатися, щоб не замерзнути і не захворіти. Для цього ми пропонуємо вам подивитися невелике кіно, де ви самі показуєте як правильно, в якій послідовності потрібно одягатися.

Вихователь показують презентацію. В процес перегляду включено читання дітьми коротких віршів про одяг:

Матвій К .:

Штани хлопчикам потрібні

З ними хлопчики дружні

І взимку і восени

Щодня носять їх

Данило:

Подивіться на черевики

справжні картинки

І шнурочки хоч куди

І начищені завжди

Альоша:

Мама, бабуся, дивіться

Подарував мені тато светр:

Щоб носити його завжди

І не мерзнути в холоди

Артем С .:

Шапка з шарфиком зараз

Нам підходять в самий раз

Щоб, бува, не застудитися

І здоровеньким бути

Матвій С .:

Куртка - теплий одяг

У куртках Таня і Олежик

У жовтні та листопаді (в грудні і січні)

Коли сиро на дворі (Не замерзнеш у дворі)

Луїза:

А ось це рукавиці

Для Діми і Настюшки

Носять рукавиці взимку

Коли вітер крижаний

Ліза:

Мами, тата і хлопці

Носять восени рукавички (і взимку)

Щоб пальчики НЕ стигла

Ручки тепленькими були.

Лялька Наташа? хлопці, а хіба так важливо одягатися в правильній послідовності? (Проводить гру «Правильно-Неправильно»). Що буде якщо, якщо наприклад, в першу чергу одягнути не брюки, а шапку? А якщо спочатку черевики, а потім штани? А якщо кофту НЕ заправити в штани?

вихователь: Які ви молодці, ви все правильно сказали. Одягатися в правильній послідовності потрібно, щоб не захворіти!

вихователь: Лялька Наташа, послухай яку чудову лічилку знають наші діти про те, як потрібно правильно одягатися:

Один - штанці одягаємо,

Два - черевики взуваємо,

Три - кофточку візьми,

Чотири - куртку застебни,

П'ять - наділи шапку і гуляти !!!

вихователь: А ще ми можемо заспівати пісеньку, яка теж тобі розкаже як потрібно одягатися:

Мені вже чотири роки,

Я одягнутися сам можу.ходьба на місці

Якщо тепла погода, -руки розводимо в сторони

Без пальто у двір бігу:руками показуємо на себе

Якщо вітер сильно дме,махаємо піднятими вгору руками

Якщо сльота або дощ,показуємо руками на дорогу

У дитячий садок не піду я

Без пальто і без калош.ходьба на місці

Я звик свої черевики

Чистити щіткою кожен день.нахилившись імітуємо руху

З костюма все порошинки

Мені витрушувати не лінь!імітуємо струшування порошинок

(В. Зайцев)

Лялька Наташа: Хочу хлопці, загадати вам загадки. Подивимося, чи зможете ви правильно їх розгадати:

Завжди крокуємо ми вдвох,

Схожі, як брати.

Ми за обідом - під столом,

А вночі - під ліжком.

(Черевики)

Щоб не замерзнути, п'ять хлопців

У грубці в'язаній сидять.

(Рукавиці)

Кожен день, коли гуляю,

Її вдягнути не забуваю.

Одягаю я сама,

Щоб не мерзла голова.

(Шапка)

По дорозі я йшов,

Дві дороги знайшов.

По обидва пішов.

(Штани)

Якщо день варто погожий,

Він на вішалці в передпокої.

Якщо дощик мрячить,

Він на вулицю біжить.

(Плащ)

вихователь: Ось такі у нас тямущі хлопці, на всі загадки у них є розгадки.

вихователь: Наташа, ти запам'ятала, як потрібно правильно одягатися? Молодець! Зараз наші дітки ще раз тобі нагадають правила одягання:

Вихователь пропонує дітям пограти в дидактичну гру «Чарівна доріжка» на закріплення знань, отриманих під час занять.

Лялька Наташа: спасибі вам хлопці! Ви мені дуже допомогли і я запам'ятала як правильно потрібно одягатися. А за вашу допомогу, я приготувала для вас частування.

Лялька Наташа пригощає дітей шоколадками.

вихователь: ви все сьогодні дуже добре займалися: відповідали на питання, розгадували загадки, грали, читали вірші і співали пісні. Отримали нові знання і повторили, то, що ви вже знали. Дякую Вам хлопці за заняття! Дякуємо Всім нашим гостям, які прийшли до нас в гості!


Муніципальне дошкільний навчальний заклад

Дитячий садок №1 «Колобок»

Конспект режимного моменту в підготовчій групі

Тема: «Підготовка до прогулянки, прогулянка» з елементами експериментування

Підготував: Вихователь Тутушіна М.Н.

г.Литкаріно

мета: Забезпечити своєчасний збір на прогулянку всіх дітей

завдання:

    Розвивати у дітей самостійність в самообслуговуванні (одягатися і роздягатися, вміння стежити за своїм зовнішнім виглядом, усуваючи неполадки з невеликою допомогою дорослого).

    Розвивати навички програмування самостійної діяльності на прогулянці.

    Розвиток пізнавальної діяльності на матеріалі експериментування

    Закріплювати вміння ввічливо звертатися до дорослих і однолітків з проханням про допомогу.

    Виховувати емоційну чуйність, сумлінне ставлення до справи, товариство.

Етап 1: Попередня робота.

Бесіди про воду і її властивості;

Спостереження за водою і її станами в природі, в побуті (наведення прикладів з особистого досвіду);

Експериментально-дослідницька діяльність (в приміщенні - бесіда, досліди з водою, заповнення журналу спостережень);

Етап 2: Підготовка до прогулянки.

    установка на майбутню діяльність: приведення в порядок групи перед виходом; повторення правил поведінки в роздягальні кімнаті;

    завдання на спостережливість і розвиток логічного мислення - мотивація до подальшої діяльності (експериментування з водою на вулиці)

устаткування:2 грудочки вати (сухий і мокрий)

Хід режимного моменту:

У роздягальні кімнаті:

Сюрпризний момент: вихователь показує два шматочки вати (мокрий і сухий)

вихователь: Що це?

діти: Це вата?

вихователь: На що вона схожа? Це можна побачити на вулиці?

Відповіді дітей.

вихователь: Чим відрізняються ці косочкі вати один від одного ? Діти чіпають і відзначають відмінності.

вихователь: Спробуємо натиснути на вату, стиснути, надати форму . Діти пробують з 2-ма зразками.

вихователь: Яка вата краще зберігає форму, краще ліпиться? Відповіді дітей.

вихователь: Хлопці, згадайте, ми говорили, що вата схожа ... на сніг. Значить, який сніг краще ліпиться, тримає форму?

Відповіді дітей.

вихователь: А що можна зробити з мокрого снігу на прогулянці?

Відповіді дітей.

вихователь: Молодці, а тепер давайте швидше одягнемося і вийдемо на вулицю. Там нас чекають нові відкриття і експерименти.

    повторення алгоритму одягання одягу;

    акцент на правила поведінки на вулиці в різних погоду (сніг, дощ, ожеледь) - вихователь сам вибирає, виходячи з ситуації на вулиці;

    діти одягаються самостійно, при необхідності - допомога вихователя або іншої дитини;

Етап 3: Прогулянка.

    Вихід на вулицю: при різній швидкості одягання дітей - вихователь з 1-ої групою виходить на вулицю (спостереження, бесіда); помічник вихователя виводить залишилася 2-у групу.

    Експерименти на вулиці з водою: снігом, льодом, парою (використання термоса з окропом - цей експеримент проводить тільки вихователь);

    Рухливі ігри: «Метелиця» - формування вміння бігати один за одним, не наштовхуючись на предмети; «Два Мороза» - формування вміння чітко говорити текст в грі, дотримуватися правил гри.

    Самостійна ігрова діяльність, в кінці прогулянки - завдання.

устаткування:термос з окропом, дзеркальця або пластмасові кришки за кількістю дітей, пластмасові відерця (3-4штукі).

вихователь: А для подальших експериментів ми з вами під час прогулянки в відерця зберемо лід і сніг. Ваше завдання - знайти найчистіший сніг. А для чого - ви дізнаєтеся, коли повернемося до групи.

Скріншоти до заняття - режимному моменту «Підготовка до прогулянки, прогулянка»

етап №1

розчиняємо
офарблюємо



не всі розчиняється... масло, пісок ... (та й вода стає брудною) робитимемо лід ...

етап №2



І на що це схоже? ... Попереду чекають експерименти!... Ми готові!...

етап №3

Тут і пар, і вода, і лід ...

Конспект проведення режимного моменту в середній групі «Підготовка до обіду, чергування по їдальні, обід».

Неткачева Олена Сергіївна, вихователь, МБДОУ Дитячий сад №34 «Дзвіночок», г.Моздок, РСО-Аланія.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект проведення режимного моменту для дітей середньої групи (4-5 років) по темі «Підготовка до обіду, чергування по їдальні, обід». Даний матеріал буде корисний вихователям середньої групи.
Освітні завдання:
- формувати звичку самостійно вмиватися, мити руки з милом перед їжею, дотримуючись певну послідовність дій;
- удосконалювати навички обережного прийому їжі: вміння брати їжі потроху, добре пережовувати, є безшумно, правильно користуватися столовими приборами, серветкою, полоскати рот після їжі;
- продовжувати вчити дітей самостійно виконувати обов'язки чергових по їдальні: акуратно розставляти хлібниці, серветниці, чашки, глибокі тарілки, столові прилади;
- уточнювати і розширювати словник по темі «Посуд»;
- удосконалювати граматичний лад мови.
Розвиваючі завдання:
розвивати: - пам'ять, увагу, мислення, мова;
- самостійність у виконанні культурно-гігієнічних навичок, трудових дій.
Виховні завдання:
виховувати: - вміння спокійно чекати, коли подадуть наступне страв;
- ввічливість (уміння дякувати за їжу), потреба в чистоті й акуратності.
Словникова робота:
активізація - глибока тарілка, дрібна тарілка, чашка, серветниця, ложки, вилки.
збагачення - столові прилади, сервірувати, хлібниця.
Методичні прийоми по ходу організації режимних моментів:
1. Словесні: нагадування, вказівки, пояснення, заохочення, бесіда, питання.
2. Наочні: засоби особистої гігієни, прилади для сервіровки.
3. Практичні: миття рук, трудові дії чергових.
устаткування: мило, рушники на кожну дитину, скатертину, столові прилади (ложки, вилки), столовий посуд (глибока тарілка, дрібна тарілка, чашка, хлібниця), серветниці, серветки, стаканчики для полоскання рота (на кожну дитину.)
Попередня робота:
- Розгляд посуду;
- Відгадування і розучування загадок про посуд;
- Розучування потешек, прислів'їв;
- Читання казки: К. Чуковського «Федорина горі»;
- Дидактична гра: «Великий - маленький», «Яка посуд сховалася?» та ін.

Хід режимного моменту:
Діти приходять з прогулянки, переодягаються, проходять в умивальну кімнату.
Організовую гігієнічні процедури після прогулянки поступово, невеликими групами дітей. Нагадую дітям правила поведінки в умивальної кімнаті - діти не повинні розбризкувати воду, повинні підтримувати порядок і чистоту, після миття рук відразу ж закривати воду, не залишати крани відкритими.
Нагадую правила вмивання:
вихователь: Давайте розповімо, як правильно вимити руки.
закочує рукави
відкриваємо кран з водою
намочимо руки водою
беремо в руки мило
намилює до густої піни
змиваємо ретельно мило водою
віджимаємо руки «замочком»
закриваємо кран з водою
витираємо насухо руки від води своїм рушником
опускаємо рукава.

вихователь: Щоб мікробів не боятися,
Потрібно часто вмиватися.
Мити долоньки тільки з милом,
Щоб завжди здоров'я було.

Дані процедури проводжу в спокійній, доброзичливій обстановці, що забезпечить гарний настрій дітям під час прийому їжі.
Чергові одні з перших миють руки; надягають фартухи і ковпаки і під керівництвом помічника вихователя, накривають на стіл.
Діти виходять з умивальної кімнати.

вихователь: Що ми зараз робили?

діти: Мили руки.

вихователь: А навіщо потрібно мити руки? (Відповіді дітей)
Всі хвороби у хлопців,
Від мікробів, кажуть.
Щоб завжди здоровим бути.
Треба руки з милом мити!

вихователь: Поки наші чергові накривають на стіл, ми з вами пограємо.

Гра «Загадки»
1. Я пихчу, пихчу, пихчу -
Більше грітися не хочу.
Кришка голосно задзвеніла -
Пийте чай! - Вода скипіла! (Чайник)

2. По моїй тарілці
Човник пливе.
Човник з едою
Відправляю в рот. (Ложка)

3. Якщо добре заточений,
Все легко він ріже дуже -
Хліб, картоплю, буряк, м'ясо,
Рибу, яблука і масло. (Ніж)

4. Вона буває глибока.
Вона буває крейди.
Однак, це не річка. (Тарілка)

5. Чайника подружка
Має два вушка,
Варить кашу, суп для Юлі.
І звуть її ... (Каструлею)

6. Серед ложок я полковник.
І звуть мене ... (Половник)

7. Круглоухая сестриця
Чаю дасть тобі напитися. (Чашка)

Дидактична гра «Великий - маленький»
Тарілка - тарілочка Банку ...
Чашка - чашечка Відро ...
Блюдце ... Глечик ...
Каструля ... Графин ...
Сковорода ... Кружка ...
Піднос ... Ваза ...
Чайник ... Миска ...

вихователь: А як можна назвати ці предмети, одним словом? (Посуд.)
Ось великий скляний чайник
Дуже важливий, як начальник.
(Надувають щоки, ноги на ширині плечей, руки на поясі.)
Ось порцелянові чашки
Дуже тендітні, бідолахи.
(Присідають, права рука на поясі, ліва опущена.)
Ось порцелянові блюдця
Тільки стукни, розіб'ються.
(Руки в сторони, кружляють на місці.)
Ось срібні ложки,
(Стоячи на місці, руки зімкнути над головою.)
Ось пластмасовий піднос
Він посуд нам приніс.
(Беруться за руки і роблять коло.)

Пальчикова гімнастика.
Раз, два, три, чотири - ми посуд перемили:
Чайник, чашку, кухлик, ложку,
І велику ополоник.
Ми посуд перемили:
Чашку навіть не розбили,
Ковшик теж не зламався,
Ніс у чайника залишився.
Ложка дивом вціліла.
Ми посуд миємо сміливо.

Коли стіл накритий, чергові підходять до дітей і оголошують меню.

Бесіда «З чого приготований суп?».

вихователь: Давайте, ми з вами, згадаємо правила поведінки за столом. Як потрібно поводитися за столом?
1. Сідати за стіл тільки з чистими руками.
2. Сидіти прямо і не розгойдуватися.
3. Не ставити лікті на стіл.
4. Не розмовляти з повним ротом!
5. Не поспішати! Є невеликими шматочками, ретельно пережовувати їжу із закритим ротом.
6. Під час їжі не крутитися і не розмахувати руками.
7. Закінчивши прийом їжі, витерти серветкою рот і покласти її в стаканчик для брудних серветок.
9. Сказати «Спасибі!»

вихователь: Молодці! Бачу, що ви знаєте правила поведінки за столом. Проходьте і сідайте тихенько, кожен на своє місце.

Розмістивши дітей за столами, бажаю їм приємного апетиту.

вихователь: Бажаю вам приємного апетиту!

За столом ми всі сидимо,
Чи не граємо, а їмо!

Періодично звертаю увагу на положення постави дітей під час прийому їжі, здійснюю індивідуальну роботу по закріпленню навичок користування столовими приборами.

вихователь: Хлопці, не забувайте, що ложку ми тримаємо в правій руці, а хліб в лівій. За столом сидимо прямо, спина пряма, ноги стоять теж прямо, вилка у нас завжди «дивиться» вниз.

Під час прийому їжі проводжу індивідуальну роботу з дітьми: хвалю дітей за акуратність, неквапливість, культурні навички (користування серветкою після прийому їжі).
А так же задаю правильний алгоритм дій, якщо бачу, що хтось не може у чомусь.

вихователь: Овочі кухар в каструлі варив.
Найсмачніше туди поклав.
Морква, горох, картопля, кріп
Дуже хочуть потрапити дітям в рот.
Давайте не будемо їх ображати,
І все, що в тарілці будемо з'їдати.

Помічник вихователя організовує поступову зміну страв.

вихователь: Встаючи з-за столу, тихо відсуває стілець і обов'язково дякуємо за смачний обід!

Діти, які закінчили прийом їжі, встають з-за столу, йдуть в умивальну кімнату приймати культурно-гігієнічні процедури: полощуть рот, миють руки.
Допомагаю дітям готуватися до сну (роздягатися у певній послідовності, правильно і акуратно складати одяг).


ОМСК-2017Бдоу м.Києва «Центр розвитку дитини-дитячий садок №15» Автор: Аубакирова Жанаргуль БулатовнаКонспект режимного процесу: підготовка на прогулянку в середній группе№5 «Смородинки»
«Розповімо Марусі як потрібно одягатися восени»
Програмне зміст:
1. Забезпечити своєчасний збір на прогулянку всіх дітей.
2. Формувати правильну послідовність при одяганні, навички самостійного одягання.
3. Спонукати дітей до дій шляхом використання народної творчості (потешек) .4. Розвивати і активізувати словниковий запас (закріплювати назва предметів одягу, вчити правильно називати їх), розширювати уявлення дітей про характерні ознаки осені та осінніх явищах, збагатити і систематизувати уявлення дітей про осінь.
Матеріал й устаткування:
1. Одяг (куртка, шапка, штани, рукавиці, кофта, і. Т. Д)
2. Музичний супровід. (Мінус з к \\ ф «Вусатий нянь»)
Попередня робота: дидактична гра «Одягнемо ляльку Машу на прогулянку», читання потешек, розгляд ілюстрацій на тему: «Одяг», читання А. Пушкін «Похмура час ...», Е. Благинина «Осінь», бесіда «Чому дерева роздягаються».
Хід заняття.
Організаційний момент: Поява Марусі. Маруся: Чому вони мене не беруть на прогулянку-у-у? (Плаче)
Вихователь: - Ой, ой хто це плаче у нас? Як тебе звати?
Маруся: - Я Марусяяяя ....
Вихователь: - Маруся, чому ти плачеш
Маруся: Так я весь садок обійшла, я так втомилася. Хотіла з дітками піти на вулицю, але мене ніхто не берё-е-е-т.
Вихователь: - Діти, чому Марусю ніхто на прогулянку не бере?
Діти: Вона не одягнена.
Вихователь? Ну звичайно, Маруся, ти ж одягнена не по погоді! Ти знаєш, який час року зараз?
Маруся: - Я не знаю.
Вихователь: Маруся, сідай, відпочинь. А ми тобі розповімо яку пору року зараз. Хлопці, яке у нас пору року на подвір'ї? (Осінь)
Що змінилося в природі і в погоді з настанням осені? (В лісі з'явилися гриби і ягоди. Часто йде дощ, дме холодний вітер, небо похмуре. Восени листя жовтіє, червоніють, рожевіють, опадають. Птахи відлітають у вирій. Тварини готуються до зими. Сонце світить, але не гріє. Часто йде холодний дощ. На вулиці стало холодно, тому люди стали одягатися тепліше.)
Вихователь: - Молодці хлопці!
Маруся: - Ура, тепер я знаю яка буває погода восени.
Вихователь: А ти все запам'ятала?
Маруся: - Так-так-так.
Вихователь: -А ми це зараз це перевіримо. Давайте в гру пограємо
Яка буває погода восени, коли йде дощ? - дощова.
Коли дме вітер - вітряна
Коли холодно - холодна
Коли похмуро - похмура
Коли сиро - сира
Коли похмуро - похмура
Коли ясно - ясна
Маруся: Ну тепер-то я точно запам'ятала яка буває погода! А ще я запам'ятала, що восени падає листя.
Вихователь: Ну ось Маруся, тепер ти знаєш, що восени холодно і потрібно одягатися тепліше, а не так, як ти одяглася.
Маруся: -Так, але я не знаю, що мені одягнути (плаче)
Вихователь: Не плач, ми тобі допоможемо, Маруся. Діти, допоможемо Марусі одягнутися на прогулянку?
Щоб одягнутися, що нам потрібно зробити? (Роздягнутися)
Роздягаються, виходять в роздягальню.
Вихователь: Маруся, у нас є чарівний шафку, мені здається там є теплі речі. Я думаю, вони як раз підійдуть тобі. Але є одна умова. Шафка відкривається тільки тоді, коли ви правильно відповісте на ці питання
Вихователь: - Хлопці, а про що можна сказати:
З капюшоном, тепла, червона. - куртка;
Рожева, в'язана. - шапка;
Теплі, вовняні. - шкарпетки;
Довгий, в'язаний. - шарф;
Шкіряні, чорні ... - чоботи
Правильно дітлахи, молодці
Маруся: - Ой здорово, здорово! У мене є теплі речі! (Починає поспішно одягатися не в правильній послідовності.)
Вихователь: - Маруся ну, що ти робиш? Ти хіба правильно одягаєшся? Хлопці, що потрібно було одягнути на самому початку? А ми зараз тобі покажемо, як треба правильно одягатися. Ти повторюй за нами Маруся.
. Раз два три чотири п'ять
Збираємося гуляти.
Якщо хочеш прогулятися,
Потрібно швидко одягатися,
Дверцята шафи відкривай,
Один по одному одягай.
Вихователь: -Перший одягаємо що? (Колготки)
-Оделі колготки?
Діти: Так.
Вихователь: Тепер що нам треба одягнути, Даша?
-Кофточкі.
-Правильно. У кого кофтинки, а у кого светрики. Ось, Маруся, як хлопці стараються, самі одягаються.
- А чим відрізняється кофта від светри? Правильно у светри горлечко високу повністю закриває нашу шию.
Вихователь: Тепер що одягаємо?
Діти: штани
Вихователь: -Одеваем все штанці.
А тепер мерщій вставай
І штанці одягай.
-У всіх хлоп'ят теплі штанці. У таких штанцях ви не замерзнете на вулиці. Даша, якого кольору у тебе штанці? (Червоного). Правильно. А у тебе, Катя (Синього). А у тебе, Полиночка?
Щоб вушка не хворіли
Швидко шапочку одягли.
А потім і куртку
Для тривалої прогулянки.
-Ну от, і наші курточки. Маруся хлопці ще не можуть блискавки на курточках застібати, тому ми їм допоможемо. І шарфики зауважимо.
(Вихователь з нянею допомагають дітям).
Раз два три чотири п'ять
Збираємося гуляти.
зав'язала Лізонька
Шарфик голубенький.
Вихователь спускається в місці з дітьми на перший поверх в супроводі няні
Одягнемо на ніжки
Черевички-чобітки.
І підемо скоріше гуляти,
Стрибати, бігати і скакати.
Одягнемо на ніжки
Черевички - чобітки.
гарні чобітки
Чи не замерзнуть ніжки.
(Залишилося одягнути хлоп'ята рукавички. Хлопці вгадайте загадку:
-Щоб не мерзнуть
п'ять хлопців
У грубці в'язаній сидять.
Діти: -Рукавички.
Вихователь: - Правильно, рукавички. Одягаємо рукавиці, рукавички. Тепер Маруся ти зрозуміла, як потрібно правильно одягатися на прогулянку восени?
Маруся: -Ура, ура, ура. Тепер я все знаю і про осінь, і про те як потрібно одягатися. Дякую дівчатка і хлопчики, велике спасибі вам. Ось вам гостинці, угощайтесь! А я піду на вулицю збиратися! До побачення!


вкладені файли