Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі. Розповідання по картині «На північ від Санта Клауса. Конспект відкритого заняття в підготовчій групі на тему «Складання описового оповідання за картиною Зима

Складання розповіді за сюжетною картині «Зимові забави».

мета : Розвивати вмінняскладати розповідь по сюжетній картині.

освітні завдання :

Розвиток мовлення :

Вчити дітейскладати логічний, Емоційний та змістовнийрозповідь;

Закріпити навички цілеспрямованогорозглядання картини(Цільове сприйняття, послідовнерозглядання картини, Окремих самостійних епізодів);

Тренувати дітей у чіткому вимові звуку«З» - «С» . Удосконалювати фонематичні сприйняття;

Активізувати мова дітей, збагачувати словниковий запас.

виховні завдання : Виховувати доброзичливе ставлення до однолітків, уміння слухати своїх товаришів.

Розвиваючі завдання : Розвивати уяву дітей.

інтеграція: Фізичний розвиток, соціально - комунікативний розвиток.

методичні прийоми : Бесіда-діалог,складання розповіді, Фізкультхвилинки.

попередня робота :

Бесіди про зиму.

Читання художньої літератури.

Спостереження на прогулянці зазимовою природою, Іграми дітей.

матеріал : Мультимедійний проектор, підбір слайдів по темізаняття, картина« Зимові забави » .

Хід заняття.

вихователь : - Хлопці, до нас сьогодні прийшов гість, тільки ви повинні відгадати хто він. Послухайтезагадку :

Що за безглузда людина пробрався в 21 століття,

Морквиною ніс, в руці мітла

Боїться сонця і тепла, хто це?

діти : Сніговик.

вихователь : - Правильно.(З'являється сніговик на екрані дошки) . Сніговик приніс коробочку, що ж у ній? Тут конверт із завданням(Відкриває конверт, читає) . «Здрастуйте, хлопці. Я дуже люблю зиму і все, що з нею пов'язано. Підберіть, будь ласка, ласкаві назви длязимових слів: Зима, сніг, сніговик, санки, замет, Снігурка, лід, бурулька, шуба.

діти : - Зима, сніжок, сніговичок, саночки, сугробік, Снігуронька, крижинка, сосулечка, шубка.

вихователь : - Хлопці, давайте з вами згадаємо - яке зараз час року?(Зима) .

Назвіть менізимові місяці(грудень січень лютий) .

Який зараз місяць зими?(Січень) .

Яка погода буває взимку? (Снігова, сувора, морозна, холодна, сонячна, весела, хуртовинну і ін.)

Чим можна займатися на вулиці взимку? (Кататися на санках, лижах, на ковзанах, грати в хокей, в сніжки, будувати снігові фортеці, ліпити сніговиків і ін.)

(Після кожної відповіді дітей з'являєтьсякартинка на екрані).

вихователь : Так, зима - холодна іцікавий час року. Ой, а сніговик знову придумав нам завдання(Дістає інший конверт) .

Артикуляційна розминка.

Мовлення на одному диханні.

Вдих - СІ - СА - СО - СУ - си - видих.

Вдих - ЗІ - ЗА - ЗО - ЗУ - ЗИ - видих.

7. Гра «Зайвий склад».

вихователь : - Хлопці ви зараз повинні слідом за мною чітко промовляти ряди складів, і повинні визначити склад, який не підходить:

Са - са - са - са - за

Со - зі - зі - зі - зо

Су - су - су - су - зу

Назвіть всі зайві склади зі звуком З? (ЗА, ЗО, ЗУ).

Зи -зи -зи - зи - си

Зі - зи - зи - зи - сі

Зу - зу - зу - зу - су

Назвіть всі зайві склади зі звуком С? (Си, СІ, СУ).

вихователь : - Хлопці, я знаю чудовузимову чистоговорку, Спробуйте її повторити:

Ози-Ози-ОЗИ- за вікном морози,

ЗІ-ЗІ-ЗІ- саночки вези.

ОЗА-ОЗА-ОЗА- на вікні крижана троянда,

Озі-Озі-ОЗЕ- озябнешь на морозі.

Іско-Іско-іско взимку сонце низько.

АСКА-АСКА-АСКА- навколо снігу казка,

ІСТО-ІСТО-істо сніг все сховав чисто. »

вихователь : - Молодці, чисто, ясно сказали чистоговорку. Тепер відпочинемо?

Физкультминутка:

Як на гірці сніг, сніг

І під горою сніг, сніг.

І на ялинці сніг, сніг

І під ялинкою сніг, сніг.

А під ялинкою спить ведмідь,

Тихо, тихо не шуміти.

(Сідають на місця) .

вихователь : - Подивіться, хлопці, наш сніговик приніс намцікаву картину про зиму, прозимових забавах(демонструєкартину

« Зимові забави » ). Хлопці, він хоче, щоб ми з вамисклали розповідь по цій чудовійкартині.

вихователь : - Подивимося уважно накартину. Скажіть про що цякартина? (Відповіді дітей) .

вихователь : Яке пору року тут зображено?(Зима)

вихователь : -А чому ви так вирішили?(Вся земля і дерева вкриті білим, пухнастим снігом) .

вихователь : -А як одягнені діти?(Вони одягнені в зимову , теплу одежу)

вихователь : -Яка погода накартині? ( зимовий , сонячний день. Випало багато снігу.)

вихователь : -Що сталося далі?(Хлопці вийшли на прогулянку. Кожному знайшлося справа до душі) .

вихователь : -Теперрозглянемо, що роблять діти. Що тут роблять діти? (Малюки ліплять сніговика.

вихователь : -Як діти його ліплять? (Вони скачали сніговігрудки : Один великий, інший - трохи менше, третій - найменший. З маленького зробили голову, з гудзиків - очі, з морквини - ніс. На голову одягли відро. Чудовий вийшов сніговик)

вихователь : - Як дітлахи грають у сніжки? (Вони кидають сніжки один в одного, по їхніх обличчях видно, що їм весело, вони голосно кричать, щось може«Бережися!» , «Пли!»

вихователь : - Розглянемо дітвору, Яка катається з гірки на санчатах. (Діти катаються на санчатах з гірки. По їхніх обличчях теж видно, що їм весело, тому що санки з гори котяться швидко.)

вихователь : - А ось хлопці катаються на ковзанах.Розкажіть, Як вони одягнені, як катаються? Придумайте їм імена. (Саша і Маша одягли ковзани, теплий спортивний костюм, шапку і пішли на каток. Вони кружляли, ковзали по льоду. Малювали лезом ковзана красиві візерунки).

вихователь : - Подивіться, хлопці, на ковзанці ще є хлопчаки, які грають у хокей. У них є ключки, і шайба. Я, думаю, що їм дуже весело.

вихователь : - А тут дітки катаються на лижах. Вони їдуть по лижні. У них є лижні палиці, щоб відштовхуватися ними від снігу. Снігу випало багато, лижі легко ковзали по снігу.

вихователь : - А якщо підійти до дітей ближче, що можна почути?(Можна почути шум, сміх дітей, веселі крики, голоси) . У них веселе, гарний настрій.

вихователь : -Вирозповіли про всіх дітей на картині, Тепер нам залишилося закінчитирозповідь. Наприклад: «Довго грали і гуляли хлопці, поки не замерзли, втомлені і задоволені пішли додому відпочивати і грітися».

вихователь : -Молодци, тепер послухайте мійрозповідь.

«Зимовий, сонячний день. Вся земля і дерева вкриті білим, пухнастим снігом. Хлопці одягнули теплий одяг, вийшли на прогулянку. Всім знайшлося справу до душі. Одні діти стали ліпити сніговика. Вони скачали снігові грудки: великий, середній, і з маленького зробили голову. На голову одягли відро, ніс - морквина. Чудовий вийшов сніговик! Недалеко від них хлопчаки грають у сніжки. А ось і гірка! На ній діти швидко скочуються вниз на санчатах. Інші хлопці катаються на лижах, у них є лижні палиці, щоб відштовхуватися від снігу. А на ковзанці хлопці катаються на ковзанах, грають в хокей. Довго хлопці гуляли, поки не замерзли. Втомлені і задоволені пішли додому відпочивати і грітися. Весело дітям взимку! »

вихователь : - А тепер ви спробуйтерозповісти свою розповідь. (Слухаєморозповідь 4-5 дітей, Вихователь допомагає, якщо виникають труднощі, домагається повного і розгорнутої відповіді. Стежить за грамотним побудовою пропозицій).

вихователь : - Молодці, хлопці! які гарнірозповіді ви придумали.

І снеговику вони дуже сподобалися. Хлопці, зараз ми покажемо снеговику як ми гуляємо взимку.

Физкультминутка:

Ми біжимо з тобою на лижах,

Сніг холодний лижі лиже.

А потім - на ковзанах,

Але впали ми. Ах!

А потім сніжки ліпили,

А потім сніжки катали.

А потім без сил впали

І в дитячий сад ми прибігли.

підсумок : - Хлопці, ми сьогодні з вами були і письменниками, придумалицікаву розповідь про зимові забави. А хто хоче прочитати вірш про зиму раніше вивчені?(Дитина читає вірш)

Як на гірці, на горі

На широкому на дворі

Хто на санках,

Хто на лижах,

хто вище

Хто нижче,

Хто тихіше,

Хто з розгону,

Хто по льоду,

А хто по снігу.

З гірки - ух!

На гірку - ух!

Бух, захоплює дух!

Конспект безпосередній освітньої діяльності в підготовчій до школи групі на тему «Складання розповіді за сюжетною картині»

Мета: вчити дітей складати розповідь за сюжетною картині.

Завдання: вчити дітей розглядати картину, правильно відповідати на питання; формувати граматично правильну мову, активізувати словник; тренувати дітей в правильному вживанні орудного відмінка і в підборі синонімів; розвивати здатність придумувати події попередні та наступні; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, дрібну моторику рук. Обладнання: сюжетна картина «Ми чергуємо»; предметні картинки Попередня робота: ігри «Слова-друзі» (підбір синонімів); «Що змінилося», «Четвертий зайвий».

Організаційний момент:

Дружать в нашій класі дівчата і хлопчики.

А ми з тобою подружимо маленькі пальчики.

Сяде той, хто підбере до слова працювати, близьке за значенням слово. Працювати, значить, що робити? (Працювати, займатися) .До речі спілкуватися? (Розмовляти, розмовляти, базікати) .До речі хлопці? (Дітвора, діти)

2. Сьогодні ми з вами будемо складати розповідь по картині. Розгляньте картину. - Скажіть, кого намалював художник на картині? (Дітей)

Де знаходяться діти? -Як ви здогадались? (Вихователь, квіти, календар природи, акваріум).

Що роблять діти (поливають, годують). Два слова - поливають і годують - можна замінити одним. Як ви думаєте, яким словом? (Трудяться). А ще? (Чергують). - А якщо діти чергують, то хто вони, як ми назвемо дітей (чергові).

- Де вони чергують? Як ми можемо назвати картину? - Що у них є в куточку природи, порівняйте з нашим куточком.

Розкажіть про дітей (Маша поливає лійкою квіти). - Як називається кімнатна рослина, яке поливає Маша?

Які ще квіти ви бачите на картині? Назвіть їх? Розкажіть про Надю. Що ви можете сказати про неї? Яка вона? (Акуратна, старанна). Який предмет, зображений на картині, нам говорить про це.

Розкажіть про Васі. Що він робить? Яких риб ви бачите в акваріумі? Чи відрізняється акваріум, зображений на картині від нашого акваріума? - А що ви можете сказати про цих дітей? Як ви думаєте, працювали вони? Чим вони могли допомогти вихователю? Про що вони говорять?

Дивлячись на цю картину, чи можна визначити пору року? Які об'єкти нам говорять про це? (Одяг, дерева за вікном, календар природи).

3. Гра «1, 2, 3» Педагог показує картинки, які потрібно запам'ятати і назвати в тому ж порядку.

4. Динамічна пауза.

На могутньому тополі Дружно нирки лопнули. І з кожної нирки Виросли листочки розгорнулися трубочки, Розпустилися спіднички. Покрутилися, посміхнулися І сказали: «Ми прокинулися! »

5. Гра на розвиток уваги і логічного мислення. Педагог пропонує послухати ряд слів і вибрати зайве і пояснити свій вибір. Фікус, пеларгонія, традесканція, тюльпани. Окунь, судак, щука, гуппі Стіл, стілець, тумбочка, вікно. Вася, Надя, Маша, Сидоров.

6. Педагог звертає увагу дітей на картину. Зараз ви повинні придумати розповідь по цій картині. Подумайте, де були діти до дитячого садка? Куди вони прийшли? Що робили? Як вони працюють? Чим потім займалися діти? - Про що потрібно розповідати? Повторіть ще раз. Розповіді дітей. Оцінка оповідань дітьми.

7. Підсумок заняття. Що сподобалося на занятті? Чого навчилися?


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект логопедичного заняття з формування зв'язного речі.Составленіе розповіді за сюжетною картині "Зимові забави"

Конспект заняття з застосуванням ІКТ. Презентація на занятті застосовувалася в якості засобів наочності при роботі з дітьми та як дидактичного посібника ....

Конспект безпосередньо освітньої діяльності в старшій групі «Розгляд картини і складання оповідань по сюжетної картині« Щасливого плавання », з використанням елементів ТРВЗ». Пріоритетна область: комунікація

Програмне содержаніеОбразовательная завдання: Продовжувати вчити дітей за допомогою системного аналізу розглядати картину і розуміти її зміст ....

Конспект логопедичного заняття з формування зв'язного мовлення у дітей з ОНР (підготовча група). Тема: Складання розповіді за сюжетною картині "Зимові забави".

Проведення спеціальних корекційно-розвиваючих занять по усвідомленому формуванню у дітей зв'язного мовлення є одним із головних завдань вчителя логопеда. Запропоноване заняття рекомендується для прове ...

У конспекті діти слухають вірші про зимові забави, розповідають про свої зимових развлеченіях.Рассматрівают сюжетну картину "Катаемся на санках". Відповідають на питання по картині. Виконують в ...

Олена Дзоблаева
Конспект НСД в підготовчій групі. Складання розповіді за сюжетною картині «Зима»

Тема:Складання розповіді за сюжетною картині« зима» .

Цілі і завдання:

освітні:

Робота над зв'язковою промовою.

Розвиток уваги.

Розвиваючі:

Навчання дітей послідовному переказу з опорою на предметні.

виховні:

Виховувати дружні стосунки, вміння оцінювати свої дії і дії друзів.

розвиваюче середовище:

Предметні картинки,сюжетна картинка з тим« зима» .

хід НСД

Хлопці! А давайте відгадає загадки?

1. Миє як синє скло

Слизько, весело, світло. (Лід)

2. Скатертина біла,

Все поле одягла. (Сніг)

3. З неба зіркою

На долоньку водою. (Сніжинка)

4. Зростає вниз головою

Ні влітку зростає а взимку

Лише сонце його прикриває

Вона і помре. (Бурулька)

5. Білий він пухнастий

У повітрі кружляє

І на землю тихо

Падає лягає. (Сніг)

До якого часу року відносяться ці загадки? (До зими)

Ці загадки чарівні і красиві як сама зима.

Всі ми її довго чекаємо а коли вона приходить ми говоримо

«Настала (Яка) довгоочікувана: зима.

Взимку дуже холодно. ми говоримо: зима(Яка) холодна. Взимку сильні морози. Ми говоримо зима(Яка) морозна. а що можна сказати про сніг? Який він? Сніг білий? Сніг пухнастий. Сніг липкий. Сніг блискучий.

З чого складається сніг? (З сніжинок)

Що можна сказати про сніжинку? Яка вона? (Біла, узорная

Легка) Ви любите зиму (Та) Чому? (Взимку можна кататися на лижах. Можна кататися на санках. Можна кататися на ковзанах.

Як доводиться птахам взимку? Птахам холодно і голодно. Їх потрібно підгодовувати.

Гра на увагу. я буду називати зимові слова. Якщо слова не відноситься до зими діти ляскають.

Санки, лижі, велосипед, білий, променистий, жаркий, холодний, прозорий, невеликий, гарячий, слизький, пухкий.

На краю столу лежать картинки відгадки. Покладіть їх перед собою. Я загадаю вам загадки --- ви їх відгадайте. Але послухайте як потрібно детально відповісти відгадку.

питання: «У кого блискучі, слизькі, залози! У мене блискучі, слизькі, ковзани.

1. У кого білий, пухнастий, пухкий ...

У мене --- --- --- (Сніг)

2. У кого струнка, ошатна, зелена ...

У мене --- --- --- (Ялинка)

3. У кого дерев'яні, довгі, швидкі?

У мене --- --- --- (Лижі)

4. У кого слизька, крижана, висока?

У мене --- --- --- (Гірка)

Робота над пропозиціями

Кожному я роздала по зображенні. (Діти годують пташок і собаку. Навколо зеленої ошатною ялинки танцюють діти)

гра «Чарівний мішечок»

В одному мішечку сніг (У відрі)

В іншому вата

Зачитується лист з інструкцією.

«Я надіслав вам два чарівних мішечка: Один - салатовий, інший - червоний, в мішечках що -то лежить. Ви повинні вгадати що там є.

умови: Помацайте, але не беріть, вгадайте, але не говорите. Дід Мороз.

Хто здогадався, що лежить в салатовий мішку?

А чому? А в червоному (Вата)

сюжетна картина« зима» яка пора року наступила: Відповідь повним пропозицією. настала довгоочікувана зима.

Що лежить кругом? Кругом лежить пухнастий сніг

Чим закутаний їли? Зелені ялинки закутаний снігом.

Кого годує Андрій? Андрій годує птахів.

Подивіться хлопці, хто катається з гори на санках? ... катається з гірки на санчатах.)

Хто катається на лижах?

Хто ліпить сніговика?

Хто ліпить зайчика?

Хлопці, вийшов розповідь. Давайте перекажімо.

хто розповість про зиму, Про сніг?

хто розповість про пташок?

А хто хоче розповісти про зимовий забави дітей?

Після переказу по частинах викликається дитина і повністю переповідає розповідь.

Як можна озаглавити розповідь Зима. «Зимове забави».

І тог заняття

Про що ми сьогодні говорили?

Що робили на заняттях?

Сьогодні добре займалися. Молодці!

Публікації по темі:

Складання розповіді за сюжетною картині «Літо червоне прийшло» Цілі: активізація та актуалізація словника по темі; вдосконалення навичок складання розповіді за сюжетною картині; розвиток зв'язного мовлення ,.

Заняття по мовному розвитку «Складання розповіді за сюжетною картині« Справжній друг » Мета: вчити дітей складати розповідь за сюжетною картині. Завдання: 1. Пізнавальний розвиток Вчити дітей логічно, послідовно складати.

Інтегроване заняття в підготовчій групі «Складання описового оповідання за сюжетною картині« Золота осінь » Тема: Складання описового оповідання за сюжетною картині «Золота осінь». Завдання: Продовжувати формувати вміння складати розповідь по.

Конспект інтегрованого НСД в старшій групі «Складання розповіді по картині І. І. Шишкіна« Зима » Конспект інтегрованого НСД в старшій групі. (Інтеграція освітніх областей: комунікація, художня творчість). Тема: «Складання.

Види дитячої діяльності: комунікативна, пізнавально дослідницька, ігрова. Мета: виховувати інтерес і увагу до слова, збагачувати.

Конспект НСД розглядання і складання розповіді за сюжетною картині «Сім'я» Розгляд та складання розповіді за сюжетною КАРТИНІ «СІМ'Я» Середня група. Мета: Формувати вміння розповідати за змістом сюжетної.

МУНІЦИПАЛЬНЕ АВТОНОМНОЕ ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи Г. Калінінград ДИТЯЧИЙ САДОК № 000

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВИ

У ПІДГОТОВЧОЇ ГРУППЕ

«СКЛАДАННЯ РОЗПОВІДІ за серією сюжетних КАРТИН»

СКЛАВ

ВОСПИТАТЕЛЬ: СТЕПАНЧЕНКО О. А.

КАЛІНІНГРАД

Конспект заняття у підготовчій групі

«Складання розповіді за серією сюжетних картин»

Мета: Навчання зв'язного, послідовного викладу подій по серії сюжетних картин.

Освітні: Вчити передавати сюжет, закладений в серії картин.

Розвиваючі: Розвивати здатність самостійно придумувати події.

Виховні: Виховувати повагу до чужої праці. розвивати спостережливість

Попередня робота: Гра «що було спочатку, що потім?» Читання оповідань про пори року.

Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток, соціально - особистісний розвиток.

Види діяльності: ігрова, комунікативна, рухова.

Предметно - розвиваюче середовище: серія сюжетних картинок (в конверті), м'яч.

1. Організаційний момент.

Вихователь: Хлопці, сьогодні вранці до нас в дитячій сад листоноша приніс листа.

Виявляють, що в нашу групу.

Вихователь: Давайте подивимося що в ньому! (Лист від Лисички, в якому вона пише, що хоче взяти участь в конкурсі оповідань. Але їй потрібна допомога, щоб скласти найкращий розповідь. У конверті ще лежать картинки).

Вихователь: Ви згодні допомогти Лисички? Що для цього треба зробити?

Відповіді дітей: Розставити картинки по порядку, розглянути кожну картинку, скласти по кожній картинці кілька пропозицій, придумати назву, скласти розповідь по всім картинкам.

Вихователь: Для того, щоб наша розповідь вийшов давайте пограємо і згадаємо ознаки зими.

Ігрова вправа «Закінчи речення» (з м'ячем)

    Восени буває листопад, а взимку (снігопад) Влітку буває дощ, а взимку (сніг). Навесні сніг тане, а взимку (йде). Влітку катаються на велосипеді, а взимку на (санках). Навесні все прокидається, а взимку все (спить). Влітку жарко, а взимку (холодно). Восени листя жовті, а взимку (білі). Влітку ростуть рослини, а взимку (замети). Навесні комахи вилазять, а взимку (ховаються). Навесні ведмідь прокидається, а взимку (спить). Влітку день довгий, а взимку (короткий). Влітку вітер теплий, а взимку (холодний) Влітку заєць сірий, а взимку (білий).

2. Основний етап

Діти сідають на стільці біля магнітної дошки.

Вихователь виставляє картинки на магнітну дошку не по порядку (одна картинка не за сюжетом).

Вихователь: Уважно подивіться на картинки. Що спільного на цих картинках?

Діти: На всіх картинках одні і ті ж герої.

Вихователь: Як ви думаєте, яка картинка повинна бути першою? Чому? Яка другий, третій, четвертій, п'ятій?

Відповіді дітей.

Діти розставляють картинки в правильному порядку по черзі.

Бесіда по картинках:

Вихователь: Яка пора року зображено на першій картинці?

Діти: Зима

Вихователь: Чим зайняті діти?

Відповіді дітей.

Вихователь: Розгляньте другу картинку.

- Що змінилося на картинці?

- Що задумав зробити заєць?

- Як він це вирішив зробити?

Відповіді дітей.

Вихователь: Розгляньте третю картинку.

- Що придумав заєць після невдалого стрибка за морквиною?

Смог заєць дотягнутися до морквини? Чому?

Відповіді дітей.

Вихователь: Розгляньте четверту картинку.

В якому настрої перебуває заєць? Чому?

Вихователь: Розгляньте п'яту картинку.

Що сталося зі сніговиком?

Чому він розтанув?

Який настрій у зайця? Чому?

3. Фізкультхвилинка «Зимові ігри»

Стали діти кататися (долоні тримайте горизонтально перед грудьми і робіть рухи вперед-назад, як би катаючись на лижах),

І снігу перекидатися (робіть синхронні кругові рухи руками перед грудьми: правою рукою - за годинниковою стрілкою, а лівою - проти годинникової стрілки).

Захотіли в сніжки грати (перекладіть «сніжок» з однієї долоні в іншу)

Стали ліпити їх і один в одного кидати - ( «зліпити» сніжок, а потім навмисно «киньте» його в кого-небудь).

Почали грудки снігові котити (зімітуйте відповідні рухи)

-бабу снігову ліпити (від низу до верху двома руками одночасно покажіть намалюйте три стоять один на одному снігових кома: великий, середній і маленький)

Весело взимку! Не хочеться додому!

вихователь:

А тепер пограємо з вами у гру «Продовж розповідь».

Вихователь: Хлопці, я думаю, що складений нами розповідь дуже сподобатися Лисички і вона зможе перемогти на конкурсі. А ми з вами ще трохи пограємо.

Гра «Живі слова». (Один з дітей стає словом -діти, саме по собі це слово нам нічого не говорить і не розповідає і ми не знаємо про дітей нічого: які вони, що вони роблять.

Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб слова почали розповідати?

Їм треба подружитися і встати в певний порядок.

(Вибираються діти, які стають словами «дружні», «діти», «зліпили», «великого», «сніговика»).

Завдання: встати в потрібному порядку - «Дружні діти зліпили найбільшого сніговика».

Ось і вийшло пропозицію. Давайте його прочитаємо. (Спочатку «діти-слова» повторюють свої слова, а потім хтось із «дітей-глядачів»

Скажіть, що ви дізналися про дітей з цієї пропозиції?

Вихователь: У мене для вас є ще одна гра! Підберемо до слова «сніг» однокореневі слова.

(Діти кажуть по черзі, хто не називає, той вибуває з гри, переможець отримує медаль).

Відповіді дітей.

4. Рефлексія:
- Про що ми сьогодні говорили на занятті? Від кого отримали лист? Про що нас просила Лисичка? Про кого складали розповідь? Що вам найбільше сподобалося робити?


Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з художньо - естетичного та соціально - особистісного розвитку дітей

№ 21 «Іскорка» г.Бердск

Конспект заняття у підготовчій групі

«Складання розповіді за серією сюжетних картин»

Підготувала і провела:

Єфанова С.Ю.

2015 р

мета: Навчання зв'язного, послідовного викладу подій по серії сюжетних картин.

завдання:

освітні:Вчити передавати сюжет, закладений в серії картин.

Розвиваючі: Розвивати здатність самостійно придумувати події.

виховні: Виховувати повагу до чужої праці. розвивати спостережливість

Попередня робота:Гра «Що було спочатку, що потім?» Читання оповідань про пори року.

Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток, соціально - особистісний розвиток.

Види діяльності: ігрова, комунікативна, рухова.

Предметно - розвиваюче середовище: серія сюжетних картинок (в конверті), м'яч.

Хід організаційної освітньої діяльності:

1. Організаційний момент.

вихователь: Хлопці, сьогодні вранці до нас в дитячій сад принесли лист.

Виявляють, що в нашу групу.

вихователь: Давайте подивимося що в ньому! (Лист від Лунтика, в якому він пише, що хоче взяти участь в конкурсі оповідань. Але йому потрібна допомога, щоб скласти найкращий розповідь. У конверті ще лежать картинки).

вихователь: Ви згодні допомогти Лунтик? Що для цього треба зробити?

Відповіді дітей: Розставити картинки по порядку, розглянути кожну картинку, скласти по кожній картинці кілька пропозицій, придумати назву, скласти розповідь по всім картинкам.

2. Основний етап

Педагог разом з дітьми виставляють картинки на магнітну дошку не по порядку.

вихователь: Уважно подивіться на картинки. Чи пов'язані вони загальним змістом?

Діти: Так.

вихователь: Чому ви так думаєте?

діти: На всіх картинках одні і ті ж герої.

вихователь: Як ви думаєте, яка картинка повинна бути першою? Чому? Яка другий, третій, четвертій, п'ятій?

Відповіді дітей.

Бесіда по картинках:

вихователь: Яка пора року зображено на першій картинці?

Діти: Зима

вихователь: Чим зайняті діти?

Відповіді дітей.

вихователь: Розгляньте другу картинку.

Що змінилося на картинці?

Що задумав зробити заєць?

Як він це вирішив зробити?

Відповіді дітей.

вихователь: Розгляньте третю картинку.

Що придумав заєць після невдалого стрибка за морквиною?

Смог заєць дотягнутися до морквини? Чому?

Відповіді дітей.

вихователь: Розгляньте четверту картинку.

В якому настрої перебуває заєць? Чому?

Як ви думаєте, що буде робити заєць далі?

Вихователь: Розгляньте п'яту картинку.

Що сталося зі сніговиком?

Чому він розтанув?

Який настрій у зайця? Чому?

3.Фізкультмінутка « У дворі стоїть сосна »
У дворі стоїть сосна,
До неба тягнеться вона.
Тополя виріс поруч з нею, (Стоячи на одній нозі, потягується)
Бути він хоче подлинней. (Руки вгору, потім те ж, стоячи на іншій нозі.)
Вітер сильний налітав,
Всі дерева розгойдав. (Нахили корпусу вперед-назад.)
Гілки гнуться взад-вперед,
Вітер їх хитає, гніт. (Ривки руками перед грудьми.)
Будемо разом присідати -
Раз два три чотири п'ять. (Присідання.)
Ми розім'ялися від душі
І на місце знову поспішаємо. (Діти йдуть на місця.)

вихователь: Ребта, я думаю, що складений нами розповідь дуже сподобатися Лунтик і він зможе перемогти на конкурсі.

Давайте ще пограємо.

4. Ігрова вправа «Закінчи речення» (з м'ячем)

  • Взимку буває снігопад, а восени(Листопад).
  • Взимку буває сніг, а влітку(Дощ).
  • Взимку сніг падає, а навесні(Тане).
  • Взимку катаються на санках, а влітку(на велосипеді) .
  • Взимку ліс спить, а навесні(Прокидається).
  • Взимку буває холодно, а влітку(Жарко).
  • Взимку дерева білі, а восени(Жовті).
  • Взимку ростуть замети, а влітку ростуть(Рослини).
  • Взимку комахи ховаються, а навесні(Вилазять).
  • Взимку ведмідь спить, а навесні (прокидається)
  • Взимку день короткий, а влітку (довгий)
  • Взимку вітер холодний, а влітку (теплий)
  • Взимку заєць білий, а влітку (сірий)

5. Рефлексія:
- Про що ми сьогодні говорили на занятті? Від кого отримали лист? Про що нас просив Лунтик? Про кого складали розповідь? Що вам найбільше сподобалося робити?