Конструювання «Гірка з драбинкою». Читання казки «Козлятки і вовк». Загальна висота сходів

мета: Вчити дітей використовувати в своїй споруді будівельний матеріал різноманітної форми. Розвивати бажання спілкуватися. Виховувати дбайливе ставлення до будівництва.

матеріал: 6 зелених кубиків, ляльки, матрьошки, півник.

Хід заняття:

У гості до дітей прийшли лялька, матрьошка, півник. Вони гуляли по дитячому саду і побачили гірку з драбинкою і їм теж захотілося таку ж. Вихователь пропонує дітям побудувати гірку. Після того як гірку з драбинкою побудували діти обіграють свої споруди.

Читання казки «Козлятки і вовк».

мета: Допомогти зрозуміти зміст. Вчити відповідати на питання вихователя. Розвивати пам'ять. Виховувати співпереживання.

Хід заняття:

Після читання казки вихователь показує зображення козенят і питає: «Хто це? Скільки всього козенят? » потім зображення вовка, запитує: «Хто це? Скільки вовків зображено? »

Малювання «попрати» рушники.

мета: Вчити дітей малювати візерунок - прикрашати рушники. Розвивати сприйняття, наочно - образне мислення. Виховувати акуратність, охайність. (9.58)

матеріал: Прямокутні аркуші паперу (або широкі смуги) білого кольору великого формату, кисті, гуашеві фарби, серветки паперові та матерчаті, мотузка з прищіпками для організації оригінальної виставці дитячих малюнків, дитяча або ляльковий одяг, іграшкова ванночка або тазик для «прання», рушник для вивченні форми.

Хід заняття:

Вихователь вивішує на мотузочку дитячі або лялькові речі і читає вірш Г. Лагздинь «попрати»:

Випрати в ванні сорочечку для Аннички,

Політиці для Олечки,

Трусики для Кільця,

Кофтинку - Маринці,

Хусточка для Іріночка!

Вихователь показує дітям паперові рушники (листи або широкі смуги білого кольору) з «брудними» плямами (відбитками). Каже, що наші іграшки ще не навчилися вмиватися і акуратно їсти - ось як забруднили свої рушники, їх треба якнайшвидше випрати. Опускає «брудні рушники» в іграшкову ванночку або тазик, імітує прання, дет

наслідують. Виймає інші рушники - красиві, з візерунками, і вивішує на мотузочку, прикріпивши декоративними прищіпками інші речі швидко знімає (вже висохли), щоб у дітей не розсіюється увага. Запитує, чи подобаються дітям ці рушники, які вони? (Чисті, красиві з візерунками).

Роздає дітям білі аркуші паперів або широкі смуги і пропонує прикрасити візерунками - кольоровими смужками, щоб порадувати ляльок і ведмедиків.



Просить розкласти «рушники» на столі і провести по ним горизонтальні лінії сухим пензликом (це рух можна спочатку прорепетирувати в повітрі). Педагог звертає увагу на те, що пензлик по всій довжині рушника (тут починається, ідет- йде - йде і тут закінчується). Потім пропонує намалювати візерунки фарбами. Діти вибирають, колір фарби по своєму бажанню малюють горизонтальні смужки.

Ліплення «Бублики - бублики».

мета: Вчити розгортати стовпчик і замикати кільце. Розвивати сприйняття форми і дрібну моторику. Виховувати інтерес до ліплення.

матеріал: Матеріал для ліплення - пластилін, солоне тісто, стеки, манка, мак, олівці, пластикова вилка або зубочистка, мотузочок у вихователя, клейонки, серветки паперові матерчаті; зв'язка бубликів для показу дітям, колечка пірамідок для обстеження форми.

Хід заняття:

Вихователь показує дітям в'язку бубликів і розповідає російську народну забавку «Ай Качи - Качи - Качи!»:

Ай, Качи - качі- Качи!

Глянь - бублики, калачі!

Глянь - бублики, калачі!

З пилу, з жару з печі.

З пилу, з жару з печі - Все рум'яні, гарячі.

Налетіли тут граки,

Підхопили калачі.

Нам залишилися бараночка!

Вихователь пропонує дітям спекти для наших іграшок багато - багато бубликів і бубликів. Просить взяти в руки колечка від пірамідок, розглянути, просунути пальчик в дірочку, підняти вгору, покриття колечко на пальчику. Показує бублик і колечко, пропонує, порівняти (схожі, з дірочкою посередині, тільки колечка пірамідки кольорові, їх не можна з'їсти, а бублики зроблені з тіста, їх можна з'їсти).

Потім педагог показує стовпчик (циліндр), розкатаний з пластиліну (солоного або здобного тіста) і замикає його в кільце (фіксований рух). Робить ще один - два бублика, що - б діти запам'ятали рух, і нанизує на мотузочку. Показує дітям зв'язку їстівних бубликів і зв'язку з бубликами з пластиліну. Пропонує зліпити багато-багато бубликів, щоб пригощати ляльок.



Діти катають стовпчики, замикають в кільця і \u200b\u200bоформляють: умочують в манку, посипають маком, протикають дірочки зубочистками, пластиковими виделками, трубочками для коктейлю, олівцями, ставлять відбитки ковпачками фломастерами або авторучки. У міру готовності нанизують вироби на загальну зв'язку.

Вибір форми та типу сходів в будинку знаходиться в прямій залежності від характеристик приміщень, місця установки сходи і розташування отворів між поверхами. При цьому не варто забувати про, її сумісність із загальним видом приміщення.

Починаючи будувати будинок, необхідно уявляти які сходи і в яких місцях будуть розташовуватися. Процес проектування включає в себе кілька етапів. Щоб спроектувати сходи в приватному будинку, необхідно розрахувати всі її елементи:

  • головні несучі частини - косоури і тятива;
  • проступить;
  • опорні стійки всього сходового прольоту;
  • подступенки (за умови, що буде закритого типу).

Основні елементи сходів, на які варто звернути увагу при проектуванні.

Займаючись проектом сходи, крім основних розрахунків необхідно врахувати і інші немало важливі питання:

  1. Матеріал, з якого буде будуватися конструкція.
  2. Сходинки повинні бути виготовлені з матеріалу, на якому взуття не буде ковзати. Або ж, на всю ширину ступені монтується смуга, яка перешкоджає прослизанню взуття.


    Внутрішньобудинкові сходи часто покривають ковроліном.

  3. Усі сходинки повинні бути максимально однакові за розмірами. Перепад розмірів ступенів по висоті не повинен перевищувати 5 мм.
  4. Навантаження на сходовий марш не повинна перевищувати 220 кг, на огорожі - 100 кг.
  5. Сходинки обов'язково повинні бути з пріступців, якщо в перспективі планується використовувати вільний простір під сходами.

    Приклад ефективного використання простору під сходами.

  6. При проектуванні сходів враховуйте наявність дверей на поворотних майданчиках і куди вони відкриваються.
  7. Починаючи проект сходів в будинку, потрібно враховувати також наступні фактори:

  • зручна і безпечна форма і висота перил;
  • глибину і висоту ступенів;
  • зручність в експлуатації і надійність всієї конструкції.

Проектування гвинтових сходів має деякі особливості, оскільки в ній необхідно ще визначити напрямок руху.

1. Проти годинникової стрілки. 2. За годинниковою стрілкою.

Розрахунок кута підйому

Безпека конструкції можна безпосередньо пов'язати з кутом підйому, який визначається як співвідношення між висотою і глибиною щаблі. Кут нахилу можна розрахувати графічно, маючи за основу дані про висоту стелі приміщення і місце монтажу конструкції. При цьому, необхідно врахувати середні біологічні параметри людини: висота підйому ступні і розміру кроку. Середня висота підйому ступні людини близько 31 см, а розмір кроку - 63 см. Для розрахунку зручності сходинок застосовую правило розрахунку кроку: 2 а + b \u003d 63 см, де а - висота ступеня, b - глибина проступи.

Розрахунок середнього кроку дорослої людини.

Саме його використовують у разі потреби визначити кут нахилу сходового маршу. Але ця формула не може бути універсальна для всіх варіантів розрахунку. При необхідності зробити в будинку конструкцію більш круту або більш пологу, проступи вийдуть або дуже вузькі, або дуже глибокі. У такому випадку для розрахунку застосовується формула: а + b \u003d 46 см. Ця формула застосовується для конструкцій, які мають або крутий, або пологий підйом. Сходи з крутим підйомом матиме великий кут нахилу і невелику глибину ступені, полога буде з меншим кутом нахилу і великою глибиною щаблі. Альтернативний метод розрахунку ступенів (перша частина) Альтернативний метод розрахунку ступенів (перша частина) Рекомендований кут нахилу лежить в межах від 30 до 45 градусів. Зручними в експлуатації є сходи, що мають подступенок висотою від 14 до 17 сантиметрів і проступи глибиною від 34 до 37 см.

Приклад зручною сходів

Ширина і висота сходового маршу

Ширина сходів в приватному будинку визначається з того, скільки чоловік будуть нею користуватися одночасно. Корисна ширина - це відстань між внутрішніми краями огороджень або ж відстань від стіни до внутрішньої частини огорожі. Для руху однієї людини проектують конструкцію з шириною маршу від 90 до 100 см. Якщо по сходах буде йти зустрічний рух або виникне необхідність перенесення великогабаритних речей, то корисна ширина збільшується.

Висота проходу повинна забезпечувати безпечний рух людей. Висотою проходу прийнято вважати вертикальне відстань від верхнього краю проступи і нижнього краю верхньої конструкції, якої може бути стелю або верхній рівень сходового маршу. Нормативні документи визначають ця відстань не менше 2 метрів, а для будинків підвищеного комфорту в 2.1 метра. Часом буває, що і цих відстаней мало, так як під час спуску людина мимоволі нахиляється вперед і можна отримати травму.

поворотна майданчик

Важливу роль при проектуванні сходів в приватному будинку грає розрахунок габаритів поворотною майданчики. Майданчик може бути пряма, з розворотами на 90, 180 і 360 градусів в залежності від форми сходів. Поворотна майданчик може проектуватися при необхідності, при цьому сходовий проліт між майданчиками повинен мати не більше 15 ступенів. Ширина площадки повинна бути за розмірами однаковою з шириною сходового маршу. Довжину розраховують виходячи з вільної площі.

Важливо зробити довжину, відповідну з величиною кроку людини, щоб забезпечити зручне пересування по майданчику. Мінімальна довжина повинна збігатися з розміром кроку сходи і бути не менше 1 метра. При розрахунку майданчика до довжини кроку людини додають ширину проступи, за формулою:

M пл \u003d M + a, або ж

M пл \u003d 2 (b + a)

де: M пл - довжина площадки, M - розмір кроку сходи, а - висота ступеня, b - глибина проступи.

Важливо!

Згідно зі встановленими нормами, мінімальна довжина площадки повинна бути не менше 1 метра, в будинках підвищеного комфорту - не менше 1,25 метра.

У багатоквартирних будинках сходовий майданчик проектується таким чином, щоб по ній можна було переміщатися з габаритними предметами, на зразок меблів або побутової техніки.

Сходинки

Однією з головних складових будь-яких сходів є ступені. Виходячи з місця розташування конструкції і функцій, які на неї покладені, ступені можуть мати свій вигляд і форму. Для проектування сходових конструкцій розроблені загальноприйняті розміри ступенів.

Висота подступенка при будівництві сходів становить від 12 до 20 см, рекомендована від 14 до 17 см. Сходи можна виготовити або врізними, або сідельними. Врізні ступені монтуються в косоури, сідельні монтуються на них зверху.

Тятива або косоур

Головна несуча частина конструкції, тятива або косоур, є основною ланкою і вимагає ретельного розрахунку. Основа безпеки при експлуатації сходового маршу в частому будинку закладена в правильному виборі розміру перетину.

Сходи на тятивах - найпоширеніший варіант монтажу. Така конструкція може бути спроектована без сходинок, що зробить її більш легкою і дешевою. Тятиву, в основному, роблять з дерева або з металу. Найбільш прийнятний варіант - дерево. Плюсом може стати простота обробки і монтажу. Недоліком є \u200b\u200bспецифіка кріплення до підлоги і в перекритті. Необхідно врахувати, що дерево з часом дасть усадку, а сходи з тятивою з металу сама може служити опорою перекриття. Тятива з дерева має стандартні габарити. Вона повинна бути довжиною від 2 до 5.5 метрів, шириною - 0.3 метра, товщиною - 0.5 метра.

Сходовий марш на косоурах виглядає набагато симпатичніше, але є більш трудомістким у виробництві. Для проектування конструкції на косоурах нам знадобляться вихідні дані: глибина проступи, висота подступенка, довжина і висота сходів. Розміри планованої висоти і довжини сходи ми можемо отримати на планованому місці монтажу. Припустимо, що її висота буде 2.5 метра, а довжина складе 4 метри. Маємо глибину сходинок від 0.25 до 0.4 метра. Ми беремо середню величину 0.28 метра. Поділивши висоту сходів на глибину ступені, отримаємо число сходинок:

4 метра: 0.28 метра \u003d 14 сходинок.

2.5 метра: 14 \u003d 0.18 метра

Висота подступенка 0.18 метра відповідає встановленим стандартам.

Довжина косоура прямий конструкції розраховується за формулою:

K \u003d √ (H 2 + L 2), де

H - висота, L - довжина сходового прольоту, K - довжина косоура

У нашому розрахунку довжина косоура буде К \u003d √ (2.5 2 +4 2) \u003d 4.7 метра

Прямі сходи на косоурах їх дерева.

Висота огороджень

Головне завдання огорожі - безпека людей. Особливу увагу слід звернути на кріплення між стійками поручнів і косоурами. При необхідності, ці сполуки можна посилити. Сходові проходи мають огорожі або суцільні (заповнені), або з балясин.

конструювання

осінь. Башточка і драбинка

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання» (конструювання), (формування елементарних математичних уявлень), «Комунікація», «Соціалізація», «Музика».

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна.

Завдання діяльності педагога: 1. Знайомити з різним будівельним матеріалом; вчити аналізувати будівництво. закріплювати вміння розрізняти кількість предметів, використовуючи при цьому слова «один», «багато». 2. Розвивати уміння зберігати стійку рівновагу в танцювальних рухах. 3. Виховувати уважне ставлення до природи, інтерес до музики 4. Вчити розслабляти очні м'язи, сприяти їх зміцненню.

Плановані результати розвитку інтеграційних якостей дошкільника: проявляє інтерес до участі в спільній музично-рухливій грі, бере участь в розмовах під час ігор, відповідає на питання педагога, може за зразком будувати башточку і драбинку.

Матеріали та обладнання: картинка "Осіннє дерево", конструктор, іграшка Колобок.

1. Організаційний момент.

Вихователь. Хлопці, до нас в гості прийшов наш друг Колобок. (Здрастуй, Колобок). Він гуляв зараз осіннім парком і розглядав дерева і листочки на деревах. Які зараз восени листя? (Червоні, жовті ). А тепер прийшов до нас, помилуватися нашим осіннім садом. Дітям пропонується подивитися за вікно в сад.

2. Гімнастика для очей

Хлопцям пропонується розглянути дерева, листя на деревах і на доріжках, подивитися як гойдаються від вітру гілочки. Вправа проводиться з метою розслаблення очних м'язів, релаксації. Потім перевести погляд на картинку у вихователя "Осіннє дерево", розглянути її.

Вихователь. Скільки у нас в саду дерев? (багато ). А на зображенні скільки дерев? (Одне). Як у наших дерев в саду гілки гойдаються? Давайте покажемо Колобку.

3. Музично-рухлива гра

Проводиться физкультминутка під музику П. І. Чайковського "Пори року", Осіння пісня.

Хлопці повторюють рухи за вихователем, зображують як гойдаються в саду дерева, як дме вітер і оточувати листя на вітрі.

4. Конструювання башточки і драбинки.

Вихователь. Я пропоную вам зробити для Колобка башточку щоб він міг побачити сам наш осінній сад.

Діти будують дві башточки за зразком, зробленому вихователем, - одну вежу з цеглинок, іншу - з кубиків, поєднуючи їх за кольором (наприклад: два синіх кубика і два червоних кубика, три зелених цеглинки і два жовтих цеглинки), прикрашаючи прапорцями.

Вихователь докладно аналізує зведені башточки, звертає увагу дітей на назви деталей, їх гарне поєднання за кольором, відмінність будівель за розміром. (Способів конструювання можна не показувати.) В процесі роботи необхідно заохочувати дітей, при необхідності підказувати, допомагати порадами і дією.

Вихователь. Як можна піднятися на вежу?(За драбинці.) Давайте поставимо поруч з башточкою драбинку.

Вихователь розглядає з дітьми зразок драбинки з шести кубиків. Звертає увагу на деталі, необхідні для побудови, як багато потрібно кубиків, щоб побудувати драбинку. Діти будують драбинку поруч з вежею.

4. Рефлексія.

Скільки дерев ми сьогодні бачили за вікном?

Що ми побудували для Колобка?


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект безпосередній освітньої діяльності комунікація для дітей другої молодшої групи "Новий рік іде ... йде!"

Конспект безпосередній освітньої діяльності комунікація для дітей другої молодшої групи "Новий рік іде ... йде!" ...

"Ігри з піском і водою" конспект безпосередньо освітньої діяльності (дослідницької) для дітей першої молодшої групи

Пропоновані конспект НСД, допоможе вихователям організувати роботу з дітьми з дослідницької діяльності - знайомство з властивостями води і піску ....

Конспект безпосередньо освітньої діяльності за участю дітей другої молодшої групи на тему: "Розповідь казки" Теремок "з використанням мультімедйних коштів в рамках освітньої про ...

Людмила Колчеданцева
Конспект безпосередньо освітньої діяльності з конструювання у 2 молодшій групі «Драбинка»

мета: Розвиток конструкторських здібностей.

завдання:

освітні:

1. Навчати дітей простим прийомам конструювання: Накладати деталі одну на іншу, прикладати один до одного.

2. Продовжувати знайомити дітей з поняттями довгий - короткий, широкий - вузький і використовувати дані слова в мові.

3. Формувати вміння дітей правильно називати деталі конструктора: Цеглинка, кубик.

4. Закріплювати знання квітів.

Розвиваючі:

1. Розвивати інтерес до конструювання, Мислення, дрібну моторику рук.

2. Розвивати вміння слухати і розуміти дорослого.

3. Розвивати мовне спілкування: Вміння відповідати на поставлене запитання, супроводжувати дії промовою).

виховні:

1. Виховувати самостійність, чуйність, бажання надати допомогу.

матеріали:

1. Демонстраційний: Теремок, іграшка -мишка, конструктор.

2. Роздатковий: Кубики, цеглинки, іграшки для гри з будівлями.

попередня робота:

1. Ігри з конструктором.

2. Читання російської народної казки «Теремок», Розгляд ілюстрацій до казки, мультимедійних картинок з зображенням будинків з драбинками.

інтеграція освітніх областей:

Соціально комунікативна, мовленнєва, художньо-естетична, пізнавальна, фізична.

методи: Словесні, наочні, ігрові, метод проблемного навчання.

хід безпосередньо-освітньої діяльності:

Діти вільно розташовуються перед вихователем.

вихователь: Давайте, хлопці, наші ручки і ніжки поздороваются.

діти (Разом з вихователем):

Привіт, ручки, хлоп- хлоп- хлоп,

Привіт, ніжки, топ-топ-топ,

Привіт, щічки, ляп-ляп-ляп,

Привіт, губки,

Здрастуйте, діти, привіт!

Діти сідають на стільчики. На столі, покритої зеленою тканиною, варто теремок.

вихователь: Варто в поле теремок, теремок,

Він не низький, не високий, не високий,

Як по полю, полю мишка біжить,

Зупинилася і стукає:

«Тук тук-тук, хто в теремочке живе,

Хто в невисокому живе? »

Ніхто мишці не відповів. Вирішила мишка жити в теремочке, а зайти не знає як в нього. Двері високо, не може мишка дострибнути до них.

вихователь: Що ж робити, хлопці?

Передбачувані відповіді дітей

(Якщо діти не можуть, то показати картинки Теремка, де біля дверей є драбинки).

Що не вистачає нашому теремочке, щоб мишка могла піднятися на ганок і зайти в теремок (драбинки) .

вихователь:

Давайте, хлопці, допоможемо мишці і побудуємо для неї сходи.

Саша, принеси мені, будь ласка, цеглинка. (Хлопчик приносить цегла).

Що приніс Саша? (Цеглинка). Якого він кольору? (Діти називають колір). Ми кладемо цеглинка на широку сторону.

Поліна, принеси мені ще цеглинка. Поліна, що ти мені принесла? (Цеглинка). Якого він кольору? До першого цеглинці приєднуємо ще одна цеглинка.

На яку сторону я його поклала? (На широку).

Хлопці вийшла у нас драбинка? (Немає). А що ж робити? (Вислуховую пропозиції дітей). Якщо діти не можуть, то пропоную подивитися що вийде, якщо я візьму ще цеглинка і покладу його на першу цеглинку.

А зараз вийшла драбинка? (Та).Давайте подивимося, чи зможе мишка піднятися по ній (Мишка піднімається по драбинці і заходить в теремок) .

Хлопці, мишка говорить вам велике спасибі за допомогу.

З чого, хлопці, ми побудували драбинку(З цеглинок).

Скільки ми взяли цеглинок? (три).

На яку сторону треба покласти цеглинки? (На широку).

А як ви думаєте, хлопці, можна таку ж драбинку побудувати з кубиків? (Та). Пропоную одному з дітей побудувати драбинку з кубиків. Порівнюємо разом з дітьми драбинки по висоті, З'ясовуємо, що драбинка з кубиків вище, Ніж з цеглинок.

Проводиться Физминутку.

1, 2, 3, 4, 5 вийшли дівчинки гуляти (дівчинки встають зі стільчиків і виходять погуляти, звучить музика,

1, 2, 3, 4, 5, -в будиночок сховалися знову (Тікають на стільчики).

Теж саме виконується з хлопчиками (По 2 рази).

вихователь: А зараз мої добрі будівельники ви можете сісти за столи і у побудувати драбинку зі сходами з цеглинок, або з кубиків, хто яку хоче, а потім пограти зі своїми друзями - іграшками.

Самостійна робота дітей. (Індивідуальна робота з дітьми, що потребують допомоги).

Обігриваніе будівель з іграшками.