«Міжпланетна подорож». Конспект заняття до Дня космонавтики для дітей молодшого віку. Конспект ігрового заняття «Здоров'я та космос Заняття про космос молодші школярі

Узагальнююче виховне заняття на тему "Космос"ми постаралися подати дітям знайомий матеріал про космос і новий у незвичайній формі подорожі, поєднавши це з кружковою роботою із солоним тестом.

На своєму занятті ставили такі цілі:

  1. Сприяти накопиченню знань дітей про космос; познайомити із новими планетами (Марс, Юпітер, Сатурн)
  2. Коригування уваги, уяви, пам'яті дітей з обмеженими можливостями здоров'я.
  3. Виховувати дружнє ставлення у колективі.
  1. Продовжуватиме розширювати знання про сузір'я.
  2. Виховувати повагу до професії та праці космонавтів.
  3. Викликати інтерес до космічного простору.
  4. Викликати інтерес до театралізованої діяльності.
  5. Розвивати фантазію, довільну увагу, уміння максимально концентруватися на тому, що відбувається.
  6. Розвивати мова при відповідях питання, вміння вільно і ясно висловлювати свої думки.
  7. Створювати позитивний настрій, успіх.

Спільна з батьками розвага - гра "Щасливий випадок!"

Цілі:закріпити знання дітей про літературні твори, формувати інтерес до російських народних казок.

  • Розвивати розумові здібності, пам'ять, увага. Розширювати кругозір та словниковий запас.
  • Виховувати любов та повагу до близьких людей, дружнє ставлення до товаришів, почуття взаємодопомоги.

Завдання:Сприяти формуванню єдиного дружного колективу, створювати радісний настрій у дітей та батьків від гри.

  • Продовжуватиме розвивати творчу фантазію. Сприяти створенню образів у казці, передова у рухах, міміці їх характери.

"Молодецькі забави"

Жартівлива інсценування для учнів 1-5 класів за мотивами улюблених казок. Якщо до неї підійти творчо, вийде весело. Кожен виконавець створює свій образ сам, виявляючи власну фантазію. Сестри, мачуха, Попелюшка, паж, фея можуть бути схожими на відомих казкових персонажів, але можуть відрізнятися від них. Наприклад, Попелюшка – у міні спідниці плюс каблуки та макіяж... Загадки, конкурси – на розсуд промовців, їх легко знайти та підібрати самостійно. За сценарієм змагання беруть участь кілька команд. Протягом усієї обраної траси вони отримують слова, які їм треба принести до фінішу та зібрати прислів'я. Крім того, на трасі на них чекають усілякі випробування. Чим більше гравців – тим краще. Дія відбувається на території усієї школи. Початок в актовому залі, де присутні всі команди та вболівальники.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Г. Воркути

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

З елементами тістопластики

Тема: «Подорож до космосу!»

Вихователі: Сичова Ю.С.

Чапаєва Н.А.

2012 рік

Тема заняття: "Подорож у космос!"

Цілі заняття:

  1. Сприяти накопиченню знань дітей про космос; познайомити із новими планетами (Марс, Юпітер, Сатурн)
  2. Коригування уваги, уяви, пам'яті дітей з обмеженими можливостями здоров'я.
  3. Виховувати дружнє ставлення у колективі.

Завдання заняття:

  1. Продовжуватиме розширювати знання про сузір'я.
  2. Виховувати повагу до професії та праці космонавтів.
  3. Викликати інтерес до космічного простору.
  4. Викликати інтерес до театралізованої діяльності.
  5. Розвивати фантазію, довільну увагу, уміння максимально концентруватися на тому, що відбувається.
  6. Розвивати мова при відповідях питання, вміння вільно і ясно висловлювати свої думки.
  7. Створювати позитивний настрій, успіх.

Місце проведення:з - студія.

Тривалість заняття: 40 хвилин

Матеріально-технічне забезпечення заняття: ізостудія оформлена малюнками комет, планет, до стелі прикріплені зірки на волосіні; ноутбук, стовпчики, записи космічної музики; об'ємні м'які модулі; підготовлені заздалегідь фігурки солоного тіста: зірки, планети, комета, космічний корабель, темне тло для роботи; олівці кольорові; папір блакитного кольору; камінці та вата для завдання «Визнач на дотик»

Методичне та дидактичне забезпечення заняття:роздатковий матеріал до завдання «Збери слово»; фотографії із зображенням сузір'їв, комет, планет; зображення їжі космонавтів та різних продуктів; загадки про сузір'я; герой – інопланетянин.

Тип заняття: Комплексне заняття із елементами тестопластики.

хід заняття:

Створення позитивного настрою працювати. "Якщо є добрий друг"

Ціль: Розвивати вміння співпрацювати з дорослими, друзями, виявляти турботу та увагу один до одного.

(Діти повторюють рухи згідно з текстом)

Настрій упав (опускають руки вниз)

Справа валитися з рук... (струшуємо кистями рук)

Але ще не все пропало (розводять руками)

Якщо є добрий друг (повертаємось особами один одному)

Зі справою впораємося вдвох, (тиснуть один одному руки)

З полегшенням зітхнемо, (роблять глибокий вдих і видих)

Настрій піднімемо (нагинаються та повільно випрямляються)

І від пилу, обтрусимо! (обтрушують себе і сусіда)

Вихователь: П огляньте, як надзвичайно красиво прикрашений наш зал. Майже над кожним з вас сяє зірочка, як справжній зоряний небозвід.

Дихальна гімнастика.(Піймай зірку, подуй, затримай подих)

А давайте уявимо собі нічне небо... (Звучить спокійна музика)

1 . Завдання "Визнач на дотик"

Заберіть руки назад, закрийте очі і приготуйтеся визначити на дотик і описати те, що я кластиму вам в руки.

Уявіть морозну зимову ніч, і тоді здається, що зірки такі (кладу холодний камінчик в руку)

Що ви відчуваєте, розкажіть про свої відчуття?

  1. тверде
  2. холодне
  3. гладке

Ось такі зірки морозної зимової ночі. Вони холодні і сяють своїм блиском і схожі на великі срібні сніжинки.

А теплої літньої ночі зірки такі (кладу в руку ватяна кулька)

Що ви відчуваєте? Які відчуття, розказуйте.

  1. тепле
  2. м'яке
  3. пухнасте

Влітку зірки теплі та великі. Вони здаються більшими, ніж узимку.

Вихователь: Хлопці, яке свято, пов'язане з небом та зірками, ми з вами відзначали нещодавно? (12 квітня – День Космонавтики)

Відгукніться, всі хто мене чує. Мій космічний корабель зазнав лиха і з величезною швидкістю наближається до якоїсь невідомої планети. Вона велика, кругла, блакитна та жива. А хто на ній мешкає, і як вона називається, я не знаю!

Хлопці, а ви знаєте, про яку планету говорять?

Чому вона такого кольору?

А якої форми?

А чому жива?

З'являється інопланетянин.

Мене звуть ТОР. Я прилетів із планети САТУРН.

Вихователь: Шановний Тор у нас на землі прийнято вітатись, коли ти приходиш у гості.

Інопланетянин: Що таке вітатись?

Діти давайте покажемо, як у нас на землі вітаються люди.

ВІТАЛЬНІСТЬ (у колі)

Інопланетянин: Я зрозумів, у нас вітають так... (прикладає руку до грудей та лоба сусіда)

Вихователь: Давайте привітаємось, як це роблять на Сатурні.

Інопланетянин: Діти допоможіть мені, будь ласка, повернутися на мою планету. Але мій корабель зламався.

Вихователь: Ми маємо космічний корабель. Але його необхідно зібрати, є лише намальований зразок.

2. Завдання "Збери за зразком"

(Діти збирають із м'яких модулів ракету)

Вихователь : Ракета готова, а що необхідно для підкріплення сил у далекій подорожі?

Звичайно ж, харчування, яке харчування потрібне в космосі?

3. Завдання "Обід космонавта"

(Малюнки із зображенням посуду та продуктів діти вибирають що потрібно).

Інопланетянин: У космос можуть вирушити лише грамотні та підготовлені діти.

Вихователь : Сідайте зручніше, ТОР ось твоє місце Уявімо, що ми знаходимося в космічній ракеті.

Читаю:

Чекає на нас нова ракета

Для прогулянок планетами

На яку захочемо

На яку полетимо

Є лише один секрет

Невмійкам місця немає!

Увага! Приготуйтеся до запуску ракети. Вважаємо назад від 10. ПУСК. Наша ракета піднімається високо – високо вгору! Будьте уважні! Ведемо спостереження до ілюмінаторів!

4. Завдання "Склади маршрут польоту"

(орієнтування на аркуші паперу)

Інопланетянин: Щоб дістатися, необхідно правильно скласти маршрут польоту.

У вас листи блакитного кольору – це небо.

Увага! Візьміть олівці приступіть до роботи:

У лівому нижньому кутку знаходитьсяЗемля (позначте його блакитним колом).

У лівому верхньому кутку ми бачимо – планетуМарс (позначте його червоним колом).

У правому нижньому кутку знаходитьсяМісяць ( позначте її жовтим колом)

У правому верхньому кутку планетаСатурн , туди ми прямуємо (позначте її зеленим колом)

У центрі знаходитьсяСонце (позначте його помаранчевим колом)

Вихователь: Тепер ми маємо карту польоту! Ми обов'язково долетимо до місця призначення.

Вихователь: Щоб бути космонавтом, треба знати багато. І насамперед добре розумітися на зірках. Зараз ми з вами спробуємо відгадати загадки всім відомі сузір'я. Адже зірки в небі розсипані не безладно. Вони утворюють поєднання, які називаються сузір'я. Усі сузір'я мають свої назви. А імена їм вигадали ще в стародавній Греції. Греки були прекрасними мореплавцями, і небесними сузір'ями визначали шлях, коли пливли кораблем.

фіз. хвилинка "Зобрази сузір'я"

Встаньте в коло ми з вами зображатимемо сузір'я, які я буду зачитувати.

(Читаємо загадки, демонструємо малюнки або схеми планет та сузір'їв)

Чистий небозвод прекрасний,

про нього є багато байок.

вам збрехати мені не дадуть,

ніби там живуть звірі.

Є в Росії хижий звір,

Глянь – на небі він тепер

ясної ночі світиться

Велика Ведмедиця).

А ведмедиця – з дитиною,

Добрим, славним ведмежати.

Поруч із мамою світиться

Мала... (ведмедиця)

***

Неподалік притих Дракон.
Коситься на Медведиц він,
Жує кінці вусів.
І довго спостерігав Орел,
Як худий Вовк кудись брел
І стороною обійшов
Сузір'я Гончих Псів.

***

Спокійно спав небесний Лев,
Розкривши свій страшний левовий зів
(З левами не жартуй!)
Кіт до Андромеди підпливав,
Пегас стрімко скакав,
І гордо Лебідь пролітав
По Чумацькому Шляху.

***
А біля Чумацького Шляху,
Де ні проїхати, ні пройти,
Лежить величезний Рак.
Лежить у космічному пилу,
Злегка клешнями ворушить
І все за Гідрою стежить

***
Тут Ворон крилами махав,
З попелу Фенікс воскрес,
Хвіст розпушував Павич,
Тут звивалася Змія,
Лисички бігали, граючись,
І Рись сиділа, причаївшись,
Співака рятував Дельфін

***

Жираф крокував, як Бог,
Ось Заєць, ось Єдиноріг,
Журавель, Хамелеон.
І Голуб із Ящіркою є…
Ні, мабуть, мені не перерахувати
Усіх цих казкових істот,
Ким космос заселений.

Вихователь : Хлопці, здається, ми потрапили у невагомість і важливі слова переплуталися

5. Завдання "Збери слово"

Кожному видається слово або кілька слів за рівнем складності.

Слова: Гагарін, Корольов, Терешкова, 12 квітня, Білка, Стрілка, Скафандр, Схід. Після виконання завдання діти мають коротко пояснити, що означають ці слова.

Вихователь : Багато знати, це ще не все Космонавт повинен мати гарне здоров'я, дружити зі спортом та щодня займатися ранковою гімнастикою.

А ось зараз ми перевіримо, наскільки хлопці спритні та вмілі. Увага, увага, оголошую змагання!

Рухлива гра "Ракети на старт!"

Вихователь: Подивіться в ілюмінатори, що це таке:

Зігнувши свій вогненний хвіст, щось мчить між зірок!

(Комета, показати ілюстрацію)

Інопланетянин: Подивіться, ми наближаємося до планетиМарс . Вона червоно оранжевого кольору, там немає води та вічна мерзлота, є на ній згаслі вулкани, гори як на місяці, багато залізного пилу та немає повітря.

Наступний Юпітер - він вважається найбільшим. Планета - магніт, що притягує до себе безліч супутників, це і є видимі оку смужки на ній.

І моя планета – Сатурн . Його неодмінно дізнаєшся в обличчя - його оточує велике кільце. Воно не суцільне, з різних смуг: колись давно там замерзла вода і кільця сатурна зі снігу та льоду.

Ось я й удома! дякую вам хлопці, а в подарунок вам зображення моєї планети Сатурн. Побачення!

Вихователь Приготуйтеся, ми вирушаємо назад. Вважаємо назад від 10.

Приземляємось ось ми і вдома! Вам сподобалася подорож? Що найбільше сподобалося кожному з вас? Про які нові планети ви дізналися? Давайте викладемо приготовленими фігурками із солоного тіста нашу подорож!

Колективна робота із тестопластики "Подорож у космос!"

Попередній перегляд:

Державна бюджетна спеціальна (корекційна) освітня установа для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я« Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат №7 VIII виду»

м. Воркути

"Молодецькі забави"

КОНСПЕКТ

КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ МОЛОДШОЇ ланки.

Вихователі: Сичова Ю.С.

Чапаєва Н.А.

2011 рік

"Молодецькі забави"

конкурсна програма для молодшої ланки.

Жартівлива інсценування для учнів 1-5 класів за мотивами улюблених казок. Якщо до неї підійти творчо, вийде весело. Кожен виконавець створює свій образ сам, виявляючи власну фантазію. Сестри, мачуха, Попелюшка, паж, фея можуть бути схожими на відомих казкових персонажів, але можуть відрізнятися від них. Наприклад, Попелюшка – у міні спідниці плюс каблуки та макіяж... Загадки, конкурси – на розсуд промовців, їх легко знайти та підібрати самостійно.

За сценарієм у змаганні беруть участь кілька команд. Протягом усієї обраної траси вони отримують слова, які їм треба принести до фінішу та зібрати прислів'я. Крім того, на трасі на них чекають усілякі випробування. Чим більше гравців – тим краще.

Дія відбувається на території усієї школи. Початок в актовому залі, де присутні всі команди та вболівальники.

КАЗОКНИК: Три дівиці під вікном

Засиділися ввечері.

Дружно насіння клацало

Та тихенько співали.

(Дівчата співають пісню «Ой мороз, мороз».)

1-я СЕСТРА: Якби я була багата...

КАЗОКНИК : Позівав солодкуватий,

Невмита з ранку,

Першою мовила сестра.

1-я СЕСТРА: Справ таких би наробила!

Для початку купила б

Я білет у заморський край.

Кажуть, у Єгипті – рай

2-я СЕСТРА: Мені поки що не до того.

Якби мені та накачатися,

Бодібілдінг зайнятися,

М'язи всі, як на підбір,

Добре складені у візерунок.

Я б, мабуть, одна

Притягла дві колоди.

(2-я сестра виконує вправи з гантелями чи штангою під музику гурту Любе «Дуся-агрегат».)

КАЗОКНИК: Ну а третя сестриця,

Наймолодша дівчина,

Все б у дзеркальці дивилася.

3-я СЕСТРА (дивлячись у дзеркальце): Дві колоди? Ну, забажала!

І знайшла, про що мріяти.

Якби мені кучерявою стати,

Набридли бігуді.

2-я СЕСТРА: Ти до цирульника сходи,

Череп наголо голий.

3-я СЕСТРА : Не сміш, сестро, людей

1-я СЕСТРА: А потім – будь-яка перука...

Ось, останній моди крик...

(1-а сестра дістає перуку, віддає 3-й сестрі.)

3-я СЕСТРА (Приміряючи перуку): Супер! Можна і поголити.

Дай, сестрице, ганьбити,

Краси, просто жах!

Тільки спекотно в ньому трохи.

(Входить мачуха.)

МАЧЕХА: Крихітки мої, вставайте,

Швидко кави допивайте,

З вами в ліс гуляти підемо,

Там пролісків нарвемо,

На календарі весни.

2-я СЕСТРА: Тільки, мамо, де вона?

3-я СЕСТРА: Нині березень уже на подвір'ї,

А мороз, як у січні.

1-я СЕСТРА: Та й сніг зовсім не тане.

3-я СЕСТРА : Як тепла мені не вистачає

Мабуть, мамо, Весна

Дорогою заблукала.

2-я СЕСТРА: Передумала вона?

3-я СЕСТРА: Чи щось із нею трапилося?

1-я СЕСТРА: Треба Попелюшку покликати,

За Весною її послати.

(Сестри звуть Попелюшку.)

МАЧЕХА: Привіт, Попелюшка, моє світло,

Подивись, Весни немає.

Попелюшка : Ну, а я чим винна?

Ви, сестрички, рано

Захотіли зняти шуби.

СЕСТРИ (Хором): Нічого не хочемо знати!

Ти, йди, Весну знайди,

До нас у село приведи.

Та дивись, постарайся!

Без Весни не повертайся.

(Сестри тікають.)

Попелюшка: Що робити, як мені бути?

Треба у дітей запитати, чи не допоможете весну знайти!? (Діти: ТАК!)

Ви весну шукати вирішили, що ж щасливого шляху,

пажі покажуть, куди йти!

Виходять пажі - супроводжуючі за кількістю команд, видають своїй команді дорожній лист із завданням із зазначенням шляху прямування. Кожна команда має пройти всі завдання по черзі, останнє виконують усі разом.

завдання для команд №1

1-й СКОМОРОХ:

«Саші, Танечки та Валі –

Дружно руки все підняли.

Владики всі, Колі, Олі -

Гучно-гучно завищали!

Олени, Свєти та Сергія –

Все в долоні плескаємо.

2-й СКОМОРОХ:

Павликам стояти негідно-

Всі ногами топаємо.

Діми, Юри та Лариси-

Дружно, голосно засвистіли!

Наташі, Наді та Оксани-

Швидше всі присіли!

1-й СКОМОРОХ:

Каті, Даші та Настіни-

Ану, пом'якайте!

Ігорі, всі Олексії-

Ану, все похрюкайте!

Всі скоморохи:

Про кого ми не сказали,

І сьогодні промовчали,

Як єдина сім'я,

Дружно, голосно крикнемо: Я.

Здрастуйте, люди добрі! Ось і настала година «Молодецьких забав»! Добрі молодці та червоні дівиці, підходьте, поспішайте! Запрошуємо вас взяти участь у наших забавах. Отже, друзі, ми починаємо!

1-й СКОМОРОХ:

Витівок у нас великий запас,

І всі вони, друзі, вам!

І зараз, без запізнення

Починаємо змагання!

2-й СКОМОРОХ:

Давайте ми, друзі почнемо

Зі змагання – біг удвох.

Парам зв'яжемо спритно ноги,

Та й пустимо дорогою!

Першим хто до дідька прийде,

Той подарунок і візьме.

Проходить конкурс «Біг на трьох ногах». Учасники поділяються на пари. Права нога одного та ліва нога іншого зв'язуються скакалкою. По сигналі пари біжать до фінішної межі.

1-й СКОМОРОХ:

Починаємо снігову дуель

Хто вразить сніжками ціль?

Той буде головним переможцем.

Хто хоче першим? Виходьте.

2-й СКОМОРОХ:

Закон гри у нас такий-

По десять зробіть сніжок,

Тепер ви кидатимете,

Проходить конкурс «Снігова дуель».

1-й СКОМОРОХ:

Удалі, швидкі,

Хлопці спритні.

Жвавість ніг нам покажіть,

Та станцюйте, або спляшіть.

Проходить конкурс "Чоботи скороходи".Учасники долають дистанцію від "старту" до "фінішу".

Скоморохи видають кожній команді частину букв для прислів'я.

завдання для команд№2

БАБА ЯГА (Дістаючи кочергу): Стій, перехожий, хто йде?

Заряджаємо кулемет...

супроводжуючий паж: Привіт, Бабуся-Яга.

Де побачила ворога?

БАБА ЯГА : І куди ж ми всі разом у ранню годину такий йдемо?

Супроводжуючий : Ми йдемо шукати Весну

БАБА ЯГА: Щось я вас не зрозумію.

супроводжуючий : А чого тут не зрозуміти?

Ми йдемо весну шукати.

Де весна, Ягусю, знаєш?

Говори, якщо не стріляєш.

БАБА ЯГА: Іж, які ділові.

Відразу видно з Росії.

Скажімо, знаю, що навесні.

супроводжуючий : Ну і нам секрет відкрий

БАБА ЯГА: Ні, спочатку ви, хлопці,

Відгадаєте загадки.

1.Прокидаючись вранці рано

Разом із сонечком рум'яним,

Заправляю сам ліжечко,

Швидко роблю… (Зарядку).

2. Не скривджений, а надуть.

Його ведуть по полю.

А вдарять – дарма

Не наздогнати… (М'яч).

3. На крижаному майданчику крик,

До воріт рветься учень-

Кричать усі: Шайба! Ключка! Бий!

Весела гра... (хокей).

4. Ніг від радості не чуючи,

З гірки снігової вниз я лікую.

Став мені спорт ріднішим і ближче.

Хто допоміг мені у цьому? (Лижі).

5. Хто на льоду мене наздожене?

Ми біжимо наввипередки.

А несуть мене не коні,

А блискучі… (ковзани).

6. Взяв дубових два бруски,

Два залізні полозки.

На бруски набив я планки,

Дайте сніг. Готові... (санки).

Музична зарядка

БАБА ЯГА : Ай так розумні хлопці,

Відгадали всі загадки.

Обіцяла – допоможу,

Знайте Бабуся-Ягу.

Прямо он туди йдіть,

Тихо, завірюху не будіть.

Весь тиждень вирувала,

На хвилинку задрімала.

Баба Яга видає кожній команді частину букв для прислів'я.

супроводжуючий (обіймаючи Ягу):

Ну, дякую, Ягуша,

Чмоки, чмоки, дорога!

Діти (гучно кричать): До побачення, Яга!

завдання для команд№ 3

В'юга (прокидаючись): Починається завірюха.

(Завірюха танцює (бігає кругами) під музику «Політ джмеля».)

В'юга (дуже злившись): Не знайдете ви весну.

супроводжуючий паж: Цікаво чому?

В'ЮГА: Чому? Я так вирішила!

Спершу я перевірю вашу силу.

Конкурс - гра: «Цікавий сніговик»

гра « Збити ковпак петрушці»

гра «Зав'яжи косинку на кулю»

Гра з В'югою: виходьте на лужок ставайте все в гурток

хто під завірюху потрапить той зараз додому піде!

Розбігайтеся хто - куди завірюха вас наздогнати має!

Завірюха видає кожній команді частину букв для прислів'я.

Супровідний паж:затрималися ми сповна, нам уже йти час!

завдання для команд №4

останнє завдання, де збираються усі команди разом.

(Підходять до багаття, де співають лісові музиканти на мотив «Кажуть, ми – бяки, буки».)

Пісня лісових музикантів

Ми – лісові самоцвіти.

Любимо співати та танцювати.

Ми співаємо, ми кричимо,

Усім спокою не даємо.

Ми стукаємо, ми брехаємо,

Ех, ма!

1-й МУЗИКАНТ: Ну, а ви куди йдете?

Попелюшка: Ми хочемо знайти Весну,

Обійшли вже всю країну,

А Весни зник і слід.

Чи можуть карти дати пораду?

2-й МУЗИКАНТ: Ми перехожих не лякаємо,

Ні за що ніколи.

Якщо потрібно, погадаємо,

Вам на картах, панове.

Виконують «завдання - ворожіння» запам'ятай та розклади за зразком

Гра «вгадай на слух»

останнє завдання: Зберіть прислів'я про весну з літер, яку принесла кожна команда.

Лісові музиканти вказують дорогу, де знаходиться весна.

Завершальна дія відбувається у спортивному залі, всі команди та герої збираються там.

(Попелюшка та Паж підходять до полянки, де Зима та Завірюха з одного боку та Весна з іншого боку тягнуть канат.)

ЗИМА: Я – Зима морозна, завірюха,

З крижаними вітрами дружна.

ВЕСНА: А я – Весна тепла, ніжна,

Чи не час тобі, сестрице снігова,

На далеку північ вирушати?

ЗИМА: Не піду, давай змагатись.

ПАЖ: Попелюшка, тепер мені ясно,

Що прийшли ми недаремно.

Треба щось зробити,

Зиму люту прогнати.

1-й МУЗИКАНТ: Ех ти, Зимушка-зима,

Як не бачиш ти сама,

Йти давно час.

Голись, шахрай, з двору!

ЗИМА: Я піду, але не зараз.

Може хтось із вас

Пісню зими співає?

2-й МУЗИКАНТ : Що ж, доведеться попрацювати

Гей, хлопці, виходьте.

Зимушку повеселіть!

Виконується пісня про зиму.

(зима радіє, підспівує.)

1-й МУЗИКАНТ : А Зима все не здається

Робити нічого, доведеться

Нам трохи допомогти Весні.

Хто хоче, все до мене!

(Запрошує всіх глядачів стати на бік Весни, всі допомагають Весні перетягнути канат.)

ВЕСНА: Ось і все – кінець Зимі!

Допомогли, друзі, ви мені.

Знаю, чекають на мене всюди, всім на світі я потрібна

приношу я радість людям, і звуть мене весна!

вставайте скоріше в хоровод мій веселий народ!

Діти виконують хоровод: «Як у наших біля воріт»

Паж: А тепер дітлахи російськігра - хоровод: «Гори горі ясно!»

Попелюшка: Весна заплетай тини, діти будуть веселитися цілий день!

Гра «тин»

Весна: Сонечко рум'яне на небі встає, і весняний струмок весело співає!

Гра «Струмок»

Всі герої: Нехай весна червона, принесе нам тепла, веселощі наші не закінчуємо, всіх млинцями пригощаємо!

Попередній перегляд:

Державна бюджетна спеціальна (корекційна) освітня установа для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я «Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат №7 VIII виду»

Г. Воркути

"Щасливий випадок!"

Вихователі: Сичова Ю.С.

Чапаєва Н.А.

2011 рік

Спільна з батьками розвага - гра

"Щасливий випадок!"

Цілі: закріпити знання дітей про літературні твори, формувати інтерес до російських народних казок.

  1. Розвивати розумові здібності, пам'ять, увага. Розширювати кругозір та словниковий запас.
  2. Виховувати любов та повагу до близьких людей, дружнє ставлення до товаришів, почуття взаємодопомоги.

Завдання: Сприяти формуванню єдиного дружного колективу, створювати радісний настрій у дітей та батьків від гри.

  1. Продовжуватиме розвивати творчу фантазію. Сприяти створенню образів у казці, передова у рухах, міміці їх характери.

Обладнання:

Назва гри з окремих літер «Щасливий випадок»

Секундомір

Пісочний годинник - Ігровий кубик (опис у тексті)

6 різнокольорових барил або капсул «Кіндер-сюрприз» з номерами питань

Картки з питаннями

Призи для учасників та переможців

Медалі для переможців та учасників

Запис фрагмента музики

Тривалість гри: 35-40 хвилин.

Між гейми звучить музика з телевізійної гри "Щасливий випадок", зал прикрашений кульками, зірками.

Питання першого гейму:

1. Який слон не має хобота? (У шахового).

2. Хто в повінь рятував зайців? (дід Мазай).
3. Чим закінчуються день та ніч? (М'яким знаком).
4.У якій казці дівчинка взимку вирушає за квітами? ("Дванадцять місяців").
5. Домашній дід Мороз. (холодильник).
6. Які дві ноти ростуть на городі? (Фа-сіль).
7. Назвати автора: «Вороні десь бог послав шматочок сиру»? (Крилів).
8. Сама строката, їсть зелене, дає біле? (Корова).
9. Назвіть дитячий гумористичний кіножурнал. («Єралаш»).
10. Який страшний звір ласий до малини? (Ведмідь).
11. Який жук має назву того місяця, в якому він народився? (травневий).
12. Які птахи не вміють літати? (Пінгвіни та страуси).
13. Продукт, який отримують з буряка та тростини? (цукор).
14. Підземна залізниця? (метро).

Питання другого гейму:

1.За допомогою цього предмета головний герой казки знайшов своє щастя - мудру дружину, яка була зачарована. (Стріла).
2. Вона прийшла до нас із казки Андерсена. Її ім'я означає міру довжини, що дорівнює всього 2,5 см. Як її звуть? (Дюймовочка).
3. У якій казці діють фрукти та овочі, що ожили? («Пригоди Чіпполіно).
4. Як звали головних героїв у казці «Снігова Королева» 5. За допомогою цього предмета можна змайструвати чудові речі, а можна навіть убити страшного героя російських казок. (Голка).
6. З чого була зроблена карета для Попелюшки. 7. Коли Попелюшці потрібно було залишити бал. 8. Перерахуйте наречених Дюймовочки, що не відбулися. 9. Що потрапило в око Каю у казці «Снігова Королева»

3 гейм "Темна конячка" для глядачів.

Ведучий ділить зал на 2 команди та пояснює, що він загадав один відомий твір. І, щоб його відгадати, він підказуватиме до нього. Таких підказок буде п'ять. Якщо якась команда дізнається про твір після першої підказки, то вона отримає 5 балів, після другої підказки вже 4 бали, і так за спадною. Починає відповідати та команда, яка швидше підніме руку. Бал дістається закріпленій команді.

Підказки:

  1. Головна героїня цього твору зненацька розбагатіла.
    2. У неї з'явилося багато друзів, для яких почали влаштовуватися прийоми.
    3. Її спробували викрасти, але зненацька з'явився молодий сміливець і врятував її.
    4. Справа закінчилася весіллям.
    5. Найціннішим надбанням головної героїні був самовар.
    Відповідь: (Муха-Цокотуха).

Гасне світло. Винос атрибутів.

Виступ дітей уривок із твору «Муха - Цокотуха»

Вихід Мухи – Цокотухи.

Муха – Цокотуха проводить гру з глядачем.

Гра з глядачами: «Доскажи слово»

Замість шапки на ходу

Він надів... (сковороду).

І прийшов до Айболіта барбос:

«Мене курка клюнула в... (ніс).

Пішла Муха на базар

І купила... (самовар).

Їхали ведмеді

На велосипеді).

Труси та сорочка

Лежать на піску

Ніхто не пливе

По небезпечній... (ріці).

Заглянь-но ти в діжку

І побачиш там... (жабу).

Кіт кататися не звик -

Перекинув... (вантажівка).

Вдавалися жаби,

Поливали з (ушата).

(Підбиття підсумків)

4 гейм "Ти мені, я тобі"

Команди ставлять одне одному питання, підготовлені вдома. Зачитують батьки.

Запитання для команди № 1

1. Лисиця – супутниця кота Базіліо? (Аліса.)

2. Житло Баби Яги? (Хатинка на курячих ніжках.)

3. Хто з мешканців боліт став дружиною царевича? (Жаба.)

4. Апарат, на якому Баба Яга здійснює політ? (Ступа.)

5. Кого маленька розбійниця дала на допомогу Герді? (Оленя.)

Запитання для команди № 2

1. Веселий чоловічок-цибулька? (Чіполіно.)

2. Шарманщик, що змайстрував Буратіно? (Папа Карло.)

3. Пацюк старої Шапокляк? (Лариска.)

4. Хто втратив кришталевий черевичок? (Попелюшка.)

5. Ким стало гидке каченя? (Лебедем.)

(Музикальна пауза)

Питання для першої команди:

1. Корова у дитинстві? - Теля.
2. Будинок автомобіля? – Гараж.
3. «Сім разів відміряй, один раз...» - Відріж.
4. Костюм космонавту? - Скафандр.
5. Північна столиця Росії? - Санкт-Петербург.
6. Яке місто літає? – Орел.
7. Який сніг швидше тане: чистий чи брудний? – Брудний.
8. Автомашина, яка вважає чужі гроші? – Таксі.
9. Хлопчик із дерев'яним носом? - Буратіно.
10. Чарівна скатертина, на якій сама з'являється їжа? - Самобранка.
11. Батько дерев'яного хлопчика? - Папа Карло.
12. Ділянка землі для вирощування овочів? – Город.
13. Вода у газоподібному стані? - Пар.
14. У кого перетворилося гидке каченя? - У лебедя.
15. . Фрукт, яким отруїли принцесу? - Яблуко.
16. Майданчик для боксу? - Рінг
17. Що робить їжак узимку? - Спить.

18. Чи є на світі помаранчеве море? - Ні

19. Якого розміру носив дядьки Степа? - 45-го.

20. По-італійськи «тартуфель», а російською ...? - Картопля.

Запитання для другої команди:

1. Колобок, що оброс голками? - Їжак.
2. Будинок собаки? - Конура.
3. Найперша книга учня? - Буквар.
4. Особистий транспорт Баби-Яги? - Ступа / Помело.
5. Дитина кози? - Козеня.
6. Хто говорив чарівні слова: «Сім, Сіме, відкрийся!»? - Алі-Баба.
7. . Морозиво у шоколаді? - Ескімо.
8. Що йде, не рухаючись із місця? – Час.
9. Вночі вказує шлях кораблям? – Маяк.
10. Який ключик отримав Буратіно від черепахи Тортили? – Золотий.
11. Прямокутник з рівними сторонами називається… Квадрат.
12. Яке свято святкують 7 січня? - Різдво.
13. Яка з нот не потрібна для компоту? – Сіль.
14. Конський символ удачі? - Підкова.

15. Місце для вистави в цирку? – Арена.
16. Птах, що говорить? – Папуга.
17. Хто може лежати на дошці із цвяхами? - Йог.
18. З'являється на залозі через вогкість? - Іржа.
19. Емблема держави? - Герб.
20. Назва якого овоча походить від латинського слова «капут»? – Капуста.

(Музична пауза із глядачами)

Підбиття підсумків. Нагородження команд.


Тема: Малятам про зірки та планети
Мета: збагачення уявлень про навколишній світ.
Завдання: познайомити учнів із найближчими планетами;
розвивати пізнавальну активність, збагачувати словниковий запас;
виховувати вміння бачити та розуміти прекрасне.
Обладнання: геометричні постаті (кожного учня), портрет Ю.А. Гагаріна, світлини планет: Земля, Місяць, Марс, Венера, ілюстрації з книги «Світ і людина».
Хід заняття
I. Орг. момент
Корекційно-розвивальна вправа на розвиток образного мислення.
Сьогодні ми маємо здійснити незвичайну подорож. Ми вирушимо у політ. Щоб летіти, нам потрібний космічний корабель. Скористаємося кресленнями, які робив Незнайко.
Придумав Незнайка корабель міжпланетний,
Рис креслення в обстановці секретної;
Щоб Вінтік і Шпунтік секрет не впізнали.
Рисував на окремих листах усі деталі.
А ти розглянь усі його креслення
І повне креслення з деталей склади.
Все треба помітити, все треба врахувати,
Може, непотрібні, зайві є?
Дітям пропонується скласти із геометричних фігур ракети за зразком.
ІІ. Основна частина
1) Введення у тему.
Щоб до невідомих далечінь прагнути,
Щоб космос собі підкорити,
Треба багато працювати і багато вчитися,
Потрібно чесно, по совісті жити.
Кожен хоче, друзі,
Ближче до зірок сьогодні піднятися
І в небесних краях
Зі старенькою Місяцем зустрітися!
Одного не забудь,
Розмірковуючи над зірковою картою,
Що космічний шлях
Починається у школі за партою!
Ці вірші присвячені космонавту номер один – Юрію Олексійовичу Гагаріну.
- Чи знаєте ви, коли було здійснено його перший космічний політ?
2) Нічне небо (попереднє спостереження за зірками та Місяцем).
Ми з вами спостерігали за нічним небом.
– Розкажіть, що ви змогли розглянути, помітити?
- Який був Місяць?
У давнину мандрівники та мореплавці по зірках знаходили дорогу до рідного берега. У цьому їм допомагала найголовніша зірка, що називається Полярною.
3) Наші близькі сусіди – Місяць, Марс, Венера.
Наш космічний корабель здійснює посадку на Місяць. Це найближче до Землі небесне тіло. Місяць ще називають багатоликим, тому що він весь час повільно змінює свій вигляд. Місяць обертається довкола Сонця, а навколо Землі обертається Місяць – це природний супутник Землі. На Місяці є моря, але в них немає води. Нема там і повітря.
Наш корабель прямує до красуні Венери. Її ще називають «Ранкова зірка», тому що вона видна на світанку. Це найближча до нас планета.
Останньою планетою на нашому шляху стане Марс. Він майже вдвічі менший за Землю. Уся ця планета вкрита піском червоного кольору. На Марсі дмуть дуже сильні вітри. Вчені вивчали Марс і навіть спускалися на поверхню. На цій планеті є гори і навіть ущелини, але й на Марсі жити не можна через газ, що його оточує.
Закінчилась наша подорож, але як справжні космонавти ми маємо виконати ще одну роботу. Усі космонавти записують та фотографують усе, що вони побачили, помітили. А ми з вами намалюємо.
4) Зірковий калейдоскоп (малювання за спостереженнями).
ІІІ. Підсумок. Виставка дитячих малюнків.
- Ісількульці свято пам'ятають, що історія Великої Вітчизняної – це історія народного подвигу. 11600 людей було мобілізовано на фронт із нашого району, не всі повернулися. На полях битв загинуло 5883 особи. З них 2515 людей зникли безвісти.

Конспект ігрового заняття з англійської мови з дошкільнятами (молодшими школярами) на тему «День космонавтики»


Крикунова Ірина Геннадіївна, викладач англійської мови дитячого центру «Сема», м. Бугуруслан Оренбурзької області
Опис матеріалу:Пропоную конспект ігрового заняття для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Цей конспект може бути корисним як вчителям, які працюють з дошкільнятами, так і вчителям, які викладають англійську мову в початковій школі. На занятті діти в ігровій формі знайомляться з Днем космонавтики, іменами радянських космонавтів, повторюють рахунок від 1 до 10 та зворотний рахунок від 10 до 1, кольори. Більшість уроку ведеться англійською, практикує спосіб занурення у мовне середовище.
Ціль заняття:ознайомлення з Днем космонавтики, з Міжнародним днем ​​польоту людини до космосу.
Завдання:
Освітні:активізувати раніше вивчені лексико-граматичні структури у мовленні дітей, зокрема використовувати I need… , повторити формули вітання та знайомства, рахунок від 1 до 10 та зворотний рахунок від 10 до 1, кольори.
Розвиваючі:розвивати пізнавальну активність дітей; розвивати музичний слух, пам'ять, дрібну моторику.
Виховні:виховувати гордість за свою країну, патріотичні почуття, працьовитість, акуратність.
Обладнання: 2 плюшеві іграшки – собачки, інтерактивна та з кишенькою для подарунків на замочці, яблука (по яблуку на дитину), гематоген (на кожну дитину), наклейки для прикраси ракет, роздатковий матеріал – цифри від 1 до 10, написані пунктирними лініями на аркуші формату А4, кольоровий папір, ножиці, клей-олівець, ТСО (комп'ютер або ноутбук для відтворення мінусівки для пісеньки).
Stages (Хід заняття)

I. Introduction. Greetings. Вступ. Вітання.

Teacher: Hello, children! I'm happy to see you! Look, we’ve got two guests. Who are they?
Pupils:Вони є dogs.


Teacher: Yes, you are right. Але вони є unusual dogs! Let's meet them, let's ask them what they are and what their names are!
Belka: Hello. What is your name?
Pupil 1: Hello. I'm Lera. What’s your name?
Belka: I'm Belka.
Pupil 2: What are you?
Belka: I'm a cosmonaut!
Strelka: Hello. What is your name?
Pupil 3: Hello. I'm Sasha. What is your name?
Strelka: My name is Strelka. I'm a cosmonaut, too!
(Діти видаються самі і дізнаються імена гостей, повторюючи формули вітання та знайомства. Космонавти Білка та Стрілка присутні протягом усього заняття.)

ІІ. Cosmonautics Day. День космонавтики. Введення нових лексичних одиниць за допомогою контракту.

Teacher: Children, look at our calendar with coloring pages. What date is it today?
Pupil 1: It's the 12th of April.
(Відповіді дітей можливі і російською мовою. З календарем-розфарбуванням вони вже знайомі, 4 місяці колективно його розфарбовують, поступово запам'ятовуючи назви пір року, місяців, днів тижня.)


Teacher: You are right! And the 12th of April is Cosmonautics Day. It's also International Day of Human Space Flight. Yuri Alekseyevich Gagarin був першим чоловіком у місці. Його проміжок був названий Vostok 1. Він вивів земної кулі для 108 хвилин і приїжджав близько Volga River на 12th April в 1961. Всі російські люди є хід Soviet cosmonauts, так як Y. Gagarin, A. Leonov, V. та інші.
(Вчитель розповідає про День космонавтики, про політ Ю.А. Гагаріна, про знаменитих космонавтів російською.)
Space – відкритий простір, космос,
Стрілка з Білка знають.
Перший космонавт – Гагарін.
У космос cosmonauts літають.
(Автор: Крикунова І.Г.)
(Діти знайомляться з англійськими іменниками, кілька разів вимовляють їх за вчителем окремо, потім у вірші.)

ІІІ. Song "10 Little Rockets". Пісня "10 маленьких ракет".

Teacher: Boys and girls, have you ever seen a spaceship? Would you like to be cosmonauts when you grow up?
(Розмова рідною мовою про те, чи хотіли б діти стати космонавтами або космічними мандрівниками.)

1) Presentation of the song by Belka, Strelka and Teacher. (Прослуховування пісні "10 маленьких ракет")

Belka and Strelka: We know one nice song про рокети. Would you like to listen to it, boys and girls? We’ll sing it for you! Listen!

(Білка та Стрілка співають пісеньку «10 маленьких ракет» англійською мовою, а діти слухають.)

2) Writing Numbers. (Обведіть цифри від 1 до 10)

Teacher: Children, now trace the numbers. Use your favourite colours. Belka, what colour do you need?
Belka: I need pink.
Teacher: Here you are. Trace the numbers, please. Strelka, what colour do you need?
Strelka: I need orange.
Teacher: Here you are.
(Діти обводять цифри по пунктирних лініях різнокольоровими фломастерами, при цьому говорять вчителю англійською, який колір їм потрібний. Для точного розуміння завдання вчитель спочатку показує приклад із Білкою та Стрілкою.)

3) Making paper rockets. (Виготовлення паперових ракет)

Teacher: We can make our own rockets. Look! This is my rocket. I made it myself yesterday.
Belka and Strelka:І вони є нашими рокетами. Do you want to make such rockets? Let's try! Just watch and do the same!
Teacher: What paper do you need, Andrew?
Andrew: I need blue paper.
Teacher: Here you are. And what paper do you need, Maxim?
Maxim: I need black paper.
Teacher: Here you are. Look at me and do the same.


All the children choose кольоровий paper using the phrase I need. Then Teacher shows how to make a rocket. (Діти вибирають кольоровий папір, потім повторюють дії вчителя та виготовляють свої паперові ракети. У процесі роботи над ракетами діти неодноразово слухають пісеньку «10 маленьких ракет» англійською мовою. Так вони мимоволі запам'ятовують її. Виготовлення ракет з майстер-класу «Змайструємо ракети самі , полетимо над хмарами» Корнєєвої Світлани Геннадіївни.)
Teacher:Ваші короткі кульки є ready! Hurrah!

4) Sing along! (Співаємо разом!)

Teacher: Let's sing the song “10 Little Rockets” together!
One little, two little,
Три маленькі скелі.
Four little, five little,
Six little rockets.
Seven little, eight little,
Nine little rockets,
Ten little rockets flying high.

Ten little, nine little,
Eight little rockets.
Seven little, six little,
Five little rockets.
Four little, 3 little,
Two little rockets,
One little rocket flying high.
(Існують різні варіанти цієї пісеньки - "10 Little Aeroplanes", "10 Little Happy Children", "10 Little Snowmen" та інші, у нашому випадку підходять саме ракети - "10 Little Rockets")

5) Game “The Best Cosmonaut” (Гра «Найкращий космонавт»)

Belka: Kids, do you like playing games?
Kids: Yes!
Strelka: Let's play then!
Teacher: Who wants to be the best cosmonaut, boys and girls? Ви повинні літати на вашому ящику для тривалої відстані. Kid whose rocket flies for longest distance буде win the game and get a prize! You’ve got 3 attempts. Three, four, start!


(Діти «запускають ракети в космос», у кожного три спроби. Переможе той, чия ракета полетить далі. Призами є наклейки для прикраси ракет.)
Teacher: Belka і Strelka є, що ви бачите ці приємні шпильки для ваших ящиків для прикраси.

6) The Exhibition of Space Rockets. (Виставка космічних ракет)

Teacher: Children, let's exhibit нашого space rockets і приготування picture of them. Matvey, push this button. Great! Now you, Andrew! You can become good photographers, boys! What about girls? Would you like to try?
(Виготовлені на занятті ракети ставлять на полицю в один ряд, діти під керівництвом педагога фотографують «космодром», один одного з ракетами, з Білкою та Стрілкою. На наступному занятті із виявлених фотографій дітей можна разом зробити фотоколаж на згадку, або педагог може оформити його самостійно та показати дітям, повісивши на чільне місце.)

IV. Morning exercises "Strong like Cosmonauts". Фізкультхвилинка «Сильні, як космонавти!»

Teacher: Boys and girls, Belka and Strelka знають, як бути здоровим. Вони є дуже сильні. Let's listen to their advice.
Belka: Children, to be healthy you should до exercises every morning.
Strelka: To be healthy you should eat more healthy food – fruit and vegetables.
Teacher: Belka and Strelka є правим. Let's follow their advice. First we'll do morning exercises.
Stand up!
Hands up!
Bend left!
Bend right!
Put a smile on your face!
Now, welcome, take your place!

Stand up once again.
Make a curtsey, hey, hey!
Drop a curtsey 10 times:
One, two, three, four, five, six, seven, eight, nine, ten!
You'll be healthy any time!


If you run and jump.
You’ll be strong like cosmonauts
If you breathe in and out.
(Автор: Крикунова І.Г.)

V. Healthy like Cosmonauts! An apple a day keeps the doctor away. Рефлексія «Здорові, як космонавти! По яблучку на день, і лікар не знадобиться!


Teacher: Children, the British say, “An apple a day keeps the doctor away”. Це means that apples є дуже useful, they contain vitamins. Let's eat an apple!
We are eating apples! What are we eating, children?
Pupils: Apples!
Teacher: What are you eating, Kirill?
Pupil 1: An apple.
Teacher: What are you eating, Еліна?
Pupil 2: An apple!
(Педагог пропонує дітям з'їсти по яблуку, не забуваючи при цьому згадати про користь овочів та фруктів. Поки діти їдять яблука, педагог з'ясовує, що діти запам'ятали, що їм сподобалося – не сподобалося на занятті.)

V. Home-Task. Домашнє завдання.

Teacher: Dear boys and girls, at home you are to sing the song “10 Little Rockets”, вивчають поем про space and make a big paper rocket of any colour you like.
(В якості домашнього завдання дітям пропонується виготовити ракету більшого розміру та вивчити пісеньку «10 маленьких ракет», а також вірш про космос.)

Програмний зміст

1. Дати уявлення про космос і перший космонавт Ю.А. Гагаріне.

2. Формувати почуття гордості за подвиг Ю.А. Гагаріна

3. Розвивати інтерес до космосу.

4. Виховувати любов до професії «космонавт»

5. Формувати здоровий спосіб життя.

Матеріал та обладнання

1. Зображення із зображенням космосу.

2. Презентація для космосу.

3. Інтерактивна дошка.

4. Мультфільм про собак Білка та Стрілка «День космонавтики».

5. Повітряну кульку.

6. Магнітофон із музичним супроводом.

7. Розрізне зображення ракети для дидактичної гри.

Хід заняття

Діти під космічну музику діти входять до зали, розглядають картини та розсаджуються на стільчики.

1 частина. Історія про космос.

Ведучий.Хлопці, з давніх-давен люди мріяли літати, як птахи. Спочатку вони піднімалися в небо повітряними кулями, пізніше літаками. Але люди продовжували мріяти про космічний простір. Спочатку люди вирішили перевірити безпеку польотів на собаках. Вибрали не породистих собак, а дворняжок, бо вони витривалі, невибагливі та тямущі.

У 1960 році 19 серпня стартував космічний корабель «Схід» із собаками Білкою та стрілкою. Вони перебували в космосі майже добу (22 години) та благополучно приземлилися.

Потім політ у космос здійснив перший космонавт. Як його звали?

Діти.Юрій Олексійович Гагарін.

Дитина:

У космічній ракеті

З назвою «Схід»

Він перший на планеті

Піднятися до зірок міг.

Співає про це пісні

Весняна крапель,

Навіки будуть разом

Гагарін та квітень!

Ведучий.Якого числа полетів Гагарін у космос?

Ведучий.Тепер це День космонавтики. На чому Ю.А. Гагарін полетів у космос?

Діти.Він полетів на ракеті!

Ведучий.Давайте на простому прикладі подивимося, як летить ракета (надувається повітряна кулька і потім відпускається). Коли повітря закінчиться – кулька впаде. Наша куля летіла як ракета, поки в ній було повітря. За таким же принципом летить ракета, тільки в неї повітря, а що…? (Пальне). При горінні пальне перетворюється на газ і виривається назад полум'ям (вихователь показує картинку).

2 частина. Перегляд презентації.

Вихователь.А тепер давайте подивимося на інтерактивну дошку та дізнаємось багато цікавого про космос (під час перегляду презентації вихователь веде бесіду з дітьми).

3 частина. Дидактична гра «Збери ракету»

Ведучий.Тепер ми з вами багато знаємо про космос і про космонавтів.

Дитина.

Мені б треба, дуже треба

Космонавтом сміливим стати.

Мені б треба, дуже треба

До двох ведмедиць злітати.

У ведмедиць погостювати

Їх пряником пригостити.

Така вже їхня природа

Ні квітів, ні бджіл, ні меду.

Якщо сили наберу

Загорну і на місяць,

І до веселих марсіанів

Неодмінно зазирну.

Вихователь.Ну, а полетимо ми на ракеті. Давайте все дружно зберемо 2 космічні ракети для наших екіпажів. (Діти діляться на дві команди, підходять до столів і під космічну музику збирають пазли із зображенням ракети.)

4 частина. Фізкультурна розминка.

Вихователь.Молодці ракета готова.

Діти встають у коло і проводиться фізкультхвилинка.

Ми летимо на ракеті (біжимо по колу)

Подивитися на місяць (Руку приставляємо до голови)

Ми здорові діти

У нашому дитячому садку (Руки в сторони згинаємо і розгинаємо)

Ось закінчився політ

Відпочиває зореліт. (сідаємо)

5 частина. Перегляд мультфільму про космічних собак Білка та Стрілка «День космонавтики»

6 частин. Висновок та обговорення.

Вихователь. Хлопці, скажіть, вам сподобалася наша космічна подорож.

А що ви запам'ятали?

Як звати першого космонавта? (Юрій Олексійович Гагарін.)

Ну, що ж нам час повертатися до групи. Діти під космічну музику йдуть із зали.

Конспект ігрового заняття для дітей 1-ї молодшої групи дитсадка (3-й рік життя), тема: «Космос»

Цілі:

Діти дітям елементарні уявлення про космос.
Активізувати словник на цю тему.
Продовжувати формувати стійкі уявлення про форму, величину, кількість, колір, геометричні фігури, положення предметів у просторі.
Вчити дітей виконувати найпростіші досліди з піском та водою.
Вдосконалювати навички малювання, наклеювання, ліплення.
Розвивати мислення, дрібну моторику, координацію рухів.

Обладнання:

Глобус.
Різнокольорові гудзики, силуетне зображення літаючої тарілки з наклеєними колами, що відповідають ґудзикам кольорів та розмірів.
Зображення прибульців та їх планет у вигляді геометричних фігур.
Картинка схема з зображенням ракети з геометричних фігур, вирізані з картону геометричні фігури.
Картинка із зображенням космонавтів трьох розмірів, вирізані із білого картону скафандри трьох розмірів.
Склеєний із щільного паперу конус. Наклейки у вигляді кіл, серветка червоного кольору.
Приклеєні з чорного картону ракета, космонавт на шнурку, велика та маленька планети.
Клей, пісок, аркуш паперу із прикріпленим зверху на ньому круглим трафаретом.
Ємність із піском. Піпетка. Склянка з водою.
Різнокольорові прищіпки, силуетні зображення динозаврів із щільного картону.
Аркуш фону із зображенням трьох планет різної величини, клей, кольорові силуетні картинки динозаврів трьох величин.
Аркуш паперу із прикріпленим зверху на ньому круглим трафаретом, поролоновий тампон, синя фарба.
Плоскісні зображення китів трьох розмірів.
Зображення із зображенням планети Земля і тіней від каменів різної форми, каміння. Силует ракети зображення.
Аркуш чорного картону, пластилін жовтого та оранжевого кольорів, фарба, штампи з пухирчастою плівкою.
Обладнання для динамічної паузи: лава, коригувальна доріжка, тунель.
Віники та совки маленького розміру.
Аудіозаписи: "Пісня юних космонавтів".

Хід заняття:

Ми з вами живемо на планеті Земля. Отак вона виглядає. (Показ глобусу).

Вдень, коли ясно, ми бачимо на небі Сонце. А вночі, коли темно, на небі спалахує безліч зірочок. Люди дивилися на небо і мріяли полетіти туди, у космос. Навчилися будувати ракети та полетіли в космос. Тепер мріють долетіти до інших планет, де мешкають інопланетяни. Ми не можемо полетіти у космос на справжній ракеті. А пограти у космічні пригоди можемо. Тепер і почнемо.

А ось до нас на тарілці, що літає, прилетіли інопланетяни з інших планет. Як ми з ними привітаємось? Що скажемо? Здраствуйте Привіт!

Гра з гудзиками «Літаюча тарілка»

На кола викладіть гудзики відповідного розміру та кольору.

Дидактична гра «Поверни прибульців на їхні рідні планети»

На яку геометричну фігуру схожий цей прибулець? Він схожий на коло. Значить, він прилетів із круглої планети. А цей прибулець на якусь геометричну фігуру схожий? На овал. Значить він із овальної планети. Поверніть всіх чужинців на їхні рідні планети.

Час і нам злітати в космос. Потрібно будувати ракету.

Дидактична вправа «Склади ракету»

Візьміть прямокутник і знайдіть його місце на зображенні ракети. Тепер викладіть квадрат та трикутник. Цих постатей у нас по одній. А скільки кіл? Два кола. Викладіть їх у вигляді вікон-ілюмінаторів. А тепер порахуйте овали. Скільки овалів? Три. Знайдіть місце.

Дидактична гра «Підбери скафандр за розміром»

Перед вами космонавти. Покажіть найвищого, найнижчого. А тепер підберіть скафандри за розміром.


Конструювання з паперу «Ракета»

На конус із щільного паперу діти наклеюють кола-ілюмінатори, змінюють серветку червоного кольору та вставляють у порожню частину конуса – «вогонь».

Перед польотом космонавти мають потренуватися.

Динамічна пауза "Тренування космонавтів"

Діти повзуть лавкою, пролазять у тунель, проходять коригуючою доріжкою. Під музику "пісня юних космонавтів".

А тепер, коли у нас все готове, вирушаємо у політ!

Дидактична вправа «У відкритому космосі»

Розташуйте космонавта у ракеті. Час виходити з ракети у відкритий космос. Ось космонавт висадився на великій планеті. Тепер повернувся на ракету. Знову вийшов і облетів навколо ракети. Потім висадився на маленькій планеті.

Планета піску

Ручна праця «Планета піску»


Намажте клеєм коло всередині трафарету та посипте його піском.

Досвід із піском «Сухий чи мокрий»

Перед вами пісок. Поторкайте його. Пісок мокрий чи сухий? Сухий. А як зробити пісок мокрим? Налити води. За допомогою піпеток налийте воду у пісок. Яким став пісок від води? Мокрий.

Планета динозаврів

Гра з прищіпками «Динозаври»

Встановіть шипи на спини динозаврам, щоб вони могли захиститися від ворогів.

Аплікація «Динозаврики»

Наклейте великого динозавра на велику планету, а маленького динозавра – на маленьку планету.

Планета води

Малювання поролоновими тампонами «Планета води»

На аркуш паперу накладається трафарет, закріплюється скріпками.
Поролоновим тампоном із синьою фарбою залишаються відбитки, що заповнюють весь простір усередині трафарету.
Як ви вважаєте, хто може жити на планеті вода? Риби, кити.

Динамічна пауза «Подорож на китах»

На підлозі викладається площинне зображення кита, дітям пропонується розташуватися на ньому для плавання по планеті води.
Кіт не дуже великий, нам на ньому тісно. А ось інший кит підплив до нас. Він більший за наш чи менший? Цей кит більший за наш. Давайте пересядемо на цього кита. Що більше. Тепер нам не тісно. Нам просторо.

Планета каміння

Дидактична гра «Знайди тінь від каменю»

На чорні тіні викладіть каміння підходящої форми.

Дидактична вправа "Проведи ракету через метеоритний дощ"

Візьміть до рук ракету і поставте на планету Земля. Тепер ракета вирушає в дорогу. Допоможіть ракеті пролетіти через метеоритний дощ і не врізатись у каміння.

Вправа «Збери каміння»

На цій планеті багато каменів розкидано. Потрібно їх зібрати, але руками чіпати каміння не можна. Ми збиратимемо каміння за допомогою віників та совків. Ось так.

Ліплення «Зірка та комета»

На аркуші чорного паперу діти роблять зображення зірки та комети.
Зірка: круговим розкочуванням зробити кулю, прикласти до картону і притиснути, пальцем витягнути пластилін убік – зробити «промені».
Комета: круговим розкочуванням зробити кулю, прикласти до картону та придавити, пальцем витягнути «хвіст» комети.

Малювання штампами з пухирчастою плівкою «Планети»

Вмочіть штамп у фарбу і прикладіть до темного аркуша паперу - вийде планета.

Настав час повертатися додому на нашу планету Земля.