Тематичні бесіди у другій групі. Перспективний план бесід для дітей молодшої групи

Мета: Закріплювати у дітей знання про іграшки: їх значення,

Правила використання. Вчити вживати іменники з узагальнюючим значенням. Формувати звичку у дітей іграшки на місце. Виховувати дбайливе ставлення до іграшок, взаємодопомогу, бажання працювати.

Попередня робота: Читання віршів про іграшки; бесіди з дітьми про взаємодопомогу один одному у наведенні порядку у групі; проведення занять на тему: «Будьте ввічливі».

План заняття:

1. Сюрпризний момент. (Чарівний кошик).

а) Запитання до дітей;

б) Словесна гра «Скажи ласкаво».

2. Поява кошеня, якого образила дівчинка Надя.

а) «Надін сон».

3. Заключна частина: питання до дітей у тому, що вони дізналися на занятии.

Хід заняття:

Вихователь: Подивіться, що я вам принесла! Це чарівний кошик. А що ж у ній? Послухайте мій вірш:

З кольорової пухнастої байки

Малюкам іграшки шиєм

Ляльки, м'ячики та зайчики

Їх все більше з кожним днем.

Діти: Іграшки.

Вихователь: Правильно це іграшки. Кошик у нас чарівний, тому іграшки вміють розмовляти. Послухаймо, про що вони говорять. (Вихованець бере м'яч).

Вихователь: Ця іграшка каже: «Нас купили в магазині і принесли до дитячого садка. А що ми тут робитимемо, ми не знаємо».

Вихователь: Хлопці, давайте допоможемо іграшкам дізнатися, для чого їх купили в магазині.

Запитання до дітей:

1. Що в тебе в руках?

2. Як можна грати з цією іграшкою?

3. Для кого потрібні іграшки?

4. Словесна гра «Назви ласкаво».

Фізмінутка «М'ячик»:

Раз, два, стрибай м'ячик

Раз, два і ми поскачемо

Дівчатка і хлопчики,

Стрибають як м'ячики.

2 частина: З'являється кошеня без хвоста.

Вихователь: До нас прийшло кошеня в гості. Подивіться, він не має хвостика. А що ж з тобою сталося, кошеня?

— Мене купили у магазині для дівчинки Наді. Надя забула мене на порозі і хвіст мій пухнастий у дверях прищемила! Не така вже велика була б біда, та тільки поспішає Надя завжди. Треба б, двері прочинивши потихеньку, дбайливо витягти хвостик кошеня. А Надя рвонула мене поспіхом, і хвіст мій пухнастий залишився у дверях!

Вихователь: Ах, бідолаха! Я знаю цю дівчинку Надю.

Що у Наді за рученята!

Що за руки у дівчинки?

Все, що стосуються,

Одразу ж ламається!

У Наді багато поламаних іграшок, які вона закинула в коробку, і вони лежать там нікому не потрібні. І ось одного разу, коли дівчинка Надя лягла спати, їй наснився сон: усі зламані іграшки вилізли з коробки, підійшли до Нади і кажуть:

Надя, Надя винна!

Навіщо господиня нам така?

Хазяйка нам потрібна інша!

Ми краще дівчинку знайдемо;

Про Надю пісню ми заспіваємо,

Щоб нас вона берегти вміла

Щоб нас любила та шкодувала!

Вихователь: А коли Надя прокинулася, вона побачила, що всі зламані іграшки лежать у коробці. Надя зраділа, що іграшки нікуди не втекли від неї. Вона швидко побігла до мами і попросила допомогти полагодити всі зламані іграшки. Ось така історія сталася з дівчинкою Надією. А ми допоможемоНадине кошеня і пришиємо йому хвіст після заняття.

Послухайте вірш і дізнаєтеся, що ще треба робити з іграшками.

Дитина: Ну тепер за справу дружно-

Прибирати іграшки потрібно,

Прибирати та не ламати

Завтра знову гратимемо.

Вихователь: Сьогодні на занятті ми з вами дізналися про правила поводження з іграшками, давайте їх повторимо.

Ціль: Продовжувати знайомити дітей з дитячим садком, групами та приміщеннями в будівлі д\c. Виховувати любов до д\с, повагу до його працівників, їхню працю. Формувати поняття "Я-вихованець д\с", "д\с - мій рідний дім".

  1. «Наш улюблений вихователь»

Ціль: Знайомити дітей із суспільною значимістю праці вихователя, його дбайливим ставленням до дітей, до праці. Показати, що продукти праці вихователя відбивають його почуття, особисті якості, інтереси.

  1. "Я і друзі"

Ціль: Вчити дітей виділяти позитивні ознакидружби, характеристики друзів

  1. «Захоплення друзів»

Ціль : Розширювати знання дітей про різні види діяльності, захоплення

  1. «Дитячий садок наш такий гарний – краще саду не знайдеш»

Ціль : Уточнити знання дітей про д\с Розширювати знання про людей різних професій, які працюють у д\с.

ВЕРЕСНЯ 2 ТИЖНЯ

  1. " Моя сім'я "

Ціль: Ввести поняття «родина». Дати первісне уявлення про родинні стосунки в сім'ї. Виховувати чуйне ставлення до найближчих людей – членів сім'ї.

  1. « Сім'я – це я!»

Ціль: Закріпити знання своїх імені, прізвища та віку, імені батьків. Формувати позитивну самооцінку, образ Я. (допомагати кожній дитині якнайчастіше переконуватися в тому, що вона хороша).

  1. Що таке вулиця

Ціль: Формувати елементарні уявлення про вулицю; звертати увагу на будинки, тротуар, проїзну частину. Продовжувати закріплювати назву вулиці, де перебувати д\с; будинок у якому живуть діти; пояснити, як важливо знати свою адресу.

  1. « Що відрізняє місто від села»

Ціль: Формувати елементарні уявлення про відмінності міста від села. Прищеплювати любов до рідного краю. Виховувати почуття гордості за своє місто.

  1. " Моє місто "

Ціль: Продовжувати закріплювати назву рідного міста, знайомити з його визначними пам'ятками.

ВЕРЕСНЯ 3 ТИЖНЯ

  1. « Дитина та дорослі»

Мета: Поглиблювати уявлення про людей: розуміти відмінність людей за статтю та віком. Виділяти деякі особливості їхньої зовнішності, одягу, взуття, роду занять. Впізнавати та називати людей окремих професій.

  1. « Що ти знаєш про себе?»

Ціль: Закріплювати знання призначення деяких органів (вуха – щоб чути, очі – бачити тощо.). Усвідомлення деяких своїх умінь (уміння малювати тощо)

  1. " Сім'я "

Ціль: Закріпити знання про членів сім'ї та найближчих родичів. Розуміти, що у сім'ї всі дбають одне про одного: допомагають, дарують подарунки, всі стежать за чистотою у домі.

  1. « Добре слів лікує, а худе калічить»

Ціль: Формувати в дітей віком потребу у доброзичливому зверненні до оточуючих, виховувати в дітей віком добре ставлення до близьким, вміти виправляти свої помилки просячи прохання.

Ціль: Виховання почуття любові та прихильності до найближчої та рідної людини – мами; розвивати бажання дбати про своїх найближчих людей

ВЕРЕСНЯ 4 ТИЖНЯ

  1. «Наш працьовитий двірник»

Ціль: Ознайомити дітей із трудовою діяльністю двірника, показати значущість праці; виховувати бажання підтримувати чистоту, допомагати дорослим.

  1. "Помічник вихователя"

Ціль : Звернути увагу дітей на найбільш характерні трудові операції та результат праці помічника вихователя Виховувати повагу до його праці.

  1. «В гостях у працівника пральні»

Ціль : Розвивати вміння розуміти суспільну значущість праці прачки, її дбайливе ставлення до дітей Наголосити, що результат досягається за допомогою сумлінного ставлення до праці. Виховувати позитивне емоційне ставлення до пральні.

  1. «Чудовий лікар»

Ціль: Формувати поняття про значущість праці лікаря та медсестри, їх ділові та особистісні якості. Розвивати емоційне доброзичливе ставлення до них.

  1. «У гостях у музичного керівника»

Ціль: Ознайомити з діловими та особистісними якостями музичного керівника. Розвивати емоційне, доброзичливе ставлення до нього.

ЖОВТЕНЬ 1 ТИЖДЕНЬ

  1. « Дитина та книга » Ціль : Виховувати любов до книги, прагнення повторної зустрічі з нею Співчувати та співпереживати героям твору. Випробовувати задоволення від зустрічі з поезією.
  2. "Образотворче мистецтво"

Ціль : Виховувати емоційно - естетичні почуття Формувати образні уявлення про предмети та явища навколишнього світу. Розвивати художнє сприйняття творів мистецтв. Підведення дітей до розуміння єдності змісту (про що твір) та деяких засобів виразності (як зображення) у різних видах мистецтва.

  1. «Дитина та музика»

Ціль: Розвивати музичний кругозір дітей шляхом їх знайомства з музичними творами (народними, класичними та сучасними) Розвивати уявлення про елементарні жанри музики.

  1. «Ми танцюємо та співаємо»

Ціль : Формувати навички про всі види музичної діяльності, підводити дітей до самостійного використання вивчених музичних творів Розвивати пісенну та танцювальну творчість дітей.

Знайомство з професіями артиста, художника, композитора»

Ціль: Залучення дітей до сприйняття мистецтва, розвиток інтересу щодо нього. Закріплювати вміння розрізняти жанри та види мистецтва: вірші, проза, загадки (література), пісні, танці, музика, картини (репродукція), скульптура (зображення), будівля та споруда (архітектура).

  1. Що нам осінь принесла?

Ціль : Розширити уявлення дітей про овочі та фрукти Закріпити знання про сезонні зміни у природі. Дати уявлення про користь природних вітамінів.

ЖОВТЕНЬ 2 ТИЖНЯ

  1. «Небо восени»

Ціль: Вміти помічати осінні зміни на небі. Ознайомити дітей із поняттям “хмари” та ”хмари”.

  1. «Вода та опади»

Ціль: Розширити уявлення дітей про властивості води. Розповісти про особливості осіннього дощу.

  1. «Осінь – добра чарівниця»

Ціль : Розвивати творчу уяву; долучати до краси, мистецтва, творчості.

  1. «У квіткової клумби»

Ціль: Знайомство з осінніми квітами. Показати будову рослини. Закріпити поняття високе, низьке (квітка), довге, коротке (стебло).

  1. «Листопад»

Ціль: Показати дітям різноманітність фарб золотої осені. Розвивати вміння встановлювати найпростіші зв'язки між явищами живої та неживої природи. Вести сезонні спостереження.

ЖОВТЕНЬ 3 ТИЖНЯ

  1. «Рослинний світ восени»

Ціль: Розширювати уявлення про різноманітність рослинного світу. Вчити розрізняти дерева і чагарники на вигляд. Формувати бажання відображати красу природи у художньо-творчій діяльності.

  1. «Птахи восени»

Ціль: Знайомство із сезонними змінами у житті тварин в осінній період. Вчити розрізняти та називати птахів за зовнішніми ознаками. Формувати бажання спостерігати за поведінкою птахів.

  1. «Вітер»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про вітер. Вчити правил поведінки у вітряну погоду.

  1. «У ведмедя в лісі гриби, ягоди беру»

Ціль: Закріплювати знання дітей про сезонні зміни у природі. Формування уявлення про рослини лісу: гриби та ягоди. Розширювати уявлення про користь природних вітамінів для людини та тварин.

Ціль: Дати дітям уявлення про декоративних птахів. Показати особливості утримання декоративних птахів. Формувати бажання спостерігати та доглядати за живими об'єктами.

ЖОВТЕНЬ 4 ТИЖНЯ

  1. «Розмова про свійських тварин»

Ціль: Закріплювати знання дітей про сезонні зміни у природі. Розширити уявлення про життя домашніх тварин у зимову пору року. Формування бажання піклується про свійських тварин.

Ціль:

  1. «Розмова про перелітних птахів»

Ціль: Закріплювати знання про сезонні зміни у природі. Дати уявлення про перелітних птахів. Вчити розрізняти та називати птахів за зовнішніми ознаками. Формувати бажання спостерігати за поведінкою птахів.

  1. «Похмура осінь»

Ціль: Познайомити дітей із найбільш типовими особливостями пізньої осені. Уточнити назву та призначення предметів одягу; конкретизувати поняття: глибоко, дрібно, тоне, плаває.

  1. «Мій дім, моє місто»

Ціль : Закріпити знання про домашню адресу, вулицю Познайомитись із рідним містом.

ЛИСТОПАД 1 ТИЖДЕНЬ

  1. «Мій край рідний»

Ціль: Формувати початкові уявлення про рідний край, його історію та культуру. Виховувати любов до рідного краю.

  1. «Транспорт мого міста»

Ціль:

  1. «Бережись автомобіля»

Ціль

  1. «Як уникнути біди»

Ціль: Ознайомити з правилами поведінки із незнайомими людьми. Формувати засади безпеки власної життєдіяльності.

  1. «Свята»

Ціль: Формувати уявлення про державні свята.

ЛИСТОПАД 2 ТИЖНЯ

  1. «Знаменитості»

Мета: Познайомити з деякими визначними людьми, які прославили Росію.

  1. «Люблю берізку російську»

Ціль: Розширити знання дітей про російську красуню – березу. Ознайомити дітей з гарними віршами про березу. Розширити знання дітей про звичаї та традиції російського народу.

  1. «Знайомство з російською народною лялькою»

Ціль: Знайомити з російськими народними промислами та традиціями. Викликати інтерес до російської народної творчості та рукоділля.

  1. "Моя Батьківщина"

Ціль: Ознайомити дітей із зображенням державного прапора, державного герба РФ, державного гімну. Формувати уявлення про їхнє походження.

  1. «Подорож у країну Носарію»

Ціль: Ознайомити з анатомо-фізіологічною будовою носа: його знаходженням, будовою, правилом безпеки та догляду. Розширювати уявлення дітей про здоровий спосіб життя.

ЛИСТОПАД 3 ТИЖНЯ

  1. "Ранок радісних зустрічей з доктором Айболітом".

Ціль : Розвивати культурно-гігієнічні навички Виховання практичних навичок та прийомів, спрямованих на збереження та зміцнення здоров'я.

  1. "Я виросту здоровим".

Ціль: Знайомити із поняттями «Правильне харчування». Залучати до здорового способу життя.

  1. «Якщо хочеш бути здоров-загартуйся»

Ціль: Знайомити з поняттями «Гартування». Розширювати уявлення дітей про здоровий спосіб життя.

  1. "Наш улюблений лікар".

Ціль: Розширювати уявлення про професію лікаря (педіатр, стоматолог, окуліст)

  1. «Для чого у людини два очі»

Ціль : Формувати уявлення про людину, про функції та можливості частин тіла людини, про способи догляду за ними.

ЛИСТОПАД 4 ТИЖНЯ

  1. «Чому болять зуби?»

Ціль: Формувати культурно-гігієнічні навички, навички самообслуговування. Розширювати уявлення про професію лікаря-стоматолога.

  1. "Чистота запорука здоровя"

Ціль: Виховувати у дітей любов до чистоти.

  1. «Телефони екстрених служб»

Ціль: Розширювати знання дітей про роботу МНС, пожежну службу, службу швидкої допомоги.

  1. Як зберегти здоров'я?

Ціль

  1. "Я виросту, здоровим!"

Ціль: Закріплювати поняття "правильне харчування", "режим дня". Залучати до здорового способу життя.

ГРУДЕНЬ 1 ТИЖДЕНЬ

  1. «Мікроби у житті людини»

Ціль: Сформувати уявлення дітей про шкоду та користь мікроорганізмів на здоров'ї людини. Виховувати основи здорового способу життя.

  1. «Ура! Зима!

Ціль: Розширювати уявлення дітей про зимові явища у природі. Дати елементарні поняття про взаємозв'язок людини та природи.

  1. "Перший сніг"

Ціль: Розвивати вміння вести сезонні спостереження, помічати красу зимової природи.

  1. "Зимовий спорт"

Ціль: Знайомити із зимовими видами спорту.

  1. «Зимові травми»

Ціль : Формувати уявлення про безпечну поведінку людей взимку

ГРУДЕНЬ 2 ТИЖНЯ

  1. «Чому розтанула Снігуронька?»

Ціль :Розширювати уявлення дітей про властивості води, снігу та льоду

  1. «Як дикі звірі готуються до зими»

Ціль: Ознайомити дітей із підготовкою диких тварин до зими. Показати дітям пристосованість тварин до сезонних змін у природі.

  1. «Зимові птахи»

Ціль: Закріпити поняття «зимуючі» птахи. Дати уявлення про види харчування птахів, що зимують. Формувати бажання дбати про зимуючих птахів.

  1. «Розмова про свійських тварин»

Ціль: Закріплювати знання дітей сезонних змін у природі. Розширювати уявлення про життя домашніх тварин у зимову пору року. Формувати бажання дбати про свійських тварин.

  1. «Зимові явища у природі»

Ціль : Розширювати уявлення про зимові зміни у природі Активізувати словниковий запас (завірюха, іней, паморозь).

ГРУДЕНЬ 3 ТИЖНЯ

  1. «Зимушка – зима»

Ціль : Закріплювати знання про властивості снігу та льоду Вчити милуватися красою зимової природи.

  1. «Новий рік дітям радість принесе»

Ціль : Заохочувати прагнення вітати близьких зі святом, подарувати Формувати емоційно позитивне ставлення до нового року.

  1. "Новий рік біля воріт!"

Ціль : Закріплювати знання дітей про традиції Нового року Пробуджувати емоції та почуття у ситуаціях чарівництва, сюрпризу, несподіванки.

  1. . «Подорож напередодні нового року»

Ціль: Повідомити дітям, що відлік кожного року розпочинається з 1 січня. Формувати емоційно позитивне ставлення до нового року.

  1. . «Ми – друзі природи»

Ціль : Закріплювати у дітей знання про правила поведінки у природі Вчити дбайливому та доброму ставленню до природи та один до одного. Уточнити знання дітей про ялинку як символ Нового року в Росії.

ГРУДЕНЬ 4 ТИЖНЯ

  1. . «Кому взимку добре»

Ціль : Залучати дітей до невимушеної бесіди про зимові забави та заняття

  1. «Візерунки на склі»

Ціль: Розвивати творчі здібності, уяву.

  1. «Як ходять у гості»

Ціль : Закріплювати правила ввічливої ​​поведінки Викликати інтерес до сімейних традицій святкування Нового року.

  1. "Лісова казка"

Ціль : Закріпити знання дітей про ліс, його мешканців Формувати вміння передавати зміст казки малюнку.

  1. "Як відзначають Новий рік в інших країнах"

Ціль: Розширювати знання дітей про різні способи вітання. Ознайомити із звичаями святкування Нового року в інших країнах.

СІЧЕНЬ 1 ТИЖДЕНЬ

  1. "Скоро, скоро, Новий рік!"

Ціль: Розширювати знання дітей про звичай вбирати ялинку іграшками. Ознайомлення з символами різних років, китайський календар.

  1. Як дізнатися зиму?

Ціль: Узагальнювати знання дітей про типові зимові явища. Виховувати естетичний смак, уміння милуватися природою.

  1. «Хто головний у лісі»

Ціль: Дати дітям уявлення про лісника – людину, яка піклується про ліс та тварин.

  1. «Зимушка - кришталева»

Ціль: Розширювати уявлення про зиму. Розвивати вміння вести сезонні спостереження, помічати красу зимової природи.

  1. «Зимові ігри»

Ціль: Знайомити із зимовими видами спорту, зимовими забавами, розвагами.

СІЧЕНЬ 2 ТИЖНЯ

  1. «Тварини Арктики та Антарктики»

Мета: Розширювати уявлення про місця, де завжди зима, про тварин Арктики та Антарктики.

  1. "Обережно лід!"

Ціль : Формувати уявлення про безпечну поведінку взимку

  1. «Стайка снігурів»

Ціль : Розширювати уявлення дітей про різноманіття птахів Вчити виділяти характерні особливості сніговика.

  1. «Рослинний світ узимку»

Ціль: Вчити розрізняти дерева і чагарники на вигляд.

  1. «Явлення неживої природи»

Ціль : Розширювати уявлення дітей про властивості води Показати найпростіші зв'язки між явищами у природі.

СІЧЕНЬ 3 ТИЖНЯ

  1. «Як ми дбаємо про тварин і птахів узимку»

Ціль: Розширювати уявлення про життя тварин та птахів у зимову пору року. Формувати бажання дбає про них.

  1. «Привіт казка»

Мета: Сприяти правильному сприйняттю змісту твору, формувати здатність співпереживати героям.

  1. "Наш театр"

Ціль: Залучати дітей до світу театру. Залучати до ситуації творчості та гри.

  1. «Ознаки казок»

Ціль: Розширювати уявлення про характерні ознаки жанру казки.

  1. "На кого з казкових героїв я схожий"

Ціль : Виховувати вміння ототожнювати себе з улюбленим героєм

ЛЮТИЙ 1 ТИЖДЕНЬ

  1. «У гості до книги»

Ціль: Виховувати любов до книги, розвивати літературну мову. Виховувати дбайливе ставлення до книги.

  1. "Наземний транспорт"

Ціль: Розширювати уявлення про види наземного транспорту та його призначення.

  1. "Водний транспорт"

Ціль: Розширювати уявлення про види водного транспорту та його призначення.

  1. "Повітряний транспорт"

Ціль: Розширювати уявлення про види повітряного транспорту та його призначення.

  1. «Школа пішохода»

Ціль: Розширювати уявлення про елементарні правила дорожнього руху.

ЛЮТИЙ 2 ТИЖДЕНЬ

  1. «Машини – помічники»

Ціль: Розширювати уявлення про види спеціального транспорту та його призначення.

  1. «Всі професії важливі»

Ціль: Розширювати уявлення про професії, пов'язані з транспортом.

Ціль : Формувати навички культурної поведінки у громадському транспорті

  1. "Дорожні знаки"

Ціль: Знайомити дітей із основними знаками дорожнього руху.

  1. «Навіщо людині машина»

Ціль: Удосконалювати знання дітей про необхідність машин у житті.

ЛЮТИЙ 3 ТИЖДЕНЬ

  1. «Шлях від коня до машини»

Ціль : Розповісти про розвиток автомобіля

  1. «Наша армія»

Ціль: Розширювати знання про важкий, але почесний обов'язок захищати Батьківщину, охороняти її спокій та безпеку.

  1. « Захисники Вітчизни»

Ціль : Продовжувати знайомити з «військовими» професіями

  1. "Військова техніка"

Ціль: Продовжувати знайомити із військовою технікою.

  1. «Майбутні захисники»

Ціль: Виховувати патріотичні почуття. Формувати у хлопчиків прагнення бути сильними, сміливими, стати захисниками Батьківщини.

ЛЮТИЙ 4 ТИЖДЕНЬ

  1. «Як билися наші діди»

Ціль: Розширювати уявлення про те, як у роки війни хоробро боролися та захищали від ворогів наші діди, прадіди.

  1. «Мама – найдорожча людина на світі»

Ціль: Виховувати почуття любові та прихильності до найближчої та рідної людини – мами.

  1. «Ким працює моя мама»

Ціль : Виховувати інтерес до різних професій, приділивши особливу увагу професії та місцю роботи мами

  1. "Міжнародний жіночий день"
  1. «Бабусі та онуки»

Ціль : Закріплювати уявлення про сім'ю Розвивати усвідомлене ставлення до прояву кохання, поваги, співчуття до близької людини, бабусі.

БЕРЕЗЕНЬ 1 ТИЖДЕНЬ

Ціль

  1. « Вітаємо наших мам зі святом весни»
  1. «Навіщо дарують квіти»

Ціль : Виховувати уявлення про те, що квіти є ознакоюлюбові та уваги.

  1. «Мамині улюблені квіти»

Ціль : Розширювати знання про квіти, виховувати кохання та чуйне ставлення до мами

  1. "Моя мама любить…"

Ціль : Закріпити знання дітей про захоплення своїх мам

БЕРЕЗЕНЬ 2 ТИЖНЯ

  1. «За що я люблю свою маму та бабусю»

Ціль : Розвивати вміння розгорнуто відповідати на запитання Виховувати любов та увагу до близьких людей.

  1. «Який він – російський народ»

Ціль:

  1. «Як святкують масляну»

Ціль: Ознайомити зі святом масляниці. Розширювати знання про народні традиції.

  1. «Народна іграшка»

Ціль:

  1. «Російські народні свята»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про народні традиції російського народу.

БЕРЕЗЕНЬ 3 ТИЖНЯ

  1. "Російські народні казки"

Ціль : Вчити дітей робити моральний висновок із змісту казок, розвивати творчу уяву

  1. "Прислів'я та приказки"

Ціль : Знайомство з прислів'ями та приказками Залучати до російської народної творчості.

  1. «Дитячий фольклор»

Ціль

  1. «Лічалки»

Ціль:

  1. «Колискові пісні»

Ціль: Познайомити з різноманітністю колискових пісень. Згадати з дітьми колискові пісні.

БЕРЕЗЕНЬ 4 ТИЖНЯ

  1. «Вироки – мирилки»

Ціль: Познайомити із різноманітними вироками – мирилками. Вивчити з дітьми кілька вироків-мирилок.

  1. "Весна йде! Весна дорога!»

Ціль: Розширювати уявлення про весну. Розвивати вміння встановлювати просторові зв'язки між явищами живої та неживої природи.

  1. «Чому розтанув сніговик»

Ціль : Розширювати уявлення дітей про властивості снігу та льоду Вчити встановлювати елементарні причинно-наслідкові зв'язки.

  1. «Подорож струмок»

Ціль : Уточнювати уявлення дітей про різні стани води, про природні вододжерела.

  1. "Як ми весну зустрічаємо"

Ціль : Розширювати знання про сезонні види праці

КВІТНЯ 1 ТИЖДЕНЬ

  1. «В гості до господині луки»

Мета: Виховувати дбайливе ставлення до природи. Розширювати уявлення про правила безпечної поведінки у природі.

  1. «Прикмети весни»

Ціль : Узагальнювати знання про весняні зміни в природі, у житті птахів та тварин

  1. «Птахи прилетіли»

Ціль : Розширювати знання про перелітних птахів

  1. «Навесні на водоймах»

Ціль: Закріпити правила поведінки навесні на водоймищах, попередити про можливі небезпеки.

  1. «Увійди до лісу з другом»

Ціль: Формувати позитивне ставлення до природи, виховувати природоохоронців.

  1. «Міжнародний день землі»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про екологічні свята.

  1. «Дитина та книга»

Ціль: Виховувати любов до книги, прагнення повторної зустрічі з нею. Виховувати дбайливе ставлення до неї.

КВІТНЯ 2 ТИЖНЯ

  1. «Дружимо з книгою»

Ціль : Підтримувати та закріплювати інтерес до художньої літератури, розширювати словниковий запас

  1. "Книга - джерело знань"

Ціль

  1. «Привіт казка!»

Ціль:Формувати навички драматизації та театралізованої діяльності.

Ціль: Підтримувати та закріплювати інтерес до художньої літератури Формувати потребу щоденного читання.

  1. "У світі скла"

Ціль

  1. «У світі пластмаси»

Ціль: Ознайомити з властивостями та якостями предметів із пластмаси.

Ціль: Розширювати уявлення дітей про історію виникнення одягу

  1. «Подорож у минуле крісла»

Ціль: Закріплювати знання щодо призначення предметів домашнього побуту.

  1. «У світі дерева»

Ціль:Виявити властивості та якості дерева. Вчити встановлювати зв'язки між матеріалом та способом його вживання.

  1. « Чарівна сила театру»

Ціль: Розвивати артистичні здібності дітей Залучати дітей до світу театру.

  1. "Театральні професії"

Ціль: Дати уявлення дітям про професії, що мають відношення до театру

  1. «Театр ляльок Шут»

Ціль: Розширювати знання про рідне місто, виховувати інтерес до театру

  1. «Що ми знаємо про театр»

Ціль: Розширювати знання дітей про різні види театру

  1. «Театралізована гра»

Ціль: Продовжувати розвивати інтерес до театралізованої гри Заохочувати дітей до втілення у ролі.

  1. «Наша клумба»

Ціль: Розширювати знання дітей про посадку рослин, необхідність догляду за ними

  1. «Фруктові дерева навесні»

Ціль: Уточнювати та розширювати уявлення про плодові дерева. Формувати позитивне ставлення до природи.

  1. «Сонце у житті рослин»

Ціль: Формувати поняття про те, що для життя рослин потрібно сонце Закріплювати знання правил поведінки у природі.

Ціль: Розширювати уявлення про зміну у світі рослин навесні Вчити розрізняти на вигляд дерева і чагарники.

  1. «Дикорослі та культурні рослини»

Ціль: Уточнювати та розширювати уявлення про дикорослі та культурні рослини. Вчити розрізняти на вигляд.

  1. «Лісові небезпеки»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про отруйні рослини Вчити розрізняти їх на вигляд.

  1. «Квітуча весна»

Ціль:Викликати інтерес до світу рослин. Закріплювати уявлення про місце існування рослин.

  1. «Світ кімнатних рослин»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про кімнатні рослини: їх користь та будову. Вчити розрізняти на вигляд.

  1. «Город»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про овочі. Розповісти про працю людини з вирощування овочів та фруктів.

  1. «Коли цвіте бузок»

Ціль: Виховувати любов до природи Викликати бажання милуватися красою весни.

  1. «Прокинулися метелики та жуки»

Ціль:Вчити розрізняти комах на вигляд і називати їх. Формувати бажання спостерігати за комахами.

  1. «В гості до господині луки»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про різноманітність комах. Закріплювати знання про будову комах.

  1. «Небезпечні комахи»

Ціль:Розширювати уявлення дітей про небезпечні комахи. Вчи розрізняти їх на вигляд.

  1. "Наші маленькі друзі"

Ціль: Розширювати уявлення дітей про комах, їх особливості, місця проживання. Формувати засади екологічної культури.

  1. «Комахи інших країн»

Ціль: Ознайомити з різноманіттям комах інших континентів

  1. « Скоро літо»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про літо, сезонні зміни в природі

  1. "Сад і город"

Ціль: Формувати елементарні уявлення про садові та городні рослини. Формувати уявлення про сезонні роботи в саду та городі. Прищеплювати любов до праці.

  1. «Квіти»

Ціль: Викликати інтерес до життя рослин Розширювати уявлення про різноманіття кольорів.

  1. «Сонце – друг чи ворог»

Ціль: Розширювати уявлення про користь та шкоду сонця (тепловий та сонячний удар). Формувати основи своєї життєдіяльності.

  1. «Літо»

Ціль: Формувати позитивно-емоційне ставлення до краси літньої природи

  1. «Навіщо кажуть «добрий день»?

Ціль: Формувати у дітей основні правила етикету при зустрічі. Ознайомити із способами привітання. Закріпити уявлення про важливість та необхідність використовувати «добрі слова» у розмовній мові, викликати прагнення вживати їх.

  1. «Мої добрі вчинки»

Ціль: поглибити уявлення дітей про доброту як про цінну, невід'ємну якість людини. Удосконалювати комунікативні навички

  1. «Що таке доброта»

Ціль: Формувати уявлення у дітей про доброту як важливу людську якість Заохочувати прагнення робити добрі вчинки.

  1. «Поспішайте робити добро»

Ціль:Продовжувати знайомство з полярними поняттями «добро» та «зло». Формувати усвідомлене ставлення до соціальних норм поведінки.

  1. «Якщо добрий ти…»

Ціль:Формувати в дітей віком потребу у доброзичливому спілкуванні з оточуючими, усвідомлено виявляти співчуття і робити добрі вчинки.

  1. «Ввічливі слова»

Ціль: Вчити дітей правилам етикету, формам та технікою спілкування при зустрічі зі знайомими та незнайомими людьми, правилам вживання слів вітань.

  1. «Ненароком і навмисне»

Ціль:розвивати моральні почуття – жаль, співчуття; формувати навички ігрового спілкування, не зачіпаючи інтересів партнера.

  1. « Вчимося прощати своїх друзів»

Ціль:розвивати вміння дітей не ображатися один на одного; формувати вміння відрізняти ненавмисний промах від навмисного і відповідно реагувати; підводити дітей до розуміння слів "миролюбний", "образливий".

  1. Чому бувають бійки?

Ціль: формувати в дітей віком навички спілкування; розвивати розуміння сенсу і правил поведінки у середовищі однолітків; виховувати звичку гідно поводитись у кожній ситуації.

  1. «Фантазери та брехуни»

Ціль: розвивати вміння розрізняти обман та вигадку, фантазію; розвивати прагнення до правдивості та такту.

  1. Давай помиримося

Ціль:розвивати вміння стримувати негативне спонукання, уникати конфліктів, знаходити слова оцінки поведінки. Вчити дітей чуйності, чуйності.

  1. « Хороший друг пізнається у біді»

Ціль: формувати уявлення у тому, що справжній друг вміє співпереживати, допомагати у важкі хвилини; розвивати вміння бути милосердними одне до одного.

  1. «Як вести себе під час розмови»

Ціль:ознайомити дітей із правилами поведінки під час розмови.

  1. "Добрий злий"

Ціль: Вчити давати моральну оцінку вчинкам героїв, виховувати бажання бути добрими та гуманними

  1. «Правдивість»

Ціль: Формувати уявлення про моральне поняття «правдивість», вчити давати моральну оцінку вчинку героя, допомогти зрозуміти, що брехня не прикрашає людину

  1. «Яким має бути друг»

Ціль: Формувати уявлення про позитивні риси характеру та моральні вчинки, поглиблювати уявлення про дружбу

  1. «Будь охайним та акуратним»

Ціль: Вчити дітей стежити за своїм зовнішнім виглядом Допомогти зрозуміти, що вихована людина завжди виглядає охайно.

  1. "Правда неправда"

Ціль:Пояснити дітям, що не можна обманювати оточуючих, що завжди треба говорити правду, що правдивість, чесність завжди радують дорослих, що ці якості дуже цінуються в людині, що за правду хвалять.

  1. «Доброзичливість»

Ціль:продовжувати виховувати в дітей віком негативне ставлення до грубості. Пояснити дітям, що той, хто дражниться, не тільки ображає інших, а й сам завдає шкоди.

  1. «Ігри без сварок»

Ціль:Пояснити дітям, що сварка заважає грі та дружбі. Вчити вирішувати спірні питання, уникати сварок, не злитися на програш, не дражнити того, хто програв.

  1. "Чемність"

Ціль: Вчити дітей користуватися ввічливими словами, виробляти відповідні навички культурної поведінки, дотримуватися правил етикету

  1. «Бережливість»

Ціль: Вчити дітей дбайливо і акуратно ставитися до речей, в іншому випадку вони швидко втратить вигляд, стануть непридатними. Вчити цінувати працю тих, хто зробив цю річ, хто купив її, заробивши гроші.

  1. «Взаємодопомога»

Ціль: Пояснити дітям, що всі люди іноді потребують підтримки, але не всі можуть попросити про допомогу; дуже важливо помітити людину, якій потрібна допомога, та допомогти їй.

  1. «Прагнення допомогти»

Ціль: Розвивати емоційну чуйність, бажання надати допомогу, виявляючи співчуття

  1. «Щедрість та жадібність»

Ціль:Розкрити сенс понять «жадібність» та «щедрість». Розвивати здатність оцінювати своє ставлення до позитивних та негативних вчинків. Розуміти, що жадібним бути погано, а щедрим добре.

  1. «Чому треба вміти поступатися»

Ціль: вчити дітей уникати сварок, поступатися та домовлятися один з одним Розвивати здатність оцінювати своє ставлення до позитивних та негативних вчинків.

  1. «Сходинки доброти»

Ціль: на основі змісту російських народних казок формувати у дітей уявлення про справедливість, сміливість, скромність і доброту

  1. «Краще добрим бути»

Ціль: Дати дітям уявлення про байдужу, байдужу людину, її вчинки Навчати дітей розрізняти зовнішній прояв емоційного стану.

  1. «Ким працює моя мама»

Ціль:Виховувати інтерес до різних професій, приділивши особливу увагу професії та місцю роботи мами.

  1. «Як порадувати вихователів»

Ціль: Виховувати повагу до вихователів, формувати потребу радувати оточуючих добрими справами

  1. «Який він – російський народ»

Ціль:Розширювати уявлення про звичаї російського народу.

  1. «Народна іграшка»

Ціль:Розширювати уявлення про народну іграшку. Формувати вміння висловлювати естетичні почуття. Розширювати уявлення про різноманітність народного мистецтва.

  1. "Прислів'я та приказки"

Ціль:Знайомство з прислів'ями та приказками. Залучати до російської народної творчості.

  1. «Дитячий фольклор»

Ціль: Ознайомити із закличками, пісенними зверненнями до сил природи

  1. «Лічалки»

Ціль:Познайомити, згадати лічилки.

  1. «Увійди до лісу іншому»

Ціль: Формувати позитивне ставлення до природи, виховувати захисників природи

  1. «Дитина та книга»

Ціль: Виховувати любов до книги, прагнення повторної зустрічі з нею Виховувати дбайливе ставлення до неї.

  1. «Дружимо з книгою»

Ціль:Підтримувати та закріплювати інтерес до художньої літератури, розширювати словниковий запас

  1. "Книга - джерело знань"

Ціль: формувати інтерес та потребу в читанні (сприйнятті книг)

  1. «Привіт казка!»

Ціль: Формувати навички драматизації та театралізованої діяльності

  1. «Ти і я з книгою найкращі друзі»

Ціль: Підтримувати та закріплювати інтерес до художньої літератури Формувати потребу щоденного читання

  1. "У світі скла"

Ціль: Допомогти виявити властивості скла Виховувати дбайливе ставлення до речей.

  1. «У світі пластмаси»

Ціль: Ознайомити з властивостями та якостями предметів із пластмаси

  1. «У світі дерева»

Ціль:Виявити властивості та якості дерева. Вчити встановлювати зв'язки між матеріалом та способом його вживання

  1. «Подорож до минулого одягу»

Ціль:Розширювати уявлення дітей про історію виникнення одягу.

  1. «Лісові небезпеки»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про отруйні рослини Вчити розрізняти їх на вигляд

  1. "Образотворче мистецтво"

Ціль:Виховувати емоційно – естетичні почуття. Формувати образні уявлення про предмети та явища навколишнього світу.

  1. «Знайомство з декоративними птахами»

Ціль: Дати дітям уявлення про декоративних птахів Показати особливості утримання декоративних птахів. Формувати бажання спостерігати та доглядати за живими об'єктами

  1. «Розмова про свійських тварин»

Ціль: Закріплювати знання дітей про сезонні зміни у природі Розширити уявлення про життя домашніх тварин у зимову пору року. Формування бажання піклується про свійських тварин.

  1. «Розмова про диких тварин у лісі»

Ціль:Дати дітям уявлення про життя диких тварин восени. Формувати інтерес до навколишньої природи. Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

  1. «Транспорт мого міста»

Ціль:Розширювати уявлення про види транспорту та його призначення. Формувати навички культурної поведінки у громадському транспорті.

  1. «Бережись автомобіля»

Ціль: Розширити уявлення про правила поведінки в місті, елементарні правила дорожнього руху

  1. «Як уникнути біди»

Ціль: Ознайомити з правилами поведінки з незнайомими людьми Формувати основи безпеки власної життєдіяльності

  1. "Чистота запорука здоровя"

Ціль: Виховувати у дітей любов до чистоти

  1. «Телефони екстрених служб»

Мета: Розширювати знання дітей про роботу МНС, пожежну службу, службу швидкої допомоги

  1. Як зберегти здоров'я?

Ціль: Повідомити елементарні відомості про ліки та хвороби, про профілактику захворювань, про користь вітамінів

  1. «Школа пішохода»

Ціль: Розширювати уявлення про елементарні правила дорожнього руху

  1. «Всі професії важливі»

Мета: Розширювати уявлення про професії

  1. «Правила поведінки у громадському транспорті»

Мета: Формувати навички культурної поведінки у громадському транспорті.

  1. «Сонце у житті рослин»

Ціль: Формувати поняття про те, що для життя рослин потрібно сонце. Закріплювати знання правил поведінки у природі.

  1. «Дерева, чагарники та трав'янисті рослини»

Мета: Розширювати уявлення про зміну у світі рослин навесні. Вчити розрізняти на вигляд дерева і чагарники.


ПРИКЛАДНІ об'єкти розмов з дітьми в 2 молодшій групі. 1. Бесіда на тему: «Як правильно мити руки». 2. Розмова на тему "Сиди за столом правильно" Мета: формування елементарних навичок поведінки за столом. 3. Бесіда на тему "Чарівні слова" Мета: формування у дітей ввічливості (дякувати за допомогу, прощатися і вітатися) 4. Бесіда на тему "Я - хороший" Мета: формування елементарних уявлень про те, що добре, що погано. 5. Розмова на тему: «Золота осінь». Мета: розвиток уміння помічати зміни у природі. ставати холодніше, листя змінює забарвлення. 6. Бесіда на тему “Комахи” Мета: розширення уявлень про комах (3-4 види, притаманних даної місцевості) 7. Бесіда на тему “Посуд – чайна та їдальня” Мета: формування вміння класифікувати предмети. 8. Розмова на тему: Частини доби. Що ми робимо вранці, вдень, увечері, вночі” Мета: розвиток вміння називати частини доби. 9. Бесіда на тему “Наш одяг” Мета: розвиток вміння розрізняти та називати деталі та частини одягу (у сукні -рукави, у пальто – гудзики) 10. Бесіда на тему “Моя сім'я” Мета: Закріпити знання про членів сім'ї, вміння називати їх імена. 11. Розмова на тему “Небезпечні речі” Мета: знайомство із джерелами небезпеки вдома. 12. Розмова на тему "Мої вихідні дні". Мета: Активізувати словник дітей (вихідні, будинки, ходили, грали, весело, дружно, цікаво, трудилися, вчити відповідати на запитання вихователя. 13. Розмова на тему «Що я бачив дорогою до дитячого садка». Мета: Продовжувати роботу з активізації та розширення словника дітей, уточнити назви знайомих предметів та явищ 14. Розмова на тему «Одяг» Мета: Розповісти дітям про пори року, підвести до розуміння взаємозв'язку між змінами погоди та одягом людей 15. Розмова на тему «Головні убори». Мета: Збагачувати уявлення дітей про найближче оточення, активізувати словник, вчити називати предмети одягу (головні убори) 16. Розмова на тему «Наш одяг» Мета: Вчити дітей розуміти узагальнюючі слова: одяг, головні убори. особливості їх використання 17. Розмова на тему «Одяг, головні убори» Мета: Закріплювати розуміння дітьми узагальнюючих слів, вчити розрізняти та називати якісні характеристики головних уборів та одягу (колір, форма, розміри) р). 18. Розмова «Як козенята зустрілися з вовком». Мета: Виховувати в дітей віком почуття обережності, познайомити з правилами поведінки під час зустрічі з незнайомими людьми. 19. Бесіда «Зовнішність і наміри», читання уривка з казки «Три порося». Мета: Продовжувати знайомити дітей із правилами поведінки під час зустрічі з незнайомцями. Виховувати почуття обережності у спілкуванні з незнайомими людьми. 20. Розмова «Поведінка за столом». Ціль: Формувати у дітей культурно-гігієнічні навички, знайомити з нормами поведінки за столом, вчити їсти акуратно, користуватися серветкою. 21. Бесіда «Зовнішність і наміри», перегляд уривку мультфільму за казкою А. Пушкіна «Казка про мертву царівну та сімох богатирів». Мета: Продовжувати знайомити дітей із правилами спілкування з незнайомими людьми, виховувати обережність, обачність. 22. Розмова «Поведінка за столом». Ціль: Формувати у дітей культурно-гігієнічні навички, продовжувати знайомити з правилами поведінки за столом, вчити застосовувати їх на практиці. Вчити користуватися серветкою, правильно тримати ложку. 23. Розмова на тему «Ляльковий театр». Мета: Ознайомити дітей із діяльністю лялькового театру, особливостями цього виду мистецтв. Розповісти про правила поведінки у театрі. 24. Розмова «Поведінка за столом». Мета: Формувати навички самообслуговування та культурно-гігієнічні навички, вчити дітей організовано займати свої місця за столом, самостійно та акуратно їсти, правильно тримати ложку. 25. Розмова на тему "Чисті руки". Мета: Розповісти дітям, чому важливо ретельно мити руки після прогулянки, відвідування туалету, перед їдою. Запропонувати показати, як потрібно правильно мити руки. 26. Розмова «Поведінка за столом». Ціль: Формувати у дітей культурно-гігієнічні навички, продовжувати знайомити з правилами поведінки за столом, вчити їсти акуратно, правильно користуватися серветкою. 27. Розмова «Будемо ввічливі». Мета: Вчити дітей вживати ввічливі слова і висловлювання, обговорити, яких ситуаціях їх треба використовувати, яке значення. 28. Розмова на тему "Я і моє здоров'я". Мета: Розповісти дітям, що здоров'я є однією з головних цінностей життя. Формувати елементарні уявлення у тому, як треба дбати про здоров'я. 29. Розмова на тему "У світі добрих слів". Мета: Вчити дітей вживати ввічливі слова та висловлювання у різних ситуаціях, показати на прикладах значення ввічливих слів. Збагачувати словниковий запас. 30. Розмова на тему «Не стрибай із високих предметів» Мета: Формувати елементарні уявлення про те, як потрібно дбати про здоров'я. 31. Розмова на тему «Ніколи не псуй книжки» Мета: Вчити дбайливо ставитися до книжок. Прищеплювати акуратність, ощадливість.

Вихователь: Бєлогрудова О.В. Москва 2015

Мета: Навчити дітей вибирати продукти, корисні для здоров'я Викликати прагнення здорового харчування.

Завдання:

  1. Вчити дітей розрізняти, називати та класифікувати овочі та фрукти, використовуючи для розпізнавання різні аналізатори.
  2. Сприяти пошуку нової інформації про овочі та фрукти, їх користь для здоров'я.
  3. Вчити описувати зовнішній вигляд овочів та фруктів, робити прості висновки про зростання овочів та фруктів.
  4. Формувати інтерес до творів російського фольклору (загадки, прислів'я, приказки).

Вихователь:

Учора Лялька – мама розповідала, що її діти стали частіше хворіти, їм не вистачає вітамінів. Вітаміни дуже необхідні дітям для зміцнення організму. Її діти дуже люблять. Вітаміни смачні, гарні.

А ви, хлопці, куштували вітаміни?

Вітаміни бувають не лише у таблетках.

А у яких продуктах є вітаміни?

Потрібно їсти більше овочів та фруктів. Вони багато вітамінів А, У, З, Д.

А зараз послухайте, в яких продуктах вони містяться і для чого потрібні.

Вітамін А – морква, риба, солодкий перець, яйця, петрушка. Важливо для зору.

Вітамін В - м'ясо, молоко, горіхи, хліб, курка, горох (Для серця).

Вітамін С - цитрусові, капуста, цибуля, редис, смородина (від застуди).

Вітамін Д - сонце, риб'ячий жир (Для кісточок).

Зараз я вам показуватиму картинки, а ви мені говоритимете, що на них зображено, і ми з вами дізнаємося в чому ж міститься велика кількість вітамінів!

(Показую по черзі зображення овочів та фруктів, а діти називають не тільки саму назву, а й відповідають на запитання: який (колір, форма, смак)),

Лимон – жовтий, соковитий, кислий, овальний;
Апельсин – оранжевий, круглий, солодкий, соковитий;
Груша – солодка, жовта, соковита, тверда;
Яблуко – солодке, червоне, соковите, кругле;

Слива – синя, овальна, солодка, соковита;
Персик – круглий, соковитий, рожевий, солодкий.
І так далі.

Фізмінутка «Садівник»

Ми вчора в саду гуляли Ідуть по колу, взявшись за руки.
Ми смородину садили. «Викопують» яму та «саджають» у неї кущ.
Яблуні ми білили вапном, білилами. Руху правою рукою вгору, вниз.
Полагодили ми паркан, «Вдаряють» молотком.

Завели ми розмову: У коло виходить одна дитина.

– Ти скажи, садівнику наш,

Що ти нам нагороду даси?

Дам на нагороду слив лілових, Загинають по одному пальцю.

Груш медових, найбільших,

Стиглі яблука, вишень цілий кілограм.

Ось що вам на нагороду дам!

Вихователь: Ой. До нас хтось іде! Хто це хлопці? (Відчиняються двері, в гості до хлопців прийшла лялька Оленка).

Лялька Оленка: Хлопці, привіт! Я чула, що ви часто вболіваєте? А ось я ні! А знаєте, чому? Ось послухайте!

Ніколи не сумую
І усмішка на обличчі,
Тому що приймаю
Вітаміни А, Б, З.

Дуже важливо зранку,
Їсти за сніданком вівсянку.
Чорний хліб корисний нам
І не лише вранці.

Пам'ятай істину просту
Краще бачить тільки той,
Хто жує моркву сиру,
Або морквяний сік п'є.

Від застуди та ангіни допомагають апельсини.
Ну, а краще з'їсти лимон
Хоч і дуже кислий.
Гра: Правильно-неправильно!

Я зачитаю чотиривірші про продукти. Якщо в них йдеться про корисні речі, то ви всі разом кажете: «Правильно, правильно, абсолютно правильно!»

А якщо про те, що для здоров'я шкідливе, ви мовчите.

1. Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік,

І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий.

2. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке кохати

Їж цукерки, жуй ірис, стрункий, стань як кипарис.

3. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте пораду:

Їжте фрукти, кашу з олією, рибу мед та виноград.

4. Немає корисніших продуктів - смачних овочів та фруктів.

І Сергію та Ірині всім корисні вітаміни.

5. Наша Люба булки їла і страшенно погладшала.

Хоче в гості до нас прийти, та у двері не може проповзти.

6. Якщо хочеш бути здоровим, правильно харчуйся,

Їж більше вітамінів, з хворобами не знайся.

Розмова з дітьми молодшого гурту на тему: "Моя сім'я".

Ціль:формувати уявлення дітей про сім'ю
Завдання:
-Вчити дітей називати членів своєї сім'ї;
- виховувати любов і повагу до старших: бабусі, дідуся, мами, тата.
-закріпити основні кольори
Хід бесіди:
Вихователь:Хлопці, я сьогодні, коли йшла до дитячого садка по дорозі зустріла Незнайко, і Незнайко попросив передати вам листа. Дивіться, який гарний конверт. (Діти розглядають конверт).
Вихователь:Хлопці, а конверт яким кольором?
(Відповіді дітей).
Вихователь:Хлопці, давайте відкриємо конверт і прочитаємо, що нам Незнайко написав.
(Вихованець відкриває конверт).
Вихователь:Діти, Незнайко просить у листі, щоб ви допомогли відгадати йому загадки. Допоможемо Незнайку? Відгадаємо загадки?
Хлопці:Так, допоможемо.
Вихователь:
Колиска хто вам качає,
Хто вам пісні співає,
Хто вам казки каже
І іграшки вам дарує?
Хлопці: Мама, матуся
Вихователь:Звісно, ​​Мамо.
Вихователь:А зараз хлопці відпочинемо та трішки пограємо. Я по колу кожному кидатиму м'яч, ви повинні спіймати м'ячик і сказати як звати вашу Маму. Все зрозуміло?
Хлопці:Так, все зрозуміло.
(По колу дитина називає, як звати маму).
Діти, слухайте наступну загадку:
Хто ж важку роботу
Може робити по суботах? -
З сокирою, пилкою, лопатою
Будує, працює наш...
Хлопці:Батько.
Вихователь:Правильно хлопці, Папа. Згадаймо, як звуть наших тат. (Хлопці по колу називають імена пап).
Вихователь:Хлопці, а що робить у сім'ї тато?
Хлопці:Тато забиває цвяхи, лагодить меблі.
Вихователь:Діти, а де працюють ваші батьки.
(Хлопці по колу відповідають, де працюють батьки).
Вихователь:Діти, давайте допоможемо Незнайку відгадати наступну загадку.
Вихователь:Слухайте уважно.
Хто любити не втомлюється,
Пироги для нас пече,
Смачні оладки?
Це наша...
Хлопці:Бабуся.
Вихователь:Молодці. Згадаймо, як звати наших бабусь.
(Діти по колу відповідають).
Вихователь:Слухайте, хлопці, наступну загадку.
Мочить у теплому молоці
Він шматочок хліба,
Ходить із паличкою в руці
Наш коханий…
Хлопці:Дідусь.
Вихователь:Які молодці. На всі загадки Незнайки ви відповіли. Незнайко буде задоволений.
Вихователь:Хлопці, як можна назвати одним словом, всіх цих людей, яких ми відгадали в загадках.
Хлопці:Сім'я.
Вихователь:Правильно, хлопці, Сім'я. Потрібно любити своїх рідних та близьких. Піклуватися про них. Допомагати мамі та татові. Слухатися батьків.
Вихователь:Покажемо всю сім'ю на долоні.
Пальчикова гімнастика «Сім'я»
Цей пальчик – дідусь,
Цей пальчик – бабуся,
Цей пальчик – тато,
Цей пальчик – мама,
Цей пальчик – це я,
Ось і вся моя сім'я.

Рефлексія:Хлопці, що за листа ми сьогодні з вами отримали? Який конверт був кольором? Що було написано у листі? Яких членів сім'ї ви знаєте? Що вам запам'яталося, сподобалося заняття? Незнайко дякує вам, ви йому дуже допомогли.