Конспект заняття на тему "подорож в країну чарівних знаків". Конспект заняття «Подорож в країну« Самого себе

Конспект заняття «Подорож по океану друзі природи» для учнів 8 - 9 років. Форма навчального заняття гра - подорож. Карта з позначеними на ній островами "Угадайка", "Таємничий", "Загадковий", "Размишляйка". На кожному острові дається навчаються завдання, через це подорож вони можуть дізнатися більше про навколишній світ.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Муніципальне бюджетне освітня установа додаткової освіти дітей «Будинок дитячої творчості» Називаевск муніципального району Омської області

План конспект заняття

«Для дітей 8-9 років»

Склала: Калініна Оксана Володимирівна,

педагог додаткової освіти

Називаевск, 2014

Тема заняття: «Подорож по океану друзі природи»

мета: знайомство з темами освітньої програми «Зелена планета»

завдання:

  • Навчальні: активізувати наявні у дітей знання про навколишній природі, ознайомити зі змістом основних тем програми;
  • Розвиваючі: розвивати пізнавальний інтерес в учнів, їх творчі здібності;
  • Виховні: сформувати потреби і вміння працювати в колективі

Форма проведення: гра - подорож

Методи навчання: словесний, репродуктивний, наочний, логічний, емоційного стимулювання, самостійної роботи, створення успіху, практичний.

устаткування: карта з позначеними на ній островами: «Угадайка», «Таємничий», «Загадковий», «Размишляйка»;

ХІД ЗАНЯТТЯ

1.Організаціонний етап.

Привіт, хлопці. Давайте знайомитися: мене звуть Оксана Володимирівна. Зараз ми свами проведемо гру «Давай-ка знайомитися» Діти стоять у колі. Хлопці я вам буду кидати м'яч зі словами «Ти швидше поспішає, як звуть тебе скажи ...», кидаючи м'яч при цьому одному з гравців. Ви хлопці ловите м'яч і називаєте своє ім'я, потім він кидає м'яч іншому гравцеві при цьому знову вимовляє слова «Як звуть тебе скажи» і т.д. Ось хлопці ми з вами і познайомилися. І відразу скажу вам по секрету, що я буду капітан корабля. Так-так, не дивуйтеся, жінки той же можуть бути капітанами корабля. Мій корабель називається «Перемога». Сьогодні мій корабель відпливає. І я запрошую вас разом зі мною в морську подорож по великому океану, назва якому «Друзі природи». У цьому океані є багато островів. Ми з вами, як справжні мандрівника, повинні будемо їх досліджувати. А щоб подорож не було занадто стомлюючим, будемо робити «привали», під час яких належить відпочивати, грати, змагатися. Ми хлопці так і зробимо.

Ви згодні? Тоді, в путь! Але з умовою: подорож від острова до острова буде можливо тільки тоді, коли виконаєте все мої завдання. Отже, вперед, в світ таємниць і загадок! (Човен пересувається по океану до острова «Угадайка»).

2. Основний момент.

Дивіться, мої мандрівники, на горизонті острів «Угадайка».

Як ви думаєте хлопці, чому цей острів отримав таку назву? Цікаво? Давайте кинемо якір і вийдемо на берег. Дивіться, тут на березі лежать конверти із завданнями. (Кожній парі вручаються білий конверт). У білому лежать картки з розрізаними на склади назвами рослин - дерев, чагарників і квітів. А в блакитному, зображення цих рослин). Дорогі хлопці, візьміть білий конверт, уважно подивіться на картки всередині.

З цих карток - складів, ви повинні скласти ціле слово.

1 слово: РЯ-БІ-НА 4 слово: ВА-СІ-ЛЕК

2 слово: БЕ-РЕ-ЗА 5 слово: КРА-ПІ-ВА

3 слово: МА-ЛИ-НА 6 слово: РВ-МАШ-КА

Склали? Молодці! Яким одним, загальним словом, можна назвати отримані слова? (Слово РОСЛИНИ). А тепер подивіться вміст рожевого конверта. Що там? Так це ж наші рослини, назви яких ви склали на картках. Давайте приклеїмо їх на наш острів.

Отже, ми заселили наш перший острів. Його мешканці - рослини. Вони оточують нас всюди, де б ми не знаходилися. Про рослинах, їх різноманітності ми будемо говорити на наших наступних заняттях, дізнаємося дуже багато цікавого. Ми молодці! Відкрили перший острів - «Рослини». Продовжуємо подорож ...

Дивіться, попереду ще один острів. Острів «Таємничий».

Яке цікаве назву - «Таємничий». Що ж такого таємничого на цьому острові? Давайте подивимося. Дивіться, які дивні картинки.

(Педагог роздає картинки: Хлопці, нічого не розумію. Допоможіть мені знайти 10 відмінностей .. Що у вас вийшло?

Правильно, ви впоралися з цим завданням. Молодці !!! Давайте помістимо картинки на наш острів.

Ой, дивіться, чиї - то сліди на землі. (Педагог демонструє сліди лисиці). Які цікаві. Давайте визначимо, хто ж залишив ці сліди. Для цього подивіться уважно на таблички зі словами «ЛУК» і «ЛОМ». Яка буква загальна для цих слів? Правильно! Буква «Л». Запам'ятайте, це перша буква загадкової тварини, який залишив слід. Тепер порівняємо ці два слова «ПИР», «МИГ» (відповідь - І). Далі «СІЛЬ» і «ряса» (відповідь С). І, нарешті, слово «ЗЛАК» і «ряса» (відповідь А). Що у нас вийшло? ЛИСИЦЯ. Виявляється ці сліди залишила лисиця. Давайте і її помістимо на таємничий острів.

Подивіться на наш океан. Отже, ми відкрили два дивовижних острова: «Рослини» і «Тварини». Хлопці а зараз давайте трохи відпочинемо.

Физкультминутка:

Наша третя зупинка. (Зображення острова на карті закрито білим аркушем). Перед нами який - білий острів. Знімаємо аркуш паперу і читаємо назву острова - острів «Загадковий».Що ж тут загадкового? (Знову педагог показує конверт). У нас знову завдання. Хлопці, щоб дізнатися, хто населяє цей острів, відгадайте загадки.

Мордочка вусата,

Шубка смугаста.

Часто умивається,

А з водою не знається. (кішка

З господарем дружить,

Будинок стереже,

Живе під ґанком,

Хвіст колечком. (Собака)

Цей маленький звір,

Зерна запасає про запас

Щоки набиває так,

Це робить…. (Хом'як)

І в море не купаються,

І немає у них щетинки,

Але все ж називаються

Вони ... .. (морські свинки)

Він живе в просторій клітці,

Говорити з ним люблять дітки,

Даремно його ти не лай,

Повторюшка .... (Папуга)

Любить сир напевно,

Але для мишки велика (щур)

Всі бажання виконує,

До нас з казки припливає,

Рибка родом з Китаю

Вгадали? (золота рибка)

На спині, не знаючи страху

Будинок свій носить ... (черепаха)

Молодці! Всіх мешканців острова дізналися. Яким загальним словом можна назвати цих тварин? Правильно. Це - домашні тварини, наші вихованці, ті, хто живе у нас вдома. Хлопці, а ви знаєте саму рідкісну породу кішок? А як називається найменша порода собак? А знаєте, як доглядати за хом'яками? Відповіді на ці та багато інших питань ми разом з вами знайдемо на заняттях об'єднання «Лісовичок». Давай ті їх помістимо на наш острів «Друзі нашого будинку».

А по курсу у нас ще один великий острів.Це острів «Размишляйка».

Хлопці, дивіться, тут якісь - то зашифровані слова:

6, 3, 2, 1, 2, 7, 5, 4 і 9, 8, 1, 2, 10, 8, 3

А ось і ключ до шифру: 1 Л, 2 -О, 3 - К, 4 - Я, 5 - І, 6 - Е, 7 - Г, 8 - Е, 9 - Ч, 10 - В.

Давайте, розшифровуйте. Молодці. Що у вас вийшло?

Це слова: «ЕКОЛОГІЯ» і «ЛЮДИНА». Ви знаєте, що таке екологія? Коли ви прийдете на наступні заняття, ми разом дізнаємося, що таке «екологія», що таке «екологія рослин», «екологія тварин», «екологія людини». Людина - теж частинка природи, але на відміну від інших живих істот, він вміє думати, тобто володіє розумом. І по своїй волі може щось робити, а щось не робити. Часто людина завдає шкоди природі не тому що він змушений це зробити для свого блага, а просто через незнання або не думаючи. Ось тому потрібно краще знати природу, щоб розбиратися, що можна робити без особливої \u200b\u200bшкоди для неї, а що не можна.

Давайте помістимо фігурку людини на будь-який острів, куди ви захочете.

3. Рефлексивний етап.

Ось і закінчилася наша подорож по океану «Друзі природи». Хлопці скажіть вам сподобалася подорож? Я хлопці переконалася що ви хороші мандрівники, знаєте природу, цінуєте її і з повагою до неї ставитеся. Я вами дуже задоволена.

Скажіть мені, а ви самі задоволені?

Що вам більше сподобалося?

Який у вас настрій?

Тоді я пропоную вам прикрасити своїми посмішками наш океан «Друзі природи».

Виберіть собі відповідний вашому настрою смайлик з кольорового паперу і наклейте по океану.

Діти наклеюють паперові смайли різного кольору і з різними гримасами (радісними, байдужими, сумними), відповідні їх настрою. Наш океан ще краше від ваших посмішок.

4. Підсумковий етап.

Ми хлопці дуже плідно попрацювали на занятті. Ви дізналися для себе багато цікавого. Подивимося на наш океан. Він заселений мешканцями - рослинами, тваринами. Їх дуже багато. І посеред цього різноманіття - фігурка людини. Виходить що людина, займає серед інших живих істот дуже скромне місце. Значить, ми можемо зробити висновок:

Людина - всього лише маленька частина природи, але, на відміну від інших мешканців природи, він розумний і може керувати своїми діями.

Я сподіваюся, що ви завжди будете розумні в повному сенсі цього слова: будете з повагою ставитися до природи.

Хлопці, я сподіваюся, ви зрозуміли, що пізнавати природу дуже цікаво. І ви захочете самі більше дізнатися про навколишнє нас природі. У цьому вам допоможуть наші заняття. Бажаю вам нових відкриттів. Дякую. Молодці! До побачення.


Програмне зміст: вчити дітей придумувати незвичайний кінець казки. Закріпити в пам'яті дітей знайомі казки, вчити впізнавати їх за фрагментами, ілюстрацій і т.д. Відтворювати уривки з казок, драматизувати їх. Розвивати пам'ять, уяву, інтонаційну виразність мови. Виховувати любов до російських народних казок.

Матеріал й устаткування: ілюстрації до казок: «Маша і ведмідь», «Зайчикова хатинка», м'яка іграшка - лисиця, колобок.

Методичні прийоми: Сюрпризний момент, художнє слово, Физминутку, музичний супровід - пісня «У світі багато казок», питання до дітей і відповіді.

Попередня робота: читання казок: «Маша і ведмідь», «Зайчикова хатинка», показ казки «Колобок».

хід заняття

Казкарка: Доброго дня, хлопці! Привіт, гості дорогі! Хлопці, ви хочете здійснити подорож по чарівній країні «Казка»?

Звучить чарівна музика, діти закривають очі і кажуть разом з вихователем:

Один, і два, і п'ять, і вісім,

В казку всіх ми просимо.

  • Хлопці, подивіться, ми опинилися з вами на чарівної галявині. Як тут гарно! (Діти підходять до однієї з ялинок, під якою лежать ілюстрації до казки «Маша і ведмідь»).
  • Подивіться, хлопці, тут ілюстрації до казки! (Піднімають і розглядають).
  • Персонажів, якої казки ви бачите на ілюстраціях? ("Маша і Ведмідь").
  • Молодці, відгадали. Як Машенька знайшла дорогу додому? (Напекла пирогів, забралася в короб, ведмідь приніс її додому до бабусі з дідусем).
  • Дуже хотілося ведмедю пиріжків покуштувати, але що говорила Маша, коли ведмідь сідав на пеньок відпочити? ( «Не сідай на пеньок, не їж пиріжок»).
  • Як в казках називають ведмедя? (Клишоногий, Михайло Іванович, Потапич, топотун).
  • А давайте, хлопці, пограємо в гру «Ведмежата в частіше жили»:

Ведмежата в частіше жили,

Головою своєї крутили.

Ось так, ось так,

Головою своєї крутили.

Ведмежата мед шукали,

Дружно дерево качали.

Ось так, ось так,

Дружно дерево качали.

Перевалюючись ходили,

І з річки воду пили.

Ось так, ось так,

І з річки воду пили.

А потім вони танцювали,

Вище лапи піднімали.

Ось так, ось так,

Вище лапи піднімали.

Сидить лисиця (м'яка іграшка).

  • Подивіться - ка, хлопці, лисиця - всьому світу краса. І хвостик у неї пухнастий, і мордочка гостра .... Ну точнісінько лисичка з казки «Зайчикова хатинка».
  • Нагадайте мені, будь ласка, хто спочатку хотів допомогти зайцю вигнати лисицю? (Вовк).
  • А що відповіла лисиця? ( «Як вискочу, як вистрибну, підуть клаптики по закутках»).
  • Хлопці, а яка лисиця в казках? (Хитра, шахрайка, шахрайка).
  • Хлопці, ви дізналися цього казкового персонажа? (Колобок).
  • Скажіть мені, а як закінчується ця казка? (Лисиця з'їла Колобка).
  • Як шкода Колобка! І дід з бабою, напевно, дуже засмутилися. Вони його шукали, чекали. Давайте, діти, сядемо і придумаємо інший кінець казки - добрий, хороший. (Відповіді дітей).
  • Тепер послухайте, як я придумала: «Заспівав колобок пісеньку, а лисиця йому і каже:« Славна пісенька! Та тільки, голубчику, стара я стала, - погано чую. Сядь мені на носок і пропій ще разок ». Знав Колобок всі хитрощі і хитрощі лисиці і вирішив сам її перехитрити. Заспівав він їй іншу пісню - «Колискову». Заслухалася лисичка, та й заснула. А Колобок покотився по доріжці назад до бабусі з дідусем ».
  • Хлопці, вам сподобалася моя казка?
  • На жаль, подорож наше закінчується, пора повертатися в дитячий сад. А вам сподобалася подорож?
  • В яких ми казках побували?
  • А бабуся з дідусем зраділи поверненню Колобка і прислали вам гостинці.
  • Поки ми з вами подорожували, іграшки нас дуже зачекалися. Давайте повернемося до них.
  • Ну - ка, хлопці, закривайте очі і скажемо чарівні слова:

Один, і два, і три, і вісім,

У дитячий сад всіх переносимо.

Під музику пісні «У світі багато казок» діти йдуть із залу.

Крайове державне бюджетне спеціальне (корекційна) освітня установа для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я «Павловська спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа - інтернат VIII виду »

Корекційно-розвиваюче заняття

на тему: «Подорож на Місяць»

Сімахіна Людмила Василівна,

вихователь

Корекційно-розвиваюче заняття: «Подорож на Місяць»

для 4 класу спеціальної (корекційної) школиVIII виду

мета заняття : Формувати пізнавальні процеси шляхом виконання спеціально організованих завдань.

Освітні завдання:

    повторити властивості предметів (колір, форма, величина).

    закріпити поняття: вправо-вліво, вгору, вниз.

    розширити уявлення про навколишній світ.

Корекційно-розвиваючі завдання:

    корекція і розвиток зорової, вербальної пам'яті, уваги, наочно - образного мислення, навичок соотносительного аналізу;

    розвиток просторової і кількісної орієнтації, дрібної моторики і пальців рук.

Виховні завдання:

    створення інтересу до саморозвитку через ігрові прийоми;

    формування позитивної мотивації на виконання поставлених завдань шляхом створення ситуації успіху.

Тип заняття : Корекційно-розвиваюче.

тривалість заняття : 40 хвилин

устаткування:

комп'ютер, кольорові олівці, трафарети, геометричні фігури - квадрат, трикутник, ромб, прямокутник, коло, листи блакитного паперу, зірки, аркуш паперу в клітинку, заготівля для ракети.

хід заняття

Організаційний етап.

мета: підготовка дітей до роботи на занятті.

Привітання: перш, ніж ми почнемо заняття, давайте привітаємо один одного.

Встаньте, будь ласка, в коло, візьміться за руки і повторюйте за мною вітання.

Привіт сонце,

Здрастуй, ліс,

Здрастуй, день, повний чудес.

Привіт, мої друзі.

Всіх вітаю я.

Потисніть руки один одному, руки м'які, добрі, теплі. Такими руками не можна нікого образити.

Посадка на робочі місця.

Сідайте, будь ласка, на робочі місця і стежте за тим, щоб спина була пряма.

основний етап

Введення в тему заняття .

Сьогодні у нас незвичайне заняття.Запрошую вас в світ дивовижних подорожей і пригод.

Ви любите подорожувати? Відповіді дітей.

А куди ми вирушимо, ви дізнаєтеся, отгадав загадку.

Висвітлює вночі шлях,
Зіркам не дає заснути.
Нехай всі сплять, їй не до сну,
У небі світить нам ...
(Місяць)

Сьогодні ми вирушимо на Місяць

Ви бачили на нічному небі Місяць?

А тепер подивіться на фотографії Місяця.

Розгляд фотографій Місяця.

Нам потрібно виконати програму польоту, а це багато різних завдань.

Виконавши всі завдання, ми зможемо долетіти до Місяця.

А на чому ми полетимо на Місяць, ви дізнаєтеся, отгадав наступну загадку.

До Місяця не може птах

Долетіти і примісячитися,

Але зате вміє це

Робити швидка ... ракета

Правильно, для польоту нам потрібна ракета.

Розглядаємо малюнок ракети

У ракети є водій,

Невагомості любитель.

По-англійськи - астронавт,

А по-російськи ... космонавт.

Зараз ми всі станемо космонавтами, і вирушимо в політ на Місяць в космічній ракеті.

Робота по темі.

Давайте сконструюємо ракету, на якій і відправимося в політ.

1.Конструірованіе ракети.

У кожного на столі лежить креслення ракети (квадрат з кольорового паперу 8 Х 8 см.). Розріжте квадрат по лініях креслення, обрізків бути не повинно.

Які геометричні фігури вийшли?

Прямокутник, квадрат та три трикутника.

Використовуючи геометричні фігури, складіть ракету, акуратно приклейте її на нижню частину листа блакитного паперу, яка лежить на столі. У верхній частині листа приклейте Місяць (жовтий круг).

За кожну правильну відповідь і виконане завдання ви будете отримувати зірочку, і приклеювати її на свій малюнок. Приклейте одну зірочку.

Щоб летіти було веселіше, візьмемо в політ одного.

Намалюємо його на аркуші паперу в клітинку. Щоб впоратися із завданням, потрібно бути дуже уважним. Ви повинні діяти за правилом.

2. Графічний диктант.

Зараз ми будемо малювати фігуру під диктовку. Треба уважно слухати мене. Я буду говорити, в який бік і на скільки клітин провести лінію. Проводьте тільки ті лінії, які я буду диктувати. Коли проведете лінію, почекайте, поки я не скажу, куди направити наступну. Кожну нову лінію починайте там, де закінчилася попередня. Отже, почнемо побудову фігури на слух.

Внизу листа поставили крапку. Проводимо олівцем 2 клітини вгору, 3 клітини вправо, 2 клітини вниз, 1 клітина вправо, 6 клітин вгору, 2 клітини вліво, 1 клітина вниз, 1 клітина вправо, 1 клітина вниз, 3-вліво, 3-вгору, 1-вліво, 1-вниз, 2-вліво, 2-вниз, 2 вправо, 4-вниз, 1-вправо.

Хто вийшов на малюнку?

Собака.

Собака друг людини. Собаки Білка і Стрілка першими літали в космос, ще до першого польоту людини.

Розглядаємо картинку собаки.

Зараз ми з вами проведемо конкурс загадок .

1. Ні початку, ні кінця,

Ні потилиці, ні особи.

Знають всі, і молодий, і старий,

Що наш будинок - величезний шар. (Земля)

2.Два стоять, два ходять, два між них годинник стережуть. (Небо і земля, сонце і місяць, день і ніч.)

3.Голубой хустку, червоний клубок. За хустці катається, всім людям посміхається. (Небо і Сонце)

4. Вночі зірки спалахують

І в созвездья збираються.

Лише одна сяє вдень,

Висвітлюючи все кругом. (Сонце)

5. Синя шапка вся в латках. (Небо і зірки)

6. З якого ковша не п'ють, не їдять, а тільки на нього дивляться? (Велика Ведмедиця)

7. Якщо ясною вночі вийдеш

Над собою ти побачиш

Ту дорогу. Вдень вона -

Чи не видно. (Чумацький шлях)

8. Тридцять раз на рік народжується, днем \u200b\u200bвід людських очей ховається. (Місяць)

9. Ця міжзоряне вічна мандрівниця

У небі нічному тільки - тільки випаде

І відлітає надовго потім,

Нам на прощання, мерехтячи хвостом. (Комета)

10.Не сонці, не Місяць,

Чи не планета, не зірка.

По небу літає,

Літаки обганяє. (Супутник)

11. Іскри небо пропалюють,

А до нас не долітають. (Метеорити)

12.Бежать, бігти - не добіг. Летіти, летіти - НЕ долетіти? (Небокрай).

13.Вот сталевий птах,
В небеса прагне,
А веде її пілот.
Що за птах? (Літак)

14. Як над річкою, над річкою,
З'явився раптом кольоровий
Чудо місток підвісний. (Веселка)

Молодці! За кожну правильну відповідь діти отримують зірочку.

А тепер перевіримо, які ви сильні і спритні, Наскільки в космічній експедиції зможете злагоджено і дружно працювати

. Физминутку.

Ми в польоті кожен день
Робимо зарядку,
Виконується вправа
Строго по порядку:

Зняття статичної напруги м'язів спини.

Вправа «Берізка». Руки вгору, потягнутися якомога вище, прогнути спину, подивитися на руки, повернутися в і.п. Повторити 3 рази.

Вправа «Лук».

І.П .: стоячи, ноги на ширині плечей, живіт підтягнутий. Нахиляємося в сторону, повертаємося в початкове положення і виконуємо нахил в іншу сторону. Дитина не повинен відхилятися вперед або назад.

Підвищення активності організму.

Вправа «Рівновага ». Встати на одній нозі, іншу ногу зігнути в коліні і довільно «повісити», руки - на поясі. Повільно повернутися спочатку в одну, потім в іншу сторону, потім виконати те ж в швидкому темпі.

Вправа »Атлет». Руки за спиною, кисті охоплюють лікті, зберігаючи пряму спину, виконати п'ять присідань.

І один одному посміхнулися!

Молодці! Ви не тільки розумні і кмітливі, але ще спритні і сильні.

Працюємо далі. У процесі польоту необхідно застосувати ті знання, які ви вже накопичили: це знання про колір, геометричних формах. При виконанні завдання треба бути дуже уважними, не відволікатися і все запам'ятовувати. Адже у будь-якого космонавта повинна бути хороша пам'ять. Для цього її потрібно постійно тренувати.

3.Ігра: «Знайди той самий візерунок »

Я показую вам кольорову картку. Вам потрібно запам'ятати розташування фігур і їх колір. З наявних трафаретів вибрати такий же і розфарбувати фігури. Одна і та ж фігура на всіх картках має однаковий колір.

4. Гра : «Колір і форма»

Зараз я буду показувати картки різних кольорів з різними фігурами, запам'ятайте їх.

Відповіді учнів підкріплюються перевіркою - на екрані монітора висвічуються всі фігури.

Профілактика порушення зору.

Вправа «Жмурки». І.П .: сидячи, відкинувшись на спинку парти. Прикрити повіки, міцно заплющити очі, потім відкрити. Повторити 10 разів.

Виконаємо ще одна вправа для тренування пам'яті.

5. Гра: «Запам'ятай пару».

Я читаю вам один раз пари слів. При повторному читанні першого слова пари постарайтеся згадати друге.

Пиріжок - Борошно

Яблуко - Сад

Молоко - Корова

Риба - Море

Лист - Дерево

Яке слово в першому ряду зайве. Лист. Решта слова - продукти харчування.

Космонавти в польоті багато працюють і їм потрібно правильно харчуватися. Ви любите рибу і молоко? Це дуже корисні продукти і їх потрібно обов'язково їсти.

Молодці, хлопці! З усіма завданнями успішно впоралися.

Ми долетіли до Місяця.

Підведення підсумків.

Хлопці, поки ми грали, надійшла термінова інформація. Запишіть її на своїх листочках.

2 1 5 1 3 6 4 7

Ключ до розшифровки

1 2 3 4 5 6 7

Про М Д И Л Ц!

На листочках діти пишуть розшифровку: «Молодці!».

Подивіться на свої малюнки, які вони красиві, скільки зірок запалилося на нашому шляху. Ми виконали всю програму польоту. Які завдання вам особливо сподобалися? Чому? Дякуємо всім учасникам.

Додаток 1.

графічні диктанти

Особливість методики: зображення фігур під диктовку

Призначення методики:

* Удосконалювати системи: око-рука, вухо-рука;

* Формувати графічні навички;

* Розвивати здатність слухового і зорового аналізатора;

* Підтримувати необхідний темп діяльності;

* Розвивати просторову орієнтацію на аркуші паперу.

організація виконання

Робота виконується фронтально в зошиті в клітинку або на листочку. Побудова фігури учнями йде під диктовку. Під час диктування дотримується пауза, щоб діти встигали провести лінію, сам напрямок руху злегка підкреслюється голосом (вліво, вправо, вниз, вгору). Перед виконанням необхідно уточнити напрям «вліво», «вправо» (чи не плутають їх діти) і точку початку роботи, підібрати олівці.

Методичне забезпечення:

конспект заняття;

презентація до заняття.

ресурси

Венгер Л.А. Дидактичні ігри та вправи по сенсорному вихованню дошкільників. - Москва: Просвещение, 1978

Загадки. http:// www. vsezagadki. ru/2010/12/ zagadkiprokosmosdlyadetej/

мета:

  • Вчити бачити зовнішню схожість і відмінність між хлопчиками і дівчатками;
  • Розвивати у дівчаток передумови жіночності, у хлопчиків - мужності;
  • Формувати у дітей уміння розрізняти вікові особливості в зовнішньому вигляді людей;
  • Розвивати у дітей кваліфікаційні уміння;
  • Виховувати у дітей культуру взаємин статей, розуміння ролі чоловіка і жінки в сім'ї;
  • Активізувати словник дітей.

Попередня робота:

  • Бесіди з дітьми про інтереси дітей;
  • Розгляд ілюстрацій, на яких зображені гри дітей;
  • Сюжетно-рольові ігри;
  • Розгляд одягу хлопчиків і дівчаток;
  • Чте6ніе художньої літератури;
  • Бесіди про сім'ю і про обов'язки членів сім'ї;
  • Зміцнення у дітей почуття взаємної симпатії і дружби.

Устаткування і матеріали:

  • Картинки-підказки про відмінності хлопчиків і дівчаток;
  • Предмети для хлопчиків і дівчаток для гри «Кому що подарувати»;
  • Картинки для гри «Хто ким буде?» (Вікова послідовність;
  • Гра «Жили-були»;
  • Гра «Веселі фанти».

Хід заняття.

Вибігають хлопчики і дівчатка, на середину виходять хлопчик і дівчинка.

вихователь:

Біля будинку суперечка йде

Що збігся весь народ

загинаючи пальчики

Сперечаються дівчатка і хлопчики.

Хлопчик (Стьопа):

Бути хлопчиком добре

Можеш льотчиком ти стати

Можеш штангу піднімати

Можеш бігати м'яч ганяти

Або космонавтом стати!

Дівчинка (Софія):

Добре дівчиськом бути!

У ляльки я люблю грати

Лялькам коси заплітати

Перед дзеркалом кривлятися

Або просто танцювати!

Вихователь: Зачекайте не сперечайтеся. Зараз ми з вами розберемося. Але спочатку давайте привітаємося з нашими гостями. А вітатися ми будемо рухом.

Дівчата (пружинка) - Здрастуйте!

Хлопчики (кивок головою) - Здрастуйте!

Вихователь: А зараз хлопчик візьме дівчинку за руку і проводить її до стільчика. Хлопці, а чому саме хлопчик проводив і посадив дівчинку на стілець, а не навпаки?

(Відповіді дітей: хлопчик сильний, він повинен захищати дівчинку, допомагати їй і т.д.)

Вихователь: Хлопці подивіться навколо і скажіть, кого ви бачите в цьому залі? (Люди, діти.) Правильно, природа розділила всіх людей на чоловіків і жінок, на хлопчиків і дівчаток. Давайте, представимся нашим гостям. (Дівчатка по черзі називають свої імена, в кінці хором говорять: «Ми - дівчатка». Потім називають свої імена хлопчики і говорять все разом: «Ми - хлопчики». Так, у дівчаток і хлопчиків різні імена, а чим ще відрізняються хлопчики від дівчаток, а дівчатка від хлопчиків?)

Діти відповідають по черзі, спочатку дівчинки, потім хлопчики:

Які зачіски носять дівчинки, які хлопчики?

Якими іграшками люблять грати дівчинки, хлопчики?

Які казки люблять дівчатка, хлопчики?

Що більше люблять малювати дівчинки, хлопчики?

Яким видом спорту частіше займаються дівчатка, а яким хлопчики?

Які доручення більше люблять виконувати дівчинки, а які хлопчики?

Ким би хотіли стати дівчинки, коли виростуть, а ким хлопчики?

Які риси характеру більше підходять дівчаткам, які хлопчикам?

Вихователь: А про свою улюблену іграшку і грі дівчинки зараз розкажуть:

Ляльку ніжно я качаю

А вона кричить «уа»

Руки, ноги піднімає

Спати не буде до ранку

Кашу я зварю їй краще

І в тарілку покладу

Вся забруднилася «Грязнуля!»

Дай кашку Остужев.

Вихователь: А про свою улюблену іграшку і улюбленої гри, хлопчики теж розкажуть і покажуть.

Їдемо, їдемо на машині

Натискаємо на педаль,

Газ включаємо, вимикаємо

Дивимося уважно ми вдалину.

Двірники зчищають краплі

Вправо-вліво - чистота!

Волосся куйовдить вітер

Ми шофери - хоч куди!

Вихователь: Ми поговорили про відмінності, але є у нас щось, що є і у хлопчиків і у дівчаток, що ж це?

Діти: Частини тіла.

Вихователь: Давайте покажемо гостям, що у нас є у всіх:

Ніс, рот, голова,

Вуха, щоки, ніс, очі.

Плечі, плечі, шия, груди,

Не забути б що-небудь,

Ми руками ляскаємо,

Ми ногами тупає,

Крок вперед, крок назад

(Діти виконують відповідні рухи.)

Вихователь: Хлопці, а ви любите отримувати подарунки? А коли люди дарують один одному подарунки?

Діти: На свята, на день народження.

Вихователь: А давайте, уявимо, що ми йдемо на день народження!

Хлопчики йдуть до Стьопі (вихователь одягає на нього метелика), а дівчатка - до Софії (надягаємо бант на голову), в цій коробці подарунки, які ви повинні подарувати, але вони перемішалися. Біля Софії, я покладу червоний обруч, в нього дівчинки будуть складати подарунки для неї. А біля Стьопи - синій обруч, там будуть подарунки для нього, їх туди складуть хлопчики. (Проходить гра «Подарунки».)

Вихователь: Стьопа, Софія - ви б хотіли, щоб вам подарували саме ці подарунки?

Вихователь: Молодці! Догодили нашим посварився хлопцям.

(Чути плач дитини.)

Вихователь: Хтось плаче. Виносить два конверта, вони обв'язані блакитний і рожевою стрічками. Це новонароджені діти. Хлопці, а коли новонароджений підросте, він ким стане?

В. А новонароджена?

Д. Малятко!

Вихователь: Я вам зараз роздам картинки, на яких сфотографовані люди в різному віці, хлопчики побудуються від «новонародженого» до «дідуся», а дівчинки від «новонародженої» до «бабусі».

Проводиться гра «Хто ким буде?» (Зображення розставляються по віковим групам.)

Вихователь: Молодці! Вишикувалися правильно!

Діти сідають на місця.

Вихователь: Хлопці скажіть, а що таке сім'я?

Діти: Мама, тато, брат, сестра, бабуся, дідусь.

Вихователь: А Як живуть члени однієї сім'ї - разом чи окремо?

Діти: Бабусі й дідусі можуть жити окремо.

Вихователь: А у членів вашої родини є обов'язки, які вони повинні виконувати?

Вихователь: А давайте, побудуємо будинок з цегли для вашої родини, але перш ніж ви покладете цегла, потрібно назвати будь-якого члена вашої родини і сказати, що він робить.

Проводиться гра «Будуємо дім».

Вихователь: Будинок побудували, а яка у вас сім'я? Одним словом.

Діти: Міцна, дружна, любляча, велика, маленька, весела, гарна, добра.

Вихователь: А що б сім'я ваша такий і залишалася, потрібно любити один одного, поважати, дружити, не сваритися.

По-моєму Стьопа щось хоче сказати Софії.

Стьопа: Софія, ти мене вибач, дівчинкою теж бути добре.

Софія: І ти Стьопа мене вибач, хлопчиком теж добре бути.

В. Ну ось і чудово наші герої помирилися. Вставайте діти в гурток, ми розповімо нашим гостям, як треба вміти прощати і миритися.

Гра «Жили-були».

«Жили-були я чи ти чи (йдуть по колу),

Між нами вийшла суперечка (йдуть в коло загрожують пальцем, тупотять),

Хто затіяв - забули (з кола - знизують плечима),

І не дружимо досі (відвертаються спиною в коло),

Раптом гра на цей раз (кружляють на місці),

Помирити зуміла нас! (Повернутися до кола - взятися за руки.)

Вихователь: Ой, дивіться, я знайшла кошик з цукерками, тільки вони не справжні, а щоб вони стали справжніми потрібно відгадати загадки-обманки:

1. Навесні вінки з кульбаб

Плетуть, звичайно, тільки ...

2. Болти, шурупи, шестерінки

Знайдеш в кишені у ...

3. Базікали годину без перепочинку

У квітчастих платтячках ...

4. При зустрічі всіх, помірятися Силенко,

Звичайно, люблять, лише ...

5. Боятися темряви боягуз,

Всі як один вони ...

В. Молодці! А ось і справжні цукерки! Але перш ніж ми їх спробуємо, як ви думаєте, що потрібно зробити?

Д. Угостить гостей!

Діти пригощають гостей. Вихователь хвалить дітей за заняття, прощаємося з гостями. Дівчатка - пружинка, Хлопчики - кивок головою.

конспект заняття

в підготовчій групі

на тему

«Подорож в країну правильно говорити»

мета:

1. Удосконалювати вміння розрізняти на слух і у вимові звуки рідної мови.

2. Удосконалювати фонематичний слух6 називати слова з певним звуком.

3. Формувати вміння складати слова з складів (усно)

4. Заохочувати інтерес дітей до сенсу слова.

5. Розвивати логічне мислення, тактильні відчуття, позитивні емоції.

устаткування:

1. Ілюстрації до скоромовки.

2. Таблички зі складами

3. «Чарівний мішечок»: дерев'яний кубик, пластмасовий кулька, м'яка іграшка, яблуко (з пап'є - маше)

4. Лист від знайки

5. Ребуси

6. Фішки

Попередня робота:

1. Розгадування ребусів

2. Читання художньої літератури

3. Гра «Чудесний мішечок»

4. Заучування скоромовок

5. Робота з навчання грамоті (склади, рід іменників)

6. Розгляд ілюстрацій з тваринами і їх дитинчатами

Хід заняття:

Вихователь показує ляльку і пропонує відгадати загадку:

«Я хлопчисько просто цветик,

Від мене вам всем приветик! »

Хто я? Відгадайте!

Звуть мене Незнайко!

вихователь:

«Здрастуй Незнайко! Ми з хлопцями вирушаємо зараз в подорож - до країни правильного мовлення. У цій країні всі діти вміють займатися, правильно говорити. З місця не кричать, відповідають з піднятою рукою.

А ти Незнайко, знаєш букви? З складів вмієш складати слова? Ребуси вмієш розгадувати? Ні! Ну не турбуйся, ми тебе навчимо! Правда хлопці?

Наші хлопці все вміють! Хлопці ми візьмемо з собою в подорож Незнайку? »

Хлопці, щоб потрапити в цю чарівну країну, треба відгадати загадку:

«Не сорочка, а зшита,

Не людина, а розповідає »(книга)

Правильно - це КНИГА

Тільки книга робить нас розумнішими, багатшими. Через книгу ми дізнаємося багато нового і цікавого. Зараз ми зробимо ось що:

Кожен підійде до мене і візьме з мішечка по одній фішці. Фішки двох кольорів - білі і чорні. Змагатимуться дві команди. Журі буде стежити за тим, хто з вас правильніше і красивіше розмовляє, хто більше знає віршів, скоромовок. В кінці свята журі оцінить ваші знання і перемогла команду нагородить призами.

Почнемо свято!

Перше завдання командам:

«Придумайте, будь ласка, слова в яких перший« А »,« М »,« Е ». Ці звуки ми з вами вже проходили на заняттях ».

(Автобус, етажерка, мак)

Вихователь: «Дуже люблю я вірші складати і придумувати рими до слів. Ви мені допоможіть. Незнайка, ти теж уважно слухай ».

«Жук втомився і встати не може,

Чекає він, хто йому ... »

«Підвідний човні не страшна

Океанська ... »(хвиля)

«З'їв ласун в неділю

Все вишневе ... »(варення)

«На шматок моєї ковбаски

Мурка хитро мружить ... »(вічка)

Щипає щоки, щипає ніс,

Але не страшний нам ... »(мороз)

Незнайка, а ти придумай риму:

«Я поет, мене звуть ЦВЕТИК,

Від мене Вам всім ... »(приветик)

Вихователь: Молодець, молодці!

Наступне завдання:

(Розвиток логічного мислення, автоматизація вивчених звуків фразової мови)

Хлопці я Вам буду показувати малюнки, а ви згадуйте, до якої вони скороговорке. Допомагайте мені.

1. Олена шукала шпильку, а шпилька впала під лавку

2. Від тупоту копит пил по полю летить

3. У їжака - ежата, у вужа - стиснута

4. Рудий кролик рибу ловить

Наступне завдання:

(Узгодження прикметників з іменниками в роді і числі)

Вихователь: У мене до вас є питання.

Відповідайте без помилок,

Відповідайте швидко, просто,

Обов'язково з посмішкою.

Молоко - холодну

Вода холодна

Какао - холодну

Сік - холодний

Чай - холодний

Суп - холодний

Кава - холодний

А зараз загадки для мудренишей:

Як звуть у свині дитинчат? (Поросята)

А у качки? (Каченята)

А у коня? (Лошата)

А у ведмедя? (Ведмежата)

А у вівці? (Ягнята)

А у собаки? (Щенята)

А у бабки? - немає не "стрекозята», а дуже ласкаво «Стрекозка»

Незнайка: «Я теж хочу з Вами пограти. Можна, можливо? »

Ось чарівний мій мішок,

Ви його беріть в руки.

А хто більше скаже слів,

Той і приз отримає.

Хлопці дістають з мішечка предмети (дерев'яний кубик, пластмасовий кулька, м'яка іграшка, яблуко (з пап'є - маше) і називають його властивості

Викликаються по одній людині від кожної команди. Хто більше назве властивостей предмета - той і виграв.

вихователь:

Ви подумайте про диво: скільки букв - сестер рідних!

Тридцять три! А скільки люди можуть слів з них скласти!

Хлопці, а ви знаєте на що діляться слова?

Діти: «Слова поділяються на склади»

Вихователь: «Давайте допоможемо складах зібратися в слова» (літо, сосна, іграшка ....)

Вихователь: «Ми вміємо відпочивати, бігати, стрибати і грати.

Зараз ми пограємо в гру, яка називається «Літає - не літає».

Я буду називати предмет, а ви покажете, літає він чи ні »(Анімація)

Діти виходять з - за столів. (ЛІТАК, БАБКА, МАШИНА, БАБОЧКА, ВЕДМІДЬ, Пташка, СОБАЧКА, ЗАЙКА, ГУСИ - ЛЕБЕДИ).

Вихователь: «А зараз сідаємо за столи. Сіли красиво. Подорож в чарівну країну триває ».

Завдання називається «ОН, ВПА або ВПЗ». Вгадайте ка:

ВІКНО - він, вона, воно. (ЖИРАФ, печиво, МИША, ОВОЧ, УТРО, ВЕЧІР, ДЕНЬ, НІЧ)

Лунає стук у двері - входить листоноша. Приносить лист від ЗНАЙКА.

Вихователь читає дітям лист:

«Здрастуйте хлопці! Дізнався, що у вас велике свято, що ви букви знаєте і читати вмієте, і вмієте правильно і красиво говорити. Я потрапив в біду - допоможіть мені, будь ласка. Виконайте Всі завдання, які я вам надіслав. Допоможіть, відгадайте, виручите мене. До побачення. Знайка. »

Вихователь: «Виконаємо Знайкіни завдання, допоможемо йому? Тоді слухайте!

ЗАВДАННЯ 1 (РІШЕННЯ ребуси).

Буква є, картинка є, але слово не можу прочитати. Хто знає, що це за завдання?

Діти - це ребуси.

(Стрей) - коза

(Машина

(БА) - бочка

(Шкарпетка

(Хло) - гармата

(Б) - вуса

ЗАВДАННЯ 2

Знайка написав слова, але наробив помилок - втратив букви, а без них дуже важко прочитати слова. Вставте пропущені букви.

(... каф ... ріби, ... иба, ... арену, ... ороженое)

(Шафа, гриби, риба, варення, морозиво)

Молодці! І з цим завданням впоралися.

Вихователь: УВАГА! У цьому вірші правильні історії перемішані з неправильними. Відповідайте, так?

В цей час, веселий годину,

Вам загадок я запас.

Вам загадок я запас, Уж послухаю я вас!

Завірюха поле замела,

І береза \u200b\u200bвся біла.

Відповідайте. Чи правда?

Любить кішка на обід,

Виноград і вінегрет.

Відповідайте чи?

Лебідь плаває в ставку,

Спить на яблуні в саду!

У березні розтанув сніг і лід,

Це до нас зима йде.

Хоч равлик і мала,

Цілий будиночок забрала.

Шерсть скачали ми в клубок,

Вийде вовняну хустку.

Закудкудакав пес Барбос,

І в гнізді яєчко зніс.

Лапою хвать, зубами клац,

Хижак тигр, хижак - вовк.

Вихователь: Правильно хлопці! Молодці!

Вам в нагороду - льодяники. (Роздає цукерки)

Хлопці, ось ми і допомогли Знайка, виручили його. Тепер він врятований.

Наша подорож підійшла до кінця. Вам сподобалось? А журі?

Давайте дізнаємося у Журі, яка команда перемогла.

Всі хлопці відповідали правильно, були дуже дружними і активними. Перемогла дружба.

ДЯКУЮ!

проектувальний компонент

перед заняттям проведена попередня робота:

заучувалися скоромовки,

діти грали в гру «Чудовий мішечок»,

розгадували ребуси,

на заняттях з навчання грамоті діти познайомилися зі складами, вміють визначати рід іменників,

розглядали картинки з тваринами і їх дитинчатами

узгодження прикметників з іменниками в роді і числі

рефлексивний компонент

На початку заняття мети і завдання поставлені конкретно

Методи і прийоми різноманітні, націлені на закріплення знань дітей в області пізнання, розвитку мови, розширення кругозору дітей

мотивація

Вихователь використовує зацікавлений момент: Незнайка, Журі

Проблемна ситуація - Знайка потрапив в біду

організаційний компонент

Конспект заняття докладний, з частою зміною діяльності дітей

здоров'язберігаючих компоненти

На занятті враховувалися вікові та індивідуальні особливості дітей

Дотримані санітарно - гігієнічні норми

приміщення провітрено, полегшена одяг у дітей

Зміна видів діяльності - дітям було цікаво і вони не втомилися

Створена комфортна обстановка

Доброзичливий тон вихователя