Конспект дозвілля з екологічного виховання в підготовчій групі. Конспект пізнавально-розважального дозвілля в підготовчій групі Конспект пізнавально-розважального дозвілля в підготовчій групі

Розвага в підготовчій групі за темою «У гості до нас прийшов Буратіно»


Опис матеріалу: Пропоную вам конспект розваги для дітей підготовчої групи по темі «В гості до нас прийшов Буратіно». Даний матеріал буде корисний вихователям підготовчої групи. Це розвага направлено на закріплення знань у дітей про культурно-гігієнічних навичок і правила культури поведінки підготовці до навчання в школі.
Розвага для дітей підготовчої групи на тему: «В гості до нас прийшов Буратіно».
мета: створити умови для радісного настрою у дітей від ігрової діяльності.
Інтеграція освітніх областей:
«Соціально - комунікативний розвиток»
«Мовний розвиток»
завдання:
Закріпити і узагальнити всі знання у дітей про культурно-гігієнічних навичок і правил культури поведінки, вміння їх використовувати на практиці.
Розвивати пам'ять, мислення, уяву, швидкість. Створити святковий настрій. Підготувати до навчання в школі.
Матеріал: портфель, шкільно-письмове приладдя, лялька до неї набір одягу, посуд, серветки, загадки.
Методи і прийоми:
Ігровий, словесний, наочний.
Словникова робота: сервіровка столу, сезон. ведучий: Хлопці, зараз я вам загадаю загадку, а ви спробуйте її відгадати:
У батька був хлопчик дивний
Незвичайний - дерев'яний.
Але любив папаша сина.
Що за дивний
чоловічок дерев'яний
На землі і під водою

Шукає ключик золотий?
Усюди ніс суне він довгий
Хто ж це? ... (Буратіно).
(Входить Буратіно у нього портфель)
Буратіно: Доброго дня хлопці! (Здрастуй Буратіно).
Буратіно: Як у вас справи? (Добре).
Буратіно: Як ви готуєтеся до школи? (Вчимо літери, слова, збираємо портфель)
Буратіно: А ще що? Дозвольте мені подивитися вашу групу. (Діти показують свої кімнати, ігрові куточки, іграшки).
Буратіно: Як багато іграшок, книжок, зошитів. Ви всі, напевно, вмієте читати, писати, всіх можна відправляти в школу хоч зараз! Так? (Так).
Буратіно: Але ці слова, зараз перевіримо на ділі. Я влаштую вам змагання, в якому перевірю, чи дійсно ви вже готові до навчання в школі. Отже, моє перше завдання загадки про школьно- письмових приладді:
У сніжному полі по дорозі
Мчить кінь мій одноногий
І на багато-багато років
Залишає чорний слід. (Ручка олівець).

Новий будинок несу в руці,
Дверцята будинку на замку.
Шлях мешканці паперові,
Все жахливо важливі. (Книги, зошити)

Прилетіли самі в поле
І сіли на снігу ...
Стану я вчитися в школі-
Розібратися в них зможу (Літери, папір).

Чи не кущ, а з листочками
Чи не сорочка, а зшита,
Не людина, а розповідає. (Книга)
Буратіно: Молодці! Загадки відгадувати ви вмієте, а ось спритні ви?
Буратіно: Давайте влаштуємо атракціон: хто швидше збере портфель. Для цього мені потрібно двоє бажаючих. Ваше завдання швидше, акуратніше зібрати портфель. На рахунок раз, два, три починаємо. Чи готові раз, два, три - почали!
Буратіно: Молодці хлопці! З цим ви впоралися. Але попереду ще багато труднощів. Наступне моє завдання, хто більше назве потешек, віршів про воду, про їжу, про одяг, їжу, умовно.
Буратіно: Хто почне першим?
Буратіно: Молодці! Дуже розумні хлопці! І з цим ви впоралися. Наступне моє випробування - хто правильно і послідовно, у відповідність з названої погодою і порою року і головне швидко одягне ляльку. Для цього конкурсу потрібно 4 бажаючих. Отже один, два, три-розпочали. Ох, ти які вони молодці! Як акуратно, правильно і швидко наділи одяг на ляльку.
Буратіно: А тепер дуже складний конкурс, задавати його чи ні? (Задавати).
Буратіно: Ви всі, напевно, допомагали мамі, няньці накривати на стіл? (Так.
Буратіно: Тепер я подивлюся, хто це робив, і хто ні! Нам потрібно засервіровать стіл, згадайте, як потрібно це робити правильно. Для цього троє бажаючих. Отже, один, два, три - почали!
Буратіно: ну, дуже чудово! Я бачу, ви все знаєте. А чи знаєте ви ввічливі слова? (Так)
Буратіно: Зараз перевіримо, а то, як же без цього підете в школу. Раз - два - три почали!
Молодці! Ви дуже багато чарівних слів знаєте. Великі чарівники.
Буратіно: А наступне завдання ще складніше і тут треба думати, згадувати. Хто більше назве прислів'їв і приказок. За правильні відповіді ви будете отримувати фішки.
Буратіно: Молодці! Розумниці! Ви всі мої випробування пройшли. Я бачу, що ви до школи готові. Я скажу своїм знайомим вчителям, які не знають яких дітей брати до себе, скажу, щоб обов'язково взяли вас.
Буратіно: Ви першокласні хлопці! Молодці! А мені пора вже йти, піду до інших хлоп'ят. До побачення! (До побачення!).

Лена Мусіна
Конспект пізнавально-розважального дозвілля «Ми туристи» в підготовчій групі

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи

«ДИТЯЧИЙ САДОК № 28 «Веселинка»

663321, м Норильськ, вул. Югославська, д. 10 ( (3919) 41 14 11 e-mail: [Email protected] norcom.ru

Конспект пізнавально-розважального дозвілля в підготовчій групі

«Ми туристи»

підготувала: Мусіна Л. Р.

Норильськ 2018 р.

мета: Залучати дітей до здорового способу життя, за допомогою ознайомлення з елементами туризму, Розвиток передумов ціннісно-смислового сприйняття і розуміння світу природи.

завдання:

Навчальні: Навчати правилам поведінки на природі та в екстремальних ситуаціях; навчити дітей правильно укладати рюкзак.

Розвиваючі: Розвивати у дітей пізнавальний інтерес до життя лісу і його мешканцям, вміння вести себе правильно в спілкуванні з природою; розвивати спритність, координацію рухів, витривалість, просторове мислення, увагу, самостійність;

виховний: Виховувати допитливість, позитивне ставлення дітей до прогулянок і відповідальне, чуйне ставлення до дій в природі, усвідомлене бажання берегти природу рідного краю.

попередня робота: Бесіда з дітьми про туризмі; читання літературних творів Г. Скребицкий «На лісовій галявині» М. Пришвін «Розмова дерев», «Золотий луг»; відгадування загадок; малювання знаків, правил поведінки на природі;

Матеріал й устаткування: туристичний рюкзак, Речі для укладання: Килимок, кружка, ложка, миска, предмети туалету, іграшки, мішечки з крупою, печивом, вода в пляшці; гімнастична скакалка, сходи, м'ячі для метання, спортивна екіпіровка дітей; знаки поведінки на природі; картинки лікарських рослин;

діючі персонажі: Ведучий, Гриб - боровик, Старий - лісовик, Доктор Айболить.

Хід заходу:

I Вступна частина.

Побудова на спортивному майданчику, підняття прапора туристів.

ведучий: Доброго дня, хлопці! Сьогодні ми з вами вирушимо в туристичний похід. Ви все одягнені, як справжні туристи: Зручний одяг і взуття, головні убори, у вас є навіть рюкзаки. Молодці! На шляху нас чекає багато цікавого. Щоб подолати всі перешкоди, потрібно бути дружними, сміливими і сильними, щоб не загубитися в дорозі. Ви готові?. Бажаю вам удачі і цікавих пригод.

ведучий: Ой! Я дивлюся у вас рюкзаки зовсім порожні, вам потрібно зібрати все необхідне, що може стане в нагоді нам у поході.

II Основна частина.

1). Гра-естафета «Що в поході знадобиться?»

Діти стоять у двох колонах. У декількох метрах від них розкладені різні предмети, які необхідні в поході, і ті, які зовсім не знадобляться. Діти по черзі підбігають до них, вибирають необхідний для походу предмет, повертаються з ним і передають естафету наступному.

ведучий: Молодці! Всі впоралися із завданням. Тепер можна сміливо вирушати в похід.

Діти йдуть по дорозі вимовляючи речівку:

ведучий: Хто крокує з рюкзаком?

діти: Ми, туристи

ведучий: Хто з нудьгою незнайомий?

діти: Ми, туристи

Нас вперед ведуть ....

Наш девіз:

"Завжди вперед"!

Вихід на галявину.

2). пункт маршруту «Переправа»

Гриб - боровик: Доброго дня, хлопці! Ви знаєте, що похід без труднощів не обходиться. Потрібно вміти справлятися з ними так, щоб не завдати шкоди собі, іншим і навколишньої природи. Ви прийшли на переправу - це дуже складна ділянка маршруту. Тут потрібно бути уважним, обережним і не поспішати. Щоб нам бути сильними і пройти всі перешкоди потрібно виконати розминку.

розминка "Будь уважним"

Діти виконують рухи відповідно до тексту

Гриб - боровик:

Встали смирно, підтягнулися.

Руки вгору - і потягнулися.

Руки в сторони, вперед.

Роби вправо поворот,

Роби вліво поворот.

Присідаємо і встаємо,

Пол руками дістаємо.

І на місці ми крокуємо,

Ноги вище піднімаємо.

Стій! Раз два.

Кругом! Раз два.

За командам дітвора!

Досить розминатися,

Пора змагатися!

Гриб - боровик показує, як долати смугу перешкод, потім разом з вихователем підстраховує дошкільнят. Діти по черзі стрибають по купинах, проходять за низьким містку, пролазять крізь павутину. Гриб - боровик бажає їм щасливої \u200b\u200bдороги.

3). пункт маршруту «Лісова аптека».

Тут дітей зустрічає Доктор Айболить. У нього в руках картинки із зображенням подорожника, чистотілу, кульбаби, ромашки.

Доктор Айболит: Вітаю вас, друзі- туристи! Часто в поході трапляється неприємність - подряпина, забій або укус комах. А лікаря поруч немає. Що ж робити? У природи є своя аптека, і росте вона під ногами. Рослини допоможуть вам, якщо ви будете знати, як їх правильно використовувати. Подорожник потрібен, якщо ви порізалися, прикладіть чистий листок до рани і потримайте, кров зупиниться. Існує легенда про те, як були відкриті ранозагоювальні властивості цієї рослини. «Одного разу дві змії, розташувавшись на дорозі, грілися на сонці. Раптом з-за повороту виїхала візок. Одна змія встигла втекти в безпечне місце, а інша затрималася, і колесо переїхало її. Люди, що сиділи в возі, побачили, як перша змія, що залишилася неушкодженою, поповзла, але незабаром повернулася з листом подорожника, яким зцілила постраждалу ».

Цей випадок нібито наштовхнув людей на думку про можливість використання подорожника для лікування ран.

Ще одна рослина - Кульбаба. Лікарська рослина, в медицині застосовуються всі його частини, від кореня до квіток. Воно їстівне, з нього готують навіть варення і входить до складу салатів. Кульбаба допоможе при укусі комах - оси, бджоли чи овода. Просто зірвіть жовта квітка і змастіть його молочним соком місце укусу.

Чистотіл - рослина отруйна, є його не можна. Але от якщо ви натерли в дорозі мозоль, зірвіть листочок і виступив з нього жовтим соком змастіть мозоль. А ще чистотіл допоможе вивести бородавку, якщо її регулярно змащувати соком цієї рослини.

Польова ромашка маленька, а її листочки схожі на гілочку кропу. Якщо взяти кілька квіток ромашки і листочків м'яти, то можна приготувати справжній лісовий чай, який додасть сил, заспокоїть і не дозволить застудитися навіть в холодну погоду.

Доктор Айболит: Ну що, запам'ятали, які рослини і в якій ситуації вам допоможуть? Давайте перевіримо.

гра «Рослина, яке виручить».

Картинки із зображеннями рослин розкладаються на галявинці, на великій відстані. Ведучий називає ситуацію (подряпина, укус, мозоль, застуда і ін., А діти повинні підбігти до рослини, назвати його і пояснити, як воно може їм допомогти.

Доктор Айболит: Які ви молодці! Я дуже радий, що ви на відмінно засвоїли мій урок. Мені пора до лісових зверятам. Вони вже, напевно, зачекалися. До нової зустрічі!

діти: До побачення!

4) Пункт маршруту «Кострова»

Їх зустрічає Дідок - лесовичок.

Дідок - лесовичок: Доброго дня, туристам! Скажіть, ви природи любителі або губители? А багаття, напевно, з батьками в лісі розпалюєте? Через багаття часто трапляється біда. Лісова пожежа, вся природа в цьому місці гине. Навіть якщо багаття добре згасити, на його місці дев'ять років жодної травинки зійти не зможе. Так довго земля свої опіки заліковує. Тому заради забави палити багаття в лісі не можна. Але є такі туристи, Які без вогнища не можуть обійтися, тому що в поході вони бувають не один, а багато днів, їм потрібно зігрітися, їжу приготувати. Розводять багаття за особливими правилами, якщо хочете, я їх вам зараз розповім.

діти: Так, дуже хочемо послухати і подивитися.

Дідок - лесовичок: Тоді слухайте уважно. Пам'ятайте, що багаття надійний друг людини лише при вмілому і обережне поводження з вогнем. Але він може стати і хижим розбійником, якщо ставитися до нього зневажливо. Я підготував вам правила розведення багаття. Уважно вивчіть і запам'ятайте:

Діти разом з ведучим уважно вивчають правила.

Багаття завжди розводить тільки дорослий;

Не можна палити багаття у вітряну погоду, на сухій траві, каменях, поблизу хвойних дерев;

щоб підготувати місце для багаття, Лопатою знімають верхній шар грунту з комахами і корінням рослин;

Для дров ніколи не ламають живі дерева, а беруть сухі гілки, що лежать на землі;

Перед відходом добре заливають багаття водою, щоб він охолов, і знятим шаром землі накривають яму.

Дідок - лесовичок: Справжній турист ніколи не буде палити багаття даремно, адже нікому не хочеться з любителя природи перетворитися в її губителя. Бережіть природу! Удачі вам!

гра «Добрий і злий гном»

Діти діляться на дві команди.

Перша команда це добрі гноми, їх завдання знайти картки, де вогонь несе людям добро, діти повинні пояснити свій вибір.

Друга команда злого гнома, їх завдання знайти картки, коли вогонь небезпечний, може стати ворогом.

Вихователь читає вірш, і пропонує командам розібрати картки, одна команда шукає картки, вогонь - добро, друга - вогонь зло.

Я - вогонь! Я - один хлопців.

Але коли зі мною пустують,

Стаю тоді ворогом

І спалюю все кругом!

Команда доброго гнома вибирає картки:

1 Вогонь добро - грубка для тепла, для приготування їжі, для виготовлення металів, свічка - світло в будинку, зварювальні роботи, запуск ракети в космос, камін для тепла, гасова лампа для сету, багаття для приготування їжі.

Команда злого гнома вибирає картки:

2 Вогонь зло - діти грають із сірниками, свічка, залишена без нагляду, включений в розетку праска, дитина включає газову плиту, відкрита грубка, залишений багаття в лісі, діти підпалюють пух, листя.

Після того як команди впораються із завданням, вихователь перевіряє, діти аргументують свій вибір усно.

5) Пікнік на привалі.

гра «Не впусти м'яч»

Команди стають в колону по одному за лінією старту. У перших учасників м'яч між колін. За сигналом вони повинні дійти до дерева, обігнати його і повернутися назад, передати м'ячі наступному учаснику і встати в кінець колони.

гра «Павуки»

Команди будуються за лінією старту в колону по два. Спиною один до одного. За сигналом біжать перші, оббігає дерева, повертаються назад, передають естафету торканням рук і стають в кінець колони.

ведучий: Ось як славно пограли. Пора відпочити і підкріпитися.

Влаштовується пікнік.

Діти влаштовуються на привал неподалік від останньої станції, п'ють сік, діляться враженнями.

Потім організовується збір природного матеріалу, кидання каміння в воду, гра в футбол, бадмінтон, стрибки на скакалці, ігри з малим м'ячем (по бажанню).

ведучий: Наш похід добігає кінця. Перед тим, як піти, зберіть свої речі і перевірте, чи не залишили ви після себе сміття.

III Заключна частина.

6). Повернення додому.

1. Підбиття підсумків.

2. Нагородження хлопців - юних туристів медаллю туриста.

Захарова Тетяна Володимирівна,

вихователь

Мауден "Дитячий садок №10"

м Ялуторовська

Цілі і завдання: Продовжувати вчити дітей вважати в пределах10, знаходити сусідів чисел. Повторити склад чисел 6,7,9. Закріпити знання про геометричні фігури, розвивати логічне мислення, увагу, вміння відповідати на питання, дрібну моторику.

устаткування:лист, математичні задачі, цифри, набори фігур, аркуші паперу, м'яч, ножиці, квадрати, розмальовки.

вихователь: Хлопці, в наш дитячий сад прийшов лист, давайте його прочитаємо.

«У мене в країні біда, ваша допомога мені потрібна

Запрошую всіх дітей в шлях відправитися скоріше!

Чекають вас випробування, важкі завдання.
До нас на острів поспішіть і порядок наведіть!

Цариця Математики ».

вихователь: Відправимося в подорож?

- Діти: Так, ми підем.

Вихователь: На чому можна відправитися в подорож?

- Діти: На літаку, поїзді, ракеті, машині, вертольоті, пароплаві.

Вихователь: Ви все правильно назвали, на всіх видах транспорту можна відправитися подорожувати. А хочете полетіти на килимі літаку?

- Діти: Так.

Вихователь: Ми вирушимо на килимі літаку. Але літак не простий він може полетіти, коли ми вирішимо математичні задачки. Ви готові відправитися в подорож?

- Діти: Чи готові. (Всі сідають на килим)

1.Пять ворон на дах сіли.

та ще дві прилетіли

Відповідайте швидко, сміливо,

Скільки всіх їх прилетіло (5 + 2 \u003d 7)

- Діти: Сім ворон.

Вихователь: Як думає Аріна, Настя, Максим?

Правильно, сім ворон.

2.На блюдце у Андрійка

чотири жовтих груші

Є дитина захотів і дві груші з'їв? (4-2 \u003d 2)

Скільки залишилося груш?

- Діти: Дві груші.

Вихователь: Як ви здогадалися, що дві груші?

- Діти(Групові та індивідуальні відповіді): Було чотири груші, дві Андрюша з'їв, залишилося дві груші.

Вихователь: Молодці, правильно вирішили задачу.

3.Мурка-кішка мишоловка,

З'їла 3 мишей в коморі

І зараз до нори підкралася,

Цап ещёіодна попалася,

Ось так Мурка, скільки їй

Вдалося зловити мишей? (3 + 1 \u003d 4)

- Діти: Чотири мишки.

Вихователь: Правильно, чотири миші зловила кішка.

Як здогадалася Вероніка, Даша, Лера?

- Діти: Було три мишки, ще одну зловила, стало чотири миші.

Вихователь: Молодці, вирішили всі завдання.

Ось ми з вами прилетіли на 1острого, який називається Цифроград. У цьому місті живуть цифри, давайте порахуємо (рахунок прямої в межах 10 і зворотний), називають сусідів чисел, порівнюють числа. Вважають хором і індивідуально 2-3 дитини.

А зараз ми з вами вирушаємо на інший остров.Чтоби потрапити на цей острів потрібно повторити дні неделі.Ігра «Дні тижня» (Діти стають в коло, вихователь по черзі кидає м'яч, називає день тижня, дитина ловить м'яч, називає наступний день).

Физминутку.

Раз стрибок, два навприсядки

Це заяча зарядка,

А лисенята як прокинуться, люблять солодко потягнутися,

Потихеньку вдихнути ну і хвостиком махнути

А вовченята спинку вигнути і тихесенько підстрибнути

Ну а ведмедик клишоногий широко розставивши лапи

Ту одну, то обидві разом довго тупцює на місці

А кому зарядки мало, починаємо все спочатку.

Ми з вами потрапили на острів Комп'ютерів. А комп'ютери не працюють. Ви зможете полагодити комп'ютери?

- Діти: Чи зможемо. Для цього потрібно все знаки розкласти в певному порядку. (Викладання предметів на аркуш паперу):

У правий верхній кут-знак мінус.

У лівий нижній кут-цифру 5.

У лівий верхній кут-квадрат.

У правий нижній кут-знак +

Діти виконують завдання.

Молодці, хлопці, впоралися з заданіем.Ісправілі всі комп'ютери.

Саша (Юля, Світла) який знак у правому верхньому кутку?

- Діти: Мінус.

Вихователь: Віка (Герман, Кирило) який знак правому нижньому кутку?

- Діти: Плюс.

Молодці, хлопці, закривайте очі і вважають до5.Ми з вами потрапили на острів Мастерилка.

Острів Мастерилка.

Вихователь: Хлопці перед вами квадрат.Сколько у квадрата кутів? (Сторін)

- Діти: чотири.

Вихователь: А зараз перетворите квадрат в фігуру без початку і конца.Деті за допомогою ножиць обрізають кути у квадрата.

Вихователь: яка фігура вийшла у Насті, Вікі, Альоші?

- Діти(Індивідуальні та хорової відповіді): коло.

Вихователь: Молодці, з цим завданням впоралися.

А тепер перетворите квадрат в 2 прямокутника. Діти за допомогою ножиць розрізають квадрат навпіл. Які фігури вийшли у Максима, Діми, Германа?

- Діти: Два прямокутники.

Вихователь: Як ви отримали прямокутники?

- Діти: Розрізали квадрат навпіл.

Вихователь: З квадрата 4треугольніка. Подумайте, як потрібно розрізати квадрат? Як отримали трикутники?

- Діти: Розрізали по діагоналі квадрат.

Вихователь: Молодці, діти. Впоралися і з цим завданням.

А ця година ми з вами потрапили на головний острів -Гострі пряток. У різних місцях заховані цифри, пройдіть і знайдіть по 1 цифрі. Діти знаходять цифри.

А зараз пограємо, гра називається «Знайди пару» .Я показую число, ви знаходите цифру, щоб вийшло дане число: 7; 9; 6. (Вихователь показує цифру 9-діти стають парами, щоб отримати дане число), так само з цифрами 7 і 6.
Вихователь: Як Віка і Влад отримали число 9? (Питає 2-3 пари).

Як Настя і Максим отримали число 6? (Питає 2-3 пари).

Молодці, хлопці впоралися з усіма завданнями, навели порядок в країні Математики. Тепер потрібно вирушати в дитячий сад.Занімайте місця на килимі- самолёте.Ребяткі, поки ми з вами летимо давайте згадаємо, які завдання ми виконували на островах Математики (Діти згадують і розповідають). Цариці Математики сподобалося, що ви впоралися з усіма завданнями і вона вам дарує картинки-розмальовки.

література:

Жукова «Конспекти занять з дітьми в підготовчій школі групі»,

О. Бодня, Е.Нефёдова «1000упражненій до підготовки до школи».

Захарова Тетяна Володимирівна

Мауден «Дитячий сад №10» м Ялуторовск

Запрошуємо педагогів дошкільної освіти Тюменської області, ЯНАО і ХМАО-Югри опублікувати свій методичний матеріал:
- Педагогічний досвід, авторські програми, методичні посібники, презентації до занять, електронні ігри;
- Особисто розроблені конспекти і сценарії освітньої діяльності, проекти, майстер - класи (в т. Ч. Відео), форми роботи з сім'єю і педагогами.

Чому вигідно публікуватися у нас?

Воробйова Оксана Дмитрівна
Посада: вихователь вищої категорії
Навчальний заклад: МДОУ д / с № 113 "Гулівер"
Населений пункт: місто Волзький, Волгоградська область
Найменування матеріалу: методична розробка
Тема: Конспект дозвілля в підготовчій групі дитячого садка на тему: "Час розваг"
Дата публікації: 13.04.2018
розділ: дошкільна освіта

Конспект дозвілля в підготовчій групі

Тема: «Час розваг»

Цілі і завдання:

Формувати вміння впізнавати казки, дізнаватися героїв з казок;

Розвивати логічне мислення, уяву, увагу;

Виховувати інтерес до казок.

устаткування:

планшети

альбомні

олівці.

хід заняття

1. Орг. момент

2. Повідомлення

теми і мети

Добрий день, хлопці. Сідайте. Я рада вітати

вас. Мене звуть Оксана Дмитрівна. Я буду вести у вас

класна година.

Сьогодні ми відкриваємо нову ігрову програму під

назвою «Жахливо цікаво все те, що невідомо».

Сьогодні ми побуваємо в гостях у казки. Це означає, що всі

питання і завдання гри будуть присвячені вашим улюбленим

казкам і казковим героям.

Але спочатку давайте познайомимося з учасниками гри.

У грі беруть участь:

1-ша команда, капітан;

2-а команда, капітан;

3-я команда, капітан.

Отже, друзі, почнемо програму,

Витівок у нас великий запас.

А для кого вони? Для вас!

Я знаю, ви любите гри,

Пісні, загадки і танці,

Але немає нічого цікавіше,

3. Конкурс № 1.

з планшетами

4. Розминка

Чим наші улюблені казки!

Ви, хлопці, сміливі?

Ви, хлопці, вмілі?

Винахідливі?

Казки любите?

А ви їх знаєте?

А це ми зараз перевіримо.

Отже, конкурс № 1.

Я роздаю планшети, по краях стоять цифри. навпаки

кожної цифри ви пишіть назву казки. Але пам'ятайте, що

кожен з вас може написати тільки одну казку і повинен

передати

наступного.

припиняєте

назв, той і більше набирає балів. Отже, почали ...

Поки журі підводить підсумки, ми трохи разомнёмся і

розгадаємо загадки:

«У батька був хлопчик дивний,

Незвичайний, дерев'яний,

Але любив папаша сина

Шалунішка ... »(Буратіно)

«Він дружок звірам і дітям,

Він жива істота,

Але таких на цілім світі

Більше немає жодного.

Тому що він не птах,

Чи не тигр, що не лисиця,

Чи не кошеня, що не щеня,

Чи не вовченя, що не бабак ...

5. Конкурс № 2.

капітанів

Але знята для кіно

І відома всім давно

Ця мила мордочка,

Що зветься ... »(Чебурашка)

«Всіх на світі зцілить,

Лікує він хворих звірів,

Він відомий, знаменитий,

Добрий доктор ... »(Айболить)

Зараз ми з'ясуємо, хто з наших капітанів самий

уважний. Капітанів прошу підійти. Отже, почали ...

1) Розповім я вам розповідь

У півтора десятка фраз.

Лише скажу я слово «три»

Приз негайно бери.

2) Мріє школяр загартований

Стати олімпійським чемпіоном.

Дивись, на старті не хитруй,

А чекай команду: раз - два - марш!

3) Коли вірші запам'ятати хочеш,

Їх не зубри до пізньої ночі.

А про себе їх повтори

Разок, інший, але краще ... п'ять!

4) Нещодавно потяг на вокзалі

Мені три години довелося прочекати.

Так що ж ви приз, друзі, не взяли,

6. Конкурс № 3.

запитальник

Коли була можливість взяти?

Я буду кожній команді задавати питання, і за кожен

правильну відповідь ви отримаєте по балу. Отже, почали ...

1) Як звали трьох поросят? (Ніф-Ніф, Наф-Наф, Нуф-

2) Де сховався сьомий козеня з казки «Вовк і

семеро козенят »? (В грубці)

3) Що несла бабусі Червона Шапочка? (Пиріжки)

4) З чого була зроблена карета Попелюшки? (З гарбуза)

5) На її кінці смерть Кощія ... (Голка)

6) Друге ім'я Фініст ... (Ясний Сокіл)

7) З якими словами старий звертався до золоту рибку?

(Змилуйся, золота рибко)

8) Хто носить кришталеві черевички? (Попелюшка)

9) У чому Маша з казки «Маша і ведмідь» повернулася до

бабусі і дідуся? (В коробі)

10) Яким транспортом користувався Ємеля? (Піч)

11) Який породи був пес Артемон? (Пудель)

12) Плазун з трьома головами? (Змій Горинич)

13) Що вказало Івану Царевичеві на його майбутню дружину?

транспортом

користувалася

перевезення пасажирів? (Гуси-лебеді)

Джузеппе)

16) Житло Баби Яги. (Хатинка на курячих ніжках)

«Чарівна

Аладіна »? (На килимі-літаку)

виконується

7. Конкурс № 4.

кросворд

народних казках? (Три)

19) Герой якої казки виріс у вовчій зграї? (Мауглі)

20) Як звали блудного папуги? (Кеша)

«Дізнайся казкового героя»

По вертикалі:

З'явилася дівчинка в чашечці квітки,

А була та дівчинка трохи більше нігтики.

В горіховій шкаралупі дівчинка спала.

Ось яка дівчинка, як вона мала!

Хто читав таку книжку?

Знає дівчинку дитину? (Дюймовочка)

На сонячній галявині

Варто зелений будинок,

А в тім домі зеленому

Живе веселий ... (Гном)

Всіх він любить незмінно,

Хто б до нього не приходив.

Здогадалися? Це Гена ...

8. Закл. етап

Це Гена ... (Крокодил)

По горизонталі:

З Букварем крокує до школи

Дерев'яний хлопчик,

Потрапляє замість школи

У полотняний балаган.

Як зветься ця книжка?

Як зветься сам хлопчисько? (Буратіно)

Раптом з маминої із спальні,

Кривоногий і кульгавий,

вибігає умивальник

І хитає головою. (Мойдодир)

3. Хто той нещасний,

на якого тричі здійснювали замах. (Колобок)

4. Хтось за кого-то схопився міцно:

Ох, не витягнути,

Ох, засіла міцно.

Але ще помічники скоро прибіжать.

Переможе упряміцу дружний спільна праця.

Хто засів так міцно?

Може це…? (Ріпка)

Журі підводить підсумки. Вручення медалей і листівок.

Пріветствованіе переможців.

Бекетаева Гульмира Амантаевна
Посада: вихователь
Навчальний заклад: МБОУ "ЗОШ № 11" СП "Дошкільний навчальний заклад № 43"
Населений пункт: г.Краснокамск, селище Оверята
Найменування матеріалу: конспект
Тема: Дозвілля "Дружба починається з посмішки" підготовча група
Дата публікації: 30.10.2016
розділ: дошкільна освіта

Муніципальне бюджетне освітня установа «ЗОШ № 11»

Структурний підрозділ «Дошкільний навчальний заклад № 43»

конспект

ДОЗВІЛЛЯ

«Дружба починається з посмішки»

підготовча група
Вихователь: Бекетаева Гульмира Амантаевна п. Оверята 2016 р

мета:
Розвивати комунікативні навички у дітей старшого дошкільного віку.
завдання:
1. Вчити пов'язувати значення прислів'їв про дружбу з конкретною життєвою ситуацією. 2. Розвивати навички спілкування, дружні відносини між дітьми, вміння домовлятися, позитивне соціальну поведінку. 3. Збагачувати новими вміннями і знаннями в області безконфліктного спілкування. 4. Формувати сприятливий психологічний клімат групи. 5. Виховувати моральні основи особистості дитини в процесі формування уявлень про дружбу.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Вихователь і діти стоять у колі.
вихователь
: Привіт, діти! Я рада бачити вас здоровими, з хорошим настроєм. Мені дуже хочеться, щоб гарний настрій у вас збереглося на весь день. А зараз ми привітаємося не тільки один з одним, але з навколишнім світом. Повторюйте всі слова і руху за мною (звучить легка музика, «звуки природи») Здрастуй, сонце золоте! Здрастуй, небо блакитне! Здрастуй вільний вітерець! Здрастуй міцненький дубок! Ми живемо в рідному краю, Всіх я вас вітаю!
вихователь
: Молодці, хлопці! А як ви думаєте, ми з вами всі однакові? Звичайно, ні. Хоч ми і спілкуємося з вами, живемо поруч, але ми відрізняємося один від одного характером, вагою, ростом, бажаннями, і ще багато чого. Але у нас є і загальні риси, які нас об'єднують. В цьому ми зараз переконаємося. Давайте пограємо. Я буду давати вам завдання, а ви будете їх виконувати, роблячи руху. Слухайте мене уважно.  Поплескайте в долоні ті, хто любить морозиво.  Підніміть руки вгору ті, хто любить робити зарядку.  Поставте руки на пояс ті, хто любить на вулиці гуляти.  тупни правою ногою ті, хто любить ходити в гості.
 тупни лівою ногою ті, хто любить дивитися мультфільми.  Візьміться за руки ті, хто знає, що таке дружба.
вихователь
: Ось бачите, як багато нас об'єднує! Хлопці, нам прийшло СМС - повідомлення, давайте його прочитаємо.
вихователь читає
. «Лісові гноми посварилися і просять вас допомогти їм помиритися. Але тільки дружні хлопці зможуть їм допомогти ». Ви згодні допомогти їм? Тоді сядемо на доріжку. (Діти сідають на стільчики в коло. Проводиться бесіда.)
вихователь
: А ви-дружні хлопці? Чому так думаєте? З чого починається дружба? Як поводяться друзі?
Діти.
Друзі допомагають один одному в біді, вміють розділити радість, не сміються над недоліками одного. Друг зупинить одного, якщо він робить щось погане. Друзі вміють прийняти допомогу, рада, не ображаються на критику, не обманюють один одного, вміють визнати свої помилки, помиритися з другом. Потрібно ставитися до свого друга так, як тобі хотілося б, щоб ставилися до тебе.
вихователь
: Як ви думаєте, якого кольору дружба? Якого вона запаху? (Відповіді дітей).
вихователь
: З чим можна порівняти міцну дружбу?
ДІТИ.
Міцну дружбу можна порівняти з сонечком, піснею, ясним днем, канатом, цегляною стіною, залізом.
вихователь
: Молодці, хлопці! Цікава бесіда про дружбу і про друзів у нас вийшла. Ви дуже багато знаєте про дружбу. Мені б дуже хотілося, щоб наша розмова чули гноми. Хлопці, згадайте, хто може допомогти лісовим гномам? (Відповіді дітей)
вихователь
: Так, тільки дружні хлопці зможуть допомогти лісовим гномам. Пам'ятайте про це! А щоб веселіше було йти, виберете собі пару, візьміться за руки і в путь-доріжку. (Діти йдуть під мелодію пісні «Разом весело крокувати»). Підходять до столів, на яких лежать олівці і аркуші паперу - по одному на кожну пару дітей.
вихователь
: А ось і перша галявина із завданням «карандшом». (Проводить вихователь ІЗО)
Пари підійдіть до столу. Подивіться навколо себе, на предмети, які вас оточують. А тепер слухайте уважно завдання: кожна пара візьме один олівець і один аркуш паперу і намалює будь-який предмет з тих, що ви бачите навколо себе (діти малюють стоячи). Закінчили малювати. Давайте подивимося, що ви намалювали. (Діти називають предмети, які намалювали). Що складного було? У всіх чи співпало бажання малювати саме цей предмет? (Відповіді дітей)
вихователь
: Що вам допомогло швидко намалювати предмет?
ДІТИ
. Уміння домовитися, слухати один одного, прийняти думку одного, погодитися.
вихователь
: Ваше вміння домовлятися допомогло вам і ви швидко впоралися із завданням, молодці! Можна сміливо йти далі. (Під бадьору музику діти йдуть до наступної галявині).
вихователь
: Ми прийшли на галявину «Розумники і розумниці». Вам треба буде виконати наступні завдання. Будьте уважні! Перше завдання: якщо ви правильно зберете всі частини картинки, то ми побачимо, де живуть наші гноми. (Діти виконують завдання - виходить картинка з будиночком в лісі.)
вихователь
: Молодці, діти! Ваша кмітливість і дружелюбність допомогли вам. Друге завдання: розгадавши цей ребус, ви дізнаєтеся, що це за слово заховано. (Діти розгадують ребус «РА + зображення дуги \u003d ВЕСЕЛКА» і пояснюють, як вийшло слово.)
вихователь
: Третє завдання
: «Зашумлення КАРТИНКИ».
Подивіться уважно на зображення. Назвіть, хто що бачить, і ми дізнаємося, що люблять їсти наші гноми. (Діти називають фрукти, овочі - то, що люблять гноми.) Ваше бажання допомогти гномам і вміння слухати один одного допомогли впоратися з усіма завданнями. Треба йти далі. (Під бадьору музику діти йдуть до наступної галявині).
вихователь
: Хлопці, подивіться, яка гарна галявина! Я пропоную вам пограти в гру «МИ НЕ СКАЖЕМО, А ПОКАЖЕМО». Зараз ви покажете, наскільки ви розумієте один одного без слів. (Діти грають).

вихователь
: Молодці! Я бачу, що ви дуже добре розумієте, а допомагає вам в цьому ваша дружба. Але нам треба поспішати. Пора продовжити нашу подорож. (Діти йдуть під веселу музику).
вихователь
: Перед вами міст. Пройти по ньому зможе та пара, яка назве прислів'я про дружбу. Але спочатку поясніть, будь ласка, як ви розумієте такий вислів: «Друзі не розлий-вода». (Відповіді дітей).
вихователь
: У вас дуже цікаві думки, ви все правильно розумієте значення цього виразу. Ну а тепер говорите прислів'я про дружбу і проходите по містку. (Діти кажуть прислів'я про дружбу).
вихователь
: Хлопці, ми прийшли на сонячну галявину. Як ви думаєте, чому вона так називається? (Висловлювання дітей). А ось і сонечко. Тільки чогось не вистачає у нашого сонечка. Правильно, промінчиків. Ось зараз ми з вами і домалюємо промінчики. Кожна пара повинна намалювати один жовтий і один червоний промінчик. Домовтеся між собою, хто яким промінцем буде. (Діти виконують завдання під музику. Діти малюють під керівництвом вихователя образотворчого мистецтва)
вихователь
: Наскільки яскравіше стало в групі! Яке сонечко у нас вийшло?
ДІТИ
. Сонечко вийшло веселе, добре, яскраве, променисте, щасливе, гаряче, радісне ... (перерахування прикметників).
вихователь
: Звичайно, у дружних хлопців тільки таке сонечко світить. Найяскравіше сонячних променів Дружба в цілому світі Адже з друзями веселіше На будь-якій планеті!
вихователь
: Нам знову прийшло СМС - повідомлення. Як чудово! Діти! Гноми все бачили і чули, про що ми з вами говорили. І вони вже помирилися! А в знак подяки гноми допоможуть нам швидко повернутися в дитячий сад. Хлопці, що ви зараз відчуваєте? Що вам допомогло впоратися з усіма завданнями? Кому було важко? Хто чогось злякався? Хто хотів повернутися назад?
(Відповіді дітей).
вихователь
: Ви зробили велику добру справу. Я дуже рада, що нам вдалося помирити гномів. Ви показали хороший приклад того, як повинні поводитися справжні друзі. Змогли подолати всі труднощі, були уважними один до одного, слухали і чули один одного. Ви розумні, добрі, дружні хлопці. Молодці! Для того, щоб повернутися додому, закрийте всі очі. (Під легку музику проводиться релаксація «Звуки природи»)
вихователь
: Уявіть собі, що ми йдемо по лісі. Під ногами тріщать опале з дерев гілки, шелестить соковита трава. Над головою пропливають блакитні хмари, а легкі промені сонця зігрівають вас. Ви відчуваєте себе захищеними - таким спокоєм наповнена природа! Цей спокій допомагає вам почути чудові звуки лісу: дзижчання комах, спів птахів, шелест гілок дерев, шум далекого водоспаду. Ви відчуваєте найтонші запахи, стаєте більш чуйними до всього. М'яке подих вітру торкнулося вашої голови, і ви відчуваєте себе легко і щасливо. Немає нікого на світі, хто відчував так же, як ви. Вдихніть глибоко і легко. Повільно відкривайте очі, ворушимо пальчиками. А тепер широко відкрили очі і поплескали віями. Ось ми і вдома. Покажіть мені мімікою. Який настрій у вас зараз (діти показують).
вихователь
: Я рада, що ваш настрій залишилося хорошим. А тепер міцно за руки візьмемося, і один одному посміхнемось. (Стукіт у двері).
вихователь
: Хлопці, гноми надіслали нам частування - «ПИРІГ ДРУЖБИ» і свою фотографію. Як ви думаєте, яке у них настрій? Чому? (Відповіді дітей).
вихователь
: А зараз давайте пити чай. (Звучить пісня про дружбу).