Конспект відкритого заняття для батьків в середній групі. Конспект активного заняття з батьками середньої групи. Види відкритих занять в ДНЗ

КОНСПЕКТ

спільного практичного заняття

за участю батьків і дітей середньої групи

Тема: «Майстерність дитячих рук»

Підготувала: вихователь

ДНЗ № 4 «Теремок»

Куценко О.С.

Листопад

2014р.

Мета: Ознайомити батьків з різноманітними формами і методами роботи з кольоротерапії і розвиток дрібної моторики у дітей.

Обладнання: різнокольорові кульки, карта, тканину зеленого кольору, скринька, доріжки зі слідами і доріжки жовтого і блакитного кольорів, олівці, прищіпки, скріпки, мотузочки, решітки для раковин, кукурудза, квасоля, камінчики, картки з контурним зображенням предметів, кольорові стрічки, м'яч, намистинки, різна крупа в тарілках, су-джок пружинка, зубочистки, листочки, різнокольорові літери.

Діти і батьки перебувають в приймальні.

Вихователь: Дорогі хлопці, шановні дорослі, сьогодні я хочу вас запросити в незвичайну подорож. Ну що, хто сміливий?

А ви знаєте хлопці, все мандрівники, вирушаючи в дорогу, беруть з собою карту. У мене вона теж є (розгортає і показує).

Дивіться, на ній три доріжки:

За першою підемо, потрапимо в болото. А кому до жабам в болото, потрапляти полювання?

За другою підемо - в кінці доріжки чекає нас хатинка Баби - Яги.

За третьою підемо - скринька знайдемо.

Що вибираємо? - звичайно ж, скринька.

Хлопці перш, ніж ми вирушимо в дорогу, нам необхідно зарядитися енергією. Підкажіть, який колір допоможе нам в цьому? Правильно хлопці це зелений колір, крім того, зелений колір покращує самопочуття і дисциплінує. Тому я скористаюся чарівної накидкою зеленого кольору і скажу чарівні слова: 1,2,3 енергія до нас прийди! Але ось, тепер, можна відправитися в шлях, на пошуки скриньки.

(Діти направляються в групову кімнату, долаючи перешкоди)

Хлопці, на шляху у нас вузька стежка жовтого кольору. А що ж означає жовтий колір (відповіді дітей). Так хлопці жовтий колір, це колір радості, а крім того, цей колір підвищує увагу, покращує настрій, а також очищає організм від токсинів. Необхідно пройти по стежці, утримуючи рівновагу, з широко розставленими руками. І знову перед нами перешкода: це широкий струмок. Якого він кольору, і що цей колір означає? (Відповіді дітей). Вірно, блакитний - це колір, який допомагає зняти м'язову напругу, нормалізує пульс, викликає відчуття свіжості. Ну що ж, «Через струмок скакайте, ніг не замочити!» З цим завданням ви теж впоралися легко, але це ще не все. Попереду найскладніше завдання «Доріжка зі слідами» - вправи для корекції плоскостопості. (Виконавши завдання, діти виходять на галявину, де знаходять скринька).

А ось і скринька! Ви, звичайно, розумієте хлопці, що б заглянути в чарівний скринька і дізнатися, що в ньому знаходиться, нам необхідно відкрити замок.

Діти вимовляють чарівні слова:

Ось висить великий замок, хто його відкрити б міг?

Постукали, покрутили, потягнули і відкрили.

Але ось хлопці, наш скринька і відкрився. Хлопці, а в скриньці різнокольорові м'ячики, що ж все це означає, хочете дізнатися? Тоді займайте місця на нашій чарівній галявині (діти сідають за столи разом з мамами 1 стіл - мама і дитина.)

Що ж це за м'ячики такі? Мені здається, що вони не прості, а з секретом. Яких квітів м'ячики? Скільки їх? А чого буває 7? (Діти згадують назви казок, дні тижня, прислів'я, кольори веселки). Що ми з вами знаємо про кольорах веселки? (Діти називають, що означає кожен колір: пори року, дні тижня, як впливає на людину).

Подивіться, м'ячик обертається у мене в руках, він щось хоче мені сказати (підношу до вуха), кулька каже мені, що ви дізнаєтеся, куди ви потрапили, тільки тоді, коли впораєтеся з усіма завданнями різнокольорових, чарівних м'ячиків.

1 завдання - червоний м'ячик

Червоний це колір життєвої сили, оздоровлює психіку і тіло, лікує застуду.

Маленький Івашка, дерев'яна сорочка,

Де носом тикне, там межу проведе (Олівець).

Що б виконати перше завдання потрібно розім'яти пальчики за допомогою олівця:

Олівець в руках ката, між пальчиків верчу,

неодмінно кожен пальчик бути слухняним навчу.

Ручки розім'яли, а тепер завдання:

А) вибрати прищіпки червоного кольору, одягнути їх на мотузочку, інші прищіпки з'єднати між собою;

Б) з червоних скріпок зібрати «ланцюжок».

2 завдання - помаранчевий м'ячик

Колір ентузіазму і внутрішньої свободи.

У зоопарку ми бродили, до кожної клітини підходили.

І дивилися всіх підряд ведмежат, вовченят, тигренят.

А) вправу, для пальчиків використовуючи пластмасову решітку;

Б) намалюй малюнок, використовуючи решітку.

3 завдання - жовтий м'ячик

А) викладання по контуру (кукурудза, квасоля, дрібні камінчики);

Б) гри з різнокольоровими стрічками:

(Діти беруть собі по одній стрічці в руки, виконуючи руху, йдуть по колу)

«Буде, буде літо в веселку одягнене, спекотне сонце, яскравого кольору.

Яскравого красивого, жовтого і синього, зеленого, червоного і будь-якого різного.

1,2,3 - пару собі знайди ».

«Будь уважний» (стрічки на підлозі діти стоять у колі, виконуючи руху промовляючи слова)

Якщо б все на світі було однакового кольору,

вас би це розсердило або тішило б це?

Бачити світ звикли люди,

білим, жовтим, синім, червоним,

нехай же все на світі буде,

дивним і різним.

1,2,3 - червону і синю стрічку візьми! (Називаємо будь-який колір)

4 завдання - зелений м'ячик

«Знайди скарб» (В тарілочці з крупою необхідно знайти намистинки і дрібні предмети, порахувати їх і знайти таку цифру у себе на столі).

5 завдання - блакитний м'ячик

Маша в гості збиралася, Маша в плаття вбиралася.

Намиста нові наділу, застебнула невміло ...

Розбіглися намиста з нальоту, тихіше Машенька не плач!

Допоможіть Маші зібрати намиста.

Зібрати намисто з макаронних виробів різної форми і величини.

6 завдання - синій м'ячик

Розвиває інтуїцію, надихає. Синій лікує захворювання очей.

А) Гра з м'ячем - «Різнобарвні слова»

Вихователь називає колір, дитина, підбирає до нього іменник

Синій - м'яч; червоне яблуко.

Б) Су - Джок гімнастика з пружинкою для пальчиків.

1,2,3,4,5, пружинку будемо ми катати.

Ось знайшли великий ми пальчик, він пострибає, як зайчик.

Вгору - вниз, вгору - вниз ти пружіночка котися.

Вказівний спіймаємо і пружинку покатаємо,

Вгору - вниз, вгору-вниз, ти пружіночка котися.

Де ти наш середнячок, ти лягай-ка на бочок.

Кільця любить безіменний, здайся-ка наш бажаний.

Вгору-вниз, вгору-вниз, ти пружіночка котися.

Ось наш пальчик маленький, самий він удаленький.

Вгору - вниз, вгору - вниз, ти пружіночка котися.

Ми пружіночку знімаємо, свої пальчики вважаємо, 1,2,3,4,5 - ми закінчили грати.

7 завдання - Фіолетовий м'ячик

Фіолетовий, підтримує імунну систему, заспокоює розхитані нерви.

Виколювання зубочисткою малюнка на аркуші паперу.

Хлопці, але ось і закінчилися всі м'ячики, а ми з вами досі не дізналися, в якій же країні ми опинилися. У вас на столах лежать різнокольорові літери, які підкажуть нам назву країни. Діти за допомогою дорослих, виставляють букви на дошці і отримують назву: КРАЇНА пальчикових ігор.

Ось і підійшло до кінця наше подорож в країну пальчикових ігор, а допомогли це нам зробити кольори веселки. Сьогодні ваші пальчики, виконали багато корисних завдань і стали ще більш умілими, ви молодці!

А зараз прийшов час повернутися назад в дитячий сад. Промовимо чарівні слова: 1,2,3,4,5, повернулися, ми в дет сад!

Відкрите заняття для батьків середньої групи (Шишкіна Ю.О.)

План конспект відкритого заняття для батьків в середній групі №6

«Казкова подорож»

Програмне зміст:

1.продолжіть знайомити дітей з казками; закріпити знання відгадувати загадки, побудовані на опис і порівняння казкових персонажів; закріпити знання рахунку до 5 слова та цифри 5, геометричних фігур; повторення тварин і і зимуючих птахів;

2.Развівать увагу, міміку, допитливість.

3. Виховувати бажання допомогти кому-небудь.

матеріали: скринька, мішечок, аудіозапис з голосами птахів, пісня «Потяги», «Сидить білий заєць», герой Заєць, лист.

Хід заняття:

В: Хлопці до нас в листоноша приніс ось такий лист. Давайте відкриємо і прочитаємо. (Читають).

Тут написано що зайчика покликали в гості в «Казкову країну», а для того щоб туди потрапити треба подолати перешкоди. Наш зайчик заплутався і заблукав. Допоможемо йому? (Відповіді дітей)

Тоді ми з вами вирушимо в казкову подорож, готові?

Сіли в веселий поїзд, закрили двері, поїхали!

(Пісня «Поїзд»)

I. Зупинка «Скринька з загадками»

На столі скринька.

В: -Хлопці дивіться який гарний скринька нас зустрічає, але він замкнений. А я знаю секрет, якщо ми відгадає загадки скринька відкриється.

  1. Де і коли сталося таке

Хто не миє, не пере,

сміття, бруд не прибирає?

Від кого втекли чашки?

Є така замазура.

Ні до чого питання, суперечки -

всім знайома та Федора.

Я дала тобі підказку,

назви скоріше казку. (Федорина горі)

2. Тільки козою зачинилися двері,

Тут як тут вже голодний звір.

Знає казку кожен з хлопців

Це (вовк і семеро козенят)

3. Село серед лісу -

Троє братиків будувалися.

Спостерігав вовк з інтересом,

Як вони посварилися.

З'їсти вирішив їх, та не вийшло -

Тільки даремно заліз на дах.

Ледве ноги вовк забрав

Опаливши свій сірий хвіст. (три порося).

(Продовж казку)

В: -Тянут, потягнуть ... ..

Не пий братик з калюжки ....

Заєць побудував хатинку луб'яних ... ..

В: Які ви молодці, все знаєте! Ось наш скринька і відкрився. А там всередині підказка (маленький мішечок) (Звучить музика «Паровоз»)

II. Зупинка «Чарівний мішечок»

В : - Ось і друга перешкода. Тут у нас Чарівний мішечок. А що там всередині ви повинні будете самі говорити (геометричні фігури, веселі цифри).

1. Назви геометричну фігуру, якого кольору, розмір якої?

2. Що за цифра? Поклади стільки предметів яка тут цифра.

Физкультминутка «Жив-був зайчик»

III. «Тваринний дворик»

В : - Ось і третя наша зупинка. Тут вам потрібно бути дуже уважними.У лісі де живе зайчик з приходом весни сталася плутанина. З'явилося так багато різних тварин, і вони ніяк не можуть розібратися які тварини повинні залишитися в лісі, а які ні.

Восп .: Ми постараємося тобі допомогти (бере картки із зображенням тварин, розглядає разом з дітьми, роблять висновок, що переплуталися домашні і дикі тварини. На магнітній дошці зображення будиночка і дерева, діти беруть тварин і, називаючи їх, прикріплюють на магнітну дошку)

IV. "Театральний гурток"

В: - Хлоп'ята, відгадайте що це за тварина.

Зобразіть тварина яке я вам показую (ведмідь, вовк, лисиця, їжак; в кінці заєць)

В: - Ну ось ми з вами і знайшли нашого зайчика.

(Заходить заєць)

Привіт хлопці! Я вам дуже вдячна за вашу допомогу, якщо не ви я б заблукала і не дійшла б до «Чарівної країни», і ось вам від мене частування (приносить кошик з яблуками)

Физкультминутка:"Жив-був зайчик"

Жив-був зайчик -

(Плескають у долоні)

довгі вушка

(Три пальці в кулак, вказівний і середній - вушка).

відморозив зайчик

(Стискають і розтискають пальці обох рук)

Носик на узліссі

(Труть ніс).

відморозив носик

(Стискають і розтискають пальці обох рук),

відморозив хвостик

(Гладять кобчик)

І поїхав грітися

(Крутять кермо)

До дітлахам в гості.

Там тепло і тихо

(Розтискають кулаки обох рук),

вовка немає

(Плескають у долоні),

І дають моркву на обід

(Погладжують живіт долонею провідною руки за годинниковою стрілкою).


Мета заняття: відновити досвід самоорганізації трудової діяльності.

завдання:

1. Виховати у хлопців дбайливе ставлення до іграшки.

2. Навчити аналізувати свої дії.

3. Сприяти формуванню адекватної самооцінки у дітей.

хід заняття

вихователь: А можете самостійно пограти в гру «Стираємо»? (Грають)

Вихователь дістає коробки будівельника, мотивуючи дітей на гру. Так ми готуємо дітей, здавалося б, до гри, але ми хочемо поставити іншу задачу - створити ситуацію, в якій потрібно використання іншої діяльності - трудовий. Іграшки-тварини опиняться брудними, і тому спочатку треба буде їх вимити, а потім вже будувати і доглядати за ними.

мотивація праці

вихователь: Хто нас чекає в групі?

діти: Тварини!

вихователь: А що вони хочуть?

діти: Щоб ми для них побудували будиночки!

вихователь: Ходімо, вони адже зачекалися!

Діти бачать, що тварини брудні і вирішують, що їх треба помити.

Образний показ. Вихователь відразу повертає на дитячий стіл два тази вже з водою, милом і губкою і проводить показ, в якому головне: розмовляти з іграшкою, жаліти її, умовляти потерпіти мило, так само, як з дитиною розмовляють. Результат буде такий! Коли діти будуть самі мити іграшку, вони будуть розмовляти з нею, як з живою істотою. Буде гра!

вихователь: А ви готові подбати так само?

діти: Нічого не готово!

вихователь: Ідіть і підготуйте всі, що вам потрібно!

Діти готують робочі місця, для продуктивної діяльності

вихователь: Що задумали робити? (Відповідають) Підійдіть до мене! (Встають навколо столу) Перевірте чи правильно у мене все готово?

діти: Бракує ганчірки і губки.

вихователь: Молодці, уважні! А тепер давайте перевіримо три правила: костюм мій чистий, підлога чиста і на підлозі все чисто! А іграшка - брудна!

Вихователь виконує весь процес, включаючи прибирання робочого місця. Діти вже все вміють робити, але важливо, щоб вміли формулювати, значить, думати і аналізувати кожну свою дію.

вихователь: Перевірю: На столі чисто і на підлозі! Костюм залишився чистий! А коровушка? Чистий! Можна її пригощати.

Діти повинні зрозуміти, що спочатку потрібно все прибрати, а потім вже грати!

вихователь: Тепер і ви йдіть піклуйтеся про своїх тварин!

«Частування» для іграшки кожна дитина повинна попросити у вихователя, тоді можна буде перевірити порядок робочого місця.

Хвилинка пустощі. Аналіз.

Вихователь: Про кого ти подбав? Плакав, поки ти мив (а)? А будинок встиг побудувати? Приходь завтра, ще пограємо!

Наташа Володимирівна Романченко

Фотозвіт проведення відкритого заняття для батьків в середній групі.

Добрим бути зовсім не просто.

освітні області: Соціально-комунікативний і пізнавальний розвиток

Підготувала і провела вихователь Романченко Н. В.

Приймали участь: В ролі Сороки - вихователь Уколова Ю. А.,

діти і батьки середньої групи.

мета: Виховання у дітей позитивних якостей характеру, сприяти згуртуванню колективу, мотивувати дітей на вчинення добрих вчинків, добрих справ на благо інших людей.

завдання:

формувати доброзичливі дружні взаємини між дітьми;

Виховувати вміння оцінювати вчинки оточуючих;

Розвивати негативне сприйняття і ставлення до поганих вчинків у житті і літературних творах;

Заохочувати прагнення дитини здійснювати добрі вчинки;

Розвивати уявлення дітей про поняттях « добро» і «Зло», Їх важливості в житті людей;

Збереження і зміцнення здоров'я дітей.

актуальність: В останні роки багато говорять про кризу моральності і бездуховності. Ця криза проявляється, перш за все, в домінуванні матеріальних цінностей над духовними, що призводить до спотворення уявлень дітей про такі чеснотах, як доброта, Чуйність, милосердя, великодушність, справедливість. У суспільстві відзначається загальне зростання соціальної напруженості та агресії, а це відбивається на дітях і проявляється в дитячої агресивності та ворожості. Спотворення моральної свідомості, емоційна, вольова, душевна і духовна незрілість простежуються сьогодні у дітей дошкільного віку. Тому робота педагогів ДНЗ, головною метою якої є формування первинних уявлень про моральні почуття й емоції представляється на сьогоднішній момент дуже актуальною.

Сучасне суспільство зацікавлене у вихованні високорозвиненою неповторної особистості. Уміння справлятися з проявами власного егоїзму, поважати думку інших людей, приходити на допомогу, співчувати і співпереживати іншим людям, доброта - ось ті необхідні якості, які необхідно закласти в ранньому віці.

попередня робота: Марафон добра: Проведення бесід, занять, Акції на тему: «Допоможемо зимуючим птахам», Бесіди про ввічливість, дружбу, доброті, Розучування пісеньки «Від посмішки», перегляд мультфільмів: "Крихітка Єнот", «Пригоди кота Леопольда», «Мішок яблук» і ін., допомога дорослим, «Лікування» книг, миття іграшок, догляд за кімнатними рослинами.

Хід заняття.

Добрим бути зовсім не просто,

Не залежить доброта від росту.

Не залежить доброта від кольору,

Доброта НЕ пряник, Що не цукерка.

якщо доброта, Як сонце, світить,

Радіють дорослі і діти.

(Н. Тулупова)

Діти входять в групу.

вихователь: Для початку встанемо в коло.

Скільки радості навколо.

Дружно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

Є хороша прикмета всім з ранку дарувати привіти.

Сонце червоному.

діти: Вітаю!

вихователь: Небу ясному.

діти: Вітаю!

вихователь: Люди дорослі і діти.

діти: Вам привіт від щирого серця!

Ігрова ситуація, що створює мотивацію до діяльності.


вихователь: Хлопці, по дорозі в ваш дитячий сад я знайшла квітку, який лежав в снігу, бутон його був закритий. Коли я його підняла, то почула тоненький голосочок, озирнулася навколо - ні кого. Стала прислухатися і зрозуміла, що квіточку намагається мені щось розповісти. Квітка цей незвичайний - чарівний, виростила його Фея доброти, Але злий чарівник вкрав його, щоб всі люди стали злими, сердитими, похмурими. Але коли він ніс його, то квітка випадково випав і залишився лежати на дорозі в надії на те, що його знайдуть добрі люди. квітка просив мене відшукати добрих, Дбайливих дітей. Чи правильно я зробила, що принесла квітка в вашу групу?

Допоможемо нашому квітці розпуститися? Він повинен зрозуміти, що ви знаєте, що таке доброта, І самі - добрі чуйні хлопці. Що потрібно, щоб квітка розпустилася?


відповіді дітей: бути добрим, Доглядати за квіточкою, водичка і тепло.

вихователь: Правильно, хлопці, проявляти доброту і турботу. Ми з вами дивилися багато мультфільмів про добро і добрих вчинках.

І героя цього мультфільму ви добре знаєте.

Хто ж це? (Звучить пісня «Якщо добрий ти ...» )

дет:. Кіт Леопольд.

вихователь (Показує картинку із зображенням кота Леопольда). Вже що не намагалися розлютити кота миші, нічого у них не виходило. Леопольд по- доброму ставився до всіх їх витівок. Які слова він говорив мишенятам?

діти: «Хлопці, давайте жити дружно!»

вихователь: Що ж значить «Жити дружно»?

діти: Чи не сваритися, допомагати один одному, бути добрим.

Діти читають вірші:

Що таке доброта?

Вимити миску у кота,

Напоїти водою квітка

(Він страшенно самотній,

Полагодити сестрі іграшку,

Пропустити вперед стареньку,

Смуток лікувати любові словами,

Допомагати втомленою мамі,

А дівчині незнайомій

Донести пакет до будинку.

Від тепла і доброти

Розпускаються квіти,

Зігріває всіх вона,

Немов промінчик з вікна.


Подумайте і скажіть, про кого або про що можна сказати « добрий» ?

діти: Про людину, вчинок, дні, вечорі, шляхи і т. Д.

вихователь: добра людина, а добрий, Значить, він ще якийсь?

дітиУважний, дбайливий, щедрий, добродушний, Чуйний, нежадібна.

вихователь: А якщо людина недобрий, Він який?

діти: Злий, жадібний, грубий, байдужий, нетерпимий.

вихователь: Як ви думаєте, помацати доброту можна?

діти: Відповіді.

вихователь: Бути може, Її неважко побачити? А в чому її можна побачити?

діти: У вчинках, діях, почуттях людини.

вихователь: Чи легко бути добрим?

діти: Відповіді.

вихователь: Давайте послухаємо вірші і з їх допомогою ми дізнаємося, легко бути добрим. Я слабким допомагати готовий,

Тим, хто потрапив раптом в біду,

Завжди привітний і здоровий

І правду кажу,

Не скупитися ніколи,

Шкодую я інших.

Помилки всім прощу завжди

Забуду я про них.

З посмішкою я завжди дружу,

Завжди гостям я радий.

Я дружбою вірною дорожу,

Люблю я всіх хлопців.

вихователь: Добрий - це той, Хто допомагає дорослим, не ображає молодших, захищає слабких, ввічливий і уважний до всіх, каже тільки добрі, добрі слова.

дидактична гра «Докажи ввічливе слівце»

1. Хлопчик ввічливий і розвинений, говорить при зустрічі ... (Вітаю).

2. Коли нас лають за витівки, говоримо ... (вибачте будь ласка) .

3. Один одному на прощання ми скажемо ... (до побачення).

4. До чого воно красиво слово добре ...(спасибі).

5. Ти чхнув без зайвих слів ми бажаємо ... (будь здоров).

6. Коли ми сідаємо за стіл побажаємо один одному ... (смачного).

7. Коли ми вночі лягаємо спати ... (Добраніч).

сорока: Тр-р-р! (Забігає в групу з банкою варення, Ложкою) Куди це я потрапила! О! Привіт малюки!

(Вітається з кожним по порядку, пригощає варенням, цукеркою)


Доброго дня, Хлопці!

Доброго дня, Вихователька!

Доброго дня, батьки!

Ба! Так тут знайомі всі обличчя! це середня група! Я дуже-дуже люблю за вами спостерігати. Сяду на даху, пір'ячко почистити, і дивлюся зверху на вас. Усе бачу: Хто кому допоміг, хто пташок погодував, в годівницю зерна насипав, хто квіточки в куточку природи полив і від пилу витер. Це я раніше, зла була. А як стали ви нас птахів покармливать, так я і подобріла. Охороняю годівниці, котів до птахам не підпускаю, лякаю їх.

Ну і що, ви мене зовсім не чекали? зовсім? Адже я вчора особисто поклала в вашу поштову скриньку лист, де повідомляла про свій візит. Де чай, варення, тортик? Ну і жаднюги ж ви (Ображається)

вихователь: Почекай хвилинку Сорока, не сердься, лист я твоє прочитала і хотіла дітям сюрприз зробити, а ти все растрещала. Ну і балакуча ти! Насправді у нас все готово. ми просто тут поки про доброту говоримо, про добрих вчинках. Наші діти все добрі, Хочуть допомогти квіточці розпуститися.

сорока: Я хочу побачити цих добрих, Слухняних дітей. Це ти? Ти? А можливо бути ти? (Питає у дітей)

вихователь: Ти абсолютно права, Сорока.

(Коротко розповідає про Марафоні, його підсумки)

сорока: Я дуже рада за вас хлопці! ви такі добрі, Уважні, слухняні, дружні! Може пора розім'ятися?

Фізкультурна хвилинка.

Барбарікі « доброта»


вихователь: Дякую, Сорока. Сідай, попей чайку, і послухай, що ще хлопці знають. Добра людина привітний, Усміхнений, вміє дружити, послухайте вірш про дружбу.

Дружить з сонцем вітерець,

А роса з травою,

Дружить з метеликом квітка

Дружимо ми з тобою

Все з друзями навпіл поділити ми раді,

Тільки сваритися друзям Ніколи не треба!

якщо доброта як сонце світить

Радіють дорослі і діти.

Хлопці, а ви знаєте якими повинні бути справжні друзі? Добре, зараз ми це перевіримо. Я буду задавати вам питання, а ви відповідайте: "так Так Так" і плескати в долоні або "ні ні ні" і топайте. Спробуємо?

Будемо міцно ми дружити (Так Так Так).

Нашою дружбою дорожити (Так Так Так)

Ми навчимося грати? (Так Так Так)

Другу будемо допомагати (Так Так Так)

Друга потрібно розлютити (Ні ні ні)

А посмішку подарувати (Так Так Так)

Друга коштувати ображати (Ні ні ні)

Ну а суперечки вирішувати (Так Так Так)

Чай з друзями будемо пити (Так Так Так)

Будемо міцно ми дружити (Так Так Так.) В

вихователь: Хлопці з чого починається знайомство і дружба? (Відповіді дітей) Вірно, тому що усміхнений чоловік налаштований доброзичливо. Доброзичлива людина той, Хто бажає вам добра.

пісенька «Від посмішки»


вихователь: Пам'ятайте, я на початку заняття прочитала вірш? останні рядки:

якщо доброта, Як сонце світить

Радіють дорослі і діти

вихователь: З чим порівнюється доброта в цьому вірші?

діти: З сонцем.

вихователь: Сонце - це світло і тепло. А хочете, щоб в групі засяяло сонечко?

діти: Так

вихователь: Воно засяє від ваших добрих справ.

Візьміть промінчик, назвіть своє добру справу, І подаруйте сонечку промінчик.

Діти перераховують, що зробили за останній час доброго.

передбачувано розповіді дітей: Допомагаю мамі мити посуд, допомагаю бабусі нести сумку, годую нашу кішечку, дбаю про сестричку і т. П.


вихователь: Яке добре, Веселе сонечко вийшло у нас. Нехай воно залишається у вашій групі і радує вас своїм теплом. Чим більше в світі доброти, Щасливіше будете все ви.

Під променями нашого сонечка так тепло і затишно чарівному квітці. Хлопці, подивіться, як від наших добрих слів, Від нашої уваги розпускається чарівний квіточка. (Звучить пісня «Якщо добрий ти» )

3. Підсумок НСД

Доброта потрібна всім людям,

нехай побільше добрих буде.

Кажуть недарма при зустрічі

« Доброго дня» і « добрий вечір» .

І не дарма ж є у нас

побажання «В добру годину» .

Доброта - вона одвіку

Прикраса людини ...

Вихователь Хлопці, про яке істотне людському якості ми сьогодні з вами говорили?

Що означає бути добрим?

Я дуже рада нашій зустрічі з вами сьогодні. На пам'ять про нашу зустріч ми б хотіли подарувати вам ось такі сувеніри у вигляді сонечка, хай воно нагадує вам про те, як важливо дарувати оточуючим людям добро, Тепло.


Чаювання.


Вихователь Жучкова В.С.

Цілі і завдання:

  • Формувати правильне уявлення про сім'ї, Ролі матері, батька, бабусі, дідусі, сестри, брата.
  • Закріпити уявлення про трудові обов'язки членів сім'ї.
  • Тренувати дітей у підборі прикметників і дієслів, зменшувально-пестливих іменників;
  • Закріплювати вміння складати речення з опорою на запитання і дія.
  • Закріпити вміння працювати з папером і клеєм.
  • Розвивати творчі здібності.
  • Виховувати позитивні взаємини в сім'ї, взаємовиручку, любов до всіх членів сім'ї.

попередня робота:

  1. Заучування прізвища, імені, по батькові та професії батьків.
  2. Розгляд сімейних фотографій на дачі, в квартирі, на море, в лісі.
  3. Спостереження і запам'ятовування, які обов'язки, яку роботу виконують вдома члени сім'ї.
  4. Виготовлення книжки-малятка спільно з батьками «Моя родина»
  5. Малюнки дітей на тему «Моя родина»
  6. Розучування тексту пальчикової гри «Хто приїхав?» і фіз. хвилинки «Сімейна зарядка»

Хід організованою освітньої діяльності

вихователь:

Вранці встали малюки

У дитячий садок свій прийшли.

Вам ми раді як завжди.

Гості тут у нас з ранку.

Привітайтеся, друзі!

- З ким ви сьогодні прийшли в дитячий сад?

У дитячому садку ми з вами дуже любимо грати. Давайте пограємо в нашу улюблену гру «Хто приїхав?»

пальчикова гра «Хто приїхав?»

(Пальці обох рук складаються кінчиками разом)

Хто приїхав? / Великими пальцями /

Ми, ми, ми / 4-ма пальцями, крім великих /

Мама, мама це ти? / Великими пальцями /

Так, так, так / вказівними пальцями /

Тату, тату це ти? / Великими пальцями /

Так Так Так / середніми пальцями /

Братик, братик цей ти? / Великими пальцями /

Так, так, так / безіменними пальцями /

Ах, сестричка це ти? / Великими пальцями /

Так, так, так / мізинцями /

Всі ми разом? / Великими пальцями /

Так, так, так / хлопки в долоні /

вихователь:

- Так хто ж до нас приїхав? Як сказати одним словом? (родина)

- Як ви думаєте, що таке родина?

діти: Сім'я - це будинок. Сім'я - це світ, Де панує любов, дружба. Сім'я - це найдорожче, Що є у кожної людини.

вихователь:

- А ви хотіли б дізнатися більше про сім'ї, і розповісти гостям про свої сім'ях. ( сідають)

- Хлопці подивіться, перед вами стоїть будинок. Але він порожній, в ньому ніхто не живе. Давайте заселимо в цей будинок родину. Зараз діти буду по черзі розповідати загадки, ви все будете відгадувати, і ми будемо заселяти сім'ю в будинок.

Діти загадують загадки:

  1. Він працював не від нудьги,

У нього в мозолях руки,

А тепер він старий і сед-

Мій рідний, улюблений ... (дід)

  1. Хто любить не втомлюється,

Пироги для нас пече,

Смачні оладки?

Це наша ... (бабуся)

  1. Хто навчить цвях забити,

Дасть машину покермувати

І підкаже, як бути сміливим,

Сильним, спритним і вмілим?

Всі ви знаєте, хлопці, -

Це наш улюблений .... (батько)

  1. фотографія варто

У золотистої рамочці,

Чий погляд сонцем зігріває?

Погляд улюбленої ... (матусі).

  1. Бувають слухняними,

Бувають не надто.

Але кожен батько

Любить їх дуже! (Діти)

вихователь:

  1. Без чого на білому світі

Дорослим не прожити і дітям?

Хто підтримає вас, друзі?

Ваша дружна ... (сім'я)

Ось тепер у нашому будинку з'явилися діти.

вихователь: У нас вийшла ціла сім'я - велика і дружна. А ще хочеться, щоб вона була здорова, і для цього потрібно займатися зарядкою. Покажемо?

Физминутку «Сімейна зарядка»

діти виходять

Восени, весною,

Влітку і взимку. ( плескають у долоні)

Ми у двір виходимо

дружною сім'єю. (марширують на місці)

Станьмо в коло і по порядку

Кожен робить зарядку. ( взявшись за руки, утворюють коло)

Мама руки піднімає (Руки вгору і вниз)

Папа бадьоро присідає (Присідання)

Повороти вправо-вліво

Робить мій братик Сева (Руки на пояс, повороти всім корпусом)

А я сам біжу підтюпцем

І качаю головою (Біг на місці і нахили головою в сторони)

вихователь: Ось ми і розім'ялися, продовжимо наше заняття

- Ви вже багато розповіли про свої сім'ях. А зараз ми будемо робити сімейне дерево.

- Підійдіть до столів.

- Що намальовано у вас на аркушах? (Дерево)

- Я, розмістила свою велику родину ось на цьому дереві. (Показ)

Бачите, коріння дерева, це бабусі й дідусі. Так як вони найстарші в сім'ї. А ось товсті гілочки - це ваші мами і тата. Тонкі гілочки - це ви, ваші брати і сестри. Тільки на ваших гілочках поки нікого немає. На столах у вас лежать фотографії ваших рідних. Мені хочеться, щоб кожен з вас зробив своє сімейне дерево.

Спочатку намазуємо яблучко із зворотного боку і приклеюємо його на дерево. Не забувайте притиснути його серветкою. Приступаємо до роботи.

вихователь: Приємно подивитися на ваші щасливі сім'ї. Хлопці у вас у кожного є родина. У кого-то велика, у когось менше. Але в кожної сім'ї вас люблять і про вас піклуються. Ваші роботи ми розмістимо в «Сімейному саду». після заняття гості познайомляться з вашими сім'ями.

- А зараз ми покажемо і розповімо, що вміють робити ваші близькі. (Сідають)

Гра «Змалюй»

(Дитина показує дію, а діти дізнаються хто що в родині робить)

Зараз ми спробуємо відгадати, що вміє робити .... (Мама, тато, бабуся, дідусь)

Діти відгадують дію, і називають його.

наприклад:

  • Мама пере білизну.
  • Папа коле дрова.
  • Бабуся поливає квіти.
  • Дідусь забиває цвяхи.

- Про своїх близьких ви розповіли. Але мені б хотілося дізнатися, як ви допомагаєте своїм близьким, своїм рідним. У мене незвичайний «Квітка добрих справ». Я вам даю по маленькій метелику. Ви називаєте, яке добре діло ви робите в своїй сім'ї і зміцнюйте метелика на квітку.

зразок педагога: Я стираю білизна. (Прикріплює метелика на квітку)

Діти по черзі підходять до квітки, називають дію, яке виконують вдома і прикріплюють квітку.

вихователь: Багато добрих справ ви робите. Відразу видно перші помічники в сім'ї.