Проект патріотичного виховання з ФДР. Проект із морально-патріотичного виховання на тему: «З Чого починається Батьківщина» у підготовчій групі. Короткостроковий проект для підготовчої групи «Бути громадянином рідної країни»

Паспорт проекту Майданчик реалізації проекту

МБДОУ м. Іркутська дитячий садок №143

Кудріна Катерина Миколаївна

Гіпотеза проекту

Патріотичне виховання має носити комплексний характер, пронизувати всі види діяльності дошкільника, здійснюватися у повсякденному житті, безпосередньо – освітньої діяльності з пізнання навколишнього світу. Наявність таких діяльностей є неодмінною умовою повноцінного виховання, що здійснюється у системі. Інакше знання дітей залишаться плутаними, уривчастими, неповними.

Цілі та завдання проекту

Мета: формування патріотичного виховання у комплексі духовно – морального, краєзнавчого, соціального та трудового спрямування.

Завдання: - Формування здатності до духовного розвитку;

Зміцнення моральності;

Участники проекту

Діти 5 – 7 років.

Стратегія та механізми досягнення поставленої мети

(Етапи проекту, основні роботи в проекті)

Етапи: Підготовчий – визначення цілей та завдань проекту;

Основний - складання перспективного плану, розробка конспектів, пізнавальні заняття;

Заключний – результативно-порівняльний аналіз

Передбачуваний термін реалізації проекту 1 рік.

Сформовано патріотичні почуття до рідного міста.

Знання про різноманітність природи міста Іркутська.

Подальший розвиток проекту

Розробити методичні рекомендації щодо морально-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

Практична значущість проекту

Даний проект може бути використаний у роботі педагогів ДНЗ, у спільній діяльності педагога та дітей.

Обґрунтування необхідності проекту

Діти віком 5 – 7 років дуже цікаві, чуйні, сприйнятливі. Починається процес усвідомлення себе у навколишньому світі. Саме цей відрізок життя людини є найбільш сприятливим для емоційно-психологічного впливу на дитину, тому що її образи дуже яскраві та сильні, і тому вони залишаються у пам'яті надовго, а іноді і на все життя, що дуже важливо у вихованні патріотизму. Патріотичне виховання включає в комплексі духовно - моральний, соціальний, трудовий та краєзнавчий напрямок.

Не можна бути патріотом, не відчуваючи особистого зв'язку з Батьківщиною, не знаючи, як любили та берегли її наші предки, наші батьки та діди. Почуття Батьківщини у дитини починається з любові до найближчих людей – батька, матері, бабусі, дідуся. І рідний будинок, двір, де він не раз гуляв, і вид з вікна квартир і дитячий садок, де він отримує радість від спілкування з однолітками, і рідна природа – це Батьківщина.

Патріотичне почуття не виникає саме собою. Це результат тривалого цілеспрямованого виховного на людини, починаючи з дитинства. Саме в дошкільному віці починають закладатися основи громадянських якостей, формуються уявлення про людину в суспільстві та висока сприйнятливість до слова та дій. Подібно до будь-якого іншого почуття, патріотизм знаходить самостійно і переживається індивідуально.

Сучасні діти мало знають про рідне місто, країну, особливості народних традицій, часто байдужі до близьких людей, у тому числі до товаришів по групі, рідко співчують чужому горю. Явно недостатньою є робота з батьками щодо проблеми морально-патріотичного виховання в сім'ї.

У суспільній свідомості набули широкого поширення байдужість, зневажливе ставлення до громадянського обов'язку та служіння Батьківщині.

Патріотичне виховання дошкільнят - це не тільки виховання любові до рідного дому, сім'ї, дитячого садка місту, до рідної природи, культурного надбання свого народу, своєї нації та толерантного ставлення до представників інших національностей, а й виховання шанобливого ставлення до трудівника та результатів його праці, рідній землі, захисникам Вітчизни, державній символіці, традиціям держави та загальнонародним святам. Всі ці завдання важливі та актуальні, від вирішення жодної з них не можна відмовитися, але пріоритетною у дошкільному віці є завдання виховання у малюків кохання та прихильності до рідного дому, сім'ї, насамперед до матері, та до дитячого садка.

Педагогам необхідно замислитись, якими методами та способами починати формування патріотичного виховання дітей дошкільного віку

Гіпотеза проекту

Патріотичне виховання має носити комплексний характер і включати духовно-моральний, краєзнавчий, соціальний і трудовий напрямок, пронизувати всі види діяльності дошкільника, здійснюватися у повсякденному житті, безпосередньо – освітньої діяльності з пізнання навколишнього світу. Наявність таких діяльностей є неодмінною умовою повноцінного виховання, що здійснюється у системі. Інакше знання дітей залишаться плутаними, уривчастими, неповними.

Ціль:

формування патріотичного виховання у комплексі духовно – морального, краєзнавчого, соціального та трудового спрямування.

Завдання:

формування спроможності до духовного розвитку;

Зміцнення моральності;

Вивчення рідного краю (причетності до рідного дому, сім'ї, дитячого садка, міста);

Виховання почуття власної гідності як представника народу;

Формування в дітей віком трудових навичок.

Участники проекту:

діти віком 5 – 7 років

ОПИС ПРОЕКТУ

Стратегія та механізми досягнення поставленої мети

Спільна діяльність педагогів, батьків щодо розвитку пізнавальної та творчої активності дітей дошкільного віку, формування у дошкільнят бажання надалі самостійно отримувати та набувати знання про рідний край.

У виховному процесі нашого ДНЗ патріотичне виховання здійснюється за напрямами: духовно-моральне, соціальне, краєзнавче, трудове та ін.

Для реалізації цих напрямів було проведено системну роботу в рамках програми «Улюблений Іркутськ». Ця робота включає цілий комплекс завдань, щоб вирішити всі завдання робота велася поетапно: організація системи виховної роботи, створення умов та забезпечення посібниками, методичними розробками, дидактичними іграми, іграшками з патріотичного виховання в дитячому садку.

Робочий план реалізації проекту

1. Вступне заняття.

Екскурсія відділами навчально-дослідної ділянки СЮН. Знайомство з планами роботи гуртка.

2.Екологія в житті людини.

Екологічне виховання дуже тісно пов'язане з моральним вихованням – це виховання людяності, доброти, милосердя, відповідального ставлення до природи, людей, які мешкають поруч. Більшість в екологічному вихованні я відводжу бесідам. Дуже цікаво, коли діти використовують ситуації, що ґрунтуються на особистих спостереженнях та досвіді, наводячи конкретні випадки з життя. Групова робота «Екологічна стежка».

Коли розповідаю про природу та її багатства, ставлю своїм завданням не тільки виховання дбайливого ставлення до всього живого, а й виховання національної гордості за свою сферу. Екологічна гра - "Ми екологи".

Мета: закріплення знань дітей про природу рідного краю

Завдання: - Узагальнити та закріпити знання дітей про природу рідного краю;

Розвивати вміння дітей діяти спільно як одна команда;

- виховати взаємоввічливе ставлення одне до одного.

Матеріали та обладнання: плоди та насіння дерев, насіння у мішечках, 2 вудки та рибки, роздруковані на картоні, виттям – лист ватману з приклеєними зображеннями водоростей на магнітах, газети, дидактичні картки «Тварини», картки із зображенням квітів, картки з маршрутом, солодкі призи.

Хід заняття:

Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми з вами здійснимо подорож до захоплюючого світу природи. Для цього нам потрібні дві команди. Одна команда – дівчатка: назва їхньої команди – Розумнички, друга команда – хлопчики – з назвою Удальці. Ми вирушаємо!

1. Станція «Насіннєва» – наша перша станція. Гра «Плоди та насіння». Перед командами лежать ігрові поля та плоди та насіння дерев, командам необхідно розкласти правильно плоди та насіння по своїх місцях Гра «Насіння в мішку» Командам лунають мішечки з насінням, не заглядаючи в них необхідно визначити, що там за насіння.

2. І наш поїзд наближається до станції «Річкова»

Гра «Рибалка» Правила гри: Хто швидше виловить усіх риб із озера. По три особи від кожної команди. Перемагає та команда, яка виловить у командному рахунку більше риб. Одночасно на полі знаходяться по одній людині від кожної команди. Виловивши рибу гравці підраховують – результат записується, риба випускається на ігрове поле. Другий учасник розпочинає «Рибалку». Після проходження всіх трьох учасників загальний підрахунок набраних риб.

3. Наступна станція "Гірська" Гра "Альпійська гірка" Правила гри: командам видається газети. Ваше завдання полягає в тому, щоб побудувати за одну хвилину найвищу гору з цієї газети, її можна рвати, можна м'яти, а можна ставити цілком.

4. Станція «Зоологічна» Гра «Крокодил» Мета гри: Показати за допомогою жестів якесь тварина зображено на картки. Правила: Гравці сідають перед ведучим. Ведучий бере картку із зображенням тварини і показує його за допомогою жестів та міміки, але не можна вимовляти ні звуку, тільки жести

5. Станція «Квіткова» У групі або території заховані картки із зображеннями квітів, дітям необхідно знайти їх та назвати ті квіти, які знайшли. Перемагає команда, яка знайшла більше та назвала більше кольорів

6. І на кінець остання станція «Туристична» Гра «Знайди скарб» Кожній команді лунає карта із зазначенням шляху до скарбу. У певних місцях приклеюються солодкі призи. Дотримуючись вказівок, необхідно знайти приз.

3. Осіння пора в Іркутську.

Життєві форми рослин. Підготовка дерев, чагарників та трав'янистих рослин до зими. Роль аркуша у житті рослин, листопад. Дозрівання насіння, пристосування до поширення. Як тварини готуються до зими. Сплячка тварин, анабіоз земноводних.

Практична робота:

Підготовка та проведення сюжетно-рольової гри «Розвідка осінніх прикмет».

Ціль: Закріплювати та розширювати знання дітей про осінь та осінні прикмети; уточнювати уявлення про те, що все у природі взаємопов'язане.

Попередня робота:спостереження, тематичні та комплексні заняття про осінь та осінні зміни в природі, вікторина «Хто більше назве прийме осені».

Обладнання: лист у конверті від зайців, план розвідників, кленові листочки, що позначають зупинки розвідників, кошик для збору прийме осені, солодкий приз для дітей.

Хід заняття

Педагог Дорогі хлопці! Сьогодні до нас у дитячий садок прийшов лист від маленьких зайчат. Послухайте, що вони пишуть:

" Доброго дня. Хлопці! Пишуть вам зайчики, що народилися цього року. Ми мало розуміємо, що відбувається довкола. Якось до нас прилетіла сорока і багато всього на хвості принесла. Вона каже, що й осінніх прийме вже на подвір'ї багато, що й шубки нам сірі настав час міняти на білі. Їжачок каже, що необов'язково шубки міняти. Кого слухати, не знаємо! Мама наша давно від нас втекла, підказати нам нема кому. А ще ми чули, що ви добрі розвідники. Сходіть у розвідку, дізнайтеся, чи багато в природі осінніх прикмет. Чи пора нам міняти сірі шубки на білі. Ми будемо вам дуже вдячні.

Педагог: Чи зможемо допомогти зайчатам. Давайте швидко одягнемося і підемо у розвідку осінніх прикмет.

Розмова про те, що мають взяти із собою у розвідку. Як поводитися у розвідці.

Хід прогулянки . Отже, до першої зупинки ми підходимо слідами.

Зупинка №1. Ми – розвідники.Вибрати правило поведінки у природі (робота з екологічними знаками).

Зупинка №2. « Небо, сонце, хмари.

Вимірювання температури повітря в тіні та на сонці.

Загадки про осінь.

Несу я врожаї, поля знову засіваю,

Птахів на південь відправляю, дерева роздягаю,

Але не торкаюся ялинок та сосен. Я ….(осінь).

Сидить – зеленіє. Падає – жовтіє, лежить – чорніє (листя).

Без крил - літає, ніхто його не б'є, а воно плаче (хмара).

Не дід, а сивий, вкриває землю та океан, а звуть його…(туман).

Зупинка № 3 « Дерева нашого міста.

Які листяні дерева ви знаєте?

Які хвойні? Загадки про дерева.

Що сталося з деревами?

« Гра з листям »

Ведучий дає завдання на листочках:

Листя осинки зробити три головні убори з простої косинки.

У кого кленовий листок, той артист еквілібрист. Може в цирку виступати, палицю на руці тримати.

Дубовий листок вас попросить згадати віршик чи пісню про осінь.

У кого берізки листок – нічого не каже – жестом усе зобразить.

У кого листок горобини, кажіть без запинки: «Жив ковпак під ковпаком, з ковпачком був знайомий».

Зупинка № 4: « Праця людей восени». Чим займаються люди восени?

«Чи є ця прикмета осінньої»

Ігри з «біноклем»: «Жовта прогулянка» Назвати все жовте. Навіть одяг людей.

Зупинка №5: « Спостерігаємо птахів».

Яких птахів ви бачите у біноклі?

Чи бачите ви граків? Чому? Які птахи ще відлетіли? Куди? Чому?

Подивіться у біноклі. Чи бачите ви комах. Чому? Де вони зараз?

Підведення підсумків:

Проводиться рухлива гра «До дерева біжи», вважають, скільки зібрали прикмет осені. Роблять висновок, чи настав час зайчатам міняти шубки.

4. Сувора Іркутська зима.

Характерні ознаки зими (зниження температури, сніговий покрив, довжина світлового дня). Фізичні властивості води. Роль снігу для ягідників. Зимова робота в саду. Як дикі тварини проводять зиму. Осілі та кочуючі птахи міста Іркутська. Підживлення птахів, корми для птахів. Види годівниць.

Практична робота:

Конкурс на найкращу годівницю. Виготовлення та розвішування годівниць. Екскурсія в зимовий сад, визначення та замальовки слідів на снігу. Спостереження за птахами. Сюжетно-рольова гра «Йдемо слідом».

5. Червона книга Прибайкалля.

Створення червоної книги природи. Червоні, чорні, жовті, сірі, зелені сторінки червоної книги. Види рослин та тварин, занесених до Червоної книги Іркутської області.

Практична робота:

Виготовлення та оформлення «Скаргової книги природи».

6. Пам'ятники Іркутська.

Розташування пам'ятників Я. Похабову та Бабру, скульптори. Історія виникнення Краєзнавчого музею, сучасні експозиції.

Презентації з тем, складання доповідей та замальовка у зошитах.

7. Довгоочікувана весна.

Весняні явища у житті тварин та рослин. Фенофази розвитку рослин. Сокорух, набухання та розпускання нирок. Перелітні птахи міста Іркутська, терміни прильоту.

Практична робота:

Підготовка та проведення свята «Зустріч пернатих друзів», виготовлення та розвішування шпаківень.

Завдання:- дати дітям уявлення про весняних перелітних птахів, їхню поведінку, харчування, місце проживання;

- удосконалювати вміння підбирати до іменників слова, що позначають ознаки предметів і дій

- виховувати у дітях почуття радості від зустрічі з пернатими друзями;

1 - 2 етапи

На столику – на макеті «Ліс» – ворона, горобці, граки.

Що ми знаємо про цих птахів? Де вони мешкали взимку? Чому граки повертаються до рідних країв?

(Міркування дітей, перебір думок).

Чим вони харчуються? Як видобувають корм? Які проблеми їх чекають на батьківщині? (Робота в парах).

3 етап: Діяльність дітей. Творча продуктивна праця.

Самоаналіз та аналіз діяльності та продукту діяльності дітей.

4 етап. Прогулянка. Пошуки корму для птахів (хробаків). Рухливі та народні ігри «Птахи в гніздечку».

5 етап. Перед сном дітям читають оповідання В. Біанки «Пташиний рік – Весна» та Г. Скребицького «Грач».

Вихователь і бажаючі діти виготовляють годівницю для птахів, вирішують допомагати пернатим друзям: адже птахів прилетіло багато, а корми їм недостатньо.

8. Мій улюблений двір.

Двір дитячого садка та двір біля будинку. Різноманітність тварин та рослин, які нас оточують, їхня користь для людини.

Практична робота: наведення ладу у дворі. Замальовка свого подвір'я. Підрахунок живих та неживих об'єктів.

9. Я забираюсь за собою.

Важливість гігієни здоров'ю. Необхідність дотримання чистоти. Що таке сміття? Джерела виникнення. Принципи збирання та утилізації побутових відходів. Важливість дотримання чистоти на вулицях Іркутська, вдома, в дитячому садку, гра «Коли сміття не сміття і навпаки».

Практична робота: прибирання території своєї ділянки, замальовування вражень. Складання графіка збирання.

10.Літо прийшло до Іркутська.

Життя птахів влітку. Турбота про потомство. Правила поведінки у виявленого гнізда. Як живуть мурахи. Спостереження за діяльністю мурах. Охорона мурашників. Правила літнього відпочинку на природі Турбота про здоров'я влітку. Місця відпочинку в Іркутській області. Види активного відпочинку. Вміння з безпеки життєдіяльності.

Практична робота: ілюстрування, спостереження, опис. Упорядкування схеми відпочинку.

11.Підсумкове заняття.

Практична робота: проміжна атестація відбувається у формі співбесіди.

Прогнозовані короткострокові та довгострокові результати реалізації проекту

Довгострокові результати: підвищення рівня за духовно – моральним, соціальним, краєзнавчим та трудовим напрямом.

Короткострокові результати: передбачається, що учень знатиме про різноманітті природи рідного краю, про значення екології у житті;

Учень поглибить і розширить наявні знання природні явища;

Навчитися дотримуватися гігієни;

Знатиме пам'ятники Іркутська.

Результативність роботи визначається діагностикою знань, умінь та навичок дітей, які визначаються у процесі співбесіди.

З метою контролю та оцінки результатів проводяться:

Експрес – опитування;

Підсумковий контроль (конкурси, виставки, свята, проміжна атестація).

Підсумки проведення заходів обговорюються з дошкільнятами, батьками.

ОЦІНКА УСПІШНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

Показники та критерії успішності виконання проекту

Перевірка результатів засвоєння програми здійснюється проведенням поточного контролю та проміжної атестації. Поточний контроль учнів проводиться з окремих тем.

Проміжна атестація учнів проводиться після закінчення навчання за програмою. З огляду на результати поточного контролю проміжна атестація проводиться у формі співбесіди. Учень, що проходить проміжну атестацію у формі співбесіди, дає без підготовки розгорнуту відповідь на одну з ключових тем програми на пропозицію педагога або відповідає на питання узагальнюючого характеру з усіх тем програми. Проміжна атестація учнів включає перевірку теоретичних знань, за кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.

Критерії оцінки рівня підготовки учня:

    високий рівень (10 - 8 балів) - учень освоїв практично весь обсяг

    знань 100–80%, передбачених; спеціальні терміни вживає усвідомлено та у повній відповідності до їх змісту;

    середній рівень (7-5 ​​балів) – у учня обсяг засвоєних знань

    становить 70-50%; поєднує спеціальну термінологію з побутовою;

    низький рівень (менше 5 балів) – учень оволодів менш ніж 50% обсягу

    знань, передбачених програмою; учень, як правило,

    уникає вживати спеціальні терміни.

Перелік питань щодо проміжної атестації:

    Як екологія пов'язана із нашим життям?

    Назви прикмети осені.

    Які птахи осілі?

    Назви червонокнижних тварин.

    Які пам'ятки Іркутська ти знаєш?

    Назви прикмети весни.

    Які рослини ростуть у твоєму дворі?

    Що таке гігієна?

    Назви прикмети літа.

    Де ми відпочиваємо влітку?

Оцінка ризиків

Пасивність та відсутність підтримки з боку батьків. Відсутність необхідного матеріалу, інформації.

Заходи для їхньої мінімізації:

Проведення бесід, показ відкритих заходів, спільні колективні справи дітей та батьків.

Використання ресурсів мережі Інтернет, дитячої та дорослої бібліотек.

Подальший розвиток проекту

На цьому моя робота не закінчується, надалі планується:

розробити методичні рекомендації щодо організації роботи, перспективне планування, конспекти інтегрованої безпосередньо – освітньої діяльності; підготувати консультації для батьків. Брати участь у міжнародних проектах та інтернет конкурсах дитячої творчості

ВИСНОВОК

Морально – патріотичне виховання – це складний педагогічний процес, оскільки включає комплекс духовно – моральних, соціальних, краєзнавчих і трудових напрямів.

Так як проект ще не завершений, я можу тільки припустити, що я впоралася з поставленою метою, і виконую всі поставлені перед собою завдання.

Поступово, завдяки систематичній, цілеспрямованій роботі дошкільнята долучаються до того, що допоможе їм стати людьми відповідальними, з активною життєвою позицією, які відчувають причетність до рідного краю, його історію, традиції, що поважають Батьківщину, досягнення свого народу, люблять свою сім'ю, готові до виконання своїх. цивільних обов'язків.Виховуючиу дітях кохання та дбайливе ставлення дорідній природі, Формуючи у них почуття відповідальності перед природою, ми прагнемо, щоб природа ставала зрозумілішою і ближче для дітей. Це одна з важливих складових патріотизму.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

    Альошина Н.В. Патріотичне виховання дошкільнят. Система роботи.

    Біла К.Ю. Художньо-естетичне та соціально-моральне виховання дошкільника, М.: Шкільна преса, 2007.

    Брикіна Т.М., Жиренко О.Є., Барилкіна Л.П. Нестандартні та інтегровані уроки з курсу «Навколишній світ»: 1-4 клас. М.: ВАКО, 2004. - 320с.

    Веракса Н.Є., Галімов О.Р. Пізнавально – дослідницька діяльність дошкільнят. - Для роботи з дітьми від 4 -7 років. - МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2012. -80тс.

    Зеленова Н.Г. Ми живемо у Росії: старша група. Ми живемо в Росії: підготовча до школи група. М: Скрипторій. 2003, 2008.

    Козаков А.П., Шоригіна Т.А. Дітям про Велику Перемогу! Розмови про Другу світову війну. М.: ГНОМ та Д, 2008.

    Казакова О, У, Сбоєва Н,А. Поурочні розробки за курсом «Навколишній світ», 2 клас. М: «Вако», 2004, 336 с.

    Кондрікінська Л.А. З чого починається Батьківщина? Досвід роботи з патріотичного виховання у ДНЗ. М: Сфера, 2005.

    Логінова Л.В. Що може герб нам розповісти... Нетрадиційні форми роботи з дошкільнятами з патріотичного виховання. М: Скрипторій 2003, 2008.

    Максимова Т.М. Поурочні розробки за курсом «Навколишній світ» 1 клас. - М.: ВАКО, 2013. - 368 с.

    Плєшаков А.А. Світ навколо нас. Навч. для 2 кл. поч. шк. М.: Просвітництво, 2003 - 143 с.

    Рябцев В. А. Прибайкальський національний парк. Ілюстроване науково-популярне видання.

    Чернякова В.М. Екологічна робота у ДНЗ. Методичний посібник. М.: ТЦ Сфера, 2008. - 144 .

ДОДАТОК

Анкета для батьків

1. Що Ви розумієте під терміном "патріотичне виховання"?

виховання любові до Батьківщини;

виховання поваги до старшого покоління;

виховання поваги до традицій та звичаїв свого народу;

знання історії своєї країни;

інше;

важко відповісти.

2. Чи можливе патріотичне виховання у дитячому садку?

так;

ні;

важко відповісти.

3.Як, на Вашу думку, слід сформулювати мету патріотичного виховання дітей дошкільного віку?

прищеплювати дітям повагу до людей своєї країни;

познайомити із звичаями та традиціями свого народу;

формувати дбайливе ставлення до природи та всього живого;

розширювати уявлення про рідну землю, її столицю, міста;

ознайомлення з історичним минулим Росії;

виховання естетично моральних норм поведінки та моральних якостей дитини. 4.Як Ви вважаєте, хто відповідає за патріотичне виховання дітей?

педагоги

батьки

важко відповісти

5.Як Ви вважаєте, чи слід знайомити дітей дошкільного віку із символікою держави, традиціями, пам'ятними датами?

так;

ні;

важко відповісти.

6.Як Ви вважаєте, чи актуальна у суспільстві тема ознайомлення з родоводу сім'ї? Чи є у Вашому домі сімейні традиції?

Навчально-тематичний план

п.п.

Теми занять

Всього годин

Теоретичних

Практичних

1.Вступне заняття.

1.1

1.2

Подорож станцією.

Проходження інструктажу з техніки безпеки

2.Екологія в житті людини.

4,5

7,5

2.1

2.2

2.3

2.4

2.5

2.6.

2.7

2.8

Розмова про особливості місцевості, де ми живемо.

Групова робота «Екологічна стежка»

Способи збереження живої природи.

Заповідники та національні парки.

Що таке дим?

Бережи воду.

Кімнатні рослини.

Екологічна гра – «Ми екологи»

0,5

1,5

0,5

0,5

0,5

1

2

0,5

1,5

0,5

0,5

0,5

1

3.Осіння пора в Іркутську.

10

5

5

3.1

3.2

3.3

3.4

3.5

3.6

3.7

3.8

Дари лісів та городів.

Презентація «Яскраві фарби м. Іркутська»

Золоте вбрання осені.

Перші заморозки.

Кедрові горішки.

Журавлі на полях.

Підготовка тварин до зими.

Сюжетно-рольова гра «Розвідка осінніх прикмет».

2

1

1

1

1

2

1

1

1

0,5

0,5

0,5

0,5

1

0,5

0,5

1

0,5

0,5

0,5

0,5

1

0,5

0,5

4.Сурова Іркутська зима.

10

5

5

4.1

4.2

4.3

4.4

4.5

4.6

4.7

4.8

Природа готується до зими.

Зимові запаси тварин.

Білий килим.

Зимові погоди.

Улюблені свята.

Ігри на вулиці.

Зимові птахи.

Сюжетно-рольова гра «Йдемо слідом».

2

1

1

1

1

1

2

1

1

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

1

0,5

1

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

1

0,5

5. Червона книга Прибайкалля.

3

1,5

1,5

5.1

5.2

5.3

Червона книга Іркутської області.

Міжнародна Червона книга

Жалобна книга природи

1

1

1

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

6.Пам'ятники Іркутська.

4

2

2

6.1

6.2

6.3

6.4

Де живе Бабр?

Сонячний годинник міста.

Пам'ятники туристу та закоханому.

Краєзнавчий музей.

1

1

1

1

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

7.Довгоочікувана весна.

10

5

5

7.1

7.2

7.3

7.4

7.5

7.6

7.7

Весняне пробудження.

Життя під льодом.

Літять птахи.

Першоцвіти.

Пожежа у лісі.

Час садити дерева.

Свято «Зустріч пернатих друзів»

2

1

1

2

1

2

1

1

0,5

0,5

1

0,5

1

0,5

1

0,5

0,5

1

0,5

1

0,5

8. Мій улюблений двір.

5

2,5

2,5

8.1

8.2

8.3

8.4

Сюжетно-рольова гра Що знайшов у своєму дворі?

"Порахуй-ка" - математика у дворі.

«Абетка свого двору».

Практичне заняття «Озеленим наш двір»

1

1

1

2

0,5

0,5

0,5

1

0,5

0,5

0,5

1

9.Я забираюсь за собою.

5

2,5

2,5

9.1

9.2

9.3

9.4

9.5

Гігієна – запорука здоров'я.

Чистота в будинку – безпека усієї родини.

Що таке сміття?

Необхідність дотримання чистоти та гігієни будинку та на вулиці.

Розвиваюча гра «Коли сміття не сміття і навпаки»

1

1

1

1

1

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

10.Літо прийшло до Іркутська.

10

5

5

10.1

10.2

10.3

10.4

10.5

10.6

Ознаки літа.

Сюжетно - рольова гра "Де хто живе, де що росте!"

Подорож у село.

Чудове різнотрав'я.

Життя мурашника.

Твій літній відпочинок.

2

1

2

2

1

2

1

0,5

1

1

0,5

1

1

0,5

1

1

0,5

1

11.Підсумкове заняття. Проміжна атестація. Співбесіда

1

1

Разом за навчальний рік (аудиторні заняття)

72

33

39

, Патріотичне виховання

Мета та завдання проекту

Ціль:Створення єдиного простору морально-патріотичного виховання та розвитку дітей старшого дошкільного віку через взаємодію Космосу з сім'єю.

Завдання:

  • Підвищувати професійну компетентність освітян у питаннях взаємодії з батьками вихованців.
  • Підвищувати рівень педагогічної культури батьків, їх зацікавлення у вихованні та розвитку дітей.
  • Спільне створення педагогами та батьками як у ДНЗ, так і в сім'ї позитивного психологічного клімату.
  • Підвищувати зацікавленість батьків у взаємодії їх із ДОП.
  • Сформувати довірчі та партнерські відносини між суб'єктами освітнього простору.

.Участники проекту:

  • Батьки
  • Вихователі
  • Музичний керівник

Тип проекту:груповий, довгостроковий.

Актуальність проекту

Актуальність даного проекту зумовлена ​​соціальною значимістю духовно-морального розвитку дитині, коли її сприйняття відкрито до формування духовно-моральних цінностей. Особливої ​​актуальності це завдання набуває в умовах запровадження ФГЗС у системі дошкільної освіти.
Проект «Моя сім'я» орієнтує на взаємодію з батьками: батьки повинні брати участь у його реалізації, у створенні умов для повноцінного та своєчасного розвитку дитини, щоб не прогаяти найважливіший період у розвитку її особистості. Залучення батьків до участі в освітньому процесі, учасниками всіх проектів, незалежно від того, яка діяльність у них домінує, а не просто сторонніми спостерігачами. Робота в умовах реалізації нових ФГОС вимагає інтеграції сімейного виховання та дошкільної освіти, зміни стилю та форм взаємодії дошкільного закладу та сім'ї, що в результаті сприятиме виробленню загальних принципів у роботі з розвитку особистості дошкільника, формуванню загального освітнього простору дитини дошкільного віку.

Новизна проекту

Новизна проекту полягає у виробленні нових підходів щодо залучення дітей до сімейних традицій, цінностей та взаємодії з сім'єю з патріотичного виховання дитини. Спільна дослідницька діяльність дошкільнят, батьків та педагогів з вивчення історії сім'ї та роду сприяє формуванню патріотизму, культурно – ціннісних орієнтацій, духовно-моральному розвитку.

Проблема дослідження

  • втрата сімейних традицій при вихованні дітей старшого дошкільного віку, брак знань про народні свята та ігри;
  • брак знань у дітей старшого дошкільного віку про свою малу батьківщину, про свою сім'ю та про своїх предків;
  • непорозуміння батьками значущості морально-патріотичного і духовного виховання у умовах ДНЗ, а й у сім'ї.

Гіпотеза дослідження

Морально-патріотичне та духовне виховання дітей старшого дошкільного віку проходитиме успішніше, якщо взаємодія дітей, батьків та вихователів буде спільною.

Результати дослідження:

  • Спільна робота вихователів, музичного керівника, батьків та дітей «Перспективне планування пізнавально-дослідницької, соціально-комунікативної та художньо-творчої діяльності дітей старшого дошкільного віку на 2014-2015 навчальний рік: з 1 вересня до 8 травня».
  • Анкетування
  • Участь у конкурсах

Організація проекту

І етап

Ціль:самовдосконалення на цю тему. Організація та проведення підготовчих робіт для реалізації заходів проекту.

Робота, що проводиться:

  • Складання перспективного плану реалізації проекту;
  • Вивчення літератури, нових методик та технологій з питань морально-патріотичного та духовного виховання дітей;
  • Оцінка власних можливостей та ресурсів у вирішенні проблеми;
  • Встановлення контакту не лише з батьками, а й із близькими родичами дошкільника;
  • Встановлення контакту з дитячою бібліотекою у місті на вулиці Текстильників, д. 21;
  • Читання народних казок, прислів'їв та приказок, заучування їх, вживання у режимних моментах. Читання художньої літератури, віршів, розучування пісень, танців на цю тему;
  • Оформлення тематичного куточка, присвяченого рідному місту (карта області, державний прапор, герб, гімн, пізнавальна література про Вологодську область та м. Вологду, інформація про найбільш значущу промисловість міста)
  • Прослуховування та розучування на музичних заняттях тексту Державного гімну Росії;
  • Підбір наочного матеріалу;
  • Розширення та поглиблення знань дітей про своїх предків;
  • Оформлення генеалогічного дерева спільно з батьками та старшими родичами

Відповідно до гіпотези та проблеми дослідження діти разом з вихователями та батьками поставили завдання подальшого дослідження проблеми:

  • Розробити перспективний план роботи 2014-2015 на навчальний рік спільно з батьками та дітьми;
  • Вивчити теоретичні аспекти на цю тему;
  • Ознайомити дітей із поняттям «генеалогічне дерево»;
  • Освоїти різноманітні способи оформлення дерева;
  • Вивчити історію своєї сім'ї;

Результати дослідження:

Оформлення виставки «Генеалогічне дерево моєї родини»
Консультація для батьків «Традиції сім'ї»
Розробка анкет для батьків з морально-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку
Оформлення папки «Наші сімейні традиції»

ІІ етап. Організація дослідження у рамках проекту: колективний пошук морально-патріотичного, духовного та художньо-творчого виховання дітей старшого дошкільного віку при взаємодії із сім'єю

Ціль: організація та проведення заходів проекту

Робота, що проводиться:

  • Розробка сценаріїв свят для дітей та батьків, конспектів занять з цієї теми;
  • Створення презентацій до тематичних занять та свят;
  • Проведення заходів спільно з батьками;
  • Участь у конкурсах, присвячених цій тематиці;
  • Організація та проведення заключного заходу, присвяченого 70-річчю Перемоги у ВВВ «Ніхто не забутий. Ніщо не забуто».

ІІІ етап. Заключний

Ціль:підбиття підсумків, аналіз результатів з реалізації проекту. Визначення подальших перспектив.

Презентація результатів дослідницької діяльності

  1. Осінній ранок у жанрі фольклору "Осінній народний календар". Керівник: Купрешіна Ольга Сергіївна, ведуча: Терентьєва Ірина Юріївна.
  2. Виділення у групі центру «Місто, в якому я живу» (карта Вологодської області, книги, набори з листівками тощо)
  3. Розвага для дітей та їхніх батьків до Дня матері «Тепло сердець для милих мам»
  4. Свято Новий рік
  5. Дегустація кулінарних виробів, виготовлених руками мами (бабусі), із продовженням новорічного ранку;
  6. Створення папки «Кулінарні вироби та рецепти наших мам»;
  7. Мовленнєвий розвиток: тема «Нові рік біля воріт»;
  8. Розвага «Прощання з ялинкою»;
  9. Місячник фізкультурно-оздоровчої роботи. Дні відкритих дверей для батьків (з 17 по 25 лютого 2015 року)
  10. Відкрите заняття для батьків з морально-патріотичного виховання на тему: «Прогулянка рідною Вологдою»;
  11. Анкетування для батьків із морально-патріотичного виховання «Сімейні традиції»;
  12. Розвага для дітей та батьків «День захисника Вітчизни». Вручення подарунків татам;
  13. Розваги до дня 8 Березня;
  14. Заняття з морально-патріотичного виховання. Тема: «Мудре слово»;
  15. Малювання на тему: «Мої улюблені тато та мама»;
  16. Відкрите заняття для вихователів з морально-патріотичного виховання на тему: «Добрі справи»;
  17. Виставка "Генеалогічне дерево сім'ї";
  18. Участь у конкурсі «Вусатий-смугастий»;
  19. Мовленнєве заняття на тему «Бойові подвиги наших дідів, прадідів у ВВВ;
  20. Виставка книг до 70-річчя Перемоги у ВВВ;
  21. Розучування віршів та пісень до свята;
  22. Заняття з морально-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку на тему "Салют Перемоги";
  23. Заключне заняття з морально-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку на тему: «Ніхто не забутий. Ніщо не забуто»;
  24. Виставка малюнків до Дня Перемоги;
  25. Участь дітей у концерті для ветеранів війни;
  26. Оформлення вітальних листівок для ветеранів;
  27. Участь дітей у конкурсі малюнків, організованому бібліотекою за адресою вул. Текстильники -21.

В енциклопедії можна визначити, що патріотизм – це любов до Батьківщини, своєї землі, сім'ї, роду. Патріотом не стають із пелюшок, патріотизм треба виховувати . Виховання почуття патріотизму у дошкільнят – процес складний та тривалий. Любов до близьких людей, до дитячого садка, до сім'ї, де дитина росте, повага до суспільства, в якому перебуваєш, до традицій та історії своєї країни, до рідного міста відіграють величезну роль у становленні дитині. У роки громадянськість, високий патріотизм були національної особливістю нашого народу. Зміни у політичному житті країни поступово вносили свої корективи на вибір пріоритетів виховання.

У сучасних умовах, коли відбуваються найглибші зміни в житті суспільства, одним із центральних напрямів роботи з підростаючим поколінням стає саме патріотичне виховання, оскільки виникла потреба повернутися до кращих традицій нашого народу, до його вікових коренів, до таких вічних понять, як рід, спорідненість , Вітчизна. Почуття патріотизму багатогранне: любов до рідних місць, гордість за власний народ, за його культуру.

Завантажити:


Попередній перегляд:


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Проект з патріотичного виховання «Одяг кубанських та терських козаків» Назва проекту «Особливості одягу козаків»

Ціннісний підхід у вихованні дітей дошкільного віку через реалізацію проекту з патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку

Реалізація довгострокового проекту з патріотичного виховання, присвяченого 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні "Ніхто не забуто, ніщо не забуто"...

Виховання патріотизму та громадянськості у дошкільнят під час реалізації проекту з патріотичного виховання «Растимо патріота»

У статті представлено досвід роботи з патритичного виховання дітей дошкільного віку.

Педагогічний проект з патріотичного виховання дошкільнят «Значення усної – народної творчості у морально-патріотичному вихованні дітей дошкільного віку»

Для дошкільного виховання особливо актуальні питання розвитку пізнавально-активної особистості, зростання її духовного потенціалу. Ось чому важливо в життя дитини включати знайомство з різноманітними фор...

Наталія Прилуцька
Проект з морально-патріотичного виховання дошкільнят

«Кохання до рідного краю, рідної культури, рідної мови починається з малого – з любові до своєї сім'ї, до свого житла. Поступово розширюючись, ця любов переходить у любов до Батьківщини, минулого і сьогодення, до всього людства »

Ціль: формування духовно- моральноговідносини до рідного міста, будинку, сім'ї; виховання гуманної особи,Достойних майбутніх громадян Росії.

Завдання:

Прищеплення почуття любові до свого рідного краю, своєї малої батьківщини на основі прилучення до рідної природи, культури та традицій.

Формування почуття прихильності до свого будинку, дитячого садка, своїх близьких.

Розширення уявлень про Росію, як про рідну країну, про Шатуру, як про рідне місто.

-Виховання патріотизму,повага до культурного минулого Росії засобами естетичного виховання: Ізодіяльність, художнє слово.

Учасники проекту:вихователь старшої групи,батьки,діти старшої групи.

Тип проекту:комплексний,довгостроковий.

Реалізація проекту:з вересня 2014 року до травня 2016 року.

Проблеми, на вирішення яких спрямовано проект:

Втрата сімейної функції передачі дітям значних культурних та життєвих цінностей;

Нестача знань про свою сім'ю, про Батьківщину;

Поради педагогів який завжди представляють батьків особливу значимість;

Батьки, посилаючись на свою зайнятість, не завжди виконують рекомендації освітян.

Роз'єднаність між сім'єю та дитячим садком.

Передбачуваний результат:

Володіти поняттям "сім'я", "Мала батьківщина", "Моя країна";

Знати інформацію про свою сім'ю, професію батьків; знати вулиці свого міста;

Вміти спільно з батьками складати родовід сім'ї та мати уявлення про родинні стосунки;

Підсумкова діяльність "Моя сім'я", "Моя мала батьківщина";

Проведення батьківських зборів у нетрадиційній формі

Етапи роботи над проектом:1 етап:«Підготовчий»(Вересень жовтень)

Розробка етапів проектної діяльності;

Збір сімейних фотографій та оформлення альбому "Моя сім'я", "Відпочинок з сім'єю на природі";

Розробка бесід, конспектів ООД;

Розробка сюжетно-рольових ігор;

Створення предметно-розвивального середовища;

Розробити консультації, батьківські збори. Оформити куточок для батьків: Пам'ятки, підбір корисної інформації;

перегляд з дітьми мультфільмів:«Мама для мамонтеня»,«Обережно, мавпочки!»

2 етап:"Практичний"(Листопад–березень)

Спільна діяльність:

Бесіди:"Моя сім'я","Мої бабуся та дідусь", «Вулиці нашого міста», «Визначні пам'ятки нашого міста», «Як я допомагаю вдома»

Творче оповідання:«Вихідний день у моїй сім'ї»,"Мої близькі",«Наші улюблені вихованці»,«Літо на дачі»,«Наша подорож».

Читання художньої літератури:Товстий «Оповідання для маленьких дітей»,«Хлопчик-з пальчик»Осеєва «Сини»,Ліндгрен "Малюк і Карлсон",російська казка «Сестриця Оленка і братик Іванко», німецька казка «Зозуля»

Розучування віршів:Благініна «Посидимо в тиші»;

Проведення пальчикової гімнастики "Наша дружна сім'я"

Розучування прислів'їв та приказок про сім'ю, дружбу.

Дидактичні ігри:«Як ми допомагаємо рідним»,«Кому, що потрібно для роботи»,"Моя квартира","У кого сьогодні день народження?",лото "Моя сім'я", вправи Хто ти для бабусі?,«Чи засмутитися мама, якщо…».

Ігри-драматизації з казкам:«Ріпка»,«Хаврошечка»,"Червона Шапочка",«Гусі-лебеді»

ООД: "Моя сім'я", "Моє місто".

Сюжетно-рольові ігри:«Дочки-матері»,"Сім'я","До нас прийшли гості","Будинок","Меблевий салон", «Салон одягу для дому»

Класифікація предметів домашнього побуту (посуд, меблі, побутова техніка, продукти харчування)

Створення макету "Моя вулиця"

Конструювання «Будинок, який збудував я сам»

Малювання "Мій будинок","Моя сім'я",«Вулиці нашого міста»,«Як я з мамою (татом)йду з дитячого садка додому», «Веселе літо»,«Ми на відпочинку»

Виставка дитячих малюнків «Веселе літо»

3 етап «Підсумковий» (Квітень травень)

1. Підсумкова ООД "Моя сім'я"

2. Батьківські збори "Сімейні традиції"

Рішення проблеми:Підвищення компетентності батьків у питаннях сімейного виховання.

Відбувається обмін досвідом сімейного виховання та традицій.

Пошук нових форм взаємодії освітян з батьками.

Результат, на який дуже хотілося б звернути увагу, полягає у засвоєнні дитиною вічних цінностей: милосердя, любові до рідних та близьких, у прагненні його до добра та неприйняття зла

Співпраця із сім'єю й:

Презентація-виставка «Сімейні захоплення»

Бесіди про свою сім'ю, родичів, професію батьків, своє місто.

Створення альбому "Моя сім'я"

Упорядкування генеалогічного дерева.

Фотогазета «Літній відпочинок усією сім'єю.

Батьківські збори: «Грають діти – граємо разом», "Сімейні традиції"

Особливості проекту:

Опора на особистий досвід дітей, отриманий у сім'ї;

Доступність матеріалу для дошкільнят;

Максимальна включеність батьків та надання практичної допомоги у роботі з ознайомлення дітей із сім'єю,сімейними цінностями;

Інтеграція спільної діяльності дітей та батьків вдома з їх діяльністю в дошкільномуосвітній установі.

Почуття Батьківщини починається із захоплення тим, що бачить перед собою дитина, чому вона дивується, і що викликає відгук у його душі. І хоча багато вражень ще не усвідомлені їм глибоко, але пропущені через дитяче сприйняття,вони грають величезну роль становленні особистості патріота.

Батьківщина – це місто, в якому живе людина, і вулиця, на якій стоїть його будинок, і деревце під вікном, і співи. пташки: все это Родина

Дошкільнедитинство – найважливіший період становлення особистості людини, коли закладаються моральніоснови громадянських якостей, формуються перші уявлення дітей про навколишній світ, суспільство та культуру.

Дошкільнийвік - має свої потенційні можливості для формування вищих соціальних почуттів, до яких належить почуття патріотизму

Світ дитини починається з її сім'ї.

Розуміння Батьківщини у дошкільняттісно пов'язане з конкретними уявленнями про те, що їм близько та дорого.

Воно починається у дитини зі ставлення до сім'ї, до найближчих людей – до матері, батька, бабусі, дідуся. Це коріння, що пов'язує його з рідним будинком і найближчим оточенням.

У бесідах діти розповідають про свою сім'ю, сімейні історії, традиції. Виховуємоу них гуманне ставлення до своїх близьких.

У нашій групі створено фото-альбоми "Моя сім'я", "Відпочинок із сім'єю на природі"

Любов до Батьківщини починається із почуття любові до свого міста.

Історія міста – це жива історія, вона відбивається й у біографії сім'ї та у долі покоління.

Ми живемо в Шатурі, місті з незвичайною історією, неповторним зовнішнім виглядом. І наше завдання – з ранніх років закласти в дітях не лише інтерес до історії нашого міста, а й виховатипочуття поваги до нього, гордість за героїчне минуле та сучасне Шатури.

В ООД, екскурсіях, бесідах даємо дітям краєзнавчі відомості про рідне місто, про історію його виникнення, пам'ятки, міські будівлі та установи, знаменитих земляків.

Виховуємогордість за свою малу Батьківщину, бажання зробити її кращою.

Виховуючилюбов до свого міста, підводимо до розуміння, що місто Шатура - частка Батьківщини, оскільки у всіх місцях, великих і маленьких, є багато спільного:

Всюди люди трудяться всім;

- скрізь дотримуються традиції: Батьківщина пам'ятає героїв, що захистили її від ворогів;

Всюди живуть люди різних національностей, спільно працюють і допомагають одне одному;

Люди бережуть та охороняють природу;

Є спільні національні та суспільні свята.

Цю істину знаю від народження.

І її ніколи не тану:

Хто не любить рідну природу,

Той не любить Вітчизну свою.

Спілкування з природою ушляхетнює людину, дозволяє повніше відчувати красу життя, важливо, щоб перші дитячі відчуття були навіяні красою рідної природи, рідним краєм, рідною країною. Добре, коли діти бачать білоствольну берізку та трепетні осинки, і розуміють, що це наше рідне.

Ось тому перед нами стоїть відповідальне завдання – навчити дітей з дитинства любити природу, любити Батьківщину.

Через екскурсії та прогулянки в ліс, парк, поле, я прищеплююся дітям любов до рідної природи, закріплюються знання про рослини, різні породи дерев, що виростають у нашій місцевості, формуються почуття відповідальності за збереження природи рідного краю.

Любити своє місто – значить, і любити природу в ньому.

Під час екскурсій, спостережень, прогулянок у дітей формуються позитивні емоції, які потрібно висловити.

В морально-патріотичному вихованніВелике значення має приклад дорослих, близьких людей. На конкретних фактах із життя старших членів сім'ї: дідусів, бабусь, учасників Великої Вітчизняної війни, їх фронтових та трудових подвигах, ми прищеплюємо дітям такі важливі поняття, як: борг перед Батьківщиною, любов до Батьківщини, ненависть до ворога, трудовий подвиг Підводимо дитину до розуміння, що ми перемогли тому, що любимо свою Вітчизну.

Батьківщина вшановує своїх героїв, які віддали життя за щастя людей. Їхні імена увічнені у назвах міст, вулиць, площ, на їх честь споруджено пам'ятники.

"Ніхто не забутий нічого не забуто". «Немає землі красивіше, ніж Батьківщина наша!»

Дуже важливо прищепити дітям почуття любові та поваги до культурних цінностей та традицій російського народу.

Долучаємо дітей та до культури свого народу (російські народні свята, оскільки звернення до батьківської спадщини виховує повагу, гордість за землю, де живеш. З дитинства дитина чує рідну мову. Даємо дітям зрозуміти, що кожен народ має свої казки, і всі вони передають від покоління до покоління. моральні цінності: добро, дружбу, взаємодопомога, працьовитість

Особливого значення для вихованнядітей мають фольклорні твори: прислів'я, приказки

Обговорюючи з дітьми зміст казок, звертаємо їхню увагу на працьовитість, скромність героїв, на те, як вони висловлюють співчуття, що потрапили в біду, як борються за справедливість, як рятують один одного.

Таким чином, твори усної народної творчості не лише формують любов до традицій свого народу, а й сприяють розвитку особистості в дусі патріотизму.

Труднощі в ознайомленні дітей з побутом, традиціями, окремими історичними моментами спричинені тим, що дошкільникам

Ми маємо труднощі в ознайомленні дітей з побутом, традиціями, окремими історичними моментами, тому що у нас у дитячому садку немає міні-музею «Російська хата»дошкільникамвластиво наочно-образне мислення.

Тож пропонуємо батькам відвідати Шатурський музей.

«Охороняти природу – значить охороняти Батьківщину».(М. Пришвін)

Діти – майбутнє нашої Батьківщини, їм берегти та охороняти її простори, її краси, її багатства.

Поступово від прогулянки до екскурсії, від розмови та читання книги, у дітей складається чудовий образ рідного краю, своєї малої Батьківщини. Це березовий гай, і мальовничі стежки біля озер. Усе це закладає в дітей віком перші основи патріотизму.

Цікаві фотозвіти та поради щодо розробки тематичних проектів морально-патріотичної спрямованості. Довгострокові та короткострокові тематичні проекти, присвячені малій та великій Батьківщині; подвиги наших співвітчизників у роки Великої Вітчизняної війни; звичаям та традиціям народів нашої країни; духовно-моральному просвіті та вихованню дітей.

Досвід педагогів щодо створення відповідного предметно-розвивального середовища (куточок «Моя батьківщина – Росія», дидактичні та сюжетно-рольові ігри, художня література, картини, ілюстрації).

Тематичні проекти – щаблі виховання патріотизму.

Міститься у розділах:
За групами:

Показано публікації 1-10 із 2230 .
Усі розділи | Патріотичне виховання. Проекти

Проект «Моя мала Батьківщина» у дітей другої молодшої групи Проект«Моя мала батьківщина»у дітей другої молодшої групи Серякова Наталія Проект«Моя мала батьківщина місто Сосновий Бір»у дітей другої молодшої групи У моєму серці куточок знайдеться Для тебе, улюблений рідний край, Адже не дарма ти малою батьківщиною звешся, Ти в душі завжди, завжди з...

Презентація короткостроковий проект «Роль народного фольклору у морально-патріотичному вихованні дітей раннього віку»АКТУАЛЬНІСТЬ Змінюються часи, епохи, люди. Але вічним залишається прагнення людини до добра, любові, світла, краси, істини. Д.С. Лихачов говорив: «Любов до рідного краю, рідної культури, рідної мови починається з малого – любові до своєї сім'ї, до свого житла, до свого дитячого...

Патріотичне виховання. Проекти - Проект з морально-патріотичного виховання дошкільнят

Публікація «Проект з морально-патріотичного виховання...»Пояснювальна записка Батьківщина. Батьківщина. Останніми роками йде переосмислення сутності морально-патріотичного виховання. Ідея виховання патріотизму набуває все більшого суспільного значення, стає завданням державної важливості. Сучасні дослідники в...

Бібліотека зображень «МААМ-картинки»


Актуальність проекту: У світі є багато різних професій – лікар, будівельник, учитель, водій. Але є одна особлива – Батьківщину захищати. Це професія офіцера. І хоча захищати Батьківщину – це священний обов'язок кожного громадянина Російської Федерації, на офіцерів...

Проект «Подорож моєю малою Батьківщиною»Мета: Виховання у хлопців морально-патріотичних почуттів за республіку, де вони живуть, за свою малу Батьківщину. Завдання: Освітня: -закріплювати уявлення вихованців про свою рідну республіку, яка є частиною нашої великої країни, про велику і малу батьківщину, про...

Проект інноваційної діяльності «Моя мала Батьківщина»Муніципальний дошкільний освітній заклад «Кутушинський дитячий садок» ПРОЕКТ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СЕРЕДНЬО-ПІДГОТОВЧІЙ ГРУПІ «МОЯ МАЛА БАТЬКІВЩИНА» Вихователь І.В. 2019р. Загальна спрямованість цього проекту полягає в організації освітнього...

Патріотичне виховання. Проекти – Проект у старшій групі «Москва – столиця нашої Батьківщини»

Актуальність теми: Щоб діти стали справжніми патріотами своєї Батьківщини, необхідно прищеплювати любов і повагу до своєї країни. Москва – частина Росії, частина Батьківщини. Найголовніше місто, завдяки якому наша країна відома у всьому світі. Розмовляючи з дітьми, було...

Проект з патріотичного виховання у ДНЗ «Що таке День Перемоги – це значить, немає війни!»"Що таке День Перемоги - це значить, немає війни!" (освітній проект освітян, вихованців та батьків) Патріотичне виховання дитини – це основа формування майбутнього громадянина. Патріотами не народжуються, ними стають у непростому процесі розвитку, виховання,...