Конспект НОД з ліплення у середній групі «Чудові перетворення. Конспект нод з ліплення у середній групі "кольорові парасольки"

Конспект заняття з ліплення в середній групі "Виліпи які хочеш фрукти"

Тема: «Виліпи, які хочеш овочі чи фрукти»

Мета: Формування вміння дітей вибирати зміст своєї роботи з кола певних предметів.

Завдання:
Виховувати самостійність, активність. Закріплювати вміння передавати форму овочів та фруктів, використовуючи різноманітні прийоми ліплення. Розвивати уяву.

Кошти:

Пластилін, дошка для ліплення, предметні картинки із зображенням овочів та фруктів, таця з фруктами та овочами.

Ігрова ситуація, художнє слово, показ способів виконання роботи, вказівка, допомога.

Хід заняття

Стукіт у двері. У двері передають тацю, накриту скатертиною та листом, запитують, чи це група «Сонечко». Вихователь приймає посилку та звертається до дітей:

Хлопці, ой що це таке? (Читає листа) Подивіться, це надіслала нам Осінь. Тут дари її врожаю.

Погляньмо, що тут у нас. (Розглядаємо кожен овоч і фрукт і коротко даємо опис, російською та калмицькою мовою).

Хлопці, сьогодні ми з вами ліпитимемо з пластиліну овочі та фрукти, а вибиратимемо, що саме ліпити ви будете за своїм бажанням.

Давайте згадаємо з вами, як ми ліпимо круглі та довгасті предмети (показую у повітрі). Ми маємо взяти цілий шматок пластиліну і починаємо катати круговими рухами. Це ми ліпимо круглі предмети. Покажіть, як кататимемо. Отак, правильно, молодці!

А зараз ліпитимемо довгасті предмети. Також беремо цілий шматок пластиліну і починаємо розкочувати між долонями.

Фізхвилинка «Овочі».

Так, хлопці, а тепер сідаємо за столи, закатаємо рукави, намочили ручки перед роботою. Не забувайте, що ліпити треба із цілого шматка пластиліну, не ламаючи його на частини.

(Під час індивідуальної роботи на власному прикладі допомагатиме дітям.

Після цього викладаємо свої роботи на «драбинку».

Проводимо аналіз роботи.

Хлопці, що ми сьогодні з вами ліпили?

Похвалити всіх і спитати, хто що ліпив і чому. Запропонувати дітям заспівати пісеньку «Огородна-хороводна». Наприкінці почастувати хлопців фруктами.

Інтеграція освітніх галузей:Художньо-Естетичне, Пізнання, Мовленнєве Соціально-комунікативна.
Програмні завдання:

- вчити дітей ліпити гриби з двох частин (капелюшок, ніжка), формувати вміння розкочувати кулю, сплющити її, вміння прищипувати з легким відтягуванням всіх країв сплюснутої кулі, згладжувати пальцями поверхню виліпленого предмета; розкочування циліндра-ніжки; з'єднання деталей

Уточнити уявлення дітей про будову гриба для точної передачі пропорцій частин.

Викликати емоційний відгук у дітей - бажання допомогти білочці;

Словникова робота:

Активний словник- вересень жовтень листопад.
Пасивний словник- листопад, золота осінь, льодова скоринка, похмуро.
Матеріал: пластилін, стеки, дошка для ліплення, серветки, муляжі грибів, іграшка - білочка, плетений кошик.

Попередня робота:бесіда про ліс та його мешканців, розгляд ілюстрацій із зображенням грибів; малювання грибів, розгляд муляжів грибів, розмова про корисні та отруйні гриби, спостереження під час прогулянок.

  1. Хід безпосередньої освітньої діяльності:

Вихователь:- Хлопці, я хочу загадати вам загадку, а ви спробуйте відгадати:
-Маленький, далеко,
Крізь землю пройшов
Червону шапочку знайшов!
(Відповіді дітей)
Вихователь пропонує дітям згадати про походи з батьками до лісу, про те, що вони бачили у лісі.
Вихователь:-А Які це гриби? (Підберезовик, лисички, рижики, боровик, мухомор та ін.)
-Хлопці, подивіться, у мене теж є гриб (Достає гриб, виконаний з пластиліну). Давайте його розглянемо. З яких частин складається гриб (капелюшок і ніжка);
-Правильно. На яку фігуру схожий капелюшок? (млинець, тарілочка);
-Правильно, (Запитує 3-4 дітей назвати форму для закріплення);
-Хлопці, а на яку форму схожа ніжка? (валик, циліндр);
-Правильно, (Опитування 3-4 дітей для закріплення форми).

СТУКІТ У ДВЕРІ

Вихователь:- Хлопці, хтось до нас стукає. Подивіться, до нас у гості прийшла Білочка! Давайте з нею привітаємось. - Привіт, Білочко!
(Вихованець разом із дітьми розглядає іграшку-білочку).
Вихователь:-Тихо, хлопці! Білочка щось хоче нам сказати (підносить білочку до вуха)
-Хлопці, Білочка просить нас допомогти їй. У лісі в неї залишилися білизни в дуплі. Вона заготовила для білизни на зиму горіхи та яблука, а от гриби не встигла зібрати. Давайте ми їй допоможемо (Відповіді дітей);
-Не засмучуйся, Білочко. Подивися, як багато у нас хлопців у групі. Вони всі добрі та дуже люблять тварин. Ми допоможемо тобі, і твої білизни не будуть холодною зимою голодувати. Ми зробимо вам багато грибів.

Фізкультхвилинка:

Ми йшли-йшли-йшли (кроцімо на місці)
і гриби знайшли (плескаємо у долоні)
Раз грибок (нахилилися)
два грибки (нахилилися)
Три грибки (нахилилися)
поклали в кузовок (встали і нахил убік)

  1. Показ вихователем послідовності роботи.
  2. Ніжка:беремо шматочок білого (жовтого, сірого) пластиліну і робимо ніжку гриба – розкочуємо валик (циліндр);
    2. Капелюшок:беремо пластилін червоного (жовтогарячого, коричневого) кольору і ліпимо капелюшок - розкочуємо кулю, сплющуємо і вигинаємо, щоб вийшла чаша; якщо ліпимо маленький грибочок, можна залишити капелюшок у вигляді кулі, якщо великий гриб, то вигинаємо капелюшок краями всередину (назовні), або робимо плоскою, як тарілку. Обов'язково у середині капелюшка робимо поглиблення для ніжки.
    3. З'єднуємо:дві деталі, капелюшок і ніжку - гриб готовий!
    Вихователь пропонує дітям вибрати пластилін (колір) для своєї роботи.
    Самостійна діяльність дітей (допомога вихователя за потребою). Під час роботи дітей звучить музика Вівальді Осінь.

ІІІ. Після закінчення роботи Білочка дякує дітям за допомогу.

Вона дуже рада, що познайомилася з такими добрими та чуйними дітьми. Тепер її білизни всю зиму ласуватимуть грибами, і згадуватимуть хлопців. Діти складають гриби в кошик Білочку. Вона ще раз дякує їм і прощається з дітьми.
Прибирання дітьми робочого місця (відтирання дощок та парти від пластиліну, миття рук тощо).
Використовувана література:
1. Комарова Т.С. - образотворча діяльність у дитячому садку. Середня група. Для занять із дітьми 5-6 років. /М: Мозаїка-Синтез, 2008. – 128 с.
2. Ликова І.А. - образотворча діяльність у дитячому садку: планування, конспекти занять, методичні рекомендації. Середня група. / М.: «Карапуз», 2009. – 144 с.

вірші Г. Лагздінь «Оповідання грибника»

Під осики, під дуби,
Нині ховаються гриби,
Під берези та під ялинки
Під листочки та голки,
Білоноги та пригожі,
Один на одного так схожі,
Ніби в поспіху, в страшному поспіху
Розбіглися сироїжки.
Хто там із червоною головою
Привітався зі мною?
Подосиновик. Я бачу.
Лізь у кошик. Не скривджу!
На пеньку, на пеньку!
На припіці, і в тіні!
Капелюшок до капелюшка притиснутий,
Дружно на зріст ідуть опеньки.
Приховуються сестрички,
Жовто-руді лисички
На галявині сонцем світять!
Не пройде грибник, помітить!
Груздь свій товстий козирок
Тягне вздовж і впоперек!!
Серед гілочок та шишок
Ховає капелюшок соковитий рудик!
У капелюшку увігнутому, як у чашці,
Дві купаються комашки.
Товстоногий боровик
До криків радісним звик,

немов гном, під білою ялиною,
хоч у тіні, а засмаглий!!
Капелюшок насунув,
Грибника замучив…

Мета: Розширювати уявлення дітей про навколишні предмети

Освітні завдання:

  1. Закріплювати вміння дітей ліпити посуд.
  2. Відпрацьовувати прийоми ліплення.

Розвиваючі завдання:

  1. Активізувати словник на тему посуд (цукорниця, чайник заварювальний, чашки, блюдця, молочниця, ложки)
  2. Розвивати дрібну моторику, окомір.

Виховні завдання:

  1. Викликати інтерес до колективної роботи зі створення чайного сервізу для ляльок.
  2. Виховувати активність, самостійність та акуратність у роботі.

Устаткування. Ляльковий посуд, кролик, пластилін, дошка для ліплення, стеки.

Попередня робота. Розгляд чайних сервізів вдома, ілюстрації. Д/І «Підбери пару» , "Чого бракує" .

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

Вихователь проводить дітей до групи, де сидять гості. Діти, подивіться, скільки до нас прийшло гостей! Давайте з ними привітаємось. (Діти вітають гостей)

Діти сідають півколом.

Читання вірша В. Шипунової «Чаювання» .

Як у нашої Дунечки
Чашечки та блюдечки,
Як у нашої Люсеньки
Чаю просять пупсики:

Ласкаво просимо -
Приходьте у гості.
Приходьте у гості.
Приходьте на печиво,

Це просто смакота –
У гості до ляльок у день народження!

2. Ігрова ситуація.

Вихователь. Діти, подивіться, хто до нас прийшов? (Зайчик)До нас прийшов кролик за допомогою, він розповів мені, що ляльки та їхні друзі хочуть влаштувати свято (день народження, а посуду їм не вистачає. Давайте з вами допоможемо іграшкам – зліпимо для них чайний посуд).

Вихователь: Давайте з вами вирушимо до нашої майстерні.

Діти, подивіться, що стоїть у мене на столі? (Чайний сервіз)

На столі стоїть чайний сервіз. Скажіть, які предмети посуду входять до комплектності чайного сервізу. (Діти називають: заварювальний чайник, цукорниця, філіжанки, блюдця, молочниця, нагадати, що у сервізі всі предмети оформлені однаково – у горошок, квіточку, клітинку або якось інакше. Діти згадують чайні сервізи, які вони бачили у себе вдома.

Порівняння посуду.

Вихователь: Чим відрізняються і чим схожі: тарілка та блюдце; чашка та кухоль?

Гра «Назви, який посуд» .

Якщо тарілка із пластмаси, то вона (яка?) - …
Якщо ложка з металу, вона ...
Якщо чашка з порцеляни, вона …
Якщо склянку зі скла, вона…

Якщо цукорниця зі скла, то вона…
Якщо ополоник із металу, він…

Фізкультхвилинка.

Ми починаємо зарядку, Стоячи в колі,
Наші руки розминаємо, Ривки руками.
Розминаємо спину, плечі Повороти праворуч, ліворуч.
Щоб сидіти нам було легше.

Дружно стрибаємо, стриб-скок! Стрибки на місці.
Хто дістане стелю?
А зараз ходьба на місці. Ходьба.
Гучно плескаємо всі разом. Бавовна.

За столи ми швидко сіли,
Приймаємося до справи.
Ліплення чашку і блюдце.

Тарілку діти ліплять з кульки, плескавши її і загнувши трохи краю, прикрашають тарілку кружальцями або смужками.

Чашку роблять з кульки, втиснувши трохи в середину, праворуч прилаштовують ручку, Чашку можна зробити будь-якої форми.

А перед роботою ми з вами розімнемо пальчики.

Пальчикова гімнастика «Тук-тук-тук» .

Пальці в гості приходили,

Тук, тук, тук - стукали у двері. Діти постукують по столу

Тільки двері їм не відчинили: подушечками всіх пальців

Думали, там страшний звір. одночасно.

Діти починають працювати, вони можуть втілювати будь-які задуми. Запропонувати показати дітям деякі прийоми оформлення чайних філіжанок, промовляючи всі дії («зі смужкою» - Розкочуємо довгий джгутик і викладаємо по обідку-прямо або хвилею).

Заключна частина.

Після закінчення ліплення всі роботи поставити на стіл і разом із зайчиком уважно розглянути їх, звернути увагу дітей на більш точну передачу форми посуду, акуратність у роботі. Підкреслити різноманітність виробів і подарувати їх лялькам на день народження.

Освітня область: «Творчість »

Розділ:Ліплення

Тема:Курчата.

Ціль:виліпити предмет із двох частин.

Завдання: Вчити відокремлювати грудочки, що відповідають величині майбутніх предметів Закріпити вміння катати пластилін кругоподібними рухами рук при ліпленні предметів круглої форми. Виховувати акуратність.

Матеріали та обладнання:іграшка курочка, пластилін, дощечки, серветки, зразок курчат, м'яч, Дидактичний матеріал «Домашні птахи».

Білінгвальний компонент:тауик - курка, балапан - курча.

Хід заняття:

Організаційний момент.

Вихователь:

  • Діти, запрошую вас пограти у гру «У кого хто?». Вставайте все у велике коло. Я кидатиму вам м'яч і називатиму свійську птицю, а ви називатимете мені її пташенят, будьте уважні.
  • Качка - каченя, гуска - гусеня, індичка - індичок, курка - курча.
  • Молодці, хлопці!

Розмова по картинці.

Вихователь:

  • Підійдіть до дошки, подивіться уважно, скажіть: хто тут зображений?
  • Курка та курчата.

Білінгвальний компонент.

Вихователь знайомить дітей з назвою курка та курча казахською мовою, діти промовляють і запам'ятовують нові слова.

Вихователь:

  • Скажіть: це дикі чи домашні птахи? Чому?
  • Домашні птахи живуть у курнику. За ними доглядає людина.

Вихователь:

  • Які частини є у курки, курча? Якої форми?
  • Голова – круглої форми, тулуб – круглої форми, на голові у курки чубчик, дзьоб, очі. У курчати – очі, дзьобик. Два крильця, дві лапки.

Вихователь:

  • Якого кольору курча? Курка?
  • Курча – жовтого кольору, курка – коричневого.

Також цікавий матеріал з ліплення в середній групі:

Проблемна ситуація.

Вихователь показує іграшку курочку:

  • Хлопці, хто це?
  • Курочка!

Вихователь:

  • У мами курки немає курчат, їй треба допомогти, виліпити діток. Допоможемо нашій курочці?

Вихователь запрошує дітей зайняти свої місця, звертає увагу на поставу.

Розгляд зразка курчати.

Вихователь показує зразок курча.

  • Якого кольору пластилін використовувала я, щоб виліпити курча?
  • З яких частин складається курча?
  • Якої форми?
  • Сьогодні, я навчу вас ліпити такого славного курчати і у нашої курочки з'являться дітки!

Показ способу виконання.

Вихователь наочно демонструє: як треба ліпити курча.

  • Беремо жовтий пластилін, ділимо на дві частини, круговими рухами ліпимо голову, тулуб, з'єднуємо.
  • З червоного пластиліну ліпимо маленьку кульку, трохи прищипуємо, робимо дзьобик, із чорного пластиліну маленькі кульки вічка.
  • З шматочка коричневого пластиліну катаємо невелику кульку - ніжки, з'єднаємо з тулубом.

Пальчикова гімнастика «Курчата»

Самостійна робота дітей.

Діти ліплять курчат за зразком. Вихователь допомагає утрудненим дітям.

Підсумок заняття.

Вихователь:

  • Кого навчилися ліпити?
  • Які прийоми використовували для ліплення курчати?
  • Курочці дуже сподобалися ваші курчатки. Вона рада, що тепер у неї є дітки і каже вам велике спасибі!

Назва: Конспект НОД з ліплення в середній групі «Курчата»

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: ДККП «Ясла-садок №86»
Місце розташування: м. Павлодар, Павлодарська область

Олена Конатьєва

Конспект НОД з ліплення в середній групі

Тема: «Кошеня»

Вихователь: Конатьєва Олена Вікторівна

Мета НОД:

Вчити дітей ліпити чотирилапу тварину - кішку.

Програмний зміст:

Закріплювати прийоми ліплення: скочування пластиліну між долонями; вправляти у використанні прийому прищипування, відтягування; закріплювати вміння з'єднувати частини, щільно притискаючи їх один до одного, та у згладжуванні швів; продовжувати знайомити дітей із властивостями пластиліну (м'який, податливий, здатний набувати будь-якої форми). Продовжувати вчити працювати зі стеком для пластиліну.

Розвивати самостійність.

Виховувати акуратність у роботі із пластиліном. Викликати позитивний емоційний відгук загальний результат.

Словникова робота:стеку, пластилін м'який, податливий, різнокольорові.

Попередня робота:бесіди з дітьми про домашніх тварин, розгляд ілюстрацій, читання художньої та пізнавальної літератури, загадки, дидактичні ігри: «Хто де живе?», «Де чиє дитинча?», «Дізнайся за описом».

Матеріали:пластилін на дощечках (на кожну дитину) та окремо на тарілках, стеки, клейонки, дощечки, опорна схема ліплення із зображенням (кошеня, магнітна дошка, макет із різнокольоровими клубочками, диск із фоновою музикою для практичної частини).

Хід НОД:

Організаційний момент.

Хвилина входження на день:

"Ранок у дитячому садку"

Станемо поряд, по колу,

Скажімо "Здрастуйте!" один одному.

Нам вітатися ні ліньки:

Всім привіт!" і "Добрий день!";

Якщо кожен усміхнеться -

Доброго ранку почнеться.

П: Діти, подивіться до нас прийшли гості. Давайте з ними привітаємось. Д: Доброго ранку!

П: Хлопці підійдіть до мене, будь ласка. Подивіться, що у нас лежить на столі?

П: Як ви думаєте, яка домашня тварина любить грати з клубочками?

П: Подивіться, як багато клубочків, вони однакові? Якого вони кольору, форми?

Д: червоні, жовті тощо різнокольорові, круглі.

П: Хлопці, клубочки є, а грати ними нема кому. Що ми можемо зробити?

П: Давайте з вами зліпимо кошенят, щоб вони могли грати з ними.

В: А для того, щоб ваші вушка мене уважно слухали, а очі бачили те, що я показуватиму, давайте з вами пограємо.

Динамічна пауза.

«Перетворимося на кошенят»

Пухнасті грудочки

Вмили лапкою щічки (діяти відповідно до тексту)

Вмили лапкою носик

Вмили лапкою очі

Праве око ліве око

Вмили лапкою вушка

Праве вушко ліве вушко

А вушка у кошенят

Як будиночки стоять.

П: Побули кошенятами, перетворюємося на хлопців і сідаємо на свої місця. Сідаємо рівно, спинки прямі, очі на мене.

Пояснення:

П: А зараз я вам покажу, як можна зліпити кошеня.

Ось у мене великий шматок пластиліну. Я відриваю менший шматочок - це буде голова нашого кошеня. Тепер я відриваю від більшого шматка ще менше – це буде хвостик нашого кошеня. А з цього шматка пластиліну, що залишився, я ліпитиму тулуб нашого кошеня. Я скачаю з цього шматка пластиліну ковбаску. Потім я беру стек і з обох боків цієї ковбаски роблю поздовжні надрізи. Це будуть лапки нашого кошеня. Тепер беремо шматочок, з якого я скачаю кульку – це буде голова нашого кошеня. Кульку можна скачати між прямими долонями або між долонею та столом. Ось так.

З двох сторін кульки сплющим пластилін двома пальчиками (великим та вказівним) і у нас вийдуть вушка. Візьмемо зернятка гречки і зробимо очі, беремо дуже маленький шматочок чорного пластиліну, скочуємо між пальчиками маленьку кульку – це буде ніс кошеня. Потім візьмемо шматочки дроту і з двох боків прикріпимо вуса нашому кошеняті. Тепер голову притискаємо до тулуба. Залишився маленький шматочок пластиліну, з якого ми розкочуємо невелику ковбаску – це буде хвостик кошеня. Кріпимо його до тулуба. Подивіться яке чудове кошеня у мене вийшло.

Пальчикова гімнастика: «Кошенята»

(Долоньки складаємо, пальці притискаємо один до одного)

У кота нашої є десять кошенят,

(Похитуємо руками, не роз'єднуючи їх)

Зараз усі кошенята по парах стоять:

Два товсті, два спритні,

Два довгих, два хитрих,

Два найменших самих

І найкрасивіших.

(Постукуємо відповідними пальцями один про одного від великого до мізинця)

Самостійна діяльність дітей:

Практична робота дітей. індивідуальна допомога. Звучить спокійна музика. Діти самостійно ліплять свійську тварину.

Заключна частина. Рефлексія

Після закінчення ліплення діти складають колективну композицію, поміщаючи свої роботи підставку.

Подивіться, хлопці, які гарні вийшли кошенята.

Скажи, Вово, яке кошеня тобі сподобалося більше. Чому?

(Педагог відзначає цікаві та виразні роботи).

Настав час прощатися з нашими гостями.

Усі Молодці! Дякую всім!


Публікації на тему:

Конспект НОД з ліплення «Качечка» в середній групіУдосконалювати вміння скочувати грудку пластиліну круговими рухами, отримуючи предмет круглої форми; Закріпити.

Конспект НОД з ліплення в середній групі. Підводний світ.тема: підводний світ Мета: формувати в дітей віком навичка ліпити морських істот. Закріпити раніше отримані знання способи ліплення. Виховувати.

Конспект ООД з ліплення «Півник» у середній групіПрограмний зміст: - Вчити дітей створювати образ виразного півника із пластиліну та природного матеріалу. - Закріпити вміння ліпити.

Соціально-комунікативний розвиток Формувати інтерес до ліплення ігрових персонажів, іграшки своїми руками Пізнавальний розвиток - вчити.

Конспект ООД з ліплення у старшій групі. Тема: «Півень» (за мотивами димківської іграшки)Тема: «Півень» (за мотивами димківської іграшки) Програмні завдання: Продовжувати вчити дітей передавати у ліпленні образ димківського півня:.