Яскрава та весела аплікація «Кульбаба. Кульбаба, конспект заняття з рідної природи

Таїса Євтушенко

КОЛЕКТИВНА РОБОТА.

Завдання.Викликати інтерес до створення виразного образуз використанням не традиційних матеріалів(Вата, кукурудзяна крупа) та кольорового паперу, у техніці обривної аплікації. Уточнити уявлення дітей про зовнішньому виглядікульбаби показати можливість зображення жовтих та білих кольорів. Виховувати естетичні емоції, художній смак.

Попередня робота.Розгляд зображень кульбаб. Уточнити уявлення про зовнішній вигляд та особливості забарвлення квітки в різні періодиросту та розвитку, розфарбовування кольоровими олівцями, розмальовки із зображенням кульбаб.

Матеріали, інструменти, обладнання.Аркуш паперу, попередньо розфарбований у блакитний колір, для створення колективної композиції, вата, кукурудзяна крупа, кольоровий папір зеленого кольору(попередньо заготовляємо з дітьми методом обривання стебла та листя (я допомагала), клей, клейові пензлики.

Хід заняття:

Вихователь:Хлопці давайте розглянемо малюнки. Що на них зображено? (Відповіді дітей: кульбаби). А якого вони кольору (Відповіді дітей: жовтого). Що є у кульбаби (стебло, листя, квітка). Послухайте цікавий вірш Є. Сєрова

"Кульбаба"

Носить кульбаба

Жовтий сарафан.

Підросте одягнеться

У біленьке плаття.

Легке, повітряне, вітерцю слухняне.

Вихователь:Хлопці, ми сьогодні з вами робитимемо жовті та білі кульбаби. Ось подивіться у нас є кукурудзяна крупа. З неї ми зробимо жовті квіти. А із вати білі. Стебло та листя квітки ми з вами вже підготували. Давайте підготуємо наші пальчики до роботи.

Пальчикова гімнастикапід вірш В. Шипунової "Золота кульбаба":

Сонце посміхається,

(вказівними пальчиками малюємо у повітрі посмішку)

Промінчики-як пальчики.

(широко розставляємо пальці)

А в траві гойдаються

(махаємо кистями рук)

Діти-кульбаби.

(стискаємо пальчики в кулачки)

Поцілує сонце

(робимо повітряний поцілунок)

Жовтий кульбаба

І причеше чубок

(робимо у повітрі коло руками)

Золоті пальці.

Вихователь:Хлопці, а тепер кожен із вас зробить свою кульбабу на нашому спільному полі.

Розглядаємо колективну роботу.

Вихователь:Хлопці, які ви всі молодці. Подивіться яке гарне у нас вийшло поле з кульбаб.

Публікації на тему:

Інтегроване заняття з художньої творчості «Носить кульбаба жовтий сарафанчик»Тема: «Носить кульбаба жовта кульбаба» Мета: сформувати в дітей віком здатності висловлювати сприйняття навколишнього світу, вдосконалювати.

Конспект безперервної освітньої діяльності з художньої творчості у другій молодшій групі «Мили кошенята»«Мили кошенята» план – конспект безперервний освітньої діяльностіу другій молодшій групі освітні галузі: художнє.

Конспект НОД з художньої творчості у другій молодшій групі «Красивий візок»Конспект безпосередньо освітньої діяльності з художньої творчості у другій молодшій групі «Красивий візок». Ціль: Закріпити.

Конспект ООД з художньої творчості у другій молодшій групі «Подарунки для снігової королеви»МДОУ ЦРР «дитячий садок № 79» Керівник ІЗО: Булгакова Н. Ю. Вихователь: Булгакова І. Ю. Муз. Керівник: Писарєва Л. В. Конспект організованої.

Конспект підсумкової ООД з пізнавального розвиткута художній творчості у другій молодшій групі. Тема: "Які фарби навесні" Мета:.

Конспект з художньої творчості у другій молодшій групі «Кошенята біжать доріжкою»Ціль: Познайомити з нетрадиційним малюванням. Завдання: Навчальна: - Вчити ритмічно, наносити сліди на папір (великі та маленькі) нетрадиційним.

Конспект заняття з художньої творчості у другій молодшій групі «Чарівна долоня»Конспект заняття з художньої творчості у другій молодшій групі "Чарівна долоня" Мета: розвинути вміння створювати зображення на.

Заняття для дітей другої молодшої групи На занятті хлопці грають у пальчикову гру"Квітка", знайомляться з лялькою Веснянкою та з прикметами весни. Діти читають вірші про кульбабу і знайомляться з нетрадиційною технікоюмалювання - малювання з конфетті.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Вихователь МАДОУ дитячий садок № 36 «Райдуга» Серебренникова Любов Вікторівна

План – конспект ігрового інтегрованого заняття у другій молодшій групі «Кульбаба». Малювання з конфетті.

Ціль: Виконати роботу, використовуючи техніку малювання з конфетті.

Завдання:

  • Познайомити дітей із першими весняними рослинами.
  • Закріпити кольори: жовтий та зелений.
  • Виховувати в дітей віком активність, акуратність, самостійність.

Попередня робота:Розгляд ілюстрацій перших кольорів, заучування вірш для кульбаба.

Демонстраційний матеріал:

  • Лялька ВЕСНЯНКА
  • Вантажна машина
  • Ілюстрації кульбаби
  • Спокійна музична композиція

Матеріали: Альбомні аркуші паперу кожній дитині з намальованим силуетом квітки, конфетті, клей олівець.

Інтеграція: Художня творчість, читання художньої літератури, музика.

Хід ігрового заняття:

Організаційний момент.

Сьогодні, хлопці, ми з вами відправимося в чарівну весняну країну«ВЕСНАНДІЮ». У цій країні живе лялька Веснянка, там яскраво світить сонечко і все довкола переливається!

Хочете відправитися в чарівну країну«ВЕСНАНДІЮ»?

Тільки пішки нам туди не дійти, велосипедом не доїхати, а літаки не ходять до країни «ВЕСНАНДІЮ». Ми з вами поїдемо на чарівному поїзді. (Хлопці вибудовують поїзд і вирушають у дорогу.)

Ту – ту, ту – ту, ту – ту.

Хлопці, ось ми з вами приїхали, а давайте пограємо в гру!

Пальчикова гра «Квітка»

Виросла висока квітка на галявині (руки підняти над головою та долоні з'єднати між собою)

Вранці весняним розкрив пелюстки (руки піднято над головою, долоні відкрити)

Всім пелюсткам красу та питання (руки піднято, ворушимо пальчиками рук)

Дружно дають під землею коріння (руки опускаємо вздовж тулуба)

(Лунає стукіт у двері, на машині в групу заїжджає лялька з букетиком кульбаб..)

Хлопці, це в гості до нас прийшла лялька, а звуть її Веснянка. А знаєте, чому її так звати?(Ні)

Її так звати, бо у нас на вулиці зараз яка пора року?(Весна)

Ось тому і ляльку звуть Веснянкою, на честь весни.

Лялька : Хлопці я дуже люблю весну, навесні яскраво світить сонце, зеленіє трава, на деревах розпускаються листочки, але найбільше я люблю весняні квіти- Кульбаби- це моя найулюбленіша квітка.

Веснянка, а наші діти знають вірш про «Кульбабу», послухай його, будь ласка.(Діти читають віршик)

Кульбаба
Впустило сонце
Промінчик золотий.
Виріс кульбаба,
Перший, молодий.
У нього чудовий
Золотий колір.
Він великого сонця
Маленький портрет.
О. Висотська

Кульбаба
Носить кульбаба
жовтий сарафан.
Підросте вбратися
У біленьке плаття.
Легке,
Повітряне, Вітерку слухняне.
Є. Сєрова

Веснянка, тому що ти любиш кульбаби ми вирішили тобі їх подарувати, але рвати їх ми не будемо, нехай вони ростуть на вулиці і всіх нас тішать, ми їх тобі намалюємо. Намалюємо, хлопці?(так)

Хлопці якого кольору кульбаби? (Жовтого)

А малювати кульбаби ми сьогодні конфетті. Ви візьмете трішечки конфетті і посипатимете на силует квітки, а потім подивимося, що у вас вийшло.

Але перш ніж ми розпочнемо роботу, пропоную вам трохи відпочити.

Давайте ляжемо на килим, тому що вам зручно, закрийте очі(звучить спокійна музика, уявіть: світить тепле ласкаве сонечко, щебечуть пташки, і вам так добре, тепло та затишно, ми всі розслабляємось), а тепер відкриваємо очі, встаємо, і малюватимемо.

Хлопці, а що треба зробити, щоб малюнок сподобався нашій Веснянці?

Правильно, потрібно дуже намагатися малювати акуратно і виконувати роботу з любов'ю (діти приступають до виконання завдання, вихователь надає посильну допомогу)

Ось скільки відразу у нас виросло квітів, жовтих кульбаб, вони як сонечко жовті.

Підсумок: Діти, а зараз вам час повертатися до себе в дитячий садок. Сідайте всі у поїзд та поїхали.

Ось поїзд наш їде, вагони стукають,

А в поїзді нашому хлопці сидять.

Чух – чух, чух-чух, чух – чух-чух.

Паровоз, паровоз новенький блискучий,

Ти куди нас повіз, наче справжній!

Ту – ту, ту – ту, ту – ту.

Діти, чим ви сьогодні займалися на занятті?

А що вам сподобалося найбільше?

А що ви малювали для ляльки Веснянки?

Чим ви сьогодні малювали?

Молодці, хлопці, ви постаралися!


Аплікація: « Кульбаба»

Цілі:закріплювати поняття форм-коло, квадрат, смужка. Розвивати зоровий контроль над діями рук. Вчити красиво розташовувати зображення на аркуші, шукати кращий варіант, виховувати художній смак Закріплювати знання про будову, послідовність зростання і призначення кульбаби.

Обладнання:
Картинки із зображенням кульбаби.
Кола з жовтого паперу, що зображають сонце (2 шт.)
Пелюстки кульбаби із зеленого паперу (2 шт).
Клей, серветки, ножиці, склянки, дощечки, тарілочки

Словникова робота: корінь, стебло, бутон
Попередня робота:
1. Спостереження за кульбабами.
2. Розучування вірша Є. Сєрової «Кульбаба».
Носить кульбаба
Жовтий сарафан.
Підросте – нарядиться
У біленьке плаття.

Хід заняття:
Хлопці, а яка зараз пора року? Часто весну називають квітучою часом. Як ви вважаєте, чому?
Відгадайте загадку:
Молодий я як курча,
Той, що вийшов із пелюшок.
Якщо я відцвів, друже,
Став я біленький пушок

Як називається ця квітка? (кульбаба)

Правильно, хлопці!

Уявіть, що ви - маленькі кульбаби, які ростуть на галявині (сідаємо на підлогу)

Ми бачили з вами кульбаби багато разів, а тепер розглянемо цю квітку на картинці. На ній кульбаба зображена великою, великою, тому ми зможемо краще її розглянути. (Показ картинки).

Як називається ця квітка? З яких частин складається ця рослина?
Покажіть, де має листочки, стебло, квітка, коріння, бутон. Якого кольору його листя та стебло? Квітка?

Вранці на сонячній галявині без годинника можна дізнатися час. О 5-6 годині встає сонечко, і кульбаби розкриваються. Надвечір жовті вогники гаснуть і закриваються.

Кульбаба так любить сонечко, що не відводить від нього погляду - повертає слідом за ним свою головку-квітку.

З чим можна порівняти кульбабу?

Д/упр «Підбери слово»

Жовтий, як сонечко, млинець, курча

Круглий, як диск, млинець. кулька

М'який, як… пушинка

Білий, як … сніг

Пухнасте, як … кошеня

А ще кульбаба – лікарська рослина. Лікарська рослина– це така рослина, яку використовують у медицині для лікування. Для лікування кашлю та поліпшення апетиту використовують листя та коріння кульбаби.

А з квіток кульбаби люди варять дуже смачне варення. І не лише люди користуються кульбабами. До кульбаб люблять прилітати бджоли, джмелі та метелики. Вони їдять кульбабовий солодкий нектар. А бджоли потім з нього роблять кульбабовий мед – густий та ароматний.

Ось яка дивовижна квітка!

Фізмінка «Кульбаба»

Кульбаба, кульбаба! (Присідають, потім повільно піднімаються)
Стебло тоненьке, як пальчик.
Якщо вітер швидкий-швидкий (Розбігаються у різні боки)
На галявину налетить,
Все навколо зашелестить. (Кажуть «ш-ш-ш-ш-ш»)
Кульбаби тичинки
Розлетяться хороводом (беруться за руки і йдуть по колу)
І зіллються з небозводом.

Як ви думаєте, якби кульбаба з'явилася у нас у групі, що трапилося б?

Стало б світліше і з'явилося гарний настрій.

Давайте виріжемо і наклеїмо кульбабу, щоб їх стало багато і нам стало весело. Пройдіть за столи!

Діти сідають за столи.

Перед початком роботи ми підготуємо наші пальчики

Пальчикова гімнастика «Квітка»

Кульбаба виріс на галявині, (З'єднати руки, зображуючи «бутон».)

Вранці весняним розкрив пелюстки. (Розкрити руки, розтиснути пальці).

Всім пелюсткам красу та харчування (У ритм слів розсувати та з'єднувати пальці.)

Дружно дають під землею коріння! (З'єднати руки тильними сторонами,

поворушити пальчиками - "корінцями".)

Вечір. Жовті квітизакривають пелюстки. (Щільно стиснути переплетені пальці.)

Тихо засинають, голівки опускають. (Покласти руки на коліна.)

Робота над аплікацією

Вихователь показує аплікацію-зразок «Кульбаба» і картини, малюнки з видом кульбаби.

Діти, подивіться, що лежить у вас у тарілочках?

Жовті квадрати та зелені листочки.

Як ви думаєте, з чого виріжемо кульбабу?

Із квадрата.

З чого можна вирізати стебло?

Зрізати вузьку смужку від прямокутника

Що ще потрібно кульбабі?

Листочки (заготівлі)

ЗАПАМ'ЯТАТИ

Не тримайте ножиці лезом догори;

Не залишайте ножиці з відкритими лезами;

Не ріжте ножицями на ходу;

Не підходьте до товариша під час роботи;

Передавайте замкнені ножиці кільцями вперед;

1. - Спочатку беремо широку зелену смужку. Що потрібно зробити, щоб вийшло кілька тоненьких смужок? Правильно потрібно розрізати кілька разів по прямій. Це у нас стеблинка.

2.- Потім беремо жовтий квадрат. Як із нього можна зробити коло? Правильно – закругляючи кути. Ножиці потрібно повертати плавно та різати не поспішаючи. Тепер робимо надрізи на краю.

Тепер ми беремо деталі, розкладаємо їх та наклеюємо.

З клеєм потрібно поводитися обережно, клей отруйний;

Наносимо клей тільки пензлем. Зайвий клей прибираємо серветкою

Діти тут є один секрет: жовті кола приклеюємо тільки за серединку (показую), листя намазуємо клеєм (вздовж). Потім надрізи піднімаємо ножицями, кульбаба виходить пухнастий.

Після закінчення роботи діти вивішують свою аплікацію на дошку, прибирають своє. робоче місце.

Молодці, хлопці! У вас вийшла ціла галявина кульбаб!

Ну що, хлопці, стало світлішим? - Так.

А зчинився настрій? -ТАК

Подивіться, які гарні у вас вийшли кульбаби!

Організація на вихід.

Який весняна квітками сьогодні з вами навчилися виготовляти?

З яких частин складається ця рослина?

Які комахи люблять цю квітку?

А що варять люди з цієї рослини?

Давайте не зриватимемо кульбаби і збережемо красу природи. Та й бджілки нам дякую скажуть, що зберегли для них квіти.

Конспект заняття з аплікації у молодшій групі

«Курчата гуляють на лузі».

Ціль:вчить створювати композицію з кількох предметів; зображати предмет, що з кількох частин. Вчити дітей попередньо викладати на аркуші паперу приготовані вихователем готові форми, дотримуючись послідовності при складанні предмета; Закріпити знання дітей про форму (кругла), величину та колір (жовтий, коричневий, зелений). Вчити акуратно користуватися клеєм: намазувати його пензлем. тонким шаромна зворотний бікдеталі; прикладати намазаною стороною до аркуша паперу, щільно притискаючи серветкою. Продовжувати формувати навички акуратності у роботі. Викликати в дітей віком радість від створеного ними зображення.

Попередня робота:читання казки В. Сутєєва «Курча», розгляд ілюстрацій. Ігри дітей у ігровому куточку.

Матеріали:ілюстрація або картинка, на якій зображені курчата на лузі; папір зеленого кольору альбомного формату; паперові колажовтого кольору (діаметр 2 та 4 см.), коричневі деталі для лапок; клей, кисті, клейонки, серветки (на кожну дитину0.

Хід заняття:

Діти, ви вже вмієте відгадувати загадки. Сьогодні я вам приготувала нову загадку, Послухайте її:

З'явився у жовтій шубці.

Прощайте дві шкаралупки.

Жовтий кульбаба по двору йде,

Жовтий кульбаба зернятка клює.

Діти: - Це курча.

Вос-ль: - Молодці, хлопці. Це курча.

Чується писк і з'являється курча.

Ой хто це мене кличе? Здрастуйте, хлопці (діти вітають гостя).

Вчора я був у гостях у іншому дитячому садкуі там хлопці подарували мені картинки, де я зображений з моїми друзями курчатами. Але коли я йшов додому, піднявся дуже сильний вітері забрав усі мої картинки. Що ж я тепер подарую моїм друзям – курчатам?

Вос-ль: - Хлопці, давайте допоможемо курча. Давайте зробимо для нього та для його друзів гарну аплікацію.

Діти підходять до своїх столів, де вже розкладені клейонки, кисті, листи зеленого паперу.

Вос-ль: - Подивіться уважно на курча, який він, що має? З яких частин складається курча?

(Відповіді дітей: голова, тулуб, лапки, дзьоб, очі).

Вос-ль: - Якої форми у нього голова, тулуб? (круглі)

Що більше, а що менше? (голова менша)

Якого кольору курча? (жовтий)

Правильно, молодці. Ось і в загадці курча порівнюю з жовтою кульбабою. Чому, на вашу думку?

Діти: - Він теж жовтий та пухнастий.

Вос-ль: - Що ж є у курчати на голові?

Діти: - На голові є очі і дзьоб.

А ще курча має лапки.

Вос-ль: - Якого кольору лапки та дзьоб?

Діти: - Коричневого (якщо дітям важко назвати колір, то необхідно їм допомогти).

Вос-ль: - Подивіться, хлопці, де гуляє курча? (Відповіді дітей: у траві, на галявині, на лузі). Якого кольору трава? (зелена).

Правильно. Зараз я вам покажу, як ми виконуватимемо нашу роботу.

Вихователь встає до дошки півоберта, на дошці прикріплений лист зеленого паперу.

Спочатку ми з вами викладемо наших курчат на аркуші паперу. Ось як я це зроблю, подивіться. Я викладаю спершу тулуб, воно за розміром більше голови, не помилитеся (намазую краплею клею деталь тулуба і прикладаю до аркуша-фону). Тепер викладаю голову курча. Вона менша за розміром. Я маю її зверху над тулубом. Зверніть увагу, що між головою та тулубом я не залишаю відстані, вони лежать щільно один до одного. Лапки я викладаю знизу тулуба, отак. А дзьоб буде з того боку, в який буде дивитися ваше курча. Око у курчати знаходиться на голові посередині.

Вихователь ставить на столи таці з готовими формами. Діти викладають своїх курчат на аркуші, вихователь проходить і доглядає виконання завдання (за необхідності підказує дітям). Потім роздає клей.

Вос-ль: - Тепер ви можете приклеїти курчат на лист. Пам'ятайте, хлопці, що зайвий клей потрібно знімати з пензлика на краєчок баночки. Деталі ми кладемо на клейонку, намазуємо клеєм із зворотного не кольорового боку тонким шаром. Намазуйте свої деталі від середини до країв.

(Вихованець стежить на ходом роботи. Індивідуально допомагає дітям: контролюю правильне викладання форм, показую прийоми намазування та наклеювання. Обов'язково стежу за поставою дітей).

Вос-ль: - Хлопці, розгладжуйте. Приклеєну до паперу форму, серветкою та серветкою знімайте зайвий клей з роботи.

Через визначений часнагадаю дітям, що настав час закінчувати роботу і відведу на це ще трохи часу.

Наприкінці заняття всі дитячі роботи вивішуються на дошку.

Курча: - Ой, дякую вам хлопці, ви такі молодці! Мені дуже сподобалися курчата, яких ви наклеїли. Я бачив, як ви виконували свої вироби: всі правильно викладали деталі, акуратно користувалися клеєм, серветками, молодцями. Тому й гарні вийшли у вас курчата, вони такі веселі.

Зауваження, якщо вони є доречними, проводяться в ігровій формі.

Оксана Болек

" Гарний сарафанчикодяг наш кульбаба"

Завдання: Розвивати почуття кольору та форми, дрібну моторику. Уточнити уявлення дітей про зовнішній вигляд кульбаби. Викликати інтерес до створення кульбаби в техніці відривної аплікації.

Діти сидять на килимі у колі.

Діти послухайте вірш В. Шипунової «Золотий кульбаба» :

Сонце посміхається,

Промінчики - як пальчики.

А в траві гойдаються

Діти- кульбаби.

Поцілує сонце

Жовтий кульбаба

І причеше чубок

Золоті пальці.

Хлопці, про яку квітку йдеться у вірші?

Які бувають кульбаби? Де вони зростають? Що ви знаєте про кульбабах?

Давайте подивимося презентацію про кульбабах(перегляд презентації).

Давайте створимо свою галявину кульбабз геометричних форм (Білі та жовті кола, зелені смужки, зелені трикутники).

Сідайте на нашу галявину. Подивіться, цей кульбаба, якого кольору? А цей, якого кольору?

Що можна зробити з білим кульбабою?

Правильно, на нього можна подути. Давайте уявімо, що перед нами кульбаба з красивими, білі пушинки. Давайте подаємо на нього.

А давайте пограємо у гру «Знайди свій будиночок».

Дітям лунають кола білого та жовтого кольору. Під музику діти ходять по групі. Коли музика зупиниться, необхідно підійти до обруча з білим або жовтим колом.

А зараз сідайте за столи. Подивіться, у вас на столах приготовлений кольоровий папір. Якого кольору папір на столі? Ще у вас є клей, серветки. Як ви думаєте, що ми сьогодні робитимемо?

Правильно, сьогодні ми робитимемо аплікацію. Але ми робитимемо не звичайну аплікацію, а урвище.

Хто скаже, чому аплікація називається обривна?

Правильно хлопці. Деталі для аплікації ми відриватимемо.

Я приготувала вам зразок. Подивіться, які кульбаби у мене вийшли.

Скажіть хлопці, якого кольору у кульбаби стебло? Якого кольору листочки? Якого кольору квіточка?

Давайте зробимо одну квіточку білого, іншу жовтого кольору.

Приступаємо до роботи.

Вихователь допомагає тим, хто погано справляється із завданням.


Які красиві у вас вийшли кульбаби.

Послухайте вірш Є. Михайленко Кульбаба золота".

Під вікном росте квітка-

Кульбаба золотаста.

Відцвіте, настане термін,

Стане хмарою пухнастою.

Запитаєш: "Баба чи дід?"