Лист малої та великої літер т. Лист великої та малої літери «Т,т»

Відкритий уроклисти

Тема.

Рядкова літера т.

Підготувала та провела: вчитель початкових класів,

МКОУ «ПРОГІМНАЗІЯ ЛАСТІВКА»

Ворожбітова Ірина Іванівна.

Кізляр

Цілі: формування графічної навички написання літер та з'єднань із цими літерами; розвивати навичку плавного, безвідривного, паралельного листа; робити слого - звуковий аналіз слів; оволодіння прийомами правильного списування (з друкованого та рукописного шрифту); розвиток зорової пам'ятіі логічного мислення; виховувати у дітях почуття дбайливого відношеннядо природи та необхідність її охорони.

Обладнання: предметні картинки, розрізні літери та склади, складова таблиця, таблиця елементів, диск із записом «голоси птахів, стукіт дятла».

Хід уроку

    Активізація знань учнів.

Вступна бесіда.

Хлопці, сьогодні ми вирушимо у подорож на лісову галявину. На чому краще вирушити у подорож, щоб не завадити течії лісового життя? (Вислухати відповіді учнів.) Правильно. Пішки. У дорозі ми зробимо багато зупинок та познайомимося з жителями лісової галявини. (На дошці картинки: птахи, квіти, комахи.)

Подивіться, яким пишним різнокольоровим килимом виглядає наша «поляна». Назвіть та покажіть квіти. Блакитні волошки, білі ромашки, запашні конвалії звуть і манять бджіл, джмелів, метеликів, жуків. Тут ми зробимо зупинку.

Назвіть літери, що ви бачите на галявині.

Чи всі літери вам знайомі?

А писати правильно усі літери вмієте? (Тт не писали.)

    Фізмінутка. Вправи зміцнення дрібних м'язів руки.

У хованки пальчики грали

І головки прибирали,

Ось так, ось так

Так голівки прибирали. (Згинати та розгинати пальці.)

    Робота у «Прописі».

Відгадування загадки.

Це твій старий знайомий.

Він мешкає на даху будинку.

Довгоногий, довгоносий,

Він літає на полювання

За жабами у болото. (лелека)

Обведення візерунка «лелека».

Що ви дізналися про лелеку із загадки?

Хто ще харчується так само як лелека?

4. Повторення пройденого матеріалу.

а) Картинний диктант.

Запишіть першу літеру, з якої починаються слова: індик, качка, олень, лелека, носоріг, сосна, курка, тюлень. (Перевірити. Читає 1 учень.)

Яке слово "зайве"? Доведіть.

Б) Фронтальне опитування.

Назвіть літери, які позначають голосні звуки.

Назвіть приголосні літери.

Яка голосна літера ніколи не буває великою? Напишіть її.

Назвіть слова, де трапляється цей звук.

5. Пояснення нового матеріалу.

Вчитель: - Відповідайте, хто знавець:

То що за молоток?

Порівнюються друкована та мала літери т.п.

З яких елементів складається мала письмова літера т? (Пряма коротка похила лінія; пряма коротка похила лінія із закругленням вгорі та пряма коротка похила лінія із закругленням вгорі та внизу з поворотом вправо.)

Вчитель дає зразок написання малої літерит на дошці:

(Починаємо писати на верхній лінії робочого рядка. Ведемо вниз пряму коротку похилу лінію, потім безвідривно, як би піднімаючись по ній, розділивши її на 3 рівні частини, знаходимо зверху 1/3 і пишемо вправо коротку лінію похилу з закругленням вгорі паралельно першому доводимо її до нижньої лінії робочого рядка; Особливу увагузвертається на необхідність паралельного написання елементів, що становлять цю літеру. Поворот останнього елемента вправо починається лише у нижній лінії.

Букву букви за вчителем на дошці. Змагання «Хто краще?». (Три учні пишуть на дошці.)

Обвести літеру за точками самостійно у «Прописі».

6. Робота зі схемами слів «лелека» та «кущ».

Слого – звуковий аналіз. Наголос.

Надрукувати слова з літер розрізної абетки.

Скласти схеми слів на полотні.

Самостійно зафарбувати схеми слів.

Вписати букву «т» у схеми.

7. Логічне завдання.

Подивіться на картинки та скажіть, чим дерево відрізняється від чагарника?

8. Читання складів за таблицею «Допоможи їжачку».

9. Лист складів після зразка вчителя.

Давайте "т" подружимо з голосними літерами.

Лист слів після зразка вчителя. Склад пишемо безвідривно. Звернути увагу на середнє з'єднання літер.

10. Фізкультхвилинка.

Наші ніжні квітирозпускають пелюстки.

Вітерець ледве дихає, пелюстки колихає.

Наші червоні квітизакривають пелюстки.

Тихо засинають, головою хитають.

11. Творча робота. Розвиток мови учнів. Словове малювання.

Скласти розповідь за опорними словами. (Картина «Лелека» висить на дошці.)

12. Читання речень з дошки.

Тут кущ. Лелека біля куща.

Назвіть 3 правила написання речення.

Скільки слів у 1-му реченні? А у другому?

13. Списування речень з друкованого шрифту з коментуванням.

14. Гра «Співвіднеси слова та картинки».

(Качка, лисиця, слон.)

Спиши «зайве» слово. (Качка.)

15. Відгадайте загадку. Відгадку запишіть самостійно.

У нього чотири лапки,

Лапки-цап - подряпки,

Пара чуйних вух.

Він – гроза для мишей. (Кіт.)

16. Гра «Жук – Буквоїд». Допишіть один елемент у кожній літері, і ви прочитаєте слово. (нитка)

17. Складання та запис складів за таблицею. ( Самостійна робота.)

Вчитель диктує:

3,9 (ні); 6,2 (з); 10,5 (ка); 8,7 (ту); 5,8 (ат); 2,3 (він);

18. Рефлексія.

Діти, що вам сподобалося на уроці?

Яку нову літеруви вчилися писати сьогодні?

З яких елементів складається мала буква т?

Які звуки вона може означати?

Як змінюється написання останнього елемента літери «т» залежно від літери?

Чого ви навчилися на уроці?

Лист великої та малої літери Т.

Ціль: навчитися писати малу і заголовну буквут

Завдання:

1. Освітні:

Формувати вміння писати буквут;

Вчити писати склади, поєднання та слова з буквоют;

Закріплювати написання вивчених літер

2. Розвиваючі:

Розвивати навички самоконтролю та самооцінки, взаємоконтролю;

Розвивати орфографічну пильність;

Розвивати навички каліграфічний почерк, увага, мовні вміння, вміння аналізувати та узагальнювати

3. Виховують:

Виховувати інтерес до вчення, любов до рідної мови;

Виховувати позитивну мотивацію процесу навчання;

Виховувати бажання допомогти однокласникам, застосовувати правила ділового співробітництва

Хід уроку

1.Орг. Момент

Діти, вам тепло? У класі ясно? Продзвенів для вас дзвінок? Вже закінчився урок? Тільки розпочався урок? Бажаєте вчитися? Значить, можна сідати!

2.Формулювання теми та мети уроку

Подивіться на дошку та скажіть яка літера зайва у першому рядку?

а,о,ю,е,і,т,е,и,е,у

У другій?

м, д, р, Т, до, л, н

Сформулюйте тему уроку. (Заголовна та мала буква Т)

Чому ми з вами будемо вчитися на уроці?

Охарактеризуйте букву.

3. Робота у прописі. Лист великої літери Т .

Розгляньте зразок великої літериТ . Розкажіть про напрямок руху руки під час її написання. (Литера Т складається з чотирьох елементів. Три елементи пишуться рухом руки зверху вниз. Велику літеру Т починаємо писати трохи нижче середини широкого допоміжного рядка. Ведемо лінію вниз, перетинаємо верхню лінію робочого рядка, ведемо далі вниз. Ледве не доходячи до нижньої лінії робітника , закруглюємо вгору вліво, трохи піднімаємось над нижньою лінією робочого рядка.

Другий елемент починаємо писати нижче за середину широкого допоміжного рядка. Ведемо вниз паличку до верхньої, а потім до нижньої лінії робочого рядка.

Третій елемент починаємо писати трохи нижче середини широкого допоміжного рядка. Ведемо лінію вниз, мало не доходячи до нижньої лінії робочого рядка, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочого рядка і піднімаємося вгору вправо до середини робочого рядка.

Четвертий елемент – верхній – пишеться зліва направо. Починаємо писати з невеликого закруглення, потім ведемо вправо пряму лінію. Зверніть увагу на те, що відстань між елементами та нахил мають бути однаковими.)

4. Підготовка рук для письма

Учні повторюють рухи за вчителем

Цей пальчик – дідусь,

Цей пальчик -бабуся,

Цей пальчик - матуся,

Цей пальчик - татко,

Цей пальчик – я.

Ось і вся моя сім'я.

Листелементів великої літериТ і самої букви.

Прочитайте слова. Що це означає? Чому написані з великої літери? Запишіть слова на зразок.

Три ведмеді йшли додому

Діти крокують на місці вперевалку

Тато був великий-великий.

Підняти руки над головою, потягнути нагору.

Мама з ним менше зростанням,

Руки на рівні грудей.
А синок – малеча просто.

Присісти.
Дуже маленький він був,

Присівши, хитатися по-ведмежому.
З брязкальцем ходив.

Підвестися, руки перед грудьми стиснуті в кулаки.

Дзінь-дзінь, дзінь-дзінь.

Діти імітують гру з брязкальцями.

Фізмінутка на увагу

5. Робота у прописі. Лист малої літери т .

Розгляньте зразок малої літерит . Порівняйте великі і малі письмові літери. Однаково чи по-різному вони пишуться? Розкажіть про напрямок руху руки при написанні малої літерит . (Рядкова літера т складається із трьох елементів. Перший елемент починаємо писати від верхньої лінії робочого рядка, ведемо вниз до нижньої лінії робочого рядка. Другий елемент починаємо писати від середини робочого рядка. Ведемо вгору вправо, закруглюючи, доводимо до верхньої лінії робочого рядка, закруглюємо і ведемо вниз коротку похилий паличку. Третій елемент теж починаємо писати від середини робочого рядка. Ведемо вгору вправо, закруглюючи, доводимо до верхньої лінії робочого рядка, закруглюємо і ведемо вниз, трохи не доводячи до нижньої лінії робочого рядка; закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочого рядка, ведемо лінію вгору вправо до середини робочого рядка.

Зверніть увагу на те, що відстань між елементами та нахил мають бути однаковими.

Самостійна робота.

Запишіть літери, слова та речення за зразком.

Підкресліть синім олівцем літериТ , які позначають твердий приголосний звук, а зеленим – м'який приголосний звук.

6. Розучування скоромовки.

Запишіть стільки буквт

7. Підсумок уроку.

На листочках написані з помилками літери малий і великий т.д.

Діти повинні знайти ці помилки та пояснити.

Знайдіть у сусіда по парті саму гарну літерут і обведіть у гурток.

Чим ми сьогодні на уроці займалися?

Продовжіть пропозицію, висловивши свою думку про вашу роботу на уроці:

Я задоволений своєю роботою під час уроку, т.к. ….

Не задоволений своєю роботою під час уроку, т.к. …

Після висловлювань учнів, вчитель висловлює свою думку

Нагороджуючи за гарну роботуна уроці різними оцінками як смайлів, зірочок тощо.

Якщо залишився час, додаткове завдання на резервній сторінці.

Робота на резервній сторінці

Завдання«Збери пропозиції».(У мене затишна кімната. Біля вікна стоїть стіл. Біля столу три стільці. Поруч м'яке крісло.)

Чи можна назвати речення текстом?

Розкажіть про свою кімнату.

Складіть та запишіть слова.(Тісто, качки, стіл, стілець.)

Знайдіть у тому числі слова, які з двох складів. Поставте наголос. Назвіть ударний склад у словах "тісто", "качки".

Складання підписів до картинок. Списування із зразка друкованого тексту.

Запишіть письмовими літерамипропозиції, записані друкованими літерами.

Розучуванняскоромовки.

Хмарка виходила, траву поливала,

Травка посміхнулася і стала красивішою.

Запишіть стільки буквт , скільки зустрілося у скоромовці

Конспект уроку листа на тему «Рядкова літера т»

Цілі:
1. Навчити каліграфічно правильно писати велику літеру"т". Вчити писати склади-злиття з цією літерою, слова, речення.
2. Продовжувати роботу з розвитку фонематичного слуху дітей, пам'яті уваги, логічного мислення.
3. Виховувати акуратність, старанність у роботі.
1. Організаційний момент
На екран проектується зображення маленького хлопчика.
– Сьогодні нас один хлопчик запрошує на прогулянку до осіннього казкового лісу.
- Ми назбираємо повний кошик знань. Бажаєте?
2. Повторення
- Вітер раптом повіяв! Всі доріжки листям задув.
На екран проектується анімаційна картинкалистопада.
-Розчистимо стежки і дізнаємося по якій пройдемо.
(На дошці написані літери «а, у, н, і, ы». Частина кожної літери прикрита осінніми листочками)
- Перша стежка. Які літери за листочками?
– Знайдіть зайву. (н)
– Чому? (Всі літери позначають голосні звуки, а буква н – позначає приголосні звуки)
- Подивіться на другу стежку, дізнайтеся, які літери сховалися тут? (с, н, о, к)

Яка літера зайва? (о – т.к. вона позначає голосний звук, інші літери позначають приголосні звуки)
- Хлопчик нас просить поквапитися і дарує нам предмет на допомогу.
– Вгадайте.
- Ми ходимо вночі, ходимо вдень.
А все ж таки з місця не зійдемо. (годинник)

Який звук видає годинник? (тик так)
- Скажіть окремо «Тік»

- Який він? (Згідний)
– Чому?
- Який ще цей звук? (М'який, глухий, парний)
- Вимовте слово "Так"
- Послухайте перший звук, промовте його.
- Який він? (Згідний, твердий, глухий, парний)
- Ми з вами згадали багато знань і тому можемо в кошик покласти яблучко-знання.

3. Визначення теми та мети уроку
- Хто здогадався яку букву ми вчитимемося писати? (т)
- Чому вчитимемося? (Вчимося правильно писати букву т, склади з цією буквою, слова.)
- Отже, якою стежкою ми підемо сьогодні? (По стежці з приголосними літерами).
4. Підготовка до письма.
- Розімнемо пальчики. У нашому лісі живуть тварини.
(На кожний вимовлений рядок з'єднуємо по черзі пальчики правої та лівої руки і назад)
- Дикі тварини
Живуть у лісі.
Тут можна побачити
Вовка та лисицю,
Зайця та ведмедя,
Білку, кабана.
Ховає всіх надійно
Лісова тиша. (На цих словах прикладаємо вказівний пальчик до губ)
5. Тренувальний лист
- На сторінці 20 у прописі нас чекає лісова стежка та хлопчик.
– Дайте ім'я йому. (Тіма)
- Чому він із телефоном? (У слові "телефон" перший звук [т′])
- Звідки почнемо писати стежку? (Знизу вгору)
- Як ви дізналися? (Стрілочка показала)
- Зверніть увагу, що лінія праворуч нахилена сильніше. Вгорі закруглюємо, торкаючись верхньої лінії, потім нахил із закругленням унизу, торкаючись нижньої лінії.
– Отже, прописуємо. (Діти обводять хвилясту лінію)
- У нас з вами чудово вийшло і ми можемо додати яблучко-знання у кошик.
6. Фізмінутка

7. Робота з елементами
- Весела коза Тося дарує вам окремі елементи.
– Зараз ми пропишемо ці елементи. Як?
- Перший – зверху вниз похила.
- Другий – знизу вгору із закругленням вгорі та похилою вниз.
- Третій – так само як і другий, тільки закруглення внизу.
- Тепер ви пропишіть-обведіть ці елементи самостійно у рядку. (Діти обводять великі елементи у прописі)
- І з цим завданням ми впоралися, і яблучко-знання – у кошик.
8. Лист літери
- Давайте зберемо з елементів цілу букву.
(Одна дитина біля дошки)
- Зверніть увагу, що другий елемент починаємо писати за першим, а третій – за другим, щоб у нас не вийшло так
- Правильно зібрана літера
- Отже, як правильно писати малу літеру.
(Показ вчителя з докладним поясненням)
– Які можуть бути помилки?

Тіма вам приготував показ літери на екрані
(Використовується диск – електронний додаток до абетки В.Г. Горецького)

Подивіться уважно.
- Тепер, одночасно з показом на екрані, спробуємо написати букву ручкою в повітрі.
- Подаруємо Тімі на фартух цілу літеру т. (Діти обводять літеру «т» на фартушку у хлопчика на сторінці пропису)
- А тепер у сіточці обведіть літеру "т". (Діти обводять 3 літери)
- І спробуйте до кінця рядка самостійно написати букву.
- Підкресліть найкрасивішу літеру, яку ви самі написали.
- І ми ще заробили яблучко у кошик.
9. Фізмінутка для зору
– Тіма нас запрошує на розминку. (фізхвилинка для зору)
10. Читання та лист складів .
- Лісові гноми надіслали листа чи телеграму? (Телеграму)
– Чому? (У слові "телеграма" перший звук [т′])
– Серед складів сховалося ціле слово. Вони просять його знайти.
- Прочитайте всі склади.
- Який склад є ще й словом? (ти)
- Який склад зайвий? (ти)
– Чому? (Перший звук м'який)
- Продовжіть склад "та" до цілого слова.
- "Ту", "ти", "ти".
- Як писати склад "та". (Показ, діти пишуть)
(Аналогічна робота зі складами "ту", "ти", "ти")
11. Читання та лист слів
- Нам зустрівся казковий персонаж. Хто це?
У Лукомор'я дуб зелений;
Златий ланцюг на дубі тому:
І вдень і вночі _____ вчений
Все ходить по колу;
Іде направо - пісня заводить,
Ліворуч – казку каже.
- Хто це? (Кіт)

Прочитайте назву тварини.
- Знайдіть у прописі це слово. Як його правильно писати?

- А тепер прочитайте це слово праворуч наліво (струм)
- Подивіться на ці слова. Чим подібні? Чим відрізняються?
- Подивіться, як правильно писати це слово.
(Учитель показує, діти прописують)
- Яке ще слово може вийти, якщо літери поміняємо місцями? (хто)
- Молодці! І у нас у кошику ще з'являється 1 яблучко.

13. Робота зі схемою
– А тепер ми будемо чарівниками.
- Перетворимо нашого кота на іншу тварину, помінявши одну літеру. (Кіт)
- Хто це?

Чим відрізняється слово "кіт" від слова "кіт"?
– Чим схожі?
- Виберіть схему для слова "кит"
– Доведіть, що саме ця схема підходить до цього слова.
- Розфарбуйте схему.
- Допишіть до цілого слова.
– Яку літеру вписали? (т)
- І з цим завданням упоралися. Отримуєте яблучко.
14. Підсумок
– Яку літеру ми сьогодні вчилися писати?
15. Рефлексія
- У вас у кожного на партах лежить по одному червоному яблучку і одному зеленому яблучку. Зараз подумайте, якщо ви вважаєте, що навчилися писати малу літеру «т» і собою задоволені як ви працювали на уроці, то берете червоне стигле яблучко і поміщаєте (приклеюєте) в наш кошик. Якщо не навчилися писати букву, то поміщаєте зелене яблучко.

Велика книга таємних знань. Нумерологія Графологія Хіромантія. Астрологія. Ворожіння Шварц Теодор

Написання букви «т»

Написання букви «т»

Великий «Т»

Дві перші палички зливаються разом, а верхній розчерк сильно відділений і спрямований нагору (рис. 2.143). Таке написання вказує на чуйну, релігійну, милосердну людину.

Рис. 2.143. Дві перші палички зливаються разом, а верхній розчерк спрямований нагору

Всі три палички з'єднані між собою, кожна наступна коротша за попередню; верхній розчерк довгий та з сильним натиском на кінці (рис. 2.144). Таке написання характеризує людину владолюбну, яка звикла наказувати, але гарячу і темпераментну.

Рис. 2.144. Всі три палички з'єднані між собою, одна коротша за іншу

Літера сильно нахилена вліво, у вигляді рядкової «т», іноді з межею нагорі (рис. 2.145). Здебільшого так пишуть люди привітні, з рівним характером ніжні. Наявність риси свідчить про підозрілість і норовливість.

Рис. 2.145. Літера написана з нахилом вліво, у вигляді рядкової «т»

Палички розділені, дуже товстий та прямий розчерк (рис. 2.146). Так пишуть порожні, дріб'язкові люди, яким не властиво природна поведінка– вони звикли грати роль, щоб справити враження.

Рис. 2.146. Палички розділені, дуже товстий та прямий розчерк

Важливе значення має і написання розчерку зверху. Напрямок, сила натиску та довжина дозволять назвати деякі особливості характеру людини.

Так, якщо розчерк має майже горизонтальний напрямок, то перед вами мобільна людинащо оцінює можливість що-небудь зробити з позиції практичної користі.

Люди, які розглядають життя як виклик, верхня паличка спрямовується вгору. Основою їхнього існування стає бажання діяти, властиві їм наполегливість і рішучість підкреслюються незграбними формами літери.

Іноді розчерк має надмірну довжину. Люди з таким почерком розглядають потребу як єдину можливість. Вони, як правило, примушують себе до багатьох дій, які суперечать їх світогляду, але, на їхню думку, сприяють досягненню поставленої мети (матеріальних, кар'єрних і т. д.).

Рядкова «т»

Рівна, без закруглень і петель буква «т» (рис. 2.147). Раціональний, але привітний і добрий характер зазвичай супроводжує людей, котрі пишуть букву «т» таким чином. Вони, як правило, сприймають необхідність як неминуче, але не роблять із цього трагедії. Найчастіше це люди, які звикли до певного порядку, мають стереотипне мислення і на багато питань є готові відповіді.

Рис. 2.147. Рівна літера "т"

Літера «т» нагадує драбинку, кожна наступна паличка коротша за попередню, ніби ніби опускається вниз (рис. 2.148). Вказує на безладність суджень та хаотичність характеру, рідше – на замкнутість та песимізм, особливо за наявності вертикальної риси зверху. Крім того, вертикальна риса говорить про підсвідоме копіювання манери поведінки інших людей, вбирання їх суджень, тому люди, що пишуть так у житті, лише грають чужу роль, що рано чи пізно призводить до внутрішнього конфлікту.

Рис. 2.148. Літера нагадує драбинку

Дуже рідко зустрічається рядкова "т", написана як "ш", але з розчерком зверху (рис. 2.149). Така форма написання видає дуже практичних людей, що звикли все ретельно зважувати. Вони зустрічають потребу в багнети. Це відбивається і на зовнішньому вигляділітери. Подібний стиль вказує на прагнення людини до глибокого осмислення того, що відбувається. Необхідність він сприймає через призму своїх переконань. Підкреслення літери зверху свідчить про посилення цього моменту.

Рис. 2.149. Літера "т", написана, як "ш", але з розчерком зверху

У деяких випадках підкреслення літери «т» включає штрих, який закінчується гачком. Якщо гачок своєю загостреною частиною спрямований праворуч, то своє розуміння потреби людина поширює переважно на майбутнє, ніж сьогодення.

Спрямований ліворуч гачок свідчить про постійне повернення уваги людини у минуле. Він відчуває потребу переосмислити його наслідки. Не до кінця пережиті події минулого можуть накопичуватися, утворюючи внутрішню порожнечу, що навряд чи сприяє прийняттю правильних рішеньв теперішньому.

З книги Велика книга таємних знань. Нумерологія Графологія Хіромантія. Астрологія. Ворожіння автора Шварц Теодор

Написання букви «ж» Графологи досить рідко звертають увагу на цю букву, тому тлумачень варіантів написання небагато. Основна увага приділяється написанню сполучних рис і розміру середньої лінії. середня лінія(рис. 2.73) вказує на

З книги автора

Написання букви «з» Ця буква також завжди використовується у дослідженні почерку. Основна увага спрямована на верхню петлю (або її відсутність) у великій «З» і нижню петлю (або її відсутність) у рядковій «з». нижньою частиною, але без

З книги автора

Написання літери «і» Прописна «І» Початок літери закруглений і нагадує полуовал (рис. 2.77, 2.78). Люди, так пишучі букву«І», наділені надлишком уяви, неординарністю вчинків та мислення, наполегливістю, нерідко піднесеністю душі. Рис. 2.77. Початок літери

З книги автора

Написання букви «й» У написанні цієї букви, як і букви «е», має значення сама літера, а рисочка над нею. Літера «й» дає більше відомостей про власника почерку, коли стоїть у середині слова (маленька), ніж на початку (велика).

З книги автора

Напис літери «к» Великий «К»Літера «К» з натиском довгою рисоювниз, зверху замкнена у вигляді петлі або загорнутого всередину гачка (рис. 2.90). Зазвичай це свідчить про такі риси характеру, як твердість, розсудливість, рішучість, але замкнутість і

З книги автора

Написання букви "л" Літера "л", як і букви "ж" і "з", рідко піддається аналізу. Вважають, що вона дає мало інформації про пишучій людині. Тим не менш приділимо їй деяку увагу. Чим з великим натиском вона написана (рис. 2.94), тим чуттєвіше і ніжніше людина.

З книги автора

Написання букви «м» Відмінності між написанням великої та малої «м» полягають лише в розмірах букв, тому не розглядатимемо їх окремо. Для аналізу ви можете вибрати будь-яку літеру "м" - на початку, середині або кінці слова. Пряма, без закруглень, друга лінія

З книги автора

Напис літери «н» Великий «Н» Досить стисло написаний; поперечна риса дугоподібна, злегка витягнута при з'єднанні, на початку літери зверху та/або знизу невеликий гачок(Рис. 2.110, 2.111). Це вказує насамперед на таку якість, як боязкість. Якщо виходить

З книги автора

Напис букви «о» Прописна «О» Буква схожа на незамкнений овал з рисою, що опускається в середину (рис. 2.117). Таке недбале написання літери вказує на діяльні, швидких людей. Надлишок їхньої енергії часто означає зайву поспішність, але в цілому написання літери «О»

З книги автора

Напис літери «п» Величезна значення при написанні літери «п» має натиск. Таке написання говорить про слабохарактерність, сприйнятливість і недовірливість. Рис. 2.128. Літера

З книги автора

Це одна з найцікавіших літер для графології. Вважається, що це один із перших звуків, які навчився вимовляти людина. Він служив попередженням про небезпеку чи знак загрози. Ця літера має безліч функціональних призначень. Недарма

З книги автора

Написання букви «с» Похила буква «с» з натиском посередині, без прикрас (рис. 2.139) властива почерку різких та суворих людей. Часто так пишуть скептичні, не схильні до сентиментальності та емоційності люди. Рис. 2.139. Похила, без прикрас літера «з»

З книги автора

Напис букви «т» Великий «Т» Дві перші палички зливаються разом, а верхній розчерк сильно відділений і спрямований вгору (рис. 2.143). Таке написання вказує на чуйну, релігійну, милосердну людину. Рис. 2.143. Дві перші палички зливаються разом, а верхній

З книги автора

Напис літери «у» Великий «У» Виразний, із закругленням, внизу незакритий, початковий штрих дуже тонкий, іноді майже непомітний (рис. 2.150). Такі люди умоглядні, цікаві, їх відрізняє любов до витонченого. Рис. 2.150. Виразна, з несильним натиском З легким

З книги автора

Написання букви "ц" По суті, буква "ц" за своїм написанням нагадує букву "і" з петелькою в нижній правій частині. Тому певною мірою її аналіз збігається з аналізом літери "і". З іншого боку, дуже часто малювання петельки збігається з малими літерами «у» і

З книги автора

Написання літери «ш» Основне значення при написанні цієї літери мають темп написання та округлість складових її елементів. Таке написання вказує