Відкрите заняття з логіки у підготовчій групі. Конспект заняття щодо розвитку логічного мислення для дітей підготовчої групи. Введення в ігрову ситуацію

Завдання.

1. Закріпити вміння класифікувати предмети з різних підстав.

2. Освоювати дії побудови моделі у формі класифікаційного дерева, розвивати логічне мислення, увагу.

3. Виховувати вміння чути вихователя, виконувати інструкцію, працювати у парі.

Роздатковий матеріал: прості олівці, папір.

На слайдах: картинки із зображенням тварин, які можна класифікувати з різних підстав (дикі тварини, комахи, перелітні та зимуючі птахи).

Хід заняття

1 . орг. момент

Ціль: організувати увагу дітей, налаштувати на заняття.

Сьогодні до нас прийшли ваші тати та мами. Давайте покажемо їм, чого ми навчилися у дитячому садку.

Привітайтесь із гостями, посміхніться їм.

1 слайд: тема для батьків. Презентація

ІІ. Актуалізація знань

1. Робота із загадкою

Послухайте, діти, загадку: “Тане сніжок, ожив лужок,

День прибуває. Коли це буває?

Як ви дізналися, що в загадці йдеться про весну?

Тане сніг, день стає довшим.

Які ще зміни відбуваються у неживій природі навесні?

Сонце пригріває, крапель, калюжі на дорозі.

Які зміни відбуваються навесні у живій природі?

Нирки набухають, росте трава, розквітають проліски, прокидаються звірі від сплячки.

ІІ. Класифікація предметів

Мета: закріпити вміння класифікувати предмети з різних підстав, освоювати дії побудови моделі у формі класифікаційного дерева

1. Освоєння дій щодо використання графічної моделі

Поділ тварин за групами:

2 слайд. Виберіть на екрані тих тварин, які прокидаються навесні та назвіть їх.

Комахи, ведмідь, їжак, борсук.

3 слайд. На які 2 групи можна поділити цих тварин?

1 група - звірі: ведмідь, їжак, борсук

2 група - комахи: мураха, бджола, метелик.

За якими ознаками ми виділяємо ведмедя, їжака, борсука до групи звірів?

- У звірів 4 лапи, зуби, вони годують дитинчат молоком.

За якими ознаками ми виділяємо групу комах: мураху, бджола, метелик.

У комах 6 ніг.

Самостійна робота на листочках:

Візьміть листочки, намалюйте на схемі, які групи ми розділили тварин, позначте точки буквою.

Перевірка виконаної роботи.

Давайте перевіримо, Катю, йди до дошки та намалюй схему. Розкажи, які гурти ти виділила.

У 1 групі звірі: ведмідь, їжак, борсук, тому що у них 4 лапи і вони годують дитинчат молоком.

У 2 групі комахи: мураха, бджола, метелик. У них 6 ніг.

Сідай Катя. А тепер перевіримо, чи ви вірно виконали завдання.

Перевіряємо на екрані. 5 слайд.

Фіз хвилина: гра з рухами.

“У оленя будинок великий.
Він дивиться у своє віконце.
Зайчика лісом біжить,
У будинок до нього стукає:
-Тук-Тук, двері відчини,
Там у лісі мисливець злий.
- Зайчик, зайчик, забігай,
Лапу мені давай!”.

Молодці. Продовжимо нашу розмову.

Яких ще змін у живій природі ми не назвали?

Прилітають птахи із теплих країв.

Як називають цих птахів?

Їх називають перелітними.

Чому перелітні птахивідлітають восени в теплі краї?

Птахи харчуються комахами, а комахи ховаються від холоду та птахам немає корму.

Яких перелітних птахів ви знаєте?

Ластівка, зозуля, гусак, лебідь. 6 слайд.

Які ще є птахи?

Зимуючі: ворона, сорока, синиця, сніговик. 7 слайд.

Чому їх так називають? Чому вони не відлітають на південь?

За якими ознаками виділяємо птахів з великої групи тварин?

У птахів тіло вкрите пір'ям, у них 2 ноги, дзьоб, вони несуть яйця та висиджують пташенят.

Змініть схему так, щоб на ній були позначені птахи.

Даша, на дошці познач на схемі групу птахів.

Чи правильно Даша виконала завдання, як ви вважаєте? Хто не згоден?

Давайте перевіримо. 8 слайд.

Позначте на схемі, які групи ми розділили птахів, підпишіть буквами.

2. Робота в парі, взаємоперевірка

Поміняйтеся листочками із сусідом, перевірте, чи все правильно, на вашу думку, він позначив на схемі .

Скажіть, у кого сусід виконав усе завдання правильно? Хто має помилки? Якої помилки він припустився? Як її виправити?

Вийди, Аня, намалюй на схемі, як ти розділила птахів.

Як ви вважаєте, чи правильно Аня доповнила схему?

Повіряємо із екраном. 9 слайд.

ІІІ. Узагальнення вивченого

Мета: закріпити та узагальнити отримані знання

Дашо, розкажи, як ми будували схему спочатку.

Всіх тварин позначили великою точкою та літерою Ж. Їх розділили на 2 групи: комахи та звірі. Позначили Н і З. Потім додали до тварин птахів і позначили точкою та літерою П. Птахи бувають перелітні та зимуючі: намалювали 2 лінії та позначили Пп та Зп.

Ми сьогодні говорили про деяких тварин. На землі дуже багато різних тварин. Про інших тварин ви можете дізнатися з книг, а ще більше дізнаєтесь, коли вчитиметеся в школі.

IV. Рефлексія

Закінчіть пропозицію: “Мені сподобалося... Мені було цікаво. Мені було важко.

Маргарита Козирєва
Конспект заняття з розвитку логічного мисленняу дітей підготовчої групи «Бує - не буває»

Конспект розвивального заняття« Буває – не буває» .

Інтеграція освітніх областей «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація».

Ціль: Розвиток логічного мислення, мови

Завдання:

Освітні: навчати способам пізнання предметів: абстрагування, порівняння, узагальнення, класифікація.

Розвиваючі: розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, комунікативні навички, навички спільної діяльності

Мовні: розвивати зв'язне мовлення(розвивати у дітейвміння відповідати питання повними відповідями, давати обгрунтування своїм відповідям); розширити мовний діапозон.

Виховні: виховувати доброзичливе ставлення одне до одного, допитливість

Демонстраційний матеріал: макет телевізора, а в ньому зображення Баби-Яги, Лісовика, Змія Горинича, великі конверти, картку із зображенням тарілки, склянки, пірамідки, шафи, ялинки, їжака, картина з небилицями, зображення ялинки, новорічних ялинкових іграшок, на яких написані слова: фрукти, овочі, квіти, дерева, меблі, зображення неіснуючої тварини.

Обладнання: м'яч

Методичні прийоми: ігрова ситуація, бесіда-діалог, розгляд ілюстрацій, продуктивна діяльність дітей, підбиття підсумків.

Хід заняття

1. Повідомлення теми та мети заняття.

Скажіть, хлопці, якщо кинути ось цей аркуш у вогонь, що з ним станеться? (педагог показує аркуш паперу)

А чому ви так вирішили, ви ж не бачили, що цей конкретний лист горів у вогні? (відповіді дітей)

Так, мабуть, папір горить у вогні.

Цей висновок ми зробили за допомогою нашого мислення. Думаємо ми про усім: про дерева, один про одного і багато іншого. Ось сьогодні ми і будемо розвивати та тренувати своє мислення. Мислення потрібне нам для того, щоб вчитися, отримувати знання про навколишні предмети, речі

2. Основна частина.

Скажіть, хлопці, яке свято наближається? (Новий рік) А що відбувається під Новий рік? (відповіді дітей) . Правильно, під Новий рік творяться різні чудеса, оживають казкові герої. За тим, як ми сьогодні займатимемося, спостерігатимуть казкові герої (на дошці розташований макет телевізора, а в ньому Баба-Яга, Змій Горинич, Лісовик). Дивитись вони на нас через цей чарівний телевізор. До того ж вони надіслали нам завдання (педагог показує великі листи в конвертах, які ми повинні виконати, інакше вони зачарують усі ялинки в лісі і не буде у нас свята).

Як, хлопці, впораємось? Тоді вперед!

Перше завдання нам надіслав Лісовик:

Гра "Що на що схоже". Ціль: навчити дітейШукати загальні ознакиу предметів, розвиватиздатність порівнювати. Педагог показує картку із зображенням якогось предмета, а діти мають назвати предмети, на які він схожий (Тобто назвати ознаку). Для початку розібрати з хлопцями вірш:

Ялина на їжачка схожа.

Їжак у голках,

Ялинка теж.

Чим схожа ялинка на їжака? На що ще схожа ялинка?

Молодці, хлопці, добре впоралися із завданням.

Друге завдання від Баби- Яги:

Гра Хто літає?. Ціль: розвивати мислення дитини, Вміння виділяти основні, суттєві ознаки предметів

Всі діти встають у коло.

Зараз ми з'ясуємо, хто може літати, а хто не може. Я питатиму, а ви відразу відповідайте. Якщо назву, наприклад, бабку, відповідайте: «Літає», - Показуйте, як вона це робить, розвівши руки в сторонияк крила. Якщо я вас спитаю: «Порося літає?»- промовчіть і не піднімайте рук.

Отже, відповідайте. Орел літає? Горобець літає? Собака літає? Літак літає? І т.д.

Хлопці, Баба-Яга у школі не вчилася і знає значення слів книга, парасольку, зошит. Поясніть, що це за предмети (Діти пояснюють значення слів).

Ось знову надійшов сигнал із лісу. Змій Горинич щось вигадав. Адже він розумний, бо скільки в нього голів? (три)

Кожна голова нам поставила по завданням:

Перша голова Змія дає нам таке завдання « Буває-не буває» . Ціль: розвиватиуявлення дитини про навколишній світ, про логічнихзв'язки між об'єктами.

Я називатиму пропозиції, тому, кому кину м'яч, повинен відповісти буває це в житті чи ні.

Вночі світить сонце;

Вовк бродить у лісі;

Зайчик пішов у школу;

Будиночок малює дівчинку;

Влітку цвітуть квіти:

Взимку дозрівають ягоди.

А тепер я покажу вам картину, а ви розкажіть мені, що митець переплутав і намалював не так (на дошці вивішується картина з небилицями).

Друга голова вигадала для нас таке завдання:

Я ставитиму питання «Ким (ніж)був раніше? », А той до кого я доторкнусь повинен відповісти. Ким раніше було курча (яйцем, ким раніше був кінь, яблуня риба, корова, сорочка тощо).

Діти, дивіться, що це за Чудо-Юдо? (на дошку вивішується тварина, складена з кількох різних тварин. Наприклад, хвіст павича, тулуб тигра, шия жирафа, лапи курки).

Третя голова пропонує нам пограти у гру "Говори хором". Ціль: знайомство з протилежними поняттями

Я говоритиму вам вірші, а ви будетехором закінчувати його.

Скажу я слово високо,

А ти відповиш – …. (низько).

Скажу я слово далеко,

А ти відповиш – …. (близько).

Скажу тобі я слово боягуз,

Відповісти ти - …. (сміливець).

Тепер початок я скажу,

Ну відповідай…. (кінець).

Вдень на вулиці ясно, а вночі…? (темно)

Небо блакитне, а трава…? (зелена)

Лимони кислі, а цукор...? (солодкий).

Собака гавкає, а кішка ….? (нявкає).

Ну от хлопці, всі завдання ми виконали. Тепер залишилося нарядити до свята ялинку (вивішується на дошці зображення ялинки). У мене на столі лежать іграшки (наочні посібники) . Я говоритиму вам слова, а ви називати їх одним словом. По черзі ви будетевиходити до мого столу та вибирати новорічну іграшкуз цим словом і вішатимете її на ялинку.

Груша, яблуко, апельсин – це. (фрукти).

Капуста, картопля, морква – це. (овочі).

Роза, волошка, конвалія – це …. (Квіти).

Ялина, дуб, береза ​​– це …. (дерева).

Шафа, ліжко, стілець – це …. (меблі).

Красива ялинка в нас вийшла!

Молодці, хлопці! Добре сьогодні попрацювали! Що ми сьогодні на заняття робили? Для чого нам потрібно мислення? Про що ми можемо думати?

Валентина Лунєгова
Конспект заняття з логіки в підготовчій групі"Б". Вихователь: Лунєгова В. С.

Програмний зміст:

Виявити та уточнити знання вміння та навички дітей у встановленні родовидових відносин між поняттями, вміння дітей графічно відображати класифікаційні відносини.

Розвивати аналітичні здібності дітей, уміння знаходити вірне рішеннявикористовуючи метод виключення. Розвивати слухове та зорове сприйняття, логічне мислення, орієнтування на аркуші, мова, увага.

Виховувати зосередженість, уміння чути інших дітей

Хід заняття.

Діти, сьогодні вранці, коли я йшла на роботу, мені на плече сів поштовий голуб і в нього в дзьобі був лист.

Цей лист надійшов від нашої знайомої дівчинки Олени Соколової, яка зараз живе у місті Воронежі, куди вони переїхали всією своєю родиною. Там вона ходить до дитячого садка «Теремок», а група називається«Ромашка».

Оленка, дуже нудьгує за вами та передає вам усім привіт. Вона, дуже багато розповідає своїм новим друзям про вас, які ви розумні, добрі добрі та хлопці хочуть з вами потоваришувати, обмінюватися фотографіями, ділитися своїми успіхами, а також знаннями та вміннями. І ось, що вони повідомляють. Нещодавно діти з них групи«Ромашка»брали участь в Олімпіаді "Самий розумний"і посіли перше місце. У листі вони надіслали завдання, які виконували на Олімпіаді. І я подумала, а чому б нам з вами не спробувати їх виконати та провести свою маленьку Олімпіаду? Ви згодні взяти участь?

Ваші відповіді та рішення записуватиме Ірина Дмитрівна, ми їх відішлемо хлопцям.

Я хлопці бажаю вам усім успіху.

Щоб правильно виконати завдання, давайте зробимо розминку та пограємо

у гру «Назви, слова протилежні за змістом»

Темний- Чорний- Солодкий-

Останній-Твердий-Вперед-

Ззаду- Північ- Ліворуч-

2. Наступна гра : «Продовжи ряд і назви спільним словом»

Шапка, светр, …. зимовий одяг

Шорти, сарафан, футболка ... літній одяг

Шофер, лікар ... професії

Огірок, цибуля ... овочі

Брат, бабуся ... родичі

Буквар, прописи…. шк принадл.

Слон, тигр .... дикі тварини

Теремок, колобок .... рнс

Собака, корва ... будинок. Живий.

Посудка, ляльки. іграшки.

3. А зараз ми пограємось у гру «Яке слово зайве?»і чому?

Будьте уважні.

Слон, мавпа, джунглі, змія?

Троянда, ромашка, смородина, нарцис?

Батько, дочка, дівчинка, син, мати?

Кухар, вихователь, аптека, балерина, льотчик?

Ковдра, подушка, сон, простирадло, ліжко?

Комп'ютери, радіо, телевізор, мультфільм?

Баба Яга, Дюймовочка, крихта Єнот, Петя Іванов, Незнайко?

Весна літо, квітень, осінь, зима?

Каструля, чай, чашка, ложка?

Дім, метелик, коник, мураха?

3. А зараз хлопці я називатиму вам пару слів,

а ви повинні сказати, чим схожі та чим відрізняються.

Метелик - літак Корова - кінь

Береза ​​– яблуня мама – тато

Горобець – ворона їжак – ялинка

Літчик – танкіст зима – літо

Автобус – поїзд

Вихователь – лікар Молодці!

4. А зараз ми відпочинемо та відгадаємо логічні загадки- Жарти.

З якого посуду нічого не можна з'їсти?

Чого у кімнаті не видно?

Навколо вода, а з водою біда?

Тобі дано, а люди милуються?

Якого каменю немає у річці?

Скільки горошин увійде до порожньої склянки?

Що можна побачити із заплющеними очима?

Що із землі не підняти?

5. Щоб виконати такі завдання, нам потрібно сісти за столи.

Ось вам квитки вони допоможуть вам знайти свої місця.

Чому сів за цей стіл?

6. Хлопці, у листі були ці картинки. Розгляньте, подумайте чи можна все, що намальовано,

Назвати, одним словом та розділити на різні групи?

Ви готові? Візьміть листочки і за допомогою кіл намалюйте свою відповідь.

Питання до дітей: На які групи ти поділив?

Скажіть, яке поняття більше одягабо зимовий одяг.

7. Хлопці в листі було ще ось таке завдання, вам потрібно уважно подивитися на малюнок і домалювати фігуру, що бракує.

Молодці, ви всі були дуже уважні.

8. Подивіться хлопці, що маю в руках? - геометричні фігури?.

Вам потрібно допомогти своїм фігурам знайти свої будиночки, тому що коли вони повернулися з прогулянки, то побачили забороняючий знак перед будиночком. Допоможете? Молодці!

9. Ось настав час нам вирішити складні логічні завдання.

1.5 яблук висіло на дубі, одне яблуко впало, скільки яблук лишилося?

2. Ніф-ніф вище за Нуф-нуфа, Наф – Наф вище за Ніф – Ніфа. Хто найвищий?

3. Ніф – Ніфу 5 років, Наф – Наф на рік старший за нього, А Нуф _ Нуф на 1 рік молодший.

Скільки років Наф Нафу? (6) Нуф - Нуфу (4)

4. Рибки плавали у різних акваріумах:

Червона плавала над круглому і над овальному.

жовта над квадратному і над круглому.

у якому плавала блакитна?

10 Молодці хлопці і з цим завданням ви впоралися. Нині ж хлопці пропоную намалювати для наших друзів невелику картину.

Ви хлопці молодці

Зізнаюся я від душі

Краще хтось із вас не знаю

На наступну Олімпіаду я вас запрошую.

Цілі:сформувати вміння виділяти ознаки предметів, аналізувати, порівнювати, узагальнювати, будувати умовиводи; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, мовлення, уяву.

Матеріал:планшети з геометричних фігур.

Хід заняття

1. Актуалізація знань та досвіду

Мишеня любить море. Він здійснив морська подорож. А що таке море? Яке воно? Розкажіть. (Відповіді дітей.)

2. Гра «Нагодуй рибок»

Вихователь показує дітям кілька планшетів із різними фігурами.

Мишеня вирішило погодувати рибок. Але кожна рибка любить свій корм. Я буду називати різні фігури, а ви підходите та беріть їх.

Поєднання для гри: великий червоний квадрат та маленький синій трикутник; великий зелений кола великий синій овал; і т.д.

3. Робота у зошити

Завдання 1. Ось на якому кораблі пливло Мишеня. Зробіть фотографію кольоровою. Прапорці розфарбуйте на зразок.

Завдання 2. Які речі обов'язково втопляться, якщо впадуть із корабля у воду? Підкресліть їх.

4. Фізкультхвилинка

Рибки в глибині пливуть,

Плавниками махають.

То хвостом вони вільнуть,

То вони потанцюють.

То підуть вони на дно,

То нагору спливають.

Знову сховаються на дно,

Весело грають.

5. Робота у зошити

Завдання 3. Ой, хто це? Як ви вважаєте, що було на початку і що наприкінці? Розкажіть. Намалюйте.

Завдання 4. У червоних рибок трикутний хвостик та круглі плавники, у жовтих – овальний хвостик та трикутні плавники. Домалюйте та правильно розфарбуйте їх.

Заняття з вихованцями підготовчої групи

"Розвиваємо логічне мислення"

Ціль: Розвиток у вихованців логічного мислення.

Завдання:

  1. Продовжувати формувати розумові операції аналізу та синтезу.
  2. Ознайомити дітей з головоломкою Танграм. Навчати дітей розгадувати головоломки.
  3. Розвивати мовні навички та вміння. Вправляти дітей у підборі антонімів.
  4. Розвивати уяву, кмітливість.
  5. Розвивати вміння класифікувати предмети за суттєвими ознаками.
  6. Розвивати вміння вихованців ділити на групи предмети за трьома ознаками: формі, кольору, масі.
  7. Розвивати інтерес вихованців, допитливість, пізнавальну мотивацію, цілеспрямованість.
  8. Виховувати вміння взаємодіяти у групі, дійти єдиного рішення.

Ігровий матеріал та наочні посібники:інтерактивна дошка, гра "Танграм", набір картинок, електронна гра"4-й зайвий", фішки, підготовлені бланки трьох конкурсів, олівці, листочки з намальованими на них по 6 та 8 кіл на кожного учасника, гра «Танграм» на кожного учасника в конверті, зразки до гри Танграм на слайді.

Вітання: - Доброго дня хлопці. Я пропоную вам вітати один одного пульсом дружби. Запустить пульс Настя Н.

Діти, сьогодні прийшовши на роботу, я виявила в електронній пошті дитячого садкалист. Воно прийшло від хлопців підготовчої групи дитсадка Колосок, хочете дізнатися, про що вони пишуть? (відкриваємо, з'являється на екрані листа) Діти погоджуються.

Педагог читає: "Здрастуйте друзі!

Ми запрошуємо вас взяти участь у трьох математичних конкурсах. Надсилаємо вам бланки до конкурсних завдань.

Діти, подивіться, тут справді для кожного з вас є завдання до математичних конкурсів. Може хтось із вас уже брав участь у конкурсах і знає, що ви робили?

Діти висловлюються про те, які різні завданнявони виконували.

Вам було тяжко?

Подивіться на бланках теж різні завдання.

Але щоб взяти участь у конкурсі «Подорож Чомучок» ви повинні набрати 5 фішок, у конкурсі «Маленький геній – математик» 4 фішки, а у конкурсі «Маленький геній» - 3 фішки (педагог показує бланки з наклеєною кількістю фішок)

Конкурсні завдання бувають важкі. Щоб їх виконати, потрібно багато знати та вміти. Пропоную вам повправлятися у виконанні конкурсних завдань. Згодні?

Я вам приготувала тренувальні завдання, будемо їх виконувати?

Так.

А завдання такі: потрібно ділити предмети на групи, зафарбовувати кружки, розгадувати головоломку, визначити зайвий предмет і підібрати протилежні слова за значенням.

Потренуємось?

А за правильні відповіді ви отримуватимете фішки, і складатимете їх у свої коробочки. (Педагог роздає дітям коробочки).

Скажіть мені, за що ви можете отримати фішку?

Діти перераховують завдання.

Хлопці, я вам пропоную вибрати конверт із завданням, яке ми виконуватимемо першим? Одна дитина бере конверт на вибір. Дістає завдання, читає чи пропонує прочитає педагогу.

А завдання тут таке, "Скажи навпаки".

На кожну дитину по 2 пропозиції.

Педагог пропонує взяти фішки тим дітям, які правильно підібрали слова.

(Коробочка з фішками стоїть у середині кола)

Підсумок: ми тепер з вами знаємо багато протилежних слів за значенням.

Педагог пропонує одній дитині вибрати наступне завдання.

Та тут головоломка. Що таке головоломка? Відповіді дітей.

Люди вигадали головоломки, щоб тренувати свої розумові здібності. Педагог роздає дітям конверти з грою "Танграм". Сідайте за столи, відкривайте конверти. Ця чудова гра називається "Танграм". Її вигадали в Китаї багато років тому. (На екрані з'являється квадрат)

Слайд 1 - Подивіться на скільки частин розділено квадрат?

Квадрат поділено на 7 частин.

Вони однакові?

Ні, вони різної формита величини.

Слайд 2. Подивіться, як багато різних предметівта фігур тварин можна зібрати з 7 частин. Кого ви тут пізнали?

Слайд 3 Діти складають тварин.

Яку фігуру хочете зібрати? Якщо ви зберете цю фігуру, то вважатиметься, що розгадали головоломку. Бажаєте я вас навчу?

Подивіться, фігуру якої тварини зображено на схемі?

Зайчик.

А як ви здогадалися?

Діти відповідають.

Подивіться, як я розгадуватиму цю головоломку. Спочатку я подивлюся, яку фігуру схожі вуха, голова, лапки і почну переставляти фігури.

У мене вийшло?

Діти відповідають "Ні".

А тепер вийшло?

Ні.

Щось відбувається з моєю головою. Діти відповідають. Саме тому і називається головоломка. Не треба з першого разу сподіватися, що одразу вийде, треба багато думати. Уважно дивитися на фігури та частини танграми.

Ось я й розгадала головоломку.

А зараз кожен із вас за столами спробує розгадати свою головоломку.

- Уважно розгляньте свою схему. Подумайте, згадайте, з яких фігур я починала викладати схему, і починайте.

Підсумок: Хлопці, що ви навчилися робити?

Розгадувати головоломки.

Хлопці, яке завдання буде наступне? Педагог пропонує дитині обрати наступнийконверт.

Яке тут цікаве завдання? А тут гра, де слід знайти зайвий предмет. Виконуватимете все по черзі на інтерактивній дошці. Хто розкаже правила гри?

Дитина розповідає. На екрані з'являється слайд із зображеними предметами.

Як ти вважаєш, чому саме цей предмет зайвий? Діти по черзі беруть участь у грі.

Підсумок: Молодці, ось і з третім завданням ви впоралися. Ви чудово знаходите зайвий предмет. А тепер візьме фішку той, хто знайшов зайвий предмет.

Педагог пропонує дитині обрати наступнийконверт.

- Часто у конкурсах бувають творчі завданняале вони не прості.Наприклад, щось розфарбувати. Хочете теж вправлятися.

«Зафарбуйте кола так, щоб зафарбованих та не зафарбованих кіл було порівну. Варіанти не повинні повторюватись»

А зараз кожен візьме собі завдання з таким самим значком, як у нього на одязі і сідає за стіл його виконувати. Час для завдання слідкуйте за настінним годинникомколи велика стрілочка дійде до червоної смужки ви закінчуєте роботу. І педагог на годинник наклеює смужку – обмежувач часу.

Педагог підходить до вихованців та спостерігає за виконанням завдання.

А зараз перевірте ще раз, чи ви правильно виконали завдання. Візьміть фішки ті, хто виконав правильно у завданні 6 варіантів і більше. Віднесіть їх у коробочки.

І ось, хлопці лишивсяодин конверт із останнім завданням. Педагог пропонує дітям відкрити конверт. Будемо його виконувати? Так.

Діти виконують завдання.

Діти, зображення яких предметів ви принесли?

Ми принесли всі речі великі, коричневі, важкі.

Так, тут ведмідь, шафа тощо. А зображення яких предметів ви принесли?

Це які предмети?

Курча, шкарпетка і т.д.

А тепер давайте подивимося, як упоралася із завданням друга команда? Тут мають бути картинки з предметами, які бувають які?

Маленькі, жовті та легкі.

Це які предмети?

Шафа, сумка, валіза і т.д.

Діти роблять висновки про те, хто був успішнішим.

Фішку візьме той, хто приніс правильно дві картинки.

Підсумок. Які ви молодці. Обидві команди впоралися із завданням. Ви правильно розділили картинки на групи за трьома ознаками.

Рефлексія.

Хлопці, як ви вважаєте, готові брати участь у конкурсах?

Чому ви так вирішили?

Так ми вміємо ділити предмети на групи, знаємо слова протилежного значення, вміємо визначати зайвий предмет, розгадувати головоломку. Тому ми можемо брати участь у конкурсах. А зараз розберіть бланки до конкурсів відповідно до кількості набраних фішок.

Учасники конкурсів розбирають бланки із конкурсами додому.

У кого три фішки, що в тебе сьогодні не вийшло?

Чому тобі ще треба навчитися, щоб брати участь у перших двох конкурсах?

Що ви дізналися нового? А що вам було важко? Хлопці, а кого сьогодні більше хвалили? Чому? Ви дружно виконували усі завдання? Ви всі дійшли єдиної думки?

Ви задоволені собою?

– До побачення хлопці!

Діти йдуть у групу.

"Скажи навпаки".

Торт великий, а тістечко... Береза ​​висока, а кущ смородини...

Стрижень довгий, а сірник... Барило товсте, а склянка...

Дід Іван літній, а онук Коля… У дівчинки волосся довге, а у хлопчика…

Футбольний м'яч великий, а тенісний. Стрічка широка, а шнурок.

Річка широка, а струмок... Заєць маленький, а ведмідь...

Багатоповерховий будинок високий, а одноповерховий... Метелик легкий, а голуб...

Книга товста, а зошит... У жирафа шия довга, а бегемота...

Заєць бігає швидко, а черепаха... Море глибоке, а калюжа...

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядомпрезентацій створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: