Що може бути сім'ї дорожче за тепло зустрічає батьківський будинок автор. Конспект виховного заходу «Що може бути сім'ї дорожчими

Цілі:

  • освітня:знайомство з сім'єю як часткою роду, дати уявлення про християнське розуміння сім'ї;
  • виховна:виховання інтересу та любові до сімейних традицій;
  • розвиваюча:розвиток навичок відповідальної поведінки у сім'ї, творчої активності, розвиток промови.

Завдання уроку: познайомити дітей із термінами найближчої спорідненості, із змістом обряду вінчання,розкрити важливість і необхідність для кожного члена сім'ї любові, поваги, взаємної допомоги, згоди, миру сімейного життя.

Ключові поняття уроку: сім'я, вінчання, тягар, сімейні традиції.

Обладнання: комп'ютер, проектор, презентація до уроку, ілюстрації (Лебедєв К. В. «Боярське весілля», Куликов І.С. «Обряд благословення нареченої в Муромі»), сімейні фотографії, музика з піснею «Батьківський дім».

Хід уроку

1. Оголошення теми, цілей та завдань уроку.

Хлопці! Сьогодні наша розмова про сім'ю та про взаємини в ній, про сімейних святахта традиціях. Наша сім'я – це найближчі люди, які допоможуть у важку хвилинуі будуть радіти твоїм успіхам найбільше на світі.

2. Питання вчителя, які пробуджують інтерес до теми:

Чому часто кажуть, що слово сім'я означає сім я? (Слайд 2)

Навіщо люди створюють сім'ю? (Слайд 3)

Як називаються люди, об'єднані однією сім'єю? (Родичі, рідні).

Родичі бувають ближні та далекі.

Кого можна назвати найближчими вашими рідними? (Батьків - маму, тата.)

А ким ви припадаєте своїм батькам, як вас називають? (Діти, дитина, син, дочка.)

Але ж у ваших мам та тат теж є батьки. І вони теж дуже близькі вам, улюблені і теж припадають вам близькими рідними людьми.

Ким вони припадають вам? (Бабусями та дідусями.)

А якщо у ваших мам та тат є брати чи сестри, ким вони припадають вам?» (Дядьками та тітками.)

Як ви вважаєте, у якому разі батьки можуть сказати про своїх дітей «Це мій захист і опора в старості»?

Як члени сім'ї повинні ставитись один до одного, щоб у сім'ї було радісно жити?

3. Упорядкування синквейну зі словом «родина».

сім'я
Дружня. Великий.
Тішиться. Живе. Багатіє.
Вся родина разом – так і душа дома.
Це сім'я".

4. Розповідь вчителя

про особливості сімейних традиційу православній культурі.

Вчитаємося ще раз у біблійну розповідь про створення людини: «І створив Бог людину за образом Своїм, за образом Божим створив його; чоловіка і жінку створив їх. І благословив їх Бог, і сказав їм Бог: плодіться та розмножуйтесь, і наповнюйте землю, і володійте нею».

(Слайд 4)

Сім'я – це маленький ковчег, покликаний захищати дітей від біди. Це гніздо, в якому дітей готують на час їхнього самостійного польоту.

Сім'я заснована на радості та створена заради неї. Сім'ю створюють дві людини, котрі полюбили одна одну. Любити означає все життя іншої людини зробити своєю. А все своє життя віддати іншому.

(Слайд 5)

Сімейне життя – дуже не просте поєднання двох життів. Одруження у православ'ї називається вінчання. На голови нареченому та нареченій покладають вінці. Це знак того, що цього дня вони – «князь» і «княгиня», найшанованіші люди в окрузі. Вінець – це ще й нагорода за їхню рішучість подарувати себе один одному.

(Слайд 6)

Але це ще й «мученицький вінець». Коли молодят урочисто ведуть по храму з вінцями на головах, хор співає молитву саме мученикам – людям, які були колись убиті за свою вірність Богові та Церкві. (У свою чергу, вираз мученицький вінець нагадує про те, що на голову Христа, що розпинається, був покладений вінок, сплетений з колючого терну). Мученики любили Христа, не зрікалися Нього, і тому зазнали страждань і навіть смерті.

Наречений і наречена, що люблять один одного, подібно до мучеників, готові все зазнати заради збереження сім'ї.

Вінець, як і кільце, не має кінця. Це означає, що так само, до смерті, наречений і наречена повинні бути вірними один одному, коли стануть чоловіком і дружиною. Навіть якщо будуть у їхньому житті хвороби та нещастя – все одно вони мають залишатися разом.

Важко залишитися у шлюбі з людиною, яка втратила красу, молодість, здоров'я? Звісно, ​​важко. Але тому насамперед рішення про шлюб треба зважити міру свого кохання.

Християнська сім'я пам'ятає слова з Нового Завіту: «Носіть один одного тягарі, і таким чином виконайте закон Христів» ( тягарі – від слова тягар: тяжкість, тяжіння).

5. Фізкультхвилинка.

6. Читання біблійної історії.

У Ноя було троє синів. Вже після потопу Ной почав вирощувати виноград та вино. Оскільки він був першим – він не знав усіх властивостей вина. Не знав, що воно не тільки радує серце людини, але ще й позбавляє її контролю над собою та приспає. Ной випив зроблене ним вино, сп'янів і заснув у шатрі. Хам – один із синів Ноя – увійшов до намету, побачив батька, що лежав на підлозі, і замість того, щоб перекласти його і вкрити, покликав усю сім'ю, щоб посміятися. З того часу ім'я Хама стало номінальним. Воно використовується для позначення хамства: байдужого, розв'язного, низького ставлення до людей, насамперед – до батьків та вчителів.

(Слайд 7)

7. Підбір афоризмів, прислів'їв та приказок про сім'ю.

(Слайд 8)

Той, хто не навчився любити в батьківському доміне зможе любити і тоді, коли створить свою сім'ю.

Дітей любити також непросто. Ви самі знаєте, якими нестерпними ви буваєте. І все ж таки народження дитини і диво її зростання - ось що наповнює сімейне життя світлом і змістом.

У свою чергу батьки бажають наповнити життя своїх дітей високим змістом. Тому вони намагаються передати дітям свої знання і свою віру.

8. Закріплення вивченого.

Чому шлюб у церкві називається вінчанням?

Що означає вінець над молодятами?

Яка поведінка називається хамською?

Які традиції є у ​​твоїй родині?

9. Читання віршів про сім'ю, перегляд сімейних фотографій(під музику «Батьківський дім») .

(Слайди 9 – 10)

Що може бути сім'ї дорожчими?

Що може бути сім'ї дорожчими?
Теплом зустрічає батьківський будинок,
Тут чекають на тебе завжди з любов'ю,
І проводжають у дорогу з добром!

Батько і мати, і діти дружно
Сидять за святковим столом,
І разом їм зовсім не нудно,
А цікаво п'ятьох.

Малюк для старших як улюбленець,
Батьки - у всьому мудріші,
Улюблений тато - друг, годувальник,
А мама найближча, рідніша.

Любіть! І цінуйте щастя!
Воно народжується у ній,
Що може бути її дорожчим
На цій казковій землі.

Наша сім'я

Сім'я – це щастя, кохання та удача,
Сім'я – це влітку подорожі на дачу.
Сім'я – це свято, сімейні дати,
Подарунки, покупки, приємні витрати.
Народження дітей, перший крок, перший белькіт,
Мрії про хороше, хвилювання та трепет.
Сім'я - це праця, один про одного турбота,
Сім'я – це багато домашньої роботи.
Сім'я – це важливо!
Сім'я – це складно!
Але ж щасливо жити одному неможливо!
Завжди будьте разом, любов бережіть,
Образи та сварки подалі гоніть,
Хочу, щоб про нас говорили друзі:
Яка гарна Ваша родина!

10. Підбиття підсумків уроку.

(Слайд 11)

Хлопці, ми поговорили з вами про сім'ю, її традиції, але з давніх-давен кожна сім'я мала свій сімейний герб. На ньому символами зображалися важливі моментиісторії сім'ї, її традиції та цінності.

Я пропоную вам створити загальний образ сімейного герба.

Для цього потрібно подумати, яким може бути герб сім'ї?

Як ви його уявляєте?

Які кольори ви внесли б у сімейний герб?

Що може бути у гербі?

(можливі відповіді учнів)

Хлопці, що найголовніше у житті для кожного з нас?

Правильно, сім'я! (Слайд 12 )

  1. Це близькі та рідні люди.
  2. Це люди, яких ми любимо, з кого беремо приклад.
  3. Це ті люди, про кого ми дбаємо, кому бажаємо добра і щастя.
  4. Це наші батьки, дідусі, бабусі, сестри та брати.

- «Якщо хочеш знати істину, слухай, що каже легенда»

Послухайте китайську притчу «Ладна сім'я» і дайте відповідь на запитання: «Що є основою доброї сім'ї?»

Китайська притча «Ладна сім'я»

Жила-була у світі сім'я. Вона була непроста. Понад 100 осіб налічувалося у цій сім'ї. І займала вона ціле село. Так і жили всією родиною та всім селом. Ви скажіть: ну і що, чи мало великих сімействна світлі. Але справа в тому, що сім'я була особлива - мир і лад панували в цій сім'ї і, отже, на селі. Ні сварок, ні лайки, ні, Боже борони, бійок і чвар.

Дійшла чутка про цю родину до самого владики. І він вирішив перевірити, чи правду кажуть люди. Прибув він у село, і душа його зраділа: кругом чистота, краса, достаток та мир. Добре дітям, спокійно старим. Здивувався владика. Вирішив дізнатися, як жителі села досягли такого ладу, прийшов до голови сім'ї; розкажи мовляв, як ти досягаєш такої згоди та миру у твоїй родині. Той узяв аркуш паперу і почав щось писати. Писав довго – мабуть, не дуже сильний був у грамоті. Потім передав аркуш владиці. Той узяв папір і почав розбирати каракулі старого. Розібрав насилу і здивувався. Три слова були написані на папері: любов, прощення, терпіння. І наприкінці аркуша: сто разів кохання, сто разів прощення, сто разів терпіння.

Прочитав владика, почухав, як водиться, за вухом і спитав: І все?

Так, - відповів старий, - це і є основою життя будь-якої доброї родини.

І світу також.

11. Домашнє завдання:

написати твір «Наша дружня сім'я» або «Дітей любити теж непросто».

Що може бути сім'ї дорожчими?

Що може бути сім'ї дорожчими?
Теплом зустрічає батьківський будинок,
Тут чекають на тебе завжди з любов'ю,
І проводжають у дорогу з добром!

Батько і мати, і діти дружно
Сидять за святковим столом,
І разом їм зовсім не нудно,
А цікаво п'ятьох.

Малюк для старших як улюбленець,
Батьки — у всьому мудріші,
Улюблений тато - друг, годувальник,
А мама найближча, рідніша.

Любіть! І цінуйте щастя!
Воно народжується у ній,
Що може бути її дорожчим
На цій казковій землі

Тетяна Бульковська

Я переступаю поріг затишного приватного будинку у Максимівці. Тут мешкає велика родина– мама, тато та їх десять дітей. Ви запитаєте – чому десять? Та тому, що четверо вже живуть окремо. новий Світ– сімейний дитячий будинок.

— Галино Анатоліївно, скажіть, будь ласка, де ви познайомилися з досвідом створення сімейних дитячих будинків?

— Ми з чоловіком дізналися про це із газети «Сім'я». Там була стаття, в якій йшлося про те, що в Австрії вже з 1947 року існують сімейні дитячі будинки

— А вони чимось відрізняються від наших російських?

— Так, в Австрії дітей виховує одна мати без батька, а в Росії повна родина— мама та тато з досвідом виховання рідних дітей. Сімейні дитячі будинки почали відкриватися з 90-х років, а мене завжди тягло до важким дітям– я працювала вожатою у таборах, водила хлопців у походи. У Росії голова дитячого фонду— О. О. Ліханов, він має безліч статей з цієї проблематики, які ви можете прочитати у збірці «За малих цих».

— Кому першому прийшла така ідея, і з чого все почалося?

— Ідея спала мені на думку, а чоловік підтримав – головне, щоб не було відкинутих дітей… У нас уже було двоє своїх дітей – одному 4,5 роки, другому півроку, коли ми поїхали до Жовтневого і привезли чотирьох хлопців. Коли ідея тільки народжувалась, розраховували, що нам дадуть статус «Сімейний дитячий дім», тобто ми зможемо брати стільки дітей, скільки знадобиться і їхнє виховання буде нашою основною роботою, але в законодавство закралася помилка і тепер ми добиваємось нашого статусу. Адже ми – сім'я, а не організація! Ми не хочемо, щоб хтось прийшов і закрив нашу родину, бо не вивішене меню… Загалом проблем достатньо, але ми не зупинилися на досягнутому і тепер у нашій сім'ї 14 дітей.

— Як же ви встигаєте стежити за порядком і за дітьми? Чим вони займаються?

— Ми з чоловіком намагаємося встигати всюди. Діти навчаються постійно, відвідують гуртки та секції, роблять творчі роботиходять до недільної української школи «Злагода», навчають Українська мова. Дві доньки цього року закінчили музичну школу за класом фортепіано. Ми не змушуємо – їм самим цікаво, і вони просять, щоб їм дали можливість чимось займатися.

— Чи допомагає вам хтось?

Держава виділяє допомогу на дітей, але її не завжди вистачає, враховуючи, що працювати десь ще часу зовсім немає. Допомагаю нам, звісно – світ не без добрих людей. Громадський фонд розвитку міста запрошує на різні цікаві заходи, новорічні святавиділяє путівки до дитячих таборів. Іноді допомагають приватні особи – є безкорисливі люди, ми їм дуже дякуємо. А взагалі, коли робота на радість – це щастя. А для нас робота – це наша родина.

— Велике спасибі за розмову і будьте щасливі!

Що може бути сім'ї дорожчими?

Що може бути сім'ї дорожчими?

Теплом зустрічає батьківський будинок,

Тут чекають на тебе завжди з любов'ю,

І проводжають у дорогу з добром!

Батько і мати, і діти дружно

Сидять за святковим столом,

І разом їм зовсім не нудно,

А цікаво п'ятьох.

Малюк для старших як улюбленець,

Батьки - у всьому мудріші,

Улюблений тато - друг, годувальник,

А мама найближча, рідніша.

Любіть! І цінуйте щастя!

Воно народжується у ній,

Що може бути її дорожчим

На цій казковій землі!

Будинки

На вулиці безперервний дощ,

А вдома тепло та світло.

І можна на бурі зливи

Спокійно дивитись крізь скло.

Тут можна сховатися від спеки,

Врятуватися від морозного дня.

У гарне місцерідне-

Додому так і тягне мене.

(А. Барто)

https://pandia.ru/text/79/093/images/image003_28.jpg" width="829" height="1894 src=">

У сімейному колі

У сімейному колі ми з вами ростемо

У сімейному колі все коріння твоє,

І в життя ти входиш із сім'ї.

У сімейному колі ми життя створюємо,

Основа основ – батьківський будинок.

Неділя

Неділя - ось везіння!

Неділі так потрібні!

Тому що у неділю

Мама робить млинці.

Тато до чаю миє чашки.

Витираємо їх удвох,

А потім ми всією родиною

Чай з млинцями довго п'ємо.

А у віконце ллється пісня,

Я і сам заспівати готовий,

Добре, коли ми разом,

Навіть якщо немає млинців.

(О. Бундур)

ЦИТАТИ ТА АФОРИЗМИ ПРО СІМ'Ю, БАТЬКІВ І ДІТЯХ

Кожному відомо, що якщо чоловік і дружина живуть відповідно і щасливо, то взаємна прихильність їх посилюється з кожним роком і, нарешті, досягає такого розвитку, що вони буквально не можуть жити один без одного.

Найкращою школою дисципліни є сім'я.

(Смайлс С.)

Дбати про ближніх своїх та домашніх своїх – чоловік про дружину, дружина про чоловіка; батько про сина, син про батька; мати про дочку, дочку про матір; брат про сестру, сестра про брата.

(Авакум)

Ворожнеча з рідними набагато тяжче, ніж із чужими.

(Демокріт)

Коли хтось із домашніх робить провину, не потрібно накидатися на нього з докорами, але не слід і вдавати, ніби нічого не сталося. Якщо про цю провину незручно говорити навпростець, скажіть натяком, привівши відповідний нагоди приклад. Якщо вас не зрозуміють відразу, повторюйте свої настанови день за днем, і вони вплинуть подібно до того, як весняний вітер розганяє холод і тепле повітря топить лід. Ось як треба поводитись у сімейному житті.

(Х. Цзичен)

У сімейному житті головне – терпіння.

Звертаючись із ближніми так, як вони того заслуговують, ми робимо їх лише гіршими. Звертаючись із ними так, ніби вони краще того, Що є насправді, ми змушуємо їх ставати краще.

Від наших батьків ми отримали найбільший і безцінний дар життя. Вони вигодували і виплекали нас, не шкодуючи ні сил, ні любові. І тепер, коли вони старі та хворі, наш обов'язок – вилікувати та виходити їх!

(Леонардо Да Вінчі)

Пам'ятайте, що ваші діти будуть обходитися з вами так само, як ви поводитеся зі своїми батьками.

Чи знаєте ви саме правильний засібзробити вашу дитину нещасною? Це привчити його ні в чому не знати відмови ... Спочатку він вимагатиме тростину, яку ви тримаєте; потім ваш годинник; потім птах, який літає; потім зірку, що сяє на небі; він вимагатиме все, що побачить; не будучи Богом, як ви його задовольните?

(Руссо Ж.)

Материнська любов - найбільш загальнопоширений і загальноприйнятий приклад продуктивної любові; сама її сутність - турбота та відповідальність.

(Фромм Е.)

Будь-яка дитина народиться невченим. Обов'язок батьків є дати дітям вчення.

(Катерина Велика)

До батьків стався так, як ти хотів би, щоб твої власні діти ставилися до тебе.

Виробляючи та харчуючи дітей, батько виконує цим лише третину свого завдання. Він має роду людському дати людей, суспільству -громадських людей, державі – громадян. Будь-яка людина, яка може платити цей потрійний борг і не робить цього, винна і, можливо, більш винна, якщо платить її наполовину. Хто не може виконати обов'язки батька, не має права бути ним. Ні бідність, ні робота, ні повага людей не позбавляють його обов'язку годувати своїх дітей і виховувати їх самому.

Російська мова так багато приказок і прислів'їв про сім'ю.

У сім'ї дружать - живуть не тужать.

У сім'ї розлад – так і вдома не радий.

Сім'я сильна, коли над нею один дах.

У сім'ї, де немає згоди, добра не буває.

При сонечку тепло, при матінці добро.

Добрий син – батькові радість, а недобрий – смуток.

Немає батьків – немає покровителів.

Хто батьків шанує, той вік щасливим мешкає.

Ні краще дружканіж рідна матінка.

Де кохання та порада, там і горя немає.

У недружній родині добра не буває.

У добрій сім'ї добрі діти ростуть.

Птах рада весні, а дитя – матері.

Серце матері краще за сонцегріє.

Добрі діти – дому вінець, а злі – кінець.

Батьки працелюбні - і діти не ліниві.

Згода і лад – у ній скарб.

Хата дітьми весела.

Хоч тісно, ​​та краще разом.

Вся сім'я разом, і душа дома.

МБОУ Старокирусська ЗОШ

Виховний захід

Вихователь: Шубаркіна О.М.

2015 р.

Що може бути сім'ї дорожчими?

Ціль:Створити умови для формування у дітей уявлення про цінності сім'ї, про батьківське кохання.

Завдання:

Допомогти дітям усвідомити, що сім'я – це люди, пов'язані почуттям любові та відповідальності один за одного.

Формувати комунікативні навички та створити сприятливу атмосферуспілкування;

Розвивати творчі здібностіучнів.

Формувати шанобливе ставленнядітей до батьків.

Обладнання:плакат серця, маленькі серця, долоні, пелюстки чисті та зі словами «здоров'я», «розуміння», «працьовитість», «любов», будиночок, домовиць Кузя, презентація «Притча про маму».

Хід заняття.

    Організаційний момент. (Діти сидять у групах по 8 осіб)

    Постановка проблемної ситуації.

Вихователь: - Давним-давно це було. Стояла в наших краях хатинка. Жила в ній сім'я, велика та дружна. Літні люди згодом померли, а молоді роз'їхалися хто куди: хто в місто, хто на будівництво, навіть листи пишуть один одному рідко, більше листівки-вітаннязі святом, а щодо дому батьківського, то зовсім про нього забули.

Втім, удома дехто жив. На горищі-ворона Галя, у підпіллі-мишка-норушка, під ґаночком жаба-квакушка, а в хаті під грубкою-домовик Кузя.

Добре вони жили, тільки одного разу загули трактори, розтягли хатинку по колоди, кому вона стара та безсімейна потрібна! Розбіглися тварини хто куди: мишка в полі, жаба в болото, ворона відлетіла до сусіднього села. Тільки Кузя з того часу ходить світом і не може знайти ту хату, де б йому жилося добре (Малюнок домівки прикріплюється на дошку).

Хлопці, а хто хоче запросити Кузю до свого дому? (Діти відповідають)

Дякую вам, хлопці! Я дуже рада, що багато хто з вас відгукнувся на прохання про допомогу.

3. Введення у тему.

А з ким ви живете у своєму домі? (Відповіді учнів)

Як назвати всіх із ким ви живете у своєму будинку? (Сім'я)

Давайте знайдемо визначення за словом сім'я у тлумачному словникуС.І. Ожегова. (Робота в групах)

Слайд 1.

Сім'я-групародичів, що живуть разом.

Вихователь: Для сучасної дійсності сім'я насамперед не просто родичі, а діти та батьки.

Вірш «Все починається з сім'ї» (читає учениця)

Все починається із сім'ї…

Призовний крик дитини у колисці

І мудрої старості докучливі стріли.

Все починається із сім'ї…

Вміння прощати, любити і ненавидіти,

Вміння співчувати та складність у житті бачити.

Все починається із сім'ї…

Перенести смуток і біль втрати,

Знову вставати, йти та помилятися.

І так усе життя!

Але тільки не здаватися!

Все починається із сім'ї…

Хлопці, про що ж ми сьогодні з вами розмовлятимемо на нашому занятті? (Про сім'ю)

Слайд 2

«Що може бути сім'ї дорожчими?»

Звучить вірш «Що може бути сім'ї дорожчими?» (читає учениця)

Що може бути сім'ї дорожчими?

Теплом зустрічає батьківський будинок,

Тут чекають на тебе завжди з любов'ю,

І проводжають у дорогу добром!

Батько і мати та діти дружно.

Сидять за святковим столом,

І разом їм зовсім не нудно,

А цікаво п'ятьох.

Малюк для старших як улюбленець,

Батьки – у всьому мудріші,

Улюблений тато-друг, годувальник,

А мама найближча, рідніша.

Любіть! І цінуйте щастя!

Воно народжується у ній,

Що може бути її дорожчим.

На цій казковій землі!

Вихователь: Що може бути дорожче за сім'ю? На це питання ми з вами намагатимемося знайти відповідь.

    Розкриття теми заняття.

(На дошку прикріплюється серце блакитного кольору)

Хлопці перед вами серце. Як, на вашу думку, це добре, тепле серце? (холодне)

А згадайте, у якого казкового героябуло таке серце? (Кай Г.Х. Андерсен « Сніжна королева)

Які вчинки робив Кай із крижаним серцем? (Відповіді дітей)

А нам треба спробувати крижане серце та наповнити його добротою. Допоможе нам у цьому тренінг «Як не потрапити до мережі зла?». Поясню на пальцях. Підніміть руку. Ось п'ять пальців. З чого починається зло? Ви впустили зло в себе. Це перший пальчик. Ви починаєте вирощувати його у собі. Це-другийпальчик. Поступово зло сягає вершини. А далі все стрімке падіння людини вниз. Зло почало керувати людиною. І ось він уже у владі зла. (стиснути пальці в кулак).

Покажіть де, на якому етапі треба було зупинити зло, щоб не дати йому розгорітися? (На самому початку, на мізинці)

Який надійний щит поставити по дорозі зла? (Добро, любов, терпіння, повага, ласка, турбота, співчуття, посмішка, послух, милосердя, взаємодопомога, радість, скромність, тактовність. Діти по черзі називають позитивні якостіі приклеюють маленькі червоні серця на синє)

Вихователь: Хлопці, поділимося своїми добрими якостямиодин з одним. (Діти беруться за руки і всі разом утворюють коло добра. Звучить музика)

Вихователь:

У житті багато є горя та зла,

Є спокуси підступні мережі

І каяття пекучої імли.

Все ж таки ви не слабніть душею

Як прийде випробувань пора- Людство живе однією

Круговою порукоюдобра!

Де б серце вам жити не велело:

У шумному світлі чи в сільській тиші.

Розточуйте без рахунку та сміливо

Ви скарби вашої душі!

Не шукайте, не чекайте повернення,

Не соромтеся глузуванням злий.

(Вчитель бере дітей за руки і всі разом утворюють коло. Слайд)

Людство все ж таки багате

Лише порукою добра кругової!

Так і в житті: крапельки добра зливаючись перетворюються на струмок, струмки на річки, річки-в море добра. І тільки такі добрі серцяздатні створити щось особливе, дати паростки найпрекраснішому на землі-сім'ї. Кожна сім'я має своє серце. Воно наповнене різними почуттями, добрими стосункамиміж членами сім'ї. Уявімо, що наше добре серце - це серединка квітки. Нам потрібно, щоб квітка під назвою «родина» розквітла. (На дошці від серця викладається стебло, серединка квітки-словосім'я, під час спілкування з дітьми викладаються пелюстки)

Нині Єрміна Ліза розповість вам одну легенду.

Учениця: У давнину була сім'я-сто чоловік, і в ній панували мир, любов і злагода. Поголос про це долетів до імператора. І спитав він у глави сім'ї: «Як вам вдається жити, ніколи не сварячись, не ображаючи один одного?» Старець узяв папір і написав на ньому щось. Імператор подивився і здивувався: на аркуші було написано сто разів одне й те саме слово «розуміння».

Вихователь: Значить сім'я-це розуміння. (Прикладається перша пелюстка «Розуміння»)

За старих часів про будинок і сім'ю говорили з великою повагою. Напевно, тому і сім'ї на Русі були великі і дружні. Підтвердженням тому є прислів'я: «Не червона хата кутами, а червона пирогами», «Де народився, там і став у нагоді», «В гостях добре, а вдома краще». Зараз ми з вами звернемося до прислів'їв іншого характеру. Але вони переплуталися. Пограємо в ігри «Збери прислів'я». (Робота в групах по три прислів'я)

Праця людину годує,

Без праці не витягнеш

Хто любить трудитися,

Землю фарбує сонце,

Без проблем

Без проблем

а ліньки псує

та рибку із ставка

тому без діла не сидиться

а людину працю

хліб не народиться ніколи

немає плоду.

Молодці! Про що всі ці прислів'я? Правильно, про працю. Отже, якою має бути сім'я? Працьовитою. І у нас з'являється пелюстка «Трудолюбство».

Діти, розкажіть, як ви допомагаєте вдома своїм батькам?

А тепер трохи розімнемося. Фізхвилинка «Добрі справи». (Добрі справи-підняти руки вгору, навпаки присісти)

1. Допомогти мамі.

2. Посперечатися з другом.

3. Перевести стареньку через дорогу.

4. Піднести сумку до сусіда.

5. Розмовляти під час уроку.

6.Образити друга.

8. Увійти до автобуса вперед усіх.

9. Поступитися бабусі місцем в автобусі.

На уроках у класі ми проводимо фізхвилинки, спортивний годинник, ви займаєтеся спортом. А для чого?

Мабуть, треба бути здоровими. І кожна сім'я має бути здоровою. У нас виросла пелюстка «Здоров'я».

Перегляд презентації «Притча про маму»

Здогадалися, як звати цього ангела? (мати)

Відповідайте хором!

Хто чує крик своєї дитини? (мати)

Хто першим бере його на руки? (мати)

Хто найбільше на землі любить вас?

А ви любите свою маму? (так)

То яке слово має з'явитися на нашій квітці? (кохання)

Чому в казці маму порівнюють з ангелом?

Любов матері жертовна. Вона подібна до любові Божої. Господь пішов на хресні страждання та смерть заради спасіння людей. Мама готова пожертвувати своїм життям заради порятунку дитини. Таку любов Бог вважає найвищою. У народі кажуть: "Бог щоб стати ближче до людей створив матерів." Читання вірш. «Любіть своїх матерів» вихователем.

Перед вами лежать вирізані з паперу долоні. Це долоні мами. Напишіть на кожному пальчику прикметники: Моя мама… (записують, звучить пісня про маму.)

А на дитячій долоні на пальчиках напишіть як вас лагідно називає мама (Знову звучить музика)

А тепер приклеїмо свою долоню на мамину. Перед вами ваша дитяча рука у руці вашої мами. Нехай завжди ваші руки будуть разом, відчувайте любов та турботу своєї мами, тата, і самі даруйте радість.

Ваші батьки намагаються, щоб у будинку все було добре, і нехай від ваших маленьких долоньок йде лише любов, добро, допомога своїм батькам.

Цей маленький сувенірЗроблений вашими руками ви сьогодні подаруєте своїм батькам.

Про кого зараз у вашій родині піклуються найбільше?

Хлопці, а ви коли станете дорослими, чи будете дбати про тих, хто віддав вам усі сили, все своє кохання?

Мені дуже хочеться вірити в те, що кожен із вас, коли стане дорослим, буде надійною опорою для своїх батьків, оточить їх увагою та турботою. Яке ще слово має з'явитися на нашій квітці? (Турбота)

    Підбиття підсумку.

Отже, на нашій квіточці з'явилися пелюстки, які нам говорять про те, що в сім'ї має бути: (Розуміння, Працьовитість, Здоров'я, Любов. Читають діти хором)

Але я хочу помістити ще й порожні пелюстки. Дізнайтеся у ваших батьків, які слова ще можна написати на цих пелюстках. Адже кількість пелюсток цієї квітки у кожної сім'ї буде різна, тому що всі сім'ї різні, всі сім'ї щасливі по-своєму. А зараз пограємо у гру, яка називається «Оплески».

Гра «Оплески»

Встаньте ті:

Хтось схожий на маму. Оплески!

Хтось схожий на тата. Оплески!

Хто сумує за батьками, їдучи з дому. Оплески!

У чиїй родині займаються спортом. Оплески!

До кого приходять друзі у гості. Оплески!

Хто допомагає батькам по дому. Оплески!

Хто любить свою сім'ю та дорожить їй. Оплески!

Вихователь: Я думаю, що ви щасливі діти, тому що « Щасливий той, хто щасливий вдома.»

Рефлексія

Хлопці, давайте підіб'ємо підсумок нашого заняття і посадимо дерево Щастя. На макет дерева зелене листя наклеює той, хто вважає, сім'я – це найдорожче, що маю. Червоне листя приклеює ті, хто вважає інакше. (Діти виконують роботу і прикріплюють дерево щастя на дошку)

Вихователь: Пам'ятайте, що сім'я – це найдорожче, що має людина. Любіть своїх близьких, бережіть їх, дбайте про тих, хто з вами поруч зараз і коли станете дорослими. (Діти виходять із класу під пісню «Моя сім'я»)

Аня Дерев'янкіна
Батьківські збори«Моя сім'я – що може бути дорожчим!»

Добрий вечір, шановні батьки! Я рада бачити вас за нашим круглим столом. Тема нашої зустрічі «Моя сім'я – що може бути дорожчимневипадково, 15 травня святкувався міжнародний день сім'ї. Я думаю багато хто, погодиться, з тим, що людське щастя навряд чи можливо без сім'ї. Ні найцікавіша робота, ні друзі не можуть дати те, що може дати сім'я.

У словнику Ожегова написано: « сім'я- це організована соціальна групачлени якої пов'язані спільністю побуту, взаємною моральною відповідальністю та соціальною необхідністю». Погодьтеся, звучить сухо, офіційно та не дуже привабливо. Так що ж таке, на вашу думку, сім'я?

Пропоную пограти у гру «Веселий бубон». Поки звучить музика, бубон котиться по руках, музика закінчилася - у кого в руках бубон, той висловлює свою думку "Що таке сім'я (3-4 думки батьків) . Ми поставили це питання кільком хлопцям, давайте послухаємо, що вони скажуть. (відеосюжет думка 3-4 дітей). Пропоную об'єднати думки батьків та дітейпрочитавши чудовий вірш. (За рядком)

1. Сім'я – це щастя, любов і удача,

2. сім'я– це влітку подорожі на дачу.

3. Сім'я – це свято, сімейні дати,

4. Подарунки, покупки, приємні витрати.

5. Народження дітей, перший крок, перший белькіт,

6. Мрії про хороше, хвилювання та трепет.

7. Сім'я це тощо ми ділимо на всіх.

8. Всім потроху і сльози, і сміх.

9. Зліт і падіння, радість, смуток,

10. Дружбу та сварки, мовчання друк.

11. Сім'я – це праця, один про одного турбота.

12. сім'я- Це багато домашньої роботи.

13. Сім'я – це важливо! Сім'я – це складно!

14. Але щасливо жити самому неможливо!

15. Сім'я – це щастя, сім'я – це будинок.

16. Де люблять і чекають і не пам'ятають про зло.

Довгі століття з покоління до покоління передавалась Народна мудрість. Багато різних прислів'їві приказок є про сім'ї, Нерідко і ми їх вживаємо в мові, давайте зараз ми їх спробуємо згадати. А допоможуть нам у цьому підказки. Початок прислів'я або приказки буде запропоновано, вам треба буде згадати його закінчення. (слайди)

Дерево тримається корінням, а людина сім'єю.

За спільним столомїжа смачніша.

Материнська молитва з дна моря дістає.

Не буде добра, коли в сім'ї ворожнеча.

При сонечку тепло, при матері добро.

Сім'єю дорожити – щасливим бути.

Разом тісно, ​​та нарізно нудно.

Людина без сім'їщо дерево без плодів.

В гостях добре а вдома краще.

Ведуча: Для того, щоб виховувати дітей Потрібно багато знати та вміти, подивимося, що знають та вміють наші шановні батьки.

Проводяться конкурси

"Питання та відповіді"

1. Місткість для приготування супу (Каструля)

2. Струнна російська народний інструмент (Балалайка)

3. Частина доби між днем ​​та вночі (Вечір)

4. Невелика тварина зеленого кольору, що живе біля води (Жаба)

5. Огородна рослина помаранчевого кольору (Морква)

6. Частина суші, з усіх боків оточена водою (Острів)

7. Батько батька чи матері стосовно їхніх дітей (Дідусь)

8. Посудина з ручкою, в якій зазвичай носять воду (Відро)

9. Лікар, який лікує дітей (Педіатр)

10. Верхня частинадерева (Крона)

11. Птах, що приносить дитину до будинку (лелека)

"Моя дитина"

Педагог зачитує висловлювання дітей про маму, батькивідгадують чию це дитина.

Міні-гра «Устами немовляти»

Батькипереглядають відео та відгадують про якого члена сім'ї розповідають діти.

Презентація роботи групи.

Дитячий садок – це теж сім'я. У ній теж бувають свята та веселощі, сварки та конфлікти. Краще 100 разів побачити, аніж 100 разів почути. Увага на екрані.

Рефлексія.

Підбити підсумки нашої зустрічі нам допоможе ось ця чаша. Уявіть, що ця чаша є душею дитини. У кожного з вас є серця - напишіть рису характеру, якість, яким ви хочете наділити вашу дитину, яка, на вашу думку, допоможе йому у житті, і помістіть його в миску. Будемо дуже сподіватися, що всі побажання здійсняться. (кладуть серця)Щоб ця чаша не розбилася, дорослі, які оточують дитину повинні бутидобрими та вимогливими, лагідними та терплячими.

Дякую, що ви прийшли сьогодні до нас. Бажаємо, щоб у ваших сім'ях завжди були світ, спокій, порозуміння, щоб ви завжди розуміли своїх дітей, а вони коли виростуть, дбали про вас. Будь ласка, залиште відгук, напишіть кілька слів, вражень про сьогоднішню зустріч.

Публікації на тему:

Нетрадиційні батьківські збори у молодшій групі «Моя сім'я – що може бути дорожчим»Мета: допомогти батькам усвідомити значущість сім'ї у житті. Завдання: v Зміцнити прихильність до членів сім'ї. v Формувати.

Батьківські збори «Бути в русі – значить зміцнювати здоров'я»Завдання Сприяти вихованню потреби у ЗОЖ, забезпеченню фізичного та психологічного благополуччя, підвищенню рівня знань батьків.

Батьківські збори «Добре здоровим бути»Батьківські збори «Добре здоровим бути!» - Доброго дня, дорогі батьки! Здрастуйте, ти скажеш людині. Привіт, усміхнеться.

Батьківські збори «Моя сім'я: що може бути дорожчим»Програмний зміст: Підвищити рівень педагогічної культурибатьків; Залучити батьків у дозвіл життєвих ситуацій, сімейні.

Батьківські збори в середині навчального року «Сім'я – що може бути дорожчим!»Батьківські збори «Моя сім'я – що може бути дорожчим!» Вихователь Валешна М. В. Програмний зміст Долучити батьків.

Мета: Виховання почуття гордості за свою сім'ю, любові та поваги до батьків; пошук нових форм взаємодії дошкільної освіти.