Заняття-праця. Конспект відкритого заняття для батьків. Конспект відкритого інтегрованого заняття спільно з батьками в середній групі Тема: «Квіткова галявина. Матеріали та обладнання

мета: створити особливу творчу і душевну настроєність у дітей і батьків, що розташовує до спілкування і зближення через гру, пісні, вірші; ; уявити звіт про успіхи дитини в інтелектуальному розвитку, Рекомендувати гри для використання в домашній обстановці.

устаткування: столи, розставлені по колу; свічки з підсвічниками; обручі, шапочка (кокошник) «ведмедя»; картки із зображенням геометричних фігур (на кожну дитину), числові картки (на кожну дитину), цифри від 1 до 4; самовар, чай, варення для написання картини на млинці, тарілки з млинцями; аудіозапис, малюнки дітей.

У залі напівтемрява. Діти, взявши за руки батьків, йдуть по залу, розсаджуються за столиками (звучить гарна спокійна музика).

Ведучий (В.). Всією сім'єю в цей вечір

Зібралися ми за столом.

Тихо запитаємо:

Може, свічки

Заради свята запалимо?

Ведучий запалює свічку на своєму столику.

В. А зараз я пропоную вам гру, яка допоможе нам запалити всі свічки - символ дружби і взаєморозуміння.

Гра «Передай свічку».

Під музику дорослі передають свічку від столика до столика і запалюють всі свічки.

В. За вікном гуляє заметіль, сердиться мороз ... В ці довгі зимові вечори так добре грати з дитиною, творити разом з ним, придумувати, фантазувати ...

Гра «Давайте жити дружно».

мета: зміцнювати почуття єдності.

В. Давайте візьмемося всі за руки (батьки утворюють одне коло, діти - другий, всередині). Нас багато, а все разом ми - дружня сім'я. Давайте відчуємо, як ми пов'язані один з одним (присідаємо, встаємо, йдемо по колу), не порушуючи цей зв'язок. Ми йдемо по колу, поклавши ліву (праву) руку на плече йде попереду і відчуваємо цей зв'язок. Закрили очі. Той, хто відчує дотик, відкриє очі (доторкається до кожного маленької м'якою іграшкою). Дякуємо! У нас вийшло!

Музична пауза (За вибором педагога).

В. Пропоную малюкам математичні ігри, А батьки нехай перевірять, як діти з ними справляються.

Гра «Ведмідь і бджоли».

мета: засвоїти кількісний рахунок від 1 до 4, поняття «один», «багато».

Вихователь пропонує дітям уявити, що стільчики - це будиночки бджіл (вулика), а вони «бджілки».

В. Скільки бджілок?

Потім призначають когось із батьків на роль «ведмедя».

В. Скільки ведмедів?

Діти- «бджілки» вільно пересуваються, як тільки вихователь скаже «Ведмідь йде!», «Бджілки» розлітаються по своїх вуликів (сідають на стільчики). Якщо ведмідь нікого не зловить, то відправляється спати.

В.Бджілка, ще бджілка, ще бджілка ... Скільки бджілок?

Діти вважають, називаючи кількість (3,4,2,1).

гра «Геометричне лото».

мета: вчити впізнавати геометричні форми.

На підлозі лежать три обруча на великій відстані один від одного, всередині них знаходяться геометричні фігури. Діти беруть в руки картки і під музику бігають по кімнаті. Після закінчення музики вони повинні знайти свої будиночки по фігурам з карток.

Гра «Знайди свій будиночок».

мета: закріпити знання цифр від 1 до 4, їх співвідношення з числової картинкою.

В руках у дітей числові картки. Під музику діти бігають по груповий кімнаті. За сигналом (удар в бубон) провідний піднімає вгору картку із зображенням цифри (1,2,3), діти з відповідною числовий карткою підбігають до нього.

Музична пауза (Попурі з дитячих пісень у виконанні батьків і дітей).

Вікторина «Улюблені казки».

Ведучий зачитує уривки з улюблених дитячих казок, діти і батьки відгадують їх назва.

Гра «Іподром» (Для дітей і батьків).

мета: розвивати увагу, ритмизацию рухів.

Коли ведучий говорить «іподром», все тупають ногами, ляскають по колінах руками, імітуючи скачки коней. На слові «тато» підносять руки до очей (дивляться в «бінокль») і голосно вимовляють: «У-у-у», трохи підвівшись. На слові «мама» підхоплюються зі стільця, плескають у долоні, піднявши руки вгору і кричать: «Ура! ура! ура! ». На слові «діти» витягають руки вперед, тупають ногами і кричать: «Хочу морозива!»

Гра «Я - Лев Гоша» (Для дітей і бажаючих батьків).

мета: розвивати впевненість у собі.

Педагог пропонує закрити дітям очі і уявити, що кожен з них перетворився на лева. Лев - цар звірів, сильний, могутній, впевнений в собі, спокійний, мудрий. Він гарний і вільний. Педагог говорить: «Відкрийте очі. Назвіться від імені лева: «Я - Лев Гоша». Пройдіть по дошці гордої, впевненою ходою. Відмінно! »

В.Сімейні зустрічі «В зимовий вечір»- це традиція нашої групи. І сьогодні мені хочеться представити одну сім'ю, яка виховує своїх дітей в кращих традиціях. Привітаємо їх.

Обмін сімейним досвідом.

В.Ось і добігає кінця наш вечір, наш веселий і радісне свято. А щоб він краще запам'ятався, ми намалюємо картини. Художники малюють олівцями, фарбами на папері й полотні. А ми пропонуємо вам написати картину ... на млинці. (На тарілці лежить млинець, в гуртку - сироп від варення і ложечка. Ложечкою треба капати сироп, щоб вийшов малюнок.)

Презентація малюнка на млинці.

Кожна сім'я розповідає, що вони намалювали на млинці, що їм найбільше сподобалося на вечорі. Цей млинець з'їдають всією сім'єю.

В кінці всі стають в «паровозик» і об'їжджають усі столи, милуючись дивовижними, незвичайними малюнками. Потім пригощаються чаєм і млинцями.

МБДОУ Дитячий садок №1 «Горобинка» г. Нефтеюганськ, ХМАО-Югра

Конспект активного заняття з батьками середньої групи «В добру путь»

Конспект активного заняття з батьками середньої групи за програмою «Соціокультурні витоки»

Конспект активного заняття з батьками середньої групи
за програмою «Соціокультурні витоки»

Тема: "В добру путь"

мета:

1. Ресурсний коло дозволяє батькам відчути значення доброго прикладу сім'ї у вихованні дітей.

2. Даний тренінг допоможе батькам осмислити наявний досвід, познайомитися з досвідом інших сімей.

Етапи роботи:

1. Підготовчий етап.
Вихователь повідомляє батькам тему і пропонує прочитати текст. Вступне слово педагога. Читання батьками «Слова до батьків» книги для розвитку дітей 4-5 років «У добру путь»

2. Робота в колі.

Батьки читають текст і самостійно виконують завдання: підкреслюють ті твердження, які вважають правильними.
3. Робота в парі.
Батькам пропонується вислухати один одного і прийти до спільного рішення.

4. Обговорення в групі і експертна оцінка.
Одна з пар представляє своє рішення. В обговорення беруть участь пари з різними варіантами вибору.
Вихователь знайомить батьків з експертною оцінкою.

5. Рефлексія.

хід заняття

вихователь:

Запитай у життя суворої, який йти дорогою
Куди по світу білому відправитися з ранку
Йти за сонцем слідом, хоч цей шлях невідомий
Іди мій друг завжди, йди дорогою добра.

Шановні батьки! Нехай ця зустріч принесе нам радість спілкування і наповнить душі прекрасними почуттями. Почати нашу зустріч хочу зі слів Л. Татьянічевой (прислів'я з'являється на екрані):

«Робити людям добре - хорошеть самому».
- Як ви розумієте слова «хорошеть самому»?
Треба більше здійснювати хороших вчинків.
є дуже гарне прислів'я: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе»; від хороших вчинків самому легше і приємніше. Ваша дитина вже навчився робити перші кроки по дорозі життя. Кожен день відкриває для нього прекрасний і великий світ, Повний дивовижних нових вражень і добрих сердечних відносин. Життєвий шлях дитини складається з безлічі доріг. За якою дорогою він піде? Дуже важливо, щоб життєвий шлях малюка був пов'язаний з добрими справами і вчинками. Зміцнення дитини в цих справах допомагає йому самостійно і впевнено крокувати по дорозі життя.

А епіграфом до нашої зустрічі стануть слова А. Чепурова:

Давайте поклонятися доброті!
Давайте з думою жити про доброту:
Вся в блакитний і зоряної красі,
Земля добра. Вона дарує нас хлібом,
Живою водою і деревом в кольорі.
Під цим вічно неспокійним небом
Давайте воювати за доброту!

Як ви думаєте, про що у нас сьогодні піде розмова?

Вихователь Прослухайте історію.

Ця історія сталася давним-давно в старовинному місті, в якій жив великий мудрець. Слава про його мудрість рознеслася далеко навколо його рідного міста. Але був у місті людина, яка заздрив його славі. І ось вирішив він придумати таке питання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти. І він пішов на луг, піймав метелика, посадив її між зімкнутих долонь і подумав: "Спершу-ка, я у мудреця, яка метелик у мене в руках - живий чи мертвий? Якщо він скаже - жива я зімкнемо долоні, і метелик помре, а якщо він скаже мертва, я розкрию долоні і метелик полетить. Ось тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший "Заздрісник зловив метелика, посадив її між долонями і відправився до мудреця. І він запитав у того: "Яка метелик у мене в руках, про наймудріший: живий чи мертвий? І тоді мудрець, який дійсно був, дуже розумною людиною сказав: "Все в твоїх руках".

- Як ви розумієте слова мудреця "Все в твоїх руках?" (Життя або смерть метелики в даний момент залежала тільки від заздрісників).

2. Ресурсний коло «В добру путь»

Вихователі і батьки сидять в колі.

вихователь

У вас на столі в чашечках лежать намистини, виберіть ту, яка вам більше сподобається. А тепер, коли ви вибрали намистинку, стисніть її в лівому кулачку, закрийте очі, посміхніться (обов'язково від душі), подумайте про те, що доброго, хорошого є у вашій душі, за які якості ви себе любите, цінуєте, поважаєте. Хто готовий, відкрийте очі. Я дивилася на ваші усміхнені обличчя і помітила, що стало світліше. Це, напевно, тому що зібралися тут добрі сердечні люди. Якості, про які ви сказали, що не вроджені, їх потрібно виховувати. Всі ми дорослі і діти ходимо по різних дорогах. Але, напевно у кожного є улюблена доріжка по якій він йде робити добрі справи. А куди ведуть ваші улюблені дороги. Почнемо з мене.

Моя улюблена доріжка щоранку веде до вас, в наш дитячий садок, На роботу до дітей. А куди ведуть ваші доріжки. Будемо говорити так: «Я йду дорогою добра, тому що роблю добрі справи.

Батьки передають м'ячик

Дякую за ваші розповіді.

Вихователь.

Яку роль, на вашу думку, відіграє сім'я у формуванні позитивного життєвого досвіду у дітей?

Вихователь підводить підсумок розмови.

вихователь:

Рідний дім для кожного з нас початок всіх шляхів і доріг. Батьки - найближчі для дитини люди, завдяки яким він набуває позитивний досвід поведінки. Мама дарує тепло і ласку своєму малюкові. У татові малюк бачить приклад мужності і мудрості. Дитина спостерігає за вчинками батьків і намагається сам наслідувати їх. добрий приклад і похвала - підстава доброго досвіду. Бажання дитини наслідувати дорослому, отримати його схвалення і підтримку допомагає йому у виборі життєвих орієнтирів. Так, в житті є цінності, без яких немає життя на Землі. Ми можемо називати багато позитивних якостей людини. Але на перше місце ми ставимо доброту.
А ось чому на перше місце ми ставимо доброту? Коли з'явилася людина, він був нагороджений розумом, мовою, здатністю до майстерності і мистецтва. Людина стала добувати їжу, робити красиві речі, будувати житла. Але яким людина була всередині, завжди залежало лише від його серця. І ось тут можна сказати: "Все в наших руках?"

Вихователь.

А це означає те, що ми з вами закладемо в душі дітей тією дорогою вони і будуть йти по життю. За якою дорогою він піде? Дуже важливо, щоб життєвий шлях малюка був пов'язаний з добрими справами і вчинками. Зміцнення дитини в цих справах допомагає йому самостійно і впевнено крокувати по дорозі життя. Життєвий шлях дитини складається з безлічі доріг: поїздка в гості до бабусі і дідуся, дорога в дитячий сад, де чекають радісні зустрічі з друзями і вихователями, це і дорога в ліс, де живуть дивовижні птахи і тварини, і дорога в поле, де попрацювали руки і душа людини, це і дорога до храму. І нехай вона буде для нього щасливим і доброю.

4. Робота в парах

Великий педагог В. О. Сухомлинський говорив: «Ви живете серед людей, перевіряйте свої вчинки свідомістю: чи не завдаєте ви зла, неприємностей, незручностей своїми вчинками. Робіть так, щоб людям, які вас оточують, було добре »У житті кожної людини є безліч добрих доріг. Ці дороги призводять до скоєння добрих вчинків. І зараз, я хочу вам запропонувати розбитися на пари і обговорити ілюстрації уважно вислухайте один одного і прийдіть до спільного рішення, якою дорогою можна повести дитину для звершення доброго вчинку. І як можна пояснити дитині, що він буде відчувати, коли зробить добру справу

5. Рефлексія.

- Які думки виникли у вас під час виконання завдання?
Навчити серце дітей добру! - Ви повинні навчити дітей, що на все хороше, що для вас робиться людьми, потрібно відповідати теж добром, проявляти увагу, чуйність до дорослих і однолітків, молодшим, а так же бути добрим по відношенню до тварин. І це теж дороги добра за якими ми з вами і спрямовуємо дітей і вчимо вибирати саме ці дороги.

Анкета

На мої питання ви відповідаєте "так" або "ні" - хором.

1. Чи можна людину змусити бути добрим? (Ні)

2. Чи можна стати добрим на час? (Ні)

3. Чи потрібно бути добрим до будь-якій людині? (Так)

4. Чи легко бути добрим? (Так)

5. Чи є у вас бажання робити добрі справи? (Так)

- Як ви думаєте, добро на землі має жити вічно? (Так)

- Значить, можна сказати добро - це вічна цінність? (Так)

Не можна допустити, щоб зло взяло верх над добром.

А це залежить тільки від нас!

Пам'ятайте! Доброта - рятівниця всього живого на Землі.

Давайте закінчимо наш вечір

Звучить пісня «Твори добро на всій землі»

Домашнє завдання: Придумайте і намалюйте добрі справи вашої дитини

Експертна оцінка

- в сім'ї формується характер людини, що росте;
- в сім'ї дитина починає відчувати свою неповторність і унікальність;
міцна сім'я - першооснова могутньої держави;
- сім'я дозволяє людині знайти справжнє щастя;
- в сім'ї дитина освоює духовний досвід попередніх поколінь;
- сім'я дає людині відчуття захищеності і впевненості в завтрашньому дні;
- життя і традиції сім'ї визначає майбутню долю людини.

Гімназія імені Петра Великого

Відкрите інтегроване заняття в середній групі за участю батьків, приурочене до Дня Матері.

Виконала: вихователь Морозова Олена Вікторівна

Москва, 2018 р.

ПРОГРАМНЕ ЗМІСТ: Розвивати діалогічну мова, Спонукати до монологу. Продовжувати вчити чітко відповідати на питання. вчити складати описовий розповідь по фотографії і по пам'яті. Активізувати у мові дітей прикметники: ласкава, дбайлива, ніжна, добра, красива, любляча, улюблена.

Вчити акуратно користуватися клеєм і папером, розташовувати заготовки в центрі листа.

попередня робота: Бесіди про маму, розгляд ілюстрацій, фотографій про маму, малювання пальчиками, розучування пальчикової гімнастики «Вгору долоньки»

обладнання: фотографії мам, дидактична гра «Дітки загубилися» , Картки з тваринами, атрибути для конкурсу, листи альбомні, клей, пензлі, серветки, кольоровий папір на кожну дитину, дошка з чистим ватманом, гуаш, кольорові олівці, фломастери.

хід заняття

Діти стоять півколом.

1. віршоване привітання (розповідають діти)

Здрастуй, права рука

Здрастуй, ліва рука

Здрастуй, друже, здрастуй, друг,

Здрастуй, весь наш дружний круг.

Я люблю свій дитячий сад,

У ньому повнісінько хлопців, може-сто, а може-двісті,

Добре, коли ми разом.

Все на місці?

Чи всі тут?

Повернулися, озирнулися

І один одному посміхнулися.

Вихователь: Читаю вірш У. Раджа

Хто прийшов до мене з ранку? Мамочка

Хто сказав «Вставати пора?

Кашу хто встиг зварити?

Чаю в чашку хто налив?

Хто косички мені заплёл?

Вдома все прибрав, підмів?

Хто дитячих любить сміх?

Хто на світі краще за всіх?

Про кого цей вірш? Як ласкаво діти називають свою маму? Чому всі дорослі і діти люблять своїх мам?

2. Гра «Розкажи про маму» з показом фотографій.

Починаю я, показую і розказую про свою маму, звертаю увагу на ім'я та по батькові мами.

розповіді 3-4 чоловік.

вихователь : - Хлопці, ви чуєте, хтось шкребе в двері? Ходімо, подивимося.
- Ой, тут же собака! Вона щось говорить! А ми ж мова тварин не розуміємо. Значить, доведеться застосувати чари.
- Де ж моя чарівна паличка? (Рух паличкою)
- Крутись, крутись і в звіряток перетворися. (Діти надягають маски звірів)
- Ви чуєте, про що нам говорить щеня?
- Він просить нас про допомогу. Тварини втратили своїх дітей, треба допомогти відшукати їх. Допоможемо? (Відповіді дітей)

3. Гра -класифікація «Загубилися дітки?» / Ілюстрації тварин /

(На столі тварини та їх детёниші.Каждий дитина вибирає собі тварину і знаходить для нього дитинчати, називаючи їх правильно).

Проведення відкритого заняття - хвилюючий момент у житті педагога. Перед вихователем, які займаються з хлопцями середньої групи (4-5 років) - маленькими «чомучками», стоять завдання зробити захід незабутнім і цікавим для дітей і при цьому отримати схвалення колег і батьків вихованців. Грамотно продумана структура уроку, добірка літератури, розробка вправ, підготовка обладнання - така ретельно виконана робота дозволить показати себе хорошим професіоналом і людиною, що займається улюбленою справою.

Підготовка відкритого заняття в середній групі дитячого садка

Відкрите заняття - це одна з форм методичної роботи установи освіти. Педагог, який проводить таке заняття, демонструє своїм колегам якісь нові ідеї або технології в освітній сфері або ділиться накопиченим досвідом, ілюструючи його результатами, досягнутими дітьми. Це може бути і захід для батьків вихованців з метою ознайомлення їх з особливостями навчально-виховного процесу в дитячому садку і успіхами хлопців.

Для дошкільнят ж це звичайне заняття, яке входить в систему загального планування роботи групи і призначене для виконання певних завдань виховного та освітнього характеру. Діти приходять на урок без будь-якої спеціальної підготовки і попередніх «репетицій». Вихованці середньої групи вже багато знають і вміють, у них активно розвивається мова, інтелектуальні здібності і емоційно-вольова сфера, спостерігаються позитивні зміни в розвитку моторики, виявляється самостійність. При проведенні відкритого заняття педагогу слід враховувати високу розумову активність дошкільнят даного віку.

Відкрите заняття за своїм змістом і темпу діяльності не повинно відрізнятися від звичайного

П'ятирічних «чомучок» цікавлять причинно-наслідкові зв'язки в різних сферах життя, їх захоплює професійна діяльність дорослих, у них починає складатися уявлення про різні сторони навколишнього світу.

Види відкритих занять в ДНЗ

За своїми цілями відкриті заняття в середній групі можуть бути різних видів:

  • Відкрите заняття як частина діяльності МО установ освіти. Може проводитися для підготовки молодих фахівців або в якості обміну досвідом між колегами.
  • Заняття для атестаційної комісії перед здачею іспиту на більш високу кваліфікаційну категорію.
  • Заняття в рамках участі в професійному конкурсі.
  • Відкритий перегляд для батьків вихованців.

Відкрите заняття для колег або атестаційної комісії має показати щось нове в процесі викладання. Це може бути нова технологія ведення уроку або новий прийом в подачі матеріалу, добірці завдань, мотивації дітей, організації робочого місця і т. д.

Відкрите заняття відрізняється від звичайного наявністю методичної мети, що відбиває те, що педагог хоче продемонструвати присутнім спостерігачам.

Приклади відкритих занять в середній групі з урахуванням вікових особливостей вихованців

Відкриті заняття в середній групі можуть проводитися в рамках різних предметних областей і з використанням різного обладнання:

  • Використання комп'ютерних технологій. Інтерактивна дошка, комп'ютер значно розширюють можливості наочних методів навчання, які в цьому віці є основними в силу переважання у дітей наочно-образного мислення. ІКТ дозволяють уявити об'єкт вивчення в більш цілісному і барвистому вигляді. Дошкільнят не може не привернути яскравість і виразність демонстрируемого мультимедійного матеріалу. Слід враховувати, що застосування великого екрану зменшує навантаження на зір дошкільнят, що особливо важливо, тому що кришталик ока дітей знаходиться в стадії формування. Все перераховане говорить на користь проведення занять із застосуванням комп'ютерної техніки.
    • Кірєєва Світлана «Конспект заняття з використанням ІКТ« Здрастуй, їжачок! » .
    • Звонарьова Олена «Конспект відкритого заняття з вихованцями середньої групи з використанням ІКТ та ЕОР».
  • Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва. Малюнки дітей п'ятирічного віку складаються з прямокутних і овальних частин, але вже мають промальовані деталі: очі, ніс, рот, деталі одягу. Уроки малювання важливі для розвитку дрібної моторики і уяви хлопців, вміння розуміти власні емоції. Використання нетрадиційних технік допомагає дитині створити своїми руками більш виразне зображення, піднімає самооцінку, розвиває естетичне сприйняття.
  • проведення музичного заняття. У віці 5 років дитина усвідомлено слухає твори музичної творчості, емоційно сприймає закладені в творі дії і почуття, може оцінити почуте як гарне, а хто печальний, радісне. Дошкільник може передати свої враження про твір. ці вікові особливості враховуються при розробці заняття.
    • Яшкузіна Євгенія «Ми Весну рятувати підемо».
    • Курликова Людмила «В гості до нас прийшли матрьошки».
  • Проведення заняття з здорового способу життя. Дошкільнят середньої групи продовжують знайомити з будовою людини, важливістю органів почуттів. Пояснюють, що означає поняття «бути здоровим», чому важливо дотримуватися режиму дня і харчування, яка їжа є корисною, навіщо стежити за чистотою тіла і акуратністю в одязі. Дитині вже можна пояснити наслідок його дій на організм ( «Якщо з'їсти багато морозива - заболить горло», «Якщо дбати про своїх зубах, вони будуть здоровими і красивими»). Заняття по ЗСЖ спрямовані на виконання зтіх завдань.
    • Васильєва Олена «Будь здоров!» .
    • Колобова Ольга «Я здоров'я бережу».
  • Проведення уроку по фізичної культури. У 5 років триває активне зростання організму дошкільника, потреба в рухової активності залишається значною, проявляється цілеспрямованість дій, якими можна керувати. З'являється бажання дізнатися можливості свого тіла, його будови. У дошкільнят починає формуватися бажання діяти в команді, показувати свої успіхи в спритності та вмінні правильно виконувати вправи. У всіх формах організації рухової діяльності необхідно прагнути розвивати у дітей організованість, самостійність, ініціативність, вміння підтримувати дружні взаємини з однолітками.
    • Кабіна Валентина «Вчимося дружити».
    • Відкрите заняття «Подорож в країну казок».
  • Заняття по логоритміки. У дітей цього віку поліпшується розвиток моторики. У формуванні мови стає хорошим вимова звуків (крім сонорних), поліпшується дикція. Привертає увагу ритмічна мова, рима. Логоритміка допоможе у вихованні почуття ритму, темпу, покращувати вимову і правильне дихання.
    • Андріанова Ольга.
    • Відкрите заняття для батьків по Логоритміка «Білі уроки».
  • Організація пізнавально-дослідного заняття. В пізнавальному розвитку дітей середнього дошкільного віку відзначається висока розумова активність. Їх називають «чомучками» за велика кількість питань про різні сфери життя. Проведення занять по дослідницької діяльності буде сприйматися з інтересом.
    • Афанасьєва Любов «В гості до води!» .
    • Відкрите заняття з дослідницької діяльності «Невидимка-повітря».
  • Проведення занять спільно з психологом дитячого садка. У дітей середньої вікової групи починає проявлятися вміння контролювати свої емоції. При цьому емоційність відрізняється великою виразністю, пробуджується співчуття, співпереживання, формується моральність вчинків. Необхідно навчити дитину проявляти доброзичливе ставлення до оточуючих, розвивати почуття власної гідності.
    • Відкрите заняття психолога з елементами казкотерапії «Настрій мого дня».
    • Кучина Марія «Заняття педагога-психолога з дітьми середньої групи дитячого садка« Дружба починається з посмішки ».
  • Проведення занять з соціально-морального виховання дошкільнят. Під час сюжетно-рольових ігор можна побачити, що складаються групи постійних партнерів. Їх кількість може змінюватися від 2 до 5. У дитини з'являється потреба в дружбі, бажання отримати підтримку і схвалення не тільки від дорослих, але і від однолітків. Необхідно на прикладах розповідати про важливість дружніх відносин між людьми, доброзичливого ставлення до оточуючих, знати і застосовувати слова ввічливого поводження.
    • Городничева Ніна «Відкрите заняття по соціалізації« Навчимо Шапокляк дружити ».
    • Куришева Юлія «Конспект відкритого заняття в середній групі по соціально-морального виховання».
  • Проведення відкритого заняття з плавання. Заняття з плавання гармонійно формують фізичні властивості організму: спритність, гнучкість, силу м'язів, координацію рухів, надають закаливающее вплив, покращують імунну систему. З іншого боку, цей вид спорту впливає на розвиток особистості: виявляється цілеспрямованість, наполегливість, сміливість і в той же час виховуються дисципліна, вміння перебувати в колективі. Все це має позитивне значення для розвитку дітей середньої групи і, при наявності такої можливості, проводити заняття в басейні необхідно.

Заняття з плавання проводяться тільки в тих дитячих установах, де є басейн, відповідний санітарним нормам.

Відео: відкрите заняття з соціально-емоційному розвитку в середній групі

https://youtube.com/watch?v\u003dcYdBMioKpwc Video can not be loaded: Конспект НСД для середньої групи з соціально-емоційному розвитку (https://youtube.com/watch?v\u003dcYdBMioKpwc)

Таблиця: як підготувати відкрите заняття

Автор Капустянська Л. В., методист, м Павловська
етапи підготовки
  1. Вибір теми відкритого заняття педагог робить самостійно, з урахуванням аналізу матеріалу, на якому він зможе краще показати розроблені ним удосконалення, прийоми і методи, організацію діяльності вихованців на різних етапах заняття.
  2. Починати підготовку необхідно з формулювання методичної мети відкритого заняття. Методична мета відображає основну методику проведення заняття. Це допоможе найбільш конструктивно і об'єктивно підійти до самоаналізу та аналізу уроку, оцінити правильність підібраних методів і прийомів і форм організації.
    Методична мета відкритого заняття може бути сформульована таким чином:
    • методика організації самостійної роботи вихованців;
    • активізація пізнавальної діяльності вихованців на заняттях в процесі роботи з наочними посібниками і дидактичним матеріалом.
    • методика використання ... в процесі викладу нового матеріалу.
  3. При підготовці до відкритого заняття педагог повинен використовувати сучасну інформацію, підібрати матеріали з педагогічної та методичної літератури, Застосувати результати відвідування методичних семінарів, Виставок та ін. Все це допоможе зробити заняття цікавим і пізнавальним.
  4. Матеріально-технічне оснащення заняття необхідно підготувати заздалегідь. Слід випробувати в дії обладнання і ТСО. Продумати послідовність їх використання на занятті.
  5. Наочні посібники та аудіовізуальні засоби необхідно відібрати так, щоб їх застосування давало оптимальний ефект для досягнення поставлених цілей. Занадто велика кількість наочних посібників розсіює увагу дітей, а достаток незадіяних наочностей невиправдано на занятті. Будьте скромні і не навантажуйте заняття наочністю, як прикрасою. Усе ілюстративні матеріали уроку повинні працювати на мету заняття.

Як мотивувати дітей на активну роботу в ході заняття

Відкрите заняття має велике значення для професійної кар'єри педагога. Вихователь повинен докласти зусиль, щоб зробити позитивне враження на гостей. Головне на будь-якому уроці - це діти, і потрібно зробити так, щоб вони із задоволенням брали участь в цьому заході, незважаючи на присутність незнайомих людей.

Заняття слід починати зі створення позитивного настрою дошкільнят


Проведення відкритого заняття в середній групі ДНЗ

При організації такого заняття потрібно враховувати, що знаходження на уроці незнайомих дорослих може відволікати дошкільнят, створювати непотрібну нервозність. Бажано заздалегідь підготувати місця для гостей так, щоб вони не знаходилися в полі зору дошкільнят. Кількість присутніх не повинно бути занадто великим.

Щоб для вихованців це не було несподіваним, вихователь за день-два попереджає хлопців, що до них на заняття прийдуть гості, вони хочуть познайомитися з хлопцями і навчитися у них грати. якщо проводиться відкритий перегляд для батьків, можна сказати, що мамам і татам дуже цікаво, чим займаються хлопці в дитячому саду, тому вони прийдуть подивитися на заняття.

Відкрите заняття не слід репетирувати, але попередити про нього дітей варто

Спокійний тон педагога, впевненість в своїх силах і доброзичливе ставлення до дітей допоможуть хлопцям сприйняти ситуацію без зайвого хвилювання.

Безпосередньо перед початком уроку з дітьми вихователь надає гостям план майбутнього заняття, цілі його проведення і дає характеристику групи.

Таблиця: план виступу педагога перед відкритим заняттям

пункт характеристики зміст
характеристика групи
Характеристика проекту майбутнього заняття
  • Вікові особливості дітей.
  • Визначення місця заняття в темі, розділі і т. П.
  • Перерахування цілей і завдань заняття зі змістом навчального матеріалу.
  • Озвучування структури заняття.
Обгрунтування проекту майбутнього заняття
  • Обгрунтування актуальності обраної теми заняття.
  • Виявлення зв'язку теми заняття з методичною проблемою, темою самообразоавнія, над якою працює педагог.
Проспект відкритого заняття
  • Озвучування теми і назви заняття.
  • Формулювання методичних новинок, пропонованих на майбутньому занятті.
  • Короткий структурний виклад найбільш цікавого елемента заняття:
  • Озвучування опорного конспекту.
  • подання зразків дидактичних матеріалів (дидактичні ігри, Роздатковий матеріал, зразок і т. Д.).
  • Роздача пам'яток, буклетів.
  • Зачитування (або демонстрація на екрані) списку використаної літератури.

Перелік тем відкритих занять для середньої групи

Тему відкритого заняття і методи його організації, вихователь вибирає відповідно до плануванням роботи і спираючись на методичні матеріали і обладнання, якими він може скористатися. За обсягом досліджуваного матеріалу це повинно бути звичайне заняття. Не потрібно виходити за рамки програми навчання.

Список тем, які можна використовувати для проведення відкритого заняття в середній групі ДНЗ:

  • Екологічна спрямованість: «Повітря», «Вода і її охорона», «Природа», «Знайомство з кроликом».
  • Здоровий спосіб життя: «Чим корисні овочі і фрукти», «Якщо хочеш бути здоровим - загартовуйся!», «Про користь вітамінів».
  • Безпечна поведінка: «Повторимо правила дорожнього руху»,« Електробезпека дому ».
  • Морально-естетичне виховання: «Урок доброти», «Книжчині тиждень», «Міс ввічливість».
  • Використання відомих казок, наприклад «Червона шапочка» або «Колобок», для проведення уроку з математики, навчання грамоті.
  • Соціалізація дошкільників: «Праця дорослих», «День батька», «Моя сім'я».

Таблиця: тимчасової план відкритого заняття в середній групі

Таблиця: приклад конспекту відкритого заняття в середній групі

Автор Максимченко Е. В., вихователь МБДОУ №3 «Берізка», с. Пішкове, Ростовська область.
Назва «Подорож в підводний світ»
анотація використовуючи комп'ютерні технології, Вихователь показує красу підводного світу і його мешканців, привертаючи увагу дітей барвистістю відеоматеріалу і добре підібраним музичним супроводом. Атмосфера подорожі в новий Світ створюється не тільки візуально-звуковим методом, але і використовуються предмети тактильного впливу: черепашки, камені, пісок. У сукупності все це дозволяє вирішувати поставлені завдання уроку.
мета Дати початкове уявлення про підводний світ, Про деякі його мешканців і їх особливості.
програмні завдання
  • освітні:
    • формувати уявлення дітей про мешканців підводного світу;
    • збагатити і активізувати словник дітей іменниками: восьминіг, акула, дельфін, плавець, присоски; прикметниками: хижа, слизьке, довге; дієсловами: плавати, полювати;
    • розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, здатність бачити красиве.
  • Розвиваючі:
  • виховні:
    • виховувати допитливість, бажання пізнавати навколишній світ;
    • підвищити згуртованість в групі вихованців;
    • виховувати доброзичливість.
попередня робота
  • Розгляд картинок, ілюстрацій із зображенням морських мешканців,
  • розучування психогимнастики, пальчикової гімнастики «Морські тварини» В. Волніна,
  • прослуховування музики: «Звуки моря», «Пісні дельфінів.
устаткування
  • Мультимедійний проектор,
  • ноутбук,
  • CD-диск із записом звуків моря,
  • черепашки,
  • морські камінці,
  • скриня з піском,
  • завдання на листівці з видом моря.
вступний етап В .: Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості, давайте з ними привітаємося. (Діти вітаються).
Хлопці, а що це? (Вихователь показує на черепашки, діти відповідають). А де можна побачити раковини? (У морі). А ви знаєте, що в морі є не тільки раковини? У морі живе багато різних мешканців, в тому числі і риби, які покриті товстою лускою. Пересуватися їм допомагають плавники, а за допомогою зябер риби дихають повітрям, розчиненим у воді.
Хлопці, а хотіли б ви побувати в казковому підводному світі? (Так). Давайте сьогодні ми з вами вирушимо в подорож, де побачимо морських мешканців і дізнаємося багато нового про них. А як же нам туди потрапити? (Відповіді дітей).
Нам допоможуть раковини з дна океану, так як вони чарівні! Підійдіть і покладіть на раковину свою руку і закрийте очі. Ось уже й чути шум моря. (Грає чарівна музика). Ось ми і потрапили в підводне царство. (На екрані демонструється фотографія підводного світу). Відкрийте очі.
основний етап В .:
  • Група наша змінилася,
    У дно морське перетворилася!

Ось ми і опинилися в підводному світі, давайте подивимося, хто тут живе? (Так).
Лунає стук у двері, на екрані плаче русалка (відео).
В .: Хлопці, подивіться, а хто це плаче? (Відповіді дітей). Може, нам запитати у русалоньки, чому вона плаче? Що трапилося, русалочка, чому ти плачеш? (Відео).
Русалочка: В море був шторм, і моїх друзів забрала зла морська чаклунка Урсула. Пообіцяла вона мені повернути моїх друзів, якщо я розгадаю все її загадки, які знаходяться у вас в скрині з раковинами!
В .: Чи не переймайся, русалочка, ми з хлопцями тобі допоможемо. (Дістає загадки зі скрині). Пропоную вам присісти на морські камені і уважно подивитися на зображення морських мешканців. Я буду загадувати загадки, а ви відгадуйте їх.

  • Хижа велика риба
    Налетіла, немов брила,
    Миттю жертву заковтнула,
    Ненаситна ... (Акула).

Демонструється відеоролик про акулу.
В .: Хлопці, щоб очі наші не втомлювалися, давайте зробимо з вами гімнастику для очей.

  • Рибка плавала, пірнала (відкривають і закривають очі),
    Рибка хвостиком виляла.
    Вгору пливе і вниз пірне,
    Вгору пливе і вниз пірне,
    Вправо, вліво, вправо, вліво
    Все пірнала раз у раз.
    Ось яка вона -
    Рибка золота (відкривають і закривають очі).

В .: Хлопці акула - зла хижачка, щоб вона стала доброю з нею потрібно пограти!
Физкультминутка «Море хвилюється раз».
Дітям пропонується вже знайома гра, де на сигнал «Морська фігура, замри!» вони зображують будь-яких морських мешканців. (В кінці гри демонструється фото доброї акули).
В .: Молодці хлопці, а ось і фото доброї акули, вона нам посміхається!

  • Ти, дитина, мені повір,
    Що не риба я, а звір.
    Ні, характеру добріші -
    У шторм рятую я людей.
    Серед хвиль миготять спини,
    Діти, хто це? (Дельфіни).

Демонструється відеоролик про дельфіна.
Пальчикова гімнастика «Дельфін і його друзі».

  • Жив собі один дельфін (плавні рухи руками на рівні грудей вліво-вправо),
    Два коника дружили з ним (долоні розгорнуті вертикально, по черзі руху вгору-вниз).
    Припливали до них кити (руки складені навхрест, помахи долонями)
    І акула, і моржі.
    Ті вчили їх вважати (стискають і розтискають кулачки):
    Один два три чотири п'ять!

В .: Молодці, хлопці! Ось таке завдання.

  • Груша з довгими ногами
    Оселилася в океані.
    Цілих вісім рук і ніг!
    Це чудо ... (Восьминіг).

Вихователь: Молодці хлопці, правильно!
Демонструється відеоролик про восьминога.
В .: Хлопці, ви, напевно, втомилися, давайте трохи відпочинемо.
Звучить музика, проводиться психогімнастика «Підводний світ».
В .: Станьте в коло, закрийте очі. Уявіть, що ви перетворилися в маленьких осьминожек. Ваші щупальці розслаблені. Доторкніться до сусіда справа, зліва. Перед вами вода. Багато води. Вона прозора, і крізь неї видно сонячні відблиски. на морському дні тихо. Вода поглинає все звуки. Але ось на дні з'явилася зграйка рибок. Вони дружні, куди один, туди все. (Поєднавши руки подушечками пальців, роблять руками плавні рухи вправо, вліво).
Рибки дуже цікаві, покажіть цікавих рибок. Вони люблять спілкуватися, давайте поговоримо як рибки (беззвучно відкривають рот, розмовляючи жестами). Добре на морському дні. Тихо шумлять хвилі. (Діти стають в коло, взявшись за руки, імітують хвилі, музика затихає).
Хлопці, нам залишилося ще одне завдання! Подивіться, на столі знаходяться частини картини, шторм перемішав їх. Тепер нам з вами потрібно їх зібрати заново. (Під музику збирають пазли).
Під музику звільнення з'являється картинка звільнених риб і фотографія русалоньки.
В .: Подивися, русалочка, ми звільнили твоїх друзів!

заключний етап Русалочка (відео): Молодці, хлопці, картини дуже гарні! Я дякую вам за допомогу, ви мені дуже сильно допомогли. В знак подяки дарую вам сувеніри з дна океану!
В .: Хлопці, нам пора повертатися в дитячий сад. Покладіть руку на раковини, закрийте очі.
  • Хвилі, хвилі, розступіться (звучить чарівна музика),
    Діти в дитячий сад поверніться!

Ну ось, ми з вами і повернулися в дитячий сад. (Виключається екран).
Питання для рефлексії:

  • Вам сподобалася подорож?
  • Хлопці, а де ми з вами сьогодні були?
  • Що ви дізналися нового?
  • Хто вам найбільше сподобався з мешканців?

В .: Ось і закінчилася наша подорож до морським мешканцям, І ми прощаємося з нашими гостями. До побачення!

Педагог - робота складна, відповідальна і творча. Вихователь, спостерігаючи день у день, як його підопічні ростуть, пізнають навколишній світ, вчаться правильно говорити, малювати, писати, розуміє, що в цьому є і його заслуга. Він бачить результати своєї праці, і це важлива частина його життя. Однак крім розуміння значущості своєї роботи, вихователю для зростання професіоналізму необхідно отримати погляд з боку на свою діяльність, обмінятися досвідом, обговорити наболілі проблеми, познайомитися з новими ідеями. Все це відбувається при проведенні та обговоренні відкритих занять.

Відкрите заняття для батьків середньої групи (Шишкіна Ю.О.)

План конспект відкритого заняття для батьків в середній групі №6

«Казкова подорож»

Програмне зміст:

1.продолжіть знайомити дітей з казками; закріпити знання відгадувати загадки, побудовані на опис і порівняння казкових персонажів; закріпити знання рахунку до 5 слова та цифри 5, геометричних фігур; повторення тварин і і зимуючих птахів;

2.Развівать увагу, міміку, допитливість.

3. Виховувати бажання допомогти кому-небудь.

матеріали: скринька, мішечок, аудіозапис з голосами птахів, пісня «Потяги», «Сидить білий заєць», герой Заєць, лист.

Хід заняття:

В: Хлопці до нас в листоноша приніс ось такий лист. Давайте відкриємо і прочитаємо. (Читають).

Тут написано що зайчика покликали в гості в « казкову країну», А для того щоб туди потрапити треба подолати перешкоди. Наш зайчик заплутався і заблукав. Допоможемо йому? (Відповіді дітей)

Тоді ми з вами вирушимо в казкову подорож, Готові?

Сіли в веселий поїзд, закрили двері, поїхали!

(Пісня «Поїзд»)

I. Зупинка «Скринька з загадками»

На столі скринька.

В: -Хлопці дивіться який гарний скринька нас зустрічає, але він замкнений. А я знаю секрет, якщо ми відгадає загадки скринька відкриється.

  1. Де і коли сталося таке

Хто не миє, не пере,

сміття, бруд не прибирає?

Від кого втекли чашки?

Є така замазура.

Ні до чого питання, суперечки -

всім знайома та Федора.

Я дала тобі підказку,

назви скоріше казку. (Федорина горі)

2. Тільки козою зачинилися двері,

Тут як тут вже голодний звір.

Знає казку кожен з хлопців

Це (вовк і семеро козенят)

3. Село серед лісу -

Троє братиків будувалися.

Спостерігав вовк з інтересом,

Як вони посварилися.

З'їсти вирішив їх, та не вийшло -

Тільки даремно заліз на дах.

Ледве ноги вовк забрав

Опаливши свій сірий хвіст. (три порося).

(Продовж казку)

В: -Тянут, потягнуть ... ..

Не пий братик з калюжки ....

Заєць побудував хатинку луб'яних ... ..

В: Які ви молодці, все знаєте! Ось наш скринька і відкрився. А там всередині підказка (маленький мішечок) (Звучить музика «Паровоз»)

II. зупинка « чарівний мішечок»

В : - Ось і друга перешкода. Тут у нас Чарівний мішечок. А що там всередині ви повинні будете самі говорити (геометричні фігури, веселі цифри).

1. Назви геометричну фігуру, Якого кольору, розмір якої?

2. Що за цифра? Поклади стільки предметів яка тут цифра.

Физкультминутка «Жив-був зайчик»

III. «Тваринний дворик»

В : - Ось і третя наша зупинка. Тут вам потрібно бути дуже уважними.У лісі де живе зайчик з приходом весни сталася плутанина. З'явилося так багато різних тварин, і вони ніяк не можуть розібратися які тварини повинні залишитися в лісі, а які ні.

Восп .: Ми постараємося тобі допомогти (бере картки із зображенням тварин, розглядає разом з дітьми, роблять висновок, що переплуталися домашні і дикі тварини. На магнітній дошці зображення будиночка і дерева, діти беруть тварин і, називаючи їх, прикріплюють на магнітну дошку)

IV. "Театральний гурток"

В: - Хлоп'ята, відгадайте що це за тварина.

Зобразіть тварина яке я вам показую (ведмідь, вовк, лисиця, їжак; в кінці заєць)

В: - Ну ось ми з вами і знайшли нашого зайчика.

(Заходить заєць)

Привіт хлопці! Я вам дуже вдячна за вашу допомогу, якщо не ви я б заблукала і не дійшла б до « чарівної країни», І ось вам від мене частування (приносить кошик з яблуками)

Физкультминутка:"Жив-був зайчик"

Жив-був зайчик -

(Плескають у долоні)

довгі вушка

(Три пальці в кулак, вказівний і середній - вушка).

відморозив зайчик

(Стискають і розтискають пальці обох рук)

Носик на узліссі

(Труть ніс).

відморозив носик

(Стискають і розтискають пальці обох рук),

відморозив хвостик

(Гладять кобчик)

І поїхав грітися

(Крутять кермо)

До дітлахам в гості.

Там тепло і тихо

(Розтискають кулаки обох рук),

вовка немає

(Плескають у долоні),

І дають моркву на обід

(Погладжують живіт долонею провідною руки за годинниковою стрілкою).